גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

למרות המדד הטוב מהצפוי: וול סטריט ננעלה בירידות

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.8%, נאסד"ק איבד 0.4% ומדד S&P 500 נסוג 0.6% ● מדד המחירים בארה"ב עלה באוגוסט בשיעור שנתי של 5.3% ● רדהיל צנחה בעקבות כישלון ניסוי בחולי קורונה קשים ● סיירן זינקה לאחר חוזה הפצה חדש ● הזהב התחזק ושוב מעל 1,800 דולר, הנפט יציב

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

23:05

יום המסחר בבורסות ניו יורק ננעל בירידות: מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.8%, נאסד"ק איבד 0.4% ומדד S&P 500 נסוג 0.6%.

לאחר הצגת האייפון 13, מניית אפל סיימה את היום בירידה של 0.8%, מגמה דומה להתנהגות המניה באירועי הכרזה בשנים קודמות.

בלטו מבין הישראליות, רדהיל שקרסה 33% לאחר כישלון הניסוי בחולי קורונה וסיירן שזינקה 23% לאחר חוזה הפצה חדש. REE נפלה 8.7%, טבע איבדה 2.4%. איירון סורס קפצה 5.7% וריסקיפייד עלתה 5.4%.

22:10

חוזה נפט מסוג ברנט למסירה בדצמבר התקדם ב-0.1%, 9 סנטים, וננעל במחיר 73.6 דולר לחבית.

21:35

הירידות בניו יורק מתחזקות: הדאו יורד 1%, נאסד"ק נסוג 0.5% ומדד S&P 500 מאבד 0.7%.

נפט מסוג WTI ננעל ביציבות במחיר של 70.46 דולר לחבית.

21:15

המשקיעים לא מגיבים בהתלהבות להכרזות של אפל והמניה יורדת 1.4%.

20:40

שוב מעל 1,800: חוזה זהב למסירה בדצמבר עלה ב-0.7%, 12.7 דולרים, וננעל במחיר של 1,807.1 דולר לאונקיה.

19:50

דקות לפני האירוע שבו אפל צפויה להכריז על אייפונים חדשים, המניה נחלשת ב-0.4%.

19:20

מניית חברת התוכנה הישראלית סיירן  עולה ב-49% בעקבות הסכם הפצה חדש.

19:00

בורסות אירופה סיימו את יום המסחר במגמה מעורבת. בפרנקפורט מדד דאקס התקדם ב-0.1%, בלונדון פוטסי 100 נסוג 0.5% ובפריז קאק 40 איבד 0.4%. מדד אמסטרדם 25 עלה ב-0.8%, מדד מדריד 35 ירד ב-0.4% בעוד שמדד מילאנו 40 התחזק ב-0.4%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ננעל כמעט ללא שינוי, מגזר הכרייה ירד ב-1.9% ומגזר הטכנולוגיה עלה ב-1.2%.

18:10

ירידות חדות במניות ההימורים בשל הגברת פיקוח במקאו. לאס וגאס סנדס נופלת 13%, ווין ריזורטס 12% ואם.ג'י. אם מאבדת 5%.

בצמרת הדאו, מיקרוסופט מתחזקת ב-1.1%, קוקה קולה מוסיפה 0.2% וג'ונסון אנד ג'ונסון ואפל מתקדמות 0.1%.

17:00

שינוי מגמה בוול סטריט: הדאו יורד ב-0.3%, נאסד"ק נסחר קרוב לרמת הפתיחה מהצד השלילי ומדד S&P 500 נחלש ב-0.2%.

16:30

יום המסחר בבורסות ניו יורק נפתח בעליות. מדד נאסד"ק עולה ב-0.5%, מדד דאו ג'ונס מתקדם 0.2% ומדד S&P 500 מתחזק ב-0.3%.

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים נחלשת מעט ל-1.3%. הדולר נחלש ב-0.3% מול סל המטבעות וב-0.1% מול הין היפני לשער של 109.8 ין לדולר. הליש"ט מתחזקת ב-0.5% לשער של 1.39 דולר לליש"ט והאירו מתקדם 0.2% לשער של 1.18 דולרים לאירו. נפט מסוג WTI מתחזק ב-0.8% למחיר 71 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט מוסיף 0.9% למחיר 74.1 דולר לחבית. הזהב עולה ב-0.3% ונסחר סביב 1,799 דולר לאונקיה.

16:25

רדהיל צונחת 32% בטרום, בעקבות כישלון ניסוי בחולי קורונה במצב קשה.

15:40

החוזים העתידיים רושמים עליות, החוזים על הנאסד"ק עברו מירידות של 0.1% לעלייה של 0.3%, החוזים על מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 התחזקו מ-0.3% ל-0.4%.

15:35

מאקרו ארה"ב: מדד המחירים עלה באוגוסט ב-0.3% לעומת חודש יולי וב-5.3% בשיעור שנתי, לעומת תחזיות לעלייה של 5.4%, ו-0.4% לעומת חודש יולי. 

בניכוי מחירי המזון והאנרגיה התנודתיים עלה המדד ב-0.1% ובשיעור שנתי של 4%, לעומת תחזיות של 0.3% ו-4.2%, בהתאמה.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק צופים פתיחה מעורבת. החוזים על מדד נסאד"ק נחלשים בכ-0.1% והחוזים על מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 מתחזקים בכ-0.3%.

13:05

הבורסות באירופה עדיין מתנהלות במגמה מעורבת, כאשר נרשמות עליות בפרנקפורט, אמסטרדם, מדריד, מילאנו ווינה. בלונדון ובפריז המדדים מאבדים מעט גובה.

בטרום המסחר בוול סטריט נרשמות עליות יפות לרדוור  (שאתמול דווח על מגעים בינה לבין קרן סיריס קפיטל לשם רכישה). מנגד, אינטרקיור  נחלשת ב-3% במסחר המוקדם

11:25

המסחר בבורסות סין והונג קונג ננעל בירידות שערים, כאשר מדד שנזן ירד ב-0.5%, ואילו האנג סנג איבד 1.5%.

באירופה ממשיכה להתקיים מגמה מעורבת במסחר, אם כי העליות שנרשמו בחלק מהבורסות התמתנו. מדד דאקס נסחר ביציבות עם תנודות קלות מאוד מעלה, בשטוקהולם נמחקו העליות מהבוקר וכעת המדד יורד ב-0.2%.

גם במסחר על החוזים העתידיים בוול סטריט המגמה שלילית, כאשר דאו ג'ונס ונאסד"ק רושמים ירידות קלות בעוד שהחוזה על S&P 500 נסחר ביציבות עם נטייה לעלייה.

10:15

המסחר בהבורסות אירופה נפתח במגמה מעורבת, כאשר מדד דאקס עולה בקרוב ל-0.2% ועליות דומות נרשמות גם באמסטרדם, מילאנו ושטוקהולם. 

מדד הפוטסי הבריטי משיל 0.2% על אף שפורסמו הבוקר נתונים חיובים באשר לשינוי במספר דורשי העבודה באוגוסט. כפי העולה, מצב האבטלה השתפר ומספר דורשי העבודה צנח ביותר מ-58 אלף.

ביפן ננעל המסחר במדד ניקיי בעלייה של 0.7%, בעוד שבסין והונג קונג נרשמות ירידות שערים. מדדי שנחאי והאנג סנג משילים 1.4% כל אחד והבורסה בשנזן יורדת ב-0.6%.

בשוק הנפט נרשמות עליות של כ-0.5% בשני סוגי הנפט הגולמי. נפט מסוג WTI נסחר תמורת 70.8 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט תמורת 73.9 דולר.

08:05

בורסות אסיה נסחרות היום במגמה מעורבת ובמסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות קלות.

בזירת המסחר בסחורות רושם חוזה לנובמבר על נפט מסוג ברנט עלייה קלה ל-74 דולר לחבית, וחוזה על אונקיית הזהב נסחר ביציבות סביב 1,794 דולר. 

בשוק הקריפטו רושם הביטקוין עלייה של 1% ל-45,200 דולר, והאת'ריום עולה ב-1.1% ל-3,280 דולר.

בוול סטריט הסתיים אמש יום המסחר הראשון של השבוע במגמה מעורבת, כאשר לקראת סיום המסחר המדדים טיפסו. בסופו של דבר ננעל הדאו ג'ונס בעלייה של 0.7%, S&P 500 - שנד בין עליות לירידות לאורך היום - ננעל בעלייה של 0.2%, ואילו הנאסד"ק השיל 0.1%. 

בסקירתו השבועית חוזר האסטרטג הטכני של אופנהיימר, ארי ואלד, על המלצתו על אפיקי הצמיחה, המועדפים על פני אפיקי ערך מסורתיים. ואלד מציין כי מדד הנאסד"ק המהווה מדד ייחוס של אפיקי הצמיחה המציגים בעקביות ביצועי יתר על פני מדד הדאו ג'ונס, וביצועי יתר אינם מוגבלים למניות ענקיות הטכנולוגיה. 

ארי ואלד מתייחס לפריצתו של מדד הנאסד"ק 100 בהשוואה למדד הדאו המסורתי, דבר שמשקף את העדפת המשקיעים לאפיקי צמיחה, תופעה שצפויה להערכתו להמשך גם בתקופה הקרובה. בעוד שמדד הדאו חדל לפרוץ את רמת ההתנגדות של חודש אוגוסט, מדד הנאסד"ק 100 הגיע לשיא חדש ומהווה את רעיון ההשקעה המועדף בין מדדי הבנצ'מרק המובילים.

עוד כתבות

מגדל TOHA2 / הדמיה: ויו פוינט

1,600 חניות ל-20 אלף עובדים: האם המגדל הזה יהפוך לשער החדש של תל אביב

אמות וגב ים ישקיעו 3 מיליארד שקל במגדל TOHA2 בפינת הרחובות יגאל אלון ודרך השלום, תוך שהן בונות על חברות ההייטק, המטרו וקירוי האיילון ● "עוד נצטרך להתלבט מה לעשות עם השטח של החניון" ● האם ההימור ישתלם? שלוש הערות

בית חכם - חנות איידיגיטל IDIGITAL עזריאלי תל אביב / צילום: שוקה כהן

איידיגיטל בדרך לבורסה וחושפת את המספרים: בכמה כסף נמכרים בכל שנה אייפונים חדשים?

לאחר חשיפת גלובס על כך שיבואנית מוצרי אפל תנסה להנפיק בתל אביב לפי שווי שאפתני של מיליארד שקל, פרסמה אייקון גרופ (איידיגיטל) טיוטת תשקיף שמגלה נתוני צמיחה דו-ספרתית בהכנסותיה בשנים האחרונות

אלון מאסק, מייסד ומנכ''ל טסלה / צילום: Shutterstock

חכו עם מחיאות הכפיים: העסקה הגדולה בין טסלה להרץ עוד רחוקה

העסקה בין טסלה להרץ התקבלה בתשואות על ידי שוק ההון ודחפה את שווי השוק של טסלה מעבר לטריליון דולר ● אבל כשיורדים לפרטים שלה מתגלים לא מעט מכשולים וסימני שאלה

עופר נמרודי / צילום: רמי זרנגר

הכשרת הישוב גייסה מהמוסדיים 100 מיליון שקל בהנפקת מניות פרטית

החברה שבניהולו של עופר נמרודי גייסה את הכסף בין השאר מהפניקס, קרן נוקד, ארקין אחזקות ומנורה מבטחים ● בתחילת השבוע השלימה חברת הבת 'הכשרת הישוב התחדשות עירונית' גיוס הון בסך 29 מיליון שקל תוך הצפת ערך מהותית

מימין: סער יוסקוביץ׳, גל שאול / צילום: Augury

הסטארט-אפ הישראלי שמקשיב לרעש של מכונות הפך לחד-קרן

חברת אוגורי, שמנתחת פעולת מכונות ע"י רישום הוויברציות, הטמפרטורה והקול שהן מפיקות, גייסה 180 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר ● המתחרה החדשה של אוגורי בשוק היא אמזון AWS

מימין: עו''ד גדעון פישר ורון חכם / צילום: משרד גדעון פישר ושות'

ראש מחלקת חקירות ומודיעין ברשות המסים, רון חכם, מצטרף כיועץ למשרד גדעון פישר ושות'

חכם יספק ייעוץ ללקוחות בנושאי מסים בתחום האזרחי והפלילי, וילווה אותם בהליכי הגשת בקשות לגילוי מרצון ● בשנים האחרונות כיהן חכם כסמנכ"ל בכיר למודיעין, חקירות, סמים והלבנת הון ברשות המסים - אחד התפקידים הרגישים והמשמעותיים ביותר בארגון

אבי ברגר, מנכ''ל משרד התקשורת לשעבר, מעיד במשפט נתניהו / צילום: רפי קוץ

מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר: לא נכנעתי ללחצים ממשרד רה"מ לאשר את עסקת בזק-yes

הדיונים במשפט נתניהו נמשכים, והיום נפתח החלק הנוגע לעסקת בזק-yes, שלפי כתב האישום היוותה את התמורה לעסקת השוחד לכאורה המיוחסת לנתניהו ולבני הזוג אלוביץ' ● בית המשפט לא אישר לפרקליטות לחקור את מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר אבי ברגר על תיק 1000, בנוגע לאירועים שלא מתוארים בכתב האישום

אתר בנייה / צילום: Shutterstock, Unkas Photo

צעד דרמטי: אדריכלים יוכלו לחתום על היתרי בנייה ויבוטלו ההקלות ליזמים

ועדת הפנים של הכנסת אישרה היום תיקונים שיאפשרו חתימה של אדריכלים על היתרי בנייה ואת ביטול ההקלות ● מדובר במהלך משמעותי שנועד לזרז את הוצאת היתרי הבנייה

סונדאר פיצ'אי, מנכ''ל גוגל / צילום: Associated Press, Tsering Topgyal

היכו את התחזיות בכל הגזרות: דוחות טובים למיקרוסופט וגוגל

גוגל עקפה את תחזיות האנליסטים והציגה רווח למניה של 27.99 דולר ● מיקרוסופט דיווחה על גידול של 22% בהכנסות

עמיר פרץ / צילום: שלומי יוסף

ועדת המינויים פסלה את מועמדותו של עמיר פרץ ליו"ר התעשייה האווירית

בין הנימוקים לפסילה: מהלך ההנפקה האמור להתחיל בתעשיה האווירית בקרוב, והצורך באישיות בכירה מעולם העסקים והפיננסים שיוביל את התהליך האמור ● פרץ הוצע לתפקיד על ידי שר הביטחון בני גנץ לפני כשלושה חודשים

משרד גורניצקי. שימוש נרחב בליגל טק / צילום: בן יוסטר

הבינה המלאכותית חודרת למשרדי עורכי הדין, וכללי המשחק בענף משתנים

תחום הליגל טק הכולל פיתוחים טכנולוגיים למשימות מסורתיות של עורכי דין, צובר תאוצה בשנים האחרונות • התוכנות השונות מייעלות את העבודה וחוסכות זמן יקר ומשאבים • עם זאת, הכל מסכימים: "יש חלקים במקצוע שלא ניתנים להחלפה על ידי מכונה"

צחי כץ בכנס מהנדסי הערים באילת / צילום: אודי פורטל

"התאחדות בוני הארץ היא אחת מקבוצות הלחץ המרכזיות שמשפיעות על התכנון בארץ"

יו"ר איגוד מהנדסי הערים, צחי כץ, מתח ביקורת חריפה על התאחדות בוני הארץ בכנס איגוד מהנדסי הערים, שנערך באילת ● לדבריו, "הקבלנים, הנהנים הגדולים ביותר ממחירי הדיור, זורעים בהלה בקרב אנשי הממשלה. אפשר לייעל תהליכי תכנון, אבל לא באמצעות סירוס מהנדסי הערים והרשויות המקומיות. החקיקה החפוזה מסוכנת"

נשיא סין, שי ג'ינפינג / צילום: Associated Press, Nicolas Asfouri

הפועלים מעלה המלצה לסין – "התמתנות רגולטורית ותמחור נוח"

לאחר שהורידו המלצה ביוני האחרון על רקע קשיי רגולציה בסין, האנליסטים בבנק הפועלים מעריכים כי הרוחות נרגעו, ולמרות הזינוק במחירי האנרגיה, העלו המלצה לסין ל"תשואת יתר"

קמפיין ''בוחרים לא להיכחד'' של האו''ם / צילום: או''ם

למה גורי אלפי התחפש לדינוזאור ואיך זה קשור לכסף שלכם?

תוכנית הפיתוח של האו"ם גייסה מפורסמים מרחבי העולם ודינוזאור מצויר אחד בניסיון למשוך תשומת לב למשבר האקלים ● הסרטון מתמקד בסובסידיות לדלקים מאובנים שמבטלות למעשה כל התקדמות משמעותית בעצירת ההתחממות הגלובלית

רמת השרון. המכרז ממשיך את קדחת המכרזים שנרשמה באחרונה / צילום: Shutterstock, AmitL1

שפיר תשלם 138 מיליון שקל עבור קרקע למסחר ברמת השרון

החברה תשלם סכום של 138 מיליון שקל לא כולל מע"מ, עליו תוסיף עוד 16 מיליון שקל ● המחיר שבו זכתה החברה גבוה כמעט פי 15 ממחיר המינימום שננקב במכרז

משחקי הדיונון / צילום: Associated Press, Youngkyu Park/Netflix

משחק הדיונון הרג את ה"נבל הקלאסי". מי יתפוס את מקומו?

עשור אחרי שנאסרה לשיווק, הסדרה "משחק הדיונון" הפכה לסחורה חמה בנטפליקס ● זה לא מקרי: הגלובליזציה גרמה לאנושות להבין עד כמה הבעיות בעולם משותפות, והחברות המסחריות שינו כיוון

פינוי בינוי בבת ים / צילום: כדיה לוי

שיעור ההסכמה יירד ל-66%: המהפכה בפינוי בינוי אושרה בוועדת הפנים

ועדת הפנים אישרה היום את הפרק שעוסק בהתחדשות העירונית בחוק ההסדרים ● בין השינויים: יפחת הרוב לתביעת דיירים סרבנים לשני שליש מבעלי הדירות, בעלי דירות שעשו עבירות בנייה לא יכללו במניין הדיירים הנדרש לצורך רוב וגם היזם יוכל להגיש תביעה נגד דייר סרבן

נמלים / צילום: Shutterstock, Thammanoon Khamchalee

מפשיזם ועד שוק חופשי: האם בני האדם הם בסך הכל נמלים מתרוצצות?

האם אזרחים במדינות שבהן יש שוק חופשי הם באמת אינדיבידואלים? ואולי אין הבדל רב בינם לבין נמלים שמתרוצצות בקן? ● תחום מחקר חדשני בכלכלה – כלכלה של מערכות מורכבות – דן בשאלות אלה ועוד אחרות ● האזינו

טל גרנות-גולדשטיין / צילום: יח''צ אוהד רומנו

צופים בערוצים הצרפתיים בהוט? תתחילו לשלם

הוט הודיעה כי מהיום תתחיל לגבות סכום של 24.90 שקל לחודש עבור שלושה ערוצים בצרפתית

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

וול סטריט ננעלה בעליות קלות; פייסבוק איבדה 4%, טבע נחתכה 7%

מדד דאו ג'ונס ננעל ביציבות, מדד נאסד"ק התחזק 0.1% ומדד S&P 500 עלה 0.2% ● פריון זינקה 31% ● טבע איבדה 7% ● מדד דאקס עלה ב-1%, פוטסי 100 התקדם 0.7% וקאק 40 התחזק ב-0.8% ● בורסות סין ננעלו בירידות, ביפן חברת הדואר זינקה כ-5% במחזור מסחר עצום לאחר התקדמות בהפרטתה