גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

זאבי מציע לרכוש השליטה ברבוע כחול בחצי מיליארד ש'

גד זאבי, שהפך בחודשים האחרונים למשקיע נזיל ביותר, מציע להזרים מיידית 250 מיליון שקל לאלון רבוע כחול, ולבצע הזרמה נוספת באותו הסכום שנה אחת לאחר מכן, כשבתמורה יוקצו לו 85% ממניות החברה

גד זאבי / צילום: שלומי יוסף
גד זאבי / צילום: שלומי יוסף

התפתחות מפתיעה בסאגת חברת ההחזקות אלון רבוע כחול . איש העסקים גד זאבי, שזכה לאחרונה בתביעת ענק מול הבנקים, העביר אתמול (ד') הצעה רשמית ומפורטת לרכישת השליטה באלון רבוע כחול, באמצעות הזרמת הון של כחצי מיליארד שקל ישירות לקופת החברה, תמורת הקצאה של כ-85% ממניותיה.

ל"גלובס" נודע כי ההצעה הועברה אתמול לידי יו"ר אלון רבוע כחול, אביגדור קפלן, והוא העבירה בשעות הערב לידי נאמני האג"ח של החברה, לאחר סיום אסיפת מחזיקי באג"ח שהתקיימה אחר-הצהריים.

לפי ההצעה שהעביר זאבי לקפלן, הוא מציע להזרים מיידית 250 מיליון שקל לאלון רבוע כחול, ולבצע הזרמה נוספת באותו הסכום שנה אחת לאחר מכן, כאשר שווי השוק של החברה לפני ההשקעה ייקבע לפי השווי הממוצע שלפיו היא נסחרה בבורסה במהלך חודש ינואר. מדובר על שווי של כ-80 מיליון שקל.

זאבי הפך בחודשים האחרונים למשקיע נזיל ביותר, לאחר שקיבל מהבנקים יותר מ-260 מיליון שקל בגין זכייתו בתביעה שהגיש נגדם. התביעה נגעה לגביית ריבית פיגורים מופרזת על ההלוואה שהעניקו בעבר לזאבי לצורך רכישת השליטה בחברת בזק.

במכתב שהועבר לקפלן, זאבי מתחייב גם לרכוש מידי קבוצת אלון חלק ממניות השליטה (72.7%) הנוכחיות, במטרה לשכנע את בעלי השליטה בה, שרגא בירן, דודי ויסמן והקיבוצים, להסכים להצעתו.

כמו כן עשוי זאבי בעתיד גם לשקול הגשה של הצעת רכש מלאה ליתרת מניות החברה, במטרה להפוך לבעלים יחיד שלה ולמחוק את מניותיה מהמסחר בבורסה.

זריקת מזומנים עצומה לחברה

לאלון רבוע כחול יש קופת מזומנים ריקה כמעט לחלוטין, בעוד שהיקף התחייבויותיה הוא כ-1.3 מיליארד שקל. מתוך סכום זה חייבת החברה כ-520 מיליון שקל לבנקים ועוד כ-380 מיליון שקל למחזיקי האג"ח מסדרה ג'.

עבור מחזיקי האג"ח, משמעות הצעת זאבי היא מתן זריקת מזומנים עצומה לחברה, שתגדיל מהותית את הסבירות ליכולתה לעמוד בתשלום חובותיה במועדם.

אלון רבוע כחול מחזיקה ב-54% ממניות חברת רבוע כחול נדל"ן בשווי שוק של 800 מיליון שקל, ב-63% ממניות חברת תחנות הדלק דור-אלון בשווי של 330 מיליון שקל וב-78% ממניות רשת נעמן בשווי של 30 מיליון שקל.

נוסף על כך החזיקה עד כה אלון רבוע כחול גם ברשת הקמעונות מגה, שנכנסה לאחרונה להקפאת הליכים, ומונה לה נאמן. מגה עברה הסדר חוב בקיץ האחרון, שבמסגרתו היא זכתה להזרמות ענק מצד אלון רבוע כחול, שגם נטלה על עצמה חלק נכבד מחובות מגה, ובשל כך נקלעה בעצמה לקשיים חמורים.

הצעתו של זאבי הוגשה ליו"ר אלון רבוע כחול, אביגדור קפלן, לאחר שבשבוע שעבר חתמה חברת גינדי החזקות על עסקה לרכישת מניות השליטה (72.7%) באלון רבוע כחול מידי קבוצת אלון ובתמורה ל-115 מיליון שקל.

עם זאת, גינדי החזקות התנתה את השלמת העסקה בחתימה של אלון רבוע כחול בתוך 10 ימים על הסדר חוב עם הבנקים ומחזיקי האג"ח, שעל-פיו תידחה 94% מקרן החוב עד נובמבר 2020 (היתרה תיפרע קודם לכן) תמורת תשלום ריבית של כ-6% בשנה.

"לא דוממנו אף תהליך"

בתחילת השבוע נפגשו נציגי גינדי החזקות עם נציגות מחזיקי איגרות החוב ועם נאמני הסדרה, וכיממה לאחר הפגישה אותתו כי יסכימו להזרים לחברה 100-200 מיליון שקל, אם יסכימו הנושים לחתום על הסדר החוב.

בתגובה להסכם מכירת השליטה לגינדי החזקות, כונסה אתמול בתל-אביב אסיפה של מחזיקי האג"ח של אלון רבוע כחול, שעל הפרק בה עמדו דיון במכירת השליטה והשלכותיה, דיון בהעמדת האג"ח לפירעון מיידי ודיון בהסמכת הנאמן לנקוט הליכים משפטיים נגד החברה.

את האסיפה פתח אביגדור קפלן, שמשמש הן כיו"ר אלון רבוע כחול והן כמנכ"ל החברה-האם, קבוצת אלון. קפלן סקר את פעילות החברה בחודשים האחרונים, ובין השאר ציין כי "בנובמבר הסכמנו למתווה לארגון מחדש של החוב הפיננסי של אלון רבוע כחול בהיקף של כ-900 מיליון שקל, שהתבסס על המימוש של דור-אלון. פתחנו חדר מידע והיו לא מעט מתעניינים, אבל הצעה רשמית טרם הגיעה.

"בהמשך נפגשנו אתכם המחזיקים ועם הבנקים להשלים את המתווה, ואז באמצע ינואר הגיעה לנו הצעה של ביג ומגה אור לרכוש את רבוע כחול נדל"ן. ומאז התחיל הסיפור סביב רבוע כחול נדל"ן. 3 ימים אחר-כך רשת מגה נכנסה להקפאת הליכים, וקיבלנו עוד הצעות לרבוע כחול נדל"ן. גם כאן פתחנו חדר מידע, והוא פועל, והתהליך הזה נמשך. ההצעות שהגיעו בהמשך היו יותר טובות מהראשונות, וכולן נבחנות בצורה קורקטית. אבל אין הצעות רשמיות ומחייבות אלא רק מכתבי כוונות. חשוב להבהיר כי התהליך הזה נמשך ולא הופסק לרגע.

"ביום חמישי שעבר הגיעה הצעה מגינדי החזקות לקנות את רבוע כחול כולה. ההצעה הגיעה לקבוצה האם, והיה דיון מרתוני בנושא, ובסיומו נחתמה עסקה, ואחד התנאים הוא להגיע להסדר חוב אתכם ועם הבנקים. התקיימו מגעים עם הבנקים ועם הנציגים שלכם, ודובר על הזרמת מזומנים בסכומים משמעותיים לחברה. הבנקים נוטים לתת לגינדי החזקות להגיש הצעה מפורטת, ובכוונת החברה להגיש אותה ביומיים הקרובים".

קפלן ניסה לשכנע את המחזיקים להמתין מספר ימים עם החלטתם, ולהעניק לגינדי החזקות את הזמן ללמוד את החברה, לפני שיכריזו רשמית כמה כסף בכוונתם להזרים לקופתה.

"לא דוממנו אף תהליך. לא את מכירת דור-אלון ולא את מכירת רבוע כחול נדל"ן. בסופו של דבר הנקודה המיטבית מנקודת המבט של הנושים היא שתכריע מה שיהיה".

גם עו"ד שיראל גוטמן-עמירה, היועצת משפטית של אלון רבוע כחול, הבהירה כי חדרי המידע שנפתחו למכירת דור-אלון ורבוע כחול נדל"ן פועלים ללא הפסקה, וכי את התהליך מובילים הדירקטורים החיצוניים והבלתי תלויים של אלון רבוע כחול. "ההחלטה למכור את מניות השליטה הייתה של דירקטוריון קבוצת אלון ולא של אלון רבוע כחול", היא הדגישה.

עו"ד גוטמן-עמירה, לשעבר ראש מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך וכיום שותפה במשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות', הדגישה בפני המחזיקים כי "אתם קיבלתם אופציה. ברצותכם העסקה עם גינדי תאושר, אבל אם תתנגדו, היא לא תאושר. אני מניחה שאם גינדי יביאו לכם הצעה של הזרמת סכום כסף משמעותי לתוך החברה, אז צריך לבחון אותה ברצינות אל מול האפשרות של שליחת אלון רבוע כחול לפירוק, כאשר לא בטוח שמכירת הנכסים תספיק להחזר מלוא החוב".

"השמדת הערך הכי מהירה"

אלא שמחזיקי האג"ח התקשו לקבל את הדברים. בוריס שניידמן מחברת מגדל שוקי הון, שמחזיקה באג"ח בערך נקוב של 37 מיליון שקל (כ-10% מהסדרה), אמר בתגובה כי "רק לפני 8 חודשים הייתם חברה עם הון כלכלי של 800 מיליון שקל. עמדתם אז והסברתם לנו למה צריך להזרים הון למגה, ועכשיו אתם באים ומסבירים לנו למה כדאי לנו לשמוע את גינדי. למה שבכלל נקשיב לכם?"

מחזיק אחר טען בפני היו"ר קפלן כי "על פניו העסקה שמציעה גינדי היא רעה מאוד מול החלופה של מכירת הנכס למטה (רבוע כחול נדל"ן, ע'כ'). מצד שני, אנחנו רואים הנהלה שהשמידה ערך עצום בתוך חודשים, ואז אנחנו הנושים נדרשים להמשיך ולהאמין בה. אז במצב הנוכחי אני אעדיף לקבל מה שאפשר מהנכסים הקיימים וזהו".

צורי לביא, עורך דין נוסף מטעם החברה, ניסה גם הוא לשכנע את המחזיקים בכדאיות מתן פסק-הזמן לגינדי החזקות. "הנושים הפיננסיים יודעים שלא תהיה שום התקדמות במתווה ללא אישורם, והם מעודכנים על בסיס קבוע. צריך לתת למהלך להתמצות. עברו בסך-הכול 3 ימי עבודה. אם הבעלים ימכור מניות מלמעלה, החברה לא יכולה לעשות כלום, אבל החברה עדיין מחויבת לנושיה, וכל עוד נדרשת הסכמתכם להסכם המכירה למשקיע, אז הכדור בידיים שלכם. כל שאני אומר זה לקחת את הזמן ולמצות את המהלך, לפני שתחליטו אם ללכת עליו".

עם זאת, מחזיקי האג"ח שהשתתפו באסיפה חזרו וטענו מול קפלן כי בקיץ הוא הבטיח להם שמגה תחזור להיות חברה של מיליארדים, ככה שכעת האמון ביכולת ההנהלה להוציא אל הפועל את תוכניותיה אינו קיים.

"הייתה פה השמדת הערך הכי מהירה בהיסטוריה של שוק ההון המקומי, לפחות בשנים האחרונות. ההשקעה במגה השמידה 800 מיליון שקל בתוך חודשים בודדים", אמר אחד המחזיקים.

גינדי החזקות נמצאת בבעלות חמשת ילדיו של הקבלן הוותיק יגאל גינדי: ליטל, אבי, גיא, רועי, ומנחם גינדי. החמישה גם מנהלים בפועל את החברה, אולם אתמול הם בחרו שלא להופיע בפני המחזיקים באסיפה, ייתכן שעל בסיס ההנחה כי הם אינם צד למגעים בין החברה לנושים על השלמת הסדר החוב.

בהמשך, עזבו נציגי החברה את האסיפה, והמחזיקים נותרו לקיים דיון עצמאי במדיניות שברצונם לנקוט. בתום דיון סוער נקבע שלא להעניק את פסק-הזמן המבוקש למגעים עם גינדי החזקות. במקום זה הוחלט כי ביום ראשון הקרוב יפרסם נאמן האג"ח כתב הצבעה למחזיקים, ובו הצעה להעניק לחברה שבועיים להשגת הסכם למכירת רבוע כחול נדל"ן לכל המרבה במחיר, בעוד שאם הסכם כזה לא יושג, יפנה נאמן האג"ח לבית המשפט בבקשה למנות בעל תפקיד מטעמו לצורך מכירת נכסי החברה והשגת התמורה המקסימלית עבור הנושים.

יש לציין כי בשבועיים האחרונים הוצע לקפלן למכור את השליטה (53.9%) ברבוע כחול נדל"ן לפי שווי חברה של 1.7-1.8 מיליארד שקל (ההצעה הגבוהה ביותר הוגשה בידי גינדי החזקות עצמה), אולם גם המחזיקים מודעים לאפשרות שמכירה באמצעות נציג בית המשפט עלולה להביא עמה תמורה נמוכה יותר עבור מניות אלה, כמו גם עבור יתר הנכסים שיימכרו.

עם זאת, לאור ההצעה החדשה של זאבי, והאפשרות שבעקבותיה יגיעו הצעות נוספות לרכישת השליטה באלון רבוע כחול, עשויים המחזיקים לחזור ולדון בהתפתחויות החדשות כבר בימים הקרובים.

שנת הקאמבק של גד זאבי

סביר להניח כי 2015 הייתה אחת מהשנים שאותן ירצה גד זאבי שלא לשכוח לעולם, וזאת בזכות רצף של זכיות בהחלטות בתי משפט שנגעו לענייניו והפכו לסאגות של ממש בשל הימשכותן שנמתחה על פני שנים ארוכות.

במה שנודע כפרשת בזק, עמד זאבי בפני אישום פלילי חמור של קבלת דבר במירמה, וזוכה זיכוי מלא ומוחלט לצד יתר הנאשמים בפרשה, מיכאל צ'רנוי, זאב רום ועו"ד מיכאל קומיסר.

ההאשמות סביב זאבי ועמיתיו סבבו סביב הסתרת חלקו של צ'רנוי לכאורה ממשרד התקשורת ומהבנקים בעסקת רכישת מניות בזק, שמימנו את העסקה. בית המשפט החליט לדחות את ההאשמות האמורות, וזאת 16 שנה לאחר שבוצעה העסקה.

במסגרת הרכישה לווה זאבי כ-630 מיליון דולר משבעה בנקים, ובחודשים האחרונים החליט בית המשפט העליון לחייב את הבנקים להשיב לחברות של זאבי ריבית פיגורים שגבו על חובותיו, בהיקף של יותר מ-260 מיליון שקל.

זאבי, יליד קיבוץ מסדה ובוגר לימודי אווירונאוטיקה בטכניון, עשה חיל בעת שביצע עבודות תשתית בסיני אחרי מלחמת ששת הימים.

בשנות ה-70 הוא עבר לקניה, וקבע את מושבו בניירובי. שם, ככל הידוע, שגשגו עסקיו.

הוא חזר לישראל בשלהי שנות ה-90, עטור בהילה של איש עסקים בינלאומי המחזיק "בחצי קניה" ובפעילות בינלאומית ענפה, בעיקר בתחומי האנרגיה.

בשנים הבאות ניסה זאבי לרכוש כאן כמעט מכל הבא ליד, רכישות שנפלו לרוב עוד בשלב המשא-ומתן (מה שהקנה לו כותרות בנוסח "זאבי זאבי").

רוב העסקים שזאבי כן הצליח לרכוש - כלל סחר, מניות בזק, בית"ר ירושלים או חברת התעופה הבולגרית - הסבו לו שיברון לב וכיס, והוא נאלץ לוותר עליהם בסופו של דבר, בדרך-כלל לטובת הגורמים שמימנו את הרכישות.

קבוצת אלון

עוד כתבות

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל / צילום: Associated Press, Michael Kappeler

הראשונה באירופה: גרמניה רכשה טיפולי נוגדנים בקורונה בסכום של 400 מיליון אירו

לפי שר הבריאות הגרמני יינס שפאן, שהודיע היום על הרכישה, גרמניה רכשה כ-200,000 מנות של הטיפול, שנועד להגביר את רמת הנוגדנים בדם נגד נגיף הקורונה ומיועד לחולים בסיכון גבוה

אוטובוס שהוצת בבני ברק / צילום: דוברות המשטרה

כוחות המשטרה ממשיכים להתמודד עם הפרות סדר קשות של מפירי הגבלות הקורונה

המשטרה עצרה הלילה בבני ברק 4 חשודים במהלך טיפול בהפרות סדר קשות בעיר, בהן פורעי חוק רגמו אוטובוסים ואת רכבו של ראש העיר והציתו אוטובוס בלב שכונת מגורים ● בתוך כך, כוחות משטרה הגיעו גם הבוקר למוסד גרודנא בעיר אשדוד, על מנת למנוע את קיום הלימודים במקום בניגוד להנחיות

הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

המהפכה הטכנולוגית בבורסה נמשכת: מניות ההייטק מחזקות את הדומיננטיות שלהן במדדים

עם המניות שיצטרפו לת"א-90 נמנות מפתחת המערכות לאספקת חשמל ג'נסל, יצרנית הרובוטים לניקוי מתקנים סולאריים אקופיה ויצרנית המנועים אקוואריוס ● שלוש החברות השלימו באחרונה הנפקות, וכל אחת מהן נסחרת בשווי של 1.4-1.5 מיליארד שקל

חיסון קורונה בברזיל. המוטציה החדשה שברה שיאים במדינה / צילום: Associated Press, Bruna Prado

מונדיאל המוטציות: איך הן מתרחשות, מי יותר מדבקת, והאם מי שהתחסן יכול להיות רגוע?

פרופ' ג'וני גרשוני, אימונולוג וחוקר נגיפים מאוניברסיטת ת"א, עושה סדר במוטציות החדשות ובקבוצות הסיכון ● "ככל שהמחלה נפוצה יותר, יש יותר מוטציות. אנחנו עדיין לא יודעים בוודאות שהווירוס לא ישתכפל אצל אדם מחוסן", הוא אומר, אך מוצא גם בסיס לאופטימיות

בני גנץ / צילום: דוברות הכנסת עדינה ולמן

הממשלה אישרה את סגירת נתב"ג החל ממחר בערב

נתב"ג יסגר עד ה-31 בינואר, אך ההמשלה צפויה להעריך את ההגבלות ● בני גנץ פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבדוק נקיטת צעדים משפטיים נגד מנהיגי ציבור במגזר החרדי ובכלל, הנותנים הנחיות שונות מאלה של הממשלה ● רה"מ נתניהו: "בשבוע הקרוב נקיים דיון לגבי אסטרטגיית היציאה מהסגר"

דורון גרסטל, מנכ"ל פריון / צילום: תמר מצפי

"נכס ייחודי בעולם המדיה הדיגיטלית": פריון גייסה 66 מיליון דולר בנאסד"ק

החברה תכננה בתחילה לגייס סכום של 50 מיליון דולר אך לאור הביקושים הגבוהים, הגדילה את היקף הגיוס ל-57.4 מיליון דולר ● לאחר שהחתמים בהנפקה מימשו אופציה שניתנה להם לרכישת מניות נוספות, גדל הגיוס כאמור ל-66 מיליון דולר

בועה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

6 סיבות מדוע שוקי המניות לא במצב של בועה

כמות החיפושים של צמד המלים "market bubble" בגוגל בחודש ינואר הייתה ברמה הגבוהה ביותר מאז שנת 2006 ● האם השווקים יקרים מדי?

המפכ"ל קובי שבתאי / צילום: דוברות משטרת ישראל

משטרת ישראל עצרה הלילה 145 חשודים באלימות בכפר טורעאן

המשטרה מסרה כי החשודים נעצרו בחשד למעורבות בקטטות אלימות, בהצתות ובאירועי ירי ● נציגי הרשויות הערביות ייפגשו הערב עם נתניהו כדי לדון בקידום התוכנית הממשלתית למאבק באלימות

תור לבדיקת קורונה בהיכל שלמה ת"א / צילום: בר - אל

הווריאנט מקליפורניה הגיע לישראל; אין הוכחה שהחיסון אינו יעיל נגדו

משרד הבריאות דיווח הערב כי זיהה חמישה בני אדם שנדבקו בווריאנט מלוס אנג'לס ● פרופ' רות הרשברג: "אין סיבה לפאניקה, הציבור צריך להבין שצריך להתחסן כמה שיותר מהר, וכאשר מתחסנים, זה לא אומר שאפשר 'לפרוק עול'"

גליקמן אלי - חברת חשמל / צילום: אוריה תדמור

הנפקת צים תזניק את שווי האופציות שבידי עובדי החברה ל-90-75 מיליון דולר

מנכ"ל חברת הספנות אלי גליקמן יקבל לאחר ההנפקה בונוס הוני של כ-10 מיליון שקל, ובנוסף יחולקו בונוסים בהיקף מצטבר של 8 מיליון דולר לעובדים נוספים ● בתשקיף נחשפים גם שכר היו"ר יאיר סרוסי והבונוס לקודמו אהרון פוגל

חדר מסחר בבנק בסיאול, בירת קוריאה הדרומית / צילום: Reuters, Kim Hong־Ji

מגמה חיובית באסיה; מדד הקוספי בסיאול קופץ ביותר מ-2%

במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות קלות ● בזירת הסחורות נסחר הבוקר הזהב בירידה קלה לרמה של 1,854 דולר לאונקיה, הנפט מסוג ברנט נסחר בעלייה של 0.1% לרמה של 55.5 דולר לחבית ● הביטקוין מתייצב

באר שבע / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

המעבדה של מאסטרקארד ו-Enel X בב"ש מחפשת חברות פינטק וסייבר

מעבדת החדשנות FinSec Innovation קוראת לסטארט-אפים הנמצאים בשלבי בדיקת היתכנות להגיש מועמדות ● שתי החברות זכו במאי במכרז של רשות החדשנות להקמת המעבדה במימון של 13 מיליון שקל על פני שלוש שנים

מפעל אינטל בקריית גת / צילום: אינטל

אינטל מסכמת שנה והמנכ"ל החדש מאותת: העברת הייצור מחוץ לחברה קרובה מתמיד

מנכ"ל אינטל הבהיר את מה שהסתמן כבר בדוחות הקודמים - החברה תיאלץ להוציא למיקור חוץ חלק מהייצור ● המהלך לא צפוי להשפיע על פעילות החברה בישראל, לפחות בינתיים ● בנוסף, שיא בהכנסות למובילאיי - ואינטל מדגישה שהיא אחד ממנועי הצמיחה העיקריים שלה

גדעון סער משיק את קמפיין הפריימריז שלו / צילום: קמפיין גדעון סער, יח"צ

גדעון סער הציג תוכנית כלכלית: מענקים להחזרת עובדים והכשרות מקצועיות

יו"ר תקווה חדשה הציג את התוכנית שלו לתקופה שלאחר הקורונה ● התוכנית שמה דגש, בין השאר, על חיזוק שוק העבודה והגדלת ההשקעות בתשתיות

עמדות חיסון לקורונה של מד"א / צילום: דוברות מד"א

דוח אמ"ן עורר דאגה, הקהילה המדעית מרגיעה ודורשת שקיפות

מחד, למסקנות מדוח אמ"ן יש משמעות אסטרטגית כאשר קבינט הקורונה מתווה מדיניות המסתמכת בין היתר על הדוחות הללו ● מאידך – בקרב הקהילה המדעית אין הסכמה רחבה באשר לדברים העולים בדוח, לא ברור מיהם מחבריו, ולא ניתן לנהל עמם שיח ציבורי שקוף

שטחי מפעל תע"ש השרון / צילום: תמונה פרטית

תוספת של 13 אלף דירות ל"עיר העתיד" בתעש השרון

תוכניות הבנייה על שטחי מפעל תעש השרון שנמצאים מצפון מערב למחלף מורשה קבעו כי במקום ייבנו 23 אלף יח"ד, אלא שכעת המספר קפץ לכ-36 אלף יח"ד ● עם זאת, הבנייה במקום טרם נראית באופק

הנשיא ביידן מתחת לציור של לינקולן מתייחס לתוכנית הכלכלית בבית הלבן, שישי / צילום: Reuters, JONATHAN ERNST

מאה שעות של אדרנלין בבית הלבן של ג'ו ביידן

עם ערימות של צווים נשיאותיים על שולחנו, ביידן התחיל את נשיאותו בפרץ מרשים של פעילות - אבל גם בהמהומים מוקדמים של אי נוחות מימין ● "הוא דיבר על אחדות, כמו איש מרכז, אבל הוא מושל כמו איש השמאל הקיצוני", התלונן סנאטור רפובליקאי

נקסטפרם. טכנולוגיה המתבססת על שמרים / צילום: מצגת החברה

תיאבון לפוד-טק: נקסטפרם השלימה הנפקה לפי שווי של 115 מיליון שקל

החברה, המפתחת רכיבי מזון ייחודיים בשמרים, גייסה כ-30 מיליון שקל בעיקר ממוסדיים

ישראל כ"ץ ובנימין נתניהו / צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות

משמאל ומימין, במערכת הפוליטית תוקפים את התוכנית הכלכלית של הליכוד: "תעמולת בחירות"

ראש הממשלה ושר האוצר הציגו היום תוכנית כלכלית חדשה, שכוללת מענקים והקלות בירוקרטיות ● במערכת הפוליטית לא התרשמו והאשימו את השניים בקידום כלכלת בחירות

מאור הד ודלית בן חורין הד בעלי "מיקה - כשטעם וריח נפגשים" / צילום: תמונה פרטית

"אנשים מחפשים מתוק ונחמה בתוך האיכס, אז אנחנו מצליחים להשאיר את הראש מעל המים ולהתפרנס"

מאור הד ודלית בן חורין הד הם בעלי בית הקפה "מיקה - כשטעם וריח נפגשים" ● "אנחנו ממנפים את היכולות של שנינו - שיווק ומכירות ואפייה - לטובת העסק" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז