גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סייסנס מגדילה את מספר העובדים ב-40%

חברת הבינה העסקית סייסנס, המתרכזת בארגון וניתוח מידע, גייסה עד היום 94 מיליון דולר ■ המנכ"ל אמיר אורעד: "אנחנו מאפשרים לראשונה לקבל מידע על מאגרי מידע בהתעלם מהמבנה הפיזי שלהם"

צוות סייסנס / צילום: שיר נוימן
צוות סייסנס / צילום: שיר נוימן

חברת הבינה העסקית סייסנס מכריזה על תחילת מהלך לגיוס 150 עובדים חדשים, קצת יותר ממחציתם למשרדיה ברמת גן והשאר בארה"ב. כיום עובדים בחברה כ-400 עובדים, והיא משרתת כאלף לקוחות עסקיים, בהם ג'נרל אלקטריק, בורסת נאסד"ק, פיליפס ואיירבוס.

לדברי מנכ"ל החברה, אמיר אורעד, שמונה לתפקיד בפברואר 2015 ופועל מהמשרד בניו יורק, החברה צמחה בשלוש השנים האחרונות במאות אחוזים, והכנסותיה מגיעות לעשרות רבות של מיליוני דולרים. החברה, שהוקמה ב-2010, גייסה עד היום 94 מיליון דולר.

במקביל להכרזה על גיוס העובדים הודיעה סייסנס על שחרור גרסה חדשה של התוכנה שלה. לדברי אורעד, שהיה ממייסדי סיוטה יחד עם נפתלי בנט, וקודם לתפקידו הנוכחי היה מנכ"ל אקטימייז של נייס, הרעיון הבסיסי מאחורי מוצרי סייסנס הוא לאפשר לארגונים לצפות ולנתח כמויות גדולות של מידע מורכב ללא צורך בפרויקטי ענק טכנולוגיים. החידושים בגרסה החדשה, לדבריו, הם החלת למידת מכונה על מקורות המידע ויצירת ויזואליזציה מתקדמת יותר.

"אם יש לך שלושה מקורות מידע שעוסקים במלאי, המערכת לבד תדע לצבוע את כולם בירוק ולשים אותם אחד ליד השני על המסך, כדי שתדע להסתכל על הקשר ביניהם; אותו דבר עם מידע על מידת שביעות הרצון של הלקוחות שלך. הסיבה שזה כל כך חשוב היא שכמות המידע שיש לארגונים הולכת וגדלה בקצב מסחרר, ואף אחד לא מוצא את הידיים והרגליים. אם תפתח מערכות של IT אתה תראה מאות טבלאות אפורות ומשעממות על המסך, עם מלא חוטים ביניהן. זה בלגן גדול ואף אחד לא מבין מה קורה שם. אנחנו עושים סדר בבלגן, וכשעושים סדר אפשר להציג תוצאות".

מה ההבדל בין זה למה שעשיתם עד היום?

"ההבדל הגדול הוא שעכשיו אנחנו יכולים לתת לך תובנות על מאגרי המידע עצמם. מאגרי המידע מטבעם מאוד שונים פיזית אלה מאלה. הם בענן וברשת, הם באקסל ובסיילספורס, ומטבעם מאוד מפוזרים. עד עכשיו היה צריך שגוף ה-IT ילך ויחבר פיזית את מקורות המידע יחד - משהו שאנשי DBA היו עושים - ורק אז היה אפשר לחקור את המידע. הטכנולוגיה החדשה שלנו יודעת להתעלם מהמבנה הפיזי, שלא משתנה ולא צריך שום DBA בדרך, ולהפריד בינו לבין המבנה הלוגי שאנחנו מייצרים. להגיד לך 'אתה יושב פה על מכרה זהב של מידע, לקוחות, על הביזנס, על השוק, כדאי לך להסתכל עוד'. העולם היום זז יותר מהר מבחינה תחרותית ויש ציפייה שאנשי הביזנס יקבלו החלטות ללא תלות בטכנולוגיה ומבלי לחכות שנה לאיזה גוף IT".

יש תחרות עזה בתחום הבינה עסקית?

"יש אינסוף טכנולוגיות שמתעסקות בביג-דאטה אנליטיקס, אבל 99% מהן מתחלקות לשני מחנות מאוד ברורים. הראשון, בהינתן מידע פשוט, יש טכנולוגיות מדהימות לאנשי עסקים, תחשוב על אקסל על סטרואידים. יש הרבה טכנולוגיות כאלה שמאפשרות לנתח מידע פשוט. להבדיל, בהינתן מידע מורכב, לאנשי ה-IT יש טכנולוגיות מדהימות לנתח אותו. אבל אין כמעט אף פתרון שיודע לשלב את שני העולמות האלה, לקחת מידע מורכב ולתת אותו לאנשי עסקים בלי IT באמצע. סייסנס יושבת על התפר הזה".

איזה סוג של מידע יוצא ממערכות ה-IT שלא היה נגיש בעבר?

"פיליפס, למשל, הטמיעה בכל מוצרי ה-MRI שלה את המערכת של סייסנס. אנחנו אוספים מצד אחד מידע מהמכונה עצמה - תחזוקה, רמת הקרינה, ומצד שני מידע על הלקוחות, החולים שמשתמשים במכונה, על תכיפות המקרים ועל הכסף שמקבל בית החולים. לוקחים את הכל יחד, מערבבים ונותנים מידע למנהל בית החולים, כדי שיידע איך לנהל יותר טוב ולקבל יותר ערך מהמכונות. מתי להשבית אותן, מתי להשקיע בטכנאים, אילו חולים יבואו קודם.

"דוגמה אחרת היא של גוף ללא מטרות לתרומות איברים שהטמיע את סייסנס כדי לעודד תרומות. המספר המדהים הוא 224% גידול בתרומת רשתיות. למה? כי הם עשו ניתוח של מי שמסכים לתרומת איברים, מה הדמוגרפיה, מה מניע אותם, מי החולים שצריכים את זה - והצליחו לחבר את הקבוצות, להביא אותן לתקשר בצורה יותר טובה, והגדילו במאות אחוזים פעילות מצילת חיים".

כמה זמן לקח להטמיע את המערכת שלכם בארגון הזה?

"מספר שבועות. החיבור הפיזי עצמו אינו הבעיה, ההעברה של ביטים ממקום למקום. הבעיה היא שאחרי שאתה מחבר אתה מגלה שהביטים מדברים שפות שונות, בצבעים שונים, במודלים שונים של סידור מידע. זה איפה שלרוב נתקעים ומשקיעים את רוב האנרגיה ואת זה אנחנו פותרים".

מנכ"ל סייסנס אמיר אורעד / צילום: יח"צ

עוד כתבות

ח"כ חיים כץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

חיים כץ: ההטבות והזכאות למובטלים ימשכו לאורך המשבר

לפי סיכום בין יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות חיים כץ ושר האוצר ישראל כ"ץ, 12 אלף מובטלים שהסתיימה תקופת זכאותם בינואר ובפברואר יקבלו דמי אבטלה עד אמצע אוגוסט עם אפשרות להארכה נוספת

אישה ישראלית עם מסכת פנים / צילום: Ammar Awad, רויטרס

האפשרות שווירוס הקורונה נישא באוויר שוב מרחפת סביבנו

ארגון הבריאות העולמי קבע לפני כמה חודשים כי הווירוס כנראה אינו נישא באוויר בטיפות הזעירות אלא רק בנתזים, אולם, עיתון הניו יורק טיימס מדווח כי 239 מומחים, רופאים וחוקרים, הגישו מכתב לארגון ובו התחננו שהגישה הזו תיבדק מחדש

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים -  5 ביולי 2020

אמש באיכילוב: 8 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

בנימין נתניהו, השבעת הכנסת ה-35 / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אולמות אירועים, ברים וחדרי כושר ייסגרו: הממשלה אישרה את ההגבלות החדשות

שורת ההגבלות החדשות להתמודדות עם התפרצות הגל השני של המגפה אושרה בממשלה ● הצעת חוק לתיקון תקנות שעת חירום תועבר לאישור מליאת הכנסת באופן מיידי ● לפיד: "אנחנו המדינה היחידה בעולם שהגיעה לגל השני מוכנה עוד פחות טוב מהגל השני. נתניהו נכשל"

באפט, באספה השנתית בשנה שעברה. אירוע שמשך אלפי בני אדם בימי שיגרה / צילום: Associated Press

באפט משחרר את הניצרה: השקעת ענק לברקשייר בכ-9.7 מיליארד דולר

ברקשייר הת'וואי של האורקל מאומהה משחררת מעט מהר המזומנים של 137 מיליארד דולר עליו היא יושבת, ותרכוש את חטיבת האחסון והובלת הגז הטבעי של דומיניון אנרג'י תמורת 9.7 מיליארד דולר

ועדת החוקה של הכנסת בראשות ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ברקע עימותים חריפים: ועדת החוקה אישרה את העלאת הקנס על אי עטיית מסיכה ל-500 שקלים

יו"ר ועדת החוקה ויו"ר הכנסת אמרו כי לא יתכן שהכנסת תפעל רק כזרוע ביצועית של הממשלה ● בתגובה, נתניהו אמר כי "זה מצב חירום אמיתי וקריטי. אתם לא יכולים לעכב ביצוע החלטות הנדרשות לעצור את התפשטות הנגיף"

קופת חולים כללית / צילום: בר אל

מסתמן: גליקמן ומקאן העפילו לשלב ההתמחרות במכרז הפרסום של שירותי בריאות כללית

בשלב מצגות הקריאייטיב התמודד גם משרד הפרסום אדלר חומסקי ● היקף הפרסום של הקופה כעשרה מיליון שקל בשנה ● משירותי בריאות כללית נמסר כי הוועדה עדיין לא התכנסה לכן אין מידע כרגע לגבי שלב ההתמחרות

מטוס של אל על / צילום: יח"צ

חברות תעופה הישראליות מדממות והכנסת נשארת אדישה

הדיון על היערכות לפתיחת השמיים בוועדת הקורונה של הכנסת בוטל, ואנשי הענף נותרו שוב ללא אופק ויכולת לתכנן את עתידן

נשיאת בית הדין לעבודה ורדה וירט לבנה/ צילום: שלומי יוסף

החברה שנמצאה אחראית להטרדה מינית ברילוקיישן: "א.ר. פרויקטים חקלאות מים"

ביה"ד הארצי קיבל את בקשת ל"גלובס" לפרסם אם שם החברה שחויבה לשלם לעובדת שלה פיצוי בגובה 215 אלף שקל. זאת, לאחר שהעובדת הוטרדה מינית ע"י אדם זר בעת ששהתה מטעם החברה ברילוקיישן

חנויות סגורות בככר המדינה בתל אביב / צילום: איל יצהר, גלובס

מאתמול ועד היום בבוקר: 1,649 דורשי עבודה חדשים

מהעדכון האחרון אתמול ועד היום ב-7:00 בבוקר התקבלו בשירות התעסוקה 4,067 דיווחים על חזרה לעבודה ● נכון להיום, רשומים בשירות התעסוקה 846,409 דורשי עבודה, מהם579,824 בחל"ת

גת מגידו, פרופ' אסף חמדני וד"ר איל גבע, בועידת שוק ההון של גלובס / צילום: איל יצהר, גלובס

"בחברות ללא בעל שליטה, הבעיה המרכזית היא פיזור של בעלי המניות ומנהלים עם פיקוח חסר"

נושא האקטיביזם של בעלי מניות נידון בכנס "עושים שוק" של "גלובס" בשיחה עם גת מגידו, פרופ' אסף חמדני וד"ר איל גבע • "אנחנו רוצים להשקיע בחברות עם הנהלה איכותית - כזו עם מנכ"ל שהמשקיע סומך עליו שיידע לחלץ את החברה ממשבר"

ד"ר אמיר ירון / צילום: יונתן בלום

בנק ישראל בצעד דרמטי: מנמיך תחזיות ומשיק תוכנית רכישות אג"ח קונצרני של עד 15 מיליארד שקל

בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%, והנמיך תחזיות ● בנק ישראל עדכן כלפי מטה את תחזית הצמיחה בשנת 2020, והתוצר צפוי להתכווץ בשיעור של כ-6% ● צפו בשידור החי ממסיבת העיתונאים של נגיד בנק ישראל

ועדת הכלכלה בראשות ח"כ יעקב מרגי  / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יו"ר ועדת הכלכלה: "נדרש תיאום ושילוב ידיים, שבינתיים אינו קיים בממשלה"

בדיון שנערך בוועדת הכלכלה בנוגע לענף התיירות, מתח יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי ביקורת קשה על טיפול הממשלה במשבר בענף התיירות ● מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל: "אנחנו חיילים במלחמת הישרדות כלכלית שסופגים אש מכוחותינו בגב"

אלון שוסטר / צילום: עופר חגיאב

לקראת דיון מכריע: מי מתנגדים להארכת הותמ"ל ומדוע

לקראת דיון בתזכיר חוק הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור, שצפוי להתקיים במועצה הארצית לתכנון ובנייה, הגישו שורה של גופים ומשרד החקלאות התנגדויות להמשך פעילות הוועדה

הוועידה הסתיימה  / עיצוב: גלובס

על פירוק גרעיני שליטה ואתגרי שוק ההון בימי המגפה: הצטרפו לשידור החי מוועידת האונליין של גלובס

איך משפיעה המגמה של פירוק גרעיני השליטה בחברות על הממשל התאגידי ● האם המצב תורם לאקטיביזם של בעלי המניות ● מה תפקיד הרגולציה בתוך השוק המשתנה ● ומה הם אתגרי שוק ההון בימי המגפה ● ועידת שוק ההון תתקיים היום בשעה 10:00 במערכת "גלובס"

אילן כהן, פרופ' אבי בן בסט, אורנה ברי / צילום: תמר מצפי, שלומי יוסף, איל יצהר, גלובס

"הפתרונות הכלליים נגמרו. עכשיו צריכה להיות עבודת מטה פרטנית לפי ענפים"

"תקציב דו־שנתי ייתן ודאות ואורך נשימה למשק; צריך להקים גוף שכולל אנשי כלכלה ובריאות ותחומים נוספים כדי לתת ראייה כוללת" • "גלובס" מארח פאנל מומחים יומי בניסיון לסגור את הוואקום ולסייע במציאת פתרונות יצירתיים לקורונה הכלכלית ● סוגרים את הוואקום, מדור יומי חדש 

בדיקת קורונה בירושלים. "בסוף יצטרכו חמ"ל שינהל את כל החמ"לים" / צילום: Ammar Awad, רויטרס

בלי מנהל, בלי עובדים, בלי סמכויות: כך סורסה רשות החירום הלאומית

ברשות ה חירום הלאומית (רח"ל), שהייתה אמורה להוביל את ניהול משבר הקורונה, מחפשים ראש רשות חדש ● אלא שמדובר בגוף קטן, חלש ולא רלוונטי ● זאב צוק–רם, לשעבר ראש הרח"ל: "עשו טעות בהיערכות למגפה" ● מנכ"ל משרד הביטחון היוצא, אודי אדם: "רח"ל אינה גוף לניהול משברים"

בית השגריר ברחוב תכלת (השגריר האמריקאי דיוויד פרידמן בעיגול) / צילום: איל יצהר, קובי גדעון - לע"מ

עם נוף לים בהרצליה פיתוח: כמה באמת שווה בית השגריר האמריקאי

אף שמרבית העסקאות שנחתמו באזור נערכו לפני זמן רב, ניתן להעריך כי שווי מ"ר למגורים בחלק המערבי של רחוב גלי תכלת בהרצליה עומד על כ-65 אלף שקל, מה שמעמיד את מחיר הנכס על כ-250 מיליון שקל ● ניתוח עסקה

חיילים, שוטרים ומאבטחים עם מבכות פנים שומרים על הסגר בירושלים / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

החמרה בסגר? בממשלה שוקלים להגביל התקהלויות ל-20 איש בכל מקום

עוד יידונו בישיבת הממשלה במגבלות על פארקים וחדרי כושר ● יו"ר הכנסת יריב לוין יכנס היום בשעות הצהריים ישיבה של ראשי כל סיעות הכנסת כדי לדון בזירוז הליכי חקיקה, לרבות חוק הקורונה המורחב

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

מי יקבל רישיון כמנהל השקעות? הפתרון לבחינת רשות ני"ע

לפני כשבוע התקיימה בחינה מקצועית ב' למבקשים להשיג רישיון כמנהלי השקעות ● לפניכם תשובות מנומקות לשאלות בבחינה