גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

השופט ברנר: "משה חוגג הימר. אני לא אתן לו צ'אנס נוסף"

ביהמ"ש המחוזי דן היום בבקשת בעלי המניות בחברת AOH למנות מפרק זמני לחברת IDC, שנטען כי חוגג הבריח ממנה נכסים ● השופט לא נתן את החלטתו בסוף הדיון, אלא החליט להמתין עד שיעיין בטענות הצדדים וייבחן את הפסיקה הקיימת בנושא ● חוגג לא נכח בדיון

משה חוגג / צילום: רויטרס
משה חוגג / צילום: רויטרס

ביהמ"ש המחוזי בת"א (השופט חגי ברנר ) דן היום (ה') בבקשה למינוי מפרק זמני שהגישו בעלי המניות בחברת AOH) AnyOption Holdings Limited) נגד חברתIDC (Investdotcom Holdings Limited) שבשליטת יזם הבלוקצ'יין משה חוגג . IDC המוכרת יותר בשם invest.com, עוסקת בהנפקת מטבעות דיגיטליים לציבור.

השופט ברנר שמע את טענות באי כוח באריכות וביקש את התייחסותם למספר בעיות העולות בבקשה ובכלל אלה: קיומה של תניית בוררות בין הצדדים, היותה חברת IDC (שאת פירוקה מבוקש) רשומה בקפריסין, העובדה שהחוב לא הוכח דיו (טענת הכנ"ר). בעקבות כל אלה ועוד, החליט השופט ברנר שלא לתת את החלטתו כבר בסוף הדיון, אלא לקחת את הזמן לעיין בטענות הצדדים ולבחון את הפסיקה הקיימת בנושא.

נוסף שזכה להתייחסות מצד כל הנוכחים באולם הוא העובדה שחברת IDC בחרה שלא להגיב לבקשה ולא לשלוח נציג מטעמה לדיון ומבלי שחוגג הגיע לדיון. יחד עם זאת ולמרות שלכאורה קולם של חוגג ו-IDC לא יכול היה להישמע בדיון. מי ששמרו מרחוק על כך שלא יינתנו החלטות מרחיקות לכת, הם עוה"ד מימי צמח ואהוד שניידר, אשר מייצגים את חוגג ואת IDC בימים כתיקונם, אך במסגרת ההליך היום, טרם ייפו האחרונים את כוחם לייצגם.

בכל הקשור להיעדרות של חוגג מהדיון, לגביו הועלו טענות קשות מאוד לגניבה, שוד, והברחת נכסים מ-IDC (לכאורה), וכי לא נכח בדיון כל נציג מטעמו, ציין השופט ברנר כי יש בכך מימד של הימור מצדו של חוגג: "מי שמהמר מהמר, או שהוא מנצח או שהוא הפסיד, אדון חוגג הימר, ואו שהוא הפסיד או שהוא ניצח, אני לא אתן לו צ'אנס נוסף". עוד נציין, כי אתמול הודיעו נציגיו של חוגג, על כך שזה התפטר מתפקידו כדירקטור בחברת IDC.

הכנ"ר ממליץ

מי שכן נכחו בדיון, הם נציגותיו של כונס הנכסים הרשמי , אשר יוצג ע"י עוה"ד נחמה אבן ספיר ודקלה גל-סתו. אלה, הביעו תמיהה על כך ש-IDC בחרה שלא לשלוח נציג מטעמה.

נציגות הכנ"ר בהליך, הביעו בפני ביהמ"ש מספר הסתייגויות וציינו כי אנו עלולים להימצא במצב בעייתי לכאורה בו הליך פירוק של חברה בקפריסין יבוצע על ידי מפרק זמני כאן בישראל. בכל הקשור לעילות הפירוק שציינו באי כוחם של המבקשים, עוה"ד ליאור דגן, עופר פירט ולירון ליברמן, הביע הכנ"ר את חששו כי החוב הנטען על ידי המבקשים לא באופן המספיק להורות על מינוי מפרק זמני.

למרות הסתייגות זו, התבקשו באי כוח הכנ"ר ע"י ביהמ"ש, להציע מועמדים למינוי מפרק זמני. וזאת, למקרה שבו ביהמ"ש יחליט לקבל את הבקשה למנות מפרק זמני.

בהתאם, ולאחר התייעצות עם גורמים בכנ"ר הציע הכנ"ר כמועמדים אפשריים את עוה"ד עופר שפירא, גיל אורן ממשרד יגאל ארנון, עו"ד שלמה נס, עו"ד שלום גולדבלט ועו"ד ישראל בכר.

העיסוק התקשורתי בפרשה

השופט ברנר, מצא לנכון לבקר את העיסוק התקשורתי בפרשה, וציין כי נראה שזו "הוגשה" ע"י המבקשים לתקשורת לפני שהגיעה לעיונו. גם חוגג עצמו קיבל "נזיפה" בהקשר זה, כאשר השופט ברנר ציין, שהוא ראה שחוגג "מגיב אף הוא בעיתונים".

הסאגה הנוכחית, מגיעה בהמשך לפרסום הראשון ב"גלובס", על כך ש-17 בעלי מניות בחברת AOH, שעסקה בשיווק אופציות בינאריות ונרכשה על ידי IDC, מקבוצת סינגולריטים, טוענים כי חוגג מבריח נכסים, כספים וזכויות של IDC לתאגידים אחרים בשליטתו או לאנשי קש מטעמו ומשכך הם ביקשו את פירוקה של IDC.

בין קבוצת המבקשים נמנים, בין היתר, נציבת מס הכנסה לשעבר עו"ד טלי ירון אלדר, איש העסקים רוני פלד ומורשעת פרשת הסליקה האסורה בויזה כאל עוה"ד דגנית באשא-שגב. לצד בקשת הפירוק, הגישו המבקשים בקשות למתן צווי איסור דיספוזיציה האוסר על IDC או מי מטעמה, לרבות בעל השליטה חוגג, מלבצע כל שינוי בזכויות החברה או בנכסיה.

בקשה אחת שלהם כבר נדחתה מוקדם יותר השבוע ע"י השופט ברנר, אשר קבע כי לא יורה על מתן צו איסור דיספוזיציה (שינוי זכויות) אישי נגד חוגג. ברנר ציין בהחלטתו כי "מדובר בהליך חדלות פירעון נגד חברה, ולא בהליך חדלות פירעון אישי נגד בעל השליטה בה (משה חוגג - מ' ש')". ו"ממילא, אין מקום בגדרו של הליך זה ליתן צו איסור דיספוזיציה ביחס לנכסים אישיים של בעל השליטה".

חברת סינגולריטים, טענה בשבוע שעבר באמצעות עוה"ד שניידר וצמח (שכיום כאמור לא ייצגו אותן באופן רשמי), כי ביום ד' שעבר (יום לפני הגשת הבקשות למינוי מפרק זמני ופירוק החברה), הגישה קרן סינגולריטים תביעה בקפריסין נגד AOH ובעלי מניותיה בגין מרמה, הפרת הסכם התקשרות ובגין איומים. לטענת החברה, האיומים התממשו עם הגשת הבקשה לפירוק את חברת IDC הקפריסאית בבית המשפט בישראל.

חוגג עצמו גם לא נשאר חייב והוציא הודעה מפורטת לעיתונות ובה תקף את בעלי המניות. מלבד הודעה זו, הוסיף חוגג באמצעות עוה"ד שניידר וצמח, כי דווקא בעלי המניות ב-AOH הם אלה שרימו את סינגולריטים במצגי שווא מגמתיים, כאשר בקשת הפירוק היא תגובה לתביעה, שהגיש חוגג באמצעות סניגולריטים נגדם בקפריסין. לאחר ההחלטה לדחות את הבקשה לאסור עליו שינוי בזכויותיו מסר חוגג לתקשורת כי בעלי המניות ב- AOH "מנצלים את בתי המשפט בהגשת הליכי סרק, במטרה לפגוע בשמי הטוב, תוך הפעלת לחצים דרך אמצעי התקשורת. יש להדגיש כי אין לי כל חובות, בוודאי שלא לשוק האפור. מדובר בשקר נתעב ובעלילת דם אשר תתברר במהרה בבית המשפט".

עוד כתבות

פרופסור אריק גולדמן / צילום: כדיה לוי, גלובס

"האינטרנט יעוצב בסופו של דבר על פי החזון של הממשלות, לא על ידי חברות הטכנולוגיה"

חברות הטכנולוגיה לא יודעות איך לשפר את ההתנהלות שלהן, הרגולטורים מנסים להראות שהם קשוחים, והמאבק ביניהם דווקא פוגע בחדשנות • פרופ' אריק גולדמן, חוקר מוביל בתחום המשפט והאינטרנט, משרטט בראיון ל"גלובס" את האתגרים בתחום: "האינטרנט עלול להשתנות לרעה"

ארז נץ / צילום: כפיר זיו

ארז נץ עזב נוחות וכסף בשביל הרוקנרול

ארז נץ, כבר בן 62 ובלי קוקו, סוגר מעגל עם שלום חנוך כגיטריסט שלו, מופיע בעולם עם "אינפקטד משרום", ובארץ במופע שורשים, וגם מספיק להיות מורה לגיטרה נחשק

הנשיא טראמפ./ צילום:רויטרס

פרקליטי טראמפ: התנהלות הנשיא באוקראינה – למען האינטרס הלאומי

בפתיחת שלב ההגנה במשפט טראמפ בסנט טוענים עורכי-הדין שלו: הדמוקרטים שואפים לקרוע את טפסי ההצבעה וליטול מהבוחרים את זכותם להחליט

בוב סוואן, מנכ"ל אינטל העולמית/ צילום: רויטרס

ניגודי אינטרסים בהון סיכון ולמה מניית אינטל זינקה: השבוע שהיה בהייטק

האם דירקטוריון היי-בוב חוטא לתפקידו, מה הבעיה בריכוזיות בהון סיכון ואיך Gett מציגה תמונה יותר ורודה מהמציאות ● וגם: החוקר שבדק מתי אימוג'יז מגיעים לבית משפט והמשקיע שחושב ששיווק יותר חשוב מהמוצר ● מה קרה השבוע בהייטק

ר' במהלך השיחה עם "גלובס"./ צילום: יחצ

ההטרדה המינית שנגמרה בפיצוי של רבע מיליון ש': "המנהל המשיך להזמין את האדם שכמעט אנס אותי"

ר’ נסעה לרילוקיישן מטעם חברה ישראלית והוטרדה על ידי אדם זר ● כעת היא חושפת בעדות ב"גלובס": "אני רוצה להזהיר נשים אחרות" ● הטרדה מינית, השתקה תאגידית

משרדי רישום מקרקעין./ צילום: תמר מצפי

התשלום המקוון בטאבו הוא לא מהפכה שתעמוד בפני עצמה

האפשרות של בעל נכס לקבל התראה אם מישהו מנסה לבצע פעולה בנכס שרשום על שמו היא שיפור נחמד, אבל בשירות רישום המקרקין דרוש שיפור גדול יותר

דיוויד סולומון. /צילום: רויטרס - Lucy Nicholson

אין נשים, אין הנפקה: ההכרזה המפתיעה של מנכ"ל גולדמן זאקס

מנכ"ל הבנק, דיוויד סולומון, מציג: כך נפעל להגברת השוויון והמגוון בחברה וקידום אג'נדות חברתיות

דונלד טראמפ / צילום:  רויטרס - Mike Segar

טראמפ הגדיל את מכסי היבוא על מוצרים שעשויים מפלדה ומאלומיניום

מכסי היבוא על מוצרים מפלדה יעלו ב-25% והמכסים על מוצרי אלומיניום יעלו בהיקף של 10% ● העלאה תיכנס לתוקף ב-8 בפברואר

ליאת נויריט  / צילום: יונתן בלום, גלובס

"ציבור שלם מתקשה להחזיק את עצמו. צריך להפחית את נטל המס על מעמד הביניים"

עורכת הדין ורואת החשבון ליאת פייג-נויבירט, שותפה וראש תחום מע"מ במחלקת מסים במשרד גולדפרב זליגמן, בראיון אישי על הילדות בחיפה, על מיסוי תאגידים זרים בישראל ועל הגישה של רשות המסים: "יש היום מוטיבציית יתר לגבות מס, גם במקומות שלא תמיד צריך"

 אמרה סטודמאייר/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

היצירתיות מאחורי התרגילים לעקוף את הרגולציה בספורט

בספורט קיימים מנגנונים מורכבים של אסדרה, שאמורים לטפל בכמעט כל תרחיש אפשרי ● אבל עם ההשקעה במועדונים ושחקנים שהולכת וגדלה - מגיעים גם גדודי רואי החשבון ועורכי הדין, שמוצאים דרך לעשות צחוק מהתקנונים 

העיר דוונטר לגדות נהר האייסל /  צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

ערי ההאנזה של הולנד: עתיקות, מיוחדות ולא מוכרות

במרחק נסיעה לא ארוכה מאמסטרדם מסתתרת פנינה, למעשה שרשרת פנינים: ערי ברית ההאנזה ההולנדיות ● כיום ערים קטנות ולא מוכרות לתיירים, אך בעבר שוקקות חיים ועשירות הרבה לפני שאמסטרדם ורוטרדם הפכו לכאלה

הטרדה מינית. / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אחריות המעסיק: המעסיק מחויב לטפל תוך שבעה ימים בתלונה על הטרדה מינית

מעסיק שתחתיו יותר מ-25 עובדים מחויב לקבוע תקנון שבו יובאו עיקרי הוראות החוק בדבר הטרדה מינית ויפורטו בו דרכי הגשת תלונות

סרבנות גט / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

דעה: הגיע הזמן להגיד - סרבנות גט היא אלימות

המדינה חייבת לקבוע שכל הליך למתן גט יהיה חייב להסתיים בפרק זמן קצוב ובכך למנוע את עינוי הדין המתמשך ואת הסבל של הנשים העגונות ● דעה

הלן ראסל / אינפוגרפיק: Gettyimages ישראל

הדנים הכי מאושרים, הפולנים נעלבו: חד הקרן שיצאה לבדוק את מדד האושר ב-30 מדינות. האם ישראל ברשימה?

האוסטרלים נוהגים לבלות עם זרים, לדנים מותר להבריז לכמה שעות באמצע יום העבודה, האיטלקים נותנים לכאוס לעטוף אותם והבריטים מחייכים בכוח ● הלן ראסל, שאובחנה כסובלת מדיכאון, החליטה לא להתמסר לו, ויצאה לבדוק את סודות האושר ברחבי העולם: "אנחנו יודעים שיש השפעה לידיעה מה עושה אנשים מאושרים, וכבר יש מדינות שמיישמות את זה"

אניסטון וקארל ב"תוכנית הבוקר"./ AppleTV : צילום

דעה: גם באפל מתמודדים עם קשר השתיקה

המסר ברור: אמנם יש לנו עוד הרבה לאן להתקדם כחברה, אבל התהליך הזה כבר כאן ● מי שיתנהל לפי נורמות פסולות, וזה לא משנה כמה הוא פופולרי, עשיר וחזק - ישלם את המחיר החברתי ● דעה

עולים מרוסיה מגיעים לנתב"ג בשנת 1991 / צילום: רויטרס

30 שנה חלפו מאז גל העלייה הגדול מרוסיה: כך השתנתה ישראל לבלי היכר

שלושים שנה אחרי גל העלייה הגדול מרוסיה כמעט שאין חולק על התרומה האדירה שלו להייטק, למדעים, לספורט ולתרבות הישראלית. אז למה מתלוות אליו בכל זאת גם תחושות של החמצה ופספוס?

איש ביטחון בכביש אגרה בסין בודק את חום גופה של נוסעת, כדי לשלול הידבקות בנגיף קורונה / צילום: Martin Pollard, רויטרס

התפשטות הווירוס המסתורי: מטופלים בישראל בודדו מחשש להידבקות

משרד הבריאות שב על אזהרתו להימנע מלהגיע לעיר ווהאן שבסין בעקבות התפרצות וירוס הקורונה. במשרד עדכנו כי כמה מטופלים שהגיעו מסין נבדקים בבתי החולים שיבא והדסה עין כרם, ואף הוכנסו לבידוד, עד להגעת תוצאות בדיקות המעבדה ● מקרה ראשון של הידבקות תועד גם באוסטרליה ● מניין המתים עומד כעת על 41

ירון צפדיה / צילום: איל יצהר

"העולם נמצא בקצה הגל הקוריאני, והגל הבא הוא הסיני"

פורטפוליו עם ירון צפדיה, מנכ"ל משותף בניופאן, על גלגוליו של העסק המשפחתי, על הימים בפוליטיקה ועל הקשר העסקי עם הסינים

צילום הספר

השואה כבסט-סלר: שלושה תרגומים חדשים לעברית

לרגל יום השואה הבינלאומי, שלושה תרגומים חדשים לעברית של רבי-מכר המספרים עליה מזווית לא יהודית

תושבי סין עם מסיכות פנים / צילום: Koki Kataoka, רויטרס

וירוס הקורונה לא עוצר: בסין בונים בי"ח חדש, משרד הבריאות קורא לא לנסוע לאזור

מניין ההרוגים הרשמי בסין מווירוס הקורונה מטפס ומגיע כבר ל-26 ● בעיר ווהאן מקימים בית חולים עם אלף מיטות בשל ריבוי החולים  מקרה שני התגלה בארה"ב