גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המשקיעים התמקדו בהקלות בכלכלה ולא במהומות ובורסות ניו יורק ננעלו בעליות

מדד דאו ג'ונס עלה ב-1%, הנאסד"ק התחזק ב-0.6% ומדד S&P 500 הוסיף 0.8% ● הנפט התחזק ומחיר חבית מסוג ברנט מתקרב ל-40 דולר ● ראש עיריית ניו יורק: העוצר הלילי יימשך עד סוף השבוע ● וויקס המשיכה לטפס ורשמה שיא חדש ● מדד דאקס זינק ב-3.8%, פוטסי 100 טיפס ב-0.9% ומדד קאק 40 קפץ ב-2%

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

העליות בבורסות ניו יורק התחזקו מעט לקראת הנעילה ובסיום יום המסחר מדד דאו ג'ונס עלה ב-1%, הנאסד"ק התחזק ב-0.6% ומדד S&P 500 הוסיף 0.8%, והוא נמצא 40% מעל השפל שרשם במרץ.

חברת שיחות הוידאו זום צפויה לפרסם את דוחותיה לאחר סיום המסחר.

21:30

הנפט ממשיך להתחזק ומחיר חבית מסוג WTI עולה ב-3% ל-36.5 דולר. נפט מסוג ברנט עולה ב-2.5% למחיר של 39.3 דולר לחבית. הזהב נחלש ב-1% למחיר של 1,733 דולר לאונקיה.

20:05

המסחר בוול סטריט מתנהל בטריטוריה ירוקה לאחר שמדד נאסד"ק הצליח להתחזק מעט והוא עולה בשעה זו ב-0.1%. מדד דאו ג'ונס מטפס ב-0.7% ומדד S&P 500 עולה ב-0.4%

מיזוג בשוק העברות הכספים? מניית ווסטרן יוניון  מזנקת ב-11% לאחר דיווח בבלומברג ולפיו הגישה הצעת רכישה לחברת מניגראם, שמנייתה טסה ב-35%.

18:45

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים על רקע התקוות להתאוששות גלובלית והמשך ההקלות בפעילות הכלכלית. את העליות הוביל מגזר הרכב שרשם עלייה של 3.8%. בפרנקפורט מדד דאקס זינק ב-3.8%, בלונדון פוטסי 100 טיפס ב-0.9% ובפריז מדד קאק 40 קפץ ב-2%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-1.5%.

בוול סטריט ממשיך להתנהל מסחר במגמה מעורבת - מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.5%, הנאסד"ק יורד ב-0.3% ומדד S&P 500 מוסיף 0.2%.

18:15

המסחר בוול סטריט שינה מגמה ועבר למסחר תנודתי. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.3%, הנאסד"ק יורד ב-0.8% ומדד S&P 500 מאבד 0.1%. 

ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו הכריז כי העוצר הלילי שהוטל, בעקבות המחאה על הרג ג'ורג' פלויד שמטלטלת את העיר, יוארך ויימשך עד סוף השבוע. העוצר בתוקף בין השעות 20:00 ל-05:00. דה בלאזיו הטיל עוצר אתמול בשעה 23:00 והודיע כי היום הוא ייאכף החל מהשעה 20:00.

17:35

מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.9%, הנאסד"ק מטפס ב-0.2% ומדד S&P 500 מוסיף 0.5%.

מניות חברות התעופה, המרוויחות מפתיחת הכלכלה בעוד מדינות בארה"ב, רושמות עליות. אמריקן איירליינס , יונייטד איירליינס  וסאות'ווסט איירליינס  עולות ביותר מ-3%.

עליות נרשמות גם בשוק הנפט, שם מטפס הנפט מסוג WTI ב2.2% למחיר של 36.2 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט מתחזק ב-2.3% למחיר של 39.2 דולר לחבית. הזהב מתחזק ב-0.27% למחיר של 1,755.1 דולר לאונקיה. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים עולה מעט אף היא, לרמה של 0.67%.

מניית וויקס.קום  ממשיכה לטפס, ורושמת עלייה לשיא חדש.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.4%, מדד S&P 500 מתחזק ב-0.2% והנאסד"ק נסחר ללא שינוי.

המשקיעים עוקבים אחר המשך ההקלות בסגרים ברחבי ארה"ב במקביל להפגנות ולמהומות על רקע גזעי. הנשיא טראמפ איים: "אפעיל את הצבא אם ראשי המדינות לא ירגיעו את המפגינים".

15:45

החוזים העתידיים צופים עליות מתונות בוול בפתיחה בוול סטריט, בשיעורים של 0.2%-0.6% במדדים המובילים.

בין המניות שמרכזות עניין בטרום מסחר:

אפל מורידה את מחירי האייפון בסין, בניסיון לנצל את המומנטום ממנו נהנתה בזמן שהכלכלה הסינית נפתחה לאחר סגרי הקורונה. לפי דיווח ב-CNBC החברה מעניקה הנחות בשיעור דו ספרתי.

ויזה  דיווחה כי היקף התשלומים בארה"ב ירד ב-5% במאי, ירידה מתונה בהרבה מ-18% שנרשמו באפריל, ואינדיקציה אפשרית שהוצאות הצרכנים מתאוששות יחד עם ההקלות בסגרים.

בנק ההשקעות קואן החל לסקר את מפתחת אפליקציית התקשורת לעסקים סלאק והעניק לה המלצת "תשואת יתר". בבנק ציינו כי המעבר לעבודה מרחוק העניק לפלטפורמת המסרים "זריקת דחף" שאינה מוערכת כראוי.

רשת בתי הקפה סטארבקס  מבקשת מעובדיה לבחור בין צמצום שעות עבודה לבין יציאה לחופשה ללא תשלום עד ספטמבר לכל הפחות. ברשת לא צופים התאוששות במכירות לפני כן.

13:50

נמשכות העליות באירופה וגם המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח במגמה חיובית. מארק האפלה, מנהל השקעות ראשי, UBS Global Wealth Management , מציין כי "עדכנו את תרחישי ה- COVID-19 שלנו שלוקח בחשבון את היעדרו של גל שני משמעותי של הדבקות בנגיף עד כה, התפתחויות מעודדות על חיסונים והקלה בתנאים הכלכליים. בתרחיש המרכזי שלנו אנו צופים כי המניות ייעלו והמרווחים על אג"ח בתשואה גבוהה של ארה"ב על ואיגרות החוב בשווקים המתפתחים בדולר ארה"ב ייסגרו במהלך השנה הקרובה".

בבית ההשקעות אופנהיימר מציינים היום כי "הפער האדיר שנוצר בין ההכנסה הפרטית להוצאה של משקי בית בארה"ב הוביל לעלייה חדה בשיעור החיסכון של משקי בית, ל-33% בחודש אפריל מ-12.7% במרץ. חשוב לציין כי העלייה בשיעור החיסכון מאותתת אמנם על עלייה פוטנציאלית בצריכה עתידית בחודשים הקרובים, אולם שיעור גבוה זה עשוי לרדת משמעותית בחודש הבא לאור הצפי להמשך ירידה בהכנסה פרטית של משקי בית כתוצאה מאובדן מקור הכנסה מעבודה, מה שיוביל לירידה גם בהכנסה הפנויה. למרות זאת, שיעור החיסכון הפרטי במשק צפוי להישאר, ככל הנראה, ברמה גבוהה יחסית בחודשים הקרובים מאחר ומשקי בית עשויים להמשיך לדחות את הוצאותיהם על צריכת מוצרי מותרות עד לחזרתם למעגל העבודה". 

11:30

לאחר שלושה ימי הפסקה מדד המניות המוביל בגרמניה, הדאקס, מזנק בכ-3.2%. בצרפת מדד הקאק קופץ ב-1.8% והפוטסי בבריטניה עולה ב-0.8%.

10:15

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה חיובית. הנפט ממשיך לטפס ומחיר חבית מסוג ברנט רושם עלייה של 1.1% ל-38.75 דולר. 

מגמה חיובית נרשמת גם בבורסות אסיה בהובלת הניקיי היפני שעלה בכ-1.2%. 

בחברת פעילים ניהול תיקי השקעות מציינים הבוקר כי "השווקים הפיננסיים מגיבים בחיוב לחדשות לגבי המשך הסרת מגבלות הסגר במרבית המדינות בעולם. לעת עתה, זה הגורם הדומיננטי מבחינת סנטימנט המשקיעים. זאת, חרף המתיחות הגוברת בין ארה"ב לסין וההפגנות האלימות בארה"ב. המגמה החיובית מתבססת גם על ההנחה שבמידה ויהיה גל שני של הדבקות מנגיף הקורונה, הוא יהיה פחות משמעותי מהגל הראשון, ובינתיים ייתכן ואף יימצאו חיסון ותרופה למחלה".

07:00

המסחר באסיה מתנהל בעליות שערים. מדד הניקיי היפני עולה ב-1.1%, הבורסה בהונג קונג מטפסת ב-0.44%, שנחאי מאבדת 0.1%, והבורסה בסינגפור עולה ב-1.2%.

אמש בוול סטריט מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.36%, מדד הנאסד"ק עלה ב-0.66% ומדד S&P 500 הוסיף 0.38% לערכו וננעל מעל ל-3,000 נקודות. בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסוגים בעד 0.4% בצל האיום של טראמפ לדכא את גל המחאה בארה"ב באמצעות הצבא. 

טראמפ איים הלילה כי ישתמש בצבא ארה"ב בכדי לעצור את המהומות ברחבי המחוז שעוררו בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד. "אני מגייס את כל המשאבים הפדראליים, האזרחיים והצבאיים, כדי להגן על זכויות של אזרחים אמריקאים שומרי החוק", אמר טראמפ בהצהרה, שנמסרה ברקע להמוני מפגינים בקרבת הבית הלבן.

"אם עיר או מדינה מסרבות לנקוט בפעולות הנחוצות כדי להגן על חייהם ורכושם של תושביהן, אז אני אדאג לפרוש את חיילי ארצות הברית ואפתור במהירות את הבעיה עבורם", אמר טראמפ.

נתוני האינפלציה בדרום קוריאה הצביעו על האטה לשפל של 8 חודשים במאי בצל משבר הקורונה. המדד לצרכן ירד ב-0.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אז עלה המדד ב-0.1%. מדובר בהאטה הגבוהה מאז חודש ספטמבר ולעומת הצפי של הכלכלנים לירידה של 0.2%.

הביטקוין חצה שוב את הרמה שמעל ל-10,000 דולר - רמתו הגבוהה ביותר מאז 19 בפברואר השנה, וזאת לאחר זינוק של יותר מ-5% בלילה האחרון.

עוד כתבות

ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועמ"ש אביחי מנדלבליט / צילומים: תמר מצפי, איל יצהר, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

נתניהו למנדלבליט: "אפסות הפעולה שלך היא התרה שערורייתית של דמנו"

ראש הממשלה שלח ליועץ המשפטי לממשלה מכתב חריף שבו הוא מאשים אותו כי אינו נוקט בפעולה לנוכח האיומים על חייו וחיי משפחתו ● "אני רוצה לקוות שבניגוד לכל תשובותיך הקודמות, הפעם תתקבל ממך תגובה הולמת"

מימין: לונדון עמיר, קובי ריכטר, שי נוביק / צילום: תמר מצפי, עינת לברון, כדיה לוי

להוציא את המיטב מהמצב: 10 חברות ישראליות נסחרות שנותנות פייט לקורונה

לפחות 10 חברות הנסחרות בבורסת ת"א פועלות להסבת תרופות קיימות לתחום הקורונה ● ממפתחות תרופות דרך יצרניות בדיקות ועד לחברות אשפוז ביתי - "גלובס" ממפה את החברות הבולטות שמחפשות את "תרופת הרווחים" שיוצרת המגפה

פלסטינים עוברים למצרים במעבר הגבול ברפיח שנפתח השבוע / צילום: רויטרס

הצ'ק האחרון מקטאר מתקרב ולפועלים אין פרנסה: מה גרם לחזרת בלוני התבערה

האירועים בעוטף עזה הם תוצאה של הליכים כלכליים ופוליטיים, שלוחצים על הארגונים לפעול נגד ישראל • המשבר הכלכלי רק צפוי להחריף בשעה שהזרמת הכסף הקטארי אמורה להיגמר בקרוב

משה ממרוד / צילום: סיון פרג'

הציבור נשאר בבית עם המזגן - ותדיראן נהנית מביקושי שיא

מלבד מכירות השיא, החברה נהנתה גם מירידה בעלויות הרכש ובשער הדולר, "וכן מגידול מהכרה ברווח בגין פרויקט התייעלות אנרגטית בבתי חולים" ● לדברי תדיראן, "לנגיף הקורונה והשלכותיו לא היתה השפעה מהותית על עסקי החברה"

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מבקר בביה"ח לחולי קורונה במדינה / צילום: Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool, AP

רוסיה אישרה חיסון לקורונה; פוטין: "הבת שלי קיבלה אותו"

ממשל רוסיה אישר את החיסון הראשון בעולם לקורונה ● המוצר עבר עד כה ניסויים המקבילים לשלב 1 בלבד של ה-FDA

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

עליות בבורסה: סומוטו מזנקת ב-50% על רקע כניסתה לתחום האנרגיה המתחדשת

מדד ת"א 35 עולה ב-0.4%, ת"א 90 מטפס ב-0.8% ● אלקטרה צריכה קופצת ב-5.2%, פתאל מאבדת 3.3% במחזור הגבוה בשוק ● לילך אשר טופילסקי מונתה ליו"ר קמהדע

ליאת בן ארי  / צילום: שלומי יוסף

המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן-ארי ובעלה זומנו לחקירה בחשד לביצוע עבירת בנייה בראש העין

עו"ד ליאת בן-ארי-שווקי זומנה לחקירה בחשד כי היא ובעלה ביצעו עבירת בנייה של פיצול ללא היתר בבית שרכשו בעיר ● גם הבעל, אביב שווקי, זומן לחקירה ● התובעת העירונית תחליט אם להגיש כתב אישום בתיק, או לסגור אותו, או להטיל קנס על בני הזוג

מטוס אל על / צילום: יואב יערי

חילופי המכתבים בין אל על לרוזנברג הגיעו לאיום בתביעת דיבה

במכתב חריף מבאי כוחו של אלי רוזנברג, המתכוון לרכוש את אל על, מציינים כי "לא לאורך זמן רוזנברג ימשיך להבליג נוכח הניסיונות להוציא דיבתו רעה והוא מתכוון לבוא חשבון עם כל מי שמעורב באופן אישי"

מטוס של אל על / צילום: יח"צ

ועדת הכלכלה אישרה: החזר החוב של חברות התעופה לנוסעים יידחה ל-1 באוקטובר

במטרה לאפשר אורך נשימה לחברות התעופה הוחלט בוועדה לדחות את מועד ההחזר שנקבע בתחילה ל-14 באוגוסט ● ח"כ מרגי: "למרות התסכול מהתיקון הנוכחי, הדבר מתבקש מאחר והחלופה של קריסת חברות התעופה היא גרועה יותר"

פוקס ניוז משיקה שירות סטרימינג מחוץ לארה"ב / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

פוקס ניוז משיקה שירות סטרימינג בתשלום מחוץ לארה"ב

רשת השידורים מסרה כי תציע שידורים חיים של ערוצי פוקס ניוז וביזנס, בשירות חדש שיושק החודש במקסיקו ● בספטמבר יושק השירות בספרד, בגרמניה ובבריטניה, ועד סוף השנה יהיה זמין ב-20 מדינות ● השירות יעלה 6.99 דולר בחודש

בדיקות קורונה של אבוט לבורטוריס / צילום: David J. Phillip, Associated Press

ההשקעות שמנצחות את הקורונה: גם מניות הציוד הרפואי מספקות את הסחורה

כולם מדברים על הביצועים הפנומנליים של חברות הטכנולוגיה והנאסד"ק, שעלו ב-60% מאז שהתחיל התיקון בשווקים בסוף מרץ ● אבל, האם שמתם לב לכך שמניות חברות הציוד הרפואי עלו בדיוק באותם שיעורים?

רון וקסלר / צילום: איל יצהר

ישראכרט ממחישה את השפעות הקורונה: קיטון בהכנסות, ירידה בהוצאות וחיתוך ברווח

חברת כרטיסי האשראי הגדולה במשק רשמה ברבעון השני רווח של 64 מיליון שקל ● המנכ"ל רון וקסלר: "משבר הקורונה פגע במיוחד בעסקים הקטנים והבינוניים, לצד תעשיות הבידור, התרבות והתיירות"

יעקב ליצמן / צילום: כדיה לוי

אם חשבתם שליצמן הוא רק שר של חרדים - צדקתם

במסגרת כנס הזום של ארגון הקבלנים והבונים מחוז תל אביב והמרכז הוכיח שר השיכון כי הוא לא השר של כולם, אלא "שר השיכון לחרדים" ● בין הקמת שפיר שליד קרית גת לקידום כסיף הסמוכה לערד, הגיע הזמן לבדוק עד כמה העסקנות החרדית חולקת באשם ל"קיפוח החרדי" במוסדות התכנון

ח"כ יאיר לפיד במליאת הכנסת / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

לפיד תוקף: "אם היית מקשיב לאבי לא היית עם שלושה כתבי אישום"

חילופי דברים קשים בין יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, לראש הממשלה בנימין נתניהו לפני ההצבעה על הצעת החוק של יש עתיד, לפיה נשיא המדינה לא יטיל את התפקיד להרכבת הממשלה על חבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום ● הצעת החוק של לפיד נפלה בהצבעה שמית

אלפים בעולם שיתפו ציטוט שבו נתניהו מודה באחריות לאסון בביירות - המשרוקית של גלובס בודקת / צילום: Hussein Malla, Associated Press

האם נתניהו קיבל אחריות רשמית על הפיצוץ בביירות?

אלפים בעולם שיתפו ציטוט שבו נתניהו מודה באחריות לאסון בביירות. מנין הוא צץ? ● "המשרוקית של גלובס"

ממשבר להזדמנות. רשת המזון צ’יפוטלה עברה מהפך / צילום: מתוך CNBC

בגדים משאריות של אבוקדו: ממקסיקו באהבה

צ'יפוטלה השיקה ליין בגדים אורגני שעשוי ממחזור שאריות אבוקדו שנערם בסניפיה ● מנכ"ל באומן בר ריבנאי התאהב ● אורחים מנתחים מהלכים שיווקיים מעבר לים

קמלה האריס באירוע ההכרזה עליה כמתמודדות לסגנית הנשיאות של ג'ו ביידן / צילום: אדם שולץ, רויטרס

קווים לדמותה של קמלה האריס - המועמדת הדמוקרטית לסגנית נשיא ארה"ב

על פי גורם בקמפיין של ביידן, הוא הציע לה את התפקיד בשיחת זום, 90 דקות לפני ההכרזה הרשמית על מועמדותה ● טראמפ תיאר אותה אמש כ"מגעילה במיוחד"

 

airbnb / צילום: Shutterstock

למרות השנה הקשה: Airbnb עושה צעד בדרך להנפקה בבורסה

החברה עומדת להגיש תשקיף חסוי לקראת ההנפקה, כך לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" ● החברה, שהודיעה באחרונה על פיטורי רבע מעובדיה, גייסה במהלך משבר הקורונה לפי שווי של 18 מיליארד דולר, נמוך משמעותית משוויה בעבר

אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

לשבור את גלי הקורונה: מדריך למשקיע בימי מגפה

משבר הקורונה משנה סדרי עולם גם בתחום ההשקעות ● הראלי בשוקי המניות והתשואות האפסיות בשוקי החוב יוצרים פוטנציאל תשואה נמוך ביחס לסיכונים ● כיצד יש לחשב מחדש את הקצאת הנכסים, ובאילו תחומי השקעות חדשים כדאי לרכוש מומחיות?

חיים כץ / צילום: יוסי זמיר

מגעים להסדר טיעון בין הפרקליטות לבין השר חיים כץ

בקשה מבג"ץ: לדחות את הדיון שאמור להתקיים מחר בשלוש העתירות שהוגשו נגד החלטת הכנסת להעניק לכץ חסינות מפני העמדה לדין ● בהודעת המדינה נכתב כי מתקיימים "מגעים מאומצים אשר עשויים לייתר את הצורך בהכרעת בית המשפט הנכבד בעתירות"