גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט; אובר נפלה ביום המסחר הראשון, מחיר הביטקוין עלה מעל לרמה של 6,400 דולר

ארה"ב העלתה ל-25% את תעריף המכס שלה על מוצרים המיובאים מסין בשווי 200 מיליארד דולר ● בורסות סין ויפן ננעלו במגמה מעורבת, נעילה חיובית באירופה ● אובר בהנפקה הגבוהה ביותר מאז עליבאבא

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסה: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

נעילה חיובית בוול סטריט;הדאו-ג'ונס  , ה-S&P 500  ו הנאסד"ק  ננעלו בעליות. המדדים התייצבו לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי השיחות בין ארה"ב לסין צפויות להימשך, ומערכת היחסים שלו ושל הנשיא הסיני נותרה חזקה.

אובר נפלה ביום המסחר הראשון, וננעלה בירידות של למעלה מ-7.5%.

מחיר הביטקוין עלה היום מעל לרמה של 6,400 דולר - מחירו הגבוה ביותר מאז 12 בנובמבר 2018.

22:00

מגמה מעורבת בוול סטריט בעקבות התבטאותו של סטיבן מנוצ'ין, שאמר כי שיחות השיחות עם סין היו "קונסטרוקטיביות". סגן נשיא סין ליו הי התייחס אף הוא לשיחות הסחר, ואמר כי ההתקדמות בשיחות היא "די טובה", כך לפי דיווחים. השיחות בין ארה"ב לסין תמו להיום.

על פי בלומברג, הממשל האמריקאי הזהיר את סין כי אם לא ייחתם הסכם סחר בין שתי המדינות בתום שלושה או ארבעה שבועות, תוסיף ארה"ב מכסים על סחורות המיובאות מסין.

הדאו  וה-S&P 500  רושמים עליות, הנאסד"ק  עדיין בטריטוריה שלילית.

מניית אובר יורדת ב-1.3%.

20:55

שוק המטבעות הדיגיטליים בשיא חצי-שנתי: בשעה האחרונה עלה מחיר הביטקוין מעל לרמה של 6,400 דולר - מחירו הגבוה ביותר מאז 12 בנובמבר 2018. ביממה האחרונה הביטקוין (BTC) עלה ביותר מ-5% והשלים זינוק של 11% בשבוע האחרון, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. מחיר הביטקוין כעת משקף למטבע שווי שוק של יותר מ-113 מיליארד דולר - כ-58% מהשווי הכולל של שוק הקריפטו, המונה כ-2,160 מטבעות דיגיטליים.

19:50

המדדים העיקריים בוול סטריט מתאוששים. כך, הדאו-ג'ונס , הנאסד"ק  וה-S&P 500  יורדים בעד 0.8%.

הירידות באובר כמעט ונמחקו, ובשעה זו המניה רושמת ירידות של פחות מ-1.5%, לאחר התחלה רעועה של ירידות של למעלה מ-5%.

19:00

ירידות בוול סטריט; הדאו-ג'ונס , הנאסד"ק  וה-S&P 500  רושמים ירידות של עד 1.5%.

מניית אובר החלה להיסחר כעת לראשונה תחת הטיקר UBER, והיא יורדת ב-4%. אובר השלימה היום את ההנפקה הגדולה מאז 2014, אז הונפקה עליבאבא. אובר גייסה 8.1 מיליארד דולר במחיר מניה של 45 דולר. המחיר משקף לחברה שווי של 76 מיליארד דולר (82 מיליארד דולר בדילול מלא).

בורסות אירופה ננעלו במגמה חיובית, מלבד בורסת לונדון שננעלה בירידות קלות.

17:45

מעמיקות הירידות בבורסות ארה"ב: הדאו-ג'ונס  יורד ב1.1%, הנאסד"ק  רושם ירידות של 1.5%, ה-S&P 500  יורד ב-1.3%. הירידות מיוחסות לעובדה שטראמפ מעלה היום ל-25% את שיעור המכס בארה״ב על סחורות סיניות בהיקף של 200 מיליארד דולר, לאור כישלון השיחות בין סין לארה"ב.

מוקדם יותר צייץ נשיא ארה"ב כי "אין צורך למהר" בעניין ההסכם עם סין, וכי סין לא צריכה לשאת ולתת מחדש על עסקאות עם ארה"ב ברגע האחרון. עוד הוסיף כי המכסים יגרמו לארה"ב להיות "חזקה יותר".

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו במגמה שלילית, על רקע ציוצו של טראמפ "אין צורך למהר" בעניין ההסכם עם סין, וכי סין לא צריכה לשאת ולתת מחדש על עסקאות עם ארה"ב ברגע האחרון. עוד הוסיף כי המכסים יגרמו לארה"ב להיות "חזקה יותר".

 

הדאו-ג'ונס  נופל בכ-100 נקודות, הנאסד"ק  וה-S&P 500  יורדים בעד 0.4%.

ההנפקה הגדולה של השנה יוצאת לדרך: חברת אובר מבצעת היום את ההנפקה ומנייתה צפויה להתחיל להיסחר היום תחת הטיקר UBER. החברה הודיעה כי תגייס 8.1 מיליארד דולר ומחיר המניה בהנפקה יעמוד על 45 דולר, שמשקף לחברה שווי של 76 מיליארד דולר (82 מיליארד דולר בדילול מלא).

 

12:30

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בטריטוריה ירוקה. מדדי הקאק  והדאקס  עולים כל אחד ב-1.1% וב-1% בהתאמה, הפוטסי  עולה 0.7%. החוזים העתיידים בוול סטריט נסחרים במגמה שלילית מתונה. 

בריטניה פרסמה היום את נתוני הצמיחה לרבעון הראשון של 2019, עם צמיחה של 0.5% לרבעון הנוכחי, לעומת 0.2% ברבעון האחרון של 2018. 

11:00

בורסת הונג קונג ננעלה עם עליות של כ-1%.

ענקית הבירה האסייאתית Anheuser-Busch InBev Group שאחת ממשקאותיה היא הבירה Budweiser, הגישה היום (ו') בקשה לבורסת הונג קונג לצאת להנפקה. שווי ההנפקה מוערך בכ-7 מיליארד דולר. 

 

10:15

בורסות סין ויפן ננעלו במגמה מעורבת, בורסות אירופה נפתחו במגמה מעורבת. כך, הדאקס יורד 1.7%, הקאק הצרפתי עולה 0.85% והפוטסי הבריטי עולה 0.5%. בריטניה תפרסם היום (ו') נתוני צמיחה ראשוניים לרבעון הראשון של השנה. לפי התחזיות קצב הצמיחה צפוי להגיע ל1.4%. 

שער הביטקוין טיפס בדקות האחרונות ל-6,300 דולר. מחיר הביטקוין היום גבוה ביותר מ-60% ממחירו בתחילת השנה, שהיה כ-3,850 דולר.

8:40

אובר השלימה אתמול (ה') גיוס של 8.1 מיליארד דולר בהנפקת מניות ראשונית לציבור (IPO). מניית החברה תתחיל להיסחר היום (ו') בבורסת ניו יורק. גיוס ה-IPO של אובר, 8.1 מיליארד דולר, הוא הגדול ביותר בארה״ב מאז 2014.

7:50

החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על ירידות כשהמכס על מוצרים מסין נכנס לתוקפו.

מחיר הנפט  מטפס 0.27% והמחיר לחבית עומד כרגע על כ-62 דולר לחבית.

7:20

המסחר באסיה מתנהל במגמה מעורבת, על רקע סיומו של יום השיחות הראשון מבין יומיים בין נציגי ארה״ב וסין, בניסיון להציל את הסכם הסחר בין המדינות מפני קריסה. בורסת יפן יורדת 0.5%. בסין מדד שנחאי  עולה 1.5% וההאנג סנג  שבהונג קונג עולה 0.65%. 

על רקע כישלון השיחות בין סין לארה"ב, טראמפ מעלה היום ל-25% את שיעור המכס בארה״ב על סחורות סיניות בהיקף של 200 מיליארד דולר. 

שוק המטבעות הדיגיטליים ממשיך להתחמם: בשעה האחרונה עלה מחיר הביטקוין מעל לרמה של 6,200 דולר - מחירו הגבוה ביותר של המטבע הדיגיטלי המוביל מאז 14 בנובמבר 2018. הביטקוין  עלה ביממה האחרונה ב-3.3% והשלים בשבוע האחרון זינוק של 12.3% לפי נתוני אתר CoinMarketCap. מחירו של הביטקוין הבוקר משקף למטבע שווי שוק של יותר מ-111 מיליארד דולר - כ-58% מהשווי הכולל של שוק הקריפטו, המונה כ-2,150 מטבעות דיגיטליים.

בורסות ניו יורק ננעלו בירידות שערים אתמול (ה'). כך, ה-S&P 500 ירד 0.3%, הדאו ג'ונס ירד 0.54% והנאסד"ק ירד 0.41%.

עוד כתבות

מפעל שבבים בישראל./ צילום: יחצ

מלחמת הסחר וחולשה בביקושים גרעו 11.5% מהכנסותיה של טקסס אינסטרומנט; הנמיכה תחזיות

יצרנית המוליכים למחצה טקסס אינסטרומנט האמריקאית הנמיכה תחזיות, מתחת לציפיות השוק ● מניות הסקטור כולו נסחרות תחת לחץ ● החברה פספסה את התחזיות לרבעון השלישי בשורה העליונה

בניין הבימה בתל אביב / צילום: Shutterstock

50% פחות: כך נגמר המאבק של הבימה בדרישת הארנונה של עיריית ת"א

בניגוד לעמדת היועמ"ש, ביהמ"ש העליון קבע כי סיווג הארנונה של התאטרון הלאומי לא יישונה לסיווג היקר ביותר ● המשמעות: מלכ"רים נוספים יוכלו לדרוש לשלם ארנונה לפי תעריף נמוך ממה שהם משלמים היום

מוטי אלמליח / צילום: ורדי כהנא

לאחר נפילה של כ-80% במניה: טלרד תצמצם פעילות בארה"ב בניסיון לבלום ההפסדים ותבצע מחיקת ערך מהותית

תוכנית ההתייעלות כוללת צמצום הוצאות בהיקף שנתי מוערך של כ-6 מיליון דולר, תוך הקטנת מצבת כוח האדם והקטנת היקפי הוצאות אחרות של הפעילות ● "בבסיס תוכנית ההתייעלות", ציינה החברה, "מעבר למתכונת פעילות ממוקדת במתן שירות ומכירה ללקוחות", ולהערכתה יישומה יאפשר לקבוצה כולה לעבור לרווחיות

בנימין נתניהו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

האם על נתניהו להתפטר כמו ח"כ מהמניין? כך משנה העברת המנדט לגנץ את מצבו המשפטי של רה"מ

יש הסבורים כי ההגנה שהחוק מעניק לראש ממשלה מכהן תחת כתב אישום לא צריכה לחול במקרה של ממשלת מעבר, ולפיכך על נתניהו להתפטר מתפקידו כאילו היה ח"כ או שר • ואולם גם כחבר כנסת, אם ישראל תלך לבחירות שלישיות, נתניהו יוכל לעכב את ההליכים המשפטיים נגדו

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

שינויים קלים במדדים המובילים; טאואר צוללת בכ-7%

הירידות בטאואר באות על רקע ירידות בענף בארה"ב לאחר תחזית פסימית של טקסס אינסטרומנטס ● אופקו מאבדת 6% לאחר שצללה ב-11% בטרום מסחר ועיכבה את פתיחת המסחר ● החברה הודיעה על כוונתה לגייס מהציבור עד 100 מיליון דולר בהנפקת מניות ● בוול סטריט ננעלו המדדים אתמול בירידות

יאיר טרצ'יצקי / צילום: שלומי יוסף

אחרי שמונה שנים: ארגון העיתונאים נפרד סופית מההסתדרות

זאת כפי שפורסם ב"גלובס" ● הארגון החדש יוקם במסגרת של עמותה, ובשלב זה לא צפויים להתנהל שינויים בכל הנוגע לגביית דמי החבר מכ-3,500 העובדים שהוא מייצג ● יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי: "המתווה אליו הגענו עם ההסתדרות מייצר בסיס לצמיחה משמעותית והרחבת הפעילות"

ניר צוק, מנכ"ל פאלו אלטו  / צילום: תמר מצפי

גיל שויד, מאחוריך: פאלו אלטו וניר צוק עקפו את צ'ק פוינט גם בשכר

האופציות הזניקו את השכר של צוק ל-36 מיליון דולר ב-2019 ● פאלו אלטו, המספקת פתרונות לאבטחת מידע, כבר נסחרת בשווי של 20 מיליארד דולר, אף שאינה רווחית לפי כללי החשבונאות המקובלים

אדם נוימן/ צילום:רויטרס

אמא של אדם נוימן: "יש הפי אנד, הוא חזר בתשובה"

"אדם אפילו לא היה עצוב כשהיה כל הבלגן", אמרה ד"ר אביבית נוימן, אמו של אדם, בראיון לאילה חסון ● זאת בוקר לאחר החלטת דירקטוריון WeWork לאשר לסופטבנק להשתלט על החברה ולשלם לנוימן 1.7 מיליארד דולר כדי שיעזוב את הדירקטוריון

נחום ביתן / קרדיט: יח"צ

בצל חוסר היציבות הפיננסית: קבוצת יינות ביתן סגרה 5% מסניפיה מתחילת השנה

בדיקת "גלובס" מעלה כי מהפריסה של קבוצת יינות ביתן, רשת הקמעונאות השנייה בגודלה בישראל, נגרעו 11 סניפים מתחילת השנה, מה שממצב אותה עם פריסה של 170 סניפים ● בענף מעריכים כי כדי לייצב את מצבה הפיננסי של הרשת יידרשו מהלכי ייעול נוספים

 רכב של טסלה צילום:Shutterstock  א.ס.א.פ קריאייטיב

עידן חדש? כך עשויה ההתקרבות של טסלה לישראל לסיים את ההגמוניה של יבואני הרכב

ההתקרבות של טסלה לישראל שנחשפה ב"גלובס" ושיטת המכירה שלה שמייתרת את היבואנים ועשויה להיות מאומצת ע"י יצרנים נוספים - מסמנות תום עידן בשוק הרכב • גם פסיקת ביהמ"ש שמגדילה את כוחם של היבואנים העקיפים לא מבשרת טובות ליבואנים הגדולים בישראל

מייט איקס של וואווי / צילום: יח"צ וואווי, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

וואווי השיקה היום את הטלפון המתקפל שלה, מייט X

לעת עתה המכשיר נמכר בסין בלבד ויהיה זמין החל מ-15 בנובמבר במחיר של 17 אלף יואן (2,400 דולר) ● אם החרם של ממשל ארה"ב על וואווי יימשך, החברה לא תוכל להציע למשתמשיו את הגרסה הרשמית של אנדרואיד ושירותים ואפליקציות שונים של גוגל כמו יוטיוב ומפות

שריל סנדברג/ צילום:  GettyImages

שריל סנדברג רומזת: ייתכן שאתמוך באליזבת וורן במרוץ לנשיאות ארה"ב

סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג, נמנעה מלהשיב בראיון לעיתונאית קייטי קוריק תשובה ישירה בנוגע לתמיכתה בסנאטורית וורן, אך חזרה על כך שהיא דמוקרטית בעמדותיה

עמוס לוזון, מגדלי יו / צילום: איל יצהר

ירידה חדה בפעילות או ריקון החברה ע"י עמוס לוזון – מה הוביל לקריסתה של דורי בנייה?

לטענת חברת הבנייה של עמוס לוזון בבקשת הקפאת ההליכים, היא נקלעה למצבה הקשה בשל ירידה חדה בפעילות ופגיעה קשה במוניטין ● ל-81 דיירי מגדלי ת"א יש הסבר אחר, ובמרכזו הטענה כי בשנים האחרונות הוביל לוזון מהלכים מתוחכמים ושיטתיים להברחת נכסים בעשרות מיליוני שקלים ● דורי בנייה: "טענות מופרכות"

רוני חזקיהו החשב הכללי במשרד האוצר / צילום: משרד האוצר

אין ממשלה ואין תקציב ל-2020: כך יעבוד "התקציב ההמשכי" תחת ידי הפקידים

אם לא יאושר תקציב עד ינואר 2020, המדינה תעבור לתפקד על בסיס תקציב חודשי, שינוהל ע"י החשכ"ל באוצר • אלה חדשות רעות למי שהתרגל לסבסוד של צהרונים, לנכים שציפו לקבל תוספת קצבאות ולמי שמעוניין לקדם רפורמות • אבל יש גם חדשות טובות - זה יצמצם את הגירעון וימנע מפוליטיקאים לבזבז כספים מיותרים

אילן רביב

מיצובישי מצטרף למיטב דש בקרן לרכישת תיקי הכנסות של חברות טכנולוגיה

קרן ההון סיכון התאגידית של קונצרן הענק היפני תשקיע בשלב ראשון 500 אלף דולר עבור 20% ממניות ליקווידיטי, ובעתיד היא תגדיל את השקעתה עד לסכום כולל של 4 מיליון דולר

דוכן תצוגה של סיגייט ((Seagate Technology (STX) / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

הכנסות של מעל 10 מיליארד דולר בשנה: מחסן ההזדמנויות של סיגייט

היקף המידע בעולם צומח באופן מתמיד, אך כמות האחסון הזמינה נמוכה משמעותית מקצב הגידול במידע ● אחת החברות שנהנות מהפער הזה היא ספקית פתרונות האחסון סיגייט טכנולוגיות

בוריס ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בדיחה מאוד מסובכת להבנה: פארסת הברקזיט שברה שיאים חדשים

התמרונים הפוליטיים, העריקות התכופות והטריקים הפרלמנטריים, שנמשכים ברצף כבר יותר משלוש שנים, מעסיקים את המערכת הפוליטית באופן בלעדי כמעט ועדיין לא הביאו את בריטניה לפרוש מהאיחוד האירופי ● בעוד עשרה ימים אמורה בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי, אבל היא פשוט לא יכולה לקחת ברצינות את הבטחות רה"מ הבריטי או כל גורם אחר

וד"ר דוד גולן (מימין) וד"ר כריס מנסי, מייסדי החברה VIZ.ai / צילום: יח"צ

Viz.Ai מגייסת 50 מיליון דולר כדי לעזור לאבחן שבץ במהירות

החברה הישראלית פיתחה מערכת לזיהוי שבץ שמבוססת על בינה מלאכותית, ובפברואר האחרון קיבלה אישור לשיווק מוצריה בארה"ב ● ד"ר דוד גולן, ממייסדי החברה: "כל דקה שחוסכים בטיפול בשבץ מוחי מעניקה לחולה שבוע של חיים בריאים"

שרת האוצר של הודו, נירמלה סירתמן / צילום: רויטרס, Anushree Fadnavis

הזדמנות הפז של הודו: מי אמר שבמלחמות כולם מפסידים?

עוד מתקופת קדחת ה-BRIC בשנות ה-2000, נכנסה הודו לתודעת המשקיעים כיריבה כלכלית פוטנציאלית לפנומן הצמיחה הסיני ● החלק הארי מהתחזיות האוטופיות לגביה לא התממשו בשל מכשולים מהותיים, שעדיין קיימים במדינה עתירת האוכלוסין ● ייתכן כי הסביבה הגיאו-פוליטית הנוכחית - מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין - מספקת לה הזדמנות פז לפרוץ הפעם את תקרת הזכוכית הכלכלית

בורסת שנחאי/  צילום: רויטרס Thomas Peter

מגמה מעורבת באירופה על רקע המבוי הסתום בברקזיט

ירידות במגזר הטכנולוגיה על רקע תחזית הכנסות פסימית מצד טקסס אינסטרומנטס ● בורסות אסיה ננעלו בנטייה שלילית על רקע הדחייה הנוספת הצפויה בברקזיט ● הונג קונג ירדה 0.8% בצל דיווחים על החלפת המנהיגה על-ידי הסינים ● אמש נסגרו בורסות ניו יורק בירידה, לאחר שהצעתו של בוריס ג'ונסון התקבלה, אולם נדחתה תוכניתו לחוק מזורז בנושא הברקזיט