גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בר רפאלי נגד סאני ובן-דב: "נתקלנו באנשים רמאים ונוכלים"

(עדכון) - דוגמנית-העל הגישה ב-2009 תביעה בסך 4.4 מיליון שקל נגד סאני תקשורת בטענה להפרת חוזה ■ אמרה בעדותה היום: "זה לא רק עניין של כסף"

דוגמנית-העל בר רפאלי תוקפת היום (ה') בבית המשפט את חברת סאני שבשליטת אילן בן-דב, במסגרת דיון בתביעה שהגישה נגד יבואנית הטלפונים הסלולריים של סמסונג בישראל, בקשר לקמפיין שעשתה לחברה בשנת 2006. "נתקלנו באנשים רמאים ונוכלים", אמרה רפאלי בעדותה, תוך שהיא מתייחסת לראשי סאני.

הדוגמנית, שהגיעה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל-אביב על מנת למסור עדות בסכסוך המתוקשר שלה עם בן-דב, הסבירה את הרקע להגשת התביעה, ואמרה כי המוניטין שלה חשובים לה וכי היא אמנם מתפרנסת מהשם שלה, אך "זה לא רק עניין של כסף, מוניטין זה עניין שלא תמיד נבנה על כסף. אני עושה גם דברים בחינם כדי לבנות את השם שלי. זה שאנחנו מדברים כאן על ביזנס לא קשור רק לכסף אלא גם לתדמית שלי".

במארס 2009 הגישה רפאלי תביעה בהיקף 4.4 מיליון שקל נגד חברת סאני תקשורת, יבואנית הטלפונים הסלולריים של סמסונג, בטענה להפרת החוזה אתה בקשר לסרטון פרסומת שצולם ב-2006.

רפאלי טענה כי סאני עשתה שימוש בדמותה ובצילומיה שלא למטרת החוזה שנחתם בין הצדדים, כאשר העבירה בשידור חי את צילומי הפרסומת בלי ידיעתה, "מבלי שעברו עריכה כלשהי כדי לשמור על צניעותה ולמנוע פגיעה בכבודה".

סמסונג ותפוז הנן בבעלות חברת סאני אלקטרוניקה שבשליטת בן-דב, בעל השליטה בפרטנר.

רפאלי התייצבה בבית המשפט המחוזי בתל-אביב בשעות הבוקר המאוחרות, בסביבות השעה 11:30, כאשר עשרות צלמים מכלי תקשורת שונים המתינו לה בכניסה משעות הבוקר המוקדמות. בניסיון לסכל את צילומיה, ביצע אביה של רפאלי תרגיל הטעיה ורץ לכניסה שונה מהכניסה ממנה הגיעה הדוגמנית.

רפאלי נשאלה בדיון: "מתי נודע לך על השידור החי?", והשיבה: "ראינו אותו בלייב כשהגענו הביתה אחרי יום הצילומים השני. בדיעבד, נודע לי שאחי התקשר לאמא שלי במהלך יום הצילומים וזרק הערה שמראים אותי באינטרנט בשידור חי. אמא שלי הבינה שמדובר ביחסי ציבור. לא הייתי מודעת לטלפון הזה".

במסגרת עדותה נדרשה רפאלי להסביר מדוע לקח לה חודש שלם להתלונן על השידור החי באתר תפוז ועל הקרנת סרט על הקמפיין בכיכובה, הגם שעורך דינה פנה לחברת סאני קודם בבקשה לראות את תמונות הקמפיין טרם פרסומו.

"אם זו כזו קטסטרופה לטענתך, למה לא זעקתם על כך בפעם הראשונה שפניתם לחברה?" נשאלה הדוגמנית, והשיבה: "כשהבנתי איך רימו אותי ושיקרו לי, עשו דברים מאחורי גבי וניצלו אותי, פחדתי איך אצא בקמפיין, ולכן דבר ראשון ביקשנו לראות את התמונות לפני שהן מתפרסמות. רצינו לוודא שהקמפיין בסדר. הבנתי שאלה אנשים שאין לבטוח בהם. אחר-כך עברנו לטפל בסרטונים. אם זה נעשה יום לפני או חודשיים אחרי זה לא מוריד מכך שנעשה לי עוול ומהעצבים שלי".

עורך דינה של סאני, נמרוד גירון, הקשה ושאל: "אז העדפתם לא להציף את הנושא מיד?", והדוגמנית השיבה: "לא רצינו לעשות את זה לפני שהקמפיין יוצא כדי לא לעשות בלגן נוסף. השידור החי כבר נעשה".

בהמשך נשאלה הדוגמנית מדוע לא צירפה את הסרטון בכיכובה לתביעתה, והשיבה כי "בן-דב הוריד אותו מהאתר (תפוז - א' ל"ו)". כשנדרשה להסביר מדוע, כאשר כבר פנתה לסאני בנוגע לסרטון בכיכובה ולשידור החי, ביקשה פיצוי של חצי מיליון שקל ולא את הורדת הסרטון מהרשת, הסבירה רפאלי כי "הסרטון היה ברשת במשך שנתיים, אשר במהלכם החומרים שצולמו ללא ידיעתי הועברו לא רק בשידור חי אלא הגיעו לצדדים שלישיים והוצגו בכל מיני מקומות. אני לא מומחית גדולה באינטרנט, אבל נראה לי שאי-אפשר לקחת את זה חזרה. מרגע שזה בסייבר ספייס, זה בחוץ, זה נמצא שם".

בהמשך חקירתה הנגדית של רפאלי, ביקש עו"ד גירון להוכיח כי סכום התביעה (כ-4.5 מיליון שקל) מופרך. "ביחס לפיצוי על השידור החי והסרטון בכיכובך, את טוענת שמגיע לך 70 אלף שקל עבור כל הפרה ובסך-הכול 840 אלף שקל" אמר, ושאל את רפאלי איך החליטה על הסכום.

"זה המינימום שאני חושבת שמגיע לי, בהמעטה. קודם כל, בגלל שעושים שימוש בשם שלי. זה מה שאני מוכרת. זו העבודה שלי. קבעתי את המחיר כמו שאתה נותן מחיר ללקוחות שלך", השיבה רפאלי.

בתביעתה טוענת רפאלי כי הפרסומת שודרה גם בקולנוע, בניגוד לחוזה עמה. כשנשאלה מדוע היא מתמחרת את הנזק שנגרם לה מהקרנת הפרסומת בקולנוע לפי מספר ההקרנות - סכום של 100 אלף שקל על כל הקרנה, ובסך-הכול 700 אלף שקל - השיבה הדוגמנית: "כשסכימים מבעוד מועד על כך שהפרסומת תשודר בקולנוע, אז הכול מוסבר, ויש סכום כולל; וכשלא מסכימים, אז אני תובעת את כל הסכום. רק על קולנוע הייתי מבקשת בנפרד 50-60 אלף דולר".

סאני, מצידה, מכחישה כי הפרה את ההסכם, ובתביעה שכנגד בסך 2 מיליון שקל טענה כי דווקא רפאלי הפרה אותו, הזיקה לקמפיין והתנהגה כאילו "הכול מגיע לי ולא לכם". לטענת החברה, הובהר לרפאלי כי הקמפיין יהיה בכל סוגי המדיה ויכלול פעולות יחסי ציבור, כולל מסיבה בהשתתפותה שצילומיה ישמשו ליחסי ציבור.

בהסכם בין הצדדים נקבע כי רפאלי תרוויח 50 אלף דולר מהקמפיין עבור 4 חודשים, כך ששכרה יעמוד על סך של כ-12.5 אלף דולר לחודש.

במסגרת הדיון הציג עורך הדין של סאני את החוזה שצירפה רפאלי לתביעתה מקמפיין קודם שצילמה עבור אירית ליין, זמן קצר לפני שצילמה את הקמפיין לסמסונג. במסגרת הקמפיין ההוא, ציין, הוסכם כי רפאלי תקבל כ-12 אלף דולר לחודש בתמורה לכך שתסכים להשתתף באירועי חברה ובתוכניות אירוח, והקמפיין ישודר בכל המדיות, כולל בקולנוע.

מוקדם יותר הבוקר העידה בדיון גם אמה של דוגמנית העל, ציפי רפאלי, שהעידה כי הגם שאינה רגילה להקליט שיחות עם שותפים עסקיים, היא הקליטה שתי שיחות עם גורמים הקשורים לחוזה שנעשה בין רפאלי לסאני.

"הבנתי שיש לי עסק עם אנשים לא מהימנים ולא אמינים שהונו אותנו לאורך כל הצילומים", אמרה והוסיפה כי לא ידעה שסרטון של בתה עומד לעלות ברשת ובערוץ הבידור.

זוהי אינה תביעתה הראשונה של רפאלי נגד פורטל האינטרנט תפוז שבשליטת סאני של בן-דב. ב-2009 הגיעו בן-דב ורפאלי להסכם פשרה, לפיו בן-דב יתרום סכום של 40 אלף שקל לעמותה המסייעת לילדים חולי סרטן, וזאת לצורך סילוק תביעה בסך 350 אלף שקל שהגישה נגדו הדוגמנית שנתיים קודם לכן.

במקרה זה תבעה רפאלי את תפוז בטענה כי השתמש בשמה באופן גס ומזלזל כדי לקדם את עצמו, לאחר שפרסם ב"גלובס" מודעה של חברת סמסונג, בה נכללות דמויות המטילות את מימיהן, יחד עם שמה של רפאלי.

פאלי יוצגה באמצעות עו"ד יוסף מילר.

עוד כתבות

כנס חירום על עתיד התיווך בישראל / צילום: איגוד המתווכים, איציק לוי, יח"צ

300 מתווכים בכנס חירום: לא לבטל את חובת רישיון התיווך

מאות מתווכים הגיעו אתמול לכנס חירום שארגן איגוד המתווכים, במחאה על כוונת משרד המשפטים לבטל את חובת רישיון התיווך בישראל ● יו"ר האיגוד איציק לוי: "המהלך הוא מחטף. לא ניתן לבטל את החוק בממשלת מעבר"

סתיו שפיר / צילום: איל יצהר, גלובס

שפיר לכחלון ולשטייניץ: "הקפיאו את הזיכיון של כיל במפעלי ים המלח"

ח"כ סתיו שפיר פנתה לשרי האוצר והאנרגיה בעקבות פרסום "גלובס" כי באוצר וברשות המסים נדהמו ממהלך חשבונאי של כיל המאפשר לה להימנע מתשלום מס בהיקף 400 מיליון שקל ● "אלה לא תרגילים חשבונאיים, זו הונאה"

מלון הרודס באילת / צילום: יח"צ

בוכים ומרוויחים: שוק המלונות הישראלי חוגג את הרנסנס בעסקי התיירות המקומית

תוצאותיהן הכספיות של רשתות המלונות דן, פתאל וישרוטל, שמניותיהן נהנו מעליות דו-ספרתיות מתחילת 2019, יכולות להסביר את הפוטנציאל שמזהה עזריאלי בענף המלונאות ● עזריאלי חתמה על עסקה לרכישת מלון הר ציון בירושלים מידי שלמה אליהו בכ-322 מיליון שקל

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 11 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 7 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מטוס אל על בשדה התעופה רמון / צילום: דוברות רשות שדות התעופה

היסטוריה? מטוס אל על נחת ברמון אבל רק לביקור קצר

מזג האוויר קיצוני שתפס את המטוס של אל על עם חזרתו ארצה מרומא לא אפשר את הנחיתה בנתב"ג והמטוס הופנה לנחיתה ברמון

הארווי ווינסטיין / צילום: אנדרו קלי, רויטרס

הארווי ויינשטיין הגיע להסדר תביעות אזרחי בגובה 47 מיליון דולר עם הנפגעות והנושים

לפי תנאי ההסכם, ויינשטיין ושותפיו לשעבר, בהם חברי מועצת המנהלים של אולפן ההפקות שלו לשעבר, לא הודו בביצוע עבירות

הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס  / צילום: שוקה כהן, יח"צ

לאומי פרטנרס במו"מ מתקדם לרכישת 10% מחברת ריטיילורס של פוקס לפי שווי של 600 מיליון שקל

החברה הבת ריטיילורס מחזיקה בזיכיון להפעלת המותג נייקי בישראל ובקנדה והמותג פוט לוקר בישראל ● ללאומי תוענק אופציה לרכישת 10% נוספים בתוך ארבע שנים, לפי שווי של 750 מיליון שקל לפחות

אביגדור ליברמן  / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ליברמן: אתמוך בחנינה לנתניהו תמורת פרישתו - אך לא בחסינות

לדברי ליברמן, אמש ניסו שרים בליכוד, ובהם יריב לוין, לשכנע את נתניהו לוותר על חסינותו כדי להקים ממשלת אחדות ● "נתניהו הפך לנטל. אף אחד לא רוצה לראות אותו בכלא, אבל אף אחד גם לא רוצה לראותו במערכת הפוליטית, וכולם מוכנים לתת לו לצאת בכבוד"

ניקולס בראון ואדם נוימן / צילום: רויטרס

אדם נוימן בדרך למסך הקטן: סדרת טלוויזיה תתאר את עלייתו ונפילתו

התסריט לסדרה יהיה מבוססת על ספר, שטרם יצא לאור, של שלושה כתבי "וול סטריט ג'ורנל" ● ככל הנראה דמותו של נוימן תגולם ע"י השחקן ניקולס בראון ● עוד בתכנון: סדרה דוקומנטרית על ההתפתחויות הסוערות בחברת WeWork

חשבוניות  / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מTAXים עצה: שנת המס לקראת סיום, הנה כמה טיפים מהמומחים

שנת 2019 סופרת את ימיה האחרונים, וזה הזמן למספר שיפורים לקראת המפגש עם רשויות המס ● המומחים בתחום נותנים מספר טיפים שעשויים לעזור לכם

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס

בריטניה מצביעה: תורים נרשמים בבחירות המכריעות של העשור

עד כמה ישפיעו הבחירות על עתיד הברקזיט ועל הליש"ט, מיהם המועמדים המובילים שמתמודדים, ומה חוזים הסקרים? ● "גלובס" מציג שורת שאלות ותשובות לגבי הבחירות

צוות מגובש / צילום: שאטרסטוק

"כל מנהל או מנהלת צריכים שיהיה להם טישו במגירה"

התפיסה שלפיה דמעות בעבודה הן התנהגות לא מקצועית, מתחילה להשתנות ● מדוע חשוב לעודד קולגות לבטא רגשות, ואיך זה תורם לחדשנות?

בוריס ג'ונסון והכלב שלו, אחרי הצבעה בבחירות בבריטניה / צילום: Dylan Martinez, רויטרס

"הסיוט שלפני חג המולד": כך מסקרים בבריטניה את הבחירות

האזרחים הבריטים יצאו הבוקר להצביע בפעם השלישית בארבע השנים האחרונות ● בינתיים, העיתונים מנסים להסביר לקוראים מי הוא בדיוק הבחירה הנכונה לעמוד בראש המדינה

שרגא ברוש / צילום: שלומי יוסף

"מקווה שמחקריו רציניים יותר": מדוע הגיש נשיא התאחדות התעשיינים תלונה לנשיא הטכניון?

חודש וחצי לפני הבחירות לנשיא ההתאחדות, המרוץ בין שמואל דונרשטיין וד"ר רון תומר מתחמם ● הבעת תמיכה בדונרשטיין מצד פרופ' אהוד קינן, נשיא הפקולטה לכימיה בטכניון, מסעירה בימים האחרונים את ההתאחדות והובילה את הנשיא היוצא שרגא ברוש להגיש תלונה נגד פרופ' קינן

אנדרו אביר / צילום:ליאור מזרחי

אנדרו אביר: "צירוף ישראל למדד WGBI יביא לזרם השקעות של 3-5 מיליארד ד', אין לנו שום בעיה לרכוש את כל הסכום"

על רקע לחצי הייסוף הצפויים מכניסתה של ישראל למדד ה-WGBI, בבנק ישראל מרסנים את הציפיות להתחזקות השקל, לצד המשך גל רכישות המט"ח בשוק מאז הודעת הריבית האחרונה

ריצ׳רד טראמקה ודונלד טראמפ / צילום: רויטרס

בין טראמפ לטראמקה: דרמה כפולה בוושינגטון

הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים הכריז מלחמה על הנשיא – ומיד אח"כ חיבק אותו ● המלחמה היא השלב הסופי של האימפיצ'מנט: העמדתו למשפט הסנאט ● החיבוק הוא הסכם סחר חדש בצפון אמריקה, יותר מטריליון דולר ● והאיש שאיפשר את ההסכם הוא מנהיג האיגודים המקצועיים ריצ'רד טראמקה, שהסיר את הווטו שלו

בנימין נתניהו / צילום: חיים צח לעמ

נתניהו הודיע לבג"ץ: אתפטר מכל תפקידיי כשר עד סוף השנה

הודעת נתניהו מגיעה כמענה לעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון נגד נתניהו והיועמ"ש, בה היא דורשת את התפטרות נתניהו מתפקידיו כשר ואת יציאתו לנבצרות מתפקידו כראש הממשלה בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו

מיה יניב / צילום: יחסי ציבור ועד עובדים

המשימה החדשה של הוועד בסלקום: לגרום לעובדים להתפקד למפלגות

ועד עובדי סלקום עורך בשעה זו כנס ומפגיש את עובדים עם פוליטיקאים, בהם דוד ביטן ואלעזר שטרן ● המטרה: לקדם כוח פוליטי שיפעל לשינוי כללי הרגולציה בשוק התקשורת

נתי כהן/  צילום: כדיה לוי

בעקבות העתירה נגד מכרז הדור החמישי בסלולר: נדחו הגשת ההצעות בחודש

משרד התקשורת החליט לדחות את הגשת ההצעות המשותפות שתוכננו ליום ראשון בחודש, זאת על-מנת להתארגן ולהגיש תגובה מנומקת לבית המשפט לעתירות שהוגשו לדחיית המכרז

הכוכב הבא / צילום: רונן אקרמן

התאגיד נפרד מ"הכוכב הבא": יפיק עצמאית את בחירת הנציג לאירוויזיון

שיתוף-הפעולה בין תאגיד השידור וקשת מתקיים כבר 7 שנים ● עפ"י הודעת התאגיד לקשת, בכוונתם להפיק עצמאית את בחירת המועמד הישראלי לתחרות, וזאת החל מהשנה הבאה, כלומר בבחירת נציג ישראל לאירוויזיון 2021 ● קשת בתגובה: "בהצלחה"