גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; AMC זינקה בכ-15%, מאנדי ב-8.3%

בורסות אירופה ננעלו בעליות קלות ● הביטקוין קפץ לאחר שמייסד טסלה צייץ שהחברה תקבל ביטקוין כתשלום אם ישתמשו באנרגיה ירוקה לשם כריית המטבע

בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי
בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

נעילה מעורבת בוול סטריט. מדד הנאסד"ק טיפס בכ-0.7% ואילו הדאו ג'ונס נסוג ב-0.25%. 

אפל בלטה בעלייה חדה. מנגד, מניות צים ולמונייד בלטו בירידות חדות. 

20:45

נמשכת המגמה המעורבת בניו יורק. התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עולה ל-1.50%. 

עליות חדות רושמות מניות ראדא , קומפיוג'ן, איתוראן , ננו דיימנשן וקולפלאנט.

18:50

בורסות אירופה ננעלו בעליות קלות. בוול סטריט מגמה מעורבת כשמדד הנאסד"ק נסחר בעלייה קלה ומנגד הדאו ג'ונס יורד בכ-0.6%.

הנפט מסוג WTI רושם עלייה קלה ל-71.3 דולר לחבית.  סטפן מונייה, מנהל ההשקעות הראשי של הבנק השוויצרי לומברד אודייר, מציין כי כיום יש, ל-OPEC+ מלאי נפט רבים, רוסיה לא צפויה לחזור לרמות ייצור הנפט שנראו לפני המגפה, וארה"ב גם כן מחדשת מאגרים, והדבר עשוי לאפשר לארגון מדינות ייצוא הנפט להגדיל את תפוקת הנפט היוצאת לשוק בהמשך השנה - מחסור בנפט לא נראה באופק.

"גורמים אלה מגבילים את עליית מחירי הנפט, ואנו בלומברד אודייר צופים כי נכסים במדינות המייצאות נפט וגם המטבעות המקומיים יתחזקו כתוצאה מהמחירים הנוכחיים . הסיכון לתרחיש זה, הוא התנגשות אינטרסים בתוך ארגון מדינות ייצוא הנפט, שתוחמר בעקבות חזרה איראנית חד צדדית לשווקי הנפט הבינלאומיים. איראן כיום כבר מייצאת נפט על פי ההערכות, בעיקר לסין. נראה שמדינות OPEC+ חשות בנוח עם מחירי נפט גבוהים, ואינן מצפות בקוצר רוח לחזרה האיראנית לשוק. הארגון ידוע בכך שהוא מעדיף תמיד להגיב לביקוש בשוק, ולא לנסות ולחזות שינויים שעשויים להוביל לעלייה קצרת טווח במחירי הנפט. כל עליית מחירים מתמשכת נראית כיום מוגבלת במידת מה, בעיקר בעקבות המלאי הרב שיש שאינו יוצא אל השוק. מחירי הנפט כיום נתמכים על ידי הציפייה של השוק לעליית הביקוש לנפט ככל שעוד כלכלות ברחבי העולם נפתחות. משקיעים החוששים מהאינפלציה מניעים גם הם את התמיכה במחירי הנפט המשמש כנכס מגדר לתיקים. במהלך 12 החודשים הקרובים אנו מצפים כי מחיר חבית נפט יעמוד על 60-70 דולר".

17:33

מגמה מעורבת בוול סטריט. בקרב המניות הישראליות בולטות בעליות חדות מאנדיי , אלוט , קומפיוג'ן, סייברארק וסיליקום.

מניית צים , מנגד, יורדת בכ-4%.

16:30

יום המסחר בוול סטריט נפתח במגמה מעורבת. עליות בולטות רושמות AMC ומאנדיי.

מייסד טסלה אילון מאסק צייץ שהחברה תקבל ביטקוין כתשלום אם ישתמשו באנרגיה ירוקה לשם כריית המטבע - ומקפיץ את המטבע מעל רף 40 אלף דולר.

15:10

העליות בבורסות אירופה התמתנו, וכעת הדאקס והקאק נסחרים ביציבות בעוד שהפוטסי מתקדם 0.2%. פולקסווגן ואדידס מאבדות גובה בגרמניה, ובאנגליה איזיג'ט ממשיכה לרדת.

במסחר על החוזים העתידיים בוול סטריט, הדאו ג'ונס עבר לירידה של 0.1%, והעלייה על הנאסד"ק העמיקה ל-0.3%. חברת התרופות Novavax מטפסת כ-10% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על הצלחה של 90% בחיסון הקורונה שלה, והגנה של 100% מפני מחלה קשה או בינונית.  פיליפס   מאבדת משקל לאחר שדיווחה על ריקול ל-4 מיליון מכשירי נשימה בעקבות חשש לרעילות.

13:20

המסחר באירופה ממשיך להתנהל על הצד החיובי. הדאקס והקאק מוסיפים 0.3%, הפוטסי מתחזק ב-0.5%. בין המניות הפעילות בלונדון אפשר לציין את אסטרהזניקה שעולה 0.2% ובריטיש טלקום שמוסיפה 1.8%. מנגד, אמריקן איירליינס מאבדת 0.3% ואיזיג'ט נפרדת מ-2%. 

המסחר על החוזים העתידיים בוול סטריט מתקדם בעליות, כאשר מדד הנאסד"ק צפוי להתחזק ב-0.2%.  AMC   שבה לרכז עניין בטרום המסחר עם עלייה צנועה ביחס לתקופה האחרונה של 3.2%, ומדיה-קו הולדינג מזנקת 65% במסחר המוקדם, לאחר מינוי צוות הנהלה חדש, בהם מנכ"ל - רחסאן רחסאן לינדזי.

שוק הקריפטו ממשיך ליהנות מעליות שערים ברוב המטבעות, ובראשם הביטקוין שמתחזק ב-10% ונסחר סביב 39 אלף דולר. האת'ריום מתקרב לרמה של 2,500 דולר, הדוג'קוין על 32 סנט.

11:30

העליות בבורסות אירופה נמשכות, אם כי הן מתונות יותר ומסתכמות בעד 0.4% (למדד הקאק הצרפתי). מניית אייר ברלין צונחת ביותר מ-30% בבורסה הגרמנית.

הנפט האמריקאי ממשיך לטפס ומחיר לחבית עומד כעת על 71.5 דולר. ד"ר גיל מיכאל בפמן, הכלכלן הראשי של לאומי, התייחס לנושא ואמר כי "הביקוש לדלק למכוניות בארה"ב המשיך לעלות והוא חצה את רף התשעה מיליון חביות ביום. הביקוש לדלק מטוסים עלה גם כן לכ-1.5 מיליון חביות ביום. קיימים סימנים ברורים לעליית הביקושים לטיסות בהמשך השנה, בדגש על עונת הקיץ. בהקשר זה, מספר הטסים בארה"ב המשיך ועלה והגיע ליותר מ-2 מיליון איש ליום לאחרונה, הרמה הגבוהה ביותר מאז פרוץ משבר הקורונה, ורק כחצי מיליון איש ליום פחות מן הרמה שלפני פרוץ המגיפה. גם ברמה העולמית צפויה העלייה במספר הטסים להימשך".

10:20

המסחר בבורסות אירופה החל הבוקר על הצד החיובי, עם עליות של עד 0.7% במדדי הפוטסי, הקאק והדאקס. סימנס אנרגיה מטפסת בגרמניה 1.1%, אדידס והדויטשה בנק בעלייה של 0.2%. בלונדון, רולס רויס מאבדת 1.1%.

9:30

נעילה חיובית בבורסת יפן, כאשר מדד הניקיי טיפס ב-0.7%. בלטו ביפן מניית נינטנדו שירדה 3%, טויוטה שהתחזקה ב-0.4% וסוני שאיבדה 0.3%.

מדד הקוספי נסחר בעלייה קלה של 0.1%, הניפטי משיל 0.5%.

הביטקוין ממשיך להיסחר ברמה של 39 אלף דולר. שגיא בקשי מנכ"ל חברת הפינטק Coinmama התייחס לציוץ של אילון מאסק שהקפיץ את ערך המטבע, ואמר: "פעם אחר פעם קהילת הביטקוין מובכת מרצף הציוצים של מאסק ומתגובותיהם שבאות לאחר מכן בנושא בנושא והנרטיב של שומר ערך וביזוריות הפסיד בקרב, אך לא במלחמה. אנחנו מדברים על מטבע חדש, על כלכלה אלטרנטיבית. זו היא תופעה חדשה לאנושות. הביטקוין ימשיך בהתפחותו ונכון להיום ההערכה היא שרק 2.5% מאוכלוסיית העולם מחזיקה סכום מינימלי בביטקוין (לאור העובדה שניתן לקנות שברירי מטבע), אנו עדיין נמצאים בשלב מוקדם ונראה כי. ההיסטוריה לא תזכור סדרת ציוצים של מנכ״ל, חזק ופופולרי ככל שיהיה. בסופו של דבר אנחנו מדברים על מטבע חדש שמהווה כלכלה אלטרנטיבית".

8:00

בורסות סין והונג קונג סגורות היום לרגל חג סירות הדרקון, וגם באוסטרליה לא מתקיים מסחר בעקבות יום ההולדת למלכה. מדד הניקיי היפני מטפס 0.6%, בהמתנה לפרסום נתוני הייצור התעשייתי לחודש אפריל. נינטנדו מאבדת 2.8%, סופטבנק, טויוטה ופוג'יפילם עם עליות קלות.

במסחר על החוזים העתידיים בוול סטריט נרשמות עליות קלות. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עומדת על 1.46%.

הזהב ממשיך לאבד גובה ונסחר תמורת 1,864 דולר לאונקייה. הנפט האמריקאי מתייקר ל-71.2 דולר לחבית.

הביטקוין זכה לעליית שער משמעותית הלילה ושב לרמה של 39 אלף דולר ליחידה. גם הפעם, ציוץ של אילון מאסק הוא האחראי לעניין המשקיעים. מאסק צייץ בטוויטר שטסלה תשוב לקבל ביטקוין כתשלום ברגע שיוכח שמתאפשר לכרות את המטבע גם באמצעות שימוש מהותי באנרגיה ירוקה (50% לפחות).

שאר המטבעות נסחרים ללא שינויים חדים.

עוד כתבות

שיאני השבוע במדיות המובילות / עיצוב: גלובס

הקאבר שכבש את ספוטיפיי והרומן הרומנטי שכולם קוראים: על מה כולם דיברו השבוע

השיר החדש של אייל גולן עם הקריצה המשעשעת לרשתות החברתיות והסרט של "מה קשור" שכנראה אסור לפספס ● על מה כולם דיברו השבוע? מדור חדש  

הגיע הזמן לדבר על בריאות נפשית בארגון / צילום: Shutterstock

למה אתם לא יכולים לצפות מהעובדים שלכם להשאיר את הבעיות בבית

תרבות ה"לשדר עסקים כרגיל" מוטעית ומסוכנת ● האחריות שלנו כמנהלים כפולה: גם לשמור על עצמנו, וגם לא לפספס סימני מצוקה של העובדים שלנו

שואבי האבק של דייסון / צילום: Shutterstock

הממציא שהחליט להילחם בענקיות האלקטרוניקה - והפך למיליארדר

סר ג'יימס דייסון זיהה בעיה בשואבי האבק: השקיות שברגע שהן מתמלאות הן פוגעות באיכות השאיבה ● הפתרון של דייסון לא רק כבש בסערה את העולם, אלא גם הפך אותו לאדם העשיר בבריטניה ב-2020 ● מדד המותגים

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

נעילה אדומה בוול סטריט; אמזון צללה ב-7.6%

המדדים המובילים בארה"ב ננעלו בירידות קלות ● מניית אמזון נפלה בעקבות דוחות מאכזבים ● גם הבורסות באירופה נסגרו בירידות

הסיפורים הבולטים של סוף השבוע / צילום: גלובס

מה קורה בבנק לאומי והנס במעבדה של פרופ' לבנברג: הסיפורים הבולטים של הסופ"ש

צללנו לסערות שמאפיינות את תחילת הקדנציה של חנן פרידמן בבנק לאומי ● התשובה הגרמנית לטסלה ● למה עדיף לא להתלהב מדי ממדליית הארד של נבחרת הג'ודו הישראלית ועוד שלושה סיפורים בולטים מהסופ"ש

החלטת בית משפט / צילום: Shutterstock

איך לחשב את מס הרכישה בהעברת זכויות: לפי שווי המניות או לפי שווי המקרקעין?

בית המשפט העליון הגיע למסקנה כי חישוב מס הרכישה ייעשה לפי שווי המקרקעין ולא לפי שווי המניות

טקס פתיחת המסחר של חברת מאנדיי / צילום: נאסד"ק

איך אפל מנענעת את ההייטק הישראלי ולמה הבורסה אוהבת חברות טק מפסידות?

אפל מקשה על סטארט-אפים ישראלים למצוא לקוחות אונליין ● וגם מי היזם שהחליט להוציא לאור את הכישלון של הסטארט-אפ שלו ● סיכום השבוע שהיה בהייטק

מטוס של של קאטר איירווייז / צילום: Shutterstock

מיהי חברת התעופה שהוגדרה כטובה ביותר בעולם לשנת 2021?

בימים כתיקונם הדירוג נשען על קריטריונים של ביטחון הנוסעים, שירות בטיסה, נוחות הנוסע ופריסת קווי התעופה ● השנה, לעומת זאת, נימק עורך האתר כי "בעת הזו חברות תעופה נדרשות להיות מותאמות לתקופת המגיפה ואלו היו הקריטריונים שעל פיהם הן נבחנו"

ג'ף בזוס / צילום: Shutterstock, lev radin

כבר לא הכי עשיר בעולם: כמה כסף הפסיד השבוע ג'ף בזוס ומי עקף אותו?

המיליארדר הצרפתי ברנאר ארנו עומד שוב בצמרת עשירי העולם, לאחר שבזוס הפסיד כמעט 14 מיליארד דולר תוך יום אחד

סקרלט ג'והנסון / צילום: Reuters, לוקאס ג'קסון

סקרלט ג'והנסון תובעת את חברת דיסני בעקבות "האלמנה השחורה"

ג'והנסון תובעת את החברה בגין הפרת חוזה בשל כך שסרטה הופץ לא רק באולמות הקולנוע, אלא גם בשירות הסטרימינג של החברה, "דיסני+" ● התביעה טוענת שבכירים בדיסני דחפו להגביר את מספר המנויים ולהעלות את המניה על פני כל דבר אחר, כולל עמידה בחוזים ● דיסני: "תביעה עצובה ומעוררת חשש"

הקסם של רובין הוד והמאבק של דייסון: כך נולדו כמה מהמותגים הגדולים בעולם

אינסטגרם הייתה פיצ'ר באפליקציה אחרת שנכשלה, רובין הוד צמחה דווקא מהמחאה נגד וול סטריט ב-2011 ואייר בי.אנ.בי נולדה מלילה אחד של פחדים שעבר על אחד המייסדים ● כך התחילו המותגים הגדולים

חיסון נגד קורונה / צילום: רפי קוץ

ישראל במוקד: כך מדווחים בעולם על "המדינה הראשונה שתעניק חיסון שלישי"

ההחלטה הישראלית להיות המדינה הראשונה בעולם שתעניק חיסון שלישי נגד קורונה לאוכלוסייה מבוגרת זכתה לסיקור בינלאומי רב ביממה האחרונה ● כלי התקשורת האמריקאים ציינו כי ההחלטה הישראלית הוכרזה במקביל להצהרות של מנהלי חברת פייזר

אבישג סמברג - אולימפידת טוקיו 2020 / צילום: Themba Hadebe

באיזו תוכנית הופיעה אבישג סמברג ומי האישה הראשונה שזכתה בפרס נובל?

האם אתם יודעים מה מודדים ביחידות סימנס וכמה בני אדם היו עד כה בחלל? • טריוויה, מדור חדש

עובדי חיפה כימיקלים הקימו מאהל מחאה ומתבצרים במפעל / צילום: דוברות ההסתדרות

איומים, פיטורים ואבטלה של שנים: האנשים שנחנקו תחת סחבת בתי המשפט

לא בריונות ההנהלה שברה את עובדי חיפה כימיקלים דרום, בשעה שנאבקו כדי להתאגד, וגם לא הלחצים שהופעלו על המפגינים ומשפחותיהם; האיטיות בה הסתובבו גלגלי הצדק היא ששחקה אותם ● אין לנו יותר זמן לחכות שמישהו ידפוק על השעון המקולקל של מערכת המשפט

המחקר שמצא את היתרון של הקטנים והצעירים / צילום: Shutterstock

חשבתם שספורטאים שנולדו מוקדם יותר מצליחים יותר? המחקר שמצא את היתרון של הקטנים והצעירים

כולם יודעים שספורטאים שנולדו מוקדם יותר בשנה מצליחים יותר כי הם גדולים יותר וחזקים יותר בהשוואה לבני גילם ● אבל מחקרים עכשווים מוצאים את היתרונות של ספורטאים שנולדו בסוף השנה - כמו תום בריידי ולברון ג'יימס

דב מורן / צילום: תמר מצפי

העיירה הציורית בשוויץ שבילה בה חודש וספר הניהול שהוא לא זז בלעדיו: ההמלצות של דב מורן

למה ווייז היא האפליקציה האהובה עליו ומה ריגש אותו ב"על העיוורון" ● מדור חדש

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: איל יצהר

הגבלת המזומן והסבת משרדים לדירות: התקציב מגיע לממשלה

מסגרת התקציב כבר הוצגה לראשי הסיעות, והשלב הבא הוא אישור התקציב בממשלה ● מניסיון העבר נראה שחלק מהרפורמות יישארו על הנייר ולא יעברו ● לוח הזמנים להעברת התקציב הוא ארוך, והתהליך יסתיים (אם בכלל) רק בנובמבר

שירותי מחשוב ענן / צילום: Shutterstock, Blackboard

בקרב על הענן, שפעם נלחמו בו רק אמזון ומיקרוסופט, יש היום חזיתות רבות

יותר ויותר לקוחות חותמים על הסכמים עם כמה ספקים על מנת להוריד עלויות ולהרכיב לעצמן את השירות הטוב ביותר

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: דוברות משרד האוצר

רגע לפני הישיבה הקריטית על התקציב: באוצר לא הגיעו להסכמות עם משרדי התחבורה והבריאות

מאז הוצגה מסגרת התקציב לראשי הסיעות, מנהלים באוצר מגעים קדחתניים להשגת הסכמות על תקציב המדינה עוד לפני שהוא יובא לאישור הממשלה ● על-פי המסגרת הנוכחית יעמוד הגירעון בסוף השנה על 3% תוצר, ללא קופסאות הקורונה ו-6.8% בסך הכול - את הגירעון הנמוך הסביר ב"הכנסות חד פעמיות ומפתיעות"

תצפיות כוכבים במדבר / צילום: יהונתן כלפה

מטר המטאורים השנתי: איפה הכי שווה לראות כוכבים נופלים

מטר המטאורים היורד מדי שנה מספק הפעם אטרקציות נוצצות מתמיד, עם טלסקופים, סדנאות טילים ואפילו ביקור במתחם הכנה אמיתי לאסטרונאוטים