גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

חברת הקנאביס טוגדר ביצעה הנפקה על בסיס תשקיף מדף: תנסה לגייס 7.5 מיליון שקל במניות ואופציות

מניית טוגדר צנחה כ-7% בבורסת ת"א, על רקע הדיווח שלה על ההנפקה ● חברת קנאשור מבטלת את ההסכם עם קניקה, שלא גייסה את ההון הדרוש לעמידה בהסכם ● אינטרקיור חתמה על הסכם מסחרי בגרמניה

יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר פארמה הנכנס / צילום: יח"צ טוגדר פארמה
יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר פארמה הנכנס / צילום: יח"צ טוגדר פארמה

חברת גידול הקנאביס טוגדר  פארמה, המקימה בימים אלה חוות גידול קנאביס בישראל ובאוגנדה, ביצעה היום (א') הנפקה על בסיס תשקיף מדף. החברה מעוניינת לגייס כ-7.5 מיליון שקל באמצעות מניות ואופציות, כשמחיר כל מניה הוא 4.3 שקלים (לעומת 4.4 שקלים למניה עם סגירת המסחר בבורסת ת"א ביום חמישי האחרון). בתוספת האופציות, עומד מחיר המניה האפקטיבי בהנפקה, לפי מודל בלאק אנד שולס, על 3.12 שקלים למניה.

במקרה של ביקוש יתר תוכל החברה להגדיל את ההנפקה לעד 8.6 מיליון שקל, כשמימוש האופציות יכניס לקופת החברה עוד כ-10.5 מיליון שקל. בשבוע שעבר דיווחה טוגדר על גיוס של 10 מיליון שקל מחברת הכשרה ביטוח, במחיר של 4.14 שקלים למניה. שווי השוק הנוכחי של טוגדר עומד על כ-200 מיליון שקל, לאחר שהמניה צנחה הבוקר ביותר מ-7% במהלך המסחר בבורסה.

עוד קודם לביצוע ההנפקה, הודיעה טוגדר ביום חמישי על רכישת החברה הישראלית קנאבליס ב-14 מיליון שקל (מתוכם 4 מיליון שקל במזומן והיתרה במניות). כמו כן, יקבלו בעלי קנאבליס אופציות ל-3% נוספים בטוגדר, אם יעמדו ביעדים מסוימים. במסגרת ההסכם, תמשיך הנהלת קנאבליס לנהל את החברה. 

קנאבליס פיתחה מוצרי קנאביס יחודיים שאינם מיועדים לעישון, והיא מוכרת אותם בתחנת חלוקה בבית החולים הדסה עין כרם, שעמו יש לה שותפות. החברה פועלת מאז 2009, ועל פי הערכות בשוק, משרתת כ-1,000 מטופלים בחודש. קנאבליס אינה מגדלת קנאביס בעצמה, אלא רוכשת חומר גלם מאחת המגדלות הוותיקות ומייצרת את המוצרים במתקן גידול משלה. בעקבות ההסכם עם טוגדר, החברה תתחיל ליצר את מוצריה במפעל פנאקסיה, במטרה לעבור לייצר את מוצריה במפעל שתקים טוגדר בעתיד (טוגדר גם תספק בעתיד את חומר הגלם).

קנאבליס מפעילה גם תחנת חלוקה של קנאביס רפואי, שבה נערכת גם הדרכה לחולים ואליה הם פונים כדי לשנות את המרשם או לדווח על תקלות. בימים אלה התחילה החברה בהקמת מאגר מידע, שבו תהפוך את המידע האנקדוטלי שיש לה על צורכי הלקוחות למידע באיכות רפואית. כמו כן, החברה עורכת במוצרים שלה שני ניסויים קליניים.

יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר, אמר היום: "עסקת קנאבליס היא מהלך אסטרטגי משמעותי, שהוא חלק מרכזי בתוכנית העסקית של טוגדר פארמה. לרכישה הזו תהיה תרומה משמעותית למיצובה של טוגדר כחברה מובילה במפת הקנאביס הרפואי העולמית".

ניסים ברכה, מנכ"ל טוגדר פארמה, אמר כי: "אנו שמחים על הצטרפותם של צוות ההנהלה והעובדים של קנאבליס לטוגדר. הם מביאים עימם ניסיון וידע מקיף בהשתתפות מחקרים, פיתוח וייצור מוצרי קנאביס רפואי עבור אלפי מטופלים וקיום מחקר ופיתוח משותף עם בית החולים הדסה. ערכים מוספים אלה, לצד קניין רוחני ייחודי, תומכים ביכולות הקיימות שלנו, בגידול, ייצור וריבוי קנאביס רפואי בישראל ובחו"ל עם בסיס לשיתופי פעולה מסחריים ושיווקיים בינלאומיים."

מניות הקנאביס הנסחרות

קנאשור מבטלת את ההסכם עם קניקה

חברת קנאשור , המקימה פעילות לגידול וייצור קנאביס רפואי, הודיעה על ביטול מזכר ההבנות שחתמה לשיתוף פעולה עם חברת קניקה, לאחר שקניקה לא גייסה את ההון הדרוש לעמידה בהסכם. 

קניקה היא חברת ייעוץ, מו"פ ושירותים בתחום הקנאביס, ושיתוף הפעולה היה אמור לכלול הקמה של חממה טכנולוגית לפיתוח מוצרי קנאביס בתוך מתחם המפעל של קנאשור, כשקניקה משלמת שכירות וכן 10% ממניותיה, ואילו קנאשור תספק את חומר הגלם וגם שירותי ייצור ועיבוד. שיתוף פעולה זה לא היה אמור להיות בליבת עסקיה של קנאשור.

קנאשור נמצאת בשלבי סיום של הקמת מפעל הייצור שלה למוצרי קנאביס. היא מקימה בימים אלה גם מתקן גידול קנאביס, אבל עד שהמתקן יהיה מוכן, היא תייצר על בסיס חומר גלם שנרכש מחברת דרך חיים של איריס ורמוט (אשתו של הכדורגלן גילי ורמוט), שעל פי דיווחי קנאשור, היא בשלבים סופיים לקראת קבלת אישור GAP לגידול נאות, וחומר הגלם שלה צפוי להיות זמין בתוך כמה חודשים. קנאשור התחייבה לרכוש מדרך חיים לפחות טונה חומר גלם.

קנאשור הוקמה על ידי ניר פלס ושמעון בר קמה, שרכשו ושיקנו בעבר את חברת סולבר לייצור מוצרים מבוססי סויה. המפעל של קנאשור הוסב ממפעל ייצור תוספי מזון בלוד. יו"ר החברה הוא מפקד חיל האוויר לשעבר עידו נחושתן. החברה נסחרת כיום בשווי של כ-79 מיליון שקל לאחר ירידה של כ-3% במניה במהלך המסחר הבוקר בבורסת ת"א. מתחילת השנה ירדה מניית קנאשור בכ-15%.

הסכם מסחרי לאינטרקיור בגרמניה

חברת הקנאביס אינטרקיור  הודיעה על חתימת מזכר הבנות בין החברה הבת קנדוק, שנמצאת בבעלותה המלאה, לבין חברה גרמנית. לפי ההסכם, החברה הגרמנית תרכוש מאינטרקיור כמות מינימלית של כ-7 טונות קנאביס כבר בשנים 2019-2020. ההסכם יימשך שלוש שנים, ובמהשך התקופה תיקבע כמות מינימלית לשנה הנוספת הכלולה בחוזה, ולשנים נוספות אם יוחלט להאריכו.

כיום עדיין לא ניתן ליצא קנאביס מישראל, ואף שניתן אישור עקרוני של הממשלה הקודמת ליצוא, הרי שללא ממשלה חדשה, צפויה כתיבת התקנות להתעכב ולא ברור אם אכן יתחיל היצוא עד לסוף 2019 כמתוכנן.

אינטקיור מסרה כי ככל הנראה ניתן יהיה לספק את הסחורה כולה, או לפחות את חלקה, ממתקן שמקימה החברה במדינה מהאיחוד האירופי, כך שאין תלות באישור סופי של יצוא הקנאביס מישראל כדי לממש את ההסכם.

מחירי קנאביס בגרמניה במונחי צרכן סופי מגיעים לכ-20 דולר לק"ג - כלומר, 7 טונות יימכרו בכ-140 מיליון דולר. עדיין לא ידוע כיצד יתחלקו החברות בהכנסות.

אינטרקיור, שנמצאת בשליטת יעל פיגל ואלכס רבינוביץ', ושמנוהלת על ידי רבינוביץ' יחד עם ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק (המכהן כיו"ר החברה), וניצן אלון (מנכ"ל החברה הבת קנדוק, שבה מבוצעת פעילות הקנאביס), הגישה באחרונה טיוטת תשקיף להנפקה בבורסת נאסד"ק וצפויה לצאת להנפקה (אם לא יהיו הפתעות בשוק) בחודשים הקרובים. מניית אינטרקיור זינקה מתחילת השנה ב-40%, וכיום שווי השוק של החברה כ-753 מיליון שקל.

קאנומד הגיעה לשלב של 180 השתילים

חברת קאנומד , שנמצאת בשליטת רויטל אקב, הנסחרת בבורסה בתל-אביב לאחר שהתמזגה לשלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס, הודיעה כי תשתול בימים הקרובים את השתילים הראשונים בחוות הקנאביס שלה בבקעת הירדן.

על פי הוראות היק"ר (יחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות), חברות חדשות בתחום הקנאביס צריכות לשתול 180 שתילים שיעברו בקרת איכות, ורק אם יעמדו בדרישות, יתחיל שיווק הקנאביס באופן מסחרי. הגעה לשלב של 180 השתילים פירושה כי החברה תהפוך למסחרית בעוד כמה חודשים, אלא אם לא תצליח לעמוד בדרישות האיכות או האבטחה. מניית קאנומד נסחרת בבורסת ת"א לפי שווי הקרוב ל-33 מיליון שקל, לאחר עלייה של כ-6% במהלך המסחר הבוקר, ונמצאת ברשימת השימור של הבורסה.

כחלק מההיערכות לכניסה לשוק, חתמה קאנומד על הסכם מסחרי עם "אגרוקאן טבע אדיר", אחת משמונה חברות הקנאביס שפועלות בשוק הישראל זה כעשור, עוד לפני הרפורמה בתחום. טבע אדיר הייתה אחת החברות הקטנות מבין שמונה החלוצות בתחום, אבל היא צברה ניסיון משמעותי לאורך שנות פעילותה.

טבע אדיר אינה נסחרת בבורסה, אבל היא לא עצרה את התקדמותה לעומת החברות האחרות. יש לה תקן גידול GAP וגם מוצרים עצמאיים משלה תחת הרפורמה החדשה, שאמורים להגיע בימים אלה לבתי המרקחת. בינתיים, טבע אדיר לא יוצאת לבורסה, והיא נחשפת אליה רק דרך העסקה עם קאנומד. ואולם, סביר להניח שאם השוק ימשיך להיות מזמין, היא תצא להנפקה אחרי שתבסס את הכנסותיה.

במסגרת ההסכם, אגרוקאן טבע אדיר תנחה את קאנומד מקצועית, ואחר כך תרכוש ממנה את מלוא התוצרת באופן בלעדי עד לסוף 2021, במחיר של 4.0-4.15 שקלים לגרם. קאנומד מסרה כי היקף ההכנסות השנתי הצפוי לחברה במסגרת ההסכם הוא בטווח שבין 12 מיליון שקל ל-18 מיליון שקל בשנה. 

על רקע ההסכם עם טבע אדיר, מבטלת קאנומד את ההסכם הקיים עם חברת תיקון עולם, שהיה אמור להתנהל במתכונת דומה. תיקון עולם סובלת בחודשים האחרונים ממחסור בתפרחת קנאביס, ולכן ביקשה לחתום על הסכמי גידול עם ספקים חיצוניים, קאנומד וקנביט. כרגע נראה כי החברה לא תוכל להסתמך על הסכמים אלה כדי לחזור לאספקה סדירה בחודש יולי, כפי שקיוותה. 

עוד כתבות

יונדאי סנטה פה / צילום: יחצ

גרסת הבנזין של יונדאי סנטה פה החדשה עולה בסולם התמורה

גרסת הבנזין של הקרוס-אובר 7 מקומות הקוריאני מציעה קצת פחות תחכום בהרבה פחות כסף

סקר הסקרים - מועד ב'

סקר הסקרים: המאמצים של ברק לא נושאים פרי, נתניהו פותח פער על גנץ

מערכת הבחירות החדשה יצאה לדרך, וסקר הסקרים חוזר ● מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה? ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

השקעות אלטרנטיביות / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

במוצרים אלטרנטיביים לא כל המנהלים שווים

התחום הצומח של השקעות בנכסים אלטרנטיביים בחו"ל מצריך מיומנות גבוהה והיכרות עמוקה עם הנכסים ● מנהלי השקעות ישראלים בעלי מומחיות עשויים להניב למשקיעים ערך מוסף ואפילו תשואות עודפות, אם ינצלו את היתרונות היחסיים שלהם ● מנגד ניצבים מנהלים שהערך המוסף העיקרי שהם מעניקים הוא עצם הגישה לנכסים אלטרנטיביים בחו"ל ● כתבה שנייה משתיים

אורי גלזר/  צילום: שלומי יוסף

"מישהו התבלבל פה. זה לא הצמח שלהם, זה הצמח שלנו"

אורי גלזר, אקטיביסט ומטופל קנאביס רפואי שהיה מאדריכלי התחום, מקים חוות קנאביס שיתופית ורוצה לשבור את מחירי השוק בזכות מטופלים שמגדלים עבור עצמם

יאיר לפיד, פודקאסט לשבת / עיבוד תמונה: אפרת לוי

עם הגב לים: הפודקאסטים הטובים ביותר לסוף השבוע

כמה חם היה השבוע? ● מספיק חם כדי לקפוץ לטבילה בים, שלמרבה הצער מלא במדוזות  ● זאת הזדמנות נהדרת לשבת על הספה עם מזגן ולהינות מפודקאסטים שעשו לנו את השבוע ● פודקאסט לשבת ● האזינו

מהגרי עבודה מחכים בתור לכניסה ללשכת האוכלוסין והגירה בת"א / צילום: תמר מצפי

פחות מלבנון ומאוגנדה: מדינת היהודים לא מובילה בקליטת הגירה

גירוש האימהות הפיליפיניות עורר ויכוח על מדיניות ההגירה של שר הפנים • השר טוען להגנתו שישראל קולטת עולים יותר מאשר המדינות שקולטות מהגרים ופליטים • אבל המספרים מראים שהיתרון של ישראל הולך ונשחק, וכיום מדינות אחרות נושאות בנטל הגירה כבד מאיתנו

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

אני ילד ירח: כל צעד קטן לאדם, גם הצעד הזה שלי, הוא קפיצה ענקית למין האנושי

50 שנה לנחיתה על הירח וגם בהווה יש מה לחגוג - אם אתם מהטיפוסים שדומעים מול פוטונים מתנשקים

אש עוד תבוא / באדיבות פסטיבל הקולנוע בירושלים

פסטיבל הקולנוע בירושלים: 5 סרטים שלא כדאי להחמיץ

רוב הסרטים שיוקרנו בפסטיבל לא יגיעו לבתי הקולנוע בארץ ● מי שיעלה לרגל יוכל לצפות בכמה יצירות מיוחדות

אהוד ברק ובנימין נתניהו  / צילום: תמר מצפי

הכניסה של ברק למירוץ - מיתוג הדמוקרטיה כ"שמאלנית"

ברק משלים את המהפכה של נתניהו ושקד. ואולם הבעיה המרכזית היא הצגת הימין כלא-דמוקרטי

לחיות ולמות בתל אביב / צילום כריכת הספר

"לחיות ולמות בתל אביב" של שלמה זנד: כשהיסטוריון מנסה לכתוב מותחן

בספר “לחיות ולמות בתל אביב”, שכתב פרופ’ שלמה זנד, הגיבור הוא היסטוריון שמזכיר את המחבר ● חוץ מהיסטוריונים והיסטוריה, יש גם שוטרים, אנשי שב”כ ומוסד, אנשי שמאל רדיקלים ואף סקס לרוב

השור של וול סטריט / צילום: שאטרסטוק

"לפעול במהירות": הסגנים של פאואל מדברים על הורדה אגרסיבית של הריבית

נשיא הפד של ניו יורק, ג'ון וויליאמס, אמר כי יש להקדים תרופה למכה ולחתוך הריבית ● למרות שדבריו התבססו על מחקרים ולא על ישיבת הפד האחרונה, למשקיעים זה הספיק כדי לחמם מנועים לקראת שיאים חדשים ● אחרי וויליאמס, סגנו של פאואל, קלרידה, הוסיף רמז למדורה, ועלו הסיכויים להורדת ריבית כפולה

שירי דובר / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

הורים, את הספרים האלה הילדים שלכם כבר קראו?

ז'אנר ספרי ההשראה על נשים מובילות לאורך ההיסטוריה הוא מומלץ ומבורך, רק חבל שלפעמים נשכח קהל היעד החשוב ביותר שלו

פרופסור מימי אייזנשטדט / צילום: איל יצהר

נשיאת האוניברסיטה הפתוחה: "נשים נכנסות לשלבים הראשונים של הדוקטורט ונתקעות"

הפורטפוליו של פרופ' מימי אייזנשטדט, 62, נשיאת האוניברסיטה הפתוחה ● “האקדמיה מאוד תחרותית ותובענית. היה לי מזל שהייתי במדעי החברה, כי במדעי החיים גם צריך להאכיל את חיות המעבדה בלילה”

מפל ג'ילבון/ צילום: אורלי גנוסר

אל הג’ילבון ובחזרה: טיול קצר, בינוני או ארוך עם הרבה צל ושכשוכים

זו העונה לטיולי מים, טבילות, שכשוכים ואם אפשר, עם הרבה צל ולא יותר מדי הליכה בחום. נחל ג’ילבון בגולן, למשל

עמיר פרץ / צילום: REUTERS/Gil Cohen Magen / צילום: רויטרס

פרץ משנה את הטון: לא אשב עם נתניהו גם בטרם כתב אישום

אתמול אמרה אורלי לוי כי אינה פוסלת חבירה לממשלת בראשות הליכוד. הקווים האדומים כדבריה היא אם יוגש נגד נתניהו כתב אישום ● היום הציג פרץ עמדה נחרצת יותר, ואמר "נתניהו הפך לנטל על ישראל"

עורך דין עמית חדד/  צילום: יונתן בלום

"המציאות המשפטית והפסיקה אמורות להביא לסגירת תיקי רה"מ"

עו"ד עמית חדד, הסנגור שמייצג כיום לבדו את בנימין נתניהו, כפי שלא היכרתם: על הילדות באשקלון ("לא תמיד התנהגתי כמו שציפו") ● על הבחירה בלימודי משפטים (בשיעור הראשון הבנתי שבחרתי נכון") ● ועל החשדות כי הלקוח מספר 1 קיבל שוחד בדמות סיקור תקשורתי חיובי: "מי שהדמוקרטיה בישראל חשובה לו, היה צריך להתנגד לחקירה"

היינן הצעיר אדריאן רוסטאן ביקב שהקים באחוזת הכרמים של סבו/ צילום: יח"צ חו"ל

העמק הוא חלום: היינות מעמק הרון שלא משחקים אותה רציניים מדי

אחד מאזורי היין הכי מגוונים בצרפת ובכלל, הוא עמק הרון ● מתברר שהם יודעים לעשות גם יינות אדומים לא כבדים שמתאימים לקיץ

אדם נוימן / צילום: צילום: רויטרס Eduardo Munoz ,

לפני ההנפקה: אדם נוימן מימש מניות ווי וורק ב-700 מיליון דולר לפני ההנפקה

היקף ועיתוי המימוש נחשב יוצא דופן בהתחשב בכך שהמייסדים מחכים בדרך כלל עד לאחר ההנפקה הציבורית כדי לממש אחזקות ● על פי הדיווח, נוימן כבר הקים פמילי אופיס כדי להשקיע את ההכנסות

 המגדלור של Davaar, ליד קמפבלטאון / צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

סקוטלנד למתקדמים, או לכל מי שמוכן להתמסר לאיטיות ולערפל

הטיול בדרום-מערב סקוטלנד, בחצי האי קינטייר, אינו מסע לכל אדם ● הוא מתאים למי שמחפשים שקט אמיתי ומוכנים להתמסר לאיטיות, לגשם, לערפל וליופיים של צוקים, מגדלורים, כפרי דייגים, איים קטנים ומזקקות וויסקי לרוב

פרופ’ גרגור ריד /צילום: יחצ

חיידקים טובים, מוצרים רעים: חלוץ המחקר בפרוביוטיקה יוצא נגד השרלטנים

פרופ' גרגור ריד, שגילה שיוגורט עשוי להועיל יותר מאנטיביוטיקה בדלקות שתן חוזרות, כועס על מחקר של מכון ויצמן שיצא נגד מוצרים פרוביוטיים, אבל מודה: "רק 10% מהמוצרים היום ראויים לתואר הזה"