גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה שלילית בת"א: בזק זינקה ב-4.7%, טבע איבדה 3.7%; מניות הביטוח בולטות בצד השלילי

מדד ת"א 35 איבד 0.45%, מדד ת"א 90 ירד ב-0.54%, ומדד הבנקים נסגר ללא שינוי מהותי ● מניות הביטוח בלטו לשלילה, הראל הודיעה כי תפסיד ברבעון השלישי עד 260 מיליון שקל בגלל הפרשת ענק

בניין הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר
בניין הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:29

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בירידות על רקע הפתיחה ההססנית בוול סטריט. מדד ת"א 35 איבד 0.45%, מדד ת"א 90 ירד ב-0.54%, ומדד הבנקים נסגר ללא שינוי מהותי. 

מניית בזק  זינקה ב-4.7%, טבע  איבדה 3.7%, פתאל החזקות  בלטה בירידה של 0.6% במחזור מסחר חריג, ומניית פועלים  עלתה בכ-1%.

פריגו איבדה 4% לאחר פרסום הדוחות. 

מניות הביטוח בלטו לשלילה, וזאת לאחר שהראל   עדכנה הבוקר אודות "השפעות ירידת עקום ריבית חסרת סיכון על דוחות החברה לרבעון השלישי. מנייתה של מגדל  איבדה 4%.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.27 מיליארד דולר.

15:00

יום המסחר הרביעי לשבוע מתנהל בנטייה שלילית, עם שינויים קלים בשני המדדים המובילים. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על נטייה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם.

בבית ההשקעות אי.בי.אי ציינו בסקירתם השבועית, כי "השווקים הפיננסיים צלחו בשבוע החולף לא מעט מהמורות בדמות החלטת הריבית בארה"ב, שלל נתוני מאקרו והתפתחויות בגזרת הסחר. המשך הסנטימנט החיובי הצביע על כך שהשווקים היו ערוכים לפסק הזמן בתוואי הפחתות הריבית שעליו אותת הפד, ולכך שסביבת הפעילות מאיטה, עם דגש על פעילות התעשייה".

לפי אי.בי.אי, "השווקים הפיננסיים בעולם מגלמים כיום הערכה כי הכלכלה הגלובלית אמנם מאיטה, אך ההסתברות למיתון עדיין אינה גבוהה, בין היתר על רקע המדיניות המוניטרית המרחיבה. לכן, המדיניות המוניטרית המרחיבה וסביבת ריביות נמוכה-שלילית מובילות להמשך זרימת כספים לנכסי הסיכון".

באי.בי.אי סבורים, כי "מעבר לטווח הקצר, נדרשת להערכתנו פרמיית סיכון גבוהה יותר מזו שגלומה כיום בנכסי הסיכון, הן בשוק המניות והן באיגרות החוב הקונצרניות המאופיינות במרווחים נמוכים".

בצד השלילי של מדד ת"א 35, מניית הראל השקעות  נחלשת בכ-3%-2%. ברקע למסחר, קבוצת הביטוח והפיננסים עדכנה הבוקר על אודות "השפעות ירידת עקום ריבית חסרת סיכון על דוחות החברה לרבעון 3 2019". בלאומי שוקי הון ציינו כי ההודעה וההשפעה השלילית שלה היו צפויות, וכי המניה "לא הייתה יקרה גם לפני ההודעה האמורה, כך שאם תהיינה ירידות שערים במניה, היינו מנצלים אותן להגדלת חשיפה".

מדד הביטוח בולט בצד השלילי, עם ירידה של עד 2%. בין מניות המדד, אלה של מגדל  והפניקס  נחלשות בכ-5%-3%, ומנורה וכלל יורדות בכ-2%-1%.

עוד בין היורדות במדד המוביל, מניית אופקו   מאבדת עד 4%, ועוד בין הדואליות מניות טאואר   ואלביט מערכות   נחלשות בכ-2%-1%. ברקע למסחר באופקו, החברה פרסמה הבוקר את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה.

בצד החיובי של ת"א 35, מניית איי.אפ.אפ  מתחזקת בכ-3%-2%, כשברקע למסחר החברה פרסמה אתמול את תוצאותיה הכספיות הרבעוניות, ומניית בזק  מטפסת בכ-3%.

מניית פתאל החזקות  מרכזת מחזור מסחר גדול, שבו היא רושמת שינויים מתונים.

עוד במסחר, מניית אלוט  , שפרסמה גם היא את דוחותיה הכספיים, קופצת בכ-6%. בבית ההשקעות אופנהיימר ציינו כי תוצאותיה של אלוט היו בהתאם לצפי והותירו את המלצתם על המניה על "תשואת שוק" תוך שציינו כי הם "ממתינים למימוש הקטליזטורים החיוביים".

גם מניית בראק אן.וי  מרכזת מחזור מסחר גדול מהרגיל, שבו היא מאבדת כ-2%, וכן מרכזת עניין מניית רבוע כחול נדל"ן  שנחלשת בכ-2%-1%.

חברת קומפיוגן  פרסמה אתמול בשעות הצהריים תוצאות קליניות ראשוניות מניסוי שלב 1 בקשר למוצר שהיא מפתחת, ואחרי זינוק של כ-13% שהציגה מנייתה אתמול היא ממשיכה לטפס גם היום, ומוסיפה לערכה כ-6%.

באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה חיובית, ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה דומה.

12:00

המסחר בת"א מתנהל בירידות שערים קלות של עד 0.3% בשני המדדים המרכזיים. מדד ת"א-90 מאבד כ-0.6%. בצד השלילי של תא"-35 בולטת מניית אופקו בירידה של 2.5%.

עוד בולטות בירידות של 1.5% עד 2% מניות הראל , טאואר  , הפניקס , ארפורט סיטי , אלביט מערכות   וטבע  .

מן העבר השני בולטת מניית איי.אפ.אפ   בעלייה של 2.5% ושפיר הנדסה  מוסיפה כ-2%.    

09:45

המסחר בבורסת ת"א נפתח הבוקר ללא שינויים מהותיים במדדים המרכזיים, שרושמים ירידות קלות סביב רמות הפתיחה. מניית טבע   מאזנת את הפער שאיתו חזרה מהמסחר בניו יורק אתמול, ומאבדת כ-2%.

הראל  יורדת בשיעור דומה לאחר שהחברה פרסמה אזהרת רווח שלפיה תפסיד ברבעון השני עד 260 מיליון שקל, בעקבות ביצוע הפרשה של 900 מיליון שקל כתוצאה מירידת הריבית.

מקרב מניות השורה השנייה בולטת אלוט   שמזנקת בכ-6%. 

06:00

המסחר הבוקר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח על רקע האופטימיות אתמול בשוקי העולם, בציפייה לאפשרות של ביטול מכסים שהטילה ארה"ב על סין במסגרת מלחמת הסחר. 

לאחר יום מסחר תנודתי והפכפך, בו המדדים המובילים נעו מעליות לירידות, הסתיים המסחר בוול סטריט בשינויים קלים, אך בשיאים חדשים. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, והנאסד"ק ננעל כמעט ללא שינוי, עם עלייה של 0.02%, שניהם ננעלו ברמתם הגבוהה אי-פעם. מדד S&P 500 ירד ב-0.1%.

מבין המניות הדואליות במדד ת"א 35, טבע חוזרת עם פער ארביטראז' שלילי של כ-3%, וטאואר עם פער שלילי של כ-1%. עם פער חיובי של כ-2% חוזרת איי.אפ.אפ, ומניות אופקו הלת', לייבפרסון ואורמת חוזרות עם פער חיובי של כ-1%.

לאחר מספר ימי עליות ושיאים חדשים במדד ת"א 125, אתמול ננעל המסחר בבורסה בתל אביב במגמה מעורבת: מדד ת"א 35 עלה ב-0.2%, מדד ת"א 125 שנסחר בירידות קלות עבר בנעילה לעלייה סמלית של 0.03%, ומדד ת"א 90 רשם ירידה של 0.5%.

המסחר בבורסות אירופה ננעל אמש בעליות שערים, מדד דאקס עלה ב-0.1%, הפוטסי טיפס ב-0.3% והקאק הוסיף 0.4%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.2%.

עוד כתבות

תלונה לוועדת האתיקה אינה לשון הרע / צילום: shutterstock

השליח שנטען ששיקר, חצי מיליון השקל שלא שולמו לעובד הזר ופסק הדין שבוטל אחרי 6 שנים

בינואר 2014 חויב י' לשלם למעלה מחצי מיליון שקל לעובד זר שטען כי הועסק בתנאי עבדות ● 6 שנים לאחר מכן טען המעסיק: לא קיבלתי מעולם את התביעה, את הזימון לדיון וגם לא את פסק הדין ● בדיון התגלה: השליח הורשע בעברו בשורת עבירות מרמה וזייף עשרות רבות של "תצהירי מוסר"

כלי רכב בנמל חיפה / צילום: ורהפטיג ונציאן

גם שוק הרכב מחכה לממשלה החדשה: מה יקרה ב-2020?

נתוני המכירות של שנת 2019 מזכירים את אשתקד: ארבעה מותגים חולשים על חצי מהענף ● האם 2020 תיראה אותו הדבר (לא בטוח), איך יושפע הענף מהגירעון, ולמה לא צריך להתרגש יותר מדי מהרכב החשמלי?

יואב בן יקר/ צילום: סיון פרג'

טלכלל השקיעה מיליון דולר תמורת 25% ממניות TechBuddy ישראל

חברת TechBuddy היא סטארט-אפ שבדי שמספק מומחי טכנולוגיה עבור אנשים שמתקשים בפתרון בעיות טכנולוגיות

תקשורת דור 5 - הדלק לכלכלה של העשור הבא / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

אם יתברר שמכרז הדור החמישי בסלולר ימנע מיזוגים בשוק, האם שווה לדחותו?

זו השאלה שצריכה להישאל ולהתברר, והיא לא נשאלת ● ברור למה משרד התקשורת רוצה להימנע מדחייה של המכרז ● בסוף האחריות לקדמה הטכנולוגית מוטלת עליו, וישראל במקום לא טוב

תשואה / צילום: Shutterstock

לעגל את האשראי: אפליקציית המיקרו-השקעות שתעזור לחסוך

אפליקציית המיקרו-השקעות Acorns נועדה להתגבר על הקושי של בני האדם לחסוך, ובעיקר כשהם צעירים ● תכנון האפליקציה מסתמך על היכרות של החוקרים עם המגבלות הפסיכולוגיות שלנו, ומתאפיין ביצירת דרכים שיסייעו לנו לעקוף אותן

תאונה קטלנית באתר בנייה ברעננה / צילום: אלון רון

בפעם השלישית: רשם הקבלנים שלל רישיון לחברה נוספת

התליית רישיון לצמיתות או לתקופה מוגבלת וקנסות: אלו הצעדים שננקטו נגד כ-10 חברות לאחר חתימת הסכם בין מינהל הבטיחות לרשם הקבלנים

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 10 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 6 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב / צילום: Carlos Barria, רויטרס

מדדי אג'יו בנובמבר: נותר רק עוד חודש אחד לשנת השקעות מושלמת

מנגנוני ההנעה של שוק ההון קיבלו שוב כוח, גם בחודש שעבר, ממדיניות ההרחבה המוניטרית, מביצועים טובים של הכלכלות, מרווחיות טובה בקרב מרבית החברות ומהיעדר איומים מיידיים ● כל אלה מסתירים את הבעיות של הכלכלות לפי שעה ומאפשרים לשוקי המניות לפרוח, במקביל לעלייה במדדי האג"ח

חוות כריית ביטקוין באיטליה/ צילום: רויטרס

חמישה אמריקאים חשודים בהונאת פונזי של 722 מיליון דולר שבה ניצלו את "העולם המורכב של מטבעות קריפטו"

אתמול דווח בארה"ב על מעצרם של שלושה ממפעילי רשת BitClub, שגייסה ממשקיעים מאות מיליוני דולרים, בהבטחה שהכספים יושקעו בפעילויות של כריית מטבעות קריפטו ● שני חשודים נוספים בפרשה טרם נעצרו

בנימין נתניהו / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט, עיצוב: טלי בוגדנובסקי

אז יהיה או לא יהיה משפט נגד ראש ממשלה מכהן? אלה שלושת התרחישים שימנעו את הסיטואציה

החלטת היועמ”ש להגיש כתב אישום נגד רה"מ, לצד הנחישות שנתניהו מפגין שלא לפרוש, עלולות להפוך לממשית סיטואציה שעד כה נראתה בדיונית: נתניהו מכנס דיון ביטחוני רגיש, ובמקביל מפורסמות עדויות נגדו מביהמ"ש • 3 תרחישים עשויים למנוע את המציאות המביכה

אדוארד פיליפ, ראש ממשלת צרפת / צילום: מתוך תוכנית אירוח בצרפת

ממשלת צרפת הציגה הרפורמה בפנסיות; השביתות במדינה נמשכות

רה"מ אדואר פיליפ הבהיר כי גיל הפרישה הרשמי במדינה ימשיך להיות 62, אך הממשלה תעודד תוכניות שונות כדי להעלות אותו ל-64 עד שנת 2027 ● עובדי מגזרים אחדים, הכוללים עבודה פיזית קשה, יוכלו לפרוש כבר בגיל 60

בורסת קוריאה / צילום: רויטרס

שינויים קלים באירופה; ארמקו מזנקת 10% בהופעת הבכורה בבורסה הסעודית

דריכות לקראת הבחירות לממשלה בבריטניה מחר ● טולו אויל ממשיכה להתאושש מקריסה של 70% שלשום ● הבנק המרכזי בארה"ב ימסור היום את החלטת הריבית האחרונה השנה, והציפיות הן כי הריבית לא תשתנה

זאב אלקין, הליכוד / צילום: איל יצהר, גלובס

יכול להיות שרוב המורים לחשבון לא למדו חשבון באוניברסיטה?

האם ייתכן שבעשור הקודם רק חמישית מהמורים לחשבון הוכשרו לכך כפי שהשר אלקין טוען? בדקנו ● המשרוקית של גלובס

מתחם אגש, קרית ים / הדמיה: עוזי גורדון אדריכלים

1,580 דירות חדשות: אושרה תוכנית ההתחדשות העירונית הגדולה באזור הקריות

הוועדה המחוזית חיפה אישרה למתן תוקף תוכנית פינוי-בינוי רחבת-היקף בקריית ים, הכוללת הריסת 260 דירות ישנות ובניית 1,580 דירות בסך-הכול, ולצידן שטחי מסחר ומבני ציבור

סונדר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל (מימין) / צילום: רויטרס / HANNIBAL HANSCHKE

כבר לא גוגל: מהו מקום העבודה הטוב ביותר לעבוד בו ב-2020?

פייסבוק וגוגל שתיהן נפלטו מעשרת המקומות הראשונים בדירוג השנתי של גלאסדור ● שתי החברות התמודדו השנה עם ביקורת רבה מהעובדים בשל החלטות מעוררות מחלוקת של ההנהלה ● אלה עשר החברות שכן נכנסו לרשימה

חדוה בר/ צילום איל יצהר

חדוה בר: "הביג-טק ייכנסו לפיננסים בישראל וישנו את מערכת הבנקאות המקומית"

המפקחת על הבנקים הציגה בכנס של דלויט את חזונה לעתיד הבנקאות ולהשפעות הטכנולוגיה על הענף הפיננסי ● לדברי יו"רית רשות ני"ע ענת גואטה, התפיסה החדשה לגבי הטכנולוגיה והבנקאות "מאפשרת שיתופי פעולה בין בנקים מסורתיים לבין חברות פינטק וספקי תוכנה אחרים"

מילון וובסטר    / צילום: shutterstock

מילת השנה של מילון וובסטר: "they" - כינוי לאנשים לא בינאריים מבחינה מגדרית

הכוונה לאנשים שלא מזהים את עצמם באופן מוחלט כזכר או כנקבה ● המושג "they" עבר שינוי רדיקלי בשנים האחרונות, והמילה עמדה במרכז של ויכוחים ושיחות תרבותיות באקדמיה, ברשתות החברתיות ובתרבות הפופולרית

דב קוטלר / צילום: גדי דגון, יח"צ

בנק הפועלים עקף את לאומי ושוב מחזיק בשווי הגבוה בענף הבנקאות

בימים אלה נרשם שינוי מהותי במאזן הכוחות בין שני הבנקים הגדולים - בעייני המשקיעים וכפי שהוא משתקף בבורסה ● בנק הפועלים אוחז בצמרת דירוג השווי שוק בבנקאות, כשהיום הוא נסחר לפי שווי של 36.5 מיליארד שקל למול שווי של 35.7 מיליארד שקל ללאומי

בניין הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

המדדים בת"א מדשדשים; טבע ואנרג'יאן יורדות 2%, דלק רכב מזנקת 6%

המדדים נסחרים בנטייה שלילית קלה סביב רמות הפתיחה ● קבוצת דלק הודיעה על מכירת יתרת החזקותיה בדלק רכב ● בורסות וול סטריט ננעלו אמש בירידות קלות; היום תימסר הודעת הריבית של הפד

יצחק תשובה / צילום: תמר מצפי

תשובה נפרד מ"הפרה החולבת" של קבוצת דלק: השלימה מכירת מניותיה בדלק רכב ביותר מ-400 מיליון שקל

בתוך מספר ימים מכרה דלק 22.5% ממניות יבואנית הרכב שבשליטת גיל אגמון ברווח של 117 מיליון שקל ● אחרי שזינקה בתחילת השבוע, מניית דלק רכב מוסיפה להתחזק והיום עלתה בעוד 6%