גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט שינתה כיוון עשר דקות לפני סיום המסחר וננעלה בעליות

מוקדם יותר היום הירידות בוול סטריט החריפו עד לנפילות של 4.5% במדדים הראשיים ● ירידות חדות באירופה: קאק התרסק ב-4%, דאקס נפל ב-3.7% ופוטסי איבד 2.5% ● המשקיעים בכל העולם ממתינים בדריכות להודעת הפד ביום רביעי ולדוחות הכספיים שיתפרסמו בימים הקרובים

סוחרים מודאגים לאור הירידות בוול סטריט / צילום: Associated Press, Courtney Crow/New York Stock Exchange
סוחרים מודאגים לאור הירידות בוול סטריט / צילום: Associated Press, Courtney Crow/New York Stock Exchange

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

23:00

אחרי יום של ירידות חדות, הבורסות בוול סטריט התהפכו בדקות האחרונות של המסחר ונסגרו בעליות קלות: הנאסד"ק עלה ב-0.63%, הדאו ג'ונס ב-0.29% וS%P ב-0.36%.

במדד ה-S&P 500, נורדסטרום  עלתה ב-12%, מייסיס  ב-18% וקוהל'ס  ב-36%. 

22:20

הירידות מתמתנות בוול סטריט: מניות פייזר ונטפליקס, שצנחו במספר דו ספרתי, כרגע יורדות "רק" בכ-4.2%. נורדסטרום בינתיים מזנקת ב-10.7%, וגם מייסיז קופצת ב-17%. 

המדדים הראשיים בוול סטריט קופצים בשעה האחרונה ונעים מירידות של 2% ל-1%.  כחצי שעה לפני סגירת המסחר, הנאסד"ק יורד ב-0.9%, הדאו ג'ונס ב-1.1%, וה-S&P 500 ב-1.3%.

21:15

הירידות בוול סטריט ממשיכות להירגע: הנאסד"ק והדאו ג'ונס יורדים ב-1.6%, וה-S&P 500 ב-1.8%.

20:15

הירידות בוול סטריט מתמתנות מעט: מ-4.5% ויותר, הנאסד"ק כרגע יורד "רק" ב-2.5%, הדאו ג'ונס יודר ב-2%, וה-S&P 500 ב-2.2%. כ-130 מיליארד דולר נמחקו מבורסות הקריפטו ביממה האחרונה. 

19:25

הירידות מעמיקות: הנאסד"ק יורד ב-4.4%, הדאו ג'ונס ב-2.8%, ה-S&P 500 ב-3.6%. מדד הפחד מזנק ב-32%. airbnb נופלת ב-12%, נטפליקס נופלת ב-11%, ואנבידיה ב-10%.  פחות מ-20 מניות נסחרות בעליות במדד S&P 500, ואף אחת לא ביותר מ-0.5%.

18:45

המסחר בארה"ב מתנהל גם בשעה זו בירידות חדות: נאסד"ק צונח ב-3.7%, S&P 500 נופל ב-3% ודאו ג'ונס מאבד 2.5%. מדד הפחד מזנק ב-26%.

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום בירידות חדות: קאק התרסק ב-4%, דאקס נפל ב-3.7% ופוטסי איבד 2.5%. סטוקס 600 ירד ב-3.7%.

מניית יוניליוור  עלתה ב-7.3 במסחר בלונדון. 

17:45

הירידה בוול סטריט התמתנו מעט. נאסד"ק נופל כעת ב-2.8%, S&P 500 מאבד 2.2% ו-דאו ג'ונס יורד ב-1.6%. מדד הפחד קופץ ב-20%. באירופה, דאקס נופל ב-3.6%, קאק מאבד 3.4% ופוטסי יורד ב-2.5%. סטוקס 600 נופל ב-3.7%.

העליות במדיוונד  נחלשו, וכעת המניה עולה ב-1.2% בלבד.

17:10

הירידות בוול סטריט מעמיקות. נאסד"ק צונח בכ-3%, S&P 500 מאבד 2.7% ו-דאו ג'ונס נופל ב-2.2%. מדד הפחד מזנק ב-30%.

גם הירידות באירופה מעמיקות: קאק צונח ב-4.4%, דאקס מאבד 3.3% ופוטסי יורד ב-2.2%. סטוקס 600 נופל ב-3.4%.

16:45

הירידות בארה"ב התחזקו. נאסד"ק צונח ב-2.2%, S&P 500 נופל ב-1.8% ודאו ג'ונס מאבד 1.5%. מדד הפחד קופץ בכ-20%. 

מניית מדיוונד  קופצת ב-8.6%.

16:34

המסחר בוול סטריט נפתח כעת בירידות חדות. נאסד"ק צונח ב-1.8%, S&P 500 נופל ב-1.5% ודאו ג'ונס מאבד 1.2%. מדד הפחד ׁ(VIX) עולה בכ-15%. 

המסחר באירופה מתנהל בירידות חדות גם הוא. קאק ודאקס מאבדים 3% ופוטסי יורד ב-1.8%. סטוקס 600 צונח ב-3%.

16:05

חברת מדיוונד  הודיעה היום על תוצאות טובות בניסוי בתרופה EscharEx לטיפול בפצעים כרוניים. המוצר של מדיוונד כבר מאושר לטיפול בכוויות, להסרה של רקמה שנפגעה ללא פגיעה ברקמה בריאה. גם בתחום הפצע מדובר באותה הטכנולוגיה, ובניסוי היא נמצאה יעילה יותר מטיפולים קיימים. לעומת שוק הכוויות המוערך במספר מאות מיליוני דולרים, מוצר זה של מדיוונד מיועד לשוק של מעל מיליארד דולר בשנה. המניה מטפסת ב-5.3% במסחר המקדים בוול סטריט.

15:30

הירידות באירופה מעמיקות: קאק מאבד כ-2.5%, דאקס נחתך ב-2.3% ופוטסי נחלש ב-1.5%. סטוקס 600 נופל ב-2.5%. החוזים בארה"ב מאותתים על פתיחה שלילית, כאשר החוזים על הנאסד"ק נופלים ב-1.3%.

מניית יוניליוור  עולה ב-7.3%. זאת לאחר דיווחים כי המשקיע האמריקאי נלסון פלץ רכש מניות בחברה.

14:00

ירידות של עד 1.9% בבורסות המרכזיות באירופה. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות של 0.1%-0.2%.

מארק האפלה, מנהל ההשקעות הראשי של UBS Wealth Management , מציין כי "עם מספר גורמי שוק קריטיים שעדיין בתנופה, כיוון השוק לטווח הקצר יכול להישאר תנודתי. אבל עבור משקיעים לטווח ארוך יותר, אנחנו לא חושבים שזה דבר רע אם תנודתיות השוק תוציא חלק מהאוויר מהפינות היותר ספקולטיביות של השוק. זה גם לא דבר רע אם התנודתיות הנוכחית פירושה שכמה חברות בצמיחה מתמשכת מוצעות במחירים הטובים ביותר שלהם זה חודשים. בינתיים, חשוב לזכור שאנחנו נשארים בסביבת צמיחה כלכלית חזקה מאוד, שאמורה להישאר תומכת במגזרים מחזוריים וערכיים בטווח הקצר".

לדעתו, המשקיעים צריכים לחפש "חלקים מהשוק שפחות רגישים להעלאות ריבית, איזון חשיפה מחזורית עם שירותי בריאות, לשקול סחורות כגידור גיאופוליטי, ולהשתמש בתנודתיות כדי לבנות חשיפה לטווח ארוך יותר". 

12:25

מחריפות הירידות באירופה. המדדים המובילים מאבדים כעת עד 1.7%. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמת יציבות עם נטייה לירידות.

ארי ואלד,  האסטרטג הטכני של אופנהיימר, מציין בסקירה שפרסם כי "הירידות האחרונות, המלוות ברף ציפיות נמוך של המשקיעים, אמורות לספק נקודת כניסה אטרקטיבית עבור משקיעים בעלי טווח ארוך. הסנטימנט הכללי בקרב המשקיעים בארה"ב ירד לרמתו הנמוכה מאז פרוץ משבר הקורונה בתחילת 2020, כאשר הציפיה למדיניות הפד המחמירה הורידה עוד יותר את תיאבון המשקיעים לאפיקי סיכון".

ואלד רואה את רמת התמיכה הבאה למדד ה-S&P 500 ב-4,275 נקודות, עם רמות ההתנגדות ב-4,575 נקודות (ממוצע של 10 יום), 4,670 נקודות (ממוצע של 50 יום) ו-4,745 נקודות (שיא מתחילת השנה).

בזירת הקריפטו רושם הביטקוין ירידה של יותר מ-4% ונסחר סביב 33,600 דולר, והאת'ריום נסחר בירידה של יותר מ-6% סביב 2,260 דולר

10:15

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח בירידות קלות במדדי המניות המרכזיים. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של כ-0.5%.

המשקיעים באירופה ממשיכים לעקוב אחרי המתיחות בין רוסיה לאוקראינה ומדינות אחרות באירופה.

בטוקיו הסתיים המסחר בעלייה של כ-0.2% במדד הניקיי.

בזירת הקריפטו רושם הביטקוין יציבות ונסחר סביב 35,000 דולר, והאת'ריום נסחר בעלייה של 0.5% סביב 2,430 דולר. אבי סלמה מנכ"ל הנציגות הישראלית של Hyposwiss, מציין כי "בדומה להתנגדויות של סין בעבר, כך גם הבנק המרכזי ברוסיה הציע לאסור על מסחר וכריית מטבעות קריפטוגרפיים ברחבי המדינה, וזאת בשל החשש לפגיעה ביציבות הפיננסית. נוכחנו לראות בעבר כי הרצון לפיקוח על התחום אומנם עשוי בטווח הקצר לעורר ירידות ובראשם לביטקוין ולאתריום, אך אלו יימשכו לצד עליות. בסופו של דבר ככל שהרגולציה העולמית תתבהר כך החשש ייתחלף במהפכה לכלכלה עתידנית".

08:00

בורסות אסיה פתחו את שבוע המסחר העולמי במגמה מעורבת. בבורסת טוקיו נרשמת יציבות, בשנחאי עליות קלות ובהונג קונג נסוג מדד המניות המובילות בכ-1%.

במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של 0.7%-0.8%.

עונת הדוחות בוול סטריט תיכנס השבוע להילוך גבוה. בין השאר יפרסמו דוחות IBM   (היום), מיקרוסופט ו-AMD (שלישי), אינטל וטסלה (רביעי) ואפל (חמישי). 

המשקיעים בכל העולם ממתינים בדריכות ליום רביעי, לסיום ישיבתה של ועדת השוק הפתוח (FOMC) ובסופה הפד צפוי להכריז על גובה הריבית בארה"ב. לפי התחזיות הפד לא יעלה את הריבית כעת, אלא בחודש מרץ הקרוב, אך בשוק יעקבו בדריכות אחר דברי יו"ר הפד ג'רום פאוול, בהם היחס שלו לתוואי הריבית ולצמצום המאזן. 

בזירת המסחר בסחורות רושם חוזה למרץ על נפט מסוג ברנט עלייה של 0.9% לרמה של 88.7 דולר לחבית. חוזה על אונקיית הזהב נסחר בעלייה קלה.

בזירת הקריפטו רושם הביטקוין יציבות ונסחר סביב 35,000 דולר, והאת'ריום נסחר בעלייה של 0.5% סביב 2,430 דולר.

עוד כתבות

הנרי קיסינג'ר בפורום הכלכלי בדאבוס לפני כעשור / צילום: Reuters, Stefan Wermuth

קיסינג'ר נגד סורוס על רוסיה ואוקראינה

שני האנשים בשנות ה-90 לחייהם מציעים חזונות סותרים על הסדר העולמי בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס

הראל ויזל / צילום: דימה טליאנסקי

פוקס מקרטעת: המכירות קפצו, אבל החברה עברה להפסד ברבעון הראשון

המכירות אומנם עלו ב-30% ברבעון הראשון ביחס לתקופה המקבילה הודות לפתיחת חנויות, אך הרווחיות נשחקה דרמטית, והחברה רשמה הפסד של 4.7 מיליון שקל ● בפוקס סבורים כי יש להשוות את התוצאות ל-2019, טרם הטלטלה של תקופת הקורונה, שכן בשנה שעבר חלו סגרים במהלך מרבית ימי הרבעון הראשון

החברות הישראליות הציבוריות הגדולות בעולם

הטלטלה בשווקים: מהפך ברשימת 10 החברות הישראליות הגדולות

בואו לצלול איתנו למספרים ולנתונים שמאחורי החיים עצמם ● והפעם: השינוי האחרון ברשימת 10 הישראליות הציבוריות הגדולות

אילון מאסק, מנכ''ל טסלה / צילום: Reuters, Steve Nesius

אילון מאסק טוען: ביל גייטס הימר במיליארדים נגד טסלה

"מכיוון שלגייטס עדיין יש פוזיציית שורט של מיליארדי דולרים מול טסלה בזמן שהוא טוען שהוא פועל בתחום ההתחממות הגלובלית, אני מניח שגם לי יש כמה בעיות אמון איתו", כתב מנכ"ל טסלה אילון מאסק בטוויטר

לישון עד מאוחר כשעובדים מהבית עלול לפגוע בביצועים בעבודה / צילום: Shutterstock, Stock-Asso

לישון עד מאוחר כשאתם עובדים מהבית עושה יותר נזק מתועלת – הנה הסיבות

מומחי שינה אומרים ששמירה על שעות קבועות ועקביות יכולה לעזור לשפר ביצועים בעבודה ולחזק קשרים ומערכות יחסים

חצי שעה של השראה. סוד החברות שמצליחות דווקא בתקופות של משבר כלכלי / צילום: מנחם רייס

מגוגל ופייפל ועד מקדונלדס ועליבאבא: הסיפור של החברות שהצליחו לפרוץ בזמן משבר כלכלי

על רקע החששות ממשבר מתקרב, כדאי להיזכר שחברות מצליחות רבות פרצו ועלו דווקא בתקופות של משבר כלכלי, מגוגל ופייפל ועד מקדולנד ונוטלה, Airbnb ועליבאבא. מה הסוד שלהן?

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין / צילום: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב

פוטין: רוסיה פתוחה לסבב שיחות נוסף עם אוקראינה

נשיא רוסיה אמר את הדברים לנשיא צרפת וקנצלר גרמניה בשיחה בשבת, אך הוסיף כי אספקת נשק מערבי לאוקראינים יחמירו את המשבר

הסוד השמור של עולם היהלומים / צילום: Reuters, Uli Deck

האם היהלומים שלכם באמת טבעיים? הסוד של התעשייה נחשף

סרט דוקומנטרי חדש של במאי שרק רצה לספר סיפור מעניין חשף כמעט באקראי את מה שניסתה להחביא תעשיית היהלומים העולמית במשך שנים: לתוך משלוחי היהלומים הטבעיים מסתננים יהלומים סינתטיים שנמכרים במחיר מלא ● האם זה יצליח לערער את הענף

הונג קונג / צילום: Associated Press, Kin Cheung

"אקסודוס מוחלט": למה עשרות אלפים בורחים מהונג קונג?

הונג קונג איבדה 93 אלף תושבים ב-2020 ועוד 23 אלף ב-2021. לפי הערכות מוקדמות, השנה הרבה יותר אנשים יעזבו את העיר ● רבים עוברים לסינגפור, ולא מעט אחרים מבקשים תושבות בקנדה ובבריטניה ● "בשנתיים האחרונות אנשים חששו לעזוב, אבל בששת החודשים האחרונים היה אקסודוס מוחלט", אמרה תושבת העיר

איתמר דויטשר, מנכ''ל קבוצת אלקטרה / צילום: טל גבעוני

באלקטרה לא מרגישים האטה: "אם כבר אנו רואים שקצב הפעילות רק גדל"

התייקרות התשומות ועליית הריבית לא השפיעה על אלקטרה: "בתחום הבנייה למגורים, נכון לנקודת הזאת לקראת סוף חודש מאי, אנחנו לא רואים עדיין שינוי או פגיעה בפעילות", אמר המנכ"ל איתמר דויטשר

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין / צילום: Associated Press, Mikhail Tereshchenko

החובות נערמים, האינפלציה מזנקת, והחברות בורחות: רוסיה בדרך לפשיטת רגל

המלחמה באוקראינה עולה לרוסיה יותר מ־15 מיליון דולר בשעה ● בקרמלין מעריכים כי סנקציות המערב יובילו לקריסה כלכלית שהמדינה לא ראתה משנות ה־90' ● והצעד האחרון של ארה"ב, שמקשיחה את התנאים להחזרי חוב רוסיים, מקרב את מוסקבה עוד צעד גדול לחדלות פירעון

מחקר אחד בשבוע. הקשר בין דחיינות לחשיבה יצירתית / צילום: Shutterstock

בשורות טובות לדחיינים הכרוניים: מחקר מצא גם צד חיובי לתופעה

חומר למחשבה לפעם הבאה שאתם מלקים את עצמכם על המשימה שדחיתם לרגע האחרון: דחיינות זה לא בהכרח רע ● לדחיינות מתונה יש אפילו יתרונות מפתיעים

חוף הים בהרצליה. המלונות בעיר עם תפוסה ממוצעת של 73% / צילום: Shutterstock

התאוששות בתי המלון נמשכה באפריל. ואיפה נרשמה התפוסה הגבוהה ביותר?

בחודש שעבר נרשמו 1.9 מיליון לינות במלונות ברחבי ישראל, עלייה של 58% לעומת אפריל 2021 ● הרצליה הובילה עם תפוסה ממוצעת של 73% בבתי המלון בתחומה

הדפסת דולרים / צילום: Associated Press, Jacquelyn Martin

ריקוד הטנגו המסוכן של הריבית והחוב הגדל באמריקה

בתחילת החודש הודיע הפדרל ריזרב על העלאת הריבית וצמצום המאזן שלו ● השווקים בכלל והנאסד"ק במיוחד הגיבו הפעם בקריסה ● כיצד תשפיע העלאת הריבית על השווקים הפיננסיים ותיקי החיסכון והפנסיה, והאם לפד יש אופציות אחרות ● מבט מקרוב על הריבית במשק האמריקאי

לפי הנטען במחקר, טאבולה הישראלית אספה פרטים ללא אישור מפורש מהמשתמשים / צילום: Shutterstock, Kite_rin

מחקר חדש: רשתות פרסום אוספות מידע על המשתמשים גם ללא אישורם

מחקר אקדמי מצא שמספר רשתות פרסום, ביניהן טאבולה הישראלית, יאנדקס ופייסבוק, אספו מידע מתוך טפסים למילוי הפרטים האישיים של המשתמשים, גם אם הליך הרישום לא הושלם ● טאבולה: "למרות שלא נמצאו נתונים התומכים בכך, תיקנו אפשרויות של איסוף מיילים"

המערכת של חברת סייברוואן / צילום: איציק בירן

למה להן וול סטריט עכשיו? החברות הישראליות שבוחרות להנפיק בניו יורק למרות הסערה בשווקים

בזמן שמספר ההנפקות של ישראליות גדולות בוול סטריט הולך ומתכווץ, חברות קטנות יותר לא חוששות ואף מעדיפות להיסחר בנאסד"ק ● עו"ד עפר בן יהודה: "אין כרגע הנפקות בתל אביב בסקטור הטכנולוגיה. זה יכול להשתנות, אבל כרגע אין. פתאום האופציה של להיסחר בשוק הכי גדול בעולם, גם אם בשוויים נמוכים, נראית מתאימה"

וול סטריט / צילום: Shutterstock

נעילה ירוקה בוול סטריט: הנאסד"ק קפץ ביותר מ-3%

על רקע דוח המראה כי קצב עליית האינפלציה בארה"ב מאט, הממדים המרכזיים בוול סטריט רשמו עליות שערים ● גם המסחר באירופה ננעל בעליות ● הביטקוין והאת'ריום ממשיכים לרדת

ב.מ.וו I4 M50 / צילום: יח''צ

הניסיון של ב.מ.וו לחדור לטריטוריה של טסלה

ה-I4 החשמלי הוא הניסיון האגרסיבי ביותר של ב.מ.וו לפלוש לטריטוריית טסלה ● העיצוב יוקרתי ואיכותי והביצועים מסחררים ● הבונוס: המצפון הסביבתי שקט

מה אפשר לקנות ב-2.2 מיליון שקל בגליל המערבי / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מה אפשר לקנות ב-2.2 מיליון שקל בגליל המערבי?

דירות עם 4 חדרים בשלומי, בעכו או בכרמיאל או דירת 5 חדרים בנהריה

איור: ליאת צברי

מה אפשר לעשות כשאדם אחד מתוך אלף תוקע תוכנית של 100 דונם

התארכות תהליכי התכנון בארץ מובילה לכך שקרקעות רבות הופכות להיות "מרובות בעלים" - דבר שבתורו הופך את אישור התוכניות והבנייה על הקרקע למורכב וארוך עוד יותר • למה ישנם כל-כך הרבה מקרים כאלו, והאם יש לכך פתרון