גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט: פתיחה חזקה לעונת הדוחות לרבעון השלישי

הנאסד"ק עלה ב-1.2%, S&P 500 טיפס ב-1%, והדאו ג'ונס הוסיף 0.9% ● מחיר הנפט ירד ב-1.5% ● ג'י.פי מורגן, סיטיגרופ ובלאקרוק עקפו את התחזיות ברבעון השלישי של השנה ● יונייטדהלת' העלתה את תחזית הרווח לשנה לאחר הדוחות ● ג'ונסון אנד ג'ונסון עקפה את התחזיות ● זינוק מחיר בשר חזיר הקפיץ את האינפלציה בסין לשיא של 6 שנים ● מדד המחירים לצרכן בסין עלה ב-3% בספטמבר ● פולקסווגן מעכבת בניית מפעל בטורקיה בצל תקיפת הכורדים

סוחרים בבורסת ניו יורק/ צילום: רויטרס, Brendan McDermid
סוחרים בבורסת ניו יורק/ צילום: רויטרס, Brendan McDermid

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

העליות שאפיינו את המסחר בוול סטריט במשך כל היום התמתנו מעט לקראת הנעילה. מדד נאסד"ק עלה בסיום המסחר ב-1.2%, S&P 500 טיפס ב-1%, והדאו ג'ונס הוסיף 0.9%.

22:00

מחיר הנפט המשיך לרדת היום, לאחר שני ימים של נתונים כלכליים חלשים שהגיעו מסין ועל רקע חששות המשקיעים בנוגע לסיכוייה של עסקת סחר בין ארה"ב לסין. מחיר הנפט מסוג ברנט ירד ב-1.15% למחיר של 58.67 דולר לחבית, בעוד מחירו של נפט מסוג WTI צנח ב-1.5% ל-52.81 דולר לחבית.

20:55

מתחזקות העליות בוול סטריט: הנאסד"ק עולה ב-1.4%, S&P 500 מטפס ב-1.2%, והדאו ג'ונס מוסיף 1.1%. שלושת המדדים המובילים בוול סטריט הגיעו לרמות שיא של שלושה שבועות, לאחר פרסום התוצאות הכספיות של כמה מהבנקים המובילים בארה"ב לרבעון השלישי. עוד תרמו לסנטימנט החיובי התקוות שלפיהן האיחוד האירופי ובריטניה יגיעו להסכם לקראת פסגת המנהיגים הצפויה ביום חמישי, לאחר שהממונה על המו"מ מטעם האיחוד אמר כי הדבר אפשרי.

18:45

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים: בפרנקפורט מדד הדאקס עלה בכ-1.2%, בפריז הקאק הוסיף כ-1%, ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי טיפס ב-1.1%. בלונדון מדד פוטסי ננעל ללא שינוי.

הנפט נסחר בירידה של כ-0.4% למחיר של 53.4 דולר לחבית ואילו הזהב רושם ירידה של כ-0.8% למחיר של 1,485.9 דולר לאונקיה.

הדולר מתחזק למול הין היפני בכ-0.4% ונסחר בשער של 108.8 ין לדולר, הליש"ט מתחזקת מול הדולר בכ-1% ונסחרת בשער של 1.27 דולר לליש"ט והאירו מתחזק ב-0.1% ונסחר בשער של 1.1 דולר לאירו.

18:00

המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל בעליות שערים נאות של 1.1%-1.2% במדדים המובילים. מתוך 34 חברות S&P 500 שכבר פרסמו את דוחותיהן לרבעון השלישי, 29 עקפו את תחזיות האנליסטים.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים: מדד הדאו ג'ונס עולה ב-כ0.5%, S&P 500 מוסיף כ-0.4% והנאסד"ק מטפס בשיעור דומה.

ענקית הפיננסים בלאקרוק  עקפה את תחזיות האנליסטים ורשמה רווח רבעוני של 7.15 דולר למניה, גבוה ה-19 סנט מתחזיות האנליסטים. בעוד שההכנסות היו בטווח התחזיות, הרווח צנח ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

חברת התעופה יונייטד איירליינס  צפויה לפרסם את דוחותיה לאחר סיום המסחר היום. בין החברות שצפויות לפרסם את דחותיהן מחר נטפליקס , IBM  ובנק אוף אמריקה .

15:25

לאחר פרסום דוחות ג'י.פי מורגן מוקדם יותר, גם סיטיגרופ  פרסם דוחות ועלה על התחזיות המוקדמות של השוק. ההכנסות הסתכמו ב-18.6 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 18.54 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב-1.97 דולרים למניה, לעומת הצפי לרווח של 1.95 דולרים למניה.

גולדמן זאקס דיווח על רווח של 4.79 דולרים למניה, 2 סנט מתחת לתחזיות המוקדמות של האנליסטים לרבעון השלישי. ההכנסות של בנק ההשקעות עמדו בתחזיות השוק.

13:59

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.3% על רקע עונת הדוחות לרבעון השלישי של השנה.

בנק ההשקעות ג'י.פי מורגן צ'ייס דיווח על הכנסות של 28.5 מיליארד דולר, מעל לתחזיות שצפו הכנסות של 28.47 מיליארד דולר, ומעל ההכנסות בתקופה המקבילה אשתקד של 27.82 מיליארד דולר. מדובר בעלייה של 2.4% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הרווח הסתכם ב-2.68 דולרים למניה, מעל לתחזיות האנליסטים ב-23 סנט.

ג'ונסון אנד ג'ונסון  עקפה את התחזיות לרבעון השלישי. ההכנסות הסתכמו ב-20.729 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת הצפי של האנליסטים להכנסות של 20.348 מיליארד דולר. בשורה התחתונה, הרווח המתואם למניה הסתכם ב-2.12 דולרים, מעל לתחזיות לרווח של 2.01 דולרים למניה. הרווח הלא מתואם למניה הסתכם ב-1.81 דולרים למניה, לעומת הצפי של האנליסטים לרווח של 1.44 דולרים למניה. החברה העלתה את התחזיות לשנה כולה, וצופה כעת רווח למניה בטווח של 8.84-8.89 דולרים לעומת תחזית קודמת לרווח של 8.73-8.83 דולרים למניה.

יונייטד הלת' סרוויסס  עולה לאחר שעקפה את התחזיות והעלתה את התחזית לשנה כולה. החברה רשמה עלייה של 6.7% בהכנסות הרבעון השלישי ל-60.35 מיליארד דולר, מעל לתחזיות שצפו הכנסות של 59.78 מיליארד דולר. תחזית הרווח למניה לשנה כולה הועלתה לטווח של 14.9-15 דולרים למניה, לעומת תחזית קודמת לטווח של 14.7-14.9 דולרים למניה.

12:50

בורסות אירופה נסחרות בעליות בהובלת הבורסה במדריד שמטפסת ב-0.7%. מדד הדאקס הגרמני והקאק הצרפתי עולים ב-0.5% כ"א. מנגד, הפוטסי משיל 0.2%.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בשעה זו, בהמשך לסגירה היציבה אמש בניו יורק.

ארי ולד, האסטרטג הטכני של אופנהיימר, ממשיך בגישתו החיובית כלפי שוק המניות האמריקאי, לאור שבירה כלפי מעלה של רמת ההתנגדות של 2,943 נקודות במדד ה-S&P 500. "למרות העליות בשוק, היחס בין פוזיציות פתוחות באופציות "קול" ו"פוט" נמצא עדיין באזור הפסימי (אם כי משתפר), דבר התומך בהמשך מגמת העליה. בנוסף, גם סקרי המשקיעים מצביעים עדיין על מידת זהירות רבה, בדומה לרמות שפל של דצמבר 2018, ובכך השיפור הצפוי באמדנים אלה אמור לספק תמיכה למהלך העליות בשווקים". נקודה נוספת התומכת בהערכתו החיובית של ארי ואלד היא התנהגות ארוכת הטווח של תשואות אג"ח ארה"ב ל-10 שנים, וכן היחס בין מניות בעלות ביטא גבוהה (כלומר, אפיקי סיכון) למניות סולידיות בעלות תנודתיות נמוכה. שני האמדנים הללו נמצאים ברמות שפל היסטורי, בדומה לרמותיהם בשנים 2016 ו-2012, מועדי תחילת מהלכי העליות הארוכים. בכך, ואלד סבור כי גם הפעם עומד שוק המניות האמריקאי לקראת מהלך עליות מהותי.

10:50

בורסות אירופה נסחרות בעליות, כאשר החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו בטריטריה הירוקה. מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.5%, הקאק הצרפתי מטפס בשיעור דומה והפוטסי הבריטי עולה ב-0.2%.

הליש"ט מזנקת על רקע הדיווחים כי תוכנית הברקזיט לא ירדה מהפרק. מישל ברניה, הממונה מטעם האיחוד האירופי על המשא ומתן עם בריטניה, אף הרחיק לכת ואמר כי ניתן יהיה להגיע להסכם ברקזיט כבר השבוע.

פולקסווגן  מעכבת בניית מפעל בטורקיה בצל התקיפה הצבאית את הכורדים בצפון סוריה. עלות המפעל שתוכנן היקפה הוא 1.4 מיליארד דולר.

 

07:30

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת. בורסת יפן קופצת ב-1.8%, לאחר שאתמול הייתה בחופשה. בורסת הונג קונג קומרת על יציבות, בורסת שנחאי יורדת בכ-0.5%, הקוספי רושם עליות קלות של 0.15%. 

האינפלציה בסין נושקת לשיא של שש שנים על רקע הזינוק החד במחירי בשר החזיר בחודש ספטמבר בשיעור של 69.3% לעומת אוגוסט. מדד המחירים לצרכן עלה ב-3% בספטמבר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, בהמשך לעלייה של 2.8% שנרשמה באוגוסט. מחירי המזון זינקו ב-11.2% במהלך 12 החודשים שהסתיימו בספטמבר, הקצב המהיר מזה כ-8 שנים.

המסחר בארה"ב ננעל אמש בירידות קלות. דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 איבדו כ-0.1%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע כי הוא משהה את שיחות הסחר עם טורקיה ומעלה את המכס על הפלדה מטורקיה ל-50%. זאת בתגובה להתקפה של טורקיה על הכורדים בצפון סוריה. בנוסף הודיע טראמפ כי בקרוב הוא יורה על סנקציות נגד בכירים טורקים. 

"הצו יאפשר לארה"ב להטיל סנקציות כבדות נוספות על מי שיהיה מעורב בהפרה רצינית של זכויות אדם, בהפרה של הפסקות אש, במניעה של אנשים לחזור לביתם, בהחזרה בכוח של פליטים, או באיום על השלום, הביטחון והיציבות בסוריה", כתב טראמפ בהצהרה שפורסמה בטוויטר.

מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין אמר אתמול ל"CNBC" כי לארה"ב וסין יש הסכם ראשוני שמטפל בכמה מהסוגיות המרכזיות שגרמו למתיחות בין שתי המעצמות. "הייתה לנו התקדמות משמעותית במשא ומתן בשבוע האחרון. יש לנו הסכם עקרוני שתלוי בסיכומים בכתב", אמר מנוצ'ין. בנוסף הוא ציין כי אם השתיים לא יצליחו להגיע להסכם, ארה"ב תטיל מכסים על מוצרים סיניים במהלך אמצע דצמבר. עם זאת, הוא אמר כי הוא "מצפה שיהיה הסכם עם סין".

למרות האופטימיות של מנוצ'ין, לא בטוח שההסכם ייחתם בקרוב. לפי "CNBC", הסינים מעוניינים בסבב נוסף של דיונים לפני שיחתמו על הסכם הסחר.

עוד כתבות

בניין ה-OECD בפריז / צילום: עמירם ברקת

ה-OECD צופה ירידה בצמיחה בישראל לקצב של 2.9% בשנתיים הבאות

כמו כן צופה הארגון ירידה בצריכה, האטה בשוק העבודה ודחיפה מסוימת מהריבית הנמוכה ומיצוא הגז ● בדוח הרבעוני שלו הודיע הארגון כי הצמיחה הגלובלית האיטית תימשך, וכי הוא צופה שיפור צנוע בקצב הצמיחה העולמית רק ב-2021

כיצד יתמודדו חברות עם השלכות האוטומציה שלהן? / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

BigPanda גייסה 50 מיליון דולר בהובלת Insight partners

את הגיוס הובילה קרן Insight partners, שהשקיעה גם בוויקס הישראלית ובטוויטר, והשתתפו בו גם המשקיעים הקיימים בחברה Sequoia, Battery Ventures ו- Mayfield

כנס חדרה לאנרגיה- שומרי הבית / צילום: ענבל בן יעקב

"התנהלות המדינה סביב אסדת לווייתן ממשיכה להיות תמוהה"

המועצות המקומית זיכרון יעקב, פרדס חנה-כרכור, עמק חפר, ג'סר א-זרקא, מגידו ועמותת "צלול" הגישו עתירה לביטול היתר הפליטה של אסדת לוויתן והן דורשות צו מניעה נגד הפעלת האסדה ● גם עמותת "שומרי הבית" פנתה לבית המשפט, ופעיליה שיבשו את נאומו של השר שטייניץ הבוקר בכנס בחדרה

בני דרייפוס / צילום: כדיה לוי

"הגיע הזמן שמדינת ישראל תמסד את העיקרון של דיור בהישג יד, ולא רק כתגובה למשבר"

מנכ"ל משרד השיכון בני דרייפוס עושה בראיון ל"גלובס" חשבון נפש מקיף על התוכנית הלאומית לסיוע למחוסרי דיור • "מחיר למשתכן הוכיחה שהמדינה יכולה להשפיע אם היא רוצה"

הנשיא ריבלין ויו"ר הכנסת אדלשטיין / צילום: מיכאל דימנשטיין , לע"מ

ריבלין: "גורל חברי הכנסת לא חשוב יותר מגורל הזקנה בבית החולים"

הנשיא ראובן ריבלין מתח ביקורת קשה על הפוליטיקאים בשל כישלון ניסיונות הקמת הממשלה ● "ב-21 הימים הללו, אתם תשבו איש איש לנפשו, עם מצפונו, ותצטרכו לענות על שאלה אחת בלבד: מהי חובתי כלפי מדינת ישראל?"

מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי / צילום: רויטרס, STEPHEN LAM

כך מתכוונת גוגל לבלום את הפייק ניוז

יכולות ה"טרגוט" של מפרסמי מודעות פוליטיות יצומצמו משמעותית ● המהלך ייכנס לתוקף בבריטניה עוד שבוע מהיום, לפני הבחירות ב-12 בדצמבר ● במדינות האיחוד האירופי המהלך ייכנס לתוקף החל מסוף השנה הנוכחית, וביתר העולם ב-6 בינואר

סמסונג סאני / צילום: יחצ

ההסתדרות נערכת להחרפת המאבק בסאני; פנתה לנשיא סמסונג

לדברי ההסתדרות, המשבר בסאני, יבואנית סמסונג, נגרם נוכח גרירת הרגליים של ההנהלה במו"מ להסכם קיבוצי ראשון בחברה, תוך ביזוי מתמשך של נציגות העובדים וניסיונות להכשיל את התאגדותם בהסתדרות, וללא נכונות לקיום דיאלוג אמיתי ● סאני: "מחויבים למו"מ הקיבוצי"

מפגינים בטהרן על העלאת מחירי הדלק. / צילום: רויטרס

טהראן מנסה לשכך את מהומות הדלק: מחלקת מענקי מזומנים לעניים ומארגנת הפגנות בעד המשטר

הממשלה העלתה את הסבסוד החודשי במזומן ב-13 דולר לנפש בחודש ל-60 מיליון איש מהמעמד הנמוך והבינוני ● לפחות 106 מפגינים נהרגו במהומות

אסנת רונן / צילום: ישראל הדרי

אסנת רונן מונתה ליו"ר פרטנר במקום אדם צ'זנוף: "החברה בעמדה מצוינת"

צ'זנוף פרש מהתפקיד בשבוע שעבר יחד עם דירקטורים נוספים מקבוצת סבן, לאחר שהקבוצה ויתרה על השליטה בפרטנר ● האצ'יסון תגיש למשרד התקשורת בקשה להיתר שליטה בימים הקרובים

שי ניצן/ צילום: איל יצהר

פרקליט המדינה שי ניצן בשיחות סגורות: נתניהו לא יכול לקבל מנדט להקים ממשלה תחת כתב האישום

על פי גורמים במשרד המשפטים, פרקליט המדינה שהיה אחד הגורמים הדומיננטיים בהליכים המשפטיים טען בשיחות כי נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה משום שעליו לקבל מנדט להרכיבה ודבר זה איננו אפשרי תחת כתב אישום

ישי דוידי / צילום: איל יצהר

קרן פימי נכנסת לביומד: רוכשת 12% ממניות חברת קמהדע תמורת כ-30 מיליון דולר

פימי רוכשת החזקות מקרן ברוש ליאון רקנאטי ויונתן האן ● העסקה נעשתה במחיר שוק המשקף לחברה שווי של כ-240 מיליון דולר

אייל טריבר/צילום: יחצ

מיטרוניקס ממשיכה לצמוח בשיעור דו ספרתי והמניה דוהרת; קיבוץ יזרעאל מחזיק מניות בשווי 2 מיליארד שקל

יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות שחייה דיווחה על הכנסות של כ-165 מיליון שקל ברבעון השלישי, צמיחה של 14% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ● "העונה בחצי הכדור הצפוני התארכה לתוך הרבעון השלישי, שהתאפיין בהמשך ביקושים חזקים בארה"ב ופתיחה מרשימה של העונה באוסטרליה"

דוד ביטן, הליכוד / צילום: איל יצהר, גלובס

האם בלי בדר ועופר הליכוד הייתה גדולה כמו כחול לבן?

ח"כ דוד ביטן מאשים הסכם עודפים כושל בכך שהליכוד קטנה מכחול לבן. הזיכרון בוגד בו ● המשרוקית של גלובס

מימין: שגיא גידלי ועמית ברקת  / צילום: נדב כהן יונתן

SonicWall הובילה השקעה של 10 מיליון דולר בחברת הסייבר פרימטר 81

פרימטר 81 מפתחת טכנולוגיה לגישה מאובטחת מרחוק לרשתות ארגוניות ● עוד השתתפו בגיוס המשקיעים הקיימים בחברה, Spring Ventures, ומשקיעים פרטיים שהשתתפו גם בסבב הגיוס הקודם

חנוך ועידן מוטולה / צילום: אלבום פרטי

שווים בתקשורת: המיזם להקמת גוף תקשורת שמורכב מעיתונאים עם מוגבלות

העיתונאי עידן מוטולה, שהקים את עמותת "שווים" שמטרתו "לתת קול לאנשים עם מוגבלות", החליט להקים גוף תקשורת ייעודי שיורכב ע"י אנשים בעלי מוגבלויות מתחומים מגוונים ● לשם כך הוא פתח קמפיין לגיוס המונים

בני גנץ ובנימין נתניהו בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין / צילום: חיים צח, לע"מ

המנדט של גנץ נגמר וישראל נקלעה למצב תקדימי: מה צפוי לקרות ב-21 הימים הבאים?

הודעתו של אביגדור ליברמן כי מפלגתו לא תצטרף לאף אחד מהגושים, מובילה את ישראל לראשונה למצב שבו אף מועמד לא הצליח להקים ממשלה בתום 28 ימים שקיבל מהנשיא • האם יש דרך להימנע מבחירות שלישיות?

גדעון סער / צילום: טל שניידר, גלובס

גדעון סער: יש לקיים פריימריז לראשות הליכוד אם הולכים לבחירות שלישיות

בנימין נתניהו / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

תגובה קשה של נתניהו לאישום בשוחד: "לחקור את החוקרים"

ראש הממשלה נתניהו מסר תגובתו לאחר החלטת היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בגין עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים ● "בתהליך הזה לא חיפשו את האמת, אלא חיפשו אותי... תופרים פה חליפה מיוחדת רק בשבילי"

נפגעי הקורקינטים - 20 בנובמבר 2019

לראשונה בישראל: "גלובס" ואיכילוב עם מספר נפגעי תאונות הקורקינטים

קזינו באילת / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קרייטיב

אחרי ששוויו הוערך בעבר במיליארד דולר: קזינו לוטרקי ביוון צפוי להימכר ב-15 מיליון אירו

חברת קווינקו, המחזיקה במחצית מהשליטה בקלאב הוטל לוטרקי, צופה רווח של 5.5 מיליון אירו ממכירתה ורווח דומה ממכירת קרקע בקמבודיה