גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

האם מגע הכסף של מאיר בראל מתעמעם?

סטאר לא מצליחה לגייס את הקרן החדשה כבר יותר משנה, הכסף להשקעות חדשות נגמר, היוזמה להשקיע 400 מיליון דולר במדעי החיים מתפוגגת, והשותפים כבר לא מוכנים להוריד ראש ולהסתפק בבונוסים ודורשים את חלקם בקרן

קרן ההון סיכון סטאר, שהייתה הקרן הגדולה והנחשבת בתעשייה המקומית - עוברת תקופה קשה. הכוכב, כך נראה, החל לדעוך, והצרות באות בצרורות. ראשית, מאמצי הגיוס של הקרן החדשה אינם עולים יפה. ב-14 החודשים האחרונים לא הצליחו בסטאר להשיג שום סוג של התחייבות להשקעה מאף משקיע, לא מאלה שהשקיעו בעבר בקרנות סטאר ולא ממשקיעים חדשים.

נדבך נוסף בקשיים היא העובדה שלסטאר נגמר הכסף לביצוע השקעות חדשות, כך שהקרן נמצאת למעשה מחוץ למעגל של ההשקעות החדשות. יזמים אינם ממהרים לדפוק אצלם על הדלת וקרנות הון סיכון אחרות, שבעבר שמחו לשתף את סטאר בדיל פלואו שלהן, כבר אינן טורחות לעשות זאת. כולם יודעים לסטאר אין כסף פנוי להשקעות חדשות.

ואם זה לא מספיק, ההצהרה החגיגית שיצאה מסטאר לפני חצי שנה, על השקעות בתחום מדעי החיים ומינויו של ד"ר צחי ברגר לשותף בקרן שיהיה אחראי על התחום - נקברו עמוק במגירה אחרי מספר מצומצם של השקעות. ברגר, ככל הנראה, ייפרד מסטאר בקרוב.

בסטאר לא הגיבו על הדברים עד מועד פרסום הידיעה.

גם בעיות בבית יש בסטאר. השמועה שפרשה לה כנפיים היא שהשותפים בקרן מתקוממים נגד מאיר בראל, בעל הבית. בראל הוא שייסד את סטאר ומנהל אותה ביד רמה, והשותפים שלו לא מוכנים יותר להיות שכירים. הם רוצים, כמו שותפים מנהלים בקרנות אחרות, נתח מדמי הניהול השנתיים שהמשקיעים בקרן משלמים, ורוצים נתח מההצלחות, ולא רק בונוס שאת גובהו קובע בראל.

סטאר רשמה בשנה וחצי האחרונות כמה אקזיטים, אך גם מחיקה אחת לתפארת: 50 מיליון דולר שהשקיעה בקיארו שנסגרה. לאור כל אלה, נעשו מספר צמצומים מינהליים ולאחרונה נפרדו כמה עובדים בקרן ממשרתם. העתיד של סטאר אינו ברור כרגע.

הגיוס תקוע

סטאר ונצ'רס הוקמה בידי מאיר בראל ב-1992 ומנהלת קצת פחות ממיליארד דולר ב-14 קרנות. מאז הקמתה השקיעה קבוצת הקרנות ב-182 חברות, מהן 56 ביצעו אקזיט של הנפקה, רכישה או התמזגות. אלה הם נתונים נאים, רק שרוב האקזיטים הללו נעשו בשנים התוססות.

בשנה וחצי האחרונות הצליחה סטאר בכל זאת להגיע לכמה אקזיטים: שיר נטוורקס נמכרה לסיסקו ב-122 מיליון דולר, אך מדובר באקזיט צנוע לסטאר, שהשקיעה בחברה 5 מיליון דולר בחברה והחזירה למשקיעים 15 מיליון דולר. סטאר הייתה מושקעת גם באלגוטק שנמכרה לאגפא ב-42 מיליון דולר, בחברת דקרו האמריקנית, שנמכרה לנטוורק אפליינס ב-272 מיליון דולר, ובקריאו שנרכשה בידי אגפא בכמיליארד דולר.

נכון שלא תמיד השורה התחתונה היא הקובעת בתעשיית ההון סיכון, אך נראה שבמקרה של סטאר, היא לפחות משפיעה, מה גם שהמחיקה של קיארו הייתה כואבת במיוחד: לא קל להציג למשקיעים מחיקה של 50 מיליון דולר. אף אחת מקרנות ההון סיכון בישראל לא השקיעה סכום דומה בחברה אחת. בסטאר הימרו על קיארו, וההימור כשל. משקיעים לא אוהבים את זה.

שותף בכיר באחת מקרנות ההון סיכון הישראליות שעבדו בשותפות עם סטאר, אמר השבוע כי נראה שסטאר מתקשה לגייס, בין היתר, בגלל מיצובה: "מאיר בראל התעקש תמיד למצב את סטאר כקרן הון סיכון בינלאומית. המשקיעים לא מתלהבים מזה יותר. מחוץ לישראל סטאר תלויה בדיל פלואו של סבין רוזן, שאיתה היא עובדת במשותף מאז ימי סיינה, והמשקיעים יודעים את זה. אין להם סיבה להשקיע בסטאר הם יכולים להשקיע ישירות בסבין רוזן. מצד שני, בישראל יש קרנות שמושרשות עמוק יותר מסטאר, שנמצאות בקשר עם היזמים ומגדירות את עצמן כישראליות. משקיעים מוסדיים שרוצים להשקיע בקרנות ישראליות, יעדיפו לבחור כאלה שמתמקדות בהשקעות ביזמים ובחברות ישראליות צעירות".

בקהילת ההון סיכון עברה השמועה מפה לאוזן. נראה כאילו דעיכתה של סטאר משמחת את הקולגות. אלה, שבימים שבהם ניהל מאיר בראל את קרן ההון סיכון הגדולה בישראל שיתפו את סטאר בכל עסקה אפשרית, לא ממהרים היום לצלצל.

אפילו סימנס מהססת

בכיר אחר בקהילה המקומית אמר השבוע: "יש כמה סיבות לדעיכה של סטאר. העובדה שאין להם הון פנוי להשקעות חדשות, העובדה שלהוציא את מאיר בראל, כל השותפים האחרים בסטאר הם מתחילים וחסרי ניסיון בתחום. אנשים נחמדים מאוד אבל לא מנוסים בעבודה מול חברות הפורטפוליו, שלא רשמו הצלחות מסחררות וגם לא כישלונות צורבים. דווקא בראל עצמו, שהוא בעל ניסיון עצום בתחום, כמעט ולא יושב בדירקטוריונים של החברות, וגם באלה שבהם הוא כן מכהן, המעורבות שלו מעטה. כולם יודעים שהוא עסוק בגיוס הקרן".

אבל סטאר, שהודיעה לפני יותר משנה על כוונתה לגייס קרן בהיקף של 300 מיליון דולר, לא מצליחה לגייס קרן חדשה, בניגוד לפיטנגו, ג'מיני, ג'נסיס וכרמל, שגייסו את קרנות ההמשך שלהן תוך שנה.

בקרנות הקודמת של סטאר אפשר היה למצוא משקיעים ישראלים דוגמת אלרוב, כלל תעשיות והשקעות, שטראוס, פועלים שוקי הון, כור CVC והאחים עופר. אך עם תחילת הגיוס אמר מקור בכיר בסטאר כי אין בכוונת הקרן לפנות למשקיעים ישראלים, וכי היא תגייס את הקרן ממשקיעים אמריקנים ואירופים. אלה, מצדם, לא ממהרים לרשום לסטאר התחייבויות.

שותף באחת הקרנות הישראליות הקרובות לסטאר אמר השבוע שההיסוס הכואב ביותר בהשקעה בקרן החדשה הוא של סימנס, שעד לאחרונה ניהלה קשרים הדוקים עם סטאר. סימנס הון סיכון (SVC) היא המשקיעה היחידה בקרן העשירית של סטאר והמשקיע הבודד הגדול ביותר בקרנות סטאר. בנוסף, אחד מהשותפים לשעבר בסטאר היה אנטוני מאהר, שהיה בכיר בסימנס מאז שנת 78' וניהל את מוסטנג, קרן ההשקעות שלה. לסטאר הצטרף מאהר בשנת 2002 עם גיוס הקרן העשירית. SVC בחרה הפעם להשקיע בקרן החדשה שגייסה כרמל, אך לא בסטאר.

באפריל 2005 התראיין ד"ר רלף שנל, נשיא ומנכ"ל SVC, ל"גלובס", אך סירב לענות על השאלה אם סימנס תמשיך להשקיע בסטאר. שנל אמר אז: "אנחנו לא מגיבים על השקעות וכוונות עתידות. אנחנו מרוצים מהיחסים שיש עם הקרנות בישראל ולא רק עם אלה שבהן השקענו. יש לנו רשת פעילה ועשירה ואנחנו שומרים על קשר באמצעות הצוות שיש לסימנס בישראל".

בראל ושותפיו עשו רוד שואו באירופה ובארה"ב גם אצל משקיעים אחרים, אך בינתיים לא הגיעו לתוצאות. נראה שצירופו של עמי סמואלס, לשעבר בכיר בליהמן ברדרס וגילת תקשורת, כמי שאמור להיות אחראי בין היתר לגיוס הקרן החדשה ולסייע לחברות הפורטפוליו לבצע אקזיט טוב יותר, לא מילא את הציפיות.

אתה משחק רק אם יש לך כסף

אסור למהר ולהספיד את סטאר. אם מאיר בראל יצליח בסופו של דבר לגייס קרן חדשה ישתנה היחס של הקולגות מהקצה אל הקצה. ככה זה בתעשייה הזאת - אתה משחק אם יש לך כסף. לסטאר יש שפע של הון לתמיכה בחברות הפורטפוליו אך לא לביצוע השקעות חדשות, מה שמוציא אותה בינתיים מהמשחק.

שותף באחת הקרנות שהשלימו לאחרונה גיוס של קרן חדשה אמר שלא רק העובדה שלסטאר אין הון פנוי להשקעות חדשות גורמת ליזמים להתרחק ממנה: "צריך להכיר בעובדה שהיזמים הישראלים התבגרו, במיוחד אלה שעושים את זה בפעם השנייה. כשהם מקימים חברה הם יודעים בדיוק עם איזו קרן הם רוצים לעבוד. הם לא חוששים יותר גם לפנות ישירות לקרנות אמריקניות. העובדה שסטאר מציגה את עצמה כ'בינלאומית' לא עושה עליהם רושם. יזם מחליט אם הוא רוצה להיות קרוב למשקיעים שלו ובוחר בקרן ישראלית שמשקיעה בחברות ישראליות או בוחר ישר בקרן אמריקנית גדולה ומבוססת שיש לה יכולת לסייע לחברה החדשה שלו מעבר לים. המיצוב הבינלאומי, גם במקרה הזה, הוא בעוכרי סטאר. השוק התבגר והוא לא דומה לזה שמלפני חמש שנים. אני חושב שלא הפנימו את זה בסטאר".

שותף אחר אומר שבקרנות האחרות התעייפו מעבודה עם סטאר: "מאיר בראל יכול לקבור עסקאות שעובדים עליהן חודשים. בסטאר גם דורשים כמעט תמיד שבסבב ההשקעה בחברה תהיה נוכחות גם של משקיע זר גדול. בקרנות שגייסו עכשיו קרנות המשך לא תמיד מתלהבים מזה, ומרגישים בטוחים לבצע השקעות בלי עזרה של 'אח גדול' מאמריקה".

העובדה שלסטאר אין הון פנוי להשקעות חדשות משפיעה גם על הצהרתה החגיגית מחודש ספטמבר האחרון, כי סטאר עומדת להקצות הון בהיקף של 400 מיליון דולר להשקעות בתחום מדעי החיים. השותפה יפה קריינדל הודיעה חגיגית בכנס הג'רני כי הקרן מינתה את ד"ר צחי ברגר לשותף שיהיה האחראי להשקעות בתחום. קריינדל הוסיפה כי סטאר תתמקד בהשקעות בחברות בשלבים מאוחרים וציינה את ההשקעות של סטאר בחברות בשלבי מוקדמים יותר בתחום, כמו וויז'נסנס, אייגוטק-אודין ואורסנס. סטאר אכן ביצעה השקעות באינטרסל האוסטרית, ב-EMF הגרמנית, ובביוליין RX, קדנט ופרוקוגניה הישראליות, אך היא לא תבצע יותר השקעות בתחום. ל"גלובס" נודע כי גם עתידו של ברגר בסטאר לא ברור. קריינדל עצמה, שריכזה את פעילות הקרן בתחום מדעי החיים, עובדת בהיקף מצומצם.

מלחמה גם בבית

ואם לבראל לא היה מספיק מהצרות מחוץ לבית, לאחרונה מדברים על הצרות שיש לו בבית. אף אחד מהשותפים או מנהלי ההשקעות בסטאר לא הסכים להתראיין לכתבה, אך לקולגות שלהם בקרנות אחרות הם מספרים על הדרישה החד-משמעית שלהם לשנות את המבנה שבו הקרן מתנהלת.

בראל הקים את סטאר בשנת 1992, במסגרת תוכנית יוזמה, אחרי שהיה דירקטור בקרן הגרמנית TVM (Techno Venture Management). עוד לפני כן הוא היה מעורב בכמה חברות ישראליות וגרמניות שעסקו באוטומציה ומחשוב. לבראל תואר דוקטור בהנדסת חשמל מהמחלקה למידע ותקשורת באוניברסיטה הטכנולוגית באככן, גרמניה.

את סטאר הקים בראל במטרה שתפעל כגוף רב לאומי מארה"ב, אירופה וישראל. מאז הקמתה השקיעה הקרן בחברות בכל שלבי חייהן, מהשלבים הראשונים ביותר ועד להשקעות בחברות בשלות. סטאר השקיעה בחברות בתחומי הטלקום, תוכנה לארגונים, טכנולוגיות אלחוטיות והסקטורים השונים של מדעי החיים.

בכל השנים הללו אין ולא הייתה בסטאר ועדת השקעות שבה יושבים נציגיהם של המשקיעים בקרן. הרווחים מהאקזיטים השמנים של שנות הבועה זרמו בעיקר לכיסו של בראל, שבניגוד לנהוג בתעשייה לא נתן אחוזים מהעסקות לשותפיו, אלא זיכה אותם בבונוס.

השותפים המנהלים בסטאר, להוציא את בראל, הם רן שחור, שהצטרף לקרן בשנת 2001, לאחר שהשתחרר מצה"ל שם שירת כמפקד סיירת מטכ"ל וכמפקד היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין; יפה קריינדל, שכאמור צמצמה באחרונה את היקפי פעילותה; וג'יין בייליס, בתו של מייסד סיינה. בייליס מנהלת את המשרד של סטאר בארה"ב ומנהלת את היחסים הקרובים של סטאר עם הקרנות האמריקניות סבין רוזן וצ'ארלס ריבר. בייליס קשורה בעקיפין לאקזיט הענק שביסס את סטאר כשחקנית בולטת בהון סיכון הישראלי - של סיינה. החברה הונפקה ב-1997 בנאסד"ק לפי שווי של 2.1 מיליארד דולר. עד היום זו אחת מהערכות השווי הגבוהה ביותר לחברה שמנפיקה לראשונה. סטאר השקיעה בחברה 3.2 מיליון דולר וגרפה 264 מיליון דולר, החזר (IRR) מדהים של 569% על הכסף. העסקה הזאת עשתה את סטאר, וקשרה בינה לבין סבין רוזן יחסים עמוקים שקיימים עד היום. בייליס יושבת בסוויטה במשרדים של סבין רוזן בדאלאס.

עוד כתבות

מתניהו אנגלמן / צילום: אתר המלג

מבקר מדינה ללא קריירת שופט - כך נרקם מינוי שגוי?

חמשת מבקרי המדינה מ-1987 כיהנו בתפקידים שיפוטיים בכירים, ולא לחינם - למבקר ישנן סמכויות מעין שיפוטיות לא מעטות, שמי שאינו משפטן יתקשה לעשות בהן שימוש נכון ● האם גיורא רום הטייס המהולל או מתניהו אנגלמן הם האנשים המתאימים? את זה עוד נראה; בינתיים דבר אחד ברור: הליך מינוי המבקר היה רשלני, נחפז, ולא מקצועי ● פרשנות

וואווי / צילום: Eric Gaillard, רויטרס

חדשות טובות לוואווי: גוגל משנה את דעתה לגבי ניתוק יחסים

ההודעה מגיעה רק זמן קצר לאחר שממשל טרמאפ הודיע כי יקל מעט במגבלות על יצרנית הסמארטפונים השנייה בגודלה בעולם ● "לשמור על הטלפונים מעודכנים ומאובטחים הוא בראש רשימת האינטרסים של כולם והרשיון הזה מאפשר לנו להמשיך לספק עדכוני תוכנה ואבטחה לדגמי וואווי הקיימים ב-90 הימים הבאים", כך אמר דובר גוגל

מיכל רוזין / צילום: יוסי זמיר

האם שחיקה בשכר פוגעת בכוח הקנייה של הישראלים? | המשרוקית

"לא רק יקר פה, גם השכר נשחק!" האם המספרים במקרה הזה תומכים באינטואיציה? בדקנו ● המשרוקית של "גלובס"

אחד הפארקים של סיקס פלאגס בארה"ב / צילום: רויטרס / Mike Stone

כשהשוק נע כמו רכבת הרים, משקיעים בפארקי שעשועים

למשקיעים שעייפו מהתנודתיות במניות יש הזדמנות להגדיל חשיפה לאפיק הקונצרני, שנהנה מתנאים נוחים במיוחד הודות לסביבת הריבית האפסית בעולם ● סיקס פלאגס, מפעילת רשת פארקי השעשועים הגדולה בעולם, נהנית מסביבת המאקרו החזקה בארה"ב, שמעודד אנשים לצרוך יותר פעילויות בידור ופנאי, ואיגרות החוב שלה נסחרות בדיסקאונט ביחס לשוק הרחב

ארץ נהדרת / צילום: משה נחמוביץ

עלייה של 40% בתלונות לנציבות תלונות הציבור של הרשות השנייה מהבחירות הקודמות

מפילוח התלונות לפי גורמים משדרים עולה כי כ-100 מהתלונות עסקו בקשת 12 וקרוב ל-50 מהתלונות עסקו ברשת 13 ● תלונות רבות התקבלו על תוכניות ההומור והסאטירה על הדרך הלעגנית שבה הוצגו מתמודדים

המפעל החדש של חברת התרופות פריגו בירוחם / צילום: נתנאל לוי ופטריק מזוז

נחתם הסכם במפעל פריגו בירוחם: הפעילות תישאר ביישוב לפחות חמש שנים לאחר מכירת המפעל

לאחר תקופה של אי-ודאות, נחתם ההסכם, שבא על רקע כוונת חברת התרופות פריגו לצאת מתחום תרופות המרשם, דבר שצפוי להשפיע ישירות על עובדי החברה במפעל בירוחם

איתי בן זאב / צילום: תמר מצפי

המסחר המקוצר בת"א ננעל בעליות: טבע זינקה, איידיאיי נפלה ב-8.3%

מדד ת"א 90 עלה ב-0.7%, מדד הבנקים טיפס ב-1.1% ● מהדרין הודיעה על מינויו של ישראל סנדלר כמנכ"ל ●  מניית מלם תים הגיבה לפרסום תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של השנה בעליות

איתי בן זאב / צילום : יעל ארנון

בבורסת ת"א למדו מנהגי הקטר: העיצומים הפראיים הבוקר פוגמים במוניטין החבוט של הבורסה המקומית

בעוד המנכ"ל המוצלח איתי בן זאב מנסה לבצע מתיחת פנים לבורסה בת"א ערב ההנפקה המתוכננת, החיכוכים הבלתי נגמרים ביחסי העבודה מוציאים את האוויר החם ממפרשי ההנפקה ● וגם: המאבק הנכון של עובדי הבורסה היה צריך להתמקד בכיוון אחר ● פרשנות

גרדיקור  פבל גורביץ', אריאל צייטלין ודרור סלעי /צילום : שלומי יוסף

גרדיקור גייסה 60 מיליון דולר כדי לאבטח שרתים טוב יותר

החברה הישראלית גייסה עד כה 112 מיליון דולר משורה של קרנות, בהן 83North, באטרי ונצ'רס ודויטשה טלקום ● בחברה השקיע גם אהוד ברק

עידן ובתיה עופר ושחקני אתלטיקו מדריד / צילום: סיון פרג'

עידן ובתיה עופר אירחו את אתלטיקו מדריד בביתם בתל אביב

וגם: עומר אונגר מונה למנכ"ל מאסטרקארד ישראל ●  הרשת החברתית

לן בלווטניק / צלם: יחצ

לן בלווטניק נפרד מההשקעה ב"תעבורה" תמורת 700 מיליון שקל; משפחת לבנת מבססת שליטה בחברה

לאחר הפחתה משמעותית במחיר המניה שביקש לפני שנה, מוכר בעלי קבוצת כלל תעשיות 50% ממניות חברת תעבורה - מתוכן 40% ללאומי פרטנרס והפניקס, שישלמו כל אחת 250.5 מיליון שקל תמורת 20% מהמניות לכל אחת ● משפחת לבנת תרכוש 10% מהמניות, בתוספת פרמיית שליטה של 100 מיליון שקל

ראול סרוגו / צילום: תמר מצפי

נשיא התאחדות בוני הארץ על התאונה ביבנה: "כולנו אשמים"

בכנס תכנון ובנייה קרא ראול סרוגו לקבלנים להשבית את אתרי הבנייה ביום חמישי הקרוב ל-4 שעות שיוקדשו להדרכות ושיפורי בטיחות ● מנכ"ל רמ"י על הסכמי הגג: "אף ראש עיר לא ביטל הסכם גג, זה רק כותרות בעיתונים"

 

יואב דופלט / צילום: סיון פרג'

כיל מעדכנת: דופלט, היו"ר הנכנס, לא יקבל מענק שנתי של מיליון שקל

היו"ר הנכנס של יצרנית הדשנים כיל נאלץ לוותר על מענק שנתי במזומן אותו אמור היה לקבל בתפקידו החדש ● בכיל ציינו בעדכון שפרסמו בנושא כי תנאי התגמול של דופלט "יורכבו ממענק הוני בלבד, אשר תנאיו יוותרו ללא שינוי"

ל"ג בעומר בירושלים / צילום: איל יצהר

ל"ג בעומר לוהט: צפוי זיהום אוויר גבוה ויש חשש משריפות

במשרד להגנת הסביבה ממליצים לקיים חגיגות אלטרנטיביות למדורות, ואם חייבים: לערוך מדורות קטנות למספר אנשים רב ● רשות הכבאות אסרה על הדלקת מדורות בכל השטח מדרום לכביש 25, כולל השטחים מדרום לבאר שבע ועוטף עזה

נתניהו בפתיחת מושב החורף בכנסת / צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

הדרמה הלילית, בית הכנסת בפקיעין והתגובה המדהימה של מועמד הקואליציה למבקר המדינה

מדוע בוטלה המועמדת של ליצמן, עו"ד מיכל רוזנבוים, כשעה לפני הדד–ליין • האם השפיע יאיר נתניהו על ההליך • ואיך רואה מתניהו אנגלמן את תפקיד המבקר ("זה לא גרזן, אלא כלי לביקורת בונה") • כך הפכה הכנסת את 24 השעות האחרונות למרוץ למציאת מועמד לתפקיד מבקר המדינה

נעל של אדידס / צילום: Shutterstock

יצרניות נעלי ספורט לנשיא טראמפ: המכסים קטסטרופליים

נייקי, אדידס ויצרניות נעליים אחרות קראו לנשיא ארה"ב לשקול מחדש את מכסי המגן שהטיל על נעליים מתוצרת סין, וטענו כי מדיניותו תהיה "קטסטרופלית לצרכנים שלנו, לחברות שלנו ולכלכלה האמריקאית בכללותה"

גילעד אלטשולר - בעלים ומנכ"ל משותף באלטשולר שחם / צילום: איל יצהר

ההנפקה של אלטשולר שחם גמל ופנסיה מתקרבת לבורסת ת"א

על פי הערכות בשוק בכוונת חברת הגמל והפנסיה להפוך לציבורית כבר בסוף יוני עד תחילת יולי ● בשוק מעריכים שהשווי המוערך שלפיו תצא החברה להנפקה ינוע בין 700-850 מיליון שקל, אך לא מן הנמנע שבאלטשולר שחם גמל ופנסיה יסכימו לכל הפחות לתג מחיר גבוה יותר, של מיליארד שקל

מארגני האקתון והצוות הזוכה CeliAct / צילום: יוזמה לאומית

אראל מרגלית וטבע ערכו האקתון למציאת פתרונות למחלת הצליאק

באירוע השתתפו 180 יזמים ויזמיות מתחומי הבריאות הדיגטלית ● קופת החולים מכבי שיתפה לראשונה תיקיים רפואיים אמיתיים עם היוזמות הצעירות

מחאת עורכי הדין / צילום: שלומי יוסף

רופאים בכירים, מורים ואנשי אקדמיה מבקשים להצטרף למאבק עוה"ד

כבר הבוקר התקיימה הפגישה הראשונה, מבין רצף פגישות, של עורכי הדין שיקימו את "מטה מאבק המשפטנים" נגד יוזמות החקיקה להרחיב את פסקת ההתגברות ולתקן את חוק החסינות ● לדברי ראשי המאבק, בכירים במגזרים אחרים רוצים להצטרף למאבק, כך שהוא לא יהיה מאבק של משפטנים בלבד, וגם הלקוחות תומכים ומוכנים לתרום כספים למאבק

וורן באפט / צילום: שטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

הדיווח מספרד שהקפיץ את מניית טבע: האם וורן באפט מקדם מיזוג בין טבע ומיילן?

לפי דיווח באתר ספרדי, באפט מקדם יחד עם בנק ההשקעות קרדיט סוויס מיזוג בין שתי חברות התרופות הגנריות ● למעט הדיווח באתר הספרדי לא פורסמו דיווחים דומים בכלי תקשורת אחרים