גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הצפת ערך מהירה לקרן פימי: תמכור לציבור עד מחצית ממניות קבוצת האבטחה G1 לפי שווי חברה של 500-550 מיליון שקל

רק לפני קצת יותר משנה קרן ההשקעות בהובלת ישי דוידי רכשה את קבוצת האבטחה וכבר היא בדרך לגרוף רווח נאה ● הנפקת G1 מתוכננת להתבצע בשיטת "הצעה לא אחידה" ● עוד טרם הרוד-שואו עם הגופים המוסדיים, החברה דיווחה כי קיבלה הזמנות בהיקף של כ-125 מיליון שקל

ישי דוידי, מנכ"ל פימי
ישי דוידי, מנכ"ל פימי

קצת יותר משנה לאחר שרכשה את קבוצת האבטחה G1, צפויה קרן פימי לגרוף רווח נאה מהנפקת מניות ראשונית (IPO) של החברה, המתוכננת בבורסה בת"א. פימי מתכננת למכור לציבור מניות G1 בהיקף של עד כ-275 מיליון שקל באמצעות הצעת מכר שתשקף שווי חברה של כ-500-550 מיליון שקל ל-G1 - קרי מכירה של עד מחצית מניות החברה. תוכניות ההנפקה של G1 נחשפו ב"גלובס" לפני כחודש.

בשנים האחרונים מימשה קרן פימי, אותה מוביל ישי דוידי, את החזקותיה במספר חברות פורטפוליו באמצעות הצעת מכר בבורסה בת"א (אינרום, אוברסיז קומרס ונובולוג). במקרה בו הנפקת G1 תושלם כמתוכנן, היא צפויה להיות החברה הציבורית ה-15 שבשליטת הקרן, המחזיקה בין היתר בחברות נייר חדרה, גילת לוויינים, המלט ומנועי בית שמש.

הנפקת G1 מתוכננת להתבצע בשיטת "הצעה לא אחידה", במסגרתה כל גוף המעוניין לקנות מניות G1 יגיש את הצעתו - עם סכום הרכישה ושווי החברה לפיו הוא מעוניין לבצע את הרכישה. בהתאם לסך הביקושים הכולל, תחליט החברה המנפיקה על הנתח שיימכר לכל גוף - עניין שעשוי להרחיק מההנפקה משקיעים קטנים לטווח קצר. במקרה בו שווי החברה בהנפקה יגיע למחיר המקסימום (כ-550 מיליון שקל), יקבלו המשקיעים אופציות עתידיות להשקיע בחברה לפי שווי של כ-600 מיליון שקל.

תוצאות G1

הקימה את המכללה לשוטרים

ב-G1 עדכנו כי עוד טרם סבב הפגישות (רוד-שואו) שהחברה החלה היום (א') עם הגופים המוסדיים, היא כבר קיבלה הזמנות בהיקף של כ-125 מיליון שקל. את ההנפקה מובילה דיסקונט חיתום, וסך עמלות והוצאות ההנפקה מוערכות בכ-12 מיליון שקל (כ-4.5%-5% מתמורת המכירה).

G1 , שעד לפני קצת יותר משנה נקראה G4S, עוסקת בשלושה תחומי פעילות - פתרונות אבטחה, הכוללים אספקת שירותים בתחומי הביטחון, האבטחה והשמירה ומהווים את עיקר פעילותה. נוסף לכך לחברה מגזר פעילות מוקדים - בו היא מפעילה שירותי מוקד, סיור, פיקוח ובקרה והפעלת מערכות ביטחון ובטיחות, ומגזר פעילות טכנולוגיות - תחום הכולל מתן שירותי תכנון, אספקה, התקנה ותחזוקה במגוון טכנולוגיות מתח נמוך, ביטחון, בטיחות ומולטימדיה. G1 גם הקימה בשותפות עם קבוצת שיכון ובינוי (שו"ב), באמצעות חברת פוליסיטי, את המכללה הלאומית לשוטרים של משטרת ישראל, כפרויקט BOT.

בסך הכל מעסיקה G1, שמשרדיה ממוקמים בפתח תקווה, קרוב ל-5,500 עובדים, עיקרם (יותר מ-4,600) בתחום פתרונות האבטחה. מנכ"ל החברה הוא מיקי אדיב ובאתר החברה היא מציינת כי היא הקבוצה המובילה בישראל באספקת שירותי האבטחה, הביטחון והבטיחות בפריסה ארצית נרחבת. עוד החברה מציגה בנתוניה בין היתר מעל 50 אלף לקוחות, 450 אלף סיורים בשנה ו-10.5 מיליון קריאות מוקד שנתיות.

את רכישת החברה השלימה קרן פימי מידי קבוצת האבטחה העולמית G4S ביוני 2017 תמורת קצת יותר מ-400 מיליון שקל, מכירה שככל הידוע נעשתה על-ידי החברה הבריטית על רקע ביקורת מתנועת ה-BDS על פעילותה מעבר לקו הירוק. G1 מציינת בטיוטת התשקיף כי מדיניות חלוקת הדיבידנד שלה היא לפחות 50% מהרווח. מתחילת 2016 ועד סוף הרבעון השלישי של 2018 היא חילקה דיבידנדים בסכום מצטבר של כ-100 מיליון שקל.

במבט קדימה, ב-G1 מציינים כי בכוונת החברה "להמשיך ולפעול בשלושת תחומי פעילותה המשלימים לצורך קידום, גיוון והרחבת מוצריה במידת האפשר, תוך ניצול היתרונות שבשילוב תחומי פעילותה", וכי מימוש תוכניות אלה צפוי להתבצע גם באמצעות צמיחה אורגנית וגם באמצעות "מתן דגש לביצוע מיזוגים ורכישות שחלקן בעלות סינרגיה גבוהה לחברה".

עלייה בהכנסות וברווח השנה

מטיוטת התשקיף עולה כי בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה הכנסותיה של G1 עלו ב-3% ל-600 מיליון שקל והרווח הנקי שלה עלה ב-4% ל-32 מיליון שקל. עוד עולה מהתוצאות כי מתחילת השנה נהנית G1 מצמצום משמעותי בהוצאות הנהלה וכלליות, המיוחס בעיקר לירידה בהוצאות בעלים הקשורות לתמלוגים ושכר (וקשור בין היתר לסיום העסקתו של יגאל שרמייסטר, ממשפחת מייסדי החברה). ומנגד, בשנה שעברה נהנתה החברה מרווח הון חד-פעמי של כ-11 מיליון שקל ממכירת מניות פוליסיטי (השותפות עם שו"ב).

הרווח התפעולי של החברה עלה בין ינואר לספטמבר השנה ב-7% והגיע ל-42 מיליון שקל. הונה העצמי עומד על 110 מיליון שקל, וסך התחייבויותיה הסתכמו ב-263 מיליון שקל, עיקרן (247 מיליון שקל) התחייבויות שוטפות.

מפילוח תוצאות שלושת הרבעונים הראשונים של השנה למגזרים G1 הציגה שיפור נאה ברווח התפעולי של פעילות האבטחה שלה, בו גם הפעילות השוטפת התרחבה, ומגמה חיובית נרשמה גם ברווחי פעילויות המוקדים והטכנולוגיות.

בסיכומה של שנת 2017 הכנסות החברה עלו ב-4% ל-778 מיליון שקל והרווח הגולמי נשחק ב-2% ל-142 מיליון שקל, אולם הרווח החד-פעמי מפוליסיטי סייע לה לשיפור הרווח התפעולי, והרווח הנקי השנתי שלה טיפס ב-15% ל-45 מיליון שקל. 

הסבא שהקים, התגמולים של הנכד

תחילת פעילותה של G1 היתה כבר בשנת 1937, אז הקים סבו של יגאל שרמייסטר את חברת "השמירה", שבתחילת שנות ה-2000 נמכרה לידי G4S העולמית, אולם שרמייסטר נשאר עם החזקות בחברה ובתפקידי ניהול.

מטיוטת התשקיף של G1 עולה כי עלות העסקת שרמייסטר בתפקידו כיו"ר החברה עד יולי 2017, אז קיבלה פימי את החברה לידיה ומינתה לתפקיד את אלדד בן משה, הסתכמה ב-5.6 מיליון שקל, חלקם בגין סיום התפקיד, ובסך הכל הוא צבר תוך שנה וחצי (2016-2017) תגמולים בהיקף המתקרב ל-12 מיליון שקל. כיום נותר שרמייסטר עם החזקה של כ-5% בחברה, במשותף עם פימי. עוד בין שיאני השכר ב-G1, עלות העסקת המנכ"ל מיקי אדיב, התקרבה בשנה שעברה ל-5 מיליון שקל, ויתר שלושת  שיאני השכר שלה קיבלו תגמולים בטווח של כ-1.3-2.9 מיליון שקל.

הנפקתה המתוכננת של G1, תוך גיוס הון משמעותי, עולה כעת על הפרק אחרי כמה חודשי "יובש" בזירת הנפקות האקוויטי הראשוניות, במהלכן נעלמו כמעט לחלוטין חברות חדשות המגיעות לבורסה. זאת על רקע תנאי שוק שהשתנו לרעה והובילו לביטולן של שורת הנפקות של חברות בולטות שכבר היו בהליכי הנפקה מתקדמים יחסית, ובהן חברת האינטרנט זאפ ורשת המזון פרשמרקט.

עוד כתבות

מדוזה אורליה במפרץ אילת/ צילום:  גולן רידר רשות הטבע והגנים

מזל דגים: מה הקשר בין לוקוס לסביבה ומה נסראללה עושה פה?

אי ירוק בים - זה נשמע פסטורלי, אבל כשצוללים במים העמוקים רואים שזה לא תמיד ככה ● ביקור בשמורה הימית החדשה באכזיב-ראש הנקרה

אסתטיקה מדברית בקיבוץ לוטן / יותם יעקבסון

תיירות ומשבר האקלים: גם בארץ יש צימרים אקולוגיים

כשאומרים "צימר אקולוגי", למה בדיוק הכוונה? שלוש דוגמאות מקומיות לתיירות שמתחשבת בסביבה

מנהיגי הירוקים בגרמניה חוגגים לאחר הבחירות/ צילום:  רויטרס - Hannibal Hanschke

אור ירוק בפוליטיקה: האם המפלגות הירוקות מתחילות להטביע חותם?

בגרמניה הירוקים ממריאים, באוסטריה הם הגדילו פי 4 את כוחם, ובאמריקה הם פעילים בתוך המפלגה הדמוקרטית ● ירוקים יכולים להיות המחסום היעיל לפופוליסטים של הימין הקיצוני, ובלבד שלא יהיו קיצונים בעצמם

טלגרם / צילום: שאטרסטוק

ה-SEC עצר מכירת מטבעות הדיגיטליים של טלגרם בשווי של 1.7 מיליארד דולר

המכירה הייתה אמורה להתקיים החל מסוף החודש הנוכחי ● ברשות אמרו כי פרויקט המטבעות הדיגיטליים של טלגרם המכונה "גרם" ("Grams") נכשל ברישום למכור מטבעות דיגיטליים

צב ים עם קשית תקועה בפיו/ צילום:  Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

הגיליון הירוק: פרויקט מיוחד על משבר האקלים

הגיע הזמן להודות בכך: למשבר האקלים יש השלכות כלכליות מובהקות והאחריות מוטלת על כולנו ● למה לא באמת מדובר בסוגייה פוליטית, מה ההשלכות של עוד כמה מעלות ואיך עסקים בעולם כבר נערכים עם פתרונות ● מגזין G של "גלובס" הוקדש השבוע כולו לסיקור משבר האקלים. קבלו הצצה

ברט טיילור / צילום: סיילספורס

האיש שהמציא את הלייק ועזב את שתי חברות האינטרנט הגדולות בעולם מסמן את הדבר הבא

אחרי שני אקזיטים והמצאות ששינו את ענקיות הטכנולוגיה, ברט טיילור הוא כיום אחד האנשים הבכירים בסיילספורס, ויש מי שמסמנים אותו כמנכ"ל הבא ● בראיון ל"גלובס" הוא מתאר את הסיפורים מאחורי הפיתוחים של הלייק ו-Google Maps, ומדבר על השפעות המהפכה התעשייתית הרביעית על ארגונים

השחקנית ג'יין פונדה / צילום: רויטרס

השחקנית והאקטיביסטית ג'יין פונדה נעצרה בוושינגטון בעקבות הפגנות משבר האקלים

השחקנית נעצרה יחד 15 אקטיביסטים נוספים, כך דווח ממשטרת גבעת הקפיטול בוושינגטון ● לעצורים צפוי עונש של עד 90 יום בכלא

רהט / צילום: גיא נרדי

נסיון לרצח מהנדס העיר רהט על רקע נדל"ני

העיריה הציעה שינוי יעוד שטח מריבה ממגורים לציבורי, וכפי הניראה, זו הסיבה לירי

 

 

ד"ר ניסים דרוויש שותף באורבימד / צילום: תמר מצפי

חברת 89bio שהוקמה על ידי יוצאי טבע יוצאת לגייס 70 מיליון דולר בהנפקה

בשנה שעברה גייסה 60 מיליון דולר בהובלת אורבימד

ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב / צילום: Sarah Silbiger, רויטרס

מתערב בשוק האג"ח: הפד ירכוש אגרות חוב החל משבוע הבא

הפד צפוי להתחיל לרכוש אגרות חוב אמריקאיות לטווחים הקצרים בהיקף של עד 60 מיליארד דולר ● המהלך שיחל ביום ג' וימשך לפחות עד הרבעון השני ב-2020, צפוי להעלות את מאזן הבנק לרמה של 4.2 טריליון דולר

מנכ"ל סופטבנק, מסיושי סאן/ צילום: רויטרס Yoshio Tsunoda

מנכ"ל סופטבנק: בעקבות לקחי WeWork אסטרטגיית ההשקעות תשתנה

אחרי ביטול ההנפקה של WeWork בנאסד"ק שהביא להדחת המנכ"ל, אדם נוימן, לצד ביצועים חלשים של מניית אובר, מנכ"ל התאגיד היפני סופטבנק ינתב את השקעות הקרן שהקים לטובת חברות המציגות שורת רווח בפרק זמן קצר בהרבה מהחברות בהן השקיע עד כה

נתניהו ומנדלבליט/  צילום: אלכס קולומויסקי / ידיעות אחרונות

היועמ"ש נגד "התערבות נתניהו במדיניות האכיפה ביו"ש": "צבר מקרים חמורים, פגיעה בשלטון החוק"

עו"ד ארז קמיניץ במכתב חריף: ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו פועל למנוע פינוי התיישבות לא חוקית ביהודה ושומרון ● בפגישה שנערכה מנדלבליט דרש מנתניהו כי יבהיר כי אסור למשרדו להתערב בהליכי האכיפה והפיקוח בהתנחלויות

מתקן הפקת נפט/  צילום: רויטרס, Axel Schmidt

הפנטגון: ארה"ב תשלח כוחות צבא בהיקף נרחב לסעודיה

משרד ההגנה האמריקני הודיע כי וושינגטון תשלח את הכוחות, שיכללו בין היתר טייסות קרב וסוללות הגנה אוויריות. גורמים אמרו לרויטרס כי המהלך מגיע בתגובה לתקיפת מתקני הנפט בחודש שעבר. "שר ההגנה הודיע לבן סלמן על עיבוי הכוחות, כדי להעצים את ההגנה על סעודיה"

עדי סופר תאני / צילום: יונתן בלום

"לא הבנתי כלום. תתחילו מההתחלה": עדי סופר תאני מספרת על ניהול הצד הישראלי של הרשת החברתית הגדולה בעולם

מה עושה מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, כדי להיות אפקטיבית בניהול ● "האמירה שאם אתה האדם הכי חכם בחדר אז אתה לא בחדר הנכון, נכונה גם למנכ"לים. ואם זה באמת ככה, אז או שצריך לפטר את המנכ"ל או שצריך לפטר את החדר" ●"50 המשפיעות של ליידי גלובס"

סינגפור מראה כללי/צילום:shutterstock אס איי פי קריאייטיב

תיירות ומשבר האקלים: סינגפור מדגימה איך אפשר להפוך לימון סביבתי ללימונדה תיירותית

סינגפור היא אחת המדינות המוטרדות מאוד כבר עכשיו מנזקי האקלים, בעיקר מעליית פני הים ● את הדאגה המוצדקת ניתבה לשורה של פרויקטים סביבתיים, שהפכו גם לאתרי פנאי ולאטרקציות תיירותיות

תת ניצב אלי אסייג/ צילום: איל יצהר

"נתייחס לתאונת עבודה כמו שמתייחסים לחקירת רצח": המחלקה החדשה של המשטרה לטיפול בתאונות בנייה נחשפת

יחידת פלס אמורה לתת מענה לחקירת תאונות באתרי בנייה • בראיון ראשון חושפים מפקדי היחידה והאחראים עליה מלהב 433, את שיטות העבודה - מהאזנות לקבלנים, איסוף מודיעין אלקטרוני ועד שימוש בצוותי בילוש

נעמה יששכר יחד עם אימא יפה / צילום: באדיבות המשפחה

שורת מעשי הונאה: ההאקר הרוסי שסיבך את נעמה יששכר

אלכסיי בורקוב נעצר בישראל לפני כ-4 שנים בנתב"ג, לאחר שבארה"ב הוגש נגדו כתב אישום בגין הונאה בכרטיסי אשראי ● בית המשפט העליון קבע כי אין מניעה להסגירו לארה"ב חרף בקשה דומה מצד רוסיה, בעוד ששם מפעילים לחץ בדמות גזר דין כבד על נעמה יששכר

אמבולנס של מגן דוד אדום / צילום: תמר מצפי

חשד לחיסול באור יהודה: גבר בן 37 נהרג מפיצוץ רכב

התקרית אירעה סמוך לכניסה לעיר בכביש 412 ● צוותי מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו של נהג הרכב, תושב העיר המוכר למשטרה וככל הנראה השתייך לארגון הפשיעה של מיכאל מור

הנערים /צילום: רן מנדלסון

היעד המרכזי של שר התקשורת הבא: להתאים את הרגולציה לעולם המדיה המשתנה

המדיה הישראלית מורכבת משרשרת של תעשיות הקשורות זו בזו, וחלקן מתמודדות עם סכנה קיומית ● ולא, הפלטפורמות הבינ"ל הן לא הגורם היחיד לתחלואים ● טעויות בניהול, קריאה לא נכונה של המפה או קרבות אגו אשמים לא פחות ● "גלובס" איתר את כשלי השוק בתחום המדיה - ומציע פתרונות ● חלק שני בפרויקט

אפס פסולת / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הרשת שעוברת לקשיות מנייר וחנות למילוי כדי חלב: כך נאבקות רשתות בעולם בהתחממות הגלובלית

רשתות גדולות וגם עסקים פרטיים בישראל עדיין לא משקיעים בתחום הקיימות ● עד שזה יקרה, הנה כמה פתרונות מעוררי השראה מהעולם