גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נאסד"ק ו-S&P 500 ננעלו בשיא; מניית אינטל איבדה 9%

טראמפ ביקש מה-OPEC להביא להורדת מחיר הדלק ● נתון התמ"ג הרבעוני בארה"ב עמד על 3.2% - גבוה מהצפי ● המסחר באירופה ננעל במגמה מעורבת ● המסחר באסיה ננעל ברובו בירידות ● דויטשה בנק ואמזון עקפו את ציפיות האנליסטים, אינטל פרסמה דוחות מאכזבים

רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס
רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות ארה"ב ננעל הערב בעליות. S&P 500 ונאסד"ק נסגרו בשיא. S&P 500 טיפס ב-0.47%, נאסד"ק הוסיף 0.34% ודאו ג'ונס עולה ב-0.31%. 

מחיר הנפט  יורד כעת ב-3.7%. מחיר חבית עומד על 62.87 דולר.

מניית אינטל  התרסקה היום במסחר ב-9%. מניית פורד  זינקה במעל ל-10%. 3M , שאתמול נסחרה ביום הגרוע ביותר מאז 1987, עלתה היום בפחות מ-1%. מניית טרגט  איבדה מעל ל-5.5% ומניית וולמארט  ירדה בכ-2%. מניית אמזון  עלתה ב-2.5%. 

22:00

המסחר בארה"ב עבר לעליות. S&P 500 עולה בכ-0.2%, נאסד"ק ודאו ג'ונס מוסיפים כ-0.1%.

מניית פורד  מזנקת מעל ל-10% במסחר ואילו אינטל  יורדת בכ-10%. מחיר הנפט יורד בכ-3%. כעת מחיר חבית עומד על 63.2 דולר. 

20:30

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים בכ-0.1%. נאסד"ק יורד ב-0.09%. 

מניות וולמארט  וטרגט  יורדות כעת במסחר בשל הודעת אמזון  כי תספק משלוח למינוי אמזון פריים בתוך יום. 

הסטארט-אפ סלאק, שפיתח תוכנה פופולרית לתקשורת בתוך עסקים, פרסם היום תשקיף לפני הנפקה. התשקיף הצביע על עליות חדות בהכנסות החברה, לצד הפסדים משמעותיים בשל ההשקעה הגדולה במכירות ושיווק כדי לעודד צמיחה. סלאק צפויה להיסחר בניו יורק תחת הטיקר SK.

19:00

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום במגמה מעורבת. דאקס עולה ב-0.27%, קאק הוסיף 0.21% ואילו פוטסי איבד 0.08%. סטוקס 600 עלה ב-0.19%. המסחר בארה"ב מתנהל כעת במגמה מעורבת. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים בכ-0.1%. נאסד"ק יורד ב-0.1%. 

מניית דויטשה בנק  ירדה ב-1.85%. 

מניית אקסון מובייל  יורדת במסחר לאחר שהחברה פספסה את ציפיות האנליסטים לרבעון הראשון. הרווח למניה עמד על 55 סנט לעומת צפי לרווח של 77 סנט למניה.

18:00

המסחר בארה"ב מתנהל בשעה זו בירידות נאדס"ק יורד ב-0.2%, דאו ג'ונס ב-0.1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי. באירופה המסחר מתנהל במגמה מעורבת. קאק ודאקס עולים בכ-0.2% ואילו הפוטסי יורד ב-0.2%. 

מחיר הנפט  יורד כעת ב-4%. זאת לאחר שדונלד טראמפ הצהיר כי פנה ל-OPEC בדרישה שיורידו את מחיר הדלק. "מחיר הבנזין יורד. אני התקשרתי ל-OPEC ואמרתי להם, 'אתם חייבים להוריד אותם למטה. אתם חייבים להוריד אותם למטה', והנה מחיר הבנזין יורד", אמר נשיא ארה"ב בפגישה עם עיתונאים. עם זאת, מחיר הבנזין בארה"ב דווקא נמצא בעלייה. מחיר ליטר בנזין עלה מ-2.877 דולר ל-2.883 דולר. מחיר חבית נפט עומד כעת על כ-3.6 דולר. 

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח היום בירידות. נאסד"ק מאבד כ-0.3%, דאו ג'ונס נופל ב-0.1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי. המסחר בבורסות אירופה מתנהל גם בשעה זו במגמה מעורבת. דאקס וקאק עולים בכ-0.2%, פוטסי יורד ב-0.1%. 

שיעור הצמיחה של הכלכלה האמריקאית ברבעון הראשון של השנה עמד על 3.2%, גבוה מהצפי שהיה לצמיחה של 2%. 

מניית אינטל  פתחה את המסחר בירידה חדה של כ-8%. מניית אמזון  פתחה את המסחר בעלייה קלה ומניית פורד  מזנקת בכ-8%. 

אמזון הודיעה כי תשקיע 800 מיליון דולר ברבעון השני של 2019 כדי להפוך את סטנדרט שירות המשלוחים שלה לחברי המועדון לכזה שמאפשר אספקה בתוך יום במקום יומיים. 

14:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. פוטסי  יורד ב-0.2%, קאק  עולה ב-0.2% ודאקס  מוסיף כ-0.1%. החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה מעורבת בוול סטריט.

חברת אובר פרסמה היום את התשקיף המועדכן שלה לקראת הנפקתה בוול סטריט. החברה רוצה לגייס כ-10 מיליארד דולר לפי שווי של 80-84 מיליארד דולר. מחיר המניה יהיה בין 44 ל-50 דולר.

מניית אינטל  נופלת ב-7% בטרום מסחר. אמזון  נסחרת כעת ללא שינוי ומניית פורד  מזנקת ב-8% בטרום מסחר. 

10:20

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר במגמה מעורבת. פוטסי  יורד ב-0.3%, קאק  עולה ב-0.1% ודאקס  נסחר ללא שינוי. סטוקס 600  מאבד 0.1%. המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות. שנחאי  צנח ב-1.2%, קוספי  איבד 0.5% וניקיי  ירד ב-0.2%. הנג סנג  ו-S&P/ASX 200  ננעלו ללא שינוי. 

הבוקר פורסם מדד אמון הצרכנים בצרפת שעומד על 96 נקודות לעומת צפי ל-97. 

מניות דויטשה בנק  יורדת במסחר. 

8:45

המסחר בבורסת אסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת. הנג סנג  ושנחאי  עולים, בעוד ניקיי  וקוספי  יורדים
ו-ASX 200  נסחר ללא שינוי. המסחר בארה"ב ננעל אתמול במגמה מעורבת: נאסדק עלה ב-0.2% ואילו דאו ג'ונס איבד 0.5%. S&P 500 ננעל ללא שינוי. המדדים המובילים באירופה ננעלו אתמול בירידות.

מניית יצרנית הרובוטים היפנית Fanuc  יורדת במסחר לאחר שדיווחה השבוע כי היא צופה שהרווח הנקי שלה יצנח ב-60% בשנה הפיסקלית שמסתיימת במרץ 2020. זאת בשל חשש לירידה בהיקף הזמנות חלקים לסמארטפונים שמייצרת החברה. מניית נינטנדו  יורדת לאחר שפרסמה תחזיות מאכזבות לשנה הפיסקלית שלה.

דויטשה בנק  פרסם הבוקר את דוחותיו לרבעון הרבעון של השנה והצליח לעקוף את תחזיות האנליסטים. הרווח הנקי של הבנק זינק ב-67% והסתכם ב-201 מיליון אירו. 

מבחינת נתוני מאקרו, היום צפוי להתפרסם שיעור הצמיחה הרבעוני בארה"ב. הצפי הוא לעלייה של 2% בתמ"ג. 

מספר חברות פרסמו אמש דוחות לרבעון הראשון. 

אינטל , ענקית השבבים והמעסיקה הגדולה בהייטק הישראלי, צופה כי הכנסות החברה לא יצמחו השנה ויעמדו על 69-71 מיליארד דולר, לעומת 70.8 מיליארד דולר בשנת 2018, שהיתה שנה מצוינת בעבור החברה. האנליסטים צפו כי הכנסות אינטל יעמדו על 71 מיליארד דולר. החברה סיימה את המסחר בשווי של 260 מיליארד דולר, לאחר שהמניה שלה עלתה ב-12% בשנה האחרונה. מניית אינטל איבדה 7% במסחר המאוחר.

אמזון  היכתה את תחזיות הרווח. החברה הציגה צמיחה של 17% בהכנסות ברבעון הראשון של השנה והן הסתכמו ב-59.7 מיליארד דולר - בהתאם לתחזיות האנליסטים.  מדובר בקצב הצמיחה הנמוך ביותר של החברה בארבע השנים האחרונות. עם זאת, החברה הכתה את תחזיות הרווח והציגה רווח של 7.1 דולרים למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 4.72 דולרים למניה. שווי החברה בסיום המסחר עמד על כ-940 מיליארד דולר לאחר שמניית אמזון עלתה ב-29% מתחילת השנה.

תאגיד הייצור והתעשייה 3M  דיווח גם הוא על תוצאותיו לרבעון הראשון ופספס את תחזית הרווח. החברה גם הודיעה על פיטורים של 2000 משרות ברחבי העולם. המניה צנחה ב-13% אתמול במסחר. זה היה יום המסחר הגרוע ביותר במניה מאז 1987. 

פורד  הצליחה לעקוף את תחזיות השוק. הרווח המתואם למניה עמד על 44 סנט לעומת צפי ל-27 סנט. המניה זינקה ב-7% במסחר המאוחר. 

הדולר מתחזק ב-0.06% מול הין היפני ונחלש ב-0.13% מול היואן הסיני. 

הנפט  יורד ב-0.4% ומחירו עומד כעת על 64.95 דולר לחבית. 

עוד כתבות

שריפה כתוצאה מפגיעת רקטה במפעל צעצועים בשדרות / צילום: רויטרס

הדילמה: מערכה בעזה או מערכת בחירות - בקופת המדינה אין מספיק כסף לשניהם

לאוצר יש רזרבה של 1.3 מיליארד שקל, והשאלה היא מה עושים איתה ● אם ישראל תיקלע למבצע צבאי ארוך בעזה, הגירעון התקציבי יקשה על הממשלה להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של העימות ● עם זאת, מחקרים מראים שלעימותים צבאיים יש השפעה מוגבלת על הכלכלה הישראלית

גירושין / צילום: שאטרסטוק

מצוקת המס של המתגרשים: מה עושים כשהתא המשפחתי המתפרק מחזיק בחברה

כשמתפרק תא משפחתי שמחזיק בחברה, נטיית בתי המשפט היא לקבוע כי בן הזוג שאיננו רשום כבעלים בחברה, לא יקבל את מחצית המניות, אלא את שווי המניות  ● אלא שהדבר עלול להשית על בן הזוג הנשאר בחברה את הנטל לממן את המס של בן הזוג היוצא

רצפת המכירה של המחר, כנס עושים שוק, גלובס / צילום: איל יצהר, גלובס

"ארגונים חייבים להקצות את המשאבים לחדשנות ומי שלא יעשה כן יישארו מאחור"

מנכ"ל ריטייל אינוביישן קלאב אורן פארן סיפר באירוע עושים שוק של "גלובס" כי כיום פועלים בארץ 350 סטארט-אפים בתחום בריטייל ● מיכאל גבאי מ-Trigo טען כי "בסטארט-אפים מבינים שלעבוד בישראל זה משהו שבסופו של דבר יעזור להם כשחקנים בינלאומיים"

ירוטי כיפת ברזל מעל שמי אשקלון /צילום:  REUTERS/ Amir Cohen

האם ישראל ערוכה כלכלית להתמודדות ביטחונית ממושכת

חוסר היציבות שאותו חווים תושבי העוטף כבר שנים ארוכות, מחייב את הכנסת והממשלה להיות ערוכים עם רשת ביטחון כלכלית ומגוון פתרונות למעסיקים ולעובדים ● דעה

אביב כוכבי צילום: ארז חרודי – עושים צילום

מי מוסמך להחליט על פעולות צבאיות שעלולות להצית עימות נרחב?

יש לברך על הבאת הפעולה לאישור הקבינט במקרה הזה, אולם גבולות הסמכות אינם ברורים ותהליכי קבלת החלטות הרות גורל אינם מעוגנים כראוי בחוק • הבלבול הזה אינו בריא למדינה השואפת להתנהל בצורה מתוקנת ● דעה

מוחמד ברכה / צילום: איל יצהר, גלובס

"ללא תכנון אורבני, היישובים הערביים יהפכו למחנות עובדים"

כך אמר  מוחמד ברכה, ראש ועדת המעקב של החברה הערבית, בוועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● יו"ר בנק הפועלים, עודד ערן: "בשל מצוקת הדיור בחברה הערבית, השקנו מוצר המאפשר לצעירים ערבים לרכוש דירה, גם כשלא ניתן לרשום משכנתא בטאבו"

ורה סילבה, פרופ' מוניק פנחס, ח"כ אורית פרקש הכהן, ד"ר נורית גל והדס מרזל  / צילום: ארן דולב

מי הכניסו אנרגיות חדשות להתאגדות מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה

בשבוע שעבר נערך הכנס השנתי של התאגדות מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה באילת ובו התקיים מושב שעסק במידת הייצוג של נשים בתחומי החשמל והאנרגיה

בני גנץ, בנימין נתניהו / כדיה לוי, מאיר אמירי

השיקול היחיד שעמד ברקע החיסול היה ביטחוני, אך תוצאותיו מקרבות הקמת ממשלת אחדות

לח"כ בני גנץ אין בשלב הזה שום גיבוי ציבורי ופוליטי להקים ממשלת מיעוט עם מפלגות השמאל בתמיכה של הרשימה המשותפת, משמע האפשרות שעל הפרק היא רק הקמתה של ממשלת אחדות ● פרשנות

איתן יוחננוף / צילום: תמר מצפי

יוחננוף מקטינה את התגמול לבעלי השליטה: שכרו החודשי של המנכ"ל איתן יוחננוף יקטן בכ-30% ל-180 אלף שקל

הנפקת המניות הראשונית של רשת המזון מתקדמת: תגייס כ-460 מיליון שקל לפי שווי של 1.85 מיליארד שקל "לפני הכסף" ● כ-100 מיליון שקל מתמורת ההנפקה מייעדת יוחננוף לחלוקת דיבידנד, שממנו ייהנו בעיקר בני המשפחה השולטת

הלוויתו של בכיר הג'יהאד האיסלמי בעזה / צילום: Mohammed Salem, רויטרס

הטראבל מייקר של הרצועה: מיהו בכיר הג'יהאד האיסלמי שחיסולו הלילה הוביל להסלמה הביטחונית

ישראל חיסלה הלילה את מי שנחשב ל"עושה הצרות" של רצועת עזה - מפקד הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי בצפון הרצועה, בהאא אבו אל עטא ● מדובר במי שיזם את מרבית אירועי ירי הרקטות על ישראל

שערי קניון דיזנגוף סנטר נעולים / צילום: שני מוזס, גלובס

ירידה של 10% בהיקף הקניות היום לעומת יום שלישי בשבוע שעבר

לפי נתוני חברת שב"א (שירותי בנק אוטומטיים) בין השעות 9:00 ל-12:00 הייתה ירידה של 33% בסכום ההוצאות בכרטיסי אשראי

ד"ר אחמד טיבי, הרשימה המשותפת / צילום: איל יצהר, גלובס

אחמד טיבי בכנס בנצרת: "זה 'מבצע שלום הבלפור' או 'מבצע עוקף מנדלבליט'?"

ח"כ טיבי בוועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס": "אנחנו נגד מלחמה, בעד הסדר מדיני ונגד פגיעה באזרחים; יש להפסיק את האש מיד" ● "צריך להפוך את היישובים הערביים ליישובים מתקדמים עם מרחב ציבורי שוקק חיים; הסתיים העידן שמבקשים שנגיד תודה על פירורים"

אריה בלדגרין / צילום: יחצ

תרופה חדשה ליורוג'ן: רכשה זכויות למוצר חדש לטיפול בסרטן בדרכי השתן

המטרה היא לשלב את המוצר של אג'נוס יחד עם תרופה קיימת בצנרת המוצרים של יורוג'ן ● מניית יורוג'ן עלתה אמש ב-3% בנאסד"ק בעקבות ההודעה

ד"ר סאמי מיעארי, הפורום הכלכלי הערבי / צילום: איל יצהר, גלובס

"בישראל יש שתי כלכלות ויש ביניהן פער עצום: הכלכלה היהודית היא כלכלה מודרנית והכלכלה הערבית נמצאת מאחור"

את הדברים אמר ד"ר סאמי מיעארי בסיכום כנס הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● "תוכנית 922 שנועדה לסגור פערים קיימים בקושי יושמה. מתוך השקעה של 15 מיליארד שקל שכלולה בתוכנית, הביצוע עבר בפועל 2 מיליארד שקל"

קמפיין שילוט של כנען על אוטובוס דן / צילום: ענת ביין-לובוביץ'

תחנה אחרונה? דירקטוריון דן צפוי לאשר מכירת עד 50% מהחברה לפי שווי של כ-1.2 מיליארד שקל

בית ההשקעות ווליו בייס וקבוצת מנהלים בכירים, העומדים בראש קבוצת משקיעים שגיבשו לצורך הרכישה, מתכוונים לפעול להשבחתה של דן ולהכנתה להנפקה בבורסת תל אביב ● ערב העסקה תרכוש חברת התחבורה את מניותיו של פנחס רוטנברג תמורת כ-130 מיליון שקל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

תל אביב ננעלה בירידות קלות בצל ההסלמה הביטחונית

ת"א 35 ות"א 125 ירדו בכ-0.1% ● מדד הביומד רשם ירידה של 1.14%, מדד תשתיות אנרגיה איבד כ-1% ומדד הנפט והגז ירד בכ-0.9% ● רשות ניירות ערך פתחה בהליך מנהלי נגד סאני אלקטרוניקה והיו"ר יעקב לוקסנבורג ● חג'ג' נדל"ן דיווחה על אינדיקציה ראשונית "לרווח מהותי לדוחות החברה" לרבעון השלישי

יעקב לוקסנבורג / צילום:תמר מצפי

הרשות לניירות ערך בודקת: מדוע לוקסי לא דיווח על בעלי זיקה משפחתית בהנפקה של סאני אלקטרוניקה

סאני אלקטרוניקה קיבלה כתב טענות מנהלי מצד רשות ני"ע בקשר לנתונים בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2015 ולשנה כולה, ובקשר לתשקיף שפרסמה החברה להנפקה בספטמבר של אותה שנה ● ל"גלובס" נודע כי מדובר באי דיווח על בעלי זיקה לבעל השליטה לוקסי

ד"ר אחמד חליחל, סגן מנהל אגף בכיר דמוגרפיה ומפקד / צילום: איל יצהר, גלובס

"היום בחברה הערבית רמת הילודה זהה לזו של היהודים"

את הדברים אמר ד"ר אחמד חליחל בוועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● מיתוס נוסך ששבר חליחל הוא המוטיבציה לילודה: "המחשבה היא רציונלית, אין כאן סיבות דתיות"

אנשים מתגוננים בעת אזעקה בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

ההחלטה הכלכלית היקרה של פיקוד העורף

מפקד פיקוד העורף קיבל החלטה שעלותה נאמדת במיליארדי שקלים - השבתת העבודה מתל אביב ודרומה • מי ישלם את החשבון: קופת המדינה, המעסיקים או העובדים? • ההסלמה במצב הביטחוני חייבת להוות נקודת מפנה ביחס לחקיקה הקיימת בתחום ● דעה

אבי דיכטר, ראש השב"כ לשעבר/ צילום: יוסי זמיר

היום הראשון בתפקיד: שר הביטחון בנט מבקש להשאיר את אבי דיכטר כסגנו

דיכטר מונה לתפקיד על ידי ראש הממשלה נתניהו בתפקידו כשר ביטחון ועם מינוי בנט נדרש אישור מחדש