גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

6.5 שנות מאסר בפועל לגבר שהתחזה בפני 6 נשים כאיש מוסד

ביהמ"ש גזר 6 וחצי שנות מאסר בפועל על גבר שהתחזה בפני 6 נשים כאיש מוסד המכהן כראש יחידת "כידון", הציג בפניהן מצג כאילו הוא מגייס אותן למוסד - וניצל זאת על-מנת לנהל איתן מערכות יחסים אינטימיות ולקבל מהן סכומי כסף שונים על בסיס הונאה

גזר דין / צילום: פוטוס טו גו
גזר דין / צילום: פוטוס טו גו

"הפרשה נשוא הליך זה היא בהחלט יוצאת דופן. נגולו לפנינו מעשים שבהם הדמיון אינו עולה על המציאות. לשמוע או לקרוא, ולא להאמין" - כך פתח סגן נשיא בית המשפט המחוזי בלוד, השופט מנחם פינקלשטיין, את גזר הדין שבמסגרתו הטיל 6.5 שנות מאסר בפועל על גבר שהתחזה בפני 6 נשים כאיש מוסד המכהן כראש יחידת "כידון", הציג בפניהן מצג כאילו הוא מגייס אותן למוסד - וניצל זאת על-מנת לנהל איתן מערכות יחסים אינטימיות ולקבל מהן סכומי כסף שונים על בסיס הונאה.

במסגרת מצג-השווא נהג הנאשם לטעון בכזב בפני אותן נשים כי במסגרת תפקידו במוסד הוא נוטל חלק במבצעים מורכבים הדורשים ממנו לשהות בחו"ל פעמים רבות, הציג בפניהן תעודות שונות ואקדח דמה, התקשר אל חלקן כשהוא מתחזה לדמויות בדיות, נשיות וגבריות, הנחזות להיות עובדים במוסד תחת פיקודו ועוד.

עוד במסגרת אותו מצג-שווא, הנאשם הציע בכזב למתלוננות כי יגייס אותן למוסד, והחל בתהליכי גיוס פיקטיביים, אשר כללו, בין היתר, הטלת משימות רבות ומגוונות בתדירות יומית, אובססיבית וטורדנית, ובכלל זה קיום יחסי מין עימו וגיוס סכומי כסף עבורו. חלק מהנשים עברו את אותה התעללות במשך מספר שנים.

על-פי כתב האישום בו הודה הנאשם (ששמו נאסר לפרסום), "התנהלות הנאשם עלתה עד כדי השתלטות על שיגרת חייהן של חלק מהמתלוננות והתעללות בהן, תוך השפלה וביזוי של המתלוננות. בחלק מן המקרים אף נקט הנאשם אלימות כלפי אחת המתלוננות".

גזר הדין ניתן הבוקר (ב'), לאחר שהנאשם הודה והורשע, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימו, בריבוי עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, במסגרת 6 אישומים, שכל אחד מהם מייחס לו מעשים חמורים כלפי מתלוננת אחרת. באישום נוסף הורשע הנאשם גם בעבירה של תקיפה.

במסגרת הסדר הטיעון הוסכם בין הצדדים גם העונש אותו יציעו לבית המשפט, שכלל 6.5 שנות מאסר בפועל, מאסר על-תנאי ופיצוי כולל בסך של 170 אלף שקל שיחולק בין המתלוננות.

השופט פינקלשטיין ציין כי "מדובר בפרשה מיוחדת שבה החשכה ברורה כשמש (נתן אלתרמן, חגיגת קיץ)", והוסיף כי הקורא את מסכת ההתעללות הנוראה של הנאשם במתלוננות הצעירות משפשף את עיניו כלא מאמין, לנוכח דרגת הרוע שאליה יכול להגיע בן אנוש, ולאורך זמן".

בין אותם מעשים ורוע אליהם מתייחס השופט, ניתן לציין את מעשיו ב-א.א, ילידת 1987, שביקשה להתגייס למוסד, ובמהלך הליך "הגיוס הפיקטיבי" שערך לה הנאשם, הוא הורה לה לבצע משימות שונות, בהן הזמנת אוכל במסעדה מבלי לשלם, כניסה לבית של אנשים זרים ועריכת שיחה עם בעלי הבית, וכן לצלם סרטון "מפתה" ולשלוח אותו אליו. בהמשך הטיל הנאשם על הצעירה משימת גיוס כספים לטובת גן ילדים שנשרף בצרפת, וזו הוציאה 24 אלף שקל מחשבונה ומסרה לידיו. עוד במסגרת תהליך "הגיוס", במספר רב של הזדמנויות, קיים הנאשם יחסי מין עם א.א, כשזו הבינה כי יחסי המין עימו יקדמו את הליך גיוסה.

באישום אחר, הנאשם הכיר צעירה ילידת 1994 ביריד האוכל בתל-אביב ופנה אליה באמצעות הפייסבוק בשאלה האם היא מעוניינת לעבוד ביחידה מודיעינית במשרד הביטחון. לאחר שסירבה, נפגשו השניים שוב ביריד אוכל נוסף, אז נעתרה לבקשתו ונכנסה אף היא להליך "גיוס". במסגרת הליך "הגיוס" סיפר הנאשם ל-ב.ב כי הוא אינו נשוי, וכי האישה שנחזית להיות אשתו היא חלק מסיפור כיסוי במסגרת עבודתו במוסד, והריונה הוא כתוצאה מהליך של הפריה חוץ-גופית.

עוד במסגרת הליך "הגיוס", הורה הנאשם ל-ב.ב לשלוח לו סרטונים של עצמה בבוקר ובערב, כשבאחד המקרים ביקש שתתעד את עצמה רוקדת ריקוד אירוטי. עוד דרש הנאשם באחת ההזדמנויות מ-ב.ב לרוץ עירומה בחוף הים בראשון-לציון, לגעת בתמרור המוצב בחוף ולרוץ בחזרה לרכבו. "תעשי את זה צ'יק-צ'ק. זה נטו בשביל המדינה", אמר לה, והסביר כי מטרת המשימה היא לאפשר לה פריצת גבולות.

בהזדמנות נוספת דרש הנאשם מ-ב.ב לשלוח לו תמונות שלה ב"בייבי דול", להסריט את עצמה מתפשטת ולשלוח אליו את הסרטון, לקפוץ למים קפואים בעודה עירומה ועוד.

בהמשך אמר הנאשם ל-ב.ב כי היא נדרשת לקחת את הליך המיון "לנקודת השיא", למתוח גבולות, וזאת במטרה להגיע לדרגת פתיחת ואינטימיות מרבית כחלק מהתפקיד שתידרש לעשות, כרעייתו. באותו יום לקח אותו לחוף הים בראשון-לציון והסביר לה כי רק באמצעות יחסי מין ניתן יהיה להגיע לרמת הפתיחות הנדרשת בין שותפים למשימה במוסד. ב.ב התפשטה לדרישתו וקיימה עימו יחסי מין ברכבו, תוך שהיא בוכה כל העת. בתגובה אמר לה הנאשם כי הוא אינו מעוניין בקיום יחסי מין עימה, וכי גם עבורו זו משימה "קשה", אך המהלך הוא חלק בלתי נפרד ומחייב מגיוסה למוסד. בהמשך נהג הנאשם לדרוש ממנה קיום יחסי מין מעת לעת.

במסגרת הקשר הזה, שנפרש על פני 3 שנים, נהג הנאשם אף באלימות כלפי ב.ב וכן נטל ממנה במרמה 70 אלף שקל, בדמות "קנסות" שונים שהטיל עליה במסגרת משימות "הגיוס". כך למשל נהג הנאשם לכתוב לה הודעות בשעות הלילה המאוחרות, תוך דרישה כי תישאר ערה, ואם נרדמה - הטיל עליה "קנס" כספי.

בגזר הדין - שניתן על-ידי השופט פינקשלטיין, בהסכמת סגנית הנשיא ליאורה ברודי והשופט רמי אמיר - מגוללים כל מעללי הנאשם בששת האישומים המיוחסים לו, הכוללים התעללות ממושכת בצעירות בנות 25-27 וכן באחותה הקטנה של אחת המתלוננות שהייתה בת 18 בלבד כשהנאשם הכיר אותה ובשתי נשים נשואות שהכירו אותו באמצעות חברים משותפים, וגם עליהן הטיל הנאשם משימות בעלות גוון מיני.

השופט פינקלשטיין ציין בגזר הדין כי על אף שעמדתו היא שהעונש המוסכם "קל מאוד", הוא החליט שלא לסטות מהסדר הטיעון שנחתם עם הנאשם.

בסוף גזר הדין ציין השופט: "מקווה אני שהמתלוננות ישקמו את חייהן, לאחר מסכת ההתעללות הנוראה שעברו מצד הנאשם". עוד ציין פינקלשטיין כי הוא מודע לאכזבתן של המתלוננות מכך שהנאשם לא הורשע במסגרת ההסדר גם בעבירות אינוס במרמה, שכן זוהי העבירה האמיתית שבה היה עליו להיות מורשע לתחושתן, וצר לו על תחושותיהן; אך הוסיף כי על-פי הלכות העליון, בנסיבות העובדתיות של התיק, הרשעת הנאשם צריכה להיות בקבלת דבר במרמה ולא באינוס במרמה.

עוד כתבות

דן בודנר, מנכ"ל ורינט / צילום: איל יצהר

הלחץ עבד: ענקית הטכנולוגיה ורינט מתפצלת לשתי חברות - אזרחית וביטחונית

הפיצול מגיע מספר חודשים לאחר שבעלת מניות מיעוט בחברה טענה שאין סינרגיה בין העסקים, אך ורינט דחתה את טענותיה ● למתחרה נייס זה עבד היטב: ב-2015 היא יצאה מהתחום הביטחוני ומאז שווייה יותר מהוכפל

דינה זילבר / צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה

"הם ישסעו ואנחנו נאחד": המשנה ליועמ"ש דינה זילבר בנאום תקיף כנגד הביקורת על מערכת המשפט

בנאום בכנס העמותה למשפט ציבורי בישראל, זילבר השיבה אש ואמרה כי ההסתה נגדם בנויה על "מיתוסים , מיסקונספציות, פייק ניוז", אותם היא ביקשה להפריך

ביטקוין /צילום: רויטרס

משקיעים מוסדיים נסוגים משוק הקריפטו: כמעט 70 קרנות גידור בתחום נסגרו ב-2019

מחקר חדש מצביע על ירידה משמעותית במספר הקרנות המשקיעות בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים  ● לפי ממצאי הדוח, רק 140 קרנות בתחום הושקו מתחילת השנה - פחות מחצי ממספר הקרנות שהושקו בשנת 2018

נסיך הכתר הסעודי מוחמד בן סלמן. /צילום: רויטרס Amir Levy ,

הנפקה היסטורית בסימן אכזבה: ארמקו הסעודית גייסה 25.6 מיליארד דולר, לפי שווי שוק נמוך מזה שביקש בן סלמן

ארמקו גייסה לפי מחיר של 32 ריאל (8.53 דולר למניה) מה שמשקף לחברת הנפט שווי של 1.7 טריליון דולר ● מדובר בהנפקה הגדולה בהיסטוריה, מעל זו של אליבאבא שגייסה 25 מיליארד דולר בשנת 2014 ● החברה תחל להיסחר בבורסה בריאד החל מה-11 בדצמבר

לוגו הבנק הלאומי של אוסטרליה / צילום: רויטרס

בנק באוסטרליה לא יספק הלוואות לעסקים הפוגעים ברווחת בעלי החיים; האם ישראל הבאה בתור

הבנק האוסטרלי הלאומי (NAB) הודיע כי לא יספק הלוואות לעסקים המפרים סטנדרטים של רווחת בעלי חיים ● עמותת 'אנימלס': "יש לקוות שגם בישראל המגזר העסקי יפנים שיש לו אחריות כלפי בעלי החיים ויותר תאגידים יאמצו מדיניות הכוללת התחייבות לשיפור הגנת בעלי-חיים"

סיאטה נאדלה, ריצ’רד ניקסון, ג’רמי קורבין / צילום: רויטרס

עכשיו זה רשמי: 4 ימי עבודה בשבוע טובים לכולם

מאז שנות ה-50 של המאה הקודמת פוליטיקאים מפזרים הבטחות למעבר לשבוע עבודה מקוצר ● בינתיים, חברות שהפחיתו את שעות העבודה השבועיות או היומיות מדווחות על עלייה בפריון העבודה

ארנון בר דוד / צילום: כדיה לוי

יו"ר ההסתדרות מגיב למאמר של שקד ב"גלובס": "אנחנו לא אויבי האומה"

בר-דוד כיוון את דבריו כתגובה למאמר שפרסמה אתמול ב"גלובס" יו"ר מפלגת הימין החדש ושרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד: "אם מישהו חושב להשית את הגרעון מתקציב המדינה על העובדים – אנחנו נעמוד כחומה בצורה ונצא לרחובות"

הדס שטייף / צילום: יונתן בלום

החסינות להדס שטייף: פגיעה מוצדקת בפרטיות או התנהלות מפחידה של הפרקליטות

האם הפרקליטות צדקה בכך שהעניקה חסינות להדס שטייף ולנוספים שהיו מעורבים בפריצת הטלפון של אפי נוה בפרשת "מין תמורת מינוי"? ● שתי דעות על הפרשה

פריז / צילום: Shutterstock

אלפי ביטולים של טיסות בצרפת - שביתת עובדי התחבורה הגיעה לנמלי התעופה

לפי אתר מעקב הטיסות FlightAware לאורך היום הזה בוטלו 13% מהטיסות המתוכננות בנמל התעופה הגדול של פריז, שארל דה גול ו-30% מהטיסות בנמל התעופה אורלי בפריז

גדעון סער / צילום: שלומי יוסף

איך נסגור את הגירעון בתקציב? גדעון סער חושף את משנתו הכלכלית והמדינית

שנתיים וחצי לאחר שחזר לפוליטיקה, גדעון סער מתכונן לקרב על הנהגת הליכוד ● בראיון ל"גלובס" הוא אומר כי הוא לא מעלה על דעתו שלא יתקיימו פריימריז בליכוד אם ישראל תלך לבחירות שלישיות, ומסביר איך הדברים שייעשה יוציאו את ישראל מהבעיות בהן היא נמצאת

בורסות אסיה / צילום: רויטרס

ירוק בעיניים: אחרי נעילה שלילית אתמול, אירופה נסחרת בעליות

היום בארה"ב: פרסום מדדי האבטלה ● המדדים בוול סטריט ננעלו סביב רמת הפתיחה

מורן שוחט שניר

הקוד הגנטי שלנו, האקזיט ב-50 מיליון דולר שלה: ראיון עם מייסדת קליר ג'נטיקס מורן שוחט שניר

מורן שוחט שניר הבינה שאפשר לפתח טכנולוגיה שתיתן לציבור הרחב תמונת מצב גנטית מיידית ● יחד עם בן זוגה היא הקימה את 'קליר ג'נטיקס', פלטפורמה אינטרנטית שמנגישה למטופלים את המידע האישי ● החודש נמכרה החברה ב-50 מיליון דולר ● ראיון בלעדי לליידי גלובס

מחאת האקלים / צילום: Cheena Kapoor, רויטרס

האם מדינות יתקשו לממן שירותי בריאות בשל משבר האקלים

ההתחממות הגלובלית, הקרחונים הנמסים, חלקו של המגזר העסקי ומחאת הענק ● כמה נקודות מעניינות מהימים האחרונים של פסגת האקלים

שר התיירות יריב לוין / צילום: יהודה עשור, יח"צ

במידה ולא תוקם ממשלה, מענקי משרד התיירות לחברות תעופה נמצאים בסכנה

האם תקציב המענקים לחברות התעופה (250 אלף אירו לקו בשנה) יסתיים כבר בחודש הבא? ● לפי שר התיירות: "אם לא תקום ממשלה זה אוי ואבוי. התנופה בענף התיירות נמצאת בסכנה ענקית אם ניכנס ל-2020 בלי תקציב התוצאה המיידית תהיה שתקציב השיווק ייעלם"

מה אפשר לקנות ב- 800 אלף שקל בצפון הארץ / צילום: בר אל, עיצוב תמונה: טלי בוגדנובסקי

איזו בית תוכלו לקנות ב-800 אלף שקל בצפון הארץ?

דירת 5 חדרים בטבריה, קוטג' בבית שאן או דירת 4 חדרים בכרמיאל

חקלאי בוחן שתילי קַנַבּוֹס, הצמח שממנו מופק קנאביס, לקראת הקציר / צילום: NICK OXFORD, רויטרס

החקלאים בארה”ב התנפלו על הפוטנציאל של גידולי הקנאביס - עכשיו הם נאלצים להתמודד עם היצף והפסדים צפויים

מזה שנים רבות, מחפשים החקלאים באמריקה גידולים רווחיים יותר מתירס ופולי סויה ● הלגליזציה של הקנאביס הלהיבה מגדלים רבים והביאה להתנפלות על הצמח ● אבל לשוק כידוע יש חוקי היצע וביקוש משלו, ועכשיו חלק מהחקלאים עומדים בפני מציאות עגומה

בניין רשות המסים בירושלים / צילום: איל יצהר

חברת אדמונד דה רוטשילד ניהול נכסים תשלם מע"מ בהיקף כ-35 מיליון שקל בישראל

בת"א דחה את בקשתה של החברה להטיל עליה מע"מ אפס, היות והיא מספקת שירותים לקבוצת רוטשילד העולמית, שהנה "תושב חוץ" ● התקבלה טענת רשות המסים לפיה החברה מספקת שירותים גם לתושבי ישראל בישראל, לקוחות מוסדיים ולקוחות פרטיים ישראלים, וחייבת במע"מ בשיעור מלא

רכב של אובר / צילום: / Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

אובר: כ-6,000 איש ואישה הוטרדו מינית בזמן הנסיעה ו-107 נהרגו בשנים 2018-2017

בחברה הדגישו כי מדובר בשברירי אחוז (0.00002%) מכלל הנסיעות שעמדו בשנים אלה על 2.5 מיליארד נסיעות ברחבי העולם

אוקסיקונטין (Oxycontin) של פרדו פארמה / צילום: ג'ורג' פריי, רויטרס

שמה של משפחת סאקלר הוסר מאוניברסיטה בבוסטון בצל פרשת משככי הכאבים בארה"ב

אוניברסיטת טאפטס בבוסטון תסיר את השם סאקלר מכל התוכניות והמתקנים בקמפוס מדעי הבריאות ● נשיא האוניברסיטה: "בהתחשב בנזק שגרמה מגיפת האופיואידים בה קשורים בני משפחת סאקלר והחברה שבבעלותם, פרדו פארמה, ברור כי המשך הצגת השם סאקלר אינו עולה בקנה אחד עם ערכינו"

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 4 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 11 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים