גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

זאבי מציע לרכוש השליטה ברבוע כחול בחצי מיליארד ש'

גד זאבי, שהפך בחודשים האחרונים למשקיע נזיל ביותר, מציע להזרים מיידית 250 מיליון שקל לאלון רבוע כחול, ולבצע הזרמה נוספת באותו הסכום שנה אחת לאחר מכן, כשבתמורה יוקצו לו 85% ממניות החברה

גד זאבי / צילום: שלומי יוסף
גד זאבי / צילום: שלומי יוסף

התפתחות מפתיעה בסאגת חברת ההחזקות אלון רבוע כחול . איש העסקים גד זאבי, שזכה לאחרונה בתביעת ענק מול הבנקים, העביר אתמול (ד') הצעה רשמית ומפורטת לרכישת השליטה באלון רבוע כחול, באמצעות הזרמת הון של כחצי מיליארד שקל ישירות לקופת החברה, תמורת הקצאה של כ-85% ממניותיה.

ל"גלובס" נודע כי ההצעה הועברה אתמול לידי יו"ר אלון רבוע כחול, אביגדור קפלן, והוא העבירה בשעות הערב לידי נאמני האג"ח של החברה, לאחר סיום אסיפת מחזיקי באג"ח שהתקיימה אחר-הצהריים.

לפי ההצעה שהעביר זאבי לקפלן, הוא מציע להזרים מיידית 250 מיליון שקל לאלון רבוע כחול, ולבצע הזרמה נוספת באותו הסכום שנה אחת לאחר מכן, כאשר שווי השוק של החברה לפני ההשקעה ייקבע לפי השווי הממוצע שלפיו היא נסחרה בבורסה במהלך חודש ינואר. מדובר על שווי של כ-80 מיליון שקל.

זאבי הפך בחודשים האחרונים למשקיע נזיל ביותר, לאחר שקיבל מהבנקים יותר מ-260 מיליון שקל בגין זכייתו בתביעה שהגיש נגדם. התביעה נגעה לגביית ריבית פיגורים מופרזת על ההלוואה שהעניקו בעבר לזאבי לצורך רכישת השליטה בחברת בזק.

במכתב שהועבר לקפלן, זאבי מתחייב גם לרכוש מידי קבוצת אלון חלק ממניות השליטה (72.7%) הנוכחיות, במטרה לשכנע את בעלי השליטה בה, שרגא בירן, דודי ויסמן והקיבוצים, להסכים להצעתו.

כמו כן עשוי זאבי בעתיד גם לשקול הגשה של הצעת רכש מלאה ליתרת מניות החברה, במטרה להפוך לבעלים יחיד שלה ולמחוק את מניותיה מהמסחר בבורסה.

זריקת מזומנים עצומה לחברה

לאלון רבוע כחול יש קופת מזומנים ריקה כמעט לחלוטין, בעוד שהיקף התחייבויותיה הוא כ-1.3 מיליארד שקל. מתוך סכום זה חייבת החברה כ-520 מיליון שקל לבנקים ועוד כ-380 מיליון שקל למחזיקי האג"ח מסדרה ג'.

עבור מחזיקי האג"ח, משמעות הצעת זאבי היא מתן זריקת מזומנים עצומה לחברה, שתגדיל מהותית את הסבירות ליכולתה לעמוד בתשלום חובותיה במועדם.

אלון רבוע כחול מחזיקה ב-54% ממניות חברת רבוע כחול נדל"ן בשווי שוק של 800 מיליון שקל, ב-63% ממניות חברת תחנות הדלק דור-אלון בשווי של 330 מיליון שקל וב-78% ממניות רשת נעמן בשווי של 30 מיליון שקל.

נוסף על כך החזיקה עד כה אלון רבוע כחול גם ברשת הקמעונות מגה, שנכנסה לאחרונה להקפאת הליכים, ומונה לה נאמן. מגה עברה הסדר חוב בקיץ האחרון, שבמסגרתו היא זכתה להזרמות ענק מצד אלון רבוע כחול, שגם נטלה על עצמה חלק נכבד מחובות מגה, ובשל כך נקלעה בעצמה לקשיים חמורים.

הצעתו של זאבי הוגשה ליו"ר אלון רבוע כחול, אביגדור קפלן, לאחר שבשבוע שעבר חתמה חברת גינדי החזקות על עסקה לרכישת מניות השליטה (72.7%) באלון רבוע כחול מידי קבוצת אלון ובתמורה ל-115 מיליון שקל.

עם זאת, גינדי החזקות התנתה את השלמת העסקה בחתימה של אלון רבוע כחול בתוך 10 ימים על הסדר חוב עם הבנקים ומחזיקי האג"ח, שעל-פיו תידחה 94% מקרן החוב עד נובמבר 2020 (היתרה תיפרע קודם לכן) תמורת תשלום ריבית של כ-6% בשנה.

"לא דוממנו אף תהליך"

בתחילת השבוע נפגשו נציגי גינדי החזקות עם נציגות מחזיקי איגרות החוב ועם נאמני הסדרה, וכיממה לאחר הפגישה אותתו כי יסכימו להזרים לחברה 100-200 מיליון שקל, אם יסכימו הנושים לחתום על הסדר החוב.

בתגובה להסכם מכירת השליטה לגינדי החזקות, כונסה אתמול בתל-אביב אסיפה של מחזיקי האג"ח של אלון רבוע כחול, שעל הפרק בה עמדו דיון במכירת השליטה והשלכותיה, דיון בהעמדת האג"ח לפירעון מיידי ודיון בהסמכת הנאמן לנקוט הליכים משפטיים נגד החברה.

את האסיפה פתח אביגדור קפלן, שמשמש הן כיו"ר אלון רבוע כחול והן כמנכ"ל החברה-האם, קבוצת אלון. קפלן סקר את פעילות החברה בחודשים האחרונים, ובין השאר ציין כי "בנובמבר הסכמנו למתווה לארגון מחדש של החוב הפיננסי של אלון רבוע כחול בהיקף של כ-900 מיליון שקל, שהתבסס על המימוש של דור-אלון. פתחנו חדר מידע והיו לא מעט מתעניינים, אבל הצעה רשמית טרם הגיעה.

"בהמשך נפגשנו אתכם המחזיקים ועם הבנקים להשלים את המתווה, ואז באמצע ינואר הגיעה לנו הצעה של ביג ומגה אור לרכוש את רבוע כחול נדל"ן. ומאז התחיל הסיפור סביב רבוע כחול נדל"ן. 3 ימים אחר-כך רשת מגה נכנסה להקפאת הליכים, וקיבלנו עוד הצעות לרבוע כחול נדל"ן. גם כאן פתחנו חדר מידע, והוא פועל, והתהליך הזה נמשך. ההצעות שהגיעו בהמשך היו יותר טובות מהראשונות, וכולן נבחנות בצורה קורקטית. אבל אין הצעות רשמיות ומחייבות אלא רק מכתבי כוונות. חשוב להבהיר כי התהליך הזה נמשך ולא הופסק לרגע.

"ביום חמישי שעבר הגיעה הצעה מגינדי החזקות לקנות את רבוע כחול כולה. ההצעה הגיעה לקבוצה האם, והיה דיון מרתוני בנושא, ובסיומו נחתמה עסקה, ואחד התנאים הוא להגיע להסדר חוב אתכם ועם הבנקים. התקיימו מגעים עם הבנקים ועם הנציגים שלכם, ודובר על הזרמת מזומנים בסכומים משמעותיים לחברה. הבנקים נוטים לתת לגינדי החזקות להגיש הצעה מפורטת, ובכוונת החברה להגיש אותה ביומיים הקרובים".

קפלן ניסה לשכנע את המחזיקים להמתין מספר ימים עם החלטתם, ולהעניק לגינדי החזקות את הזמן ללמוד את החברה, לפני שיכריזו רשמית כמה כסף בכוונתם להזרים לקופתה.

"לא דוממנו אף תהליך. לא את מכירת דור-אלון ולא את מכירת רבוע כחול נדל"ן. בסופו של דבר הנקודה המיטבית מנקודת המבט של הנושים היא שתכריע מה שיהיה".

גם עו"ד שיראל גוטמן-עמירה, היועצת משפטית של אלון רבוע כחול, הבהירה כי חדרי המידע שנפתחו למכירת דור-אלון ורבוע כחול נדל"ן פועלים ללא הפסקה, וכי את התהליך מובילים הדירקטורים החיצוניים והבלתי תלויים של אלון רבוע כחול. "ההחלטה למכור את מניות השליטה הייתה של דירקטוריון קבוצת אלון ולא של אלון רבוע כחול", היא הדגישה.

עו"ד גוטמן-עמירה, לשעבר ראש מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך וכיום שותפה במשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות', הדגישה בפני המחזיקים כי "אתם קיבלתם אופציה. ברצותכם העסקה עם גינדי תאושר, אבל אם תתנגדו, היא לא תאושר. אני מניחה שאם גינדי יביאו לכם הצעה של הזרמת סכום כסף משמעותי לתוך החברה, אז צריך לבחון אותה ברצינות אל מול האפשרות של שליחת אלון רבוע כחול לפירוק, כאשר לא בטוח שמכירת הנכסים תספיק להחזר מלוא החוב".

"השמדת הערך הכי מהירה"

אלא שמחזיקי האג"ח התקשו לקבל את הדברים. בוריס שניידמן מחברת מגדל שוקי הון, שמחזיקה באג"ח בערך נקוב של 37 מיליון שקל (כ-10% מהסדרה), אמר בתגובה כי "רק לפני 8 חודשים הייתם חברה עם הון כלכלי של 800 מיליון שקל. עמדתם אז והסברתם לנו למה צריך להזרים הון למגה, ועכשיו אתם באים ומסבירים לנו למה כדאי לנו לשמוע את גינדי. למה שבכלל נקשיב לכם?"

מחזיק אחר טען בפני היו"ר קפלן כי "על פניו העסקה שמציעה גינדי היא רעה מאוד מול החלופה של מכירת הנכס למטה (רבוע כחול נדל"ן, ע'כ'). מצד שני, אנחנו רואים הנהלה שהשמידה ערך עצום בתוך חודשים, ואז אנחנו הנושים נדרשים להמשיך ולהאמין בה. אז במצב הנוכחי אני אעדיף לקבל מה שאפשר מהנכסים הקיימים וזהו".

צורי לביא, עורך דין נוסף מטעם החברה, ניסה גם הוא לשכנע את המחזיקים בכדאיות מתן פסק-הזמן לגינדי החזקות. "הנושים הפיננסיים יודעים שלא תהיה שום התקדמות במתווה ללא אישורם, והם מעודכנים על בסיס קבוע. צריך לתת למהלך להתמצות. עברו בסך-הכול 3 ימי עבודה. אם הבעלים ימכור מניות מלמעלה, החברה לא יכולה לעשות כלום, אבל החברה עדיין מחויבת לנושיה, וכל עוד נדרשת הסכמתכם להסכם המכירה למשקיע, אז הכדור בידיים שלכם. כל שאני אומר זה לקחת את הזמן ולמצות את המהלך, לפני שתחליטו אם ללכת עליו".

עם זאת, מחזיקי האג"ח שהשתתפו באסיפה חזרו וטענו מול קפלן כי בקיץ הוא הבטיח להם שמגה תחזור להיות חברה של מיליארדים, ככה שכעת האמון ביכולת ההנהלה להוציא אל הפועל את תוכניותיה אינו קיים.

"הייתה פה השמדת הערך הכי מהירה בהיסטוריה של שוק ההון המקומי, לפחות בשנים האחרונות. ההשקעה במגה השמידה 800 מיליון שקל בתוך חודשים בודדים", אמר אחד המחזיקים.

גינדי החזקות נמצאת בבעלות חמשת ילדיו של הקבלן הוותיק יגאל גינדי: ליטל, אבי, גיא, רועי, ומנחם גינדי. החמישה גם מנהלים בפועל את החברה, אולם אתמול הם בחרו שלא להופיע בפני המחזיקים באסיפה, ייתכן שעל בסיס ההנחה כי הם אינם צד למגעים בין החברה לנושים על השלמת הסדר החוב.

בהמשך, עזבו נציגי החברה את האסיפה, והמחזיקים נותרו לקיים דיון עצמאי במדיניות שברצונם לנקוט. בתום דיון סוער נקבע שלא להעניק את פסק-הזמן המבוקש למגעים עם גינדי החזקות. במקום זה הוחלט כי ביום ראשון הקרוב יפרסם נאמן האג"ח כתב הצבעה למחזיקים, ובו הצעה להעניק לחברה שבועיים להשגת הסכם למכירת רבוע כחול נדל"ן לכל המרבה במחיר, בעוד שאם הסכם כזה לא יושג, יפנה נאמן האג"ח לבית המשפט בבקשה למנות בעל תפקיד מטעמו לצורך מכירת נכסי החברה והשגת התמורה המקסימלית עבור הנושים.

יש לציין כי בשבועיים האחרונים הוצע לקפלן למכור את השליטה (53.9%) ברבוע כחול נדל"ן לפי שווי חברה של 1.7-1.8 מיליארד שקל (ההצעה הגבוהה ביותר הוגשה בידי גינדי החזקות עצמה), אולם גם המחזיקים מודעים לאפשרות שמכירה באמצעות נציג בית המשפט עלולה להביא עמה תמורה נמוכה יותר עבור מניות אלה, כמו גם עבור יתר הנכסים שיימכרו.

עם זאת, לאור ההצעה החדשה של זאבי, והאפשרות שבעקבותיה יגיעו הצעות נוספות לרכישת השליטה באלון רבוע כחול, עשויים המחזיקים לחזור ולדון בהתפתחויות החדשות כבר בימים הקרובים.

שנת הקאמבק של גד זאבי

סביר להניח כי 2015 הייתה אחת מהשנים שאותן ירצה גד זאבי שלא לשכוח לעולם, וזאת בזכות רצף של זכיות בהחלטות בתי משפט שנגעו לענייניו והפכו לסאגות של ממש בשל הימשכותן שנמתחה על פני שנים ארוכות.

במה שנודע כפרשת בזק, עמד זאבי בפני אישום פלילי חמור של קבלת דבר במירמה, וזוכה זיכוי מלא ומוחלט לצד יתר הנאשמים בפרשה, מיכאל צ'רנוי, זאב רום ועו"ד מיכאל קומיסר.

ההאשמות סביב זאבי ועמיתיו סבבו סביב הסתרת חלקו של צ'רנוי לכאורה ממשרד התקשורת ומהבנקים בעסקת רכישת מניות בזק, שמימנו את העסקה. בית המשפט החליט לדחות את ההאשמות האמורות, וזאת 16 שנה לאחר שבוצעה העסקה.

במסגרת הרכישה לווה זאבי כ-630 מיליון דולר משבעה בנקים, ובחודשים האחרונים החליט בית המשפט העליון לחייב את הבנקים להשיב לחברות של זאבי ריבית פיגורים שגבו על חובותיו, בהיקף של יותר מ-260 מיליון שקל.

זאבי, יליד קיבוץ מסדה ובוגר לימודי אווירונאוטיקה בטכניון, עשה חיל בעת שביצע עבודות תשתית בסיני אחרי מלחמת ששת הימים.

בשנות ה-70 הוא עבר לקניה, וקבע את מושבו בניירובי. שם, ככל הידוע, שגשגו עסקיו.

הוא חזר לישראל בשלהי שנות ה-90, עטור בהילה של איש עסקים בינלאומי המחזיק "בחצי קניה" ובפעילות בינלאומית ענפה, בעיקר בתחומי האנרגיה.

בשנים הבאות ניסה זאבי לרכוש כאן כמעט מכל הבא ליד, רכישות שנפלו לרוב עוד בשלב המשא-ומתן (מה שהקנה לו כותרות בנוסח "זאבי זאבי").

רוב העסקים שזאבי כן הצליח לרכוש - כלל סחר, מניות בזק, בית"ר ירושלים או חברת התעופה הבולגרית - הסבו לו שיברון לב וכיס, והוא נאלץ לוותר עליהם בסופו של דבר, בדרך-כלל לטובת הגורמים שמימנו את הרכישות.

קבוצת אלון

עוד כתבות

שר האוצר משה כחלון, ד"ר יפעת שאשא־ביטון, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי בחנוכת פרויקט מחיר למשתכן  / צילום: דביר מלכה

הממשלה תאריך את מחיר למשתכן גם לשנה הבאה; בספטמבר 53% מהדירות החדשות שנמכרו היו במחיר למשתכן

כדי לממן את הארכת מחיר למשתכן יקצה משרד השיכון 36 מיליון שקל מתקציב הפיתוח ומוסדות הציבור

עמית דרור / צילום: ננו דיימנשן

עמית דרור, נשיא ומנכ"ל ננו דיימנשן, פורש מתפקידו; יואב שטרן יחליפו

דרור יישאר בחברה, ויעבור לתפקיד של Customer Success Officer, וימשיך לכהן גם כדירקטור

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 4 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 11 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מורן שוחט שניר

הקוד הגנטי שלנו, האקזיט ב-50 מיליון דולר שלה: ראיון עם מייסדת קליר ג'נטיקס מורן שוחט שניר

מורן שוחט שניר הבינה שאפשר לפתח טכנולוגיה שתיתן לציבור הרחב תמונת מצב גנטית מיידית ● יחד עם בן זוגה היא הקימה את 'קליר ג'נטיקס', פלטפורמה אינטרנטית שמנגישה למטופלים את המידע האישי ● החודש נמכרה החברה ב-50 מיליון דולר ● ראיון בלעדי לליידי גלובס

הבורסה בתל אביב / צילום: תמר מצפי

המסחר בבורסה ננעל במגמה מעורבת: ת"א 35 נסוג ב-0.24%, טבע צנחה ב-4.1%

מזרחי טפחות, אופקו ובזק בלטו בצד החיובי; נייס נחלשה ב-1.5% ● טאואר טיפסה ב-2%, אפי נכסים זינקה בכ-4%, אלקטרה עלתה ב-2.3% ופז עלתה בכ-1% ● מחזור המסחר, כולל הפקיעה השבועית, הסתכם ב-3 מיליארד שקל

אהרון ברק/ צילום: איל יצהר

דעה: "פרשת אפרופים" - לא מחלוקת פרשנות, מלחמה על הנרטיב

הוויכוח בפרשת אפרופים לא היה מחלוקת על פרשנות חוזים אלא מלחמה על נרטיב פוליטי ושבטי • לא במקרה רוב הימין תמך בניתוח שלי, ולא באורח פלא השמאל התנגד לו

ערן יסעור, מוריס קאהן, רוני צארום, מתי כוכבי ואתי עמיעד  / צילום: פרי מנדלבוים

מוריס קאהן מתריע: "אם לא ניזהר, נהיה אפיזודה היסטורית חולפת"

וגם: קבוצת הראל מציעה לעובדים: צמצום היקף העבודה ל-4 ימים בשבוע

 

ארנון בר דוד / צילום: כדיה לוי

יו"ר ההסתדרות מגיב למאמר של שקד ב"גלובס": "אנחנו לא אויבי האומה"

בר-דוד כיוון את דבריו כתגובה למאמר שפרסמה אתמול ב"גלובס" יו"ר מפלגת הימין החדש ושרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד: "אם מישהו חושב להשית את הגרעון מתקציב המדינה על העובדים – אנחנו נעמוד כחומה בצורה ונצא לרחובות"

שי ג'ינפינג, נשיא סין, ודונלד טראמפ, נשיא ארה"ב / צילום: KEVIN LAMARQUE, רויטרס

ניחושים פיננסיים ועונשם: על הטעות ישלם הציבור הרחב

תופעות רבות שלא היו מוכרות בעבר, כמו ריבית שלילית, מחייבות ניחושים כדי להעריך את השפעותיהן ● ואולם, כשהמנחשים לא נדרשים לשלם מחיר על הניחוש, את מחיר הטעות עוד ישלם הציבור הרחב ● בשנת 2020 כדאי לעקוב באופן שוטף אחרי הפוליטיקה, כי היא זו שתקבע את כיוון השווקים

סיאטה נאדלה, ריצ’רד ניקסון, ג’רמי קורבין / צילום: רויטרס

עכשיו זה רשמי: 4 ימי עבודה בשבוע טובים לכולם

מאז שנות ה-50 של המאה הקודמת פוליטיקאים מפזרים הבטחות למעבר לשבוע עבודה מקוצר ● בינתיים, חברות שהפחיתו את שעות העבודה השבועיות או היומיות מדווחות על עלייה בפריון העבודה

מחאה על תוכנית לצמצם הפנסיה של עובדי חברות ממשלתיות בצרפת / צילום: Jean-Paul Pelissier, רויטרס

צרפת משותקת: שביתה נרחבת נגד רפורמת הפנסיות שמוביל מקרון

ביומה הראשון של שביתה במחאה על תוכנית לצמצם הפנסיה של עובדי חברות ממשלתיות, שותקה 90% מתנועת הרכבות ובוטלו 30% מהטיסות הפנימיות ● מחר מאיימים "האפודים הזוהרים" להצטרף למחאה

בניין רשות המסים בירושלים / צילום: איל יצהר

חברת אדמונד דה רוטשילד ניהול נכסים תשלם מע"מ בהיקף כ-35 מיליון שקל בישראל

בת"א דחה את בקשתה של החברה להטיל עליה מע"מ אפס, היות והיא מספקת שירותים לקבוצת רוטשילד העולמית, שהנה "תושב חוץ" ● התקבלה טענת רשות המסים לפיה החברה מספקת שירותים גם לתושבי ישראל בישראל, לקוחות מוסדיים ולקוחות פרטיים ישראלים, וחייבת במע"מ בשיעור מלא

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט / צילום: גלובס

היועמ"ש על מינוי מ"מ לפרקליט המדינה: "איני מעוניין בעימות עם אוחנה, אך לא אתפשר על עקרונות שלטון החוק"

בדברים שנשא בכנס בחיפה, התייחס אביחי מנדלבליט למחלוקת עם שר המשפטים בנוגע לשאלה מי יהיה מ״מ פרקליט המדינה במקום שי ניצן ● "משקלה של עמדת היועץ המשפטי יהיה רב ומשמעותי"

לוגו הבנק הלאומי של אוסטרליה / צילום: רויטרס

בנק באוסטרליה לא יספק הלוואות לעסקים הפוגעים ברווחת בעלי החיים; האם ישראל הבאה בתור

הבנק האוסטרלי הלאומי (NAB) הודיע כי לא יספק הלוואות לעסקים המפרים סטנדרטים של רווחת בעלי חיים ● עמותת 'אנימלס': "יש לקוות שגם בישראל המגזר העסקי יפנים שיש לו אחריות כלפי בעלי החיים ויותר תאגידים יאמצו מדיניות הכוללת התחייבות לשיפור הגנת בעלי-חיים"

האחים אמיר יעקובי פיני יעקובי / צילום: אריק-סולטן

בדרך להסדר נושים חדש? ביהמ"ש הוציא צו הקפאת הליכים זמני לאורתם סהר

אורתם סהר הנדסה, אורתם סהר תשתיות ובנייה ומליבו בנייה מבקשות לשנות את הסדר הנושים הנוכחי שלטענתן אינו מאפשר את המשך ניהולן של החברות

 

 

אלשטיין. “ישראלים רוצים לדעת את התוכניות שלך מראש ולעשות שורטים" / צילום: כפיר זיו

אדוארדו אדלשטיין לא כועס על נוחי דנקנר ולא מתחרט שהשקיע מיליארדים בישראל. למרות ההפסדים

"אין שום מקום אחר בעולם שבו יש לך 55% מהמניות ולא מזמינים אותך לישיבת דירקטוריון" ● למרות ההפסדים, החובות, החיכוכים עם הרגולטורים והעזיבות של מקורביו, יו"ר אי.די.בי אדוארדו אלשטיין בטוח שהוא במקום הנכון: "העסקים שקניתי הם כמו יצירת אמנות שמשאירים לדורות הבאים"

רכבת ישראל / צילום: דוברות רכבת ישראל

בקשה לדיון נוסף בפסק-הדין שעורר את "סערת אפרופים"

חברת "ביבי כבישים ועפר" הגישה בקשה לקיים דיון נוסף בפסק-הדין של ביהמ"ש העליון שהכריע לרעתה בסכסוך על עשרות מיליוני שקלים עם רכבת ישראל. לטענתה, מדובר בפסק-דין המהווה "שינוי דרמטי" ● בכתבה שפורסמה ב"גלובס" מוקדם יותר השבוע טענו משפטנים בכירים אחרת

אליעזר מרום (צ'ייני), מיקי גנור ודוד שמרון / צילומים: אבי אוחיון - לע"מ, כדיה לוי, יונתן בלום

כתבי האישום בפרשת הצוללות: מיקי גנור ואליעזר מרום הואשמו בשוחד; דוד שמרון בהלבנת הון

מפקד חיל הים לשעבר וכן עד המדינה שחזר בו יואשמו בשוחד בכפוף לשימוע בתיק הצוללות המכונה "פרשה 3000", דוד שמרון, מקורבו של רה"מ נתניהו, יואשם בהלבנת הון ● כל הפרטים

לארי פינק / צילום: דניס בליבוס, רויטרס

הדחה בצמרת בלקרוק עקב רומן במקום העבודה

מארק ווייזמן, שטיפס מניהול כספי פנסיה בקנדה והפך לבן טיפוחיו של מנכ"ל בלקרוק, הודח בשל הפרת מדיניות החברה

מה אפשר לקנות ב- 800 אלף שקל בצפון הארץ / צילום: בר אל, עיצוב תמונה: טלי בוגדנובסקי

איזו בית תוכלו לקנות ב-800 אלף שקל בצפון הארץ?

דירת 5 חדרים בטבריה, קוטג' בבית שאן או דירת 4 חדרים בכרמיאל