גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

החיים הטובים בהיי-טק? השכר מפתה, שעות העבודה שוחקות

משהו טוב קורה בהיי-טק, שרבים מיהרו להספידו ■ השנה נרשם שיא חדש בביקושים ועלייה במספר העוזבים מרצון, דבר שהוביל גם לבונוסים נאים לעובדים ■ אך העבודה מסביב לשעון פוגעת באיכות החיים

החציון הראשון של השנה הסתיים בנתונים מעודדים בתחום ההיי-טק: עלייה של 25% בביקוש לעובדים לעומת התקופה המקבילה אשתקד. חברת Jobinfo, המתמחה בהשמה בתחום ההיי-טק, הפיננסים והביומד, מדווחת כי הרבעון השני של שנת 2011 הביא עמו המשך עלייה בגיוסים בכל התחומים - ממשרות בוגרים ועד משרות בכירות, עם עלייה בשכר ומענקי חתימה.

"ברבעון האחרון אנו עדים להתגברות מגמת הגיוס בשיטת חבר-מביא-חבר", אומרת אילנה אחימאיר, מנכ"לית Jobinfo. "זו תמיד הייתה שיטת הגיוס המועדפת של החברות וכעת אף מסתמנת עלייה במגמה". לדברי אחימאיר, חלק מהחברות מספרות כי לפחות 40% מסך הגיוסים שלהם הינו בשיטה זו. הן מתגמלות את עובדיהן בגאדג'טים יוקרתיים והבונוסים יכולים להגיע ל-2,000 דולר.

בדומה ל-Jobinfo, גם בחברת ההשמה בתחומי ההיי-טק אתוסיה מציגים תמונה מוצלחת בחציון הראשון של השנה. "עליות בביקוש לעובדים, ירידה במשך איוש המשרות ועלייה במספר העוזבים מרצון - משרטטות תמונה חיובית של תחום ההיי-טק בחציון הראשון של שנת 2011", אומר אייל סולומון, מנכ"ל אתוסיה. לדבריו, ניתן לראות פתיחה חזקה לשנת זו עם ביקושים לעובדים בתעשיית ההיי-טק, שהגיעו לשיא של שלוש השנים האחרונות.

יתרונות

"תהליכי גיוס הפכו להיות הרבה יותר קצרים בחלק גדול מהחברות, כמעט כולן מפנימות את העובדה שאם יתמהמהו בתהליך, אזי המועמדים לא יהיו רלבנטיים יותר", אומרת אחימאיר. לדבריה, יש מועמדים שמקבלים תוך יום הצעה, והשוק חזר שוב לנקודה שבגלל הביקוש הרב למועמדים חלקם מגיעים לסוף תהליך החיפוש עם מספר רב של הצעות ביד. הביקוש המשופר לעובדים, הביא את הבוגרים המצטיינים למצב בו הם מחזיקים ביד ארבע -חמש הצעות, כך שהבחירה בתפקיד בו הם מעוניינים מקבלת אתגר חדש.

סולמון מציין שמשך תהליך הגיוס הממוצע ירד מחמישה שבועות בשנת 2010 לשלושה שבועות וחצי בחציון הראשון של 2011. העלייה במספר העוזבים מרצון, שהחלה עוד בסוף 2010, נמשכה, ובמחצית הראשונה של השנה השיעור הממוצע של העוזבים מרצון נסק אל מעבר ל-6%, לעומת 5.1% במהלך שנת 2010 כולה.

בהשוואה לחציון השני לשנת 2010, אומר סולמון, בתקופה זו הייתה עלייה של 38% בביקוש למהנדסי אמבדד ועלייה של 28% בביקוש למהנדסי פיתוח לתחום האינטרנט. התפקיד המבוקש ביותר הוא מפתחי תוכנה למובייל, לסביבות פיתוח של אנדרואיד ואייפון. בקרב אנשי החומרה, נרשמה עלייה ממוצעת של 19% בביקוש בהשוואה לחציון השני של 2010. כמו-כן, נרשמה עלייה של 23% בביקוש לאנשי מכירות בתעשיות השונות, כשהמובילים בביקוש הם אנשי מכירות לאפריקה ולדרום אמריקה.

על-פי נתוני Jobinfo תחום התוכנה והאינטרנט הראה עלייה מתונה של 10% בין הרבעון הראשון לשני לשנת 2011, אך עלייה של 60% בביקוש לעומת אותו רבעון אשתקד, כשהביקוש המוביל הוא באינטרנט.

גם הרבעון אנחנו רואים המשך מגמה של גיוס אנשים השולטים במספר שפות תכנות, בעלי ניסיון בחברות שונות עם מוצרים מגוונים. החברות אמנם צריכות לגייס, אבל הן לא מתפשרות אל מול הלחצים להם הן נתונות. הן עושות זאת בצורה ממוקדת מאוד ומחפשות אנשים עם ידע ספציפי ובעלי מומחיות בתחומים כמו מחשוב ענן וידע במתודולוגיות עבודה אג'יליות (דוגמת ה-scrum). באינטרנט הביקוש המוביל הינו למנהלי מוצר ולמפתחי Web ואנשי PHP בעלי ניסיון בפיתוח ועבודה עם מערכות מורכבות.

חסרונות

עובדי ההיי-טק לא רק נהנים בעבודתם. מספר חסרונות בולטים הם עבודה מאומצת סביב השעון, שגוררת פגיעה באיכות החיים ובאיזון בית-עבודה; שוק של צעירים, עם קושי אמיתי במציאת עבודה מעל גיל 45; מגמות טכנולוגיות משתנות, כך שעובד יכול למצוא עצמו פחות אטרקטיבי עקב שינוי מגמתי בביקושים לטכנולוגיה שכבר התמקצע בה.

סולמון מציע מספר פתרונות להתמודדות עם האתגרים הללו. "אנשים מבצעים קפיצות ומקבלים החלטות בקריירה בהתבסס על מעט מאוד מידע, מבלי שחקרו או בחנו לעומק אם התפקיד או את החברה. יום יום אני עד למערכת קבלת החלטות של מועמדים המבוססת על 'אפקט הילה' של תחום טכנולוגי או של ארגון כזה או אחר, מבלי לבחון מערכתית את ההשלכות העתידיות שיש לאותה החלטה. אמנם, לעתים קרובות המחיר בקבלת החלטות לא מושכלות או מתוכננות אינו מידי, אך הוא גורר אחריו פגיעה ביכולת ההשתכרות, וכנגזרת מכך גם פגיעה רגשית בדימוי ובביטחון העצמי".

מה השתנה

מועמדים מנוסים בעלי מומחיות טכנולוגית חוזרים לחפש עבודה בסטארט-אפים חדשים המפתחים טכנולוגיה מעניינת ומבטיחה, מגמה שנזנחה בשנים האחרונות בעקבות המשבר והחשש מחוסר יציבות. "היום השוק במגמה חיובית ולמועמדים אטרקטיביים ומבוקשים יש מגוון גדול של אפשרויות", אומרת שרית מלכה, מנהלת תחום טכנולוגיות ב-Jobinfo. "מועמדים הנחשבים לחזקים טכנולוגית כבר לא חוששים לצאת להרפתקאות ומפגינים יותר תעוזה וביטחון, הם פועלים מתוך ידיעה כי במידה והחברה החדשה לא תצליח או שהם לא יסתדרו, הם יוכלו להשתלב יחסית מהר ובקלות חזרה בשוק העבודה".

עוד מגמה שניתן להצביע עליה היא עלייה של 25% במשרות IT, אנשי סיסטם ומנהלי IT. בהמשך להגדלת נפח הפעילות בחברות ומורכבות השירות או המוצר המוצע, חברות צריכות להגדיל את מערך התמיכה, האחסון והשרתים שלהם. בעבר חלק ניכר מהמשרות האלו הופנה בעיקר למיקור חוץ וכיום חברות מעדיפות לגייס אליהן ישירות. לא נראה שינוי בנושא שכר בתחום זה.

בתחום החומרה אנחנו עדים הרבעון לעלייה של 31% בביקוש למהנדסי אלקטרוניקה מבוגרים ועד ארכיטקטים כולל ראשי צוותים. לעומת אותו רבעון אשתקד מדובר בעלייה של 47% בביקוש. חברות החומרה ממשיכות לגייס ולהרחיב את הצוותים שלהן, מגמה הממשיכה את הרבעון הראשון של 2011 עם כניסת החברות לשווקים חדשים, פיתוח מוצרים וקבלת פרויקטים.

בתחום השכר, ברבעון השני מגמת "מענק חתימה" חזרה מצד החברות המגייסות. מענקי החתימה הרבעון למהנדסי תוכנה עם ידע בטכנולוגיות ספציפיות הגיעו עד לגובה של 70 אלף שקל. לדברי מלכה, יש הסבר למענקים חריגים ויוצאי דופן שכאלו. "כשמזהים מועמד המביא עמו ערך מוסף משמעותי לחברה, היא תתאמץ לגייס אותו בכל אמצעי - ולקראת סוף התהליך תשלוף את קלף 'מענק החתימה' על-מנת להיות מספיק אטרקטיביים בתחרות". בנוסף, קיימת תחרות גדולה מאוד בקרב החברות על פלח מועמדים קטן ואיכותי, והחברות מחפשות דרכים יצירתיות כמו תוכנית בונוסים וחבילות אופציות אטרקטיביות, על-מנת לגרום למועמדים הטובים להגיע אליהם".

ברבעון זה גם הייתה מגמה של שיפור שכר בכ-20% עבור מועמדים העוברים לתפקיד מקביל בחברה אחרת.

בנוסף, על-פי נתוני Jobinfo הייתה עלייה של 26% במשרות מכירות בכירות, עלייה בביקוש לדירקטורים, לסמנכ"לים ולמנהלי מכירות בכירים לכל הטריטוריות - עם דגש לאירופה (מזרח ומערב) ו-APAC. מבחינת שכר לא הייתה עלייה כזו במשרות בכירות, "בזמן המשבר ההיצע של משרות בכירות היה מועט, אם בכלל. מועמדים בכירים התפשרו ולקחו משרות פחות בכירות, מה שהוביל לירידה במשכורת שלהם", אומרת אחימאיר. "כיום מועמדים אלה חוזרים לחפש משרות ההולמות את דרגת הבכירות שלהם, ורק לאחר מכן הם ישפרו את רמת המשכורת".

שכר בהייטק
שכר בהייטק

עוד כתבות

בנין הבורסה / צילום: איל יצהר

סגירה מעורבת בבורסה בתל אביב: סוער בשוק הסלולר - סלקום זינקה ב-20%; פרטנר ב-10%

צמד מניות הסלולר בלטו בצד החיובי ללא דיווח מצד החברות; ככל הנראה המשקיעים מקווים לתוצאות חיוביות שיציגו צמד החברות לרבעון השלישי של השנה ● מדד ת"א 35 איבד 0.2%, ת"א בנקים השיל 0.3% ומנגד ת"א 90 עלה ב-0.6% ● חלל תקשורת ניתרה ב-9%, אינרום ב-6.7% וגילת ב-6.6%

Pret a Manger / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

במקום שתסעו ללונדון: ענקית המזון המוכן Pret a Manger במגעים להגיע לישראל

Pret a Manger פועלת בפורמט שבו הלקוחות אוספים בעצמם מוצרי מזון מוכנים וניגשים לקופה רק לטובת תשלום ● ל"גלובס" נודע כי קבוצת קפה קפה, שנמצאת במגעים עם הרשת הבריטית, שואפת לפתוח עד 70 סניפים שלה בפריסה ארצית בשטח 100 מ"ר כל אחת

נתיבות / צילום: איל יצהר

בית המשפט ביטל את תוכנית הותמ"ל בנתיבות: "כאוס תכנוני"

התוכנית שנדחתה ממוקמת בחלקה המערבי של העיר נתיבות וממזרח לנחל בוהו ● טענת העותרים העיקרית היא שסוגיית גבולותיה המוניציפליים של נתיבות נדונה כבר כמה פעמים בעבר בוועדת הגבולות של משרד הפנים ובקשותיה להרחיב את שטחה נדחו

שרון גל / צילום: דור מלכה

תחקיר הליסטריה של "תוכנית חיסכון" פגע ברייטינג של שרון גל

תוכנית ההשקה של "שווה כסף" בהגשת שרון גל הביאה לרשת 13 רייטינג של 5.4% - לעומת 15.4% ל"תוכנית חיסכון" ששודרה ממול בקשת 12 וחשפה כי נמצאו חיידקי ליסטריה בארומה ת"א ובלנדוור בקניון עזריאלי

פרימור/  צילום: יחצ

"סימני עובש": ריקול למשקה תות-בננה של פרימור

חברת גניר, יצרנית פרימור, הודיעה על ריקול של משקה תות-בננה, המסומן בתאריכים אחרונים לשיווק בין 27.4.2020-26.4.2020

איתן יוחננוף, מנכ"ל החברה / צילום: תמר מצפי

הצלחה בהנפקת יוחננוף: ביקושים בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל

החברה הבטיחה את הסכום שביקשה לגייס, כ-460 מיליון שקל, לפי שווי חברה של 1.85 מיליארד שקל "לפני הכסף"

HP חברת /צילום :Shutterstock / א.ס.א.פ קריאייטיב

HP דחתה את הצעת הרכישה של זירוקס, אך לא שללה את אופציית המיזוג ביניהן

ב-HP סבורים כי השווי שזירוקס הציעה נמוך מדי ● במיזוג של שתי יצרניות המדפסות תומך המשקיע האקטיביסט קרל אייקן, שמחזיק במניות של שתי החברות

טילי ספייק בשימוש חיילים גרמנים / צילום: רפאל

רפאל תמכור לגרמניה אלפי טילים נגד טנקים בכ-200 מיליון אירו

את העסקה בגרמניה הובילה חברת הבת של רפאל באירופה, Eurospike והיא נחתמה באחרונה ● במסגרת העסקה, במהלך השנים הקרובות רפאל תספק לצבא גרמניה אלפי טילי ספייק על דגמיהם השונים ועוד מאות משגרים מותאמים מסוג ICLU

דוד אמסלם / צילום: יצחק הררי דוברות הכנסת

סלקום, גולן טלקום ו-WE4G מתכננות לעתור לבג"ץ בניסיון לדחות את מכרז הדור חמישי

החברות מבקשות הקלות מהמדינה כדי לבצע מהפכה בשירות שמקבלים ישראלים כיום עקב אי-ודאות שעולה מהמכרז ● הוט מובייל העלתה טענות דומות אך מכחישה כי בכוונתה לעתור ● בכירים בחברות ל"גלובס": לא הגיוני שעשרות בקשות להבהרות נדחו ללא הסבר

יאיר לפיד/ צילום:  Shutterstock  א.ס.א.פ קריאטיב

לפיד: "דברי נתניהו על הערבים הם גזענות בלתי נסלחת"

ח"כ יאיר לפיד בישיבה של סיעת כחול לבן: "אם יקרה משהו למי מהיושבים פה בחדר, שיידע שזה ביבי. הוא מוביל לאלימות" ● יו"ר כחול לבן בני גנץ: ניהול מו"מ פוליטי אל מול הליכוד "שקול לדיבור עם הקיר"

שמואל סייד מנכ"ל ריט 1 / צילום: תמר מצפי, גלובס

עם רוח גבית מהריבית הנמוכה והצמיחה במשק: ריט 1 מפרסמת דוחות טובים ומעלה תחזיות

הקרן הציגה ברבעון שחלף גידול של 30% ברווח הנקי שהגיע לרמה של כ-80 מיליון שקל ● המנכ"ל שמואל סייד: "התוצאות החזקות נובעות מרכישת נכסים מניבים במהלך השנה בהיקף של כ-700 מיליון שקל יחד עם שיפור ב-NOI מנכסים זהים"

פקקים בנתיב פלוס - נתיב הקארפול הראשון / צילום: שלומי יוסף

פרויקט "דרך ערך" חוזר: נהגים שיפחיתו שימוש ברכבם הפרטי יתוגמלו ע"י המדינה

המאמצים להוריד את העומס הקשה בכבישים נמשכים והפעם הגיע תורו של החיזוק החיובי • כיצד זה יעבוד ומי יכול להשתתף בפרויקט? "גלובס" עושה סדר

משפחת יוחננוף המורחבת: שגיא, מורן, שרית, איתן, מרדכי, אילנה, יובל דמארי ונועה  / צילום: שלומי יוסף

איתן יוחננוף הגיע לכנס "גלובס" ביום ההנפקה בבורסה: "ברשות אמרו לי שקול מלים"

כנס "עסקים מבית טוב" של "גלובס" ובנק לאומי אירח הבוקר את בעלי רשת הקמעונאות ובכירים נוספים בתחום העסקים המשפחתיים

אור בנוזיו / צילום: אריאדנה סינל

"ראיתי את עצמי מתופף על במות, עד שתקף אותי חיידק המחשבים"

אור בנוזיו (35), ראש צוות פיתוח מובייל בחברת SciPLAY (סייפליי) ● טווח שכר: 30-35 אלף שקל

בודנהיימר 2 פינת פנקס 43 תל אביב/ צילום: איל יצהר

ההר ממשיך להוליד עכבר: ת"א דרשה היטל השבחה של 22 מיליון שקל – ותקבל 30% בלבד

מכה נוספת לעיריית ת"א, שמנסה באחרונה לגבות היטלי השבחה ברבעים 3 ו-4 בעיר, ופעם אחר פעם מתגלה כי בחלק גדול מהמקרים היא דורשת סכומים מופקעים • מאז שיצאה לדרך תוכנית הרבעים לפני כשנה וחצי, הוגשו כ-300 עררים על היטלי השבחה - רובם התקבל

שדרות ירושלים / צילום: כדיה לוי

עם חלון ראווה לסלון: עד שהרכבת הקלה תגיע, ביפו הופכים חנויות נטושות לדירות מגורים

בהיעדר קונים, בעלי חנויות בשדרות ירושלים מפנים עסקים ומשכירים אותן למגורים ● "יפו היא חצר אחורית, לאף אחד לא אכפת", מספר אחד מבעלי החנויות בשדרה

מתקנים של ארמקו הסעודית./ צילום: רויטרס Ahmed Jadallah

לקראת ההנפקה המדוברת: ארמקו ביטלה את הרוד שואו שתכננה בלונדון

החברה כבר החליטה שלא למכור מניות בארה"ב, בקנדה או ביפן ● ההנפקה תסתמך כעת בעיקר על משפחות סעודיות עשירות ומשקיעים מקומיים ● הודיעה אתמול כי תנפיק 1.5% ממניותיה לפי שווי של עד 1.7 טריליון דולר

משה כחלון / צילום: רפי קוץ, גלובס

שכר הדירה עלה ב-10% בחמש שנים, אך הוא עדיין לא מדביק את קצב עליית מחירי הדירות

לפי נתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שכר הדירה הממוצע עלה בשנה האחרונה ב-1.6% והגיע לשיא של 4,000 שקל ● בראש טבלת המחירים עומדת תל אביב עם שכר דירה ממוצע של 5,865 שקל ובתחתית הטבלה נמצאות הקריות באזור חיפה

הבריכה במגדלי זיו, שבה התחשמל איתמר יוסף פוקס ז"ל / צילום: ניב אהרונסון, וואלה! חדשות

כשהרוח הופכת לסכנה ממשית: מי אמור לשמור על הבטיחות שלנו ברחוב

ילד נופל מערימת סלעים, אדם נכנס לבריכת נוי ומתחשמל, אישה מועדת על מדרכה שבורה ונפצעת קשה • מי אמור לשמור עלינו בחופים, בפארקים וברחובות - והאם זה בכלל אפשרי

פארק העסקים ביקום / צילום: תמר מצפי

ביי ביי פישמן: קרן JTLV של עמיר בירם תרכוש 50% מפארק העסקים בקיבוץ יקום

תמורת העסקה מגיעה ל-250 מיליון שקל ● לאחרונה מימש קיבוץ יקום אופציה להעמיד את מניות קבוצת מבני תעשיה בפארק העסקים יורופארק למכירה ● למרות מיקומו האטרקטיבי סובל יורופארק מתפוסה ממוצעת של פחות מ–70% עקב נטישת דיירי עוגן ● העסקה תניב למבני תעשיה רווח של כ–70 מיליון שקל