גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

דב מורן, תמר יסעור ויניב גרטי חושפים: זו השאלה שאנחנו שואלים מועמדים בראיון עבודה

מנכ"לים ומנכ"ליות בחברות מובילות מגלים כמה מהשאלות הלא צפויות שהם שולפים בראיונות - ומה הם רוצים ללמוד מהתשובות שלכם

מה מנכ״לים שואלים בראיונות עבודה? / צילום: תמר מצפי, יונתן בלום, איל יצהר, עדי לם, ליאור ניר, יחצ
מה מנכ״לים שואלים בראיונות עבודה? / צילום: תמר מצפי, יונתן בלום, איל יצהר, עדי לם, ליאור ניר, יחצ

אתחיל בווידוי - מעולם לא כתבתי קורות חיים. יש לי וואחד מזל, שנחסכה ממני הזוועה הזו. לארוז את עצמי במילים ולהידחק לכמה פסקאות בעמוד A4, בסוג של פורמט כרונולוגי מוזר ומקובע מראש, נראה לי נורא. גם להתראיין לעבודות זה משהו שעשיתי לשמחתי רק פעמיים בחיים - וגם זה בעבר הרחוק. ובכל זאת זה זכור לי כחוויה נוראית.

לעבודה המשמעותית הראשונה התקבלתי אחרי הצבא באתר האינטרנט תפוז. גילי בימן ראיין אותי ליד הבריכה בווילה בסביון, שם היו המשרדים המגניבים שלהם, ושאל אותי למה ילד כמוני רוצה לעבוד בחברת אינטרנט. בירברתי קצת על שיווק 1:1 שזה העתיד, והתקבלתי מיד.

לראיון העבודה השני שלי הגעתי אחרי שכתבתי מייל לרמי שלמור, אחד הבכירים בענף הפרסום, בלי שהכיר אותי. כתבתי בישירות שאני רוצה להקים איתם חברה חדשה בישראל, חברת אינטראקטיב, וכמובן בשותפות ועם אחוזים (אין כמו חוסר מודעות של ילדים בני 24). הוזמנתי לפגישה, שבסרט של עצמי חשבתי שהיא פגישת עסקים, אבל מהר מאוד התבררה כסוג של ראיון עבודה.

כשרמי אמר "ספר לי על עצמך" אני זוכר שהתרגשתי נורא, הקול שלי נשבר, עד שרמי הציע לי לשתות מים. כשהרמתי את כוס הפלסטיק היד שלי כל כך רעדה, שהמים נשפכו על החולצה שלי. בסוף איכשהו זה קרה והקמנו חברה ביחד כמו שחלמתי. גם גילי בימן מהסיבוב הקודם הפציע והצטרף כשותף והיתר היסטוריה. מאז, לשמחתי, לא הייתי צריך להתראיין יותר.

אני זוכר את אותה תחושה היטב גם עכשיו כשאני בצד השני. לאורך השנים קיבלתי אלפי קורות חיים, והאמת שגם מהצד הזה הפורמט בעייתי בעיניי. גם הפורמט של "ראיון העבודה" הוא משהו שאני די סולד ממנו, ולכן פיתחתי שיטה מיוחדת למיון מועמדים, ועל כך בהמשך.

אבל אני לא היחיד שעובד לפי שיטה. מנכ"לים בחברות מובילות ומצליחות משתמשים בכל מיני טכניקות בראיונות עבודה. ביקשתי מכמה מהם לגלות לי מהי השאלה שהם שואלים מועמדים לתפקידי הנהלה בכירים - ויותר מכך, מה הם מנסים ללמוד באמצעותה.

מעבר לכך שיש פה הזדמנות טובה להתכונן לראיון עבודה של תפקידי הנהלה בכירים, זו גם הצצה מעניינת איך בוחרים צוות, וגם טיפים טובים לדעת מה לשאול כשאנחנו בעצמנו מראיינים.

דב מורן | יזם, משקיע, ממציא הדיסק און קי

דב מורן / צילום: איל יצהר, גלובס

תגיד, השתגעת? אתה באמת רוצה שאחשוף את הסוד הכמוס הזה? מהרגע שאחשוף אותו לא תהיה לשאלה כל משמעות, כי המועמדים שיקראו אותה יבואו מוכנים. אבל אתן לך שאלה שנהגתי לשאול פעם ואני לא שואל יותר: "ספר לי על איזה עימות שהיה לך פעם עם מנהל או עובד. מה קרה? איך טיפלת? איך זה נגמר?'". מהתגובה לשאלה הזו אפשר ללמוד הרבה.

יש את אלו שאומרים שמעולם לא היה להם שום עימות. לא עם מנהל ולא עם מנוהל ולא עם קולגה ולא מפקד בצבא, ובכלל הוא איש של שלום ורעות. שקרן. יש את אלו שמספרים לך על המנהל האידיוט שלהם או העובד העקשן שלהם, שברור שהם היו האשמים. יש כאלה שמתבלבלים. ויש את אלה שיש להם סיפור מעניין ואתה לפחות לומד על האיש שהוא יודע לספר סיפורים.

אנשים באים לראיון עם מסכה. חלק מהתפקיד שלך בראיון זה להסיר בעדינות את המסכה הזאת. ברוב המקרים מתגלה מאחוריה מישהו אנושי. איזה יופי.

אבי בן אסאייג | מנכ"ל אסם נסטלה

מנכ"ל אסם, אבי בן אסאייג/ צילום: איל יצהר

השאלה שלי: "תן לי דוגמה לסיטואציה שבה היית מעורב בפרויקט חוצה ארגון, שבה למרות שהיית משוכנע שהדרך שלך היא הנכונה, הקולגות והמנהלים מעליך חשבו אחרת. איך התמודדת?".

שאלה כזו תעזור לי להבין אם למנהל יש יכולת חשיבה מקורית ואפילו לא שגרתית, ומצד שני איך הוא מתמודד עם דעות אחרות וסגנונות ניהול שונים משלו. מבחינתי ההצלחה של מנהל נמדדת בעיקר ביכולת שלו לעבוד בשיתוף פעולה עם עמיתיו, לחיות בשלום עם קונפליקטים ולשתף פעולה גם כשפחות נוח לו.

אני פחות מאמין במנהלים סוליסטים, ורוצה אצלנו בצוות מנהלים שיעזו להעלות רעיונות חדשניים ולהגן עליהם, אבל במקביל ידעו להכיל דעות שונות משלהם ולפעול תוך שיתוף פעולה ארגוני.

תמר יסעור | יו"ר ישראכרט

תמר יסעור / צילום: רמי זרנגר

השאלה שלי: "שאלה שתעסוק במשהו מחוץ למסלולי הלימודים והקריירה. פעילות משמעותית חברתית, תחביב רציני בילדות או אירוע מכונן".

כך אני מרגישה שאני לומדת להכיר תכונות ויכולות של המועמד, ומרכיבי אישיות.
אני מתעניינת בפעילות חברתית ובספורט משמעותי. אני מאמינה שפעילות מסוג זה מעידה על האישיות, היכולות והגישה הרצינית לתפקידים משמעותיים ולחיים בכלל.

יכול להיות שהגישה באה מתוך החוויה האישית שלי. בילדותי התעמלתי בהתעמלות קרקע ומכשירים במכון ווינגייט, אצל המאמנת האגדית אגנס קלטי (אלופת העולם באולימפיאדת הלסינקי). השנים האלה, חמש פעמים בשבוע, ללא ספק עיצבו והשפיעו רבות על מי שאני.

אלון זמיר | מייסד ודירקטור בקוויק און ליין

השאלה שלי: "ספר לי על הצלחה בחיים שאתה גאה בה".

אם המעומד עונה על הצלחה בקריירה שלו, אני מבין שהוא ממוקד מטרה ופחות עם נשמה. אם הוא מספר על הילדים, אשתו או משהו משפחתי, אני מבין שעומד מולי שחקן נשמה.

עובדים עם נשמה יכולים להשתנות מהר, האגו שלהם קטן יותר, הם שחקני קבוצה. לכן אני מעדיף כאלה שעובדים עם הנשמה, ופחות מעניין אותי כמנהל מה הם עשו לפני, כי ברגע שאתה יודע להקשיב ושם את הצוות לפני הכול -אז יש סיכוי גבוה יותר שהצוות ואתה תביאו את עצמכם לידי ביטוי.

עינת גז | מייסדת ומנכ"לית פפאיה גלובל

עינת גז, פאפאיה גלובל / צילום: יונתן בלום, גלובס

השאלה שלי: "איזה ערכים חשוב לך להביא איתך לתפקיד?".

מה שאני מבקשת ללמוד מזה זה קודם כול לראות פוקוס, תשובה ממוקדת ולעניין. דבר שני, את המתאם הערכי לחברה, שהוא מאוד-מאוד חשוב, וכן להבין מה מניע את העובד בדרך שלו בתפקיד. הערכים המהותיים שלנו הם ישירות וכנות, עבודה בגובה העיניים.

מבחינתי אתחבר יותר למועמד שמביא איתו ערכים של משפחה, עבודת צוות וכנות מעל לערכים של הישגיות, שזה חשוב מאוד אבל לא במקומות הראשונים.

רונית אטד | מנכ"לית מיקרוסופט ישראל

רונית אטד / צילום: גיא הכט

השאלה שלי: "מה מניע אותך? מה האימפקט שאת/ה רוצה לייצר בתפקיד?".

כחברה המעודדת למידה מתמשכת ומשקיעה רבות בפיתוח העובדים וביצירת ערך משמעותי עבור הלקוחות והשותפים שלנו, אני מאמינה שחשוב שנבין את המוטיבציה לתפקיד של צוות העובדים שלנו. חיבור לעשייה משמעותית וחיבור לערכי החברה חשובים מאוד בהתאמה לתפקיד, לצוות ולחברה.

השאלה משמעותית מאוד בעיניי מאחר שהיא עוזרת לי להכיר את המועמד/ת, להבין מה מניע אותו, מהם הערכים המנחים אותו ומה חשוב לו מבחינת עשייה ומשמעות בתפקיד.

יניב גרטי | מנכ"ל אינטל ישראל

יניב גרטי, מנכ"ל אינטל  / צילום: איל יצהר, גלובס

השאלה שלי: מבקש שיספרו על מהלך/ אירוע מאוד מוצלחים שלהם.

בתשובה, מעבר לפרטים עצמם שחשובים, מעניין להאזין לאמירות שמתארות איך התגברו על קשיים ואיך פתרו בעיות, תוך כדי שימוש בפילטר שבוחן את האני/אנחנו/ההם. לדוגמה, כמה היריבים והלקוחות מוצגים כדמונים או תמימים (הם בדרך כלל אף לא אחד מאלו) או כמה פעמים נעשה שימוש במילה "אני" לעומת המילה "אנחנו".

התשובות הללו נותנות סיגנלים טובים לגבי תפיסת המציאות התחרותית והסביבתית של המועמדים, תפיסת מיקומם כחלק מהארגון והיכולת להתמודד עם עבודת צוות במובן הרחב שלה (למטה, לצדדים וכלפי מעלה).

עדי אביטל | מייסד ובעלים גלידה גולדה ואניטה

השאלה שלי: "מה היית עושה אם לא היית צריך לעבוד?".

ההתמקצעות וההבנה של עולם הגלידה ועולם השוקולד היא מאוד ארוכה אשר דורשת ידע רב וזמן רב להתמקצעות. לכן חשוב לי להבין איפה התשוקה האמיתית של המרואיין ומה מניע אותו. אני אשים דגש גם על התכנית העתידית שלו או שלה ברמת התאמת הציפיות, כדי שתהיה התחייבות של העובד לזמן עבודה ארוך מהרגיל.

יובל סלע - מנכ"ל ירזין סלע

השאלה שלי: "איזה אוכל את.ה הכי אוהב.ת, איזה מסעדות?"

אנחנו חברה שמתעסקת בהסעדה, ואוכל הוא דבר מרכזי, שנשען על תשוקה אצל המנהלים. אז אני מנסה לראות דרך זה, מהי רמת התשוקה והחיבור לאוכל, מעבר ליכולות ניהול ואחרות.

אפשר ללמוד המון על בן אדם לפי העדפות האוכל שלו. יש כאלו שטסים לחו"ל לפי המסעדות, בודקים מראש, מנהלים רשימות וממליצים לאחרים. גם לפי סוג המסעדות שהם אוהבים אפשר לללמוד הרבה עליהם ועל מה מניע אותם.

                                                          **********

לסיום, הבטחתי לשתף בשיטה שלי: מאחר שאני נרתע מקורות חיים וגם מפורמט הראיון, פיתחתי עם השנים שיטה הפוכה לסינון מועמדים: בדרך כלל לאחר פרסום התפקיד מתקבלים המון דפי קורות חיים, אבל אנחנו אפילו לא מסתכלים עליהם בשלב הזה. אנחנו מזמינים את כל המועמדים, ללא תלות בגיל שלהם, הניסיון, המין או מהיכן הם בארץ לסוג של סדנת התנסות.

ערן גפן / צילום: מנחם רייס

יכולים להגיע גם 80 מועמדים ואנחנו פשוט נותנים להם פרויקט לדוגמה, שהם צריכים לפצח באמצעות חשיבה עסקית-יצירתית. את סינון המבריקים אנחנו עושים מבלי לדעת מי הם. רק את חמשת הטובים ביותר אני פוגש לדייט אמיתי, ושם, באמת, כמו בדייט בחיים האמיתיים, מתנהלת שיחה ספונטנית, לעיתים דווקא בהליכה, ללא שום שאלה מתוכננת מראש ואני בעיקר מרגיש בבטן אם התחברתי לבן אדם.

ערן גפן הוא מייסד G^Team, חברה לייעוץ אסטרטגי שעוזרת לחברות לצמוח. הוא בעל ניסיון בעבודה עם חברות מובילות בארץ ובעולם ביניהן: קוקה-קולה, מיקרוסופט, קימברלי קלארק וסודה סטרים. חברה קודמת שהקים נקנתה בשנה שעברה על ידי wix . גפן מפעיל את הפודקאסט  "חצי שעה של השראה" ומחבר הספר "  יוצרים צמיחה - כך הופכים יצירתיות עסקית לתוכנית עבודה".

עוד כתבות

יירוט של כיפת ברזל הבוקר באשקלון / צילום: Reuters, Amir Cohen

עימותים קשים בין יהודים לערבים: ניסיונות לינצ'ים במספר מוקדים

פצועים בעכו, בלוד, בבת ים, באור עקיבא ובחיפה בעימותים אלימים שהתחדשו הערב בין יהודים לערבים ברחבי הארץ ● הילד שנפגע הערב בשדרות מפגיעת רסיסי טיל מת מפצעיו ● שני פצועים מפיגוע ירי בשומרון

מנכ״ל ביונד סקיוריטי אבירם חניק / צילום: יח"צ

אקזיט לביונד סקיוריטי: נרכשת על ידי הלפ סיסטמס בעשרות מיליוני דולרים

חברת שירותי ה-IT הלפ סיסטמס ממינסוטה, רוכשת את חברת הסייבר הישראלית ותפתח על בסיסה מרכז פיתוח בישראל

כלי רכב שורפים בלוד לאחר לילה של התפרעויות אלימות / צילום: Reuters, Ronen Zvulun

רשות המסים: כאלפיים מקרים שבהם נגרם נזק לרכוש

בערכת מצב שקיים שר האוצר הוחלט כי יתבצע מימוש מיידי של החוק להענקת פיצויים בגין נזק ופגיעות ישירות ברכוש ● רשות המסים מסרו כי דיור חלופי סופק לעשרות משפחות

מנכ"ל מד"א אלי בין בזירת פגיעת הרקטה בבניין באשקלון / צילום: תיעוד מבצעי מד"א

העסק שלכם נפגע בעקבות ההסלמה הביטחונית? כך תקבלו פיצוי

מי מפצה את הנפגעים על הפגיעה? כמה פיצויים מגיעים להם? האם הפיצויים הללו תלויים בהגדרה של המערכה? עו"ד יואב ביין, מומחה לנזקי מלחמה, עונה על כל השאלות הללו

אילה חסון צילום: עודד פדידה

העיתונאית איילה חסון הותקפה על ידי מתפרעים יהודים בלוד

חסון: "תקפו את הצלם ואותי באבנים. לה פמיליה רצו לרסק לו את המצלמה ועלי זרקו אבן בגודל סלע. הסאונדמן גונן עלי" ● למרות האירוע הקשה, חסון שידרה הערב ודיווחה על האירוע

דודו זבידה / צילום: איל יצהר

במקום הנפקה מכירה: מבנה רוכשת פרויקטים להשכרה של אאורה ב-750 מיליון שקל

מדובר ברכישת החזקותיה של אאורה בשישה פרויקטים אותם תכננה החברה להנפיק בבורסה ● מנכ"ל מבנה דודו זבידה: "הזדמנות להעשיר ולהעמיק את האחיזה שלנו בתחומי ההשכרה לטווח ארוך לצד יצירת יתרון משמעותי בסיגמט הדירות קטנות"

אבי דיכטר, הליכוד / צילום: רפי קוץ

"מרצ דרשה להחליף את המנון התקווה באינטרנציונל"? כן, ובנטע ברזילי

אבי דיכטר חשף עדות מרשיעה לאידאולוגיה הקומוניסטית של מרצ. או לחיבתה לאייל גולן ● המשרוקית של גלובס

אסדת תמר / צילום: אלבטרוס

פעילות אסדת הגז תמר הושבתה בשל ההסלמה הביטחונית

שברון השביתה את האסדה בעקבות הנחיות שהתקבלו ממשרד האנרגיה ● בעת הזו אין צפי לחידוש הפעילות

הר דב / צילום: תומר ש, ויקיפדיה

האם התרחש אירוע ביטחוני בהר דב? רמז: כן, אבל

הודעה שהופצה אתמול בווטסאפ, במהלך ערב ביטחוני מתוח, קראה לתושבים בצפון להישאר בבתיהם על רקע אירוע ביטחוני ● מבדיקת המשרוקית עולה: מדובר בהודעה אמיתית של צה"ל, אך כזאת שעוסקת באירוע שהתרחש לפני כשנה ●  המשרוקית של גלובס

יהודים אורתודוקסיים בברוקלין בניו יורק / צילום: Associated Press, Wong Maye-E

יותר צעירים יהודים בארה"ב מזדהים כאורתודוקסים

יהודים בגילאים 18 עד 29 מתפלגים בין המסורות המחמירות ביותר לחוסר עניין מוחלט בדת, כך מראה מחקר חדש

פגיעה ישירה ברכב באשקלון / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

"הזכות להגן על עצמה": כך רואים כלי התקשורת באירופה את ההסלמה

מנהיגים פוליטיים רבים באירופה וברחבי העולם נמנעים עדיין מלהגיב ישירות על העימות המסלים ● ג'ונסון נמנע מלגנות את ירי הרקטות, בארה"ב ביקורת הובעה מהצד הימני של המפה על שתיקתו המתמשכת של ביידן ● הודעות שפורסמו בשם האיחוד האירופי וע"י דוברי ממשלות ביבשת גינו את העובדה כי רקטות שמשוגרות מעזה מכוונות למרכזי אוכלוסייה ישראלים

קרנית פלוג / צילום: רמי זרנגר

קרנית פלוג מצטרפת לפינטק: תכהן כדח"צית באמן-טק

וגם: דירקטוריון יבואנית המזון ויליפוד מינה ארז וינר כממלא מקום מנכ"ל החברה ● אירועים ומינויים

השריפה במתקן תש"ן באשקלון / צילום: Reuters, AMIR COHEN

בין ביטחון לסביבה: האם מתקני האנרגיה של ישראל ערוכים למתקפת טרור?

פגיעת הרקטות של החמאס במתקן תש"ן באשקלון ממחישה את גודל הסיכון שגורם השימוש בדלקים פוסיליים ● החשש גדל כאשר מדובר במתקנים הנמצאים בסמוך לריכוזי אוכלוסייה ● הסכנה לאזרחים, למשק האנרגיה המקומי ולסביבה מחייבת מציאת פתרונות מתאימים

שריפה במיכל דלק של חברת תש"ן באשקלון שפרצה בעקבות פגיעה ישירה של רקטה / צילום: Reuters, Ilan Rosenberg

הוואקום המנהיגותי פוגע בחוסנה הלאומי של ישראל

הדרג המבצעי-צבאי של המדינה עתיר בהישגים וביכולות, אבל בהיעדר החלטה אסטרטגית של ראש הממשלה וההנהגה, ישראל תצא גם מהסבב הזה חלשה יותר

אבישי אברהמי, מייסד ומנכ”ל Wix  / צילום: שלומי יוסף, גלובס

ממשיכה לצמוח (ולהפסיד): "Wix היא שחקנית מובילה במהפכת המעבר לאונליין"

הכנסות Wix ברבעון עלו על תחזיות האנליסטים והסתכמו ב-304 מיליון דולר, צמיחה של כ-41% לעומת הרבעון המקביל, וההפסד למניה היה נמוך ב-12 סנט לעומת התחזית ● המנכ"ל אבישי אברהמי: "אנחנו מתחילים את 2021 בעמדה חזקה מאוד בדרך להגשמת החזון שלנו"

מנהל רשות המסים ערן יעקב./ צילום:  כדיה לוי

בעקבות ההסלמה: הוארך מועד דיווח ותשלום דוחות מע"מ ל-24 במאי

דוברות רשות המסים הודיעה על הארכת מועד דיווח ותשלום דוחות מע"מ ל-24 במאי בשל המצב הביטחוני ● מועד זה הוא גם לעוסקים המדווחים דיווח חד-חודשי לחודש אפריל 2021

ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר - מגדל העמק / צילום: תמר מצפי

טאואר עקפה את תחזית ההכנסות וצופה הכנסות שיא ברבעון הבא

החברה רשמה הכנסות של כ-347 מיליון דולר ברבעון, צמיחה של 15.7% ביחס לרבעון המקביל ועלייה מינורית לעומת הרבעון הקודם ● לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), הרווח הנקי הגיע ל-30.5 מיליון דולר, גידול של 90.3% מהרבעון המקביל ושל 1.5% מהרבעון הקודם

דב צור/ צלם:תמר מצפי

נסגר תיק החקירה נגד דב צור, ראש עיריית ראשון לציון לשעבר

צור נחקר בחשד ללקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים בכל הקשור ליחסיו עם איש העסקים והיזם ארז מוסאצ'ו ● המשנה לפרקליט המדינה קבע כי הסיוע שהעניק מוסאצ'ו לצור והתמורה שניתנה ע"י צור לא הצביעו על חומרה המצדיקה העמדה לדין פלילי

האחים רועי ואלדר טובי / צילום: וונדרה

חברת הסייבר האנגלית שהקימו האחים טובי נמכרת ב-400 מיליון דולר

חברת Jamf הציבורית הודיעה כי תרכוש את Wandera, שהקימו הישראלים לשעבר אלדר ורועי טובי המתגוררים בלונדון ● Wandera העסיקה בעבר עובדים בישראל בתחום של חקר איומי סייבר, אך כיום אין לה עובדים בארץ

יאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף

המגעים להקמת ממשלת שינוי הוקפאו בשל המצב הביטחוני

על פי הערכות, המשא ומתן לא צפוי להתקדם כל עוד נמשכת ההסלמה הביטחונית ● גוש השינוי יצטרך להתמודד עם אתגרים מכמה חזיתות כדי להצליח להקים ממשלה