גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מחיר הנפט זינק 25% ומניות האנרגיה שלחו את וול סטריט לעליות חדות בסיום המסחר

מניית שברון קפצה 11% ● מחיר הנפט רשם את העלייה היומית החדה ביותר אי-פעם, לאחר שטראמפ אמר כי הוא צופה שערב הסעודית ורוסיה יסכמו על קיצוץ של 15-10 מיליון חביות נפט ביום ● התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב קפצו בכ-6.6 מיליון בשבוע שהסתיים ב-28 במרץ

סוחרים מודאגים בוול סטריט צופים בנשיא טראמפ / צילום: Mark Lennihan, Associated Press
סוחרים מודאגים בוול סטריט צופים בנשיא טראמפ / צילום: Mark Lennihan, Associated Press

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

הקורונה מנהלת את השווקים: העיתונאי אופיר דור על השאלה האם אפשר 'לקנות' את ההתאוששות בסין? הצטרפו לשידור החי

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ה') בעליות חדות במדדים המובילים, שהלכו והתחזקו לקראת הסיום. הדאו ג'ונס ננעל בזינוק של 2.2% או 467 נקודות, ה-S&P 500 הוסיף 2.3% ומדד נאסד"ק עלה ב-1.7%.

מניות הנפט דחפו את הדאו ג'ונס: מניית שברון קפצה יותר מ-11% ומניית אקסון מובייל התחזקה בקרוב ל-8%.

מספר חולי הקורונה ברחבי העולם הגיע היום ל-1 מיליון, ומספר מקרי המוות ל-קרוב ל-51.5 אלף.

מניית טסלה זינקה בכ-10% לאחר נעילת המסחר אחרי שהחברה דיווחה על מסירת כ-88,400 כלי רכב ברבעון הראשון של 2020. הציפיות של האנליסטים עמדו על 79,908. 

22:00

בוול סטריט מתנהל מסחר מעורב, והדאו ג'ונס נסחר בעלייה קלה לאחר שעבר לזמן קצר לירידות. הנאסד"ק נע גם הוא בין ירידות לעליות קלות, ו-S&P 500 רושם עלייה קלה.

מחירי הנפט נסקו היום לאחר שטראמפ אמר שהוא מצפה להסכם בין ערב הסעודית לרוסיה על קיצוץ בתפוקת הנפט. מחיר חבית נפט מסוג WTI עלה בקרוב ל-25% - העלייה היומית הגדולה ביותר שלו אי פעם - ל-25.32 דולר לחבית. מחיר חבית ברנט זינק ב-18% ל-29.14 דולר לחבית. 

21:00

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות שבין 0.5% ל-1%, בהובלת מניות חברות האנרגיה שמזנקות על רקע הקפיצה במחירי הנפט.

ג'נרל אלקטריק מתכננת להוציא לחופשה מחצית מעובדי ייצור המנועים בחטיבת התעופה שלה. המהלך יכלול אלפי משרות בחטיבה ויימשך ארבעה שבועות. צעד זה מגיע פחות מחודש לאחר שהחברה הודיעה כי תקצץ 10% מחטיבת התעופה שלה, החלטה שכללה 2,600 עובדים.  

בשוק הקריפטו, הדיווח על עסקת הרכישה של אתר CoinMarketCap הזריק אופטימיות: מחיר הביטקוין זינק כ-13% ביממה האחרונה ועלה הערב מעל ל-7,000 דולר, לראשונה מאז הקריסה שלו ב-12 במרץ.

מחיר הזהב זינק היום לאחר שנתוני השיא בתביעות האבטלה הגבירו את הביקוש להשקעות בטוחות. החוזים העתידיים על הזהב זינקו ב-2.8% ל-1,629 דולר לאונקיה.

18:45

יום מסחר תנודתי באירופה ננעל היום במגמה חיובית קלה, לאחר תנודות רוב שעות היום כשהמשקיעים מגיבים לנתון שיא במספר תביעות דמי האבטלה בארה"ב ולמתרחש בשוק האנרגיה. מדד סטוקס 600 ננעל בעלייה של כ-0.2%. סקטור הנפט והגז רשם עלייה של יותר מ-5%. 

השווקים מגיבים היום גם לנתוני הקורונה שלפיהם מספר המקרים בארה"ב עבר את ה-200 אלף, והכפיל עצמו מאז יום שישי. 

בוול סטריט נמשכות העליות, אך הן נחלשות ככל שמתקדם יום המסחר התנודתי הנוכחי. מחירי הנפט מאמירים על רקע הציפיות שערב הסעודית ורוסיה יסירו את הלחץ משוק הנפט. מחיר חבית WTI מטפס בכ-22% למחיר של קרוב ל-25 דולר, ומחיר חבית מסוג ברנט מזנק בכ-19% למחיר של כ-29.4 דולר. 

מדד דאו ג'ונס רושם עליות של כ-1.3%, או 230 נקודות. S&P 500 מטפס בכ-1.6% והנאסד"ק עולה ב-1.3%. זאת לאחר שהדאו כבר רשם מוקדם יותר עלייה של 500 נקודות.

מניות שברון  ואקסון מובייל  מובילות את העליות ומזנקות בכ-10%, ומגזר הנפט והגז נוסק.

17:45

עליות חדות של יותר מ-20% נרשמות במחיר הנפט לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר ל-CNBC כי הסעודים ורוסיה יפחיתו את הלחץ על הנפט, ויסיימו את מלחמת המחירים שתרמה לצלילה החדה במחירי הנפט. טראמפ אמר כי שוחח אתמול עם נשיא רוסיה פוטין והיום עם הנסיך הסעודי, וכי הוא מצפה כי הם יכריזו על קיצוץ בייצור הנפט של 10 מיליון חביות, ועד 15 מיליון חביות. 

16:30

יום המסחר בניו יורק נפתח במגמה מעורבת, למרות נתון האבטלה השלילי שפורסם לפני כשעה. הנפט, מנגד, רושם עלייה של כ-8% ונסחר סביב 21.9 דולר לחבית (WTI).

15:30

וירוס הקורונה ממשיך להכות בעוצמה בשוק העבודה בארה"ב. עוד 6.6 מיליון אמריקאים נוספו למעגל דורשי העבודה בארה"ב בשבוע שהסתיים ב-28 במרץ. זאת לאחר שבשבוע שלפניו נרשמה קפיצה של כ-3.3 מיליון בתביעות. כך פורסם בארה"ב היום.

כלכלנים ציפו לתוספת של 4-3.5 מיליון מובטלים. 

נזכיר כי לפני פרוץ משבר הקורונה התוספת הגבוהה ביותר במספר המובטלים בארה"ב, כ-695 אלף, נרשמה בשנת 1982. 

14:10

נמשכות עליות השערים בבורסות אירופה. המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח בעליות של 1.5%-1% במדדי המניות המובילים. 

ב-15:30 שעון ישראל יתפרסם בארה"ב נתון התביעות הראשוניות לדמי אבטלה, שצפויות להסתכם בכ-4-5 מיליון בשבוע שהסתיים ב-28 במרץ . זאת לאחר שבשבוע שלפניו נרשמה קפיצה של כ-3.3 מיליון בתביעות.  

12:20

מחיר חבית נפט קופץ בכ-10% לרמה של 22.21 דולרים לחבית, וזאת לאחר שהנשיא טרמפ אמר כי הוא מצפה שסעודיה ורוסיה יתגברו על חוסר ההסכמות ביניהן, והנשיא פוטין קרא לפתרון נוכח המצב ה"מאתגר" בשוק הנפט. למרות האופטימיות של טראמפ, האנליסטים בבנק אוף אמריקה צופים כי הקרע בין המעצמות לא צפוי להתאחות בטווח הקצר.

באירופה מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.2%, הקאק הצרפתי מוסיף 0.4% לערכו והפוטסי הבריטי מטפס ב-0.5%.

באסיה, הניקיי היפני איבד 1.4% והשלים נפילה של 25% מתחילת השנה, הבורסה בהונג קונג עלתה ב-0.8%, שנחאי זינקה ב-1.7%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בארה"ב מזנקים בכ-2%.

10:10

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות לאחר הירידות החדות שנרשמו אתמול. מדד הדאקס הגרמני מוסיף 0.4% לערכו, הקאק מטפס ב-0.3% והפוטסי עולה ב-0.4%. בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים ביותר מ-1%.

07:30

המסחר באסיה מתנהל הבוקר בירידות בהובלת הבורסה בשנזן שצונחת ב-4%, וזאת לאחר הירידות החדות שנרשמו אתמול בוול סטריט נוכח התפשטות מגיפת הקורונה בעולם, והאצת ההתפשטות בארה"ב. 

מדד הניקיי היפני מאבד 0.5%, בהמשך לירידה חדה של 4.5% אתמול; מדד אסיה דאו יורד ב-0.75%, מנגד שנחאי עולה ב-0.3%.

מחיר הנפט קופץ ב-4.8% לרמה של 21.28 דולר לחבית.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בכ-1% לאחר הירידות אמש (ד').

מספר מקרי הקורונה בארה"ב הוכפל מיום שישי האחרון וחצה את ה-200,000 איש. מנתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס עולה כי מספר מקרי המוות בארה"ב כתוצאה מנגיף הקורונה הגיע ל-4,476 איש. אתמול הזהיר הנשיא דונלד טראמפ כי בשבועות הקרובים מספר מקרי הקורונה יעלה. הבית הלבן מעריך כי מקרי המוות בארה"ב ינועו בין 100,000 ל-240,000 איש.

עוד כתבות

סניף של רשת עדיקה / צילום: שלומי יוסף, גלובס

גל העזיבות בעדיקה: גם סמנכ"ל הכספים יסיים את תפקידו בחברה

סמנכ"ל הכספים של קמעונאית האופנה, ישי שמע, יסיים את תפקידו "בהסכמת הצדדים", כך עולה מדיווח שמסרה החברה לבורסה ● שמע שימש כסמנכ"ל הכספים של עדיקה מאז אוקטובר 2017, והוא צפוי לסיים את כהונתו בתחילת באוגוסט

ביתן של VMware בתערוכה בלאס וגאס / צילום:  Shutterstock / א.ס.א.פ קרייטיב

המעבר לסביבת הענן מחזק את מעמדה של VMware

חברת הטכנולוגיה האמריקאית מתאפיינת לא רק בצמיחה עקבית וברווחיות גבוהה, אלא גם במאזן פיננסי חזק מאוד ביחס לרמה BBB שבה מדורגות האג"ח שלה

רון וקסלר / צילום: איל יצהר

ישראכרט: ההוצאות בגין הפסדי אשראי נסקו פי 4, והרווח הצטמק ב-86%

ישראכרט מדווחת כי עד 19 באפריל היה קיטון חד של 48.2% במחזור העסקאות באמצעות כרטיסיה, כאשר מאותו מועד ועד סוף מאי ישנה התאוששות, אך עדיין לא מדובר על חזרה לשגרה

אורי יהודאי/ צילום:איל יצהר

יהודאי ושלושה בכירים לשעבר בפרוטרום שוחררו בתנאים מגבילים: "ממצאים המחזקים את החשד לשוחד"

לפי החשד, אורי יהודי, שהיה נשיא פרוטרום, וכן הבכירים לשעבר אלון גרנות, ארי רוזנטל וגיא גיל שיחדו פקידים ברוסיה ובאוקראינה וביצעו בנוסף עבירות דיווח, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומרמה והפרת אמונים בתאגיד

דסק הנדל"ן / צילום: שאטרסטוק

כשקצב ילודה גבוה פוגש מחסור בקרקע: איפה יגור דור העתיד של המגזר החרדי

כבר שנים רבות שקצב הבנייה לחברה החרדית נמוך משמעותית מהגידול הטבעי בה ● בני ברק, אלעד, בית"ר עילית ומודיעין עילית כבר לא מספיקות, אך המדינה גוררת רגליים במציאת קרקעות ל-200 אלף דירות חדשות

תמונות מהתערוכה / צילום: הדרן יזמות

עוד קורבן לקורונה: ואן גוך נמצא בבידוד במרינה בהרצליה

וגם: עיריית תל אביב-יפו הודיעה על השלמת הנגשת החופים המוכרזים בעיר ● השיחה

 

איירין טריפלט – האדם האחרון שקיבל פנסיה ממלחמת האזרחים האמריקאית / צילום: צילום מסך מפייסבוק

הלכה לעולמה איירין טריפלט – האדם האחרון שקיבל פנסיה ממלחמת האזרחים האמריקאית

אביה של איירין, מוס טריפלט, נלחם במלחמה בין השנים 1862 ל-1865 ● כבת נכה של ותיק מלחמה, זכתה טריפלט לפנסיה בגובה 73.13 דולר בחודש מהממשל האמריקאי

IPO / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

ה-IPO הטכנולוגית הגדולה ב-2020: זום אינפו נסקה ב-60% בנאסד"ק

חברת המודיעין העסקי זום אינפו שהוקמה על ידי היזם הישראלי יהונתן שטרן צלחה הערב הנפקה ראשונית בנאסד"ק לפי שווי חברה של יותר מ-8 מיליארד דולר

טיסת מטען של אל על  / צילום: יח"צ

מחזיקי אג"ח כנפיים מתנגדים להעמדת מימון לאל על

מחזיקי האג"ח דורשים מכנפיים אחזקות, בעלת השליטה באל על, להימנע מביצוע "פעולות מהותיות" ללא התראה מראש ● "החברה עלולה להיגרר להרפתקה מסוכנת אם תעמיד מימון לאל על"

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 3 ביוני 2020

אתמול באיכילוב: 7 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מחאת המסעדנים שנפגעו ממגפת הקורונה מול הבונדסטג בברלין / צילום: DPA, Associated Press

המודל הגרמני לשיקום הכלכלה: לשפוך הרבה כסף על הבעיה, במהירות רבה

גרמניה החליטה על חבילת תמריצים נוספת במסגרתה היא תוציא 130 מיליארד אירו שיתווספו ל־50 מיליארד אירו לעצמאים ובעלי עסקים – פי ארבעה משיעור ההוצאה כחלק מהתמ"ג בישראל ● זאת בנוסף להלוואות וערבויות בשווי 1.5 טריליון אירו לחברות גרמניות

מחכים בתור לעלות לאוטובוס / צילום: בר לביא, גלובס

אפליקציית התשלומים החדשה של משרד התחבורה: עולים על אוטובוס או רכבת - ומגלים רק בסוף החודש כמה זה עלה

בסוף יוני יושקו אפליקציות תשלום בתחבורה הציבורית, שניתן יהיה להשתמש בהן לצד הרב-קו • החישוב על התשלום ייערך רק בסוף החודש, בהתאם לפרמטרים שונים כמו היקף השימוש ומרחק הנסיעה • מי ירוויח ומי יפסיד? הנוסעים באוטובוס או ברכבת יידעו רק בדיעבד

למידה מהבית / צילום: שאטרסטוק

עבודה מהבית מגדילה את אי השוויון

לא הכול ורוד: העבודה מהבית תפגע בעובדים החלשים ובמי שחייבים לשהות פיזית במקום העבודה

כרטיסי אשראי / צילום: שאטרסטוק

בנק ישראל לבנקים: אפשרו לחברות כרטיסי האשראי לסלוק במס"ב

בבנק המרכזי רוצים להביא לכך שהיכולת להתממשק למערכות הסליקה של הבנקים תיפתח מיידית לחברות כרטיסי האשראי ובעתיד ליתר חברות נותנות שירותי אשראי ופינטק

המדריך לזיהוי פייק ניוז / צילום: אפרת לוי, גלובס

איך מסמנים פוסטים כוזבים בטוויטר ובפייסבוק?

איך מסמנים פוסטים כוזבים בטוויטר ופייסבוק, האם לאנשי ציבור מגיע יחס מיוחד, ואיך בודקים עובדות? ● נעה ברק, מנהלת הפיתוח של "המשרוקית", ועמרי זרחוביץ', עורך מדור ההייטק של "גלובס", הגיעו לעשות קצת סדר

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה  / צילום: ישראל הדרי

אלקטרה תנהל מתקנים עבור רפאל תמורת מאות מיליוני שקלים

אלקטרה זכתה במכרז שפרסמה רפאל לניהול כל מתקניה למשך שנתיים, עם אופציה לשש שנים נוספות ● לפי הודעת אלקטרה, ההיקף הכספי הכולל לתקופה של שמונה שנים צפוי לעמוד על כ-650 מיליון שקל

בנק מזרחי-טפחות,?בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק לאומי, בנק איגוד ובנק מרכנתיל / צילומים: איל יצהר, אייל הצפון, בר-אל

ביהמ"ש: הבנק אינו צריך להתערב כאשר משקיע פועל באובססיביות

המחוזי קבע כי התמכרות לביצוע עסקאות באופן אובססיבי בחדר העסקאות של הבנק אינה מעידה על אי-כשירות נפשית של המשקיע, וכי הבנק אינו צריך להודיע על כך לבני משפחתו

אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

זו לא אשליה אופטית – המניות בארה"ב באמת יקרות

מדד S&P 500 נסחר כעת במכפיל רווחים עתידיים של 21.6, רמה שנראתה לאחרונה בבועת הדוט.קום בתחילת שנת 2000 ● המדד אומנם חזר לאחרונה לרמתו בסוף אוקטובר, אך אז ציפיות הרווחים ל-12 החודשים קדימה היו גבוהות בכ-25% מהציפיות כעת

האחים רפי וג'ו נקש  / צילום: רוני שיצר

ביהמ"ש: האחים נקש לא רשאים להקים מלון בוטיק בבית אגאבאבא בת"א

האחים וואליד ועבד אבולעפיה פנו לבית המשפט בבקשה למנוע מחברה בבעלות האחים נקש לבצע עבודות שיפוץ במבנה, בדרך להופכו למלון בוטיק ● החברה שבבעלות האחים נקש הינה דיירת מוגנת במבנה ● אחרי קרב משפטי ארוך קיבל בימ"ש את הבקשה

מארק צוקרברג / צילום: רויטרס  ERIN SCOTT

צוקרברג על ההחלטה להשאיר את הפוסט של טראמפ: "זו אינה החלטה עם תשובה שנכונה ב-100%"

"למה זה חייב להיות בינארי? למה זה חייב להיות להסיר או להשאיר?", שאל צוקרברג במסגרת שיחה בת 90 דקות שקיים עם עובדי פייסבוק ● עם זאת, כשנשאל כמה אנשים שחורים ומרקעים אתניים אחרים היו מעורבים בהחלטה על הפוסט של טראמפ, הוא לא ידע לענות