גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מה חשוב לבחון לפני רכישת דירה בפרויקט התחדשות עירונית?

על רקע התחרות בתחום ההתחדשות העירונית, נדרש לבדוק היטב את הלוקיישן בו מוקם הפרויקט ואת סוג החוויה המוצעת למי שעומדים להתגורר בו

פרויקט "ערך עיר" בת"א. 10 בניינים שונים באזורי ביקוש  בעיר/הדמיה: View Point
פרויקט "ערך עיר" בת"א. 10 בניינים שונים באזורי ביקוש בעיר/הדמיה: View Point

הכתבה בשיתוף ומטעם בולווארד טרה ובנייני העיר הלבנה

ההתחדשות העירונית בישראל צוברת תאוצה. לאחרונה פורסמה תוכנית העבודה של משרדי הממשלה לשנת 2019, במסגרתה הכריז משרד הבינוי והשיכון כי הוא שם לו למטרה לעמוד בשנה זו ביעד של 30 אלף יחידות דיור חדשות במסלולי תמ"א 38 ופינוי בינוי. גם הצהרתו האחרונה של חיים אביטן, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית, כי בכוונתו להגיע ל-92 אלף יחידות דיור עד שנת 2020, מעידה על החשיבות אותה רואה הממשלה בקידום הנושא.

ואכן באחרונה ערים נוספות נכנסו למפת ההתחדשות העירונית ופרויקטים מקודמים כעת בבית שאן, בקריות, באילת הרחוקה וכמובן ברחבי גוש דן. על פי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית שלוש הערים שהובילו עד סוף שנת 2017 את התחום בארץ היו תל אביב, חיפה וירושלים, כאשר תל אביב עמדה בראש עם 5748 יחידות דיור.

על רקע ריבוי פרויקטי ההתחדשות העירונית ברחבי הארץ נשאלת השאלה מהו לוקיישן מוצלח לפרויקט שכזה ומה כדאי לבדוק לפני רכישת דירה בו:

אזורי הביקוש החזקים ביותר בתל אביב כיום הם במתחם המשתרע מהירקון בצפון עד דרך יפו-תל אביב בדרום ודרך מנחם בגין במזרח. אומר גבי קלמן, מנכ"ל חברת בנייני העיר הלבנה, הבונה פרויקטים בעיר תל אביב בלבד ושותפה בפרויקט ההתחדשות העירונית הייחודי, "ערך עיר". "מתחם זה הופך להיות לב ליבו של מטרופולין תל אביב ומציע שתי תפיסות מגורים שונות זו לצד זו כאשר כל קונה יכול לבחור את התפיסה המתאימה לו. סוג אחד, הוא בנייני מגורים נמוכים עד 8 קומות בבנייה מרקמית טבולה בירק המציעה איכות חיים גבוהה קרוב להתרחשות העירונית. סוג שני של מגורים הוא במגדלי היוקרה הנבנים בעיקר במעטפת של אזור זה ומאפשרים מצד אחד נוף שובה לב אך מנותקים יותר מההתרחשות העירונית במפלס הרחוב.

גבי קלמן, מנכ"ל בנייני העיר הלבנה/צילום: סטודיו dvision

"החברות שהקימו את מותג ערך-עיר מאמינות יותר בתפיסה הראשונה של מגורים בבנייה הנמוכה תוך חוויה מתמשכת של ההתרחשות העירונית. לכן, המלצתנו לקונה חדש קודם כל להחליט על תפיסת המגורים שהכי מתאימה לו ואם הוא בוחר בבנייה הנמוכה אזי פרויקט ערך-עיר שלנו ייתן לו את הערך המוסף הגבוה ביותר. כל רוכש בפרויקט יהנה מהיצע מגוון ורחב של דירות במיקומים שונים, בבניינים וברחובות שונים, בהתאם לדרישותיו, צרכיו והעדפותיו ובהתאם לסביבה המבוקשת. מדובר בעשרות סוגים של דירות שונות, החל מדירות 2 חדרים ועד לפנטהאוזים נרחבים עם מרפסות גדולות. התפיסה שלנו היא שכל הבניינים יחד מהווים פרויקט אחד המאפשר לנו כחברה לתת מפרט משופר ברמת האיכות והשירות".

קלמן מציין כי לצד אופי המגורים ורמת המחיר חשוב לתת את הדעת על קרבה למערכות התחבורה הקיימות בעיר כמו גם למערכות העתידיות הנבנות כיוון שהתנועה בעיר מבוססת על תחבורה ציבורית, שיתופית, קלה (אופניים וקורקינטים) ומתבססת פחות ופחות על רכב פרטי.

פרויקט "ערך עיר" - לגור בת"א ולא לוותר על האינטימיות. לפרטים הקליקו כאן>>

לדברי קלמן כל הפרמטרים הללו - מהמיקום, דרך המחיר ועד הקרבה לתחבורה - מיושמים ונלקחים בחשבון בפרויקט "ערך עיר" ששיווקו החל לאחרונה. מדובר באחד הפרויקטים היותר מעניינים וייחודיים של השנים האחרונות בתל אביב, שנולד משיתוף פעולה בין חברת בנייני העיר הלבנה לקבוצת הנדל"ן בולווארד טרה. שתי החברות מתמחות בייזום נדל"ן בתל אביב וייבנו תחת אותו קונספט 10 בנייני יוקרה ב-10 מיקומים שונים במרכז העיר, לבלי ספק, הלוקיישן היוקרתי והמבוקש ביותר בארץ. כל זאת במסגרת תמ"א 38 הריסה ובנייה ותחת מטריית תוכנית הרבעים של תל אביב, שמאפשרת הרחבת זכויות בנייה ברבעים 3 ו-4 בצפון העיר ומרכזה.

"בפרויקט ייבנו 10 בניינים בקונספט ובשפה אדריכלית משותפים וכל זאת במרחקים של מאות מטרים בלבד אחד מהשני, במרכז תל אביב המבוקש. אנו מתייחסים אל כל הבניינים כאל מקשה אחת בעלת עיצוב המתכתב עם הסביבה ושמוענקים בה שירותים בוטיקיים לדיירים", מספר קלמן. "'ערך עיר' הוא מוצר שנוצר כתוצאה מחבירה של 2 גופים נדל"ניים חזקים מאוד בתל אביב שרואים את הערך המוסף ללקוחות כייחודיות שלהם בענף. כל זאת במטרה להעניק לרוכשים את הדירה האולטימטיבית. כך, בין השאר, אנו נותנים לדיירים את היכולת לייצר, אם ירצו בכך, שירותים משותפים כמו ניהול, ניקיון, אחזקה וגינון ובדרך זו להוריד עלויות לכלל הבניינים. בעצם ימים אלו אנו מתכננים גם אפליקציה שתחבר בין כל הדיירים ב-10 הבניינים השונים".

פרויקט "ערך עיר" (רח' בארי 9). צביון שכונתי בלב ת"א/הדמיה: View Point

מה היתרונות עבור הלקוחות דווקא במודל זה, הרי מקודמים אין ספור פרויקטי תמ"א 38 בתל אביב וסביבתה?

"כמו שכבר אמרנו קודם יש יתרונות וחסרונות בשתי תפיסות המגורים בתל אביב: המרקמית הנמוכה ומגורים במגדלים. במודל זה אנו מנסים לשלב את היתרונות שבשתי השיטות. מצד אחד: מגורים קרובים להתרחשות העירונית ומצד שני, שירותי ניהול נרחבים כפי שמתאפשר רק במגדלים מרובי דירות.

"אנו מתייחסים לכל הפרויקטים של המותג כמספר אגפים בבניין אחד ונציע לכל אחד מבעלי הדירות את האפשרות ליהנות מהיתרונות של שירותי ניהול מרובי משתמשים.

"שנית, הן לנו והן לבולווארד טרה יש ניסיון רב בבנייה בתל אביב על המורכבות הכרוכה בכך ויש לנו כבר פרויקטים באכלוס המעידים יותר מכל היכולות הייחודית שלנו. יתרה מכך, פרויקט 'ערך עיר' כולל בתוכו 10 בניינים ב-10 רחובות שונים, עם מגוון רחב ביותר של דירות היכולות לקלוע לטעמו האישי של כל אדם.

פרמטר חשוב נוסף נוגע לתקופת בדק הבית וכאן הקונים יודעים שאנו, כמי שבונים אך ורק בתל אביב, מתמחים בעיר ומסוגלים לספק להם שירותי ניהול ואחזקה ומעטפת תומכת הרבה שנים קדימה. עוד יתרון נוגע לגודלו של הפרויקט, המעניק לנו את האפשרות לבוא לקראת הרוכשים ולספק להם את כל דרישותיהם".

קלמן מציין כי גם עבור בעלי הדירות הנוכחיים מהווה הפרויקט הבטחה גדולה. "יש לנו את היכולת לבוא ולהשאיל מהדיירים הקיימים את הרכוש היקר ביותר שלהם - קרי הדירה לצורך תמ"א 38 - ולהחזיר להם אותו בתוספת ערך משמעותית. כל זאת על פי לוחות זמנים מוגדרים וקבועים מראש. זה משהו שנותן להם אמונה וביטחון גדולים בתהליך", הוא אומר. "אנחנו מייצרים כאן מוצר שרמת המפרט שלו ורמת האדריכלות בו הן מהגבוהות ביותר ושוות ערך למה שמקבלים דיירי מגדלי היוקרה. אולם אצלנו זה מגיע עם אינטימיות ושלווה בלב העיר, בקרבה למוקדי בילוי ופנאי ולמקומות העבודה במרכז.

"בסופו של יום, הרוכשים החדשים מחפשים את הערך המוסף בדירה הבאה שלהם, וזה בדיוק מה ש'ערך עיר' נותן להם", הוא מסכם.

פרויקט "ערך עיר" - לגור בת"א ולא לוותר על האינטימיות. לפרטים הקליקו כאן>>

עוד כתבות

גדעון סער / צילום: טל שניידר, גלובס

גדעון סער: יש לקיים פריימריז לראשות הליכוד אם הולכים לבחירות שלישיות

הנשיא ריבלין ויו"ר הכנסת אדלשטיין / צילום: מיכאל דימנשטיין , לע"מ

ריבלין: "גורל חברי הכנסת לא חשוב יותר מגורל הזקנה בבית החולים"

הנשיא ראובן ריבלין מתח ביקורת קשה על הפוליטיקאים בשל כישלון ניסיונות הקמת הממשלה ● "ב-21 הימים הללו, אתם תשבו איש איש לנפשו, עם מצפונו, ותצטרכו לענות על שאלה אחת בלבד: מהי חובתי כלפי מדינת ישראל?"

אם זה היה נגמר טוב, זה לא היה נגמר / צילום: shutterstock

"התפיסה שאין לבגידה משקל בהכרעת הדין היא שגויה"

כך אמר דיין ביה"ד הרבני הרב סיני לוי במסגרת כנס "מחיר הבגידה" בקריה האקדמית אונו ● בחלוף כשנה מאז שניתן "פסק דין הבוגדת", במסגרתו נשלל מאישה רכוש תוך מתן משקל לבגידה נטענת בבעלה, ממשיכים מומחי דיני המשפחה להתווכח על משמעויותיו של פסק הדין

יגאל גוברין, גל נאור, דלית זילבר ובשמת פלג סרצ'נסקי / צילום: חכם צלמים

המהנדסים מפרגנים: קלמן סופרין ונחשון קיויתי קיבלו פרס מפעל חיים

וגם: מנכ"ל פפסיקו חגג 20 שנות שותפות עם שטראוס

ענבר בזק, יועצת עסקית / צילום: רון לביא

"אני מוטרדת מחוסר יציבות. עסק חייב להיות כל הזמן עם פלוס בבנק"

ענבר בזק (45) היא יועצת עסקית שמלווה עסקים קטנים ובינוניים ● "בתקופה שהעסקתי עובדים כשכירים, מכל הרווח הנקי נשאר לי 33%" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

אסנת רונן / צילום: ישראל הדרי

אסנת רונן מונתה ליו"ר פרטנר במקום אדם צ'זנוף: "החברה בעמדה מצוינת"

צ'זנוף פרש מהתפקיד בשבוע שעבר יחד עם דירקטורים נוספים מקבוצת סבן, לאחר שהקבוצה ויתרה על השליטה בפרטנר ● האצ'יסון תגיש למשרד התקשורת בקשה להיתר שליטה בימים הקרובים

יצחק בן ישראל  / צילום: איל יצהר

גורמים בממשלה נגד המלצות הוועדה לקידום בינה מלאכותית שנחשפו ב"גלובס"

בעקבות חשיפת חלקים מטיוטת דוח ההמלצות של ועדת ההיגוי הממשלתית ב"גלובס" שלחו גורמים בכירים בות"ת, ברשות החדשנות ובאוצר, מכתב שבו התבטאו נגד הכוונה להקים במשרד רה"מ גוף שירכז את הטיפול בקידום התוכנית הלאומית לקידום טכנולוגיות בינה מלאכותית: "מסקנה שגויה" 

אלוביץ', נתניהו ומוזס / צילום: ברני ארדוב, וואלה ניוז, רויטרס ותמר מצפי, גלובס

הנאשמים מגיבים: "הצגת חלק נקודתי מדברי מוזס בשיחה כהצעת שוחד היא פרשנות שגויה"

היועמ"ש החליט היום להעמיד את נתניהו לדין בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן להעמיד לדין את נוני מוזס, שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות שוחד ● מטעם בני הזוג אלוביץ' נמסר כי "על סמך הראיות בתיק, אנחנו משוכנעים שראוי היה להמנע מהגשת כתב אישום נגד מרשינו"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין / צילום: מארק נוימן, לע"מ

החברה להגנת הטבע ביקשה, ובית הנשיא וחברת אינטל מפסיקים להשתמש בפלסטיק

בית הנשיא וחברת אינטל נענו לפניית החברה להגנת הטבע והארגונים הירוקים, והחליטו להפסיק את השימוש בכלי פלסטיק חד-פעמיים • לעומתם, מרבית הגופים האחרים אליהם נעשתה פנייה לקראת ועידת האקלים הישראלית לא השיבו, ומקצתם טענו כי ייבחנו את הבקשה

סמסונג סאני / צילום: יחצ

ההסתדרות נערכת להחרפת המאבק בסאני; פנתה לנשיא סמסונג

לדברי ההסתדרות, המשבר בסאני, יבואנית סמסונג, נגרם נוכח גרירת הרגליים של ההנהלה במו"מ להסכם קיבוצי ראשון בחברה, תוך ביזוי מתמשך של נציגות העובדים וניסיונות להכשיל את התאגדותם בהסתדרות, וללא נכונות לקיום דיאלוג אמיתי ● סאני: "מחויבים למו"מ הקיבוצי"

בני גנץ ובנימין נתניהו בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין / צילום: חיים צח, לע"מ

המנדט של גנץ נגמר וישראל נקלעה למצב תקדימי: מה צפוי לקרות ב-21 הימים הבאים?

הודעתו של אביגדור ליברמן כי מפלגתו לא תצטרף לאף אחד מהגושים, מובילה את ישראל לראשונה למצב שבו אף מועמד לא הצליח להקים ממשלה בתום 28 ימים שקיבל מהנשיא • האם יש דרך להימנע מבחירות שלישיות?

מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי / צילום: רויטרס, STEPHEN LAM

כך מתכוונת גוגל לבלום את הפייק ניוז

יכולות ה"טרגוט" של מפרסמי מודעות פוליטיות יצומצמו משמעותית ● המהלך ייכנס לתוקף בבריטניה עוד שבוע מהיום, לפני הבחירות ב-12 בדצמבר ● במדינות האיחוד האירופי המהלך ייכנס לתוקף החל מסוף השנה הנוכחית, וביתר העולם ב-6 בינואר

רנדי צוקרברג / צילום: Andrew Kelly, רויטרס

רנדי צוקרברג תתחיל להשקיע בסטארט-אפים בתחום המדיה בישראל

צוקרברג מצטרפת כשותפה כללית לקרן חדשה בשם סבבה ונצ'רס ● לפי הודעת הקרן, היא מבקשת לגייס 35 מיליון דולר להשקעות

נפגעי הקורקינטים - 20 בנובמבר 2019

לראשונה בישראל: "גלובס" ואיכילוב עם מספר נפגעי תאונות הקורקינטים

אביחי מנדלבליט, בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

מנדלבליט מגיב לראשונה על ההחלטה להאשים את נתניהו בשוחד: "קיבלתי את ההחלטה בלב כבד אך בלב שלם"

באופן נדיר נושא הערב היועמ"ש דברים לאחרת ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו ● "הוא ניצל את כוחו ומעמדו כדי להיטיב עימו אישית, לכן החלטתי להעמיד את ראש הממשלה לדין בעבירה של הפרת אמונים"

תאונת קורקינט  בתל אבי ב / צילום: יחצ

"שמעתי 'קנאק' בכתף ולא הבנתי מה קורה לי": עם מי באים בחשבון כשנהג קורקינט פוגע ונעלם

מה קורה כשמאבדים שליטה בכלי ממונע חשמלי? ● חוויות מפי נפגעים שהגיעו לחדרי המיון ● שני מוסדות רפואיים נוספים פנו ל"גלובס" והודיעו כי הם נערכים לדיווח יומי על נפגעי קורקינטים ואופניים חשמליים שיפורסמו אצלנו

הון שחור לא טוב לחברות סגורות / צילום: shutterstock

האם הגיע הסוף למקלטי המס - ואיך זה קשור לעומר אדם?

3 ישראלים נעצרו השבוע בחו"ל, כיוון שלא דיווחו כראוי לרשות המסים על הכנסותיהם ● במקביל נקבעו כללים חדשים במקלטי מס רבים בעולם שעלולים להבריח את החברות שהתאגדו אצלם ● המלחמה הגלובלית בכסף השחור עולה מדרגה, והפעם הרשויות לא מרפות ● האזינו 

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: תמר מצפי

ה"לא יהיה כלום כי אין כלום", הפך היום ל"יהיה הרבה כי יש הרבה"

כתב האישום חושף מציאות עגומה, שבה האיש החזק במדינה מביא כמעט לחורבן של חלקים בתקשורת החופשית ● היום מנדלבליט הוכיח שרוב הביקורת נגדו הייתה חסרת תוקף - מי שתקף אותו בבוטות, חייב לו התנצלות ● פרשנות

ישי דוידי / צילום: איל יצהר

קרן פימי נכנסת לביומד: רוכשת 12% ממניות חברת קמהדע תמורת כ-30 מיליון דולר

פימי רוכשת החזקות מקרן ברוש ליאון רקנאטי ויונתן האן ● העסקה נעשתה במחיר שוק המשקף לחברה שווי של כ-240 מיליון דולר

חנוך ועידן מוטולה / צילום: אלבום פרטי

שווים בתקשורת: המיזם להקמת גוף תקשורת שמורכב מעיתונאים עם מוגבלות

העיתונאי עידן מוטולה, שהקים את עמותת "שווים" שמטרתו "לתת קול לאנשים עם מוגבלות", החליט להקים גוף תקשורת ייעודי שיורכב ע"י אנשים בעלי מוגבלויות מתחומים מגוונים ● לשם כך הוא פתח קמפיין לגיוס המונים