גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ויקטורי תוציא מכרז מוסדי לקראת גיוס 50 מיליון שקל

מקורבים להנפקה של רשת הדיסקאונט: "צופים ביקושים נאים למרות התנודתיות בשוק" ■ גופים מוסדיים: "לא פוסלים השתתפות בהנפקה של ויקטורי. נקבל החלטה לאחר התמחור"

רשת דיסקאונט נוספת עושה את דרכה אל שערי הבורסה. אחרי רמי לוי וכמעט חינם (צים שיווק), שהסבו נחת רבה למי שרכש מניות בהנפקות שביצעו, מחר (ב') מגיע תורה של רשת ויקטורי, שבסיסה בערי הדרום ואשר נמצאת בשליטת משפחת רביד.

רשת הקמעונאות ויקטורי, המפעילה 14 סניפים, מתכננת לקיים מחר את השלב המוסדי בהנפקת כ-20% ממניותיה תמורת כ-50 מיליון שקל, לפי שווי חברה של כרבע מיליארד שקל אחרי הכסף. את ההנפקה יובילו גופי החיתום של פועלים אי.בי.אי ולאומי פרטנרס.

כמו רשת כמעט חינם לפניה, שגייסה סכום דומה בספטמבר אשתקד, גם ההנפקה של ויקטורי מתבצעת בתקופה של חוסר יציבות בשווקים, באווירה שאיננה תומכת בגיוסי הון. נזכיר כי כמעט חינם נדרשה למעורבות ספקי הרשת, בראשות ויליפוד ונטו, כדי לצלוח את המכרז המוסדי.

זאת ועוד: גיוס ההון של ויקטורי מגיע לאחר חודשים ארוכים ללא הנפקה ראשונית משמעותית בבורסה המקומית. גיוסי ההון האחרונים, של החברות בראק אן.וי ואלקטרה צריכה, בוצעו לפני כחצי שנה.

בשוק החיתום העריכו היום (א') גורמים המקורבים להנפקה כי למרות התנודתיות במסחר בשבועות האחרונים, יזכה גיוס ההון של ויקטורי לביקושים נאים. גופים מוסדיים המחזיקים כבר במניות של רשתות קמעונאיות לא פסלו השתתפות בהנפקה, וציינו כי הם בודקים אותה ויקבלו החלטה סופית לפי תמחור הגיוס.

מתשקיף ההנפקה עולה כי היקפי הפעילות של ויקטורי צומחים במהירות, אולם אלה עדיין מצומצמים ביחס לצמד מתחרותיה הציבוריות, המוכרות ביותר ממיליארד שקל לשנה.

היקף ההכנסות של הרשת ב-2010 הגיע ל-553 מיליון שקל - צמיחה נאה של יותר מ-20% לעומת 2009; המכירות בחנויות זהות ברשת צמחו ב-6.3%; עיקר יתר השיפור בהכנסות הגיע בזכות פתיחת חנות חדשה, הרחבת שתי חנויות קיימות והשקת כרטיס מועדון לקוחות בשיתוף עם חברת ישראכרט.

שיעור הרווח הגולמי של ויקטורי נמוך ביחס למתחרות, ועמד ב-2010 על פחות מ-22%; אולם שיעור הרווח התפעולי שלה דומה למתחרותיה, ועמד ב-2010 על 4.8%. בשורה התחתונה, הרווח הנקי של ויקטורי נמוך בחצי מזה של כמעט חינם, לאחר שזינק ב-57%, ונשק ל-20 מיליון שקל.

מספר הסניפים ושטחי המכירה של ויקטורי מעידים על הפער בינה ליתר החברות הבורסאיות: ויקטורי מפעילה 14 סניפים ברחבי הארץ בשטחי מכירה של 15.2 אלף מ"ר, משדרות בדרום ועד צומת רעננה בשרון. זאת לעומת 20 סניפים של רמי לוי ו-27 סניפים של כמעט חינם, שלהן שטחי מכירה של כ-23 ו-31.5 אלף מ"ר בהתאמה.

מתשקיף ויקטורי עולה כי פעילות החברה נוסדה על-ידי חיים (ויקטור) רביד ובניו, אברהם ואייל רביד, ב-1993, אז החלו להפיץ מאפים קפואים (באמצעות חברת בגט הזהב). 3 שנים לאחר מכן הפסיק אחד מהלקוחות המרכזיים את פעילותו כרשת מעדניות, וכחלק מפירעון חובו קיבלה החברה לידיה את שני סניפיו באשקלון ובקריית-גת - שם החלה לפעול בתחום הקמעונאי.

הרשת מציינת בתשקיף שפרסמה לקראת ההנפקה כי היא מתכננת לפתוח 2-4 סניפים בשנה במטרה להגדיל את נתח השוק שלה, ושואפת להיות אחת מ-10 הרשתות הקמעונאיות המובילות בארץ. בנוסף, היא מתכננת להקים סוכנות ביטוח.

נציין כי באוקטובר 2010, שבועות ספורים לאחר שנחשף ב"גלובס" דבר ההנפקה המתוכננת של ויקטורי, פתחה מחלקת חקירות מע"מ בחקירה של אייל רביד, מנכ"ל החברה, ואפי לובל, החשב, בחשד לקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות. החברה נדרשה להפקיד ערבות של 300 אלף שקל, ונכון למועד זה החקירה טרם הסתיימה.

עלות שכרו של אייל רביד, כך עולה מהתשקיף של ויקטורי, עמדה ב-2010 על 1.4 מיליון שקל. אחיו, אברהם רביד, המשמש סמנכ"ל תפעול ופיתוח עסקי ברשת, זכה לשכר בעלות של כמיליון שקל. האב חיים (ויקטור) רביד, המשמש כיו"ר הרשת וסמנכ"ל הכספים, זכה לשכר של 838 אלף שקל.

רשת ויקטורי

בעלים: משפחת רביד

שנת הקמה: 1996

מספר סניפים: 14

מספר עובדים: 653

שווי מתוכנן בהנפקה: 250 מיליון שקל (אחרי הכסף)

הכנסות ב-2010: 553 מיליון שקל

רווח נקי ב-2010: 19.9 מיליון שקל

תוצאות רשת ויקטורי

עוד כתבות

נגיד הבנק המרכזי ביפן הרוהיקו קורודה / צילום: Yoshio Tsunoda/AFLO

יפן מציעה שיעור באינפלציה לבנקים מרכזיים ברחבי העולם

הצרכנים היפנים שגדלו בסביבת אינפלציה ממוצעת של 0.1% "מענישים" מוכרים שמעלים מחירים ולא מצליחים לדמיין מציאות אחרת

אמרי גלאי / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

התפקיד החדש של מנכ"ל הסניף הישראלי של ענקית המשלוחים Wolt

אמרי גלאי, שהוביל את כניסתה של Wolt לישראל ומילא את תפקידו מאז מאוגוסט 2018, יסיים את תפקידו בישראל ויעבור לניהול אזור באירופה בחברה

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

המסחר בת"א הסתיים בעליות שערים קלות; מניות האנרגיה הירוקה ממשיכות להיחלש

ת"א 35, ת"א 125 ות"א 90 עלו בכ-0.1% ● קדימהסטם זינקה לאחר שדיווחה על מו"מ מתקדם עם הדסית לעדכון והרחבת הרישיונות ● אנרג'יקס ואנלייט איבדו גובה ● קרן פימי חתמה עם קמהדע על הסכם מחייב להשקעה נוספת של 25 מיליון דולר

חלוקת רכוש לא שוויונית/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אופציות וביטקוין במקום הרכב והדירה: איך אפשר לחלק בין בני זוג נכסים כלכליים חדשים שקשים להערכה?

בניגוד לרכב או לדירה המסורתיים, לסוגי רכוש "חדשים" - בהם מטבעות וארנקים דיגיטליים וכן אופציות ומניות בחברות הייטק - אין ערך קבוע, וערכם יכול להשתנות מדי יום מחדש ● האם שופטי בית המשפט לענייני משפחה מסוגלים להתמודד עם הסוגיות החדשות?

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: רויטרס Rex Curry

דיווח: הטלפון של מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס נפרץ על ידי יורש העצר הסעודי

הפריצה קרתה בשנת 2018 לאחר שבזוס קיבל הודעת ווטסאפ חשודה שנשלחה ככל הנראה מחשבונו האישי של יורש העצר הסעודי, כך אמרו מקורבים ל-Guardian

מייסדי סניק: אסף חפץ, דני גרנדר, וגיא פודחרני  / צילום:  Snyk

סניק גייסה 150 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר

בסך-הכול גייסה החברה, שמפתחת מערכת שמאתרת ליקויי אבטחה והפרות רישוי בקוד ומתקנת אותם, כ-250 מיליון דולר

מיקי גנור ואבריאל בר יוסף / צילומים: כדיה לוי, אביב חופי

אבריאל בר יוסף נחקר ארבעה ימים ברצף, הפרקליטות נאבקת להשאיר את מיקי גנור בישראל

אבריאל בר יוסף הוא החשוד הבכיר היחיד בפרשת הצוללות שטרם התקבלה לגביו החלטה ● הפרקליטות ערערה על החלטת המדינה לאפשר למיקי גנור לצאת מישראל תוך הפקדת ערבות ● נציג המדינה בדיון: "אם גנור רוצה לברוח, כל מה שהוא צריך לעשות זה לטוס, יש לו רכוש ודרכון גרמני"

איוואן דמיאניוק  / צילום: Michael Dalder, רויטרס

גרמניה: תמונות של איוואן דמיאניוק במחנה סוביבור נחשפות לראשונה

זאת במסגרת השקת ספר חדש ותערוכה בברלין ● התמונות התגלו באלבומים של קצין האס.אס יוהאן נימן ומתעדות את שירותו של הקצין בפולין, בין השאר כסגן מפקד מחנה ההשמדה ● העניין בדמיאניוק גבר בחודשים האחרונים בעקבות הפופולריות של סדרה תיעודית אודותיו בנטפליקס

מתוך סדרת הכתבות "משחקים באש" של השיקגו טריביון / צילום: יחצ

תקשורת צורמת: עיתונאי "שיקגו טריביון" מנסים להחליף את בעלי העיתון

עיתונאי "שיקגו טריביון" מחפשים בעלים חדשים עקב החשש מפעולות עתידיות של קרן הגידור שהפכה באחרונה לבעלת המניות הגדולה בחברה

אסדת מאגר לוויתן./ צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

הופסקה הפקת הגז בקידוח לוויתן בשל בעיה טכנית

בנובל אנרג'י עדכנו שזוהתה "התרעה על לחץ נמוך בחלק מהמערכות על גבי האסדה" ● בחברה מעריכים כי פעילות הזרמת הגז תחודש מחר

התפרצות וירוס הריאות המסתורי בסין / צילום: Koki Kataoka, רויטרס

וירוס הריאות המסתורי בסין: מניות יצרניות תרופות בעלייה, חברות הנסיעות בירידה

מספר המאובחנים זינק מתחילת השבוע פי שלושה ל-218 ● הנגיף שהתפרץ במרכז סין, התפשט במספרים קטנים ליפן, דרום קוריאה ותאילנד ● בעקבות חששות שהועלו שסין מסתירה היקף ההתפשטות, הנשיא שי ג'ינפינג קרא: "לפרסם מידע בצורה מהירה ולהעמיק את השת"פ הבינלאומי"

נמל חיפה / צילום: איל יצהר, גלובס

ועדת השרים אישרה את הפרטת נמל חיפה; התנאי: הזרמת הון של מיליארד שקל

מדובר בנמל השלישי בישראל שיעבור לידיים פרטיות • המתמודדים הצפויים: מספנות ישראל וחברות מסין • על רקע ההפרטה, חשש מתחרות מול נמל המפרץ החדש שייפתח ב–2021

מעצר, אילוסטרציה \ צילום: שאטרסטוק

סין: ראש האינטרפול לשעבר נשלח ל-13.5 שנים בכלא

זאת באשמת קבלת שוחד, יותר משנה אחרי שהוא נעלם באופן דרמטי כשהוא עדיין מחזיק בתפקיד הבינלאומי שלו

דונלד טראמפ נואם בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס / צילום: Jonathan Ernst, רויטרס

טראמפ בדאבוס: מזהיר מ"נביאי זעם" אקלימיים ומצטרף ליוזמת נטיעת טריליון עצים

בנאום שהוקדש להצגת השיפור שחל במצבה הכלכלי והחברתי של ארה"ב תחת כהונתנו, ציין הנשיא האמריקאי את העלייה במספר המועסקים במדינה, את העלייה ההדרגתית בשכר ומדדים נוספים המצביעים על שיפור כלכלי, לצד שינוי תמונת הסחר העולמית בעקבות המאבק עם סין

טים קוק, מנכ"ל אפל / צילום: Che liang, רויטרס

טים קוק: מערכת המיסוי הגלובלית צריכה להשתנות

מנכ"ל אפל אמר את הדברים דווקא בעת שקיבל פרס מרשות אירית שאחראית על משיכת חברות זרות למדינה ● "אני בהחלט האדם האחרון שיגיד שהמערכת הנוכחית מושלמת, ואני מקווה שה-OECD יצליחו למצוא פתרון אחר. אנחנו מאוד רוצים שזה יהיה הוגן"

ציקי פוקס /  צילום: שלומי גבאי וואלה

תובעים נוספים נגד חברת הסייבר הרפואי: "מייסד ביו נקסוס רקם הונאה עזת מצח ומחוכמת"

בשבוע שעבר נחשף כי קרן ההשקעות צ'כית תובעת 17 מיליון שקל מביו נקסוס ומהמייסד ציקי קורלנד פוקס, בגין הונאה ● עתה נודע כי שישה משקיעים נוספים טוענים כי התפתו להשקיע על בסיס מצגי שווא שהציג להם פוקס בדבר רווחיה ושוויה ● החברה: "השקעה בחברה היא קניית סיכוי וסיכון"

ד”ר גוין סאס, רינה בנבנישתי, אורית בנבנישתי, אפרת ידיד בן עזרא וצחי טולדנו / צילום: טל שובל

דרוש טיפול: אורית ורינה בנבנישתי מחפשות פתרונות

וגם: מי הגיעו לקונצרט של ליידי שירלי לואי וסר פרנק לואי

עתליה שמלצר / צילום: אביב חופי

משאירה את הכסף "בתוך הבית": חברות של משפחת שמלצר ימשיכו להעניק לשלמה החזקות שירותי רכב ביותר מ-300 מיליון שקל בשנה

אושר חידוש הסכם למתן שירותי תחזוקה, פחחות, גרירה, תיקוני דרך וחילוץ לחברת הליסינג הציבורית, שהתמורה עבורם עמדה על כ-1 מיליארד שקל בשלוש שנים ● דירקטוריון שלמה החזקות: "העסקאות הן לטובת החברה"

יעקב לוקסנבורג / צילום: גיזי

לאחר ארבע שנים כמעט של מגעים להסדר חוב: בעל בית חדש לחברת אפריקה ישראל

הושלם הסדר החוב השני באפריקה ישראל, שהעביר את השליטה בחברה לידי לפידות של יעקב לוקסנבורג ● מחזיקי האג"ח, שסופגים בהסדר תספורת של מיליארד שקל כמעט, בחרו לוותר על תשלום מיידי של 380 מיליון שקל, לטובת הליכים משפטיים שלא ברור אם יצדיקו את עצמם

יעקב אחימאיר / צילום: אביב חופי

דעה: קציבת קדנציות - גם מאחורי המיקרופונים

קציבת קדנציות לשדרנים ולפרשנים הבכירים בשידור הציבורי תאפשר לכוחות חדשים ומגוונים להתקדם בארגון ותייצר מעבר פורה בין ערוצי התקשורת השונים, הפרטיים והציבוריים • דעה