גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה ירוקה בניו יורק; NRX הישראלית נסקה לאור תוצאות טובות בטיפול לקורונה

ביידן אמר שלא יחולו הגבלות על הטיסות והקפיץ את המדדים ● מנכ"ל טוויטר ג'ק סורסי פורש מתפקידו ● נעילה ירוקה בשוקי אירופה, דאקס עלה ב-0.1% והפוטסי הוסיף 1% ● החוזים על הנפט נסחרים בעליות, גם הביטקוין מטפס ● התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עלתה ל-1.52%

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

23:00

יום המסחר בוול סטריט הסתיים בעליות שערים, שהתחזקו במהלך הערב לאחר שנשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר שלא יחולו הגבלות על טיסות בעקבות וריאנט הקורונה החדש, וכי לא יהיה צורך בסגרים והגבלות "אם אנשים יתחסנו ויעטו מסכות".

נאסד"ק עלה בקרוב ל-1.9%, S&P500 ב-1.4% ודאו ג'ונס ב-0.7%. התשואות על האג"ח של הממשל האמריקאי התמתנו משמעותית. בעוד שבתחילת היום התשואה על האיגרת ל-10 שנים נסקה ב-8 נקודות בסיס (מ-1.48% בפתיחה ל-1.56%), בסוף היום התשואה עמדה על 1.52%.

מודרנה  ריכזה עניין הערב וזינקה ביותר מ-11%. בקרב חברות הטכנולוגיה בלטו סיגייט , אנבידיה , מיקרוצ'יפ טכנולוג'י , NXP  וקוואלקום . גם יצרניות הרכב החשמלי טסלה  וריביאן  טיפסו.

מנגד נרשמו ירידות בולטות ליצרנית התרופות הגרמנית מרק , פלוטון , ביוג'ן , איביי , בסט ביי , בריסטול מיירס  ואטסי . טוויטר , שפתחה את יום המסחר בזינוק של 11% לאחר שדווח על פרישת המנכ"ל ג'ק דורסי, סיימה את היום בירידה של 2.7%.

בקרב המניות הישראליות נרשמה ירידות חדות אצל אייסקיור מדיקל , אורמד  ורדהיל . גם סימילרווב , פורסייט , ג'ייפרוג , טאבולה  וקלטורה  ירדו.

מנגד, חברת הפארמה הישראלית NeuroRX (NRX Pharmaceuticals ), שמוזגה לחברת SPAC ביוני האחרון, זינקה ב-20%. החברה דיווחה על תוצאות טובות בטיפול שלה לחולי קורונה עם אי ספיקה נשימתית, שהטיפול בהם עם תרופת רמדסיביר של גיליאד סיינס  נכשל. לאחרונה השימוש בתרופה של החברה (ZYESAMI) נדחה על ידי ה-FDA, מנהל התרופות האמריקאי, שביקש ראיות מחקריות נוספות ליעילותה. גם ארבה רובוטיקס , מאנדיי , צים  ואינטרקיור  עלו יפה.

בשוק הסחורות כאמור בעדכון קודם העליות התמתנו. נפט מסוג ברנט עלה ב-1.7%, נפט מסוג WTI עלה ב-2.2%. הזהב נחלש ב-0.2%, הגז הטבעי התרסק ב-11%. 

21:20

העליות בשוק הקריפטו גוברות. הביטקוין עולה ב-6.8% לרמה של 58.3 אלף דולר, האת'ר מתחזק ב-9% ונסחר סביב 4,417 דולר. הדוג'קוין עולה ב-10%, הריפל ב-7.3%.

בשוק הנפט מנגד העליות התמתנו והחוזים על שני סוגי הנפט הגולמי עולים בכ-3% בשעה זו. נפט מסוג WTI נסחר תמורת 70.5 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט תמורת 73.7 דולר לחבית. הגז הטבעי צולל ב-10%, הזהב נחלש ב-0.2% וחוזה למסירה בפברואר נסחר סביב 1,784 דולר לאונקיה.

גם בשוק האג"ח העליות נרגעו. התשואה על האיגרת של הממשל האמריקאי ל-10 שנים עומדת על 1.53%.

20:25

המדדים בוול סטריט מתקנים את הירידות שנרשמו בסוף השבוע, כאשר מדד נאסד"ק ממריא כבר ביותר מ-2% בתמיכת מודרנה וטסלה שעולות ב-10% ו-5% בהתאמה. S&P500 עולה ב-1.6% ודאו ג'ונס ב-0.9%.

ענקית התרופות מרק  יורדת ביותר מ-6% לאחר ש-Citi הוריד את ההמלצה על החברה מקנייה לניטרלית. סיטי הסבירה כי נתונים מאכזבים משתי תרופות מפתח של החברה ל-HIV ולקורונה פגעו בפוטנציאל הרווחים שלה לטווח ארוך.

חברות התיירות ממשיכות להתאושש מהירידות בסופ"ש. אקספדיה וחברת התעופה אמריקן איירליינס עולות ב-5.3%, רשתות המלונות מריוט, הילטון והייאט גם מתחזקות.

בקולמקס שוקי הון פירסמו המלצת מכירה חזקה לגאפ . החברה צנחה בשבוע שעבר לאחר שהורידה את התחזית לשנה כולה, כאשר תוצאות הרבעון השלישי נפלו: רווח של 27 סנט מתואם לעומת 50 סנט צפוי. הכנסות: 3.94 מיליארד דולר לעומת 4.44 מיליארד דולר צפוי. לדברי האנליסט הראשי ד"ר רון אייכל, נראה כי הבעיות בשרשרת האספקה ​​יימשכו ובגאפ מעריכים כעת שההכנסות לשנה כולה יעלו בכ-20%, הנמוך מהתחזית הקודמת לעלייה של כ-30%. השוק העריך התרחבות של 28.4%. "טכנית, המניה נמצאת בעמדת מכירה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 11.39 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 17.88 דולר", סיכם אייכל.

18:45

העליות בוול סטריט מתחזקות. מדד נאסד"ק עולה ב-1.6%, S&P 500 מתקדם ב-1.2% ודאו ג'ונס ב-0.5%.

מודרנה ממשיכה להתחזק ועולה ב-10% בעוד שטסלה  מתקדמת 4.7%, בית ההשקעות MSCI  עולה ב-4.5%, קוואלקום  מוסיפה 4%. מיקרוסופט  ואפל  מטפסות בכ-2% כל אחת.

בקרב המניות הישראליות נרשמות ירידות בולטות אצל רדהיל , אייסקיור מדיקל , בריינסטורם , פורסייט , אנלייבקס  וריסקיפייד  - שמאבדות בין 5% ל-8%. מנגד, ארבה רובוטיקס  מטפסת ב-11%, רי  ומאנדיי  עולות בקרוב ל-7%.

הבורסות באירופה ננעלו בעליות שערים. דאקס עלה ב-0.1%, פוטסי ב-1% וקאק ב-0.5%. בלונדון בלטו לוידס , BP ובריטיש טלקום, בפרנקפורט ריכזה עניין חברת החשמל RWE .

16:31

יום המסחר הראשון לשבוע זה בארה"ב נפתח בעליות שערים של יותר מ-1%, כפי שאותתו החוזים העתידיים במהלך היום. העלייה הגבוהה ביותר נרשמת לטובת מדד נאסד"ק שעולה ב-1.5%.

בשוק האג"ח המומנטום חיובי גם הוא כאשר התשואה על האיגרת ל-10 שנים של הממשל האמריקאי עולה ב-7 נקודות בסיס ל-1.55%. גם באירופה המסכים עדיין ירוקים.

החוזים על הנפט הגולמי מזנקים, כאשר חוזה למסירה בינואר של נפט מסוג WTI מזנק ב-6.7% למחיר של 72.7 דולר לחבית - עלייה של 4.5 דולר מאז הלילה. נפט מסוג ברנט עולה ב-5.8% למחיר של 75.7 דולר לחבית. ענקית האנרגיה BP  מזנקת בשל כך ב-4.4% בלונדון.

דיווח שפורסם בדקות האחרונות ב-CNBC טוען שמנכ"ל טוויטר  ג'ק דורסי צפוי לפרוש מתפקידו. מניית החברה מזנקת ביותר מ-10% בתגובה לפרסום.

מודרנה  ממשיכה במומנטום החיובי מיום שישי (אז זינקה ב-20%) ורושמת עלייה חדה גם היום. יצרנית החיסונים הודיעה אתמול שהיא יכולה להפיץ חיסון מותאם לווריאנט האומיקרון כבר בתחילת השנה הבאה.

חברות התעופה והתיירות מתחילות להתאושש. יונייטד , דלתא איירליינס  ואמריקן איירליינס  מתחזקות לאחר איבוד של כ-7% ביום שישי. גם אתר הזמנת הנסיעות אקספדיה , רשת המלונות הייאט  וחברות השייט רויאל קריביאן , קרניבל  ונורווג'יאן קרוז ליין  רושמות תיקון.

עם התאוששות מחירי הביטקוין, גם בורסת הקריפטו קוינבייס  מתחזקת. הביטקוין נסחר בעלייה של יותר מ-5% סביב 57.2 אלף דולר. האת'ר עולה ב-6.5% לרמה של 4,347 דולר.

14:00

במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות של 0.4%-1%. במסחר במוקדם בולטות בעליות מניות האנרגיה, ביניהן שברון  ואקסון מובייל, ומניות התעופה, ביניהן דלתא איירליינס  ויונייטד, שרשמו ירידות חדות ביום שישי.

12:10

עליות של 0.3%-0.7% במדדי המניות המרכזיים באירופה. במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות של 0.4%-1%.

החוזים על הנפט מזנקים ביותר מ-4%, והביטקוין מטפס לכ-57,000 דולר.

רפי גוזלן, כלכלן ראשי בבית ההשקעות אי.בי.אי, מציין בסקירה שפרסם כי החדשות על הוריאנט החדש (אומיקרון) ועל פוטנציאל הדבקה גבוה תפסו את השווקים הגלובליים בהפתעה והובילו ל- risk-off מהיר ביום ו' האחרון. "החשש מפני הוריאנט החדש מובן בפרט על רקע מספר גבוה של מוטציות ביחס לוריאנטים הקודמים, ובהתחשב בכניסה לעונת החורף בחצי הכדור הצפוני, כאשר נקודת המוצא הנוכחית היא של תחלואה גבוהה באירופה וסימנים לעליית מדרגה גם בארה"ב. מכיוון שהוריאנט החדש מגיע לאחר מגמה חיובית ממושכת, כך שמרבית המדדים המובילים בארה"ב ובאירופה נסחרים סביב רמות שיא, הרי שהתקופה הקרובה עשויה להתאפיין בעלייה מסויימת בפרמיית הסיכון הנדרשת. פרמיית הסיכון, בפרט בארה"ב, נעה סביב החלק התחתון של הטווח המאפיין אותה בעשור האחרון. לעומת זאת בשווקים באירופה ובאסיה התמחור פחות חריג, שכן בניגוד לארה"ב, לאורך השנה האחרונה נרשמה ברובם ירידת מדרגה ברמות המכפילים, ואילו בארה"ב הם נותרו גבוהים מאוד, בין היתר, בהשפעת מניות הטכנולוגיה".

במבט רחב יותר, הוא כותב, נראה כי הסיכון העיקרי לשווקים ממשיך להגיע מצד שינוי במדיניות המוניטארית על רקע סביבת האינפלציה הגבוהה בארה"ב. זאת בתחשב בכך שהעולם ערוך טוב יותר להתמודד עם המגיפה ובנוסף יצרניות החיסונים מצהירות על צפי לייצור מהיר יחסית של חיסון מעודכן לוריאנט החדש. עם זאת, אחד הלקחים החשובים מהתפתחות הוריאנט הנוכחי מתקשר עם ההמלצה של קרן המטבע בסקירה שנתית האחרונה שקראה להעדיף את מתן החיסונים בתפוצה רחבה ככל הניתן, עם דגש על משקים מתפתחים, על פני מתן מנת הבוסטר במדינות המפותחות, וזאת בכדי לשפר את מצבם ובנוסף למנוע ככל הניתן התפתחות של וריאנטים נוספים. במידה והלקחים מהסיבוב הנוכחי יופקו, ומדיניות החיסונים תהפוך לגלובלית, הרי שהדבר יוכל להוביל לשיפור משמעותי וממושך יותר במצב הבריאותי, ומכאן גם לתוואי התאוששות רציף יותר של הפעילות הכלכלית.

"מבחינת האינפלציה, התמונה עשויה להיות מעט יותר מורכבת, שכן ההשפעה קצרת הטווח צפויה להיות ממתנת, בעיקר דרך התמסורת של מחירי האנרגיה ומחירי התיירות. לעומת זאת, במידה והמצב הבריאותי יחריף, הרי שהדבר יכול להוביל להתארכות השיבושים בשרשרת האספקה. בניגוד לשנה החולפת, נקודת המוצא היא של אינפלציה גבוהה יותר ומרווח ביטחון מצומצם לבנקים המרכזיים להמשיך במדיניות המרחיבה, בפרט בארה"ב ובחלק לא מבוטל של המשקים המתעוררים שכבר נמצאים במחזור העלאות ריבית. עוצמת התיקון שנרשמה (ביום ו' האחרון) בפני עצמה לא תוביל לשינוי תפיסה מצד הפד, מכיוון שבמכלול הדברים התנאים הפיננסים עדיין נוחים מאוד, גם לאחר הירידות בסוף השבוע האחרון בשוקי המניות ופתיחת מרווחי האשראי". 

10:15

שבוע המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה חיובית, בהובלת מניות התיירות והתעופה. זאת על רקע הערכות כי וריאנט הקורונה החדש לא קטלני כפי שחששו בתחילה.

במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות של 0.5%-1%.

07:50

בורסות אסיה נסחרות היום במגמה שלילית, לאחר הירידות החדות בניו יורק ואירופה ביום שישי. הסוחרים ממשיכים לעקוב אחרי הדיווחים בנוגע להתפשטות וריאנט האומניקורן. מדד הניקיי בטוקיו נסוג בכ-1.5%, ומדד ההאנג סנג בהונג קונג יורד בכ-1%. במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות של 0.3%-0.9%. 

התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עולה ב-4 מאיות האחוז לכ-1.53%. 

בזירת המסחר בסחורות רושם חוזה על נפט מסוג ברנט עלייה של יותר מ-3% לרמה של 74.9 דולר לחבית. גם חוזה על נפט מסוג WTI קופץ ביותר מ-3%. זאת לאחר שביום שישי האחרון נרשמה ירידה תלולה של יותר מ-10% במחיר החבית. 

רונן מנחם, כלכלן ראשי של מזרחי טפחות, ומיטל בר דוד, אנליסטית אנרגיה בכירה בבנק, כותבים הבוקר כי "אנו סבורים כי ההתאוששות הבוקר (מחיר הברנט מטפס שוב מעל 74 דולר) נובעת מהערכות של הסוחרים כי מדינות קרטל OPEC ובנות בריתן יגיבו השבוע בעוצמה לשתי התפתחויות מאתגרות מבחינתן: הירידות החדות מסוף השבוע בצל החשש מווריאנט האומיקרון. המהלך היזום והמתואם של ארה"ב ומדינות אחרות (סין, יפן, הודו, דרום קוריאה ובריטניה) לשחרור חביות נפט מעתודותיהן האסטרטגיות; והשנייה - המהלך המתואם יצר זעזועים קטטוניים בשוק הנפט: היריבות המושבעות סין וארה"ב מצאו עצמן מצד אחד של המתרס ומנגד בעלות הברית האסטרטגיות ארה"ב וסעודיה החלו לנהל מלחמת כמויות זו מול זו".

"הצורך בתגובה עוצמתית נובע מתחושתן של המפיקות כי הן עומדות כאן למבחן כוח מול קבוצת המעצמות הצורכות את הנפט שהן מפיקות. כקרטל, הן רוצות למנוע בכל מחיר ירידה חדה של המחירים. מכל מקום, הן נמצאות, להערכתנו, בעמדת כוח כי יכולתן לקצץ את תפוקתן גדולה בהרבה מיכולתן של המעצמות לשחרר כמויות לעתודותיהן. נציין גם כי למידת ההתאוששות של הנפט עד מועד ההתכנסות תהייה חשיבות רבה מבחינת קיצוץ התפוקה, ככל שיוכרז. הפגישה נדחתה לימים רביעי וחמישי על מנת שהמפיקות תוכלנה לבחון את ההתפתחויות בקשר לאומיקרון (שכיוונן לא ברור) ולכן התנודתיות הגבוהה יחסית סביב מחירי הנפט תימשך", הם כותבים.

בזירת הקריפטו, הביטקוין משנה כיוון ונסחר בעלייה חדה של יותר מ-4% סביב 57,300 דולר. 

עוד כתבות

עמנואל מקרון נואם בפרלמנט האירופי השבוע / צילום: Associated Press, Jean-Francois Badias

עיבוי כוחות צבא רוסיה גורם לחרדות באירופה

נשיא צרפת עמנואל מקרון מתחיל את תורו בתפקיד נשיא האיחוד האירופי בקריאה לאירופה לשרטט לעצמה מסלול הגנה בנפרד מנאט"ו

צעדת מחאה בת''א בפברואר. שימוש נרחב של המשטרה בתוכנות רוגלה נגד אזרחים ופעילים במחאות פוליטיות צפוי לפגוע בדירוג ישראל במדדי הדמוקרטיה הבינ''ל / צילום: הדגלים השחורים

הדמוקרטיה בישראל בשחיקה, ופרשת NSO עלולה להחמיר את המצב

משוויון כלכלי ועד זכויות למיעוטים: הציונים של ישראל במדדים בינלאומיים לדירוג דמוקרטיה ירדו בשורה של פרמטרים ● ד"ר אור ענבי, מעורכי המדד של המכון הישראלי לדמוקרטיה: "אנחנו בסדר בהשוואה לעולם, שחלק ניכר ממנו לא דמוקרטי, אבל לא בהשוואה ל־OECD"

המבורגר עם רוטב מנקאי / צילום: אתר החברה

בתוך חצי שנה בלבד עברה הינומן מהנפקה לפי שווי של כ-100 מיליון דולר לחדלות פירעון

החברה, המפתחת מוצרי מזון על בסיס צמח המנקאי, פנתה לביהמ"ש לאחר שצברה חובות של כ-170 מיליון שקל ● אחד מנושיה הגדולים - קיבוץ בארי, שבו היא מגדלת את המנקאי

מסגרת אירופאית לא מספיקה: מכבי ת''א בקונפרנס ליג / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

בין גאידמק למלול: הכדורגל הישראלי כבר לא יכול להעמיד תקציבי עתק

סטפן מלול הצהיר שהוא מעוניין לקנות את בית"ר ולהעמיד את תקציבה על 70 מיליון דולר ● אלא שבמציאות, תקנות הפייר-פלי של אופ"א לא מאפשרות לקבוצות הכדורגל הישראלי להשקיע מעל 100 מיליון שקל ● בינתיים, הפערים מהכדורגל האירופאי הולכים וגדלים

מירב כהן, השרה לשוויון חברתי / צילום: יונתן בלום

המדינה תשלם מיליוני שקלים למעסיקים שיגייסו בני 60 ומעלה

חודשיים עברו מאז הושקה תוכנית "ותיקים בעבודה" של המשרד לשוויון חברתי, שנועדה לחבר בין מחפשי עבודה בני 60 ומעלה לבין מעסיקים רלוונטיים; עד כה, 913 מבוגרים מצאו עבודה בעזרת הפרויקט ● ליוזמה הצטרפו כ-200 מעסיקים שיעבדו מול חברות ההשמה שמפעיל המשרד והן יתוגמלו כספית בעבור כל עובד מבוגר שמגויס

נמל אשדוד. השטחים ישמשו את חברת נמלי ישראל לטובת עורף נמל לוגיסטי / צילום: תמר מצפי

חברת נמלי ישראל קיבלה מרמ"י 160 דונם לפיתוח פארק לוגיסטי בנמל אשדוד

ההסכם בין השתיים נחתם מוקדם יותר החודש, ובמסגרתו נקבע כי מתחם רוגוזין ישמש את חברת נמלי ישראל בתמורה לשטחים שמסרה החברה לרמ"י ועיריית אשדוד לבניית שכונת מגורים ופיתוח פארק לכיש

''האניגמה''.  ניתן לתארך את היהלום לטווח שבין 3.8 מיליון ל-2.6 מיליון שנה והוא מכיל עקבות של חנקן, מימן וכן אוסבורניט - מינרל שנמצא על גבי מטאוריטים / צילום: Associated Press, Kamran Jebreili

לא מהעולם הזה: יהלום שחור במשקל 555.55 קרט שהגיע מהחלל החיצון עומד למכירה

6.8 מיליון דולר: זה המחיר ההתחלתי של "האניגמה" - יהלום שחור שהגיע מהחלל החיצון ושוקל 555.55 קרט, שצפוי לעמוד למכירה פומבית החל מחודש פברואר בסותבי'ס לונדון; אפשר גם לשלם בקריפטו ● לפי סותבי'ס דובאי, יהלום שחור כזה, מלוטש באופן טבעי ובמשקל כזה, הוא מאורע נדיר באופן קיצוני

נמל אשדוד / צילום: Shutterstock, ImageBank4u

"בריונות לשמה": החברות תעבורה ימית אשדוד וחיפה מתנגדות לשביתה בנמלים

ביום שני האחרון ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בנמלים בעקבות הכוונה, לדבריה, לפרוק אוניות מטען כללי בנמלים הפרטיים ● לטענת תעבורה ימית אשדוד, ההכרזה "בלתי חוקית, פסולה, נטולת לגיטימיות ומנוגדת לדין ולפסיקה"

שיאני השבוע במדיות המובילות / עיצוב: גלובס

הפסקול ששבר את ספוטיפיי ושגרת הטיפוח של הסלבס בטיקטוק: על מה כולם דיברו השבוע

הספר זוכה פרס ספיר שכולם יצאו לקנות, המותחן הטלוויזיוני המטורף שכולם שואלים עליו והסיפור ההיסטורי שחושפות, ובכן, השיניים שלנו● על מה דיברו השבוע

Dacia-Duster / צילום: יח''צ

דאצ'יה דאסטר היא קרוס-אובר במחיר של סופר מיני, אך מתקשה לתת פייט למתחרות

דאצ'יה דאסטר האוטומטית מציעה מנוע חזק ומרחב פנימי במחיר נמוך ● עם זאת, היא מתקשה ליישר קו עם המתחרות בכל הנוגע לגימור ואמצעי בטיחות

קרקע ומבנה מגורים של החברה ברחוב חורב בחיפה / צילום: מצגת החברה

מי זוכר? שמונה שנים לאחר הסדר החוב מנסה א. לוי לחזור ולהנפיק אג"ח בבורסה בת"א

חברת הנדל"ן שנסחרה בעבר בבורסה מייעדת כ-75 מיליון שקל מתמורת הגיוס לפירעון חובות, בהם 18 מיליון שקל לבעל השליטה עזרא לוי ● בקופת המזומנים של א. לוי כ-3 מיליון שקל בלבד, ויש לה התחייבויות שוטפות של כ-110 מיליון שקל

מפרץ עקבה / צילום: Shutterstock

עסקת נפט חדשה בין עיראק לירדן עלולה לסכן את מפרץ אילת יותר מהסכם קצא"א

עמאן תרכוש עד 15% מהנפט העיראקי, כשצינורות באורך 1,665 ק"מ יובילו מיליון חביות ביום לעקבה ● גורמים בישראל מקווים להשתלבות במיזם, אך ספק אם זה אפשרי מבחינת בגדד ● וגם: בשל האיום האיראני, צה"ל שינה את עמדתו בנוגע לרכש הצוללת השישית מגרמניה

הזמן הולך ואוזל? ביידן במסיבת עיתונאים השבוע / צילום: Reuters, KEVIN LAMARQUE

הכלכלה משגשגת ותוכנית הדגל מתפוגגת: ביידן מסכם שנה בתפקיד

בתום שנה בתפקיד, הנשיא יכול להתגאות בצמיחה מרשימה ובאבטלה נמוכה ● אבל האינפלציה מזנקת, הציבור מאוכזב, והדמוקרטים חוששים ממפלה בבחירות לקונגרס ● ובעיקר: הקושי להשיג רוב לתוכניות הכלכליות שלו מרחיק אותו מההבטחה לנשיאות היסטורית

אמיר שורוש בקמפיין אלונית / צילום: צילום מסך

קנייה חכמה: רמזי מקופה ראשית רושם שיעורי אהדה יוצאי דופן

הפרסומת של דור אלון מתמקדת במסר אך בזכות השימוש המדויק בהומור, ברמזי ובאחיין, היא זוכה לאהדה חוצת גיל ומגדר, כך עולה מדירוג הזכורות והאהובות של גלובס וגיאוקרטוגרפיה ● דיסקונט עדיין הזכורה ביותר, הודות להרעשה הבלתי פוסקת במדיה

לופטהנזה / צילום: עינת לברון

חברות תעופה מבטלות טיסות לארה"ב עקב החשש מטכנולוגיית G5

מספר חברות תעופה בינלאומיות מבטלות טיסות לארה"ב עקב החשש מההפרעות שהדור החדש של הטכנולוגיה הסלולרית עלול ליצור במד הגובה של המטוס ● בינתיים, פרישת האנטנות החדשות נדחתה ואף צפויה להידחות עוד על רקע פנייה של חברות התעופה אל הנשיא ביידן

מכרה ביטקוין של חברת BitRiver בעיר ברצק ברוסיה / צילום: Reuters, Alexander Ryumin

הבנק המרכזי של רוסיה נגד קריפטו: מקדם איסור כרייה במדינה

הבנק המרכזי של רוסיה פרסם דוח על פיו מטבעות קריפטו וכרייתם מהווים סכנה ברורה לביטחון הפיננסי במדינה ולביטחון האזרחים, וגם גוזלים יותר מדי אנרגיה ● השימוש בקריפטו כאמצעי תשלום כבר נאסר ברוסיה בשנת 2020

נמל אשדוד / צילום: Shutterstock

למרות העומס, בהסתדרות מתבצרים: "עמדת המדינה מאיימת על הנמלים"

ההסתדרות הכריזה בתחילת השבוע על סכסוך עבודה בנמלי אשדוד וחיפה בעקבות הכוונה לאפשר לנמל המפרץ לפרוק גם אוניות מטען כללי בניגוד להתחייבויות ● משרדי האוצר והתחבורה טענו כי לא הייתה התחייבות שכזו, והיום אמר בתגובה יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות כי עמדת המדינה "נחזית כשליפה גחמתית ולא אחראית מהמותן"

תגלית / צילום: באדיבות תגלית

האם בשורת ההייטק תגיע מבוגרי תגלית ומומחי אקלים?

בעיית כוח האדם בהייטק הובילה את רשות החדשנות לשני מהלכים מעניינים שייצאו לדרך בקרוב ● וגם: סודקסו משקיעה ברכבים חשמליים ● מצנח הזהב ● חדשות טובות ● אירועים ומינויים

אורן הולצמן / צילום: MATT MONFREDI

איל מקיאג' הייתה חברת איפור בקריסה, עד שהגיע רואה חשבון אנונימי בן 29 והפך אותה לאימפריה

לפני כעשור רכש אורן הולצמן חברת ביוטי כושלת עם חובות של 40 מיליון שקל ● היום איל מקיאג' היא כבר אימפריה של סחר אונליין, שאף הפכה בשבוע שעבר ליוניקורן בעקבות עסקת ענק עם קרנות אמריקאיות מובילות שמשקפת לה שווי של 1.5 מיליארד דולר: "עם כל הצניעות, אנחנו משחקים משחק שונה לחלוטין"

הבורסה בתל אביב / אילוסטרציה: שלומי יוסף

נעילה ירוקה בת"א: קבלת פנים חמה לבית בכפר, בית ההשקעות מור זינק

לאחר שנסחרו ביציבות יחסית, מרבית המדדים בבורסה סיימו את היום בעליות ● רשת הדיור המוגן בית בכפר זינקה ב-15% ביומה הראשון ● מדדי הביומד והנפט איבדו גובה, מדד הבנקים ננעל ללא שינוי ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2.5 מיליארד שקל