גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט: הביטקוין חצה את רף ה-61 אלף דולר למטבע

מדד ניקיי בטוקיו התחזק ב-1.8% עם עלייה בולטת למיצובישי מוטורס; המדד בהונג קונג טיפס בקרוב ל-1%, חברת הרכב החשמלי ג'ילי זינקה ● מחירי הנפט הגולמי ממשיכים לעלות ● עונת הדוחות בארה"ב: גולדמן זאקס היכו את התחזיות

מסחר בבורסה / צילום: Shutterstock
מסחר בבורסה / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות: מדד הדאו ג'ונס ננעל בעליות של למעלה מ-1%. מדד ה-S&P 500 עלה ב-0.75% והנאסד"ק עלה ב-0.5%.

גולדמן זאקס פרסם היום את הדוחות הכספיים, שהיכו את התחזיות. המנייה עלתה בלמעלה מ-3%. הרווח הנקי זינק ב-63% ל-5.28 מיליארד דולר, ההכנסות עלו ב-26% ל-13.61 מיליארד דולר.

מחיר הביטקוין המשיך לעלות, והוא עומד על 61,327 דולר.

21:50

נמשכות העליות בניו יורק: מדד הדאו ג'ונס עולה בלמעלה מ-1%. מדד ה-S&P 500 עולה ב-0.7% והנאסד"ק עולה ב-0.46%.

מחיר הביטקוין ממשיך לעלות, והוא עומד בשעה זו על  61,593 דולר.

20:05

מחיר הביטקוין ממשיך לעלות, והוא עומד בשעה זו על למעלה מ-61 אלף דולר. בשוק הקריפטו משדרים אופטימיות כי ה-SEC יאפשר בקרוב מאוד להשיק לראשונה בארה״ב קרן סל שתהיה מבוססת על חוזים עתידיים של הביטקוין.

מדד הדאו ג'ונס רושם עליות של 0.87%. מדד ה-S&P 500 עולה ב-0.66% והנאסד"ק עולה ב-0.42%.

גולדמן זאקס פרסם את הדוחות הכספיים, שהיכו את התחזיות. המנייה עולה בכ-2.2%. הרווח הנקי זינק ב-63% ל-5.28 מיליארד דולר, ההכנסות עלו ב-26% ל-13.61 מיליארד דולר.

בורסות אירופה ננעלו בעליות.

18:28

נמשכות העליות בבורסות וול סטריט; מדד הדאו ג'ונס רושם עליות של 0.8%. מדד ה-S&P 500 עולה ב-0.6% והנאסד"ק עולה ב-0.5%.

מחיר הביטקוין עומד בשעה זו על 59,708 דולר, לאחר שמוקדם יותר חצה את רף ה-60 אלף דולר.

17:10

הביטקוין חצה את רף ה-60 אלף דולר למטבע לראשונה מאז חודש אפריל - כך על פי אתר coinmarketcap.

בשוק הקריפטו משדרים אופטימיות כי ה-SEC יאפשר בקרוב מאוד להשיק לראשונה בארה״ב קרן סל שתהיה מבוססת על חוזים עתידיים של הביטקוין.

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו ביומו האחרון של שבוע המסחר מעבר לים בעליות. 

מדד הדאו ג'ונס רושם עליות של כ-220 נקודות, או 0.6%. מדד ה-S&P 500 עולה ב-0.4% והנאסד"ק עולה ב-0.3%.

גולדמן זאקס פרסם את הדוחות הכספיים, שהיכו את התחזיות. המנייה עולה בכ-1.9%. הרווח הנקי זינק ב-63% ל-5.28 מיליארד דולר, או 14.93 דולר למניה, ההכנסות עלו ב-26% ל-13.61 מיליארד דולר.

השבוע פורסמו דוחות הבנקים הגדולים JPMorgan, בנק אוף אמריקה, מורגן סטנלי וסיטיגרופ - כולם רשמו תוצאות טובות.

המכירות הקמעונאות רשמו עלייה מפתיעה בחודש ספטמבר, ועלו ב-0.7%, למרות התחזיות שעמדו על ירידה של 0.2%.

מדד ה-S&P 500 הציג אתמול את היום הטוב ביותר שלו מאז 5 במרץ, כשעלה ב-1.7%. 

13:30

המגמה החיובית בשווקים נמשכת, הן בבורסות אירופה והן בשוקי הקריפטו והסחורות.

מחירי הנפט ממשיכים לטפס וכעת נפט מסוג WTI חוצה את רף ה-82 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט נסחר תמורת 84.7 דולר לחבית.

המטבע הקריפטוגרפי שיבה אינו (SHIB) מתרסק ומאבד מעל 17%. לפני כשבוע בלבד זינק המטבע בעקבות ציוץ עם תמונת הגור של אלון מאסק, מגזע שיבה אינו היפני, והגיע למקום ה-15 בטבלה עם נתח שוק של 13 מיליארד דולר. היום הוא ממוקם במקום ה-21 עם נתח שוק של 9.5 מיליארד דולר. 

11:47

המסחר באירופה מתקיים במגמה חיובית עם עליות קלות. דויטשה בנק מטפס בפרנקפורט בקרוב ל-2%, וגם פולקסווגן איי.ג'י , אדידס , אליאנס ופורשה  מתחזקות. בלונדון קבוצת התעופה IAG  עולה ב-2.6%, וגם המניות ברקליס , HSBC , גלנקור , BP  ולוידס  מרכזות עניין.

בשנחאי ננעל המסחר בעלייה של 0.4%, מדד שנזן התקדם ב-0.5%. מדד האנג סנג ננעל בעלייה של קרוב ל-1%, עם עליות בולטות לג'ילי, חברת האנרגיה הסולארית Xinyi וחברת מייטואן.

המסחר על החוזים בוול סטריט מאותת על פתיחה חיובית אחר הצהריים, כאשר וירג'ין גלקטיק  צונחת ב-20% בטרום המסחר לאחר שהודיעה על דחיית הטיסות המסחריות לחלל לרבעון הרביעי של 2022.

10:13

יום המסחר באירופה נפתח בעליות שערים מתונות. מדד דאקס עולה בכ-0.2%, פוטסי ב-0.4% וקאק ב-0.5%. העלייה הגבוהה ביותר בגוש עומדת על 0.8% בבורסת מדריד.

בפרנקפורט בולט דויטשה בנק עם עלייה של כ-1.5%, וגם בלונדון הבנקים ובתי ההשקעות רושמים עליות. גם ענקית האנרגיה BP מתחזקת במקביל לעליית מחירי הנפט הגולמי.

בסין מדד שנחאי עולה ב-0.4% ושנזן ב-0.5%. בהונג קונג העלייה התחזקה מעט ועומדת על שיעור של 0.9%. חברת הרכב ג'ילי ממשיכה במומנטום החיובי ומזנקת מעל 8%.

הביטקוין ממשיך להיסחר בעלייה קלה ומחירו נע סביב 59.5 אלף דולר.

9:02

מדד ניקיי היפני ננעל בעלייה של 1.8%. מיצובישי מוטורס המשיכה במומנטום החיובי וטיפסה ב-4.8%, ועוד עליות יפות רשמו בנק מיצובישי, יצרנית יריעות הסיליקון SUMCO טיפסה 5% לאחר שהודיעה שבכוונתה לגייס 1.1 מיליארד דולר (125 מיליארד ין) כדי לממן הקמת מפעל חדש על רקע המחסור העולמי במוליכים למחצה.

7:30

יום המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה חיובית, כאשר מדד ניקיי היפני מתחזק ב-1.4% ואילו בסין ובהונג קונג נרשמות עליות מתונות יותר של 0.2% עד 0.5%. הבורסה בהודו בחופשה בעקבות "חג האור", פסטיבל דוסרה ההינדי המסורתי.

בטוקיו בולטת לחיוב מניית מיצובישי מוטורס שעולה ב-4.5%, בהונג קונג יצרנית הרכב החשמלי ג'ילי מזנקת 7.7%.

גם במסחר על החוזים העתידיים בוול סטריט נמשך המומנטום החיובי שנרשם אמש, והחוזים על המדדים מטפסים כ-0.3%. אתמול ננעל היום בעליות שערים של כ-1.7% בנאסד"ק ו-S&P 500 ושל כ-1.5% בדאו ג'ונס.

עונת הדוחות בארה"ב החלה השבוע והיום יפרסמו תוצאות, בין היתר, ג'נרל אלקטריק  וגולדמן זאקס . בין הדוחות שפורסמו אתמול: בנק אוף אמריקה  (רווח של 85 סנט למניה לעומת צפי של 71 סנט למניה), סיטיגרופ  (2.15 דולר רווח למניה לעומת צפי של 1.72 דולר), מורגן סטנלי  (רווח של 1.98 דולר למניה לעומת צפי של 1.69 דולר למניה), יונייטד הלת'  (רווח של 4.52 דולר למניה לעומת צפי של 4.41 דולר למניה) ו-וולגרינס  (רווח של 1.17 דולר למניה לעומת צפי של 1.02 דולר למניה).

בשוק הקריפטו המגמה מעורבת, כאשר הביטקוין אט אט מטפס לקראת 60 אלף דולר והאת'ר מתחזק ב-5% לרמה של מעט מעל 3,800 דולר למטבע, אך ברוב המטבעות הקטנים נרשמות ירידות קלות.

בשוק הנפט נמשכות עליות המחירים, ושני סוגי הנפט עולים בכ-0.7%. נפט WTI נסחר תמורת 81.8 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט תמורת 84.6 דולר.

עוד כתבות

סמנכלית ביטוח ישיר מרב קליפר פרץ / צילום: איל יצהר

לא רק הפרידה משני כהן: סמנכ"לית השיווק של ביטוח ישיר בראיון

למרות הגידול ברכישות האונליין של ישראלים, עולם הביטוח עדיין נמצא מאחור, אומרת מרב קליפר-פרץ, סמנכ"לית השיווק של ביטוח ישיר ● מה הוביל לפרידה מהפרזנטורית שני כהן, ואיזה תובנות הפיקה בעזרת יחידת הדאטה ● הזווית של סמנכ"לי השיווק בחברות הבולטות במשק

ג'ף בזוס, מייסד אמזון / צילום: Associated Press, Tony Gutierrez

מחקר חדש: העשירון העליון מחזיק ב-76% מההון בעולם

לפי דוח אי השוויון העולמי 2022, מגפת הקורונה היטיבה עם צמרת המיליארדרים העולמית, שרשמה ב-2020 את הזינוק החד ביותר המתועד בחלקה בסך העושר בעולם ● בישראל יש נקודת אור בולטת: חלקן של הנשים בהכנסות מעבודה קפץ בכ-10 נקודות האחוז בהשוואה לתחילת שנות ה־90

חצי בצלאל. לפי ההסדר, הוא יחזיק שליש מהמניות של אקספון / צילום: רמי זרנגר

עסקת הרכישה של אקספון על הכוונת: רשות התחרות דורשת הבהרות

הסעיפים הבעייתיים: העברת נכסים בין מרתון לסלקום בעקבות חוב ישן שיש למרתון כלפי סלקום ובעקבות הסעיף שמאפשר לכלירמרק לחייב את סלקום לקנות את החברה בעוד 3 שנים תמורת 130 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בתל אביב / צילום: Shutterstock, Vered Barequet

כמעט שנה אחרי: מה עלה בגורל הרפורמה שנועדה לחסל את הסחבת המשפטית?

עידן חדש של ניהול קצר ויעיל של תיקים אזרחיים אמור היה להיפתח עם כניסתן לתוקף של תקנות סדר הדין האזרחי בשנה שעברה ● אלא שמבדיקה עם שישה עורכי דין בכירים עולה כי חלק ניכר מהסעיפים לא מיושמים או גרוע מכך, מסרבלים את ההליך המשפטי

ביל גייטס / צילום: Shutterstock

למרות האומיקרון: ביל גייטס (שוב) מנבא שהקורונה תדעך במהלך השנה הבאה

התחזית של ביל גייטס לשנת 2022: השלב האקוטי של מגפת הקורונה יגיע לסיומו ● למרות כל האתגרים, ולמרות שהשנה הנוכחית נראתה פחות טוב משקיווה – גייטס עדיין אופטימי

שמואל מועלם / צילום: תמר מצפי

"חוסר ניקיון כפיים": ביקורת חריפה של בג"ץ על מנכ"ל קופ"ח מאוחדת לשעבר

שמואל מועלם, מנכ"ל מאוחדת לשעבר, דרש הטבות פרישה מפליגות, בניגוד לעמדת הממונה על השכר באוצר ● מועלם הגיש תביעה לביה"ד האזורי לעבודה, אך תביעתו נדחתה. גם הערעור לביה"ד הארצי נדחה ● הוא לא אמר נואש והגיש עתירה לבג"ץ, משך אותה, ואחרי שנתיים הגיש אותה שוב ● לאור זאת כתב השופט אלכס שטיין כי מלבד השיהוי, יש לדחות את העתירה גם מטעם חוסר ניקיון כפיים של מועלם וכן שימוש לרעה בהליכי משפט

מפעל סוכריות הגומי טופ גאם. השווי נחתך בכ-45% / צילום: מצגת החברה

מתחילים הכי גבוה ובסוף מתפשרים: המנגנון שמאחורי קיצוץ מחיר ההנפקות בבורסה בת"א

פעם אחר פעם "נאלצות" החברות המנפיקות לחתוך 20%, 30% ואפילו 50% מהשווי אליו כיוונו טרם ההנפקה ● עם זאת, ברוב המקרים נראה שמדובר במצב שבו כל הצדדים יוצאים מרוצים - החברה מגייסת לפי שווי סביר מבחינתה, והמשקיעים המוסדיים יוצאים כמי שלחצו אותה מטה ● ואיך כל זה קשור לדמי השכירות של רמי לוי?

דב קוטלר, מנכ''ל בנק הפועלים / צילום: איל יצהר

בנק הפועלים גייס ממוסדיים 4.9 מיליארד שקל בהנפקת אג"ח

הגיוס זכה לביקושי שיא שעמדו על למעלה מ-7 מיליארד שקל ● בכוונת הבנק להשלים היום את ההנפקה באמצעות מכרז לציבור

תחנת הכוח חגית / צילום: איל יצהר

שיכון ובינוי זכו במכרז למכירת תחנת הכוח חגית

למכרז ניגשו ארבע קבוצות: דליה אנרגיה, קבוצת RAM מקבוצת מבטח שמיר, רפק אנרגיה עם אשטרום אנרגיה וקבוצה של שיכון ובינוי עם אדלטק ● מדובר בתחנה בעלת כושר ייצור של 1,400 מגה-וואט

שקל מול דולר / צילום: Shutterstock, Lord King

סוער בשוק המט"ח: השקל חוזר להתחזק למרות התערבות בנק ישראל

שוקי המניות רשמו אמש עליות חדות לאור התפוגגות החשש מהאומיקרון, והשקל מתחזק בחדות על רקע גידורי ההשקעות של הגופים המוסדיים ● הדולר והאירו יורדים ביותר מ-1% כ"א בהמשך לעליות בשווקים ● בנובמבר בנק ישראל רכש כ-4 מיליארד דולר במטרה לאזן את התנודות בשוק

ביטוח לאומי ראשון לציון / צילום: תמר מצפי

אתר הביטוח הלאומי חזר לפעילות רגילה אחרי מתקפת הסייבר

המתקפה התמקדה בהעמסת מידע של שרתי האתר ● בביטוח הלאומי מסרו כי לא נפרצו מאגרי מידע ● מערך הסייבר והמחשוב בביטוח הלאומי חסמו את הגישה לאתר מחו"ל

שלט לא לעשן / צילום: Shutterstock

מדינה ללא עישון: ניו זילנד תוציא את הסיגריות מחוץ לחוק עבור ילידי 2008 ואילך

ניו זילנד מתכננת הצעת חוק שתאסור על דור העתיד – כל מי שנולד אחרי שנת 2008 – לעשן סיגריות ● כך היא מתכננת ליצור "דור ללא עישון", כחלק ממאמץ רחב יותר להתמודד עם נזקי העישון, הפוגעים בעיקר בקהילה הילידית במדינה

אדם מוסרי בסנאט / צילום: Reuters, ELIZABETH FRANTZ

האם אינסטגרם שומרת על צעירים? מנהל הרשת החברתית העיד מול הסנאט

מנהל אינסטגרם, אדם מוסרי, התייצב אמש מול הסנאט כדי להעיד על מה שנטען כלפי הרשת החברתית אותה הוא מנהל: ההשפעות השליליות הקשות שיש על צעירים, ובעיקר צעירות ● מוסרי ניהל את המערכה כמו שצריך, וכמעט הצליח לשכנע אנשים שאין פה שום האשמות רלוונטיות

חן עמית, מנכ''ל טיפלתי / צילום: תמונה פרטית

"טיפלתי" נכנסת לצמרת חברות הפינטק הפרטיות בעולם עם שווי 8.3 מיליארד דולר

חברת טיפלתי, המפתחת פתרונות בתחום אוטומציה של תשלומים, גייסה 270 מיליון דולר לפי שווי גבוה פי ארבעה מלפני שנה ● גיוס זה הופך את טיפלתי לחברת הטכנולוגיה בעלת השווי השלישי בגובהו בישראל ולחברת הפינטק הפרטית ה-14 בשוויה בעולם

עודד הר אבן ורעות אלפיה, שותפים מנהלים בסאליבן תל אביב / צילום: רן בירן

"היה ברור שהחגיגה צריכה להסתיים": מנהלי פירמת עורכי הדין סאליבן מדברים על ההאטה בהנפקות

פירמת עוה"ד סאליבן תל אביב, שמנוהלת על ידי עו"ד עודד הר אבן ועו"ד רעות אלפיה, מייצגת חברות ישראליות שנסחרות בוול סטריט ● לחברות הם מציעים לא לבזבז זמן במחשבות על לונדון או אוסטרליה, וגם לא להיות "גרידיים" מדי: "השוק מוכיח שחברות שהיו מספיק חכמות לגייס בזמן - רגועות היום"

חיסון לקורונה של חברת פייזר / צילום: Associated Press, Steven Senne

בפייזר מעריכים: חיסון הבוסטר עמיד גם בפני זן האומיקרון

נתוני האומיקון של פייזר מעודדים: שלוש מנות מגינות מאומיקרון פחות מאשר מדלתא, אך עדיין ברמה סבירה; ההגנה של שתי מנות - נמוכה משמעותית גם כשהחיסון חדש ● פייזר מציינת כי ייתכן ושתי מנות חיסון עדיין נותנות הגנה נגד מחלה קשה ● החברה מסרה כי היא ממשיכה לפתח מוצר ספציפי נגד אומיקרון, שיגיע לשוק עד חודש מרץ - אם יסתבר שהוא דרוש

רביב צולר / צילום: נטלי כהן-קדוש

ICL פותחת מפעל חדש לתחליפי חלבון

המהלך הוא חלק מאסטרטגיית המיקוד של החברה בפיתוח מוצרי מזון בריאים יותר וסביבתיים ● וגם: יוניקורן הפינטק הישראלי ראפיד (Rapyd) רוכש את חברת הפינטק Neat ● אירועים ומינויים

אראל מרגלית, מייסד ויו''ר JVP ואניקליפ / צילום: שחר עזרן

שותף לשעבר ב-JVP תובע את אראל מרגלית. הקרן: הטענה משוללת יסוד

גלן שוובר, שהיה שותף בקרן ארבע של JVP, טוען כי מרגלית העביר את המניות המועדפות שהחזיקה הקרן באחת מחברות הפורטפוליו המובילות ליישות עסקיות בשליטתו במחיר נמוך משמעותית מהשווי האמיתי שלהן ● מ- JVP נמסר בתגובה כי "מדובר בתביעה משוללת כל יסוד משפטי ועסקי, מנוגדת לדין, של עובד לשעבר של JVP שעזב את הקרן בשנת 2006, לפני למעלה מ-15 שנים, ובניגוד לדין"

משרדי דויטשה בנק בניו יורק / צילום: Associated Press, Mark Lennihan

חשד בארה"ב שדויטשה בנק הפר התחייבות לחלוק דיווחים על אי-סדרים

דויטשה בנק חתם בינואר על הסכם פשרה עם משרד המשפטים האמריקאי שכלל התחייבות לדווח על כל חשד לאי-סדרים בתמורה לזניחת חקירה בנושא חשדות לשוחד ● כעת מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל" כי הרשויות בודקות אם הבנק "לא דיווח כיאות" על תלונה פנימית שהוגשה בנוגע להשקעות של חברה באחזקתו

ראש המוסד לשעבר יוסי כהן / צילום: Reuters, Ronen Zvulun

בהובלת יוסי כהן: סופטבנק תשקיע 400 מיליון דולר בחברת הסייבר הישראלית קלארוטי

ראש המוסד לשעבר מוביל השקעה ראשונה של סופטבנק בתחום בו הוא מרגיש הכי בנוח: מיזוג בין שתי חברות המגינות על תשתיות רגישות במפעלי תעשיה ובבתי חולים שייצור את תאגיד אבטחת המתקנים הגדול בעולם ששוויו עומד על 2-2.5 מיליארד ד' ● תפקידו של יוסי כהן בסופטבנק נחשף לראשונה בגלובס