גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה בבורסה בת"א: האג"ח של אידיבי צללו ב-7%

ת"א 35 איבד 0.3%, מדד הבנקים עלה ב-0.4% ● אחרי עזיבתו של שולם לפידות, סמנכ"ל הכספים של אי.די.בי שוקל פרישה והאג"חים צנחו ● טבע סגרה פערי ארביטרז' שליליים מוול סטריט ● טוגדר השלימה צניחה של 75% מאפריל אשתקד בצל כוונתה לגייס 7.5 מיליון שקל

הבורסה בת"א/ צילום: בז רתנר, רויטרס
הבורסה בת"א/ צילום: בז רתנר, רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:29

יום המסחר הראשון לשבוע ננעל במגמה שלילית מתונה, אחרי שבסוף השבוע הסתיים המסחר בארה"ב בנטייה שלילית. בין מניות מדד ת"א 35, בצד השלילי בלטה מניית טבע שצנחה בכ-5%, אחרי שסבלה מסנטימנט שלילי במסחר בארה"ב בסוף השבוע.

עוד בין היורדות במדד המוביל, המניות הדואליות של נייס ואיי.אפ.אפ נחלשו בכ-1%-1.7%, ומניית הפניקס ירדה בשיעורים דומים.

בצד החיובי של ת"א 35, מניות החברה לישראל והחברה הבת שלה כיל התחזקו בכ-1.5%, מניות אלביט מערכות ואלוני חץ עלו גם הן בשיעורים דומים, ומניית אנרג'יאן התחזקה בכ-2%. ברקע למסחר באלביט מערכות, החברה דיווחה על חוזה של 50 מיליון דולר לאספקת חלקים למטוס עבור לקוח בצפון אמריקה.

עוד במסחר, מניות שיכון ובינוי ונכסים ובניין נחלשו בכ-2%-3%. ברקע למסחר בנכסים ובניין, בעלת השליטה בה, חברת דסק"ש, עדכנה בסוף השבוע את הצעת הרכש למניות החברה הבת והעלתה את מחיר הרכישה למניה ב-8% ל-360 שקל - גבוה בכ-2% משוויה הבוקר.

מניית דסק"ש, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, צללה בכ-7% וסדרות האג"ח שלה ירדו עד כ-3.5%-4%, וזאת לצד צניחה של עד כ-6%-7% באג"ח אידיבי פתוח, שגם בה מחזיק אלשטיין. זאת כשברקע למסחר, על רקע מצבה הפיננסי המעורער, בימים האחרונים הודיע מנכ"ל שתי החברות, שולם לפידות, על רצונו לסיים את תפקידו. מניית החברה הבת של נכסים ובניין, גב ים ריכזה מחזור מסחר גדול מהרגיל, בו נסחרה ביציבות.

שותפות נאוויט פטרוליום דיווחה על תחילת הפקת הנפט בפרויקט בו היא שותפה וכן פרסמה מצגת בקשר אליו, ויחידות ההשתתפות שלה קפצו בכ-7%. בין "מניות הקנאביס", זו של עמיר שיווק טיפסה בכ-8% אחרי שהחברה עדכנה על הגשת תשקיף ראשוני לרשויות ני"ע הקנדיות לקראת הנפקת חברת BOL , בה היא מחזיקה. מניית איי.די.או נחלשה בכ-2%-3%, אחרי התאוששות חלקית מצניחה דו-ספרתית שרשמה בעקבות חששות המשקיעים מהרעה בתנאי שוק השכירות לדיור בברלין, שוק פעילותה. היום עדכנה החברה עדכון לגבי מועד סיום העסקת המנכ"ל וסמנכ"לי הכספים והתפעול של החברה הבת הפועלת עבורה בברלין.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה חיובית. אג"ח דה זראסאי גרופ צנחו עד כ-4%, אחרי שהחברה דיווחה כי שינויים בחוקי השכירות וההמרה של דירות לנכסי קונדו בניו יורק, בו היא פועלת, עשוי להשפיע על פעילותה. במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה חיובית.

15:00

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בטריטוריה האדומה, בהובלת מניית טבע שנופלת ביותר מ-5%, ובכך סוגרת פער ארביטרז' שלילי שנפתח בסוף השבוע האחרון בוול סטריט. מדד ת"א 35 מאבד 0.3%, ת"א 90 ללא שינוי ומדד הבנקים עולה 0.3%. 

נייס מאבדת 2.2%, מנגד אלביט מערכות מטפסת ב-1.5% במחזור הגבוה בתל אביב. 

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם בכ-290 מיליון שקל בלבד.

13:25

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בירידות קלות, כאשר ת"א 35 מאבד 0.2%, ת"א 90 משיל 0.14%.

מניית טבע  צונחת ב-5.1% לאחר שרשמה בסוף השבוע החולף ירידות בוול סטריט למחיר של 8.2 דולרים למניה.

סמנכ"ל הכספים של אי.די.בי גיל קוטלר שוקל לפרוש, כך נודע ל"גלובס".

נאוויטס  מזנקת בכ-6% על רקע תחילת הפקת נפט בפרויקט בקסקין

מניית טוגדר  מאבדת גובה בצל כוונתה לגייס 7.5 מיליון שקל במניות ואופציות.

10:30

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות ובמחזור מסחר נמוך של 65 מיליון שקל בשעה זו. מדד ת"א 35 יורד ב-0.2%, ת"א 90 עולה ב-0.1%.

מניית טבע  צונחת ביותר מ-5% לאחר שחזרה עם פער ארביטרז' שלילי מוול סטריט.

ביום שישי האחרון פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש מאי, שהצביע על עלייה של 0.7% בסל המוצרים. התחזיות של כלכלני לידר שוקי הון היו לעלייה של 0.6%. במונחי שנה מול שנה מדד מאי עלה משקף עלייה של 1.5%. האיפלציה ללא מחירי האנרגיה ופירות וירקות עלתה ב-1% (שנה מול שנה). בלידר צופים כי מדד יוני צפוי לרדת ב-0.2% עקב ירידה במחירי הפירות והירקות.

09:45

המסחר בתל אביב נפתח בירידות; מדדי ת"א-35  ות"א-125  יורדים בעד 0.4%.

טבע  יורדת ביותר מ-5% לאחר שרשמה בסוף השבוע האחרון בוול סטריט מהלך ירידות ד לרמה של מתחת ל-8.5 דולרים למניה. בשבוע שעבר דווח כי ההסדר עם מדינת אוקלהומה לפרסת משככי הכאבים עוד לא זכה לקבל את חותמת בית המשפט.

מניית טוגדר  צונחת ביותר מ-6% ובכך משלימה צלילה של 75% מאפריל של אשתקד.

06:30

המסחר בבורסה בתל-אביב ייפתח לאחר נעילה שלילית בוול סטריט, כשמניות השבבים ובראשן ברודקום משכו את המדדים מטה.

הדאו, הנאסד"ק וה-S&P 500 ננעלו בירידות של 0.07%, 0.52% ו-0.16% בהתאמה.

פייבר הישראלית ננעלה בירידות של 21%.

בורסות אירופה ננעלו בירידות על רקע המתח הגובר בין ארה"ב לבין איראן, בעקבות מתקפות על שתי מכליות נפט המפרץ עומאן שארעו ביום חמישי.

יום המסחר האחרון בשבוע שעבר בבורסה בת"א ננעל בעליות שערים בהובלת מניות הבנקים פועלים, לאומי ודיסקונט, שעלו ב-1.3%, 1.85% ו-1.1% בהתאמה. מדד ת"א 35 עלה ב-1% וננעל בגבוה היומי, מדד ת"א 90 טיפס ב-0.6%, ומדד הבנקים זינק ב-1.1%.

מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.03 מיליארד שקל.

פערי ארביטראז' שליליים ילחצו את הבורסה בפתיחה: אופקו חוזרת בפער ארביטראז' שלילי של 0.3%, טבע עם פער שלילי של 6.5%, ופריגו עם פער שלילי של 0.8%.

חברת דיסקונט השקעות (דסק"ש), שבשליטת אדוארדו אלשטיין, העלתה ב-8.1% את מחיר הצעת הרכש להחזקות הציבור בחברה-הבת נכסים ובנין. במקביל דחתה דסק"ש את מועד הקיבול האחרון להצעה מ-17 ביוני ל-20 ביוני, בניסיון לזכות בהסכמת הציבור להצעתה.

דירקטוריון חברת בי קומיוניקיישנס (ביקום) תומך בהצעת ההשקעה של קרן סרצ'לייט ומשפחת דוד פורר, וקורא לכלל הגורמים המעורבים בעסקה לתמוך באישור ההצעה. את הודעת התמיכה פרסמה ביום חמישי חברת ביקום, בהמשך לאסיפת מחזיקי אג"ח ג' שלה ביום הקודם, בה נדונו פרטי הצעת ההשקעה.

עוד כתבות

עורך דין  עודד ערן / צילום: איל יצהר

אין הפתעות באסיפה הכללית בפועלים: היו"ר עודד ערן קיבל אישור המוסדיים

בעלי המניות בבנק אישרו את מינוי הדירקטור המכהן ראובן קרופיק ואת נעם הנגבי, ד"ר דוד צביליחובסקי ודוד אבנר

האימוג'יז החדשים / איור: אפל, יח"צ

יש אפילו פלאפל: הצצה לאימוג'יז החדשים של אפל ואנדרואיד

לכבוד יום האימוג'י הבינלאומי שנחגג אמש, אפל וגוגל העניקו הצצה לחלק מעשרות האימוג'ים החדשים שיצאו בהמשך השנה, יחד עם עדכוני גרסאות למערכות ההפעלה למובייל שלהן

וול סטריט IBM /  צילום: Reuters, Brendan McDermid

וול סטריט ננעלה בירוק על רקע דברי וויליאמס; הזהב טס

נשיא הפד של ניו יורק דוחק בהורדת הריבית והעביר את וול סטריט לעליות ● עונת הדוחות נמשכת: הלילה לאחר המסחר מיקרוסופט צפויה לפרסם דוחות ● מורגן סטנלי עולה ב-1.4% לאחר שהבנק היכה את תחזית הרווח למניה ב-9 סנט ● פיליפ מוריס ואיביי קופצות לאחר הדוחות ● אפל זוכה להעלאת המלצה מצד בית ההשקעות ריימונד

אסף רפפורט  / צילום: יח"צ

מנכ"ל מיקרוסופט ישראל: "לא הייתי יכול להיות משקיע, כי כמעט כל רעיון מגניב אותי"

אסף רפפורט, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, מסביר בראיון ל"גלובס" מה עומד מאחורי האקטיביזם החברתי שהוא הכניס לסניף המקומי של החברה הגדולה בעולם, מספר על הבדלי הניהול בין סטארט-אפים לחברות ענק ומתאר את השינוי בשוק העבודה: "מבחינתי עובדים יכולים לעבור לגוגל אחרי שנתיים, ואז לחזור אלינו, כמו רילוקיישן" ● האזינו ל"רוד שואו" - פודקאסט ההייטק החדש של גלובס

ציפי חוטובלי  / אינפוגרפיק: דור מלכה

מי חושבת שהליכוד היא המעוז האחרון של הדמוקרטיה

לסגנית שר החוץ מהליכוד, ציפי חוטובלי, נדמה שהבחירות הפנימיות ביתר המפלגות נעלמו מהנוף ● שרטטנו מפה מדויקת של שיטות הבחירה ● המשרוקית של גלובס

מאיר שפיגלר / צילום: שלומי יוסף

האם זה אחראי מצד הביטוח הלאומי להפסיק לקנות אג"ח ממשלתיות? העימות עם האוצר מגיע לרתיחה

בביטוח הלאומי הכריזו כי על רקע החשש לגורלו של המוסד בעתיד, הוא יפסיק להעביר עודפי גבייה למדינה ● באוצר מזהירים שהדבר יגדיל את הגירעון השנה ליותר מ-4% תוצר, והעימות מידרדר לפסים אישיים ● האם יימצא פתרון בחודשיים הקרובים?

התחדשות עירונית. פרויקטים צריכים להיבדל זה מזה / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מתי מוכר דירה שעברה התחדשות עירונית זכאי לפטור ממס שבח

חוק המקרקעין פוטר בתנאים מסוימים בעלי דירה יחידה מתשלום מס שבח ● האם הפטור תקף גם במקרה שבעלי הדירה לא גרו בה

וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בוול סטריט: טבע ירדה לרמת שפל היסטורית; הנפט איבד 1.5% לאחר דוח המלאים

מלאי הנפט בארה"ב ירד בשבוע החולף מעבר לצפוי ● ספר הבז' של הפד: הכלכלה צמחה באופן "צנוע" ממאי עד יולי ● בנק אוף אמריקה היכה את תחזית הרווח למניה ברבעון השני ● בורסות אירופה ננעלו בירידות, בהובלת הקאק הצרפתי

שלי תשובה/ צילום: אלמוג סוגבקר

"אם המדינה לא תשנה גישה ותתחיל להשקיע בעצמה בתשתיות התקשורת הפער מהעולם רק יגדל"

שלי תשובה, מוביל מגזר הטכנולוגיה בדלויט ישראל, מודאג מאוד ממצב התשתיות בענף התקשורת בארץ: "אנחנו חיים על השקעות שבוצעו לפני 5-10 שנים וצוברים פערים" • הפתרון שלו הוא שהמדינה תכניס את היד לכיס: "סין הפכה להיות מה שהיא בזכות ההשקעה הממשלתית"

מגרש מכוניות של אלבר / צילום : איל  יצהר

הרשות להגנת הצרכן הודיעה לאלבר כי בכוונתה לקנוס אותה ב-3.5 מיליון שקל

הרשות להגנת הצרכן תקנוס את חברת הליסינג והשכרת הרכב אלבר בעקבות הטעיית צרכנים - 86 המכוניות שנמכרו לצרכנים שונים בליסינג למרות שבפועל הן שימשו בעבר להשכרה

מפעל באשדוד. בישראל רק 5% מהמפעלים חוברו לגז טבעי, לעומת 28% במדינות OECD / צילום: תמר מצפי

מחדל הגז הטבעי: מה תוקע את חיבורם של מאות מפעלים לרשת, למרות שהתשתית מוכנה כבר שנים?

מסמכים שהגיעו לידי "גלובס" מגלים כי עשרות תלונות הוגשו למשרד האנרגיה נגד זכייני הגז שלא עמדו בהתחייבויות • למרות המצוקה הקשה, לא ננקטו נגדם צעדים • בעוד שהזכייינים מאשימים את הביורוקרטיה, בממשלה מבינים שהם יצרו מונופולים וכי כל המהלך היה שגוי • משרד האנרגיה: נותנים לזכיינים צ'אנס אחרון, לאחר מכן נפעל בכל הכוח

עבודות הרכבת הקלה בתל אביב בשנה שעברה / צילום: איל יצהר, גלובס

עשרות עובדים סיניים בפרויקט הרכבת הקלה לא מקבלים אשרות כניסה לארץ

הסיבה: העיצומים של עובדי משרד החוץ בעקבות הכוונה לקצץ בתקציבי האירוח של דיפלומטים ונספחים בעולם ● מטה המאבק: נחריף את העיצומים

 

ניצול שואה / צילום: רויטרס

פיצוי רטרואקטיבי: גרמניה תכיר בכ-8,000 יוצאי רומניה כניצולי שואה

הכרה זו תאפשר תביעת זכויות סוציאליות שונות, ובהן פיצוי רטרואקטיבי רנטה וקצבה חודשית קבועה ● גמליאל: "נמשיך לפעול להכרה גרמנית בזכאותם של עוד אלפי ניצולים שטרם הוכרו, בין שהם יוצאי רומניה ובין שהם יוצאי מדינות נוספות"

בועז רקוץ' / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

ההפחתה הדרמטית של בנט: צמצם חצי תלמיד לכיתה

שלוש פעמים לפחות טען בנט, שר החינוך לשעבר, כי הוא הפחית דרמטית את מספר התלמידים בכיתות ● הבעיה היא שזה פשוט לא נכון

קווין ספייסי במהלך המשפט בנאנטאקט / צילום: ניקול הארנישפגר, רויטרס

המתלונן סירב להעיד והאשמות התקיפה נגד קווין ספייסי בוטלו

המתלונן נגד השחקן מסרב להעיד בנוגע לטלפון "אבוד", שלטענת ההגנה של קווין ספייסי יכול להוכיח את חפותו של השחקן ● בתגובה לפרשה, במשרד התובע המחוזי באזור אמרו כי "אי זמינות העד המתלונן גרמה לביטול ההאשמות"

קוולקום / צילום: אלי סונג, רויטרס

הנציבות האירופית הטילה על קוולקום קנס של 242 מיליון יורו

ענקית השבבים קוולקום נקנסה, מפני שלדברי הנציבות תמחרה את מוצריה באופן שנועד לכפות על המתחרה שלה לצאת מהשוק ● מדובר בקנס השני שמוטל על החברה ע"י הנציבות ● קוולקום אמרה כי תערער על ההחלטה, שלדבריה "לא נתמכת ע"י החוק, עקרונות הכלכלה או עובדות השוק"

ניר גלעד, יו"ר מגדל ביטוח / צילום: איל יצהר

משה ברקת בולם את תרגיל השכר החדש של ניר גלעד שנחשף ב"גלובס"

בתחילת השבוע נחשף ב"גלובס" כי יו"ר מגדל מבקש שכר לחמש שנים, גם אם יסיים את תפקידו קודם לכן וכך גם המנכ"ל המיועד רן עוז ● אלא שהסכם כזה עשוי להיות מנוגד לחוק שכר הבכירים ● הממונה על שוק ההון לא יאשר הסכם כזה

בר רפאלי / צילום: שלומי יוסף

ערעור בר רפאלי: לא מאבק נגד תשלום 8 מיליון שקל מס, אלא כדי לא להיכנס לכלא

אסור להתבלבל, המאבק שמנהלת הדוגמנית בר רפאלי היום בזירה האזרחית קשור בעבותות ברזל למאבק שהיא מנהלת בזירה הפלילית, במסגרתה הוחלט לאחרונה להעמידה לדין על שורת עבירות מס והעלמת הכנסות ● המלחמה של הדוגמנית המצליחה בזירה הפלילית, המלחמה לא להיכנס לכלא, מתחילה בזירה האזרחית ● פרשנות

Libra המטבע הדיגיטלי של פייסבוק / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

הקונגרס האמריקאי מגביר את הלחץ על פייסבוק לעצור את פיתוח המטבע הדיגיטלי ליברה

נוכח הביקורת הגוברת על ליברה מצד רגולטורים בעולם, והלחץ שהגיע לשיאו בשימוע לפרויקט בקונגרס, התקרב מחיר הביטקוין אתמול לשפל של חודש ● בשאלות הנוקבות שהציבו אתמול חברי הקונגרס בפני ראש זרוע הבלוקצ'יין של פייסבוק, הם דרשו, בין השאר, להבין כיצד ליברה שונה מבנק או מקרן סל

מט"ח / צילום: Shutterstock

שערי המט"ח הנשחקים פועלים לטובת הנוסעים לחו"ל

שערי הדולר והאירו הנמוכים פועלים לטובת 10 מיליון הנוסעים שיחלפו בנתב"ג בדרך לחופשה בקיץ הזה ● לפי סמנכ"ל איסתא, הצניחה באירו והליש"ט מגיעה בתזמון שמתקרב לשיא של חופשת קיץ, ועשויה להוביל לגידול בביקוש למדינות מערב אירופה ובריטניה