גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה ללא שינוי סביב רמת השיא; טבע צנחה ביותר מ-4%

הנאסד"ק והדאו ג'ונס ננעלו ללא שינוי, וה-S&P טיפס ב-0.1% ● דחיית משפט האופיואידים ב-3 חודשים הכבידה על מניית טבע ● סיסקו נפלה לאחר תחזית חלשה שסיפקה זה הרבעון השני ברציפות ● וולמארט הכתה את תחזית הרווח למניה ● סין רכשה תוצרת חקלאית מארה"ב אך פחות מהצפוי

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס
סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטיo

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו ביציבות ברמת השיא. המדדים נאסד"ק והדאו ג'ונס ננעלו ללא שינוי, ומדד S&P טיפס ב-0.1%.

20:20

מנייתה של טבע  הישראלית מאבדת 3.5% במסחר לאחר הדיווח על דחיית משפט האופיואידים בארה"ב בשלושה חודשים, מה שמאריך את חוסר הודאות מצד המשקיעים. רק בשבוע האחרון נדחה המשפט ליצרניות משככי הכאבים בחודשיים ל-20 בינואר, והערב הוא נדחה שוב ל-20 במרץ של 2020. 

מנייתה של ריבון קומיוניקיישנס (Ribbon Communications) צוללת ביותר מ-20% על רקע כוונתה של החברה למזג את חברת ECI הישראלית.

18:45

בורסות אירופה ננעלו בירידות בצל קשיים בשיחות הסחר בין סין לארה"ב. מדד הדאקס הגרמני איבד0.4% לאחר פרסום נתון הצמיחה. הקאק הצרפתי השיל 0.1% והפוטסי הבריטי איבד 0.76%.

בוול סטריט המדדים מאבדים גובה, כך מדד הנאסד"ק יורד כ-0.45%, מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.35% מהשיא שרשם אתמול, ומדד S&P 500 יורד בשיעור דומה.

מנייתה של ריבון קומיוניקיישנס (Ribbon Communications) צוללת ביותר מ-20% על רקע כוונתה של החברה למזג את חברת ECI הישראלית.

17:25

יו"ר הפד ג'רום פאואל אמר הערב בפני הסנאט כי ההשפעות של המכסים כחלק ממתיחות הסחר אין להן אפקט גדול בהקשר של הכלכלה האמריקאית כולה. עם זאת, פאואל אמר כי מתיחות הסחר תרמה להתמתנות הפעילות הכלכלית.

מניית סיסקו  נופלת ב-7.5% לאחר שהחברה פרסמה דוחות אתמול לאחר המסחר. סיסקו סיפקה תחזית מאכזבת זה הרבעון השני ברציפות, וצופה כי ההכנסות יירדו ב-5%-3% ברבעון הפיסקלי השני של השנה, וצופה רווח מתואם של 77-75 סנט למניה. האנליסטים בשוק החזיקו בתחזית לרווח של 79 סנט למניה על הכנסות של 12.75 מיליארד דולר - שאמורים להוות בניגוד לתחזית שסיפקה סיסקו עלייה של 2.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

16:33

בורסות וול סטריט נפתחו בנטייה לירידות קלות בצל החשש מאי השלמת השלב הראשון של הסכם הסחר. בעוד התנאי להתקדמות במגעים היה כי סין תרכוש תוצרת חקלאית אמריקאית, כעת מתברר כי היא ביצעה רכישות בהיקף נמוך מהצפוי, מה שמקשה על הצדדים להתקדים. היום מסר דובר משלחת הסחר הסינית כי ניתן לפתור את משבר הסחר באופן סופי על ידי הסרה של מכסים באופן מוחלט.

דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב עלו בשבוע שהסתיים ב-7 לנובמבר ב-14 אלף לקצב של 225 אלף דרישות. מדובר ברמה הגבוהה ביותר מאז סוף יוני האחרון.

וולמארט מטפסת ב-2.4% לאחר שהכתה את התחזיות בשורה התחתונה ברבעון השלישי של 2019. ההכנסות של החברה הגיעו ל-127.99 מיליון דולר ברבעון השלישי, לעומת התחזיות להכנסות של 128.67 מיליון דולר. הרווח למניה הסתכם ב-1.16 דולרים, מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.09 דולרים למניה.

ישראליות בוול סטריט

חברת נייס  דיווחת על תוצאות חזקות לרבעון השלישי של 2019, ובראשן צמיחה חזקה של 27% בהכנסות מתחום הענן. החברה הודיעה כי היא מעלה את התחזית השנתית לרווח למניה. 

חברת Wix  הישראלית פרסמה היום דוחות טובים מהצפוי בשורת הרווח וההכנסות, אך צמצמה מטה את טווח התחזיות לשנה כולה.

13:30

המסחר באירופה מתנהל בירידות שערים על רקע החששות מכיוון זירת הסחר הגלובלית. 

המכירות הקמעוניות לאוקטובר בבריטניה הצביעו על ירידה של 0.1% לעומת צפי לעלייה של 0.2%. 

ירידות נרשמות במניית דיימלר  שמובילה את מגזר הרכב עמוק לטריטוריה השלילית, לאחר שיצרנית הרכב הגרמנית הודיעה על תוכנית קיצוץ עלויות שלדבריה "תשפיע לשלילה" על הרווחים ב-2020 וב-2021.

מניית חברת הכרטוס CTS Eventim  צונחת לאחר ש-KPS Stiftung הודיעה על מכירת 4.2 מיליון מניות החברה. 

מניית פירמת הפרייבט אקוויטי הבריטית 3i  צוללת אף היא לאחר שהחברה דיווחה על תוצאותיה למחצית הראשונה. 

מניות קיאג'ן  הנסחרת בגרמניה זינקו לאחר דיווח כי Thermo Fisher שוקלת להגיש הצעת רכישה לחברת הדיאגנוסטיקה. זינוק נרשם גם במניית מותג האופנה הבריטי Burberry  לאחר שהחברה דיווחה על רווחים חזקים במחצית הראשונה למרות המהומות בהונג קונג.

10:30

פתיחה זהירה נרשמה היום בבורסות אירופה, על רקע המחסום בשיחות בין ארה"ב לסין. לאחר שהמדדים פתחו סביב רמות הפתיחה, נרשמות כעת ירידות קלות ומדד סטוקס מאבד יותר מ-0.1%. מגזר הרכב מאבד 1.4%, ומגזר המזון והמשקאות מתחזק ב-0.4%. 

כחודש לאחר ההסכמות העקרוניות על הסכם שלב 1, שוב נרשם קיפאון במגעים בין ארה"ב לסין. ארה"ב מעוניינת בוויתורים גדולים יותר מצד סין בכל הנוגע להגנה על קניין רוחני והפסקת ההתחייבות לשיתוף בידע טכנולוגי, בתמורה להסרת מכסים על סחורות סיניות.

בארה"ב נשואות עיני המשקיעים אל תהליך ההדחה של טראמפ לאחר השימוע הטלוויזיוני הראשון שמקשר את הנשיא ישירות למאמצים להפעיל לחץ על אוקראינה להודיע על פתיחה בחקירה על יריבו של טראמפ.

בגרמניה התפרסמו נתוני התמ"ג שהצביעו על צמיחה של 0.1% ברבעון השלישי, לעומת צפי להתכווצות של 0.1% (שינוי של מינוס 0.1%), ובעך מצליחה המדינה להימנע ממיתון טכני. התמ"ג לרבעון השני תוקן עלפי מטה ממינוס 0.1% למינוס 0.2%. 

06:00

המניות בשוקי אסיה נסחרות במגמה מעורבת, לאחר שנתוני הייצור התעשייתי של סין באוקטובר פספסו את התחזיות, ורשמו עלייה של 4.7% בהשוואה לתקופה המקבילה, לעומת ציפיות לצמיחה של 5.4%.

עליות קלות נרשמות במדדים בשנחאי  ובשנזן. מדד הנג סנג  בהונג קונג יורד ב-0.8%, בהובלת צניחה במניית טנסנט הסינית שדיווחה אתמול על ירידה של 13% ברווח.

בטוקיו מאבד מדד ניקיי 0.6%, בהובלת ירידה במניית Familymart.

מדד קוספי  בקוריאה מתחזק ב-0.3%. מניית Z Holdings, או בשמה הקודם Yahoo Japan, נוסקת ב-16% לאחר שהחברה הודיעה כי היא במגעים להתמזגות עם Line. מניית סופטבנק, בעלת מניות בחברה, עולה אף היא.

הצמיחה הכלכלית ביפן נגעה בשפל של שנה ברבעון השלישי. התמ"ג צמח ב-0.2% בקצב שנתי, הרבה מתחת לתחזיות של 0.8%.

עליות של 0.5% נרשמות במדד S&P/ASX 200  באוסטרליה. ירידות נרשמות במניית הכרייה BHP לאחר שהחברה הודיעה כי המנכ"ל אנדרו מקנזי יפרוש בסוף 2019. שיעור האבטלה באוסטרליה עלה מעט באוקטובר, ל-5.3%, לאחר ירידה בספטמבר. מספר המשרות החדשות ירד ב-19 אלף באוקטובר, הירידה החדה ביותר מאז סוף 2016.

חזית מלחמת הסחר בין סין לארה"ב ממשיכה להיות במרכז לאחר דיווחים על מכשול נוסף בדרך להסכם, בשל אי הסכמה בכמה סוגיות.

המסחר בוול סטריט ננעל אמש ביציבות עם נטייה לעליות קלות. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.3% לשיא כל הזמנים, הנאסד"ק וה-S&P 500 ננעלו ללא שינוי מהותי.

דיסני קפצה לרמת שיא לאחר שדיווחה על חצייה של 10 מיליון משתמשים בשירותי הסטרימינג שהשיקה רק שלשום. 

עוד כתבות

גל סטאל, יו"ר ובעלים באנטרופי / צילום: יונתן בלום, גלובס

אנטרופי ממליצה לדירקטוריון לאומי על דירקטור בבזק לשעבר שתמך בעסקת בזק-yes

מדוח של אנטרופי לקראת האסיפה הכללית של בנק לאומי בעוד כשבועיים, שהגיע לידי "גלובס", עולה כי יצחק (איציק) אילדמן זוכה לתמיכתה של חברת הייעוץ לכהונה נוספת כדירקטור חיצוני בבנק

צילום: איל יצהר. צולם במפעל חלל של התעשייה האווירית

הישראלית הבכירה בתחום החלל ממליצה לישראל לשגר אישה לירח

ד"ר דגנית פייקובסקי, מהדמויות הבכירות בתחום האסטרונאוטיקה בעולם, מסבירה למה כדאי להשקיע בחלל, ולמה מומלץ למדינת ישראל שהאדם הבא שתשלח לחלל יהיה דווקא אישה

מוטי אלמליח מנכ"ל טלרד הנכנס / צילום: ורדי כהנא

טלרד: צמצום פעילות התקשורת בארה"ב גבה מחיקת ענק בדוחות

גם ברבעון השלישי הפסדי החברה ממשיכים להיערם, ואחד הגורמים הבולטים שהעיבו על התוצאות היו ירידות ערך בהיקף כ-9 מיליון דולר, שנרשמו בגין שירותי תקשורת אלחוטית בפס רחב (BWA) שהיא מספקת בארה"ב

משה ברקת/ צילום: רפי קוץ

ברקת נגד חברת הייעוץ: "יש ריכוז כוח גדול מאוד אצל אנטרופי; איכות ההחלטות באסיפות הכלליות טעונה שיפור"

רשות שוק ההון פרסמה טיוטת דוח ביקורת חריף על תחום הייעוץ למוסדיים בהצבעות באסיפות כלליות ● על מהלך רגולטורי שמובילה הרשות ביחס לחברות הייעוץ נמתחת ביקורת מצד רשות ני"ע והמשנה ליועמ"ש ● גל סטאל, יו"ר אנטרופי: "הדוח נערך בלי שנעשתה כל פנייה אלינו. נראה כי מדובר בדוח רצוף שגיאות, הכולל פרשנות שגויה למציאות"

שי ניצן / צילום: שריה דיאמנט

שי ניצן משיב לטענות שביצע הפיכה שלטונית: "מסע שיסוי שיביא להפלת יסודות הבית"

"אין זה מתקבל על הדעת שאדם שהקדיש את חייו המקצועיים למאבק המשפטי בטרור; למאבק בשחיתות השלטונית; למאבק בארגוני הפשיעה; למאבק על ערכיה של המדינה היהודית דמוקרטית - יקום בוקר אחד וינסה לבצע 'הפיכה שלטונית'", כך אמר פרקליט המדינה שי ניצן

שליחי Wolt, תל אביב / צילום: יח"צ

תנגוס בתן ביס? אפליקציית משלוחי האוכל Wolt מתרחבת לרמת השרון

אפליקציית המשלוחים, שהחלה לפעול בישראל לפני כשנה בת"א, מרחיבה את אזור הפעילות ונכנסת לרמת השרון ● להערכת החברה, השירות החדש מקצר את זמני ההמתנה למשלוח מ-90 דקות ל-31 דקות בממוצע ● כיום עובדת Wolt עם כ-500 מסעדות

תמר יסעור וצבי זיו  / צילום: תמר מצפי

תמר יסעור מונתה ליו"רית מעגל ידידי בת שבע

וגם: משה ברקת מחפש אקטוארים בצפון אמריקה

גיל אגמון / צילום: איל יצהר

גיל אגמון רוכש מקבוצת דלק עוד 7.5% ממניות דלק רכב בפרמיה של 20% על מחיר השוק

העסקה, בהיקף של 135 מיליון שקל, היא שלב נוסף של קבוצת דלק למכירת החזקות שאינן בתחום האנרגיה ● המניה הגיבה בזינוק של 15%, ובסך הכל עלתה בחודש האחרון בכ-40%

הנחה בארנונה? רק בפינוי בינוי / עיצוב: טלי בוגדנובסקי, צילום: יח"צ

ההכנסות מארנונה ברשויות המקומיות צפויות לצמוח בשנת 2020

הסיבה לגידול הצפוי בהכנסות של הרשויות המקומיות מארנונה, היא נוסחת העדכון של משרדי הפנים והאוצר שלפיה המס המוניציפלי יעלה החל משנת 2020 ב-2.58%

סטודנטים מהמכללה האקדמית כנרת בסיור בתחנת הכוח אורות רבין / צילום: ראמי אבוריש

מי יתחזק את הרכבת הקלה? המסלול שמהנדסי חשמל בורחים ממנו

בשנים הקרובות ישראל תזדקק להרבה מהנדסי חשמל המתמחים במערכות הספק, כדי לקדם מעבר לכלי תחבורה חשמליים וייצור חשמל פרטי, אבל רק סטודנטים מעטים בוחרים במסלול הזה, ויש מחסור במרצים ● במשרדי הממשלה נערכים ליום בו המהנדסים, עולי בריה"מ לשעבר, יפרשו

דונלד טראמפ ובוריס ג'ונסון בפסגת G& / צילום: ארין שאף, רויטרס

חמישה דברים שאתם חייבים להתייחס אליהם לפני ששבוע המסחר מתחיל

תאריך הטלת המכסים של ארה"ב על סין מתקרב בצעדי ענק ● הפד צפוי להכריז על גובה הריבית בעוד הציפיות להפחתתה מתרחקות ● הבריטים שוב ילכו לקלפיות ● והאם בנק ישראל ימשיך להתערב בשוק המט"ח? ● התחזית השבועית של "גלובס"

מחאה על תוכנית לצמצם הפנסיה של עובדי חברות ממשלתיות בצרפת / צילום: Jean-Paul Pelissier, רויטרס

נמשכות שביתות התחבורה בצרפת; ביום רביעי תוצג תוכנית הרפורמה בפנסיות

היום ומחר תצומצם תנועת הרכבות ברחבי צרפת בכ-85%, ובפריז 14 קווי מטרו מתוך 16 יהיו סגורים ● הרקע למחאה - הרפורמה המקיפה שמתכננת הממשלה בפנסיות של עובדי החברות הממשלתיות

מריו קופל פרופיל / צילום: אילן בשור

ארזים זכתה במכרז רמ"י לבניית 199 דירות באור יהודה

החברה, שבשליטת האחים גילי ויואל עזריה, תבנה את הפרויקט שחלקו (60%) מחיר למשתכן וחלקו דירות שישווקו בשוק החופשי ● התמורה הכוללת עבור הקרקע והוצאות פיתוח נאמדת בכ-97 מיליון שקל

מודעה לשירותי ליווי בפייסבוק / צילום: צילום מסך

כובע צמר לתינוק, מצעים למיטה וזנות: בניגוד ולמרות החוק - פייסבוק מפרסמת שירותי ליווי

בימים האחרונים קודם בפייסבוק פוסט בתשלום תחת הכותרת "נערות ליווי במרכז", שמפנה לוואטסאפ המעביר לאתר ייעודי ולצ'ט בטלגרם שמבטיח היכרויות, דיסקרטיות ושירות מהיר

שריפה בשמן תעשייה בנמל חיפה/ צילום: אילן מלסטר , המשרד להגנת הסביבה

ממש ברגע האחרון: ה"הפתעות" שהחביאו ח. מר טלרד, אחים יעקובי ושמן תעשיות

השריפה בחוף שמן בחיפה הסבה לחברה שמן נזק של יותר מ-10 מיליון שקל ● פרויקט של ח. מר באיים הקריביים שלא הושלם בזמן עלה לחברה בהפסדים ● צמצום פעילות התקשורת של חברת טלדר בארה"ב גבה מחירת ענק בדוחות, ואילו בקבוצת אחים יעקובי הניסיון לשקם את חברת אורתם סהר נגמר בהסדר חוב

סידני אוסטרליה  / צילום: shutterstock אס.איי.פי קריאייטיב

הישראלית שדיווחה על "האצה בצמיחה": מניית אפסווילאג' הנסחרת באוסטרליה זינקה 53% ביום

החברה, המפתחת פלטפורמת תוכנה כשירות לניהול אפליקציות לקידום עסקים קטנים ובינוניים, צופה הכנסות חוזרות חודשיות של כ-105 אלף דולר - צמיחה של 50% ביחס לרבעון הקודם ושל 200% לעומת הרבעון המקביל

דונלד טראמפ / צילום: Leah Millis, רויטרס

טראמפ: "יש יהודים בארה"ב שאינם אוהבים מספיק את ישראל"

בנאום לפני כנס של המועצה הישראלית-אמריקאית, ארגון של מהגרים ישראליים בארה"ב, מנה טראמפ את פעולותיו למען ישראל והכריז: "אני מקיים את הבטחותיי" ● הצהיר: לא בטוח שאעזוב את הבית הלבן אחרי שמונה שנים ● "אל תצביעו בעד הדמוקרטים – הם ייקחו לכם את כל הכסף"

עם הפנים ל–2030 / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

עם הפנים ל-2030: מה יאפיין את המגמות בשוק הדיור בשנים הקרובות

אחרי שנה בלי ממשלה קבועה, הביקוש לדירות המשיך לעלות, וההיצע לא גדל מספיק ● הריבית הנמוכה מתדלקת עוד ועוד את הביקושים, ונראה שרק ב-2021 יוצגו תוכניות חדשות שיוכלו להשפיע על שוק הדיור

דקטלון תל אביב / צילום: יחצ

ענקית הספורט הצרפתית דקטלון מקימה מרכז לוגיסטי בישראל

בין המועמדות להקמת המרכז: החברה לפיתוח קיסריה • דקטלון חתמה חוזים לפתיחת שלוש חנויות נוספות בארץ

שריפה בשמן תעשייה בנמל חיפה/ צילום: אילן מלסטר , המשרד להגנת הסביבה

שמן תעשיות: השריפה בחוף שמן הותירה הפסד של יותר מ-10 מיליון שקל

את הרבעון השלישי של השנה סיכמה שמן, העוסקת בייצור ושיווק של שמנים, בהפסד של 8.5 מיליון שקל ● זאת בעקבות הוצאה חד-פעמית של יותר מ-10 מיליון שקל בקשר לשריפה