גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה ירוקה בניו יורק; NRX הישראלית נסקה לאור תוצאות טובות בטיפול לקורונה

ביידן אמר שלא יחולו הגבלות על הטיסות והקפיץ את המדדים ● מנכ"ל טוויטר ג'ק סורסי פורש מתפקידו ● נעילה ירוקה בשוקי אירופה, דאקס עלה ב-0.1% והפוטסי הוסיף 1% ● החוזים על הנפט נסחרים בעליות, גם הביטקוין מטפס ● התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עלתה ל-1.52%

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

23:00

יום המסחר בוול סטריט הסתיים בעליות שערים, שהתחזקו במהלך הערב לאחר שנשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר שלא יחולו הגבלות על טיסות בעקבות וריאנט הקורונה החדש, וכי לא יהיה צורך בסגרים והגבלות "אם אנשים יתחסנו ויעטו מסכות".

נאסד"ק עלה בקרוב ל-1.9%, S&P500 ב-1.4% ודאו ג'ונס ב-0.7%. התשואות על האג"ח של הממשל האמריקאי התמתנו משמעותית. בעוד שבתחילת היום התשואה על האיגרת ל-10 שנים נסקה ב-8 נקודות בסיס (מ-1.48% בפתיחה ל-1.56%), בסוף היום התשואה עמדה על 1.52%.

מודרנה  ריכזה עניין הערב וזינקה ביותר מ-11%. בקרב חברות הטכנולוגיה בלטו סיגייט , אנבידיה , מיקרוצ'יפ טכנולוג'י , NXP  וקוואלקום . גם יצרניות הרכב החשמלי טסלה  וריביאן  טיפסו.

מנגד נרשמו ירידות בולטות ליצרנית התרופות הגרמנית מרק , פלוטון , ביוג'ן , איביי , בסט ביי , בריסטול מיירס  ואטסי . טוויטר , שפתחה את יום המסחר בזינוק של 11% לאחר שדווח על פרישת המנכ"ל ג'ק דורסי, סיימה את היום בירידה של 2.7%.

בקרב המניות הישראליות נרשמה ירידות חדות אצל אייסקיור מדיקל , אורמד  ורדהיל . גם סימילרווב , פורסייט , ג'ייפרוג , טאבולה  וקלטורה  ירדו.

מנגד, חברת הפארמה הישראלית NeuroRX (NRX Pharmaceuticals ), שמוזגה לחברת SPAC ביוני האחרון, זינקה ב-20%. החברה דיווחה על תוצאות טובות בטיפול שלה לחולי קורונה עם אי ספיקה נשימתית, שהטיפול בהם עם תרופת רמדסיביר של גיליאד סיינס  נכשל. לאחרונה השימוש בתרופה של החברה (ZYESAMI) נדחה על ידי ה-FDA, מנהל התרופות האמריקאי, שביקש ראיות מחקריות נוספות ליעילותה. גם ארבה רובוטיקס , מאנדיי , צים  ואינטרקיור  עלו יפה.

בשוק הסחורות כאמור בעדכון קודם העליות התמתנו. נפט מסוג ברנט עלה ב-1.7%, נפט מסוג WTI עלה ב-2.2%. הזהב נחלש ב-0.2%, הגז הטבעי התרסק ב-11%. 

21:20

העליות בשוק הקריפטו גוברות. הביטקוין עולה ב-6.8% לרמה של 58.3 אלף דולר, האת'ר מתחזק ב-9% ונסחר סביב 4,417 דולר. הדוג'קוין עולה ב-10%, הריפל ב-7.3%.

בשוק הנפט מנגד העליות התמתנו והחוזים על שני סוגי הנפט הגולמי עולים בכ-3% בשעה זו. נפט מסוג WTI נסחר תמורת 70.5 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט תמורת 73.7 דולר לחבית. הגז הטבעי צולל ב-10%, הזהב נחלש ב-0.2% וחוזה למסירה בפברואר נסחר סביב 1,784 דולר לאונקיה.

גם בשוק האג"ח העליות נרגעו. התשואה על האיגרת של הממשל האמריקאי ל-10 שנים עומדת על 1.53%.

20:25

המדדים בוול סטריט מתקנים את הירידות שנרשמו בסוף השבוע, כאשר מדד נאסד"ק ממריא כבר ביותר מ-2% בתמיכת מודרנה וטסלה שעולות ב-10% ו-5% בהתאמה. S&P500 עולה ב-1.6% ודאו ג'ונס ב-0.9%.

ענקית התרופות מרק  יורדת ביותר מ-6% לאחר ש-Citi הוריד את ההמלצה על החברה מקנייה לניטרלית. סיטי הסבירה כי נתונים מאכזבים משתי תרופות מפתח של החברה ל-HIV ולקורונה פגעו בפוטנציאל הרווחים שלה לטווח ארוך.

חברות התיירות ממשיכות להתאושש מהירידות בסופ"ש. אקספדיה וחברת התעופה אמריקן איירליינס עולות ב-5.3%, רשתות המלונות מריוט, הילטון והייאט גם מתחזקות.

בקולמקס שוקי הון פירסמו המלצת מכירה חזקה לגאפ . החברה צנחה בשבוע שעבר לאחר שהורידה את התחזית לשנה כולה, כאשר תוצאות הרבעון השלישי נפלו: רווח של 27 סנט מתואם לעומת 50 סנט צפוי. הכנסות: 3.94 מיליארד דולר לעומת 4.44 מיליארד דולר צפוי. לדברי האנליסט הראשי ד"ר רון אייכל, נראה כי הבעיות בשרשרת האספקה ​​יימשכו ובגאפ מעריכים כעת שההכנסות לשנה כולה יעלו בכ-20%, הנמוך מהתחזית הקודמת לעלייה של כ-30%. השוק העריך התרחבות של 28.4%. "טכנית, המניה נמצאת בעמדת מכירה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 11.39 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 17.88 דולר", סיכם אייכל.

18:45

העליות בוול סטריט מתחזקות. מדד נאסד"ק עולה ב-1.6%, S&P 500 מתקדם ב-1.2% ודאו ג'ונס ב-0.5%.

מודרנה ממשיכה להתחזק ועולה ב-10% בעוד שטסלה  מתקדמת 4.7%, בית ההשקעות MSCI  עולה ב-4.5%, קוואלקום  מוסיפה 4%. מיקרוסופט  ואפל  מטפסות בכ-2% כל אחת.

בקרב המניות הישראליות נרשמות ירידות בולטות אצל רדהיל , אייסקיור מדיקל , בריינסטורם , פורסייט , אנלייבקס  וריסקיפייד  - שמאבדות בין 5% ל-8%. מנגד, ארבה רובוטיקס  מטפסת ב-11%, רי  ומאנדיי  עולות בקרוב ל-7%.

הבורסות באירופה ננעלו בעליות שערים. דאקס עלה ב-0.1%, פוטסי ב-1% וקאק ב-0.5%. בלונדון בלטו לוידס , BP ובריטיש טלקום, בפרנקפורט ריכזה עניין חברת החשמל RWE .

16:31

יום המסחר הראשון לשבוע זה בארה"ב נפתח בעליות שערים של יותר מ-1%, כפי שאותתו החוזים העתידיים במהלך היום. העלייה הגבוהה ביותר נרשמת לטובת מדד נאסד"ק שעולה ב-1.5%.

בשוק האג"ח המומנטום חיובי גם הוא כאשר התשואה על האיגרת ל-10 שנים של הממשל האמריקאי עולה ב-7 נקודות בסיס ל-1.55%. גם באירופה המסכים עדיין ירוקים.

החוזים על הנפט הגולמי מזנקים, כאשר חוזה למסירה בינואר של נפט מסוג WTI מזנק ב-6.7% למחיר של 72.7 דולר לחבית - עלייה של 4.5 דולר מאז הלילה. נפט מסוג ברנט עולה ב-5.8% למחיר של 75.7 דולר לחבית. ענקית האנרגיה BP  מזנקת בשל כך ב-4.4% בלונדון.

דיווח שפורסם בדקות האחרונות ב-CNBC טוען שמנכ"ל טוויטר  ג'ק דורסי צפוי לפרוש מתפקידו. מניית החברה מזנקת ביותר מ-10% בתגובה לפרסום.

מודרנה  ממשיכה במומנטום החיובי מיום שישי (אז זינקה ב-20%) ורושמת עלייה חדה גם היום. יצרנית החיסונים הודיעה אתמול שהיא יכולה להפיץ חיסון מותאם לווריאנט האומיקרון כבר בתחילת השנה הבאה.

חברות התעופה והתיירות מתחילות להתאושש. יונייטד , דלתא איירליינס  ואמריקן איירליינס  מתחזקות לאחר איבוד של כ-7% ביום שישי. גם אתר הזמנת הנסיעות אקספדיה , רשת המלונות הייאט  וחברות השייט רויאל קריביאן , קרניבל  ונורווג'יאן קרוז ליין  רושמות תיקון.

עם התאוששות מחירי הביטקוין, גם בורסת הקריפטו קוינבייס  מתחזקת. הביטקוין נסחר בעלייה של יותר מ-5% סביב 57.2 אלף דולר. האת'ר עולה ב-6.5% לרמה של 4,347 דולר.

14:00

במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות של 0.4%-1%. במסחר במוקדם בולטות בעליות מניות האנרגיה, ביניהן שברון  ואקסון מובייל, ומניות התעופה, ביניהן דלתא איירליינס  ויונייטד, שרשמו ירידות חדות ביום שישי.

12:10

עליות של 0.3%-0.7% במדדי המניות המרכזיים באירופה. במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות של 0.4%-1%.

החוזים על הנפט מזנקים ביותר מ-4%, והביטקוין מטפס לכ-57,000 דולר.

רפי גוזלן, כלכלן ראשי בבית ההשקעות אי.בי.אי, מציין בסקירה שפרסם כי החדשות על הוריאנט החדש (אומיקרון) ועל פוטנציאל הדבקה גבוה תפסו את השווקים הגלובליים בהפתעה והובילו ל- risk-off מהיר ביום ו' האחרון. "החשש מפני הוריאנט החדש מובן בפרט על רקע מספר גבוה של מוטציות ביחס לוריאנטים הקודמים, ובהתחשב בכניסה לעונת החורף בחצי הכדור הצפוני, כאשר נקודת המוצא הנוכחית היא של תחלואה גבוהה באירופה וסימנים לעליית מדרגה גם בארה"ב. מכיוון שהוריאנט החדש מגיע לאחר מגמה חיובית ממושכת, כך שמרבית המדדים המובילים בארה"ב ובאירופה נסחרים סביב רמות שיא, הרי שהתקופה הקרובה עשויה להתאפיין בעלייה מסויימת בפרמיית הסיכון הנדרשת. פרמיית הסיכון, בפרט בארה"ב, נעה סביב החלק התחתון של הטווח המאפיין אותה בעשור האחרון. לעומת זאת בשווקים באירופה ובאסיה התמחור פחות חריג, שכן בניגוד לארה"ב, לאורך השנה האחרונה נרשמה ברובם ירידת מדרגה ברמות המכפילים, ואילו בארה"ב הם נותרו גבוהים מאוד, בין היתר, בהשפעת מניות הטכנולוגיה".

במבט רחב יותר, הוא כותב, נראה כי הסיכון העיקרי לשווקים ממשיך להגיע מצד שינוי במדיניות המוניטארית על רקע סביבת האינפלציה הגבוהה בארה"ב. זאת בתחשב בכך שהעולם ערוך טוב יותר להתמודד עם המגיפה ובנוסף יצרניות החיסונים מצהירות על צפי לייצור מהיר יחסית של חיסון מעודכן לוריאנט החדש. עם זאת, אחד הלקחים החשובים מהתפתחות הוריאנט הנוכחי מתקשר עם ההמלצה של קרן המטבע בסקירה שנתית האחרונה שקראה להעדיף את מתן החיסונים בתפוצה רחבה ככל הניתן, עם דגש על משקים מתפתחים, על פני מתן מנת הבוסטר במדינות המפותחות, וזאת בכדי לשפר את מצבם ובנוסף למנוע ככל הניתן התפתחות של וריאנטים נוספים. במידה והלקחים מהסיבוב הנוכחי יופקו, ומדיניות החיסונים תהפוך לגלובלית, הרי שהדבר יוכל להוביל לשיפור משמעותי וממושך יותר במצב הבריאותי, ומכאן גם לתוואי התאוששות רציף יותר של הפעילות הכלכלית.

"מבחינת האינפלציה, התמונה עשויה להיות מעט יותר מורכבת, שכן ההשפעה קצרת הטווח צפויה להיות ממתנת, בעיקר דרך התמסורת של מחירי האנרגיה ומחירי התיירות. לעומת זאת, במידה והמצב הבריאותי יחריף, הרי שהדבר יכול להוביל להתארכות השיבושים בשרשרת האספקה. בניגוד לשנה החולפת, נקודת המוצא היא של אינפלציה גבוהה יותר ומרווח ביטחון מצומצם לבנקים המרכזיים להמשיך במדיניות המרחיבה, בפרט בארה"ב ובחלק לא מבוטל של המשקים המתעוררים שכבר נמצאים במחזור העלאות ריבית. עוצמת התיקון שנרשמה (ביום ו' האחרון) בפני עצמה לא תוביל לשינוי תפיסה מצד הפד, מכיוון שבמכלול הדברים התנאים הפיננסים עדיין נוחים מאוד, גם לאחר הירידות בסוף השבוע האחרון בשוקי המניות ופתיחת מרווחי האשראי". 

10:15

שבוע המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה חיובית, בהובלת מניות התיירות והתעופה. זאת על רקע הערכות כי וריאנט הקורונה החדש לא קטלני כפי שחששו בתחילה.

במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות של 0.5%-1%.

07:50

בורסות אסיה נסחרות היום במגמה שלילית, לאחר הירידות החדות בניו יורק ואירופה ביום שישי. הסוחרים ממשיכים לעקוב אחרי הדיווחים בנוגע להתפשטות וריאנט האומניקורן. מדד הניקיי בטוקיו נסוג בכ-1.5%, ומדד ההאנג סנג בהונג קונג יורד בכ-1%. במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות של 0.3%-0.9%. 

התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עולה ב-4 מאיות האחוז לכ-1.53%. 

בזירת המסחר בסחורות רושם חוזה על נפט מסוג ברנט עלייה של יותר מ-3% לרמה של 74.9 דולר לחבית. גם חוזה על נפט מסוג WTI קופץ ביותר מ-3%. זאת לאחר שביום שישי האחרון נרשמה ירידה תלולה של יותר מ-10% במחיר החבית. 

רונן מנחם, כלכלן ראשי של מזרחי טפחות, ומיטל בר דוד, אנליסטית אנרגיה בכירה בבנק, כותבים הבוקר כי "אנו סבורים כי ההתאוששות הבוקר (מחיר הברנט מטפס שוב מעל 74 דולר) נובעת מהערכות של הסוחרים כי מדינות קרטל OPEC ובנות בריתן יגיבו השבוע בעוצמה לשתי התפתחויות מאתגרות מבחינתן: הירידות החדות מסוף השבוע בצל החשש מווריאנט האומיקרון. המהלך היזום והמתואם של ארה"ב ומדינות אחרות (סין, יפן, הודו, דרום קוריאה ובריטניה) לשחרור חביות נפט מעתודותיהן האסטרטגיות; והשנייה - המהלך המתואם יצר זעזועים קטטוניים בשוק הנפט: היריבות המושבעות סין וארה"ב מצאו עצמן מצד אחד של המתרס ומנגד בעלות הברית האסטרטגיות ארה"ב וסעודיה החלו לנהל מלחמת כמויות זו מול זו".

"הצורך בתגובה עוצמתית נובע מתחושתן של המפיקות כי הן עומדות כאן למבחן כוח מול קבוצת המעצמות הצורכות את הנפט שהן מפיקות. כקרטל, הן רוצות למנוע בכל מחיר ירידה חדה של המחירים. מכל מקום, הן נמצאות, להערכתנו, בעמדת כוח כי יכולתן לקצץ את תפוקתן גדולה בהרבה מיכולתן של המעצמות לשחרר כמויות לעתודותיהן. נציין גם כי למידת ההתאוששות של הנפט עד מועד ההתכנסות תהייה חשיבות רבה מבחינת קיצוץ התפוקה, ככל שיוכרז. הפגישה נדחתה לימים רביעי וחמישי על מנת שהמפיקות תוכלנה לבחון את ההתפתחויות בקשר לאומיקרון (שכיוונן לא ברור) ולכן התנודתיות הגבוהה יחסית סביב מחירי הנפט תימשך", הם כותבים.

בזירת הקריפטו, הביטקוין משנה כיוון ונסחר בעלייה חדה של יותר מ-4% סביב 57,300 דולר. 

עוד כתבות

הנפקת קלטורה בניו יורק / צילום: ניר אריאלי

טייס, שותפה של בנט ומייסד ICQ הקימו חברת פתרונות וידאו מצליחה, ואז הגיעה הנפילה

קלטורה, חברת הווידאו המבטיחה שהונפקה בנאסד"ק רק ביולי שעבר, נחשבה לסיפור הצלחה בקורונה ● אלא שהאקזיט הגדול השתבש, עשרות עובדים פוטרו, והמניה איבדה 80% מערכה ● "קלטורה לא תישאר עצמאית לאורך זמן, בהתחשב בנתוני הצמיחה הנוכחיים", מעריכים אנליסטים

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ בניו יורק ביום רביעי / צילום: Associated Press, Yuki Iwamura

ה-FBI נגד טראמפ: הימין האמריקאי מצופף שורות ולא מתכוון לוותר

הפשיטה הדרמטית על מועדון הגולף של טראמפ והפריצה לכספת שלו הפתיעו אפילו את הבית הלבן ● ארה"ב נמצאת בעיצומה של מערכת בחירות שתכריע איזה מפלגה תשלוט בקונגרס מנובמבר ● כמה רפובליקאים מאיימים לטהר את מש' המשפטים וה-FBI כשיעלו לשלטון

יו''ר הפד ג'רום פאוול / צילום: Associated Press, Manuel Balce Ceneta

שיא האינפלציה מאחורינו? הנתונים בארה"ב מספקים סיבות לאופטימיות

האינפלציה בארה"ב לחודש יולי ירדה לקצב שנתי של 8.5% ובקצב מהר מהצפוי בין היתר בשל ירידת מחירי הנפט ● אבל סביבת המחירים עדיין לא יציבה והפדרל ריזרב צפוי להמשיך להעלות את הריבית, גם אם בקצב מתון יותר של 0.5% ● טור אורח

צילום: עמית גורן, סותבי'ס ישראל נדל''ן

כך נראה מבפנים פנטהאוז ביפו שעולה 65 מיליון דולר

אחד הנכסים היקרים ביותר בישראל נמצא במלון דה ג'אפה ביפו: פנטהאוז שמתפרש על 1,500 מ"ר עם גינת גג בגודל של 1,000 מ"ר ● עם ריהוט מלא, חדר ארונות ענק ומכונות קפה: איך מוצאים קונה לפנטהאוז ביפו במחיר עתק?

סניף שופרסל / צילום: Shutterstock, Roman Yanushevsky

רשות ניירות ערך החלה בבדיקה בחשד לאי-סדרים ברשת שופרסל

אי-הסדרים קשורים ככל הנראה לחשד כי ברשת העבירו כספים מפעילות המזון, שהיא הרווחית ביותר עבור שופרסל, לפעילות הנון-פוד, בעיקר לרשת הפארם Be

דולר. צונח לשפל של 5 חודשים / צילום: Shutterstock

הדולר צונח לשפל של 4 חודשים מול השקל: אלו הסיבות העיקריות

אחרי שנחלש במחצית הראשונה של השנה עד כדי כך שכוחו בבלימת האינפלציה המיובאת נבלם, השקל ממשיך להתחזק מול הדולר האמריקאי בחסות העליות בשווקים מעבר לים

מחקר בתחום הביולוגיה הסינטטית / צילום: Shutterstock

תעשיית הביולוגיה הסינתטית בארץ מנסה להדביק את הפער מול ארה"ב

ביולוגיה סינתטית היא אחד התחומים החמים היום בביוטק, שמבטיח לשנות סדרי עולם ברפואה ובכל תחומי החיים כמעט ● חברת אלאג'ין, שזכתה במכרז רשות החדשנות להקמת מעבדת שירות לסטארט־אפים בתחום, רוצה להיות הצעד הראשון בדרך לתעשייה מקומית ● מה היא יכולה ללמוד מהמודל של חברת גינקגו האמריקאית, שחוותה הייפ וגם חטפה ביקורת חריפה

מפעל ברזל באיטליה / צילום: Associated Press, Antonio Calanni

מחירי חומרי הגלם לבנייה צונחים, אבל מדד תשומות הבנייה לא צפוי לרדת בקרוב

מתחילת השנה זינק מדד תשומות הבנייה ב־4.4%, אף שמחירי חומרי הגלם בירידה ● בהתאחדות הקבלנים מסבירים כי חלקם של חומרי הבנייה במדד הוא 50% בלבד, וכי המשבר בשרשרת האספקה והתנודתיות במחיר הדלק מונעים מהירידות להגיע גם לכיס של הרוכשים

התפלגות העובדים בהייטק לפי מגדר וחברה

הפרופיל הממוצע של עובד הייטק בישראל: גבר, יהודי, לא חרדי

בואו לצלול איתנו למספרים ולנתונים שמאחורי החיים עצמם • והפעם: שני שלישים מהמועסקים בהייטק הם גברים, והשאר נשים ● למרות ניסיונות לשלב אוכלוסיות נוספות, עדיין מדובר בתחום יחסית הומוגני

אסף רפפורט / צילום: נתנאל טוביאס

חברת הסייבר וויז מדווחת: "קצב הכנסות של 100 מיליון דולר בשנה בחודש יולי"

חברת אבטחת יישומי הענן הודיעה היום כי הצליחה לחצות את רף ה-100 מיליון דולר בתוך שנה וחצי בלבד ● קצב הצמיחה של וויז אמנם מעורר השתאות, אך היא עשויה להיות פגיעה לתחרות הגוברת בענף

ח''כ יריב לוין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

מסתמן: שינוי דרמטי בעשירייה הפותחת של הליכוד; יריב לוין בראש

לפי ספירת הקולות עד כה (כ-50%), את המקום הראשון כבש ח"כ יריב לוין, ואחריו אלי כהן, יואב גלנט, דודי אמסלם ואמיר אוחנה, שיחד עם נתניהו בראש – הם החמישייה הפותחת החדשה של הליכוד שמחליפים את נבחרי פריימריז 2019

יו''ר הפד ג'רום פאוול / צילום: Associated Press, Manuel Balce Ceneta

הפד צפוי להמתין לעדויות נוספות להאטה באינפלציה לפני קבלת החלטות

ההקלה בלחצי המחיר בחודש שעבר קרתה לאחר דיווחים על גידול שכר חזק מהצפוי, ובכך מסבכת את תחזית קביעת הריבית של הפד

מטוס אל על / צילום: מיכל רז חיימוביץ

"שיפור בכל הפרמטרים": אל-על מדווחת על ביקושים דומים לאלה שחוותה טרם פרוץ המגפה

חברת התעופה עברה להציג רווח נקי ברבעון השני בזכות הטבת מס גדולה, כאשר גם בנטרולה היא מציגה עלייה בהכנסות ומעבר לרווח גולמי ותפעולי על רקע הסרת הגבלות הקורונה ● עם זאת, הערת עסק חי עדיין מתנוססת בדוחות החברה לנוכח גירעון בהון העצמי של קרוב לחצי מיליארד דולר

יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ורעייתו שרה בפריימריז / צילום: ראובן קסטרו, וואלה! NEWS

הפנים לשריונים: לאחר המהפכה ברשימת הליכוד, במפלגה מצפים להחלטת נתניהו

הטלפונים לראשי הערים במטרה שיתמכו בעורך ישראל היום לשעבר, הדילים שעיצבו את הצמרת החדשה של המפלגה, והמפלה של השרים לשעבר שלא השכילו לעבוד בכנסת: מאחורי הקלעים של הפריימריז בליכוד ● וגם: כך הפכה העבודה למפלגת נישה חברתית־כלכלית

עבודות על פרויקט המטרו של גוש דן / צילום: Shutterstock

במשרד התחבורה מחפשים מנהל לרשות המטרו

ועדה בראשות מנכ"לית משרד התחבורה, חברים נציגי נציבות שירות המדינה, אגף התקציבים באוצר, החשב הכללי באוצר ונציג ציבור מחפשת מנהל לרשות המטרו ● המנהל שייבחר יהיה אחראי על הפיקוח על פרויקט התשתית הגדול ביותר שבוצע אי-פעם בישראל במורכבותו, בגודלו ובתקציבו 

ג'רום פאוול, יו''ר הפדרל ריזרב / צילום: Reuters, Mary F. Calvert

קרב האינפלציה של הפדרל ריזרב רחוק מניצחון

המפתח המרכזי למניעת סחרחרת מחירים ושכר נמצא בשוק התעסוקה, וכאן אין שום דבר שמניח את דעתו של הפדרל ריזרב – לפחות בינתיים ● הבנק המרכזי של ארה"ב יצטרך ככל הנראה לראות סימנים להקלה בשוק התעסוקה לפני שיאט את מבצע העלאות הריבית

בריאן דיז, ראש המועצה הלאומית לכלכלה בבית הלבן, ואליזבת' דור, סמנכ''לית בכירה ב-Whirlpool באירוע קידום חקיקה לייצור מקומי / צילום: Associated Press, Patrick Semansky

בניסיון להתמודד עם סין ומשבר האקלים, בארה"ב שואפים להחליף מדיניות כלכלית

בשנים האחרונות גוברות בארה"ב הקריאות לאמץ מדיניות כלכלית שתשפר את הייצור המקומי ותתמודד עם חולשות במודל הנוכחי ● מהתחדשות בדיור ובתחבורה ועד ניסיון להחזיר ליבשת מפעלי תעשייה שעברו אל מעבר לים, בארה"ב מנסים לאמץ מדיניות תעשייתית חדשה

אפליקציית עלי אקספרס / צילום: Shutterstock, BigTunaOnline

זמני המשלוח יתקצרו והעלות תפחת: עלי אקספרס פותחת מחסנים בישראל

ענקית הקמעונאות הפעילה בשבועות האחרונים פיילוט שכלל שכירת מחסנים במתחם איירפורט סיטי, כדי לאפשר ללקוחות להזמין מוצרים שנמצאים כבר במחסן בארץ ● כעת החברה מתכננת להגדיל את כמות המוצרים ולהרחיב את הפעילות

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף / צילום: Shutterstock

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף

האם לשניות הראשונות בראיון העבודה יש השפעה מכרעת על התוצאה? לא בהכרח - התנאי הראשון להצלחה הוא הידע והניסיון הדרושים

עמדת קרפור בתוך סניף יינות ביתן / צילום: איל יצהר

כניסת רשתות השיווק הבינלאומיות לישראל: 70% מאמינים כי המהלך יוביל להורדת מחירים

מחצית מהציבור מוכנים לוותר על המותגים האהובים עליהם בעקבות העלאות מחירים - כך עולה מסקר שנערך בשיתוף אוניברסיטת רייכמן, באמצעות פאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all ● שיעור דומה מצהיר כי יחליף את רשת המזון שבה הוא נוהג לערוך את קניותיו