גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה בבורסה בת"א: האג"ח של אידיבי צללו ב-7%

ת"א 35 איבד 0.3%, מדד הבנקים עלה ב-0.4% ● אחרי עזיבתו של שולם לפידות, סמנכ"ל הכספים של אי.די.בי שוקל פרישה והאג"חים צנחו ● טבע סגרה פערי ארביטרז' שליליים מוול סטריט ● טוגדר השלימה צניחה של 75% מאפריל אשתקד בצל כוונתה לגייס 7.5 מיליון שקל

הבורסה בת"א/ צילום: בז רתנר, רויטרס
הבורסה בת"א/ צילום: בז רתנר, רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:29

יום המסחר הראשון לשבוע ננעל במגמה שלילית מתונה, אחרי שבסוף השבוע הסתיים המסחר בארה"ב בנטייה שלילית. בין מניות מדד ת"א 35, בצד השלילי בלטה מניית טבע שצנחה בכ-5%, אחרי שסבלה מסנטימנט שלילי במסחר בארה"ב בסוף השבוע.

עוד בין היורדות במדד המוביל, המניות הדואליות של נייס ואיי.אפ.אפ נחלשו בכ-1%-1.7%, ומניית הפניקס ירדה בשיעורים דומים.

בצד החיובי של ת"א 35, מניות החברה לישראל והחברה הבת שלה כיל התחזקו בכ-1.5%, מניות אלביט מערכות ואלוני חץ עלו גם הן בשיעורים דומים, ומניית אנרג'יאן התחזקה בכ-2%. ברקע למסחר באלביט מערכות, החברה דיווחה על חוזה של 50 מיליון דולר לאספקת חלקים למטוס עבור לקוח בצפון אמריקה.

עוד במסחר, מניות שיכון ובינוי ונכסים ובניין נחלשו בכ-2%-3%. ברקע למסחר בנכסים ובניין, בעלת השליטה בה, חברת דסק"ש, עדכנה בסוף השבוע את הצעת הרכש למניות החברה הבת והעלתה את מחיר הרכישה למניה ב-8% ל-360 שקל - גבוה בכ-2% משוויה הבוקר.

מניית דסק"ש, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, צללה בכ-7% וסדרות האג"ח שלה ירדו עד כ-3.5%-4%, וזאת לצד צניחה של עד כ-6%-7% באג"ח אידיבי פתוח, שגם בה מחזיק אלשטיין. זאת כשברקע למסחר, על רקע מצבה הפיננסי המעורער, בימים האחרונים הודיע מנכ"ל שתי החברות, שולם לפידות, על רצונו לסיים את תפקידו. מניית החברה הבת של נכסים ובניין, גב ים ריכזה מחזור מסחר גדול מהרגיל, בו נסחרה ביציבות.

שותפות נאוויט פטרוליום דיווחה על תחילת הפקת הנפט בפרויקט בו היא שותפה וכן פרסמה מצגת בקשר אליו, ויחידות ההשתתפות שלה קפצו בכ-7%. בין "מניות הקנאביס", זו של עמיר שיווק טיפסה בכ-8% אחרי שהחברה עדכנה על הגשת תשקיף ראשוני לרשויות ני"ע הקנדיות לקראת הנפקת חברת BOL , בה היא מחזיקה. מניית איי.די.או נחלשה בכ-2%-3%, אחרי התאוששות חלקית מצניחה דו-ספרתית שרשמה בעקבות חששות המשקיעים מהרעה בתנאי שוק השכירות לדיור בברלין, שוק פעילותה. היום עדכנה החברה עדכון לגבי מועד סיום העסקת המנכ"ל וסמנכ"לי הכספים והתפעול של החברה הבת הפועלת עבורה בברלין.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה חיובית. אג"ח דה זראסאי גרופ צנחו עד כ-4%, אחרי שהחברה דיווחה כי שינויים בחוקי השכירות וההמרה של דירות לנכסי קונדו בניו יורק, בו היא פועלת, עשוי להשפיע על פעילותה. במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה חיובית.

15:00

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בטריטוריה האדומה, בהובלת מניית טבע שנופלת ביותר מ-5%, ובכך סוגרת פער ארביטרז' שלילי שנפתח בסוף השבוע האחרון בוול סטריט. מדד ת"א 35 מאבד 0.3%, ת"א 90 ללא שינוי ומדד הבנקים עולה 0.3%. 

נייס מאבדת 2.2%, מנגד אלביט מערכות מטפסת ב-1.5% במחזור הגבוה בתל אביב. 

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם בכ-290 מיליון שקל בלבד.

13:25

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בירידות קלות, כאשר ת"א 35 מאבד 0.2%, ת"א 90 משיל 0.14%.

מניית טבע  צונחת ב-5.1% לאחר שרשמה בסוף השבוע החולף ירידות בוול סטריט למחיר של 8.2 דולרים למניה.

סמנכ"ל הכספים של אי.די.בי גיל קוטלר שוקל לפרוש, כך נודע ל"גלובס".

נאוויטס  מזנקת בכ-6% על רקע תחילת הפקת נפט בפרויקט בקסקין

מניית טוגדר  מאבדת גובה בצל כוונתה לגייס 7.5 מיליון שקל במניות ואופציות.

10:30

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות ובמחזור מסחר נמוך של 65 מיליון שקל בשעה זו. מדד ת"א 35 יורד ב-0.2%, ת"א 90 עולה ב-0.1%.

מניית טבע  צונחת ביותר מ-5% לאחר שחזרה עם פער ארביטרז' שלילי מוול סטריט.

ביום שישי האחרון פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש מאי, שהצביע על עלייה של 0.7% בסל המוצרים. התחזיות של כלכלני לידר שוקי הון היו לעלייה של 0.6%. במונחי שנה מול שנה מדד מאי עלה משקף עלייה של 1.5%. האיפלציה ללא מחירי האנרגיה ופירות וירקות עלתה ב-1% (שנה מול שנה). בלידר צופים כי מדד יוני צפוי לרדת ב-0.2% עקב ירידה במחירי הפירות והירקות.

09:45

המסחר בתל אביב נפתח בירידות; מדדי ת"א-35  ות"א-125  יורדים בעד 0.4%.

טבע  יורדת ביותר מ-5% לאחר שרשמה בסוף השבוע האחרון בוול סטריט מהלך ירידות ד לרמה של מתחת ל-8.5 דולרים למניה. בשבוע שעבר דווח כי ההסדר עם מדינת אוקלהומה לפרסת משככי הכאבים עוד לא זכה לקבל את חותמת בית המשפט.

מניית טוגדר  צונחת ביותר מ-6% ובכך משלימה צלילה של 75% מאפריל של אשתקד.

06:30

המסחר בבורסה בתל-אביב ייפתח לאחר נעילה שלילית בוול סטריט, כשמניות השבבים ובראשן ברודקום משכו את המדדים מטה.

הדאו, הנאסד"ק וה-S&P 500 ננעלו בירידות של 0.07%, 0.52% ו-0.16% בהתאמה.

פייבר הישראלית ננעלה בירידות של 21%.

בורסות אירופה ננעלו בירידות על רקע המתח הגובר בין ארה"ב לבין איראן, בעקבות מתקפות על שתי מכליות נפט המפרץ עומאן שארעו ביום חמישי.

יום המסחר האחרון בשבוע שעבר בבורסה בת"א ננעל בעליות שערים בהובלת מניות הבנקים פועלים, לאומי ודיסקונט, שעלו ב-1.3%, 1.85% ו-1.1% בהתאמה. מדד ת"א 35 עלה ב-1% וננעל בגבוה היומי, מדד ת"א 90 טיפס ב-0.6%, ומדד הבנקים זינק ב-1.1%.

מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.03 מיליארד שקל.

פערי ארביטראז' שליליים ילחצו את הבורסה בפתיחה: אופקו חוזרת בפער ארביטראז' שלילי של 0.3%, טבע עם פער שלילי של 6.5%, ופריגו עם פער שלילי של 0.8%.

חברת דיסקונט השקעות (דסק"ש), שבשליטת אדוארדו אלשטיין, העלתה ב-8.1% את מחיר הצעת הרכש להחזקות הציבור בחברה-הבת נכסים ובנין. במקביל דחתה דסק"ש את מועד הקיבול האחרון להצעה מ-17 ביוני ל-20 ביוני, בניסיון לזכות בהסכמת הציבור להצעתה.

דירקטוריון חברת בי קומיוניקיישנס (ביקום) תומך בהצעת ההשקעה של קרן סרצ'לייט ומשפחת דוד פורר, וקורא לכלל הגורמים המעורבים בעסקה לתמוך באישור ההצעה. את הודעת התמיכה פרסמה ביום חמישי חברת ביקום, בהמשך לאסיפת מחזיקי אג"ח ג' שלה ביום הקודם, בה נדונו פרטי הצעת ההשקעה.

עוד כתבות

בני גנץ נואם לאחר פרסום תוצאות המדגם / צילום: כדיה לוי, גלובס

גנץ השיב בשלילה להצעת נתניהו: החזר את המנדט, המתווה שלך לא כולל התייחסות לטוהר המידות

גנץ ציין כי במתווה של נתניהו אין התייחסות לנושא טוהר המידות וכי ההצעה היא "דרך לחסינות"

קשים מפלסטיק / צילום: Shutterstock

מקשיות לחליפות חלל - כמה אתם שולטים בחדשות?

מה מגדלים בשטחים המוחכרים מירדן, איזו מניה שברה שיאים ומה שמו של ההאקר הרוסי? 10 שאלות שיבחנו כמה אתם מעודכנים

מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נדלה / צילום: רויטרס

שווי המשכורת השנתית של מנכ"ל מיקרוסופט: 43 מיליון דולר

משכורתו של נאדלה גבוהה ב-66% לעומת משכורתו בשנה שעברה, שעמדה על 26 מיליון דולר, אך היא נמוכה יותר ממשכורתו ב-2014, שהייתה 84.3 מיליון דולר, השנה בה נכנס לתפקיד

משה יעלון ומשה כחלון / צילום: אמיל סלמן-הארץ

ערעור לבית המשפט העליון: חשפו את הסכם כחלון-יעלון

מדובר בנספחים להסכם שנחתם בנובמבר 2015 בין שר האוצר משה כחלון לשר הביטחון משה יעלון שאותם סרב משרד הביטחון לחשוף במסגרת פנייה לפי חוק חופש המידע ● המידע בנספחים החסויים הוא בעיקרו תחשיבי שכר וגמלאות לאנשי הקבע בצה"ל אך במשרד הביטחון טענו כי נתונים אלה מאפשרים ללמוד על סדרי הכוחות בהווה בעתיד

מסחר בוול סטריט./  צילום: רויטרס

שבוע המסחר בוול סטריט ננעל בירידות; ג'ונסון אנד ג'ונסון צנחה 5.9%

בורסות אירופה ננעלו בירידות שערים ● נגיד הבנק המרכזי של אנגליה צפוי לנאום הלילה כשברקע ציפייה להצבעה על הסכם הברקזיט בפרלמנט הבריטי ● בורסת שנחאי נסגרה בירידה של 1.3% בעקבות הודעת התמ"ג של סין, שאר המדדים העיקריים באסיה ננעלו בירידות שערים גם כן

שחקני NBA / צילום: רויטרס

הבום של מייקל ג'ורדן: מלחמת הסחר בין סין לארה"ב מאיימת להטביע גם את ה-NBA

ציוץ אחד של הג'נרל מנג'ר של יוסטון רוקטס שהביע תמיכה במחאה בהונג קונג נגד השלטון בסין, הביא בן רגע למשבר חמור בין ה-NBA לבין המדינה שבה היא תולה תקוות כלכליות גדולות ● וליגת הכדורסל הטובה בעולם אינה לבד: עולם הספורט מושפע כעת יותר מתמיד מיחסים בינלאומיים ומשברים גיאופוליטיים

סוכה / צילום: שאטרסטוק

סוכת שלום כל השנה: אפשר לפתור את המתח בין החילונים לחרדים

רוב הישראלים מסורתיים וחובבים את היהדות אך מודאגים מאוד מהקונפליקט החילוני-חרדי ● מסתבר שניתן לפתור אותו, אך הוא דורש מאמץ משני הצדדים ● דעה

מארק הרד, מנכ"ל אוראקל המנוח / צילום: Robert Galbraith, רויטרס

מארק הרד, מנכ"ל חברת התוכנה אורקל, מת בגיל 62

הרד מונה למנכ"ל אורקל בספטמבר יחד עם צפרא כץ ● בעבר כיהן כמנכ"ל HP ועזב בשנת 2010 לאחר שערוריית הטרדה מינית

ראש הנציבות האירופית ז'אן-קלוד וראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון / צילום: Yves Herman, רויטרס

כל מה שצריך לדעת על ההתקדמות החדשה בהסכם הברקזיט

ראש ממשלת בריטניה הודיע היום כי הגיע להסכם חדש עם האיחוד האירופי ● מה בדיוק חדש בהסכם והאם זה אומר שהברקזיט יוצא לפועל? ● "גלובס" עושה סדר

יהודית ריכטר / צילום: שלומי יוסף, גלובס

במעמד שני נשיאים אמריקאים: יהודית ריכטר קיבלה פרס על פריצת דרך מ-MIT

במעמד שני נשיאים אמריקאים לשעבר קיבלה ד"ר ריכטר פרס על פריצת הדרך שחוללה בחיבור צעירים פלסטינים, ירדנים וישראלים דרך תוכנית "ניר - ביה"ס של הלב"

דונלד טראמפ ממתין לנאום במליאת האו"ם / צילום: לוקאס ג'קסון, רויטרס

68 אלף סיבות לארדואן לזרוק את המכתב של טראמפ לפח

טראמפ אמר כי הטורקים "עושים הרבה כסף" מייצוא פלדה לארה"ב, אך לפי נתוני משרד הסחר האמריקאי, התמונה נראית אחרת ● מעבר לכך, על התרומה לשוק העבודה האמריקאי של ייצוא הסחורות והשירותים לטורקיה, בהם הייצוא הביטחוני, טראמפ לא היה מעוניין לוותר ● הנה המספרים

מאיר שמגר / צילום:אמיר מאירי

מאיר שמגר היה גדול הבנאים של שלטון החוק במדינת ישראל

פרקליט צבאי ראשי, יועץ משפטי לממשלה ונשיא בית המשפט העליון – בכל תפקידיו הניעה את מאיר שמגר מחויבות דמוקרטית עמוקה, אנושיות, ואמונה בחירות, שוויון וצדק לכל אדם ● איש לא תרם כמותו לעיצוב מעמד שלטון החוק במדינת ישראל

לאגר אנד אייל   / צילום: אנטולי מיכאלו

“לאגר אנד אייל", בירות טובות במחיר מצוין. מתברר שאפשר

כשנפתח "לאגר אנד אייל" הייתי בטוח שלא יעברו כמה חודשים והוא ייסגר ● וראה זה פלא, המקום לא רק שורד אלא אף משגשג

נתי סיידוף / צילום: אבשלום ששוני

יוסטון יש לנו בעיה: שו"ב צופה הפסד של 16-12 מיליון דולר מעיכוב בפרויקט הקמת נתיבי אגרה

החברה הודיעה כי השותפות הקבלנית המקימה את כבישי האגרה, שבה מחזיקה שו"ב 21.6%, הודיעה לה כי העיכוב נגרם "מגורמים שונים שחלקם אינם בשליטת החברה, ובכלל כך מספר אירועי מזג אוויר"

 אוהד סנדלר, רמי לוי ואדם פרידלר./ צילום: שלומי יוסף, גלובס

"אם לא נגיע לשווי של מיליארד שקל, עשינו טעות": מה מחפש רמי לוי ב"גוד-פארם" ומי מחפש עליו חומר מכפיש

מפגש ייחודי בין רמי לוי לאדם פרידלר ואוהד סנדלר הוליד שותפות ברשת הטואלטיקה "גוד פארם" שמונה כבר 18 סניפים ● בראיון משותף ראשון הם מספרים על התוכנית להנפיק, על הקשיים מול הקניונים ועל החיבור בין "הילדים הטובים" מתל אביב לקמעונאי הוותיק מירושלים

נחום ביתן/ צילום: תמר מצפי

נחום ביתן ממשיך לממש נכסים: מוכר סניף לרשת קינג סטור 

קינג סטור תרכוש ב-2 מיליון שקל סניף של יינות ביתן בעיר כרמיאל ● העסקה בין הצדדים נחתמה אתמול וכוללת סניף בשטח של 3,000 מ"ר

זה ייגמר בבכי  / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

זה ייגמר בדמעות: שורה של חוקרים מנסים לפענח מה גורם לנו לבכות והאם אפשר לחיות בלי בכי

בכי כתגובה לרגש הוא תופעה נדירה בעולם היצורים החיים ונחשב תכונה אבולוציונית מתקדמת, אבל חוקרים עדיין מנסים לפענח מה בדיוק התפקיד שלו ומדוע גם חוויות חיוביות יכולות לגרום לדמעות לזלוג מעצמן

ג'ראד קושנר ובנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון/לע"מ

ג'ארד קושנר מגיע לישראל לדון על תכנית השלום

על פי דיווח באמצעי תקשורת אמריקאים, יבחן קושנר את האווירה הפוליטית בישראל בעקבות הבחירות האחרונות ● קושנר מתכנן לתת פומבי לתכנית השלום בין ישראל לפלסטינים

אופניים ברכבת ישראל / צילום: רכבת ישראל

אופניים אאוט, קורקינטים אין: הכללים החדשים של רכבת ישראל

החל מה-1 בדצמבר תוגבל העלאת אופניים שאינם מתקפלים לרכבות בשעות השיא בבוקר ואחה"צ ● המגבלה לא תחול על אופניים מתקפלים שארוזים בתיק נשיאה ייעודי ועל קורקינטים

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון / צילום: Simon Dawson, רויטרס

ג'ונסון: "יש הסכם ברקזיט"; הליש"ט עברה לירידות על רקע התנגדות בפרלמנט

ההסכם עדיין טעון אישור של הפרלמנט הבריטי, ולא ברור אם יש לו רוב בעקבות הודעת המפלגת הדמוקרטית הצפון-אירית הבוקר כי אינה מקבלת אותו "במתכונתו הנוכחית" ● אחרי שעלתה בעד 0.9% מול הדולר, הליש"ט עברה לירידות