גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מנהלי העיזבון של עו"ד יורם יוסיפוף: גוגל ביזתה את ביהמ"ש

מנהלי העיזבון דורשים לחייב את גוגל להיענות לצו ביהמ"ש המחייב את חשיפת הסיסמה לחשבונותיו של עו"ד יוסיפוף ז"ל, זאת כחלק ממאמציהם לאתר את נכסיו בארץ בעולם

עו"ד יורם יוסיפוף/ צלום:איל יצהר
עו"ד יורם יוסיפוף/ צלום:איל יצהר

הקרב על חשיפת חשבון הגוגל של עו"ד יורם יוסיפוף המנוח מסתבך ואף חוצה גבולות: גוגל ארה"ב נדרשת לנמק בבית המשפט, עד יום ראשון, מדוע לא הועברה סיסמת הגוגל של עו"ד יוסיפוף לידי מנהלי עיזבונו, כפי שהורה בית המשפט המחוזי בתל-אביב. האחרונים מעוניינים בסיסמה כחלק ממאמציהם לאתר את נכסיו של עורך הדין המנוח בארץ בעולם.

אתמול והבוקר (ה') הגישו מנהלי עיזבונו של יוסיפוף בקשות דחופות לבית המשפט נגד חברת גוגל ישראל, מנכ"לה, מאיר ברנד, וחברת גוגל ארה"ב: האחת - להכריז על ביזיון בית המשפט מצד גוגל, לאחר שגוגל ישראל הפרה לטענתם את צו בית המשפט המחייב אותה להעביר לידיהם את סיסמת חשבון הגוגל של יוסיפוף; השנייה - בקשה להרחיב את הצו גם על חברת גוגל העולמית (גוגל ארה"ב), שמקום מושבה בקליפורניה, שם התנהל חשבונו של יוסיפוף, לטענת גוגל ישראל.

במסגרת הבקשה לביזיון בית המשפט, מבקשים מנהלי העיזבון - עורכי הדין עופר שפירא ורז מנגל - לחייב את גוגל ישראל ומנכ"ל החברה, מאיר ברנד, לשלם קנס בסך 100 אלף שקל על כל יום עיכוב בהעברת סיסמתו של עו"ד יוסיפוף לידיהם.

"גוגל ישראל היא חברה-בת בבעלות מלאה של גוגל העולמית, אשר שוויה עומד על מאות מיליארדי דולרים, ובנסיבות אלה קיים צורך בהטלת קנס משמעותי, שאחרת הטלת קנס בסכומים נמוכים לא תהווה כל הרתעה ולא תהווה כל תמריץ", נכתב בבקשה.

השופטת איריס לושי עבודי קבעה דיון בבקשה ליום ראשון הקרוב, וכן חייבה את גוגל ארה"ב להשיב לבקשות עד מועד הדיון.

"תעלומת יורם יוסיפוף" פרצה עם מותו של עורך הדין המוכר באוקטובר. יוסיפוף, שנחשב לאחד מעורכי הדין העשירים בארץ, ושמו נקשר בעסקאות של מיליוני אירו שעשה עבור לקוחותיו ועבור עצמו, מת במפתיע מאירוע לבבי (בעיצומו של הליך פלילי שנוהל נגדו בטענה להעלמות מס לכאורה מעסקאות של מיליונים), ובתוך כך נפתחה תיבת פנדורה ממנה פרצו טענות לחובות של עורך הדין המנוח לשוק האפור, ריביות של 3% בחודש על הלוואות שנטל, הליך בוררות שקיים מול גורמים מהעולם התחתון אצל הרב ישעיהו פינטו וחוב-עתק למס הכנסה בהיקף של כ-500 מיליון שקל.

בית המשפט מינה את עורכי הדין מנגל ושפירא למנהלי העיזבון, ובימים אלה עסוקים השניים באיתור נכסיו של יוסיפוף ברחבי העולם. זאת, לאחר שכבר הגישו דוח סודי ראשון לבית המשפט בנוגע לחלק מהנכסים והחובות שאותרו.

במסגרת הליך איתור הנכסים הגישו מנהלי העיזבון לבית המשפט בקשה לחייב את גוגל להעביר לידם את הסיסמה של יוסיפוף בחשבון גוגל. בית המשפט המחוזי נעתר לבקשה והורה לגוגל ישראל להעביר לידיהם את סיסמת הגוגל שלו ולאפשר להם גישה לחשבונות הג'ימייל, גוגל דרייב, המסמכים שנשמרו ב"ענן" וכל חשבון אחר שניהל.

מידע עם ערך רב

בבקשה לחייב את גוגל להעביר לידיהם את הסיסמה לחשבונו האישי של יוסיפוף, ציינו מנהלי העיזבון כי בדיון בו מונו לתפקיד, התברר כי בנו של החייב, אסף, המתגורר בלונדון, מחזיק במחשב הנייד של אביו וכן באסופת מסמכים הנוגעים לעסקיו ברחבי הגלובוס.

מיד לאחר הדיון טסו עו"ד מנגל ועו"ד דנה הילל ממשרדו של עו"ד שפירא ללונדון, על-מנת לתפוס את המסמכים והמחשב. בבקשה צוין כי "לאחר דין ודברים, תוך שהופעל על בנו של החייב מכבש לחצים מצד צדדים שלישיים שלא לשתף פעולה עם מנהלי העיזבון, הצליחו מנהלי העיזבון לקבל לידיהם את המחשב הנייד של המנוח וכן ארגזים מלאים במסמכים".

לטענת מנהלי העיזבון, מבדיקת המחשב עולה כי עו"ד יוסיפוף ניהל חשבון בחברת גוגל, הכולל דואר אלקטרוני ושירותי "ענן" (אחסון מסמכים ברשת). אולם, ברשות מנהלי העיזבון לא הייתה הסיסמה הנדרשת כדי להיכנס לחשבון הגוגל האמור.

"מחיפושים ראשוניים במחשב מתברר כי למידע המצוי בחשבון הגוגל של המנוח יש ערך רב בכל הדרוש לפעולותיהם של מנהלי העיזבון לביצוע חקירות ולאיתור נכסים, כינוסם ומימושם. מדובר בנכסים ובזכויות תביעה בארץ וברחבי העולם, בשווי רב", כתבו מנהלי העיזבון, וביקשו לחייב את גוגל להעביר לידיהם את הסיסמה.

בית המשפט נעתר, כאמור, לבקשה וחייב את גוגל ישראל להעביר את סיסמת הגוגל של עורך הדין המנוח לידי מנהלי העיזבון, ואולם מבקשת ביזיון בית המשפט שהגישו עורכי הדין שפירא ומנגל עולה כי גוגל ישראל מסרבת לעשות כן.

לדברי מנהלי העיזבון, כאשר פנו לגוגל ישראל בבקשה כי תועבר לידם סיסמת הגוגל של עו"ד יוסיפוף, כפי שמורה צו בית המשפט, הם נענו כי אין באפשרות גוגל ישראל לקיים את הצו, וכי על מנהלי העיזבון לפנות לחברת גוגל העולמית, כיוון שחשבונו של המנוח מצוי בבעלותה.

"מדובר במכתב בנוסח סטנדרטי אשר נוסח באופן גורף", נכתב בבקשת הביזיון נגד גוגל, וכן צוין כי גוגל ישראל היא חברה בבעלות מלאה של גוגל העולמית, ולאור העובדה שהיא "שייכת" לה, הרי שמסירת צו בית המשפט המחייב את חשיפת הסיסמה לגוגל ישראל - כמוה כמסירה ל"מורשה לניהול עסקים", ולכן מהווה גם מסירה לגוגל העולמית.

עוד כתבות

מני מזוז/ צילום: רפי קוץ

"המציאות בה נאשם בפלילים מקים ממשלה משקפת משבר חברתי וכשל מוסרי של החברה"

11 שופטי בג"ץ פרסמו את נימוקיהם  בעניין הטלת המנדט על בנימין נתניהו  ● השופטים מבקרים את המצב בו נאשם בפלילים מקבל את הרכבת הממשלה, אך טוענים שהתערבות בהחלטה המכוננת את הרשות המבצעת "כמוה כהתנגשות חזיתית עם רצון הבוחר כפי שבא לידי ביטוי בהצבעת נציגיו בכנסת"

קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישיר / צילום: כפיר סיון

משבר הקורונה ונזקי מזג אוויר סוחפים מטה את תוצאות ענף הביטוח: "ביטוח ישיר" עברה להפסד

החברה רשמה ברבעון קיטון בפרמיות שגבתה מלקוחותיה, שקטנו בכ-2.3%, כשבשורה התחתונה היא מציגה הפסד רבעוני של 9.4 מיליון שקל לעומת רווח של 51.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

מטוס של אל על ממריא משדה תעופה בן גוריון / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

ועד עובדי רש"ת: "אם אל על לא תפרע את חובותיה מיידית, היא לא תקבל שירותים בנתב"ג"

אל על נדרשת לפרוע באופן מיידי חוב של 63 מיליון שקל לרשות שדות התעופה שהצטבר מאז פברואר ● בוועד מאיימים כי אם החברה לא תעביר את החוב, היא לא תוכל להמריא מנתב"ג החל מיום שלישי הבא

יאיר לוינשטיין, מנכ"ל ובעלי אלטשולר שחם גמל ופנסיה  / צילום: איל יצהר, גלובס

למרות הקורונה: גידול ברווח של אלטשולר שחם גמל ופנסיה

תחלק דיבידנד בהיקף 19 מיליון שקל ● דיווחה על גידול של כ-34% ברווח, לסך של כ-25.4 מיליון שקל ברבעון הראשון

מנואל טרכטנברג / צילום: איל יצהר

"מה שראינו זה רק הפרומו. זה לא מייצג במלוא העוצמה את המכה לכלכלה”

התכווצות בתוצר, אבטלה גבוהה, תסיסה חברתית וממשלה של 34 שרים שרובם לא החזיקו בתפקיד ניהולי ● בראיון ל"גלובס" אומר פרופ' מנואל טרכטנברג כי למרות הצלחה בריאותית בהתמודדות עם הקורונה, היה כשל טוטלי בפן הכלכלי והניהולי, והוא חרד מהשאלה כיצד ינוהל המשבר בחודשים הקרובים

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: Patrick Semansky, AP

טוויטר נגד טראמפ: סימנה ציוצים של הנשיא כ"עלולים להטעות"

מתחת לשני ציוצים של הנשיא שעסקו בהצבעה בבחירות דרך הדואר, הוסיפה טוויטר קישור לעובדות המדויקות

דורי ושאול נאוי / צילום: יונתן בלום

שאול נאוי מכר לאחיו דורי את מניותיו בחברה ופורש מניהולה

המניות נמכרות תמורת 60 מיליון שקל, בדיסקאונט של 25% על מחיר השוק ● דורי נאוי: "שאול הגיע למסקנה שהוא רוצה ליהנות מהחיים לפני שהוא מזדקן" ● מניית נאוי קרסה ב-50% מתחילת השנה

מוטי אלמליח / צילום: ורדי כהנא

טלרד מזנקת ב-21%: רשמה רווח של 1.5 מיליון דולר ברבעון

הכנסות החברה ברבעון גדלו בכ-42.4% לכ-40.8 מיליון דולר, לעומת כ-28.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

איריס שטרק,/ צילום: כדיה לוי

שטרק לכ"ץ: להאריך את מועדי הגשת הבקשות למענקים עד סוף השנה

נשיאת לשכת רואי החשבון, איריס שטרק, פנתה לשר האוצר ישראל כ"ץ בבקשה להאריך לעצמאים ועסקים את מועדי הגשת הבקשות למענקים באמצעות חקיקה מהירה או תקנות חירום נוספות ● לטענתה, אם לא יוארכו מועדי הגשת הבקשות, עצמאים רבים לא יעמדו בתנאי הסף שנקבעו

ברים ומסעדות נפתחים מחדש לאחר הסגר ממושך / צילום: כדיה לוי, גלובס

תוכנית סיוע חדשה: 700 מיליון שקל לתעשייה ולעסקים קטנים ובינוניים

התוכנית של משרדי הכלכלה והתעשייה והאוצר כוללת השתתפות בעלות ביצוע התאמות בעסק העובר למסחר מקוון והטמעת ייצור מתקדם בתעשייה, ייעוץ מסובסד ומיזמים מימוניים משותפים עם המגזר הפרטי, עידוד ביצוע השקעות בתעשייה היצרנית ועידוד היצוא

פרופ' חזי לוי / צילום: ענבל מרמרי, גלובס

מנהל ביה"ח ברזילי פרופ' חזי לוי ימונה למנכ"ל משרד הבריאות החדש

המינוי הוא בהתאם להחלטתו של אדלשטיין למנות מנכ"ל מקצועי לאחר שמנכ"ל המשרד היוצא, משה בר סימן טוב, היה למנכ"ל הראשון שאיננו בעל השכלה וניסיון בתפקיד רפואי ● השר אדלשטיין ביקש מראש הממשלה נתניהו להביא את המינוי לאישור הממשלה בהקדם האפשרי

בנק מזרחי-טפחות,?בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק לאומי, בנק איגוד ובנק מרכנתיל / צילומים: איל יצהר, אייל הצפון, בר-אל

דעה: עמוד השדרה של המשק תקין - הבנקים בישראל עמדו במבחן משבר הקורונה

מערכת הבנקאות הישראלית הגיעה מוכנה למשבר הקורונה, אף שהוא מאתגר עבורה יותר מאשר המשבר הכלכלי הגדול של 2008

גיל גבע, יו"ר קבוצת תדהר / צילום: רונן אקרמן

תדהר והראל יקימו את הקומפלקס החדש של הקריה האקדמית אונו

רכשו מגרש בשטח של כ-14 דונם בצומת סביון ב-100 מיליון שקל מידי יעקב אטרקצ'י, בעלי אאורה ● עלות הפרויקט, שאמור להיפתח בשנת 2023, נאמדת ב-550 מיליון שקל

בדיקות קורונה במעבדה בסין  / צילום: Thomas Peter, רויטרס

מדענים סינים דוחים את ההאשמות: אין סיכוי שהקורונה הגיעה ממעבדה או משוק החיות

בצל המתקפה האמריקאית על סין כאחראית להתפרצות הקורונה, אומר מנהל המכון הווירולוגי בווהאן כי הנגיף החדש שונה מכל ווירוס שנחקר במעבדות ● מומחה מגפות בכיר טוען כי השוק הוא "אחד מקורבנות המגפה"

אביב כוכבי / צילום: Oded Balilty, Associated Press

דעה: על דוגמה אישית ושכר הרמטכ"ל; האם זה באמת הזמן לתת תוספת לביטחון?

שכרו החודשי של הרמטכ"ל הוא כסף קטן בתקציב הביטחון, אבל הוא ששיבח את הדוגמה האישית בתפוצת נאט"ו, איך זה מתיישב עם הבקשה להוסיף לתקציב הביטחון? • וגם, ארה"ב התערבה כדי למנוע מחברה סינית להקים את מתקן ההתפלה בשורק 2, איך זה שונה מהמתקן הקיים?

קפה ביאליק בת"א. מתלבטים אם לפתוח / צילום: איל יצהר, גלובס

תחת ערפל, הנחיות מבלבלות וגל קריסות: המסעדות חוזרות היום, בקושי

רק אתמול בלילה אישרה הממשלה את ההנחיות החדשות באופן רשמי • רונן נמני, בעלי קבוצת "קפה קפה": "אחרי כל ההתנהלות ההזויה עד כה, גם הפעם אנחנו לא יודעים עד הרגע האחרון מה קורה"

מירי רגב צילום תמר מצפי

רגב תוקפת את גנץ בראיון: "לא בשל, צריך לעבור אפייה ולגלות לנו אם הוא סחיט"

את הדברים הקשים אמרה השרה רגב בראיון שצפוי להתפרסם מחר ב"ידיעות אחרונות" ● ממפלגת הליכוד נמסר "הקמפיין הסתיים וזו העת לאחדות. הגיע הזמן להפסיק את המתקפות האישיות מכל צד שהוא. הבחירות מאחורינו והמשימות המשותפות לפנינו ועלינו לשלב ידיים למען אזרחי ישראל"

בזק / צילום: תקשורת תאגידית בזק

תם ונשלם: נפתרה המחלוקת סביב הטלפוניה הסיטונאית של בזק

משרד התקשורת קובע שהפתרון שבזק מציעה לטלפוניה הסיטונאית עומד בדרישות שקבע וכבר בקרוב החברה כבר לא תהיה בהפרה ● אחד האירועים הקשים ביותר שליוו את החברה בשנים האחרונות בא על סיומו

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

מניות השבבים בולטות בירידות בוול סטריט; ה-S&P 500 נסחר סביב ה-3,000 נקודות

הדאו ג'ונס מוסיף 0.5% לערכו ומדד הנאסד"ק מאבד 1.4% ● באירופה הדאקס קפץ ב-1.3%, הקאק ב-1.7% והפוטסי ב-1.3% ● אמריקן איירליינס מזנקת בכ-5%

ניר שטרן, רן גוראון, גיל שרון, איציק בנבנישתי / צילומים: תמר מצפי, איל יצהר, עיבוד תמונה: טלי בוגדנו

דוח פניות הציבור של משרד התקשורת לשנת 2019: פלאפון בולטת לטובה

פלאפון סיימה את 2019 עם הכי הרבה פחות תלונות מוצדקות ביחס למספר הלקוחות שלה ● פרטנר אחריה במקום השני, ואחריהן גולן טלקום, סלקום והוט מובייל