גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה בבורסה בת"א: האג"ח של אידיבי צללו ב-7%

ת"א 35 איבד 0.3%, מדד הבנקים עלה ב-0.4% ● אחרי עזיבתו של שולם לפידות, סמנכ"ל הכספים של אי.די.בי שוקל פרישה והאג"חים צנחו ● טבע סגרה פערי ארביטרז' שליליים מוול סטריט ● טוגדר השלימה צניחה של 75% מאפריל אשתקד בצל כוונתה לגייס 7.5 מיליון שקל

הבורסה בת"א/ צילום: בז רתנר, רויטרס
הבורסה בת"א/ צילום: בז רתנר, רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:29

יום המסחר הראשון לשבוע ננעל במגמה שלילית מתונה, אחרי שבסוף השבוע הסתיים המסחר בארה"ב בנטייה שלילית. בין מניות מדד ת"א 35, בצד השלילי בלטה מניית טבע שצנחה בכ-5%, אחרי שסבלה מסנטימנט שלילי במסחר בארה"ב בסוף השבוע.

עוד בין היורדות במדד המוביל, המניות הדואליות של נייס ואיי.אפ.אפ נחלשו בכ-1%-1.7%, ומניית הפניקס ירדה בשיעורים דומים.

בצד החיובי של ת"א 35, מניות החברה לישראל והחברה הבת שלה כיל התחזקו בכ-1.5%, מניות אלביט מערכות ואלוני חץ עלו גם הן בשיעורים דומים, ומניית אנרג'יאן התחזקה בכ-2%. ברקע למסחר באלביט מערכות, החברה דיווחה על חוזה של 50 מיליון דולר לאספקת חלקים למטוס עבור לקוח בצפון אמריקה.

עוד במסחר, מניות שיכון ובינוי ונכסים ובניין נחלשו בכ-2%-3%. ברקע למסחר בנכסים ובניין, בעלת השליטה בה, חברת דסק"ש, עדכנה בסוף השבוע את הצעת הרכש למניות החברה הבת והעלתה את מחיר הרכישה למניה ב-8% ל-360 שקל - גבוה בכ-2% משוויה הבוקר.

מניית דסק"ש, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, צללה בכ-7% וסדרות האג"ח שלה ירדו עד כ-3.5%-4%, וזאת לצד צניחה של עד כ-6%-7% באג"ח אידיבי פתוח, שגם בה מחזיק אלשטיין. זאת כשברקע למסחר, על רקע מצבה הפיננסי המעורער, בימים האחרונים הודיע מנכ"ל שתי החברות, שולם לפידות, על רצונו לסיים את תפקידו. מניית החברה הבת של נכסים ובניין, גב ים ריכזה מחזור מסחר גדול מהרגיל, בו נסחרה ביציבות.

שותפות נאוויט פטרוליום דיווחה על תחילת הפקת הנפט בפרויקט בו היא שותפה וכן פרסמה מצגת בקשר אליו, ויחידות ההשתתפות שלה קפצו בכ-7%. בין "מניות הקנאביס", זו של עמיר שיווק טיפסה בכ-8% אחרי שהחברה עדכנה על הגשת תשקיף ראשוני לרשויות ני"ע הקנדיות לקראת הנפקת חברת BOL , בה היא מחזיקה. מניית איי.די.או נחלשה בכ-2%-3%, אחרי התאוששות חלקית מצניחה דו-ספרתית שרשמה בעקבות חששות המשקיעים מהרעה בתנאי שוק השכירות לדיור בברלין, שוק פעילותה. היום עדכנה החברה עדכון לגבי מועד סיום העסקת המנכ"ל וסמנכ"לי הכספים והתפעול של החברה הבת הפועלת עבורה בברלין.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה חיובית. אג"ח דה זראסאי גרופ צנחו עד כ-4%, אחרי שהחברה דיווחה כי שינויים בחוקי השכירות וההמרה של דירות לנכסי קונדו בניו יורק, בו היא פועלת, עשוי להשפיע על פעילותה. במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה חיובית.

15:00

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בטריטוריה האדומה, בהובלת מניית טבע שנופלת ביותר מ-5%, ובכך סוגרת פער ארביטרז' שלילי שנפתח בסוף השבוע האחרון בוול סטריט. מדד ת"א 35 מאבד 0.3%, ת"א 90 ללא שינוי ומדד הבנקים עולה 0.3%. 

נייס מאבדת 2.2%, מנגד אלביט מערכות מטפסת ב-1.5% במחזור הגבוה בתל אביב. 

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם בכ-290 מיליון שקל בלבד.

13:25

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בירידות קלות, כאשר ת"א 35 מאבד 0.2%, ת"א 90 משיל 0.14%.

מניית טבע  צונחת ב-5.1% לאחר שרשמה בסוף השבוע החולף ירידות בוול סטריט למחיר של 8.2 דולרים למניה.

סמנכ"ל הכספים של אי.די.בי גיל קוטלר שוקל לפרוש, כך נודע ל"גלובס".

נאוויטס  מזנקת בכ-6% על רקע תחילת הפקת נפט בפרויקט בקסקין

מניית טוגדר  מאבדת גובה בצל כוונתה לגייס 7.5 מיליון שקל במניות ואופציות.

10:30

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות ובמחזור מסחר נמוך של 65 מיליון שקל בשעה זו. מדד ת"א 35 יורד ב-0.2%, ת"א 90 עולה ב-0.1%.

מניית טבע  צונחת ביותר מ-5% לאחר שחזרה עם פער ארביטרז' שלילי מוול סטריט.

ביום שישי האחרון פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש מאי, שהצביע על עלייה של 0.7% בסל המוצרים. התחזיות של כלכלני לידר שוקי הון היו לעלייה של 0.6%. במונחי שנה מול שנה מדד מאי עלה משקף עלייה של 1.5%. האיפלציה ללא מחירי האנרגיה ופירות וירקות עלתה ב-1% (שנה מול שנה). בלידר צופים כי מדד יוני צפוי לרדת ב-0.2% עקב ירידה במחירי הפירות והירקות.

09:45

המסחר בתל אביב נפתח בירידות; מדדי ת"א-35  ות"א-125  יורדים בעד 0.4%.

טבע  יורדת ביותר מ-5% לאחר שרשמה בסוף השבוע האחרון בוול סטריט מהלך ירידות ד לרמה של מתחת ל-8.5 דולרים למניה. בשבוע שעבר דווח כי ההסדר עם מדינת אוקלהומה לפרסת משככי הכאבים עוד לא זכה לקבל את חותמת בית המשפט.

מניית טוגדר  צונחת ביותר מ-6% ובכך משלימה צלילה של 75% מאפריל של אשתקד.

06:30

המסחר בבורסה בתל-אביב ייפתח לאחר נעילה שלילית בוול סטריט, כשמניות השבבים ובראשן ברודקום משכו את המדדים מטה.

הדאו, הנאסד"ק וה-S&P 500 ננעלו בירידות של 0.07%, 0.52% ו-0.16% בהתאמה.

פייבר הישראלית ננעלה בירידות של 21%.

בורסות אירופה ננעלו בירידות על רקע המתח הגובר בין ארה"ב לבין איראן, בעקבות מתקפות על שתי מכליות נפט המפרץ עומאן שארעו ביום חמישי.

יום המסחר האחרון בשבוע שעבר בבורסה בת"א ננעל בעליות שערים בהובלת מניות הבנקים פועלים, לאומי ודיסקונט, שעלו ב-1.3%, 1.85% ו-1.1% בהתאמה. מדד ת"א 35 עלה ב-1% וננעל בגבוה היומי, מדד ת"א 90 טיפס ב-0.6%, ומדד הבנקים זינק ב-1.1%.

מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.03 מיליארד שקל.

פערי ארביטראז' שליליים ילחצו את הבורסה בפתיחה: אופקו חוזרת בפער ארביטראז' שלילי של 0.3%, טבע עם פער שלילי של 6.5%, ופריגו עם פער שלילי של 0.8%.

חברת דיסקונט השקעות (דסק"ש), שבשליטת אדוארדו אלשטיין, העלתה ב-8.1% את מחיר הצעת הרכש להחזקות הציבור בחברה-הבת נכסים ובנין. במקביל דחתה דסק"ש את מועד הקיבול האחרון להצעה מ-17 ביוני ל-20 ביוני, בניסיון לזכות בהסכמת הציבור להצעתה.

דירקטוריון חברת בי קומיוניקיישנס (ביקום) תומך בהצעת ההשקעה של קרן סרצ'לייט ומשפחת דוד פורר, וקורא לכלל הגורמים המעורבים בעסקה לתמוך באישור ההצעה. את הודעת התמיכה פרסמה ביום חמישי חברת ביקום, בהמשך לאסיפת מחזיקי אג"ח ג' שלה ביום הקודם, בה נדונו פרטי הצעת ההשקעה.

עוד כתבות

מל"ט הרון של התעשייה האווירית / צילום: אתר החברה

שורה של חברות ממשלתיות בדרך להפרטה, אך מנכ"ל הבורסה מתריע: "הנפקת תע"א גדולה על השוק המקומי"

מאז הנפקות הבנקים בעבר הרחוק, לא היו הנפקות ראשוניות גדולות של חברות ממשלתיות בבורסת תל אביב ● עכשיו זה עומד להשתנות: התעשייה האווירית, החברה לשירותי איכות סביבה ואולי גם מקורות ייזום, עשויות להגיע לבורסה ב-2021

בצלאל סמוטריץ’, ימינה / צילום: יצחק קלמן

האם ליברמן בא לכנסת בעיקר כדי להפיל יוזמות של סמוטריץ'?

סמוטריץ' עקץ את ליברמן על הרקורד הפרלמנטרי שלו. על מה הוא מתבסס? ● המשרוקית של גלובס

אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור / צילום: שלומי יוסף, גלובס

אינטרקיור: הכנסות שיא של 22.5 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה

הכנסות החברה לתשעת החודשים הראשונים של 2020 עמדו על 37 מיליון שקל, גידול של 380% לעומת התקופה המקבילה ● שיעור הרווח הגולמי עמד על 48%

מטוס ישראייר / צילום: יחצ

מארבעה ייצא אחד: מוזס, לוי, בן משה וכהן הגישו הצעות סופיות לרכישת ישראייר

ארבעת המתמודדים העיקריים על רכישת ישראייר הגישו את הצעותיהם הסופיות לנאמן חברת אי.די.בי ● גלובל כנפיים מציעה לרכוש את ישראייר בעסקה שתשלב מזומן עם איגרות חוב של עצמה הניתנות להמרה למניות גלובל כנפיים

דוד פתאל / צילום: איל יצהר

בפתאל סוגרים רבעון קשה אך רואים את האור בקצה המנהרה

הפסד נקי של כ-270 מיליון שקל לפתאל ברבעון השלישי ● שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים בחברה: "נכון למועד פרסום הדוח הכספי בקופת המזומנים של החברה יש כ-1.5 מיליארד שקל שיתמכו בחברה עד לקבלת החיסון"

הראל לוקר / צילום: איל יצהר

כך יירט הראל לוקר את המועמדים לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית

יו"ר דומיננטי, יחסים עכורים עם המנכ"ל הקודם וטענות אודות ההתנהלות ● הליך בחירת המנכ"ל לתעשייה האווירית לא החמיא לחברה הממשלתית הגדולה ביותר ● הראל לוקר סיכל ניסיון למנות "עוד חבר מחיל האוויר שמקורב למערכת", אבל האם הניצחון שלו הוא גם לטובת החברה והמדינה?

בנין חברת ביטוח שירביט, נתניה / צילום: תמר מצפי, גלובס

פריצת המידע בשירביט: חשש לדליפת פרטים אישיים של עובדי מדינה בכירים

רשות שוק ההון ומערך הסייבר פרסמו הודעה חריגה על אירוע דליפת מידע של לקוחות שירביט בעקבות מתקפת סייבר ● לפי ההודעה האירוע טרם הסתיים, והבדיקה ממשיכה במאמץ משותף לרשות ולמערך ● שירביט זכתה במכרז של שירות המדינה, וקיים חשש שדלפו פרטים של בכירים

חנות של טופשופ / צילום: רויטרס, Tim Wimborne

הסוף של טופשופ? החברה האם נכנסה להליכי הבראה לפני פירוק

קבוצת ארקדיה מפעילה כ-500 חנויות בבריטניה ומעסיקה 13 אלף עובדים ● מנכ"ל הקבוצה אמר כי ארקדיה לא הצליחה "לעבור בשלום" את תקופת המגפה ● במאי 2019 סגרה הקבוצה את הפעילות שלה בארה"ב

עו"ד עמית איסמן / צילום: לשכת עורכי הדין

ההתבטאויות המיניות והביקורת הנוקבת נגד המועמד לפרקליט המדינה: "תפיסת עולם מעוותת כלפי נשים"

ועדת האיתור סופגת ביקורת בעקבות ההחלטה להמליץ על עו"ד עמית איסמן לתפקיד פרקליט המדינה ● הרקע לביקורת: שתי התבטאויות מיניות שאמר איסמן בעבר, אחת מהן כששאל מתמחה האם יש לה בארון תחתוני חוטיני מנומרים ● הוועדה: "עו"ד איסמן הביע צער עמוק על הדברים ולקח אחריות על מעשיו"

תחנת כוח חדרה - נמל חדרה / צילום: איל יצהר

תעריף החשמל למשקי הבית צפוי לרדת ב-2.8% ב-2021

רשות החשמל פרסמה את ההחלטה להוריד את תעריף החשמל בשנה הבאה לשימוע ציבורי, שאחריו תתקבל החלטה סופית בנושא ● הסיבות שאיפשרו את ההורדה הן מכירת תחנות הכוח ברמת חובב וירידה של מחירי הגז הטבעי והפחם

שרון אלרועי-פרייס / צילום: משרד הבריאות

ד"ר שרון אלרועי: "עלייה משמעותית בתחלואה. תחילתו של הגל השלישי"

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות התייחסה הערב בתדרוך לתקשורת למצב התחלואה בישראל ● משרד הבריאות צפוי להמליץ על "הפחתה של התחלואה המיובאת לארץ" ● לגבי חגי דצמבר אמרה כי "הרעיון של עוצר לילה בחגים עדיין נמצא בדיונים, וכך גם דברים נוספים"

מטוס של פליי דובאי. "הממשלה נותנת שקט" / צילום: דני שדה

"טורקיש צריכה להתחיל לדאוג, והיא לא היחידה": מנכ"ל פליי דובאי משיק את הקו בישראל

200 נוסעים הביאה עמה חברת הלואו קוסט פליי דובאי בטיסת הבכורה לת"א, אלא שהפוטנציאל בקו לא נעצר בנוסעים ● מנכ"ל החברה ריית' אל ריית' מסביר לגלובס כיצד יחבר את הישראלים ליעדים רבים בעולם, ולמה בקרוב מאוד המסחר בין המדינות יגדל משמעותית

ביטקוין צ'יינג' בתל אביב / צילום: כדיה לוי

חודש חזק לביטקוין: זינק ב-40% בנובמבר - ומגרד את שיא כל הזמנים

מחיר הביטקוין הגיע היום עד לרמה של כ-19,800 דולר, כשהוא משקף למטבע הקריפטו את שווי השוק הגדול אי פעם ● את'ר, המטבע השני בגודל השוק שלו, השלים בחודש החולף זינוק של כמעט 60% במחירו הדולרי

ישראל כץ / צילום: שלומי יוסף

ה-OECD על ישראל: "האבטלה הגואה, והסבירות לעלייה במקרי חדלות פירעון יכבידו על התאוששות מהמגפה"

בתחזית של ארגון המדינות המפותחות (OECD), כלכלני המחקר צופים צמיחה של 2.25% לכלכלת ישראל ב-2021 וקפיצה בתוצר של 4.25% ● התחזית של ה-OECD לוקחת בחשבון התאוששות איטית יותר של המשק מהסגר השני לעומת הראשון

נשיא טורקיה ארדואן / צילום: Shutterstock

היחסים יפשירו? טורקיה החלה במגעים חשאיים עם ישראל

לפי פרסום במגזין "אל מוניטור" העוסק במזרח התיכון, ראש המודיעין הטורקי הקאן פידאן, מקורבו של הנשיא ארדואן, נפגש כבר כמה פעמים עם בכירים במערכת הביטחון הישראלית ובהם ראש המוסד

מנכ"ל תנובה, אייל מליס

תנובה מגייסת מנהלת רגולציה שעבדה במשרד הלובינג של קוקה קולה

נועה גונן טל שימשה עד לאחרונה כלוביסטית במשרד הלובינג גורן עמיר ● היא תצטרף לחברת המזון החל מהשבוע הבא

נציב תלונות הציבור על הפרקליטים השופט (בדימוס) דוד רוזן / צילום: תמר מצפי

הנציב רוזן בביקורת חריפה על התביעה המשטרתית: ניסתה לחשוף את ביהמ"ש למידע במעמד צד אחד ללא הצדקה

נציב התלונות על מייצגי המדינה בערכאות, השופט בדימוס דוד רוזן, מותח ביקורת על התנהלות תובע משטרתי ביחידת להב 433 במסגרת הליך מעצר עד תום ההליכים ● בהחלטתו מבקר רוזן את ניסיון התובע להגיש מידע לביהמ"ש מבלי לחשוף אותו בפני ההגנה

רכב אוטונומי של מובילאיי. להקים מרכזי מחקר משותפים לאקדמיה ולתעשייה / צילום: Reuters, RONEN ZVULU

"טסלה הסינית" חוברת למיזם המוניות האוטונומי של מובילאיי

מובילאיי הייתה אמורה להקים עד 2022 שירות מסחרי של מוניות ללא נהג בתל אביב על בסיס כלי רכב חשמליים של פולקסווגן אולם התוכנית מתעכבת ●המהלך עשוי להוביל לכך שכלי רכב של NIO יימכרו בישראל ● מובילאיי: "פולקסווגן היא עדיין חלק מהפרויקט והשינויים מתבצעים תוך תיאום עמה"

רן קויתי / צילום: יח"צ

המדינה תעביר כ-50 מיליון שקל ל-17 מיזמים שיסייעו לעסקים קטנים

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה תחלק מענקים בגובה של עד 15 מיליון שקל לעסקים ומיזמים שישפרו את מצבם העסקי של עסקים קטנים ובינוניים שנפגעו ממשבר הקורונה

חדר כושר של רשת הולמס פלייס. לא ברור מתי ייפתחו מחדש

הדוחות של הולמס פלייס כמשל למכה הקשה שספג ענף הכושר בישראל

קבוצת הכושר הגדולה בישראל פרסמה את דוחותיה לרבעון השלישי וחשפה כי הסגר חתך 45% מהכנסותיה וגרר אותה להפסד • כ-400 עובדים - רבע מכוח-האדם שלה - לא חזרו לעבוד גם בימים שבהם פעלה תחת המגבלות, וסביר כי לפחות חלק מהם לא יוחזרו גם לאחר הסרתן