גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נתן חץ במגרש של הגדולים: בנק ג'יי.פי מורגן פועל למכירת החזקותיו בפעילות הנדל"ן המשותפת בארה"ב תמורת כ-900 מיליון דולר

עפ"י ההערכות, העסקה כוללת את חלקה של ג'יי.פי מורגן בחברת קאר, בהיקף של כ-700 מיליון דולר, וכן השקעה של כ-200 מיליון דולר נוספים, הנדרשת להתבצע לתוך החברה הנרכשת

נתן חץ / צילום: איל יצהר
נתן חץ / צילום: איל יצהר

בנק ג'יי.פי מורגן פועל לקידום מכירת החזקותיו בפעילות הנדל"ן המשותפת שלו עם חברת ההשקעות בנדל"ן אלוני חץ , בחברת קאר (Carr Proprties) האמריקאית, ולצורך כך התחיל ביצירת קשר עם רוכשים פוטנציאליים, באמצעות בנק אוף אמריקה וחברת שירותי הנדל"ן JLL. על פי ההערכות, מדובר בעסקה רחבת-היקף, בתמורה כוללת של כ-900 מיליון דולר - הכוללת את חלקה של ג'יי.פי מורגן בקאר, בהיקף של כ-700 מיליון דולר, והשקעה של כ-200 מיליון דולר נוספים הנדרשת להתבצע לתוך החברה הנרכשת.

אלוני חץ, שכשותפה לשליטה בקאר תידרש להעניק את אישורה לעסקה, פרסמה היום את המסמך שבכוונת הבנק האמריקאי להעביר לרוכשים הפוטנציאליים, המציג את פעילותה של קאר בהרחבה ואת התחזיות להמשך. אותן תחזיות כוללות, בין היתר, צפי שלפיו את השנה הנוכחית תסכם קאר עם רווח תפעולי נקי (NOI) של כ-133 מיליון דולר, שבזכות עלייה בדמי השכירות בנכסיה הנוכחיים, ותוכניות הפיתוח שלה לנכסים נוספים, יגדל לכ-182 מיליון דולר בסיכומה של שנת 2022, ויגיע לכ-235 מיליון דולר בשנת 2024.

בעניין תזרים המזומנים השוטף (FFO) של קאר, הצפי לפי גישת החברה (לא מתואם) הוא, כי בשנה הנוכחית הוא יסתכם ב-92 מיליון דולר, בשנת 2022 יגיע לכ-120 מיליון דולר וב-2024 יצטבר לכ-166 מיליון דולר.

קאר מחזיקה, מנהלת, מפתחת ורוכשת נכסים בעיקר בבירת ארה"ב, וושינגטון, וכן בבוסטון, ומתמקדת בנכסי משרדים באיכות גבוהה, אשר שוויים הכולל עומד על כ-3.3 מיליארד דולר. כיום היא מחזיקה ב-14 נכסים עם שיעורי תפוסה של מעל 90%, נוסף על שלושה נכסים בפיתוח.

את השקעתו הראשונה בקאר ביצע ג'יי.פי מורגן, באמצעות קרן השקעות בנדל"ן, בשנת 2007, ובסוף שנת 2012 חתמה אלוני חץ, שבשליטת המנכ"ל נתן חץ, על הסכם להצטרפות אליו, בהשקעה של כ-300 מיליון דולר (כ-1.2 מיליארד שקל).

בחודש נובמבר האחרון עדכנה אלוני חץ על כוונת הבנק למכור את החזקותיו בקאר, העומדות כיום על כ-35% מההון, וכבר אז עדכנה כי הליך המכירה יתבצע "אגב גיוס של הון נוסף לקאר מהרוכש העתידי". זאת, כדי שהרוכש העתידי יגיע להחזקה זהה לזו של אלוני חץ בקאר, העומד על כ-44%, אחרי שבחודש אוגוסט האחרון היא השקיעה בה 70 מיליון דולר, במסגרת גיוס של 144 מיליון דולר שביצעה קאר מבעלי מניותיה.

עוד בין בעלי המניות בקאר כיום, חברת הביטוח כלל שמחזיקה בכ-14% מהונה, אחרי שהשקיעה בסוף 2017 כ-300 מיליון דולר באג"ח להמרה של החברה; וביתרה, כ-7%, מחזיקים כמה משקיעים אמריקאים, בהם מייסד ומנכ"ל החברה, אוליבר קאר.

מלבד ההחזקה בקאר, אלוני חץ גם מחזיקה בפעילות נוספת בארה"ב, גם היא בבוסטון, וכן היא פועלת בישראל באמצעות החברה הבת אמות, בשווייץ באמצעות החזקה בחברת PSP ובבריטניה בעיקר באמצעות חברת ברוקטון (BE), עם השותפים הבכירים של קבוצת קרנות ברוקטון. מלבד אלה, אלוני חץ גם מחזיקה בשליטה בחברת האנרגיה אנרג'יקס.

בדומה למרבית עמיתותיה לענף הנדל"ן, גם מנייתה של אלוני חץ נהנית כבר תקופה ארוכה מסנטימנט חיובי, ששולח אותה להיסחר סביב רמות שיא, ואחרי טיפוס של כ-60% בשנה האחרונה היא משקפת לחברה שווי של כ-10 מיליארד שקל. 

עוד כתבות

אורן עזר / צילום: איל יצהר

הצלחת הניסוי בשבדיה מתדלקת את מניית אלקטריאון: קפצה פי 21 בפחות מ-3 שנים

החברה נטולת ההכנסות, שפועלת בתחום הטעינה האלחוטית של כלי רכב חשמליים, נסחרת בשווי של קרוב למיליארד שקל ● הניסוי שעליו דיווחה אלקטריאון היה בטעינה אלחוטית סטטית של משאית חשמלית על מסלול ניסויים באי גוטלנד

רשת חברתית / שאטרסטוק

דעה: "אינני מטריל כי יש לי כוח להטריל, אני מטריל כי אין לי כוח לשתוק"

יש הרבה מגרעות בכניסה של העיתונאים לרשתות החברתיות, אבל דבר אחד חיובי יצא מכך: הציבור נחשף לדעות שלהם ● פרויקט מיוחד

מסיושי סאן, מנכ"ל סופטבנק / צילום: Takehito Kobayashi, רויטרס

אישור עסקת המיזוג של ספרינט וטי-מובייל רחוקה מאוד מהניצחון שמייסד סופטבנק ביקש להשיג

"במיזוג של ספרינט עם טי-מובייל היה קושי אדיר", אמר מסיושי סאן, מייסד ומנכ"ל סופטבנק, אחרי החלטת בית המשפט בארה"ב, "אבל לפחות הרווחנו ממנו המון כסף" ● כמה סאן נסוג מהיעדים השאפתניים שלו לספרינט? כנראה שמאוד

גונן אוסישקין  / צילום: סיון פרג'

מנכ"ל אל על לעובדים: "ימים קשים לפנינו, ייתכן שיידרשו צעדים דרמטיים והחלטות כואבות"

גונן אוסישקין שלח מייל לעובדי אל על ובו התייחס להשלכות נגיף הקורונה ● אל על הוציאה דיווח נוסף לבורסה בדבר "השלכות נגיף הקורונה על פעילות החברה"

אייל דרור  / צילום: סיוון פרג'

שטראוס נכנסת למעדניות ולקצביות עם מותג בוטיק חדש

שטראוס מסמנת את שוק החנויות המתמחות, כמו מאפיות שכונתיות, קצביות ומעדניות • השלב הראשון: השקת מותג סלטים פרימיום בתמחור גבוה יותר תחת השם "דליקטס"

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 16 בפברואר

אתמול באיכילוב: 8 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

אדוארדו אלשטיין / צילום: איל  יצהר

נכסים ובניין ואי.די.בי סיכמו על יחס ההמרה של הלוואת הבעלים ל-IDB

הסיכום מהווה את השלב הראשון בעסקת בעלי העניין שמקדם אדוארדו אלשטיין למכירת חלקה של אי.די.בי ב-IDBG לידי נכסים ובניין

אלכס שניידר, בעלים משותף של מישורים / צילום: Viktor Korotayev, רויטרס

חברת מישורים מוכרת נכס בפתח תקווה ב-43 מיליון שקל

מדובר ב"בית מישורים" - מבנה בן 6 קומות שממוקם ברחוב השילוח בקריית מטלון עם שיעור תפוסה בהיקף 83% ● המבנה נרכש ע"י מישורים לפני 12 שנה בתמורה ל-19 מיליון שקל

חומר פעיל חדש בקנאביס? / אילוסטרציה: שאטרסטוק

בתי המשפט פוסקים לנפגעי תאונות מאות אלפי שקלים לרכישת קנאביס

כמה פסקי דין שניתנו לאחרונה בתביעות של נפגעי תאונות דרכים מלמדים כי בתי המשפט הכירו בצורך של תובעים הסובלים מכאבים לקבל מחברות הביטוח מאות אלפי שקלים לצורך רכישת קנאביס רפואי

נורד סטרים 2. צינור הגז של פוטין / צילום: רויטרס

ארה"ב מתגאה: סיכלנו את פרויקט צינור הגז "נורד סטרים 2" מרוסיה לגרמניה

שר האנרגיה האמריקאי אמר כי הולך להיות עיכוב ארוך מאוד בהשלמת פרויקט "נורד סטרים 2"

השופט דוד רוזן/ צילום: יונתן בלום

הנציב ממליץ לנקוט בצעדים נגד ראש יחידת התביעות: ניסתה לכסות את העובדות

ההמלצה של נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות באה במסגרת בירור תלונה שבה הגיע לנציבות התייחסות שאינה משקפת נכונה את עובדות האירוע של נשוא התלונה

מימין: מטוס של אל על, אוריין ומלון הרודס של פתאל / צילומים: סיון פרג' ומצגות חברות. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

גם פתאל בפנים: יותר מ-20 חברות בבורסת ת"א כבר "נדבקו" בווירוס הקורונה וספגו ירידות חדות

בין הנפגעות הבולטות: אוריין, אל על וכנפיים ● היום הצטרפה אליהן פתאל החזקות, לאחר שדיווחה על צפי לביטול הזמנות

בני גנץ / צילום: דנה בר-און, יח"צ

ח"כ גנץ: דיון החסינות של כץ יהיה האחרון, אקים ועדה חיצונית

יו"ר כחול לבן הודיע כי יפעל להוציא את הדיונים על החסינות מהכנסת ולהעביר אותם לוועדה שתוכל לקבל "החלטה עניינית ומקצועית" ● "עצם הדיון של חברי הכנסת בחסינות חבריהם הוא פתח לשחיתות"

אסדת תמר / צילום: אלבטרוס, יח"צ

כמה תמלוגים הרוויחה המדינה ממאגר תמר עד היום?

משרד האנרגיה דיווח כי התמלוגים מגז טבעי עמדו על 842 מיליון שקל ב-2019 - הרוב ממאגר תמר ● השנה התמורה הנמוכה ביותר הגיעה מלוויתן, אך בשנה הבאה המאגר צפוי להכפיל את היקף התמלוגים

רחוב רשב"ם 3, רמת השרון / הדמיה: n-trace אנטרייס הדמיה אדריכלית

דיירי הבניין במרכז רמת השרון שיקבלו דירה חדשה ומרפסת

התחדשות עירונית ברמת השרון: משלוש קומות ו-12 דירות ל-8 קומות ו-28 דירות

אראל סגל / צילום: איל יצהר, גלובס

ההשעיה הסתיימה: אראל סג"ל יחזור מחר להגיש את תוכניתו בתאגיד

ביום חמישי הושעה סג"ל זמנית מתאגיד השידור בעקבות השתתפותו בסרטון בחירות של הליכוד ● היום הודיע התאגיד כי "הובהר לסג"ל כי כעיתונאי בשידור הציבורי מצופה ממנו להקפיד על שמירת הקוד האתי, ובתום הבירור הוחלט כי הוא ישוב להגיש את תוכניתו החל ממחר"

תצפית מלמעלה - נווה אילן ירושלים / יח"צ

לקראת המעבר לאולפנים החדשים: חשש בחדשות 13 מפני גל פיטורים

בהנהלת החברה מסרבים להתחייב שלא ייצאו בחודשים הקרובים למהלך של פיטורי צמצום - "והדבר", כך טוען הוועד, "מדליק נורה אדומה של ממש"

הרכבת הקלה בירושלים. משתלבת במרקם העירוני/צילום: נחשון פיליפסון

קו הכסף: כך הרוויחו יזמי הרכבת הקלה בירושלים מיליארד שקל על חשבון המדינה

בעלי המניות של הזכיינית סיטיפס עשו עסקה חלומית בזמן שהמדינה שילמה שכר לימוד אסטרונומי ● בין המרוויחים: קרן המורים והגננות שעשתה סיבוב מדהים עם תשואה של מאות אחוזים תוך פחות מ-4 שנים

מתחם לפינוי בשכונת נווה דוד, חיפה / צילום: פאול אורלייב

רוצים עוד 25 מ"ר? יש לכם 45 יום לחתום: בחיפה נכנסים למרוץ נגד הזמן בפרויקטי פינוי בינוי

עיריית חיפה הציבה אולטימטום להחתמה על מיזמי פינוי בינוי בתנאים משופרים - אחר כך תוגבל התמורה לדיירים ל-12.5 מ"ר בלבד

ריאן מואנד / צילום: איל יצהר, גלובס

לאחר ההנפקה מגיעה התביעה: מתווך שחיבר בין גולדמן זאקס לחברת המימון החוץ בנקאי מלרן טוען כי הוא זכאי ל-50% ממניותיה תמורת 15 מיליון שקל

עו"ד ירון ברנהולץ טוען כי יזם את העסקה בה אמור בנק ההשקעות האמריקאי להעמיד למלרן מסגרת אשראי של 350 מיליון שקל ● טוען כי "בעל השליטה ריאן מואנד החליט לקטוף את פירות העסקה שיזם בחוסר תום לב קיצוני" ● מלרן: "אין בסיס לתביעה"