גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה שלילית בבורסה: ת"א 90 איבד 1.1%; טאואר צנחה בכ-5%

ננו דיימנשן זינקה ב-14.4%, טלרד זינקה ב-7.7% על רקע הליכי התייעלות, קסטרו קפצה ב-6.7%, מניות הקנאביס הרודיום ושיח מדיקל עלו ביותר מ-6% כ"א ● מנגד, קרדן אן.וי צנחה ב-17.7%, אופקו צללה ב-10.16%, המשביר איבדה 6.3%, ורדהיל נפלה ב-6%

בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בטריטוריה האדומה, כאשר מדד ת"א 35 איבד 0.4%, ת"א 90 ירד ב-1.1%, ומדד ת"א נדל"ן השיל 0.7% מערכו.

מניית טאואר  צנחה בכ-5% בצל הורדת תחזיות של חברת השבבים טקסס אינסטרומנט האמריקאית.

ננו דיימנשן  זינקה ב-14.4%, טלרד נטוורקס  זינקה ב-7.7% על רקע הליכי התייעלות, קסטרו  קפצה ב-6.7%, מניות הקנאביס הרודיום השק  ושיח מדיקל  עלו ביותר מ-6% כ"א. מנגד, קרדן אן.וי.  צנחה ב-17.7%, אופקו הלת'  צללה ב-10.16%, המשביר 365  איבדה 6.3%, ורדהיל  נפלה ב-6%.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.25 מיליארד שקל.

15:15

יום המסחר השני לשבוע המסחר המקוצר מתנהל במגמה מעורבת, עם שינויים קלים בשני המדדים המובילים. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה שלילית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם. זאת, כשברקע למסחר המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר פרסום הדוחות הכספיים של החברות לרבעון השלישי של השנה, לצד ההתפתחויות הגיאופוליטיות ברחבי העולם, בהן ה"ברקזיט" של בריטניה מגוש האירו, המתיחות בין הונג קונג לסין ומלחמת הסחר הנמשכת בין ארה"ב לבין סין.

בזירה המקומית, בשל חופשות חגי תשרי, שבוע המסחר הנוכחי כולל שלושה ימים בלבד, בדומה לשבוע שעבר.

בהראל פיננסים התייחסו בסקירתם השבועית למצב השווקים, וציינו כי "כל עוד הכלכלה העולמית לא בדרך למיתון, המיקוד להמשך השנה ממשיך להיות בשיעור גבוה יחסית, תוך מעבר לשוקי מניות בעלי סטיית תקן נמוכה, כדוגמת ישראל".

עוד הוסיפו לגבי השוק המקומי, כי "אנו ממשיכים להמליץ להקצות חלק גדול מהחשיפה המנייתית למניות ישראל לאור העובדה שפוטנציאל התשואה גבוה יותר, הכלכלה נראית טוב יותר והריבית תישאר נמוכה עוד לא מעט זמן".

לגבי שוק החוב ציינו כי "במבט קדימה אנו ממשיכים להעדיף אג"ח של חברות בדירוגים גבוהים".

בצד השלילי במדד ת"א 35, מניית טאואר   צונחת בכ-7%. זאת כשברקע למסחר ענקית המוליכים למחצה טקסס אינסטרומנטס  פרסמה תחזיות מאכזבות לרבעון הרביעי של השנה, ומשכה את מניות הענף לירידות חדות.

עוד בין היורדות במדד המוביל, מניית אופקו   מאבדת כ-6%, כשברקע למסחר הודעת החברה על כוונתה לגייס עד 100 מיליון דולר בהנפקת מניות אחרי הצלחת החברה בניסוי קליני באחד מהמוצרים שהיא מפתחת.

שתי המניות מושכות את מדד טק-עילית לירידה של כ-1%, כשעוד בין מניות המדד זו של פרוטליקס   מאבדת כ-5%-4% ואודיוקודס   נחלשת בכ-3%.

בצד החיובי של ת"א 35, מניית טבע  מוסיפה לערכה כ-2%-1% אחרי קפיצה של כ-11% אתמול שנרשמה אחרי שהחברה אישרה כי היא מגבשת הסדר פשרה כולל בפרשת האופיואידים, שבמסגרתה היא נתבעת בארה"ב יחד עם חברות תרופות נוספות.

עוד במסחר, חברת טלרד  דיווחה על אימוץ תוכנית התייעלות ביחס לחלק מפעילותה, ומנייתה מגיבה בקפיצה של כ-7% ומניית ננו דיימנשן   מגיבה בקפיצה של כ-20% להודעת החברה כי "השיגה אבן דרך מהותית במכירות", אחרי שמכרה ברחבי העולם יותר מ-50 מהמערכות שהיא מפתחת.

בצד השלילי, יחידות ההשתתפות של גבעות  צונחות בכ-7%, אחרי ירידה של כ-5% אתמול שנרשמה על רקע הודעת החברה ולפיה "בשל תקופת החגים הופסקה פעילות הקידוח באתר מגד 8. הקידוח יחודש בתחילת נובמבר".

יחידות ההשתתפות של רותם אנרגיה  מטפסות בכ-7% ומשלימות זינוק של 100% מנקודת השפל שבה שהו בחודש אוגוסט האחרון, המקרב אותן למחיר ההנפקה שנעשתה בסוף 2018.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום מגמה חיובית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה דומה.

13:00

המסחר בת"א מתנהל בעליות קלות במדדים המובילים. בצד השלילי בולטת מניית טאואר  בנפילה של למעלה מ-8%. זאת על רקע ירידות בענף בארה"ב, לאחר תחזית שלילית של טקסס אינסטרומנטס אופקו   ממשיכה לרדת ומאבדת 6%. היום הודיעה חברת הביומד הרב-תחומית על כוונתה לגייס עד 100 מיליון דולר בהנפקת מניות מן הציבור. ההודעה מגיעה על רקע הצלחה של החברה בניסוי קליני בהורמון גדילה לטיפול בילדים עם חשש לעיכוב בגדילה.

מניית קרדן אן.וי  נחתכת ביותר מ-14%. אמש הודיעה קבוצת ההנדסה ברן  כי ברצונה למזג לתוכה את תהל שבבעלות קרדן.

בצד החיובי במדד המרכזי בולטות מניות טבע   ובזק  בעליות של יותר מ-2%. 

10:00

המסחר בבורסת ת"א נפתח היום (ד') באיחור, לאחר שמניית אופקו   צללה בטרום מסחר בכ-11%. לאחר הפתיחה נרגעו מעט הירידות והמניה נסחרת בירידה של כ-7%. ירידות חדות נרשמות גם במניית טאואר  , והיא מאבדת 6%. ירידות נרשמות במדדים המובילים והם מאבדים כ-0.5%-0.4%.  

06:25

יום המסחר בבורסה של ת"א צפוי להיפתח הבוקר על רקע עיכוב הברקזיט והירידות בוול סטריט. הפרלמנט הבריטי הצביע אמש, לראשונה אי-פעם, בעד הסכם ברקזיט כלשהו, אך דחה את דרישת הממשלה לאשר אותו בחקיקת בזק. הליש"ט ירדה ב-0.7% מול הדולר לאחר ההפסד בהצבעת לוח הזמנים. העליות שנרשמו בוול סטריט במהלך מרבית יום המסחר נמחקו, הנאסד"ק ירד בכ-0.7%, S&P 500 נסוג בכ-0.3%, והדאו ג'ונס ננעל בירידה של כ-0.1%. 

משמעות ההצבעה היא שמועד פרישת בריטניה מהאיחוד ככל הנראה יידחה בפרק זמן לא ידוע. 322 חברי פרלמנט דחו את ההצעה, שכללה התכנסות לדיונים מרתוניים עד חצות היום ומחר, בעוד 308 תמכו בה. ראש הממשלה בוריס ג'ונסון אמר כי הוא "מאוכזב" מהתוצאה והודיע כי "יקפיא" את החקיקה בנוגע לפרישה מהאיחוד האירופי.

אתמול ננעל יום המסחר בת"א בעליות שערים: ת"א 35 רשם עלייה של כ-0.5%, מדד ת"א 125 הוסיף כ-0.4% ות"א 90 עלה בכ-0.3%. מניית טבע זינקה ב-11% לאחר שאישרה רשמית את הדיווח על פשרה במסגרת פרשת האופיואידים בארה"ב. פרוטליקס זינקה ב-32% בהמשך לפרסום ביום חמישי האחרון על תוצאות הניסוי במטופלי כבד שומני. 

בורסות אירופה ננעלו אתמול בעליות שערים, בלונדון עלה מדד פוטסי 100 ב-0.7%, בפרנקפורט הוסיף מדד דאקס ב-0.09% ובפריז רשם מדד קאק 40 עלייה של 0.2%.

עוד כתבות

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח / צילום: כדיה לוי

המכרז המוסדי בהנפקת המניות של כלל ביטוח: ביקוש ער שמוביל לדילול של סדר גודל של כ-20% של בעלי מניות קיימים

במכרז המוסדי של הנפקת המניות החדשות של כלל ביטוח התקבלו ביקושים ערים בהיקף 900 מיליון שקל והחברה תגייס 650 מיליון שקל ● כלל תגייס עוד עד 868 מיליון שקל בכתבי התחייבויות נדחים

דרור פויר / צילום: יונתן בלום, גלובס

דעה: הטיפשות והשקר הולכות יד ביד לעבר השקיעה

אנחנו חיים בשקרים כמו שהדג חי במים ● אבל שקרים אינם המים, הם כתמי הנפט ושקיות הניילון שמזהמים את הים ● דעה

רג'פ טאיפ ארדואן והמט דבוטאולו / צילום: Umit Bektas, רויטרס

ההתנגדות לארדואן גוברת: ראש ממשלת טורקיה לשעבר יציג מחר את מפלגתו

משלחת נציגים מטעם מפלגת השלטון ניסתה להניא את אהמט דבוטאולו מהחלטתו ● בעקבות הסירוב הגביר ארדואן את ביקורתו נגד עריקי המפלגה

נתי כהן/  צילום: כדיה לוי

בעקבות העתירה נגד מכרז הדור החמישי בסלולר: נדחו הגשת ההצעות בחודש

משרד התקשורת החליט לדחות את הגשת ההצעות המשותפות שתוכננו ליום ראשון בחודש, זאת על-מנת להתארגן ולהגיש תגובה מנומקת לבית המשפט לעתירות שהוגשו לדחיית המכרז

שי נוביק/ צילום: איל יצהר

יזם הביוטק שי נוביק לקח חברה כושלת והפך אותה לסיפור הצלחה. עכשיו חוזר לסיבוב נוסף

זו הפעם השנייה שיזם הביוטק שי נוביק לוקח חברה כושלת, יוצק אותה לשלד בורסאי ומנסה להוציא אותה מהבוץ ולגרום למשקיעים להאמין בפתרון הרפואי שהיא מפתחת ● זה הצליח לו עם פרולור והורמון הגדילה – האם הוא יצליח עם אנלייבקס והתרופה לתגובה קטלנית של המערכת החיסונית?

סוסון ים שנתקע בכוס חד פעמית שהושלכה לים  / צילום: נועם קוטלר

סוף סוף: עיר בישראל תאסור שימוש בכלים חד-פעמיים בחוף הים

כך לפי החלטת מועצת העיר אילת ● הקנס הצפוי לעובר על החוק - עד 730 שקל

מחשוב ענן \ צילום: שאטרסטוק

אחרי שגייסה 70 מיליון דולר: חברת סטרטוסקייל של אריאל מייסלוס נסגרת

החברה שפעלה בתחום הענן גייסה מהקרנות בסמר ואנטרה והקרנות של סיסקו, קוואלקום ואינטל ● החברה נסגרת לאחר שעסקה למכירתה לא יצאה אל הפועל

הכוכב הבא / צילום: רונן אקרמן

התאגיד נפרד מ"הכוכב הבא": יפיק עצמאית את בחירת הנציג לאירוויזיון

שיתוף-הפעולה בין תאגיד השידור וקשת מתקיים כבר 7 שנים ● עפ"י הודעת התאגיד לקשת, בכוונתם להפיק עצמאית את בחירת המועמד הישראלי לתחרות, וזאת החל מהשנה הבאה, כלומר בבחירת נציג ישראל לאירוויזיון 2021 ● קשת בתגובה: "בהצלחה"

שי באב"ד/ תצלום: ליאור מזרחי

סערת הגירעון: מנכ"ל האוצר ייפגש עם היועמ"ש, צפוי לדרוש חקירה פלילית של ההדלפות מדוח המבקר

שי באב"ד פנה למנדלבליט בבקשה לפגישה דחופה, על רקע היחסים העכורים בינו לבין שאול מרידור, במטרה להחזיר את משרד האוצר לפעילות תקינה • הדברים מגיעים על רקע חשיפות "גלובס" של טיוטת המבקר העוסקת בגירעון ובהסרת פרקים הנוגעים למחלוקות הקשות בין בכירים באוצר

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 11 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 7 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מסחר בוול סטריט./  צילום: רויטרס

עליות בוול סטריט לאחר שסין אישרה שנחתם הסכם עם ארה"ב

הנשיא טראמפ:מכסים בגובה של 25% על סחורות מסין יישארו בתוקף אבל ארה"ב תשהה את כניסתם לתוקף של מכסים נוספים ● בורסת לונדון מזנקת בכ-2% בעקבות תוצאות הבחירות בבריטניה ● הפאונד מזנק ביותר מ-1% מול הדולר

אנדרו אביר / צילום:ליאור מזרחי

אנדרו אביר: "צירוף ישראל למדד WGBI יביא לזרם השקעות של 3-5 מיליארד ד', אין לנו שום בעיה לרכוש את כל הסכום"

על רקע לחצי הייסוף הצפויים מכניסתה של ישראל למדד ה-WGBI, בבנק ישראל מרסנים את הציפיות להתחזקות השקל, לצד המשך גל רכישות המט"ח בשוק מאז הודעת הריבית האחרונה

המלכה אליזבת' / צילום: Yui Mok, רויטרס

מחפשים עבודה? המלכה אליזבת מחפשת מנהל מדיה חברתית

בעבור שכר בגובה 233 אלף שקלים לשנה (50 אלף ליש"ט), מנהל המדיה החברתית יצטרך לעבוד 37.5 שעות בשירות הוד מלכותה

צמד שחקני קרלינג רוסיים עם חולצות "אתלטים אולימפיים מרוסיה" באולימפיאדת החורף ב־2018 /צילום:  Shutterstock

ההשעייה הרוסית הגדולה מאירועי ספורט בגלל סמים - פחות מהותית ממה שנראה

על פניו זה נשמע דרמטי - רוסיה לא תוכל להשתתף או לארח אירועי ספורט גדולים בשנים הקרובות ● הלכה למעשה, היא לא תכננה לארח אף טורניר גדול שעלול להיפגע ● בנוסף, הנוכחות של הספורטאים הרוסים בולטת - גם בלי דגל

סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס Lucas Jackson

הדיווח על הסכם סחר עקרוני בין ארה"ב וסין הזניק את בורסות וול סטריט לשיא

דיווחים על הסכם סחר שמתקרב בין ארה"ב לסין שלחו את מדד S&P 500 לשיא, בעוד העלאת המכסים הצפויה ב-15 לחודש מתקרבת ● ה-ECB בראשות קריסטין לגארד הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה אפסית ● תורים ארוכים בקלפיות בבריטניה ● דיווח על צו מניעה מה-FTC נגד פייסבוק הכביד על המניה

לי אור אברבך / צילום: איה אפרים

ממשיך להשתנות: שורה של מינויי בכירים ושינויים מבניים בחטיבת הרדיו של תאגיד השידור הציבורי "כאן"

ל"גלובס" נודע כי עומר פרנקל ימונה לעורך בכיר "כאן קול המוזיקה", תומר מולוידזון לעורך בכיר "כאן 88" ורועי דלמדיגו לעורך בכיר "כאן גימל" ● בנוסף ימונה קובי מנורה למפיק הראשי של תחנות המוזיקה

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס

בריטניה מצביעה: תורים נרשמים בבחירות המכריעות של העשור

עד כמה ישפיעו הבחירות על עתיד הברקזיט ועל הליש"ט, מיהם המועמדים המובילים שמתמודדים, ומה חוזים הסקרים? ● "גלובס" מציג שורת שאלות ותשובות לגבי הבחירות

שופט העליון, נועם סולברג / צילום: אוריה תדמור

דעה: מהפכת הסבירות של השופט נעם סולברג

אף שהכרזת שופט העליון סולברג לא הופנמה, בקרוב נחוש את גלי ההדף • מי שעתיד לשמש כנשיא העליון מבקש לעצב מחדש את יחסי הממשלה ובתי המשפט, ולאפשר לדרג הנבחר לעשות את מה שהפך בשנים האחרונות ללא מקובל: למשול • וגם, מה ניתן ללמוד מראיונות הפרישה של שי ניצן ● פרשנות

ארבעת הפרופסורים שהעידו בשימוע על ההדחה / צילום: רויטרס - Mike Segar

פרשנות - ימים של אימפיצ'מנט: הפרופסורים ו"ההפיכה היהודית"

ימי האימפיצ'מנט בוושינגטון הם זמן של חרדה, של מרירות ושל פילוג ● אנשים מצביעים זה על זה ואומרים דברים לא נעימים ● למשל, "הם יהודים" ● פרשנות

מלון הר ציון ירושלים - 7 כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / צילום: איל יצהר, גלובס

מרד בהרצליה, זעם המתווכים ועזריאלי עולים לי-ם. כותרות הנדל"ן

בכמה מכר שלמה אליהו את מלון הר ציון בירושלים לעזריאלי, למה 300 מתווכים הגיעו השבוע לבית ציוני אמריקה בת"א, פרטים ראשונים על ההגרלה העשירית של מחיר למשתכן וגם: תוכנית ההתחדשות העירונית הגדולה של קרית ים קיבלה אור ירוק