גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נאסד"ק ו-S&P 500 ננעלו בשיא היסטורי ברקע לעונת הדוחות

אלפבית עקפה את תחזיות הרווח אך פספסה בהכנסות והמניה נופלת במסחר המאוחר ● ספוטיפיי מציגה: מעל 100 מיליון משתמשי פרימיום ברבעון הראשון ● לקראת שבוע עמוס דוחות, אפל תפרסם מחר, טבע בחמישי ● נעילה חיובית באירופה, מניות הבנקים האיטלקים קפצו

חוגגים עליות ב-NYSE  / צילום: רויטרס
חוגגים עליות ב-NYSE / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:05

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל הערב בעליות. S&P 500 עלה ב-0.11% וננעל בשיא חדש עם 2,943 נקודות. נאסד"ק הוסיף 0.19% וגם ננעל בשיא כל הזמנים - 8,161.85 נקודות. דאו ג'ונס ננעל ללא שינוי אחרי עליות במהלך היום. 

דוחות מעורבים לאלפבית : הכנסות החברה ברבעון הראשון הן 36.3 מיליארד דולר, מתחת לציפיות האנליסטים להכנסות של 37.3 מיליארד דולר. אך הרווח למניה עומד על 11.9 דולר לעומת ציפיות לרווח של 10.61 דולר למניה. המניה נופלת במסחר המאוחר ב-5%. 

22:45

חברת WeWork, ששינתה את שמה ל-The We Company כחלק ממהלך מיתוג מחדש, הודיעה היום כי הגישה תשקיף חסוי לקראת הנפקה.

החברה לא פרסמה נתונים פיננסיים. אך במצגת ששותפה עם "CNBC" בחודש מרץ, דיווחה החברה על הפסד של 1.9 מיליארד דולר והכנסות של 1.8 מיליארד דולר ב-2018 ועל הפסד של 933 מיליון דולר והכנסות של 866 מיליון דולר ב-2017.

22:00

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו בעליות. 500 S&P ונאסד"ק נסחרים כעת בשיא כל הזמנים. דאו ג'ונס נסחר בעליות של 0.2%. 

מניות הבנקים מובילות את העליות ב-S&P 500. מניות סיטיגרופ  ובנק אוף ניו-יורק מלון  עולות במעל ל-2%. 

19:10

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים קלות, מדד הקאק  בצרפת עלה 0.21%, הפוטסי  הבריטי הוסיף 0.17% לערכו והדאקס  בגרמניה גם ננעל בעלייה של 0.1%. המדד הכלל אירופי סטוקס 600  נותר כמעט מאוזן עם עלייה מזערית של 0.06%.

באיטליה מניות הבנקים Banco BPM ו-UBI Banca  עלו כ-3.5% בממוצע לאחר שסוכנות הדירוג העולמית S&P אישרה את דירוג האשראי BBB למדינה.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות כאשר המדדים המובילים, S&P 500, מדד הנאסד"ק והדאו ג'ונס, נסחרים ברמת שיא תוך יומי של כל הזמנים. 

עונת הדוחות מעלה הילוך כאשר רק השבוע ידווחו 150 חברות מבין אלו הכלולות במדד S&P 500.

אלפאבית  (גוגל) תפרסם דוחות הלילה לאחר המסחר, ענקית הטכנולוגיה אפל  תפרסם מחר דוחות, וגם קוואלקום  וג'נרל אלקטריק . בגזרת הישראליות בוול סטריט, טבע  תפרסם דוחות ביום חמישי הקרוב.

עד כה, 231 חברות בקרב מדד S&P 500 פרסמו דוחות. מבין החברות הללו, 77.5% עלו על תחזיות השוק, כך לפי נתוני FactSet. 

15:45

הוצאות הצרכנים בארה"ב עלו בחודש פברואר ב-0.9% - העלייה החודשית החדה ביותר מזה -10 שנים, ומעל לתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.2% בלבד.

חברת פלוריסטם הקדימה את לוח הזמנים המתוכנן כשגייסה יותר מ-50% מהחולים בניסוי הפיבוטאלי המתקיים בארה"ב, אירופה ובישראל, בניסוי CLI מה שיאפשר לה לבצע אנליזה של תוצאות הביניים לגבי יעילות המוצר כבר בעוד כשנה, לאחר תום תקופת המעקב הנדרשת. תוצאות הביניים מניסוי זה יכולות לתמוך בבקשה לאישור שיווק מותנה באירופה ל PLX-PAD כמענה רפואי לחולי CLI.

13:25

המדדים המובילים באירופה נסחרים בירידות בצל הירידה בסקר הצרכנים בחודש אפריל בקרב מדינות האיחוד האירופי. מדד הדאקס הגרמני מאבד 0.3%, הפוטסי יורד 0.2% והקאק מאבד 0.3%.

הסנטימנט הכלכלי בגוש האירו ירד זה החודש העשירי ברציפות לרמה הנמוכה מזה יותר משנתיים בחודש אפריל. סנטימנט הצרכנים בקרב מדינות האיחוד ירד ל-104 נקודות באפריל לעומת 105.6 נקודות בחודש מרץ.

בוול סטריט, החוזים העתידיים על המדדים המובילים מאותתים על יציבות בפתיחת המסחר על רקע המשך עונת הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2019. הלילה לאחר המסחר חברת אלפאבית (גוגל) תפרסם את הדוחות.

ספקית המוזיקה ספוטיפיי פרסמה דוחות חזקים מהצפוי ברבעון הראשון של השנה, כאשר מספר משתמשי הפרימיום עלה על 100 מיליון משתמשים. ההכנסות עלו ב-32.5% ברבעון הראשון ל-1.68 מיליארד דולר. לשנה כולה החברה צופה עלייה של 30% בהכנסות לעומת 2018. אחוז המשתמשים החודשיים עלה ב-26%, וכלל המשתמשים עלה ב-32%. המניה עולה ביותר מ-4.5% בטרום-מסחר.

11:50

בורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת כאשר מדד ההאנג סנג בהונג קונג עלה בכ-1%, מדד שנזן עלתה בכ-0.9% ומדד שנחאי איבד 0.8%.

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח ביציבות, ברקע להמשך עונת הדוחות הכספיים. הבורסה בספרד מאבדת 0.6% על רקע הבחירות במדינה

מדד הדאקס הגרמני, הפוטסי הבריטי והקאק הצרפתי נסחרים ללא שינוי מהותי. 

החוזים העתידיים על המדדים המובילים נסחרים בשעה זו ביציבות, לאחר השיאים שקבעו המדדים S&P 500 ודאו ג'ונס בסוף השבוע האחרון. 

עיני המשקיעים נשואות לנתוני המאקרו בסין שיפורסמו בהמשך השבוע, ולפגישת ועדת השוק הפתוח של הפד. 

לקראת סבב פגישות נוסף השבוע, שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, אמר כי שיחות הסחר בין ארה"ב לסין נמצאות בשלבים הסופיים, כך לפי דיווח ב"ניו יורק טיימס".

06:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת. בורסת הונג קונג  עולה ב-0.8%, בורסת שנחאי  רושמת ירידות. בורסת יפן בחופשה בת 10 ימים לכבוד הכתרתו של הנסיך נרוהיטו, ותשוב לפעילות ב-6 במאי. המסחר בסין מתנהל במגמה חיובית לאור נתונים טובים מהמצופה שמגיעים מארה"ב.

המסחר בבורסות ארה"ב ננעל בסוף השבוע בעליות. S&P 500 ונאסד"ק נסגרו בשיא. S&P 500 טיפס ב-0.47%, נאסד"ק הוסיף 0.34% ודאו ג'ונס עלה ב-0.31%.

הקוספי  רושם עליות, מובל על ידי מניית סמסונג  שקופצת בלמעלה מ-1%. ה- ASX 200 האוסטרלי רושם ירידות. 

היום תימשך עונת הדוחות בוול סטריט לרבעון הראשון של 2019. ברקע: פיזור החששות להאטה נוכח נתון הצמיחה המפתיע של הכלכלה האמריקאית ברבעון הראשון של 2019. אלפאבית (גוגל) תפרסם דוחות היום, וענקית הטכנולוגיה אפל תפרסם דוחות מחר. 

ביום רביעי הקרוב תפורסם הצהרת ועדת השוק הפתוח של הפד מהודעת הריבית האחרונה. כמו כן, תתקיים מסיבת עיתונאים של ה-FOMC.

עוד כתבות

איתן מדמון/ צילום: תמר מצפי

עד כה אישרו הבנקים דחיית פירעון הלוואות בהיקף 150 מיליארד שקל

לפי דברי מנכ"ל איגוד הבנקים, איתן מדמון, בוועדה לביקורת המדינה בכנסת מדובר בכחצי מיליון הלוואות בסך הכל ● מדמון הזהיר כי "המערכת הבנקאית היא בבואה של המשק הישראלי – אם הוא יקרוס, זו תהיה תוצאה דומה גם אצלה"

אבישי בן חיים / צילום: אביב חופי

סרטון התקיפה של אבישי בן חיים על ידי מפגינים בבלפור יועבר לידי המשטרה

סוף לתיאוריות הקונספירציה? לאחר שחדשות 13 לא שידרו סרטון שצילם העיתונאי אבישי בן חיים בזמן שהותקף על ידי מפגינים בבלפור, החליט הערוץ להעביר את הסרטון לידי המשטרה ● לאחרונה הועלו טענות כי הסרטון "בושל" ושהוא אינו אותנטי

ד"ר אורי גייגר ומורי ארקין / צילומים: תמר מצפי, יח"צ

אקסלמד משלימה את רכישת אחזקות משפחת טופז בחברת קיסטון ב-100 מיליון שקל

העסקה מסיימת סכסוך בין משפחת טופז לבין השותף המנהל באקסלמד, אורי גייגר

אנטנות הדור החמישי. החברות נדרשות להשקעה גדולה בתשתיות ומקוות לגבות פרמיה על שירותים חדשים שיתאפשרו / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מכרז הדור החמישי יוצא לדרך עם משתתפת מפתיעה. איך יושפעו הצרכנים?

בהיעדר אישור לעסקת סלקום–גולן טלקום, האחרונה תשתתף במכרז לתדרי הדור החמישי • גיל שרון הדיר את עצמו מעיסוק במכרז בעקבות בחירתו לתפקיד ממלא מקום יו"ר בזק • לא ידוע מתי יסתיים המכרז, שנערך בשיטה רב סבבית

השקת גרסת המובייל של Call Of Duty. מכירות של למעלה מ־300 מיליון עותקים בגרסאות השונות / צילום: Scott Eisen, Associated Press

אקטיוויז'ן בליזארד שיחקה אותה במשבר הקורונה

מגפת הקורונה שסגרה מאות מיליוני אנשים בבתים הובילה לפריצת בתחום משחקי המחשב והמובייל, שעוד לפני כן הציג שיעורי צמיחה גבוהים ● אחת הנהנות העיקריות מהכיוון הזה היא חברת אקטיוויז'ן בליזארד

רוני על־דור, מנכ"ל סאפיינס / צילום: איל יצהר, גלובס

סאפיינס עקפה את התחזיות ברבעון השני; מעלה את התחזית השנתית

החברה הציגה הכנסות של 93.1 מיליון דולר ורווח נקי של 26 סנט למניה (Non-GAAP), בעוד שהאנליסטים ציפו להכנסות של 91.4 מיליון דולר ורווח נקי של 21 סנט למניה

יפעת שאשא ביטון בועדת הקורונה / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ שאשא-ביטון: "אפשר למצוא מתווה לפתיחת התעופה"

יו"ר ועדת הקורונה בכנסת ציינה כי "כפי שנמצא מתווה ליציאת 30 אלף לאומן, וכניסת 15 אלף סטודנטים ותלמידי ישיבה", כך גם אפשר לפתוח את השמיים בארץ ● איתן בן דוד, המשנה לראש המטה לביטחון לאומי, השיב כי "השמיים פתוחים ומעולם לא נסגרו"

רחוב רוטשילד, תל אביב / צילום: כדיה לוי, גלובס

השכר הממוצע לשכירים בחודש מאי עמד על 11,459 שקל

מדובר בירידה לעומת אפריל, אך בעלייה לעומת חודש מרץ ● עם זאת, השינוי בשכר מיוחס לכך שמאות אלפי עובדים בעלי שכר נמוך נפלטו משוק העבודה באפריל ורק מחציתם חזרו לעבוד במאי

איילת קמור / צילום: אלי גרוס

"אנחנו עובדות בפול גז, אבל ההכנסות לא קרובות למה שהיה. חזרנו עשר שנים אחורה"

איילת קומר, בת 50, בעלים ומנכ"לית משותפת ב-Now Branding ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

קאר שולץ / צילום: כדיה לוי

בנק הפועלים: טבע צפויה להציג צמיחה מתונה בפעילות הגנריקה

ירון פרידמן, מנהל דסק המניות ביחידת המחקר של בנק הפועלים: ההנהלה עושה עבודה יפה בטיפול בחוב ● מצפה למידע נוסף על התקדמות הפשרה בתביעות האופיואידים

רועי ברגר / צילום: עודד קרני

בתום 6 שנים: רועי ברגר, מנהל מחלקת יחסי הציבור והקידום של "קשת 12", עוזב את תפקידו

במסגרת תפקידו גיבש רועי ברגר את אסטרטגיית יחסי הציבור והקידום של תכניות "קשת" בכל הז'אנרים ● אבי ניר: "אחד המנהלים הצעירים והמוכשרים בארגון" ● טלי גורן: "שותף משמעותי במסע המעבר לערוץ 12"

הצטברות של חלבוני עמילואיד בטא, שנקשרת במחלת האלצהיימר / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הפרופסורית שמציעה גישה חדשה לטיפול במחלת האלצהיימר

פרופ' אנדראה פייפר, מנכ"לית AC Immune השווייצרית, מאמינה שכדי לנצח את האלצהיימר צריך לטפל במחלה הרבה לפני שהיא מתחילה להתפתח ● החברה שהיא עומדת בראשה מפתחת מוצרים שפועלים נגד החלבונים המזוהים עם המחלה, באופן דומה לחיסונים

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

מסחר מעורב באירופה; "הדוחות שפורסמו עד עכשיו יצאו טובים מהצפי"

במסחר בסחורות, הזהב עולה היום בשיעור של כ-0.4% לרמה של כ-1,994 דולר לאונקיה ואילו הנפט מסוג ברנט נסחר בירידה של כ-1% לרמה של 43.7 דולר לחבית ● במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט ניכרת יציבות

קני רוזנברג / צילום: מתוך יוטיוב

המזכיר לשעבר של היישוב נווה אילן, חקירתו במשטרה והקשר לרוכש המיועד של אל על

המשטרה מנהלת חקירה מסועפת שעוסקת, בין היתר, ביחסים של גורמים המועסקים אצל קני רוזנברג עם המזכיר לשעבר של נווה אילן. זאת, בנוגע למיזם להקמת יקב ● רוזנברג והחברה שלו, ככל הידוע, אינם חשודים בפרשה ● "גלובס" מספק הצצה נוספת לעסקיו של האיש שרוצה לרכוש את אל על

חוף בדרום ספרד, לפני שבועיים. המוני צעירים שטפו את החופים והברים ברחבי באירופה / צילום: Emilio Morenatti, Associated Press

הסגר רק נגמר, הזלזול כבר חוגג: המילניאלס מפיצים קורונה באירופה

לדור המילניום ובני דור ה־Z נמאס מהריחוק החברתי שהושת עליהם באביב בעקבות המגפה ● עכשיו הם "מתדלקים" כיסים חדשים ביבשת בהתנהגות "חסרת אחריות" בחופים ובברים ● האם צעירי אירופה יהיו האחראיים לגל השני?

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד / צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

יו"ר ההסתדרות הכריז על פתיחת פורום העצמאים בהסתדרות

הפורום אמור לתקן עוולות היסטוריות עבור העצמאים, ובין היתר לסייע במאבק להעניק רשת ביטחון סוציאלי לכלל העצמאים בישראל ● הדבר הראשון שמתכוון הפורום לקדם היא חקיקת רשת ביטחון לעצמאים בימי משבר

גניבת קריפטו / איור: שאטרסטוק / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הנער הנאשם בפריצת הענק לטוויטר מחזיק ביטקוינים בשווי יותר מ-3 מיליון דולר

כתב התביעה נגד גרהאם איוואן קלארק בן ה-17 מפלורידה כולל 30 סעיפי אישום ● לטענת התביעה, הצעיר הוביל את הפריצה ב-15 ביולי, שבה הושגו במרמה יותר מ-100 אלף דולר בתשלומי ביטקוין מיותר מ-300 עוקבים של חשבונות טוויטר פופולריים

הנשיא דונלד טראמפ בבית הלבן בשבוע שעבר. המגפה הגלובלית דווקא הייתה יכולה להיות שעתו היפה  / צילום: Patrick Semansky, Associated Press

התובע המחוזי של מנהטן רמז: טראמפ חשוד בהונאת בנקים

במסמכים שהגיש היום לבית המשפט, חשף סיירוס ואנס שהחקירה שהוא מנהל נגד הנשיא עוסקת גם בחשד "להתנהגות פלילית ממושכת"

יוסי אבו / צילום: עינת לברון

הצלחה לדלק קידוחים: ביקושי ענק של 7 מיליארד דולר בהנפקת האג"ח

למרות ההצלחה בהנפקה - מניית קבוצת דלק יורדת בכ-4% במסחר בבורסה במחזור ענק של יותר מ-60 מיליון שקל לקראת גיוס של כ-163 מיליון שקל שהחברה צפויה לבצע היום ● מנתונים לא רשמיים שהתקבלו בישראל, עולה כי הסדרה הקצרה ביותר לפירעון בעוד שלוש שנים, הונפקה בהיקף של 500 מיליון דולר ותישא ריבית של 5.75%

בנק ישראל / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

האם דירוג האשראי של מדינת ישראל עומד לרדת, ולמה זה בכלל חשוב

הגירעון המתנפח, יחס החוב המזנק, השיתוק הפוליטי וניהול המדינה ללא תקציב חיזקו את ההערכות באוצר כי הורדת דירוג אשראי לישראל עלולה להתרחש בשבועות הקרובים • מה משמעות הדירוג, מהם הסיכויים לשינוי ומה המצב ביחס למדינות אחרות? ● "גלובס" עושה סדר