גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

משרד צמח-שניידר ממזג את מחלקת המסים של צלרמאיר-פילוסוף

התפרקות משרד צלרמאיר-פילוסוף מגיעה לתחנה האחרונה: לאחר הנטישות של מיקי צלרמאיר, אבי פילוסוף, דני טולידאנו ואיל רוזובסקי, יצטרפו אחרוני הנשארים - 4 עורכי הדין של מחלקת המיסוי וראשה, עו"ד (רו"ח) אחו פרנק - לצמח-שניידר ■ פרנק יכהן כראש מחלקת המסים במשרד המאוחד

עוה"ד צמח משמאל, פרנק, שניידר / צילום: איל יצהר
עוה"ד צמח משמאל, פרנק, שניידר / צילום: איל יצהר

אחרון ודי. השותפים ועורכי הדין האחרונים ממשרד עורכי הדין צלרמאיר-פילוסוף, שהתפרק בשבועות האחרונים, מצאו אכסנייה חדשה. ל"גלובס" נודע כי משרד עורכי הדין צמח שניידר ושות', שהוקם על-ידי עורכי הדין מימי צמח ואהוד (אודי) שניידר, ממזג לתוכו את מחלקת המסים של משרד צלרמאיר-פילוסוף. ראש מחלקת המסים, עו"ד ורו"ח אחו פרנק, יצטרף כשותף למשרד צמח-שניידר ויכהן כראש מחלקת המסים במשרד המאוחד.

עבור עורכי הדין פרנק וצמח מדובר באיחוד מחודש, לאחר שהשניים עבדו יחד במשרד צלרמאיר-פילוסוף לפני שנים. צמח עבדה במשרד משנת 2001 ועד מאי 2008, אז, אחרי 7 שנות שותפות, פרשה מצלרמאיר-פילוסוף והקימה משרד בוטיק עם עו"ד שניידר.

גם לשניידר ופרנק יש היכרות קודמת, כאשר השניים עבדו יחד במשרדים שונים על עסקה משותפת לפני כ-30 שנה, ודרכם הצטלבו בעסקאות נוספות במהלך השנים.

המהלך האסטרטגי, המרחיב את מחלקת המיסוי והשירותים שמעניקה פירמת צמח-שניידר, התרחש על רקע התפרקותו של משרד צלרמאיר-פילוסוף-רוזובסקי-צפריר-טולידאנו, שהחלה בינואר האחרון עם הודעתו של אחד השותפים הבכירים במשרד, עו"ד דוני טולידאנו, כי הוא עוזב את המשרד לטובת משרד ארדינסט-בן-נתן, ועמו כל מחלקת המיזוגים והרכישות של המשרד. שבועיים מאוחר יותר הודיעו עו"ד איל רוזובסקי, ראש מחלקת הליטיגציה בצלרמאיר-פילוסוף, יחד עם מחלקתו ועוד כמה מעורכי הדין במשרד, כי גם הם מצאו להם בית חדש - במשרד מיתר-ליקוורניק-גבע-לשם-טל.

זמן קצר לאחר מכן החליטו מייסדי המשרד הוותיק, עורכי הדין מיקי צלרמאיר ואבי פילוסוף, לסגור את המשרד ולהצטרף בעצמם כשותפים למשרדי עורכי דין גדולים וותיקים במשק: עו"ד צלרמאיר הצטרף לפישר-בכר-חן-וול-אוריון; ופילוסוף - למשרד י. גורניצקי.

בתוך כך, בשבועות האחרונים ניהלו משרד צמח-שניידר ועו"ד פרנק משא-ומתן להצטרפותו של האחרון למשרד והגיעו להסכמה על מיזוג. בעקבות ההחלטה, יחד עם פרנק תעבור למשרד צמח-שניידר מחלקת המסים של משרד צלרמאיר-פילוסוף המפורק במלואה, הכוללת 4 עורכי דין, שכולם גם רואי חשבון, וכן מספר אנשי צוות נוספים. לאחר המיזוג ימנה משרד צמח-שניידר כ-20 עורכי דין.

ליווי עסקאות בולטות

עו"ד צמח היא מעורכות הדין המובילות בישראל בתחומי הטכנולוגיה, היי-טק, הקמה וליווי של חברות הזנק, מיזוגים ורכישות, הון סיכון וקרנות השקעה פרטיות. צמח מלווה חברות מסחריות רבות והובילה עסקאות של מיזוגים ורכישות מהבולטות במשק, בהן עסקת רכישת ויאוליה ישראל בידי הנהלתה הישראלית וחברת ההשקעות אוקטרי קפיטל (Oaktree) מידי ויאוליה צרפת בסכום של כ-450 מיליון דולר.

עם לקוחותיה של צמח נמנים, בין היתר, פיטנגו, גריילוק, גיזה, אוורגרין, בטרי, שמרוק טרילוג'י, סימפוני ונצ'רס, סינגולריטים ועוד. עו"ד צמח, בעלת הכשרה מתקדמת בפרייבט אקוויטי והון סיכון מאוניברסיטת הארוורד, נבחרת מדי שנה על-ידי עורכי הדין בארץ ובחו"ל כ-best lawyer בישראל בדירוגים בינלאומיים. 

עו"ד שניידר מתמחה בעסקאות נדל"ן מורכבות ופרויקטים של תשתיות ובליטיגציה מסחרית ותאגידית בתיקים מגוונים. שניידר מייעץ דרך קבע לגופים עסקיים בענייני ממשל ורגולציה, בדגש על דיני תחרות והגבלים עסקיים, וכן מתמחה בתחום יבוא הרכב והרגולציה הכרוכה בו. בין לקוחותיו ניתן למנות יבואני רכב רבים ואת איגוד יבואני הרכב, רשת רולדין וקבוצת מסעדות כתית.

עו"ד ורו"ח פרנק נחשב לאחד ממומחי המיסוי המובילים בארץ. כראש מחלקת המסים בצלרמאיר-פילוסוף ייעץ פרנק לתאגידים וליחידים בתכנון מס לעסקיהם וכן מלווה מיזוגים ורכישות מהיבטי המיסוי.

בין העסקאות שעברו במשרד צלרמאיר-פילוסוף ולוו גם על-ידי מחלקת המיסוי בראשותו היו גם עסקת מכירת השליטה בבזק לאיש העסקים שאול אלוביץ', עסקת רכישת תנובה בזמנו על-ידי קרן אייפקס ועוד. בנוסף, מתמחה פרנק בארגון מחדש ובתכנון מבניים עסקיים, מיסוי בינלאומי של תאגידים, תכנון עיזבונות, נאמנויות ומיסוי של יחידים עתירי הון, ובין היתר הוא מייעץ לחברות גדולות במשק העוסקות בתחומי התעשייה המסורתית, יבוא רכב, קמעונאות, ציוד רפואי היי-טק ועוד. לצד אלה ייעצה המחלקה בענייני מס לנישומים יחידים, ליזמים, ולעסקים קטנים ובינוניים.

"סגירת מעגל"

עו"ד צמח אמרה היום (ג') על רקע המיזוג כי "פרנק הוא עורך דין בחסד וידען יוצא דופן בתחום המסים. היכרותי המקצועית עימו התחילה לפני שנים רבות, עוד כאשר היינו שותפים במשרד צלרמאיר-פילוסוף. לאורך כל השנים, וגם לאחר שהקמנו, אודי שניידר ואני, את הפירמה שלנו, המשכתי לעבוד עם פרנק בנושאים מיסויים, וזאת בזכות העומק המשפטי שלו, היצירתיות והמקצועיות שהוא ניחן בהם. אנו מברכים את פרנק ואת צוותו על הצטרפותם למשפחת צמח-שניידר, ואנו בטוחים שיחד נעניק ללקוחותינו עושר ומצוינות משפטיים, בכל ההיבטים הרלוונטיים לעולם העסקי והכלכלי של ימינו".

עו"ד שניידר אמר כי "ההיכרות בין פרנק לביני היא בת כ-30 שנים, מתחילת דרכנו כעורכי דין. אני גאה על הצטרפותו של חברי, ראש מחלקת מסים של צלרמאיר-פילוסוף, עו"ד ורו"ח פרנק, ושל מחלקתו למשפחת צמח-שניידר. מדובר במהלך טבעי, ועבורי מדובר אף בסגירת מעגל, שלפיה הצוות הנפלא שעמו גדלתי משפטית חוזר לפעול תחת קורת-גג אחת. פרנק הוא מעורכי הדין הטובים ביותר בתחומו, הוא מביא עמו ידע עצום בתחום המס, ניסיון שהוא מן הנדירים בארץ ויצירתיות משפטית, שהיא מאושיות משרדנו, ושהיא כה חשובה בסביבה העסקית שבה אנו פועלים".

עו"ד (רו"ח) פרנק הוסיף: "תפיסתי המקצועית תמיד הייתה שעל ייעוץ המס להינתן מתוך מעורבות ישירה בעסקאות ומתוך הבנת צורכי הלקוח, מטרות העסקה והאילוצים מכיוון יתר הדינים הרלבנטיים - וזו הסיבה שאני מאמין כי שילוב מחלקת המסים במשרד העוסק ברכישות ובמיזוגים ובמגוון תחומים אחרים של המשפט המסחרי הוא המסגרת הנכונה לי ולמחלקתי.

"החיבור עם צמח ועם שניידר היה, על כן, מהלך טבעי, לאחר שיתר שותפיי ממשרד צלרמאיר-פילוסוף מצאו את מקומם החדש והטוב. צמח ושניידר הם אנשי מקצוע מצוינים, והם היו שותפיי במסגרת הקודמת. במהלך כל התקופה מאז שהקימו את 'צמח-שניידר ושות', שמרתי עמם על קשר חברי ומקצועי, והמשכתי לשרת אותם ואת לקוחותיהם בענייני מסים".

עוד כתבות

דונלד טראמפ ושר המשפטים ביל באר / צילום: ארין סקוט, רויטרס

מה מדאיג את הרפובליקנים לקראת בחירות 2020?

עו"ד מארק צל, יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, משוכנע שהנשיא טראמפ עושה עבודה נהדרת, חושב שהמועמדים הדמוקרטים חלשים, ובכל זאת לא ישן טוב בלילה ● השבוע בפודקאסט "המדריך לטראמפיסט": כשחצי ציבור שונא את הנשיא שאתה אוהב ● האזינו

כלי רכב בנמל חיפה / צילום: ורהפטיג ונציאן

גם שוק הרכב מחכה לממשלה החדשה: מה יקרה ב-2020?

נתוני המכירות של שנת 2019 מזכירים את אשתקד: ארבעה מותגים חולשים על חצי מהענף ● האם 2020 תיראה אותו הדבר (לא בטוח), איך יושפע הענף מהגירעון, ולמה לא צריך להתרגש יותר מדי מהרכב החשמלי?

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בהשקת מערך ההסעים החדש, "נעים בסופ"ש" / צילום: איל יצהר, גלובס

מיזם התחב"צ בשבת הוא סיפור הצלחה. כנראה שזה פחות מתאים לנהגי המוניות

ראשי העיריות המפעילות את "נעים בסופ"ש", שירות הנסיעות החינמי בגוש דן בשבת, קיבלו השבוע מכתב התראה שבו נטען כי השירות החדש שהם מספקים מסב נזק כלכלי לנהגי המוניות ופוגע בשוויון של תושבים דתיים ומסורתיים

האצ"ל 20–28, שכונת תל גיבורים בחולון / הדמיה: יח"צ

דירות גן ופנטהאוזים: מה מקבלים הדיירים בפרויקט התחדשות עירונית בחולון

בפרויקט של חיזוק ותוספת בנייה בשכונת תל גיבורים בחולון, ל-80 הדירות הקיימות יתווספו 59 דירות חדשות ● תוספת של ממ"ד ומרפסת לכל דירה וכן מעלית בכל בניין, החלפה של תשתיות הביוב, המים והחשמל, שיפוץ החצר והלובי

סקר הסקרים

סקר הסקרים: שעות ספורות לפיזור הכנסת, כחול לבן פותחת פער על הליכוד

הכנסת ה-22 צפויה להתפזר הלילה, ומדינת ישראל תלך לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה ● מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה? ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר לקראת עוד מערכת בחירות סוערת

תקשורת דור 5 - הדלק לכלכלה של העשור הבא / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

אם יתברר שמכרז הדור החמישי בסלולר ימנע מיזוגים בשוק, האם שווה לדחותו?

זו השאלה שצריכה להישאל ולהתברר, והיא לא נשאלת ● ברור למה משרד התקשורת רוצה להימנע מדחייה של המכרז ● בסוף האחריות לקדמה הטכנולוגית מוטלת עליו, וישראל במקום לא טוב

סיבוס חוברת ל-Wolt במלחמה מול תן ביס / צילומים: שלומי יוסף

התחרות על ארוחת הצהריים מעלה הילוך: סיבוס חוברת לוולט במלחמה מול תן ביס

ספקית שירותי ההסעדה סיבוס חוברת לאפליקציית משלוחי האוכל Wolt, כדי לחזק את כוחה בתחרות מול החברה החזקה בתחום - תן ביס, וכדי לקצר את זמן המשלוחים לחצי שעה בממוצע • בנוסף, ל"גלובס" נודע כי Wolt מרחיבה את שירותיה גם לראשל"צ ולפ"ת

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח / צילום: כדיה לוי

לאחר שנהפכה לחברה ללא גרעין שליטה: כלל ביטוח יוצאת לגיוס הון של מאות מיליוני שקלים

דירקטוריון כלל ביטוח אישר בחינה של דילול בעלי המניות הקיימים לצורך שיפור יחס כושר הפירעון של החברה, לפי הוראות סולבנסי 2 ● הדבר עשוי לסייע בעתיד לחברה לשוב ולחלק דיבידנדים, לאחר שנים ארוכות של עצירת דיבידנדים

סונדר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל (מימין) / צילום: רויטרס / HANNIBAL HANSCHKE

כבר לא גוגל: מהו מקום העבודה הטוב ביותר לעבוד בו ב-2020?

פייסבוק וגוגל שתיהן נפלטו מעשרת המקומות הראשונים בדירוג השנתי של גלאסדור ● שתי החברות התמודדו השנה עם ביקורת רבה מהעובדים בשל החלטות מעוררות מחלוקת של ההנהלה ● אלה עשר החברות שכן נכנסו לרשימה

דוד מחלב (מימין) וכריס וולף / צילום: איל יצהר, גלובס

"אנחנו בהחלט יכולים לחזות חברה של 200 מיליון דולר הכנסות בעוד שלוש שנים"

כריס וולף, מנכ"ל ID Systems שרכשה את פוינטר לאחרונה תמורת כ-140 מיליון דולר, והעומד בראש החברה המשותפת פוורפליט (PowerFleet), מספר בראיון משותף עם דוד מחלב, מנכ"ל פוינטר עד למיזוג, על היסטוריית היחסים בין החברות, על הרציונל בחיבור ביניהן, האם ימשיכו להיסחר ולפעול בישראל, ומה הסיכוי שפוורפליט תירכש בעתיד הקרוב

אלדד קובלנץ / צילום: דן חיימוביץ

סופית: תאגיד השידור פורש מוועדת המדרוג; "מדידה מיושנת ולא מתאימה"

בתאגיד טוענים כי המדידה של ועדת המדרוג מיושנת ולא מתאימה לתאגיד הציבורי ● רוני ארן, מנכ"ל ועדת המדרוג: "הפרישה לא תפתור את נתוני הצפייה של כאן 11. הרעיון שגוף שידור ציבורי ידווח בעצמו על תוצאותיו לא קיים בשום מקום בעולם"

יואב בן יקר/ צילום: סיון פרג'

טלכלל השקיעה מיליון דולר תמורת 25% ממניות TechBuddy ישראל

חברת TechBuddy היא סטארט-אפ שבדי שמספק מומחי טכנולוגיה עבור אנשים שמתקשים בפתרון בעיות טכנולוגיות

ירון רצון, מנכ"ל וממייסדי קנביט / צילום: יחצ

בכירים לשעבר בקנביט במרכז חשדות הרשות לשימוש במידע פנים

רשות ניירות ערך חוקרת חשדות לעבירות של שימוש במידע פנים, במסגרתה נחקרו נושאי משרה בחברה בעבר ובהווה ● בין הנחקרים היו המנכ"ל לשעבר בשלד, ירון רצון, יו"ר הדירקטוריון לשעבר, עמינדב ססלר, ושרון אדיב

יורש העצר הסעודי, מוחמד בין סלמאן / צילום: Reuters

על רקע הופעת בכורה מרשימה: האם הנפקת ארמקו תסייע להגשמת התוכניות של בין סלמאן?

מניית ענקית האנרגיה הסעודית זינקה ב-10% ביום המסחר הראשון שלה בבורסה המקומית של ריאד ● ההנפקה, הגדולה בהיסטוריה, אמורה לשמש בסיס לשינוי הכלכלי העצום שמבקש לחולל יורש העצר הסעודי והאיש החזק בממלכה, מוחמד בין סלמאן

יגאל מרזל, כנס לשכת עוה"ד / צילום: כדיה לוי

נוהל חדש של הנהלת בתי המשפט יילחם בפרסומים פוגעניים נגד שופטים

עפ"י הנוהל, ימונה גורם בהנהלת בתי המשפט שירכז את הטיפול בסוגיה ● לא כל פרסום פוגעני יטופל ע"י הנהלת בתי המשפט, אלא דווקא פרסום שלדעת יועמ"ש הנהלת בתי המשפט "יש בו כדי לפגוע ביכולת השופט למלא את תפקידו כראוי או לפגוע בתפקודה של הרשות השופטת"

אמיר ירון/ צילום: איל יצהר

בנק ישראל שוב מתערב באופן משמעותי בשוק המט"ח

ל"גלובס נודע כי בנק ישראל שוב רוכש מט"ח, בהמשך להתערבויות מאז הודעת הריבית האחרונה, וסיכום של רכישות 1.27 מיליארד דולר בחודש נובמבר ● נראה שבנק ישראל שוב רוכש מחוץ לשוק המסחר הסדיר

תשואה / צילום: Shutterstock

לעגל את האשראי: אפליקציית המיקרו-השקעות שתעזור לחסוך

אפליקציית המיקרו-השקעות Acorns נועדה להתגבר על הקושי של בני האדם לחסוך, ובעיקר כשהם צעירים ● תכנון האפליקציה מסתמך על היכרות של החוקרים עם המגבלות הפסיכולוגיות שלנו, ומתאפיין ביצירת דרכים שיסייעו לנו לעקוף אותן

רן פוליאקין / צילום: איל יצהר

חברת ההדמיה הרפואית ננוקס מקדמת הנפקה בנאסד"ק לפי שווי של יותר מחצי מיליארד דולר

החברה מנתניה, שפיתחה מכשיר CT נייד, קטן וזול משמעותית מאלה הקיימים כיום, מנוהלת על ידי היזם הסדרתי רן פוליאקין ● סורק CT נמכר כיום בעלות של כמה מיליוני דולרים, לעומת המכשיר של ננוקס, שצפוי להימכר בכ-10,000 דולר בלבד

תלונה לוועדת האתיקה אינה לשון הרע / צילום: shutterstock

השליח שנטען ששיקר, חצי מיליון השקל שלא שולמו לעובד הזר ופסק הדין שבוטל אחרי 6 שנים

בינואר 2014 חויב י' לשלם למעלה מחצי מיליון שקל לעובד זר שטען כי הועסק בתנאי עבדות ● 6 שנים לאחר מכן טען המעסיק: לא קיבלתי מעולם את התביעה, את הזימון לדיון וגם לא את פסק הדין ● בדיון התגלה: השליח הורשע בעברו בשורת עבירות מרמה וזייף עשרות רבות של "תצהירי מוסר"

דב קוטלר / צילום: גדי דגון, יח"צ

בנק הפועלים עקף את לאומי ושוב מחזיק בשווי הגבוה בענף הבנקאות

בימים אלה נרשם שינוי מהותי במאזן הכוחות בין שני הבנקים הגדולים - בעייני המשקיעים וכפי שהוא משתקף בבורסה ● בנק הפועלים אוחז בצמרת דירוג השווי שוק בבנקאות, כשהיום הוא נסחר לפי שווי של 36.5 מיליארד שקל למול שווי של 35.7 מיליארד שקל ללאומי