גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה ירוקה בוול סטריט; דריו הלת' הישראלית טסה 20%, אייסקיור וצים ירדו 5%

NRX הישראלית זינקה 27% בעקבות ניסוי קליני מוצלח בטיפול לאי ספיקה נשימתית הנגרמת ע"י נגיף הקורונה ● רשת בתי המרקחת וולגרינס זינקה בזכות חיסוני הקורונה ● נעילה ירוקה בבורסות אירופה ● בנק אוף אמריקה דיווח על רווח של 85 סנט למניה ברבעון האחרון, מעל צפי האנליסטים

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

23:01

יום המסחר בניו יורק הסתיים בעליות שערים של כ-1.7% בנאסד"ק ו-S&P 500 ושל כ-1.5% בדאו ג'ונס.

בקרב המניות הישראליות נרשמה עלייה חדה אצל דריו הלת' , שזינקה ב-20% בעקבות הודעתה על כך שחתמה על הסכם עם אחד ממבטחי הבריאות הכלל-ארצי הגדולים בארצות הברית, וכן אצל ניאוגיימס, ריסקיפייד, דלק US , אנלייבקס, פריון נטוורק  ואיירון סורס. מנגד, זה היה ערב חלש לאייסקיור וצים שירדו ב-5% כל אחת.

אן.אר.אקס. פרמסוטיקלס  הישראלית זינקה 27% בעקבות תוצאות הניסוי הקליני של aviptadil, טיפול פוטנציאלי חדש לאי ספיקה נשימתית הנגרמת על ידי נגיף הקורונה.

מי שעוד רשמו ערב חזק אלה וולגרינס שזינקה 7%, בנק אוף אמריקה שטיפס מעל 4%, פייפאל , יונייטד הלת' ואנבידיה .

מנייתה של חברת Grove זינקה בקרוב ל-40% בחזור מסחר גבוה לאחר שדיווחה כי השיקה חטיבה חדשה בשם Upexi שתשתלב בפלטפורמה של אמזון ובאתרי אי קומרס נוספים, ותאפשר למוכרים בזירות המסחר לגשת לטכנולוגיית המודעות שלה, למומחי השיווק הדיגיטלי שלה ולצוות מומחים של אמזון שיסייעו בדיוק של דפי המכירה. גרוב צופה ב-2022 מכירות בטווח של 55-48 מיליון דולר.

דוחות: בין הדוחות שפורסמו היום בארה"ב אפשר לציין את:
בנק אוף אמריקה  (רווח של 85 סנט למניה לעומת צפי של 71 סנט למניה)
סיטיגרופ  (2.15 דולר רווח למניה לעומת צפי של 1.72 דולר)
דומינוס פיצה  (רווח של 3.24 דולר למניה לעומת צפי של 3.11 דולר למניה)
מורגן סטנלי  (רווח של 1.98 דולר למניה לעומת צפי של 1.69 דולר למניה)
יונייטד הלת'  (רווח של 4.52 דולר למניה לעומת צפי של 4.41 דולר למניה)
וולגרינס  (רווח של 1.17 דולר למניה לעומת צפי של 1.02 דולר למניה)
US בנקורפ  (רווח של 1.3 דולר למניה לעומת צפי של 1.15 דולר למניה)
וולס פארגו  (רווח של 1.17 דולר למניה לעומת צפי של דולר אחד למניה דולר למניה)

21:30

המדדים בוול סטריט ממשיכים לטפס - בעוד שהתשואות על אג"ח הממשל האמריקאי יורדות. התשואה על האיגרת ל-10 שנים יורדת לרמה של 1.51%.

מניות בנק אוף אמריקה, אינטל, פייפאל, יונייטד הלת' ו-ווסטרן דיגיטל רושמות עליות נאות, בעוד שוולס פארגו, בואינג, דיסקברי וליפט מאבדות גובה.

בקרב הישראליות, אייסקיור ממשיכה לרדת וכך גם ולנס , צים, ווקמי  והיפו . בצד השני של הטבלה בולטות לחיוב דריו הלת', ניאוגיימס , אנלייבקס , IMC , ריסקיפייד, דלק, איירון סורס, למונייד וארבה רובוטיקס .

19:40

המומנטום החיובי בוול סטריט נמשך, כאשר S&P 500 קופץ ב-1.5%, הנאסד"ק מטפס ב-1.7% ודאו ג'ונס ב-1.4%.

הזינוק של דריו הלת' התמתן קלות אך עדיין עומד על שיעור מרשים של כ-19%, ריסקיפייד קופצת מעל 7%, קומפיוג'ן  עולה ב-6% ולמונייד  ב-5%. אייסקיור, מנגד, ממשיכה לאבד גובה ומוחקת 10% מערכה, וצים וביומיקס יורדות בקרוב ל-4%.

רשת בתי המרקחת וולגרינס  מזנקת לאחר שהודיעה כי הרווחים ברבעון הרביעי עלו משמעותית בזכות חיסוני הקורונה שהעניקה (13.5 מיליון חיסונים, כמעט פי שניים מהתחזיות שלה). כמו כן, החברה דיווחה כי תתמקד בתחום הבריאות והודיעה שתשקיע 5.2 מיליארד דולר ב-VillageMD, חברת טיפול ראשוני שפותחת מרפאות בחנויות וולגרינס.

בשוק הסחורות נמשכות העליות: נפט גולמי אמריקאי (WTI) עולה ל-80.8 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט מתקדם לרמה של 84.5 דולר לחבית.

18:40

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים. מדדי דאקס וקאק התחזקו ב-1.3%, פוטסי ב-0.9%. גם ביתר הבורסות בגוש נרשמה מגמה חיובית, כאשר העלייה הגבוהה ביותר הערב (1.7%) נרשמה באמסטרדם.

בשוק הקריפטו נרשמות עליות קלות, והביטקוין נסחר מעל 57.4 אלף דולר. האת'ריום מתחזק ב-10% ועולה לרמה של 3,800 דולר ליחידה, הפולקה-דוט מזנק ב-16% ותופס את המקום השמיני מבחינת היקף שוק בקרב מטבעות הקריפטו עם שווי של כ-40 דולר ליחידה.

בארה"ב פורסם מלאי הנפט הגולמי השבועי, שעלה ביותר מ-6 מיליון חביות בעוד שהצפי בשוק היה שיתווספו כ-700 אלף חביות בלבד. בשבוע שקדם לו עלה המלאי ב-2.3 מיליון חביות. מחירי הנפט הגולמי עולים בכ-0.2% בשעה זו.

בית ההשקעות אופנהיימר העלה את מחיר היעד לחברת אינמוד  הישראלית: "החברה הודיעה על תוצאות מקדימות חזקות לרבעון השלישי 2021, לאור מומנטום חזק בביקושים למוצריה אף בתקופת הקיץ המתאפיינת מסורתית בעונתיות חלש, עם הפתעה משמעותית של כ-37% בהכנסות ושל כ-57% ברווחיות לעומת תחזיתנו. הנהלת החברה העלתה גם את תחזית ההכנסות לשנת 2021 כולה לטווח של 343-347 מיליון דולר, נקודת אמצע הטווח של כ-345 מיליון דולר, מעל הצפי של 310 מיליון דולר. אנו ממשיכים לראות צמיחה אורגנית בריאה בחברה על-ידי פיתוח פלטפורמות טכנולוגיות חדשות בשווקים בהם זיהתה החברה נטישה של חברות במהלך השנים וצורך לא מסופק, כדוגמת תחום בריאות האישה. התוצאות המקדימות ממשיכות לחזק את התיזה החיובית שלנו כלפי החברה. אנו מעלים על תחזיותינו לשנים 2021 ו-2022, וחוזרים על המלצת Outperform למניית INMD תוך העלאת מחיר יעד ל-97$ (לאחר פיצול המניה), בהתבסס על מכפיל 40 לתחזית רווח 2022 ועל הערכת שווי לפי DCF", נכתב בסקירה.

18:05

הירידות בוול סטריט נמשכות, כאשר שלושת המדדים המובילים מתחזקים ב-1.3%.

בקרב הישראליות העלייה של איירון סורס התמתנה אך דריו הלת' ממשיכה לטפס ומזנקת כבר ב-21%. ריסקיפייד  עולה כמעט 6%, דלק US  ב-4.3%. מנגד, אייסקיור מדיקל  מאבדת 9%.

17:00

איירון סורס  הישראלית דיווחה על רכישה ראשונה מאז שהפכה לציבורית: החברה הודיעה כי התקשרה בהסכם לרכישת חברת הפרסום והמדיה הדיגיטלית מארה"ב, Tapjoy תמורת 400 מיליון דולר. מניית החברה עולה בכ-7%.

גם הישראלית דריו הלת' , שעוסקת בשירותי בריאות דיגיטליים, טסה 17% בעקבות הודעתה על כך שחתמה על הסכם עם אחד ממבטחי הבריאות הכלל-ארצי הגדולים בארצות הברית, לספק ללקוחותיה, מעסיקים המבטחים את עובדיהם באופן עצמאי, את הפתרון הדיגיטלי של דריו בתחום הבריאות ההתנהגותית. מבוטחים ראשוניים צפויים להצטרף לפלטפורמה ברבעון הפיסקלי הרביעי של 2021, עם גיוס מבוטחים נוספים אשר צפוי במהלך 2022. דריו תקבל תשלום חודשי עבור מבוטחים שיש להם גישה לפלטפורמה.

16:30

המסחר בבורסות ארה"ב נפתח היום בעליות חדות. דאו ג'ונס מזנק ב-1.2% ונאסד"ק ו-S&P 500 מטפסים בכ-0.9%. המסחר באירופה מתנהל בעליות חזקות גם הוא: קאק מטפס ב-1.3%, דאקס קופץ ב-1.2% ופוטסי עולה ב-0.9%. סטוקס 600 קופץ ב-1.1%.

מניית בנק אוף אמריקה  עולה ב-3% לאחר פרסום הדוחות.

15:33

מספר תביעות האבטלה הראשוניות בארה"ב בשבוע שעבר היה נמוך מהצפוי ועמד על 293 אלף, לעומת תחזיות ל-318 אלף תביעות אבטלה.

13:54

בנק אוף אמריקה  דיווח על רווח של 85 סנט למניה ברבעון האחרון, ב-14 סנט מעל צפי האנליסטים. הכנסות הבנק הסתכמו בכ-22.9 מיליארד דולר לעומת צפי ל-21.8 מיליארד דולר. 

דריו הלת'  הפועלת בתחום של שירותי בריאות דיגיטליים ( DTx ), הודיעה היום כי חתמה על הסכם עם אחד ממבטחי הבריאות הכלל-ארצי הגדולים בארצות הברית, לספק ללקוחותיה, מעסיקים המבטחים את עובדיהם באופן עצמאי, את הפתרון הדיגיטלי של דריו בתחום הבריאות ההתנהגותית כחלק מהצעתה ללקוחותיה בתחום זה. מבוטחים ראשוניים צפויים להצטרף לפלטפורמה ברבעון הפיסקלי הרביעי של 2021, עם גיוס מבוטחים נוספים אשר צפוי במהלך 2022. דריו תקבל תשלום חודשי עבור מבוטחים שיש להם גישה לפלטפורמה.

ארז רפאל, מנכ"ל דריו מסר: "הסכם משמעותי זה מהווה אבן דרך חשובה לדריו ויש לו את הפוטנציאל להניב לחברה הכנסות שנתיות בהיקף של מיליוני דולרים. מאמינים כי שותפות זו היא רק אחת מתוך מגוון הזדמנויות פוטנציאליות רבות עם לקוח זה ובכלל". 

12:05

התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים יורדת קלות לכ-1.54%. באירופה עולים מדדי המניות ב-0.7%-0.8%. 

האירו מתחזק בכ-0.2% והליש"ט בכ-0.4% מול הדולר.

10:10

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח תוך עליות קלות במדדי המניות. גם במסחר על החוזים העתידיים בוול סטריט המגמה חיובית עם עליות קלות.

בטוקיו רשם היום מדד הניקיי עלייה של כ-1.5%.

הנפט ממשיך בהתקדמות וחוזה על נפט מסוג ברנט עולה בכ-1% ל-84 דולר לחבית. גם הביטקוין מטפס ונסחר סביב 57,700 דולר. 

08:00

המסחר באסיה מתקיים הבוקר במגמה חיובית בהובלת מדד הניקיי בטוקיו שמטפס בכ-1.2%. גם במסחר על החוזים העתידיים בוול סטריט המגמה חיובית עם עליות קלות.

הנפט ממשיך בהתקדמות וחוזה על נפט מסוג ברנט עולה בכ-0.8% ל-83.7 דולר לחבית.

בסין פורסם היום כי מדד מחירי היצרן עלה בספטמבר ב-10.7% לעומת ספטמבר אשתקד. כלכלנים ציפו לעלייה של 10.5%.

בוול סטריט הסתיים אמש המסחר במגמה מעורבת. מדד הדאו ג'ונס שמר על יציבות ואילו הנאסד"ק טיפס בכ-0.7%. התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים ירדה לכ-1.55%. 

הפד בוחן להתחיל לצמצם את תוכנית רכישות האג"ח החודשיות - בהיקף של 120 מיליארד דולר - החל מחודש נובמבר, ואף לסיים את רכישות הנכסים לחלוטין עד אמצע השנה הבאה, וזאת בהנחה שהכלכלה תמשיך במסע ההתאוששות. כך עולה מפרוטוקול פגישת ועדת השוק הפתוח של הפד מה-21-22 בספטמבר שפורסם אמש.

הפד רוכש כיום נכסים בשווי 120 מיליארד דולר מדי חודש - 80 מיליארד דולר בניירות ערך ממשלתיות, ו-40 מיליארד דולר בניירות ערך מגובות משכנתאות. רכישות האג"ח היו חלק מרכזי במאמץ של הפד להניע את הצמיחה נוכח מגיפת הקורונה, והפחתת הרכישות החודשיות באה על רקע לחצי האינפלציה. הליך הצמצום ייעשה באופן הדרגתי, ובתור התחלה בכ-15 מיליארד דולר.

עוד כתבות

שרת התחבורה מרב מיכאלי / צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

המרינות החדשות יחזרו לשולחן? הכדור בידיים של מרב מיכאלי

הקמת מרינות חדשות עבור 3,500 יאכטות פרטיות תפגע בציבור, סביבתית, חברתית ובריאותית ● כבר היום, נדחקים תושבי ישראל ב-1.6 ס"מ חוף לתושב לעומת 30 ס"מ בקום המדינה ● השרה האחראית על התוכנית, מרב מיכאלי, מבינה היטב את חסרונותיה, אך ירון שוורץ, מנהל אגף הנדסה ותפעול נמלים ברספ"ן, נציגה של מיכאלי, הצביע דווקא בעדה ● בינתיים, נאלצים ארגוני הסביבה והמשרד להגנת הסביבה להוביל את המאבק בלעדיה

עץ חג המולד של לגו בפארק השעשועים לגולנד בברקשייר, בריטניה. / צילום: Reuters, Steve Parsons

חברת לגו הציגה דוחות טובים והחליטה לצ'פר את העובדים שלה

יצרנית הצעצועים הדנית הגדולה בעולם דיווחה על רווח נקי של כמעט מיליארד דולר ומעניקה לעובדים שלה 3 ימי חופש ובונוס מיוחד, שגובהו לא פורסם ● כך תרמה מגפת הקורונה להצלחה של החברה המשפחתית שאינה רשומה בשום בורסה בעולם

הראל ויזל, בעלים של פוקס / צילום: דימה טליאנסקי

לאחר זינוק של 1,000% במניה: בעלי השליטה בפוקס מכרו מניות ברבע מיליארד שקל

אברהם פוקס והאחים ויזל מכרו 3.5% ממניות אימפריית האופנה, ונותרו עם החזקות  בשווי של יותר מ-3 מיליארד שקל ● המהלך צפוי לסייע לפוקס להיכנס למדד הדגל ת"א-35

אפרת גולדנברג, בעלת המותג ARTE / צילום: תמונה פרטית

"עם הסגרים הרבים והשהות הממושכת בבית, הציבור התחיל להשקיע בעיצוב והעסקאות באתר עלו"

אפרת גולדנברג, בת 33, נשואה פלוס 4 וגרה בתל אביב ● בעלת המותג ARTE, חנות אינטרנטית לתמונות בסגנון נורדי לבית, למשרד ולחדר ילדים ● "עזבתי את עריכת הווידאו לטובת השקעה רבה ואינטנסיבית במותג שהקמתי, במקביל לטיפול בילדים שלנו" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

רונן לוזון - מייסד ומנכ''ל מייסייז MYSIZE / צילום: איל יצהר

לפי המידה: חברת טכנולוגיית האופנה MySize גייסה 12 מיליון דולר

בשוק האופנה, שבו היקף המכירות המקוונות בארה"ב לבדה מוערך בכ-100 מיליארד דולר לשנת 2021, יש לכך משמעות כלכלית עצומה להתאמת המידות ברכישת אונליין ● וגם: כנס מרכזי ראשון מסוגו, העוסק בשיפור וחשמול התחבורה הציבורית בישראל ● אירועים ומינויים

הרובוטית החברתית המפורסמת בעולם, סופיה / צילום: Associated Press, Vincent Yu

בסופר, במסעדה ובשדה התעופה: הרובוטים מהסרטים כבר כאן

הרובוטים משתלטים על העולם, וזו לא סצנה מסרט מדע בדיוני ● הקורונה האיצה את יציאתם מהמפעלים, והפיכתם לחלק מהנוף היומיומי - במרכזים רפואיים, שדות תעופה, תחנות רכבת, קניונים וסופרמרקטים ● אולי כך הם יצליחו להתגבר על הדימוי המרושע שיצרו להם בני האדם

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: רפי קוץ

התנאים לסבסוד מעונות היום: למה יהודים נדרשים ליותר שעות עבודה מערבים?

מדיניות שר האוצר ליברמן, שנועדה לתת סיוע כספי למשפחות שבהן שני בני הזוג ממצים את כושר ההשתכרות - חלה על יהודים בלבד ● בתשובה לשאלת גלובס מדוע מתקיימת אפליה בין שני המגזרים, אמר שר האוצר כי מדובר בירושה שקיבל מממשלות קודמות

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: יוסי זמיר

בולטת לטובה: ה-OECD מעלה את תחזית הצמיחה של ישראל ומשדר פסימיות לגבי יתר המדינות

לפי הדוח של ה- OECD, תוצר המשק צפוי לצמוח ב-6.3% ב-2021 לעומת תחזית קודמת של 5% ● "מסע החיסונים המתקדם, שוק העבודה המתאושש בהדרגה ואי-הוודאות שדועכת יתמכו בביקוש המקומי", כתבו כלכלני ה-OECD

בעל מספרה באל סלבדור שאימצה את הקריפטו כאמצעי תשלום יומיומי, מציג את קוד הQR שדרכו משלמים לו לקוחותיו / צילום: Associated Press, Salvador Melendez

המודל של אל סלבדור: "עיר ביטקוין" דורשת שינוי שיטת המיסוי

חודשים ספורים אחרי שאל סלבדור אימצה את הביטקוין כמטבע רשמי במדינה, נשיא אל סלבדור הכריז בשבוע שעבר על הקמת "עיר ביטקוין" ● אחד הדברים המעניינים בהודעתו נגע לשיטת המיסוי בעיר הביטקוין: לא יוטל בעיר מס כמעט משום סוג - לא מס הכנסה, רווחי הון או מס רכוש, המס היחיד שיוטל הוא מע"מ

נסיעת מבחן של הרכבת הקלה בתל אביב / צילום: כדיה לוי

נת"ע קיימה שימוע חריג להצעת שיכון ובינוי למכרז הרכבת הקלה. זו הסיבה

השימוע התקיים לקבוצה משותפת לחברות שיכון ובינוי, אגד והחברה הסינית CRCC שניגשו יחדיו למכרז, משום שההצעה המשותפת של החברות נמוכה בכמיליארד שקל מהערכות שמאיות שקיימות אצל נת"ע, וקיים חשש שהדבר עשוי להצביע על כשל עתידי בטיפול הקבוצה בפרויקט בעתיד, אם היא תזכה במכרז ● גורמים בתחום מעריכים כי הסיבה הלא רשמית להליך היא גיאופוליטית - לדבריהם, מכיוון שהקבוצה כוללת חברה מסין, יש ניסיון "לצייר" סיבה כלכלית לבעייתיות בהצעת החברה

השרה מרב מיכאלי / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

הקרב על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת: בדרך לעוד משבר קואליציוני?

בימינה אומרים לגלובס כי היוזמה של שרת התחבורה מסכנת את הממשלה: "מיכאלי תצטרך להחליט אם היא רוצה את הממשלה הזו" ● ראשי הערים מברכים על המהלך

מתחם בדיקות קורונה לנכנסים נתב''ג / צילום: איל יצהר

הערכות: הנזק לענף התיירות עומד על לפחות 100 מיליון דולר

עצירת התיירות הנכנסת פחות מחודש לאחר שחודשה, וההחלטה על חובת הבידוד לכלל הנוחתים בארץ, מובילה את ראשי הענף לדבר על "פגיעה אנושה" ארוכת טווח ● שר התיירות, יואל רזבוזוב: "אנו פועלים למציאת פתרונות ופיצויים"

אולף שולץ, הקנצלר המיועד / צילום: Shutterstock, Alexandros Michailidis

גרמניה בדרך לחובת חיסונים כללית ו"מתקפת בוסטרים" לפני חג המולד

על רקע מספר מקרי הקורונה המזנק בגרמניה הוחלט להחריף משמעותית את ההגבלות ואת הצעדים נגד התפשטות המגיפה ●  הקנצלר המיועד שולץ אמר בראיון ל"בילד" לאחר הישיבה כי הוא מעריך כי חוק שיחייב את כל האזרחים להתחסן צריך לחול החל מפברואר או מרץ "לכל המאוחר"

יו''ר הפד ג'רום פאוול בסנאט בארה''ב אתמול / צילום: Associated Press, Andrew Harnik

רגע אחרי מינויו לכהונה שנייה: יו"ר הפד פאוול טורף את הקלפים לגבי האינפלציה

בזמן שהווריאנט החדש מוסיף לחוסר הוודאות בשווקים, יו"ר הבנק המרכזי האמריקאי ג'רום פאוול זרק פצצה כשקרא לזנוח את המונח "טרנזיטורי" לגבי האינפלציה ● האם הפד קרוב לאיבוד שליטה על האינפלציה?

אנטנה סלולרית / צילום: Shutterstock

מקורות מאיימת לפרק מאות אתרים סלולריים בעקבות מחלוקת כספית

חברת המים דורשת לייקר את דמי השכירות שמשלמות חברות הסלולר עבור הצבת אנטנות סלולר באתרים של מקורות, ואילו החברות מבקשות להפחיתם ● חברות הסלולר מאיימת שיפנו למשטרה אם מקורות תפרק את האתרים

רפי עמית, מנכ''ל קמטק / צילום: רענן טל

"תעשיית הסמיקונדקטור גדלה ב-2021 הרבה מעבר למה שהייתה רגילה, וברור שעל זה אנחנו רוכבים"

רפי עמית, מנכ"ל קמטק, המייצרת מערכות בדיקה לתעשיית המוליכים למחצה, צופה המשך של הצמיחה המהירה גם ב-2022, אך מודה כי "לא כל שנה עושים צמיחה של עשרות אחוזים" ● הוא מצביע על דיסקאונט שבו נסחרת להערכתו בעלת השליטה פריורטק ("ההחזקה שלה באקסס לא נספרת") ומכריז כי "הכיוון היום הוא כמה שיותר "made in China"

תל אביב / צילום: Shutterstock, Aleksandar Todorovic

יותר מניו יורק ופריז: הדירוג שקובע - תל אביב היא העיר היקרה בעולם

תל אביב הגיעה למקום הראשון במדד של האקונומיסט, אחרי שבשנה שעברה דורגה במקום החמישי ● בין הסיבות ל"זכייה": התחזקות השקל ומבצע החיסונים המצליח בארץ

מנהל רמ''י ינקי קוינט / צילום: איל יצהר

רשות מקרקעי ישראל תמנע השתלטות של יזם יחיד על מתחם גדול. מה זה יעשה למחירים?

לאחר שבמכרזים האחרונים באזורי הביקוש יזמים בודדים השתלטו על המתחמים, הוחלט ברמ"י לפצל את הקרקעות המשווקות למגרשים מצומצמים יותר ולהגביל את הנתח של כל יזם ● ברמ"י מעריכים שהמהלך יגביר את התחרות בין היזמים, אבל היזמים טוענים שהצעד יביא לתוצאה ההפוכה

שר התקשורת יועז הנדל / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

משרד התקשורת לא מאמין שהחברות הסלולריות ישקיעו בחדשנות

המשרד פרסם קול קורא לציבור במטרה לגבש מדיניות שתאפשר לשחקני סלולר חדשים וקטנים להיכנס לשוק

אלון רווה / צילום: דוברות בזק

11 מיליון סיבות לעזוב את שיכון ובינוי: חבילת השכר שהעבירה את אלון רווה לאוגווינד

מדיווח של חברת אגירת האנרגיה עולה כי רווה, המנכ"ל הנכנס, שעזב לאחרונה במפתיע את קבוצת שיכון ובינוי, צפוי לקבל אופציות בשווי של 11 מיליון שקל, מענק חתימה שמן ובונוס נאה במקרה של הנפקה בחו"ל ● עלות השכר השנתית שלו תעמוד על 6 מיליון שקל