גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט; מיי תקבל נסיון נוסף להעביר את הברקזיט, הליש"ט צונחת

התבטאות טראמפ הכבידה על הנפט ● המצב הפיננסי בטורקיה מחמיר רגע לפני הבחירות, כשרזרבות המט"ח של הבנק המרכזי הידללו ב-10 מיליארד דולר ב-3 שבועות ● הכלכלה האמריקאית צמחה ב-2.2% ברבעון, פחות מהצפוי

וול סטריט / צילום: שאטרסטוק
וול סטריט / צילום: שאטרסטוק

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

22:00

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות קלות. הדאו, הנאסד"ק וה-S&P 500 רשמו עליות של עד 0.36%; הדאו עלה ב-53 נקודות.

19:35

הליש"ט צונחת כבר בכ-1% מול הדולר, וזאת על רקע הדיווח לפיו בית הנבחרים הבריטי צפוי לאפשר לראשת הממשלה, תרזה מיי, לנסות להעביר מחר שוב את תוכניתה לברקזיט. זאת לאחר שני ניסיונות של מיי שכשלו, ולאחר שבית הנבחרים פסל ביממה האחרונה 8 הצעות אחרות שעלו לדיון, לא לפני שהפקיע מידיה של מיי וממשלתה את הסמכויות לברקזיט. האפשרות שניתנת למיי בחזרה רק משקפת כי הבריטים הגיעו לדרך ללא מוצא.

18:44

המסחר באירופה ננעל במגמה מעורבת בצל הכאוס הפוליטי בבריטניה, כאשר בית הנבחרים פסל 8 הצעות ליציאתה של בריטניה מהאיחוד, לאחר שהפקיע את הסמכויות מראשת הממשלה מיי. ביום שישי תנסה שוב מיי להעביר את התוכנית לברקזיט בבית הנבחרים. הליש"ט יורדת בחדות בתגובה מול הדולר.

הפוטסי עלה 0.6%, הדאקס ננעל ללא שינוי מהותי ומדד הקאק הצרפתי השיל 0.1%.

בוול סטריט המדדים נסחרים בשעה זו סביב רמות הפתיחה.

17:00

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי צפויה לנסות בפעם נוספת ביום שישי הקרוב להעביר את תוכנית היציאה מהאיחוד האירופי בבית הנבחרים. אתמול הבטיחה מיי להתפטר אם בית הנבחרים, שהצביע השבוע בעד הפקעת הסמכויות מראשת הממשלה, בכל זאת יצביע בעד התוכנית, שכן בריטניה נמצאת מבוי סתום.

הליש"ט הבריטית יורדת 0.7% מול הדולר.

16:00

מכירות הבתים שבהמתנה בארה"ב ירדו ב-1% בחודש פברואר, וזאת למרות תנאי המשכנתאות הנמוכים.

הליש"ט הבריטית צונחת ב-0.7% מול הדולר על רקע חוסר הוודאות סביב יציאתה של בריטניה מהאיחוד, וזאת לאחר שבית הנבחרים הפקיע את הסמכויות מראשת הממשלה מיי להליך הברקזיט.

בטורקיה סחרור המטבע נמשך, לאחר שארדואן תקף את המהמרים נגד הליגה הטורקית, הגביל מכירותיו, ופתח בחקירה נגד ג'י.פי מורגן, בטענה הדוח שכתב בשישי האחרון, לפיו לאחר הבחירות במדינה הלירה תיפול, הינו דוח מטעה שהביא לנפילה של הלירה בשישי, ליום הגרוע מאז אוגוסט.

15:30

המטבע הטורקי ממשיך בנפילה חופשית לאחר פרסום רזרבות המט"ח של הבנק המרכזי, שנחתכו בחדות בתחילת מארס, וזאת ברקע להגבלות שהטילה טורקיה על המשקיעים הזרים במטבע.

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות ברקע לחידוש שיחות הסחר בין סין לארה"ב. הדאו ג'ונס עולה 0.4%, הנאסד"ק מטפס 0.2% ומדד S&P 500 עולה קלות.

הכלכלה האמריקאית צמחה ב-2.2% ברבעון הרביעי של 2018, פחות מהצפי לשיעור צמיחה של 2.4%. בכל 2018, הכלכלה האמריקאית צמחה ב-2.9%.

מחיר חבית נפט יורד ב-1.3% לרמה של 58 דולרים לחבית, וזאת על רקע הציוץ של טראמפ בעד הגברת קצב הפקת הנפט מצד קרטל אופ"ק, שכן מחיר הנוזל השחור "גבוה מדי".

14:00

הלירה הטורקית רושמת תנודה של 5% מול הדולר, ברקע לפרסום הרזרבות מט"ח של הבנק המרכזי במדינה, וזאת בשבוע בו יתקיימו הבחירות המוניציפליות במדינה. מנתונים שפורסמו היום עולה כי הבנק המרכזי בטורקיה שרף שליש מרזרבות המט"ח בשלוש השבועות הראשונים של חודש מרץ על מנת לתמוך בלירה.

ונראה כי המגמה השלילית נמשכת, לאחר שהלירה הטורקית צנחה ביום שישי האחרון ביותר מ-4%, בירידה היומית החדה ביותר מאז אוגוסט, ומה שהביא את טורקיה לנקוט בצעד חריג ולאסור עסקאות מכירה בחסר (הימורים נגד המטבע), שבוצעו במקומות מחוץ לטורקיה.

לאחר שארדואן אסר בתחילת השבוע על הזרים למכור את הלירה הטורקית, כעת מתברר כי היו לו סיבות טובה לכך. הבנק המרכזי הטורקי דיווח היום על צניחה של 10 מיליארד דולר ברזרבות המט"ח בשלוש השבועות הראשונים של חודש מארס. אלו הסתכמו ב-22 לחודש ב-24.7 מיליארד דולר בלבד.

בארה"ב, מחלקת השיכון והפיתוח העירוני של ארצות-הברית תובעת את פייסבוק  בעקבות פרקטיקות פרסום מפלות ודורשת פיצויים עבור כל מי שנפגע מהן.

11:45

על רקע דיווחים על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת במגמה חיובית, והמדדים העיקריים עולים. הפוטסי הבריטי מוביל את העליות עם כ-0.8%, אחריו מדד דאקס שעולה בכ-0.7%. מדד קאק הצרפתי מוסיף כ-0.5%. מדד פוטסי האיטלקי מראה יציבות. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי מוסיף 0.4%.  

באסיה ננעל המסחר במגמה מעורבת. ניקיי ירד 1.61%, שנחאי איבד 0.92%, וקוספי הקוריאני 0.82%. לעומתם, מדד הנג סנג הוסיף 0.16% ומדד S&P האוסטרלי עלה 0.65%.   

06:30

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. הניקיי היפני  יורד ב-1.3%. מדד שנחאי  יורד ב-0.2%, מדד הונג קונג  רושם עליות קלות. מניית סופטבנק יורדת בכ-%.2. 

אמש (ד') ננעלו בורסות ארה"ב בירידות.

ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, אמרה אתמול כי תתפטר מתפקידה אם התוכנית שגיבשה ליציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי תעבור בבית הנבחרים. "אני מוכנה לעזוב את המשרה הזו מוקדם ממה שהתכוונתי כדי להבטיח ברקזיט חלק ומסודר", אמרה מיי בוועדת 1922, לובי של מחוקקים קונסרבטיבים.
עוד כתבות

מוצרי חלב על מדפי שופרסל / צילום: תמר מצפי

שוק המזון והמשקאות בסטגנציה; הטואלטיקה והניקיון בצמיחה

לפי נתוני סטורנקסט, בניכוי עליית המחירים, הצמיחה בשוק מוצרי הצריכה בעשרת החודשים הראשונים של השנה עומדת על 1.6% בלבד

ערן ניר / צילום: יח"צ

מנהל הקריאייטיב הראשי בגיתם, ערן ניר, פורש מתפקידו

זאת פחות משנה לאחר שקודם לתפקיד ● פרישתו מגיעה במקביל לשינוי ארגוני שנערך במשרד הפרסום ● בשלב הזה לא ימונה לו מחליף

יעקב ברדוגו וירון דקל / צילומים: תמר מצפי, יונתן בלום

בין ברדוגו לדקל: האם האג'נדה התאימה את עצמה לקומבינה?

הדי פרשת 4000 מתדפקים על דלתות גלי צה"ל - האם תיפתח בדיקה על הקשרים בין מפקדי התחנה דקל ואלקבץ לבין סביבת נתניהו? ● ומדוע מרבית עיתונאי גל"צ שותקים? ● פרשנות

רהט / צלם: ברנדייס

אושרה תוכנית ותמ"ל להקמת שכונת מגורים חדשה ברהט

התוכנית כוללת 2,400 יח"ד במבני מגורים בני 3-10 קומות, 19,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, 140 דונם עבור מבני ציבור ו-134 דונם לשטחים ציבוריים פתוחים ● ראש עיריית רהט: "לתוכנית יש צוואר בקבוק. עדיין לא הצליחו להגיע להסדר עם התושבים"

מוצרי קנדוק / צילום: אתר קנדוק

אינטרקיור החלה בניסוי קליני לטיפול בקנאביס בילדים על הספקטרום האוטיסטי

בניסוי ישתתפו 100 מטופלים, והוא יימשך 24 חודשים - אחד המחקרים ארוכי-הטווח בתחום עד היום

בנין הבורסה / צילום: איל יצהר

תל אביב מחפשת כיוון; המדדים מדשדשים סביב רמות הפתיחה

מניית בזק נחלשת לאחר שחברת התקשורת דיווחה על ירידה של כ-18% ברווחי הרבעון השלישי ● עליות חדות בסלקום ובפרטנר; מדד התקשורת מטפס 1.2% ● מיטב דש יורדת אחרי הודעה על פיטורים צפויים ● מניות הקנאביס ממשיכות לרכז עניין

שרון נדב/ צילום:ת מונה פרטית

"כשארצה ללדת, לא אקבל את הזכויות שתקבל יולדת שהיא שכירה"

שרון נדב (25) היא מאמנת כושר עצמאית בשדרות וביישובי עוטף עזה ● "אין לי את הפריבילגיה שיש לעובד שכיר להישאר בבית כשהוא חולה" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

אור בנוזיו / צילום: אריאדנה סינל

"ראיתי את עצמי מתופף על במות, עד שתקף אותי חיידק המחשבים"

אור בנוזיו (35), ראש צוות פיתוח מובייל בחברת SciPLAY (סייפליי) ● טווח שכר: 30-35 אלף שקל

קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישיר / צילום: כפיר סיון

כיוון חדש לביטוח ישיר: תמכור פוליסות חיסכון בדמי ניהול נמוכים

איי.די.איי ביטוח, שמחפשת מנועי צמיחה חדשים, תשווק פוליסות בדמי ניהול בגובה 0.55% מהצבירה, נמוך בהרבה ביחס למקובל בחסכונות קטנים ● המינימום לפתיחת פוליסה - הפקדה חד–פעמית של 5,000 שקל או הפקדה חודשית של לפחות 200 שקל

שדרות ירושלים / צילום: כדיה לוי

עם חלון ראווה לסלון: עד שהרכבת הקלה תגיע, ביפו הופכים חנויות נטושות לדירות מגורים

בהיעדר קונים, בעלי חנויות בשדרות ירושלים מפנים עסקים ומשכירים אותן למגורים ● "יפו היא חצר אחורית, לאף אחד לא אכפת", מספר אחד מבעלי החנויות בשדרה

רן גוראון /צילום: שלומי יוסף

פלאפון: שיפור בהכנסות ברבעון השלישי שצמחו ל-446 מיליון שקל

השיפור בהכנסות חברת הסלולר בא על רקע עונתיות חזקה, אך בהשוואה לרבעון המקביל נרשמת שחיקה של 3 מיליון שקל

תוכנית ההתחדשות של קריית חיים / צילום: אירית צרף נתניהו

עם הפנים לים: פורסמה תוכנית ההתחדשות העירונית של קריית חיים המערבית

תוכנית ההתחדשות העירונית של קריית חיים המערבית מציעה בניית "חזית ים" ותוספת של 4,500 יחידות דיור ● האדרריכלית פרופ' אירית צרף נתניהו: "שלא כמו ביישובים אחרים שלוקחים את קו החוף - כאן נותנים אותו לציבור"

עו''ד אביטל רוזנברג / צילום: רפאל

יועצת משפטית חדשה לרפאל; האישה הרביעית בהנהלה הבכירה

עו"ד אביטל רוזנברג תחליף את עו"ד שמואל שנראי שכיהן בתפקיד במשך 13 שנה

הבריכה במגדלי זיו, שבה התחשמל איתמר יוסף פוקס ז"ל / צילום: ניב אהרונסון, וואלה! חדשות

כשהרוח הופכת לסכנה ממשית: מי אמור לשמור על הבטיחות שלנו ברחוב

ילד נופל מערימת סלעים, אדם נכנס לבריכת נוי ומתחשמל, אישה מועדת על מדרכה שבורה ונפצעת קשה • מי אמור לשמור עלינו בחופים, בפארקים וברחובות - והאם זה בכלל אפשרי

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל / צילום: איל יצהר, גלובס

הכלכלה לא מחכה לממשלה: למה לא כדאי להתלהב מנתון הצמיחה הגבוה של הרבעון השלישי

אומדני הלמ"ס שדיווחו על צמיחה של 4.1% ברבעון השלישי של 2019 הפתיעו את השווקים, שציפו למספר נמוך הרבה יותר • אלא שמבט עומק לתוך רכיבי הצמיחה מגלה כי השמחה הייתה מוקדמת מדי, והאפשרות להורדת ריבית בשבועות הקרובים עדיין על הפרק

טל קדם / צילום: תמר מצפי

לא רק ניהול קרנות נאמנות: הראל פיננסים תשיק עוד קרן לנכסים אלטרנטיביים

בית ההשקעות של קבוצת הביטוח הראל יוצא לדרך עם קרן שמתמחה בהשקעה בחוב בארה"ב בגיבוי בטוחות נדל"ן ● היקף הגיוס המתוכנן בקרן החדשה - 350 מיליון שקל

הבורסה בהונג-קונג / צילום: שאטרסטוק

שוקי אירופה דורכים במקום ציפייה לחדשות נוספות מחזית הסחר

בסין דווח בסוף השבוע על שיחה חיובית בין סגן הנשיא הסיני ובין שר האוצר האמריקאי בנוגע להסכם סחר "שלב 1" ● ביום שישי חצה הדאו ג'ונס לראשונה רף של 28,000 נקודות, לאחר שהיועץ הכלכלי לבית הלבן אמר כי שתי המעצמות "מתקרבות" לעסקה

פרוייקט מחיר למשתכן בירושלים/ צילום:רפי קוץ

התפרסמה רשימת זוכי ההגרלה התשיעית ב"מחיר למשתכן"

משרד הבינוי והשיכון פרסם הבוקר את רשימת הזוכים בהגרלה האחרונה של מסלול "מחיר למשתכן" ● יותר מ-20 אלף משקי בית השתתפו בהגרלת מחיר למשתכן שפורסמה בספטמבר, מתוכם יש 3,316 זוכים

מחזור סוללת רכב חשמלי במפעל בגרמניה/ צילום: רויטרס

גרמניה מאשרת חוק להגנת האקלים בהשקעה של 60 מיליארד דולר

במטרה להבטיח את השגת היעדים של הסכם פריז עד 2030, העביר הפרלמנט הגרמני ביום שישי את "חוק הגנת האקלים"

מפגין יורה בחץ וקשת במחאה בהונג קונג / צילום: Athit Perawongmetha, רויטרס

חץ וקשת ובקבוקי תבערה: המחאה נגד השלטון בהונג קונג מתלהטת

האלימות במחאות נגד השלטון בהונג קונג, שמתקיימת ברציפות מיוני האחרון, מסלימה, וההתנגשויות בין האזרחים למשטרה הופכים לקשים יותר ויותר ● צפו בתמונות