גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מכר את נשמתו: הכירו את העו"ד הכי עסוק בוול סטריט

עו"ד ג'ון סינגר נכנס לטריטוריה שנויה במחלוקת במיוחד: עזרה לגברים שפוטרו כתוצאה מתנועת #MeToo להיאבק במעסיקיהם לשעבר בוול סטריט ● הגישה שלו - התעקשות שלקוחותיו הם הקורבנות האמיתיים - אפשרה לכמה מגברים אלה לזכות בניצחונות נגד הסיכויים

רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס
רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס

לפני כמה חודשים עדכן ג'ון סינגר את אחת מחברת הילדות שלו על ההתפתחויות החדשות בחייו. הוא סיפר לה על יבול חדש של לקוחות שאותם הוא מייצג: גברים שפוטרו בגין טענות לחיזורים לא רצויים והתנהגויות לא הולמות אחרות.

"אתה בצד הלא נכון של הסוגיה", אמרה הידידה, סטייסי קרים, כשהיא מתלוצצת רק למחצה. היא מספרת שסינגר צחק.

מבחינתם של עורכי הדין, הנכונות לייצג לקוחות שמעוררים סלידה בקרב אחרים היא פשוט חלק מהעבודה. סינגר נכנס לטריטוריה שנויה במחלוקת במיוחד: עזרה לגברים שפוטרו כתוצאה מתנועת #MeToo להיאבק במעסיקיהם לשעבר בוול סטריט. הגישה שלו - התעקשות שלקוחותיו הם הקורבנות האמיתיים - אפשרה לכמה מגברים אלה לזכות בניצחונות נגד הסיכויים.

הלקוחות של סינגר כוללים את אומיד מאליק, דירקטור בבנק אוף אמריקה שאיבד את מקום עבודתו בינואר לאחר שאחת העובדות בבנק טענה כי חיזר אחריה למרות רצונה, ואת הרולד פורד, שהודח אשתקד ממורגן סטנלי לאחר שלבנק נודע על טענה דומה מאישה שלא הועסקה בבנק. סינגר מייצג גם את דן מייקלאו, מנכ"ל D.E. Shaw Group, שפוטר השנה בעקבות חקירת חדשות ל"התנהגות נצלנית ופוגענית".

בסופו של דבר הוצעו לשלושת הגברים כסף או הודעות פומביות שעשויות לתרום לשיקום המוניטין שלהם.

מבול הטענות להתנהגות לא הולמת נגד גברים רבי עוצמה במגוון של מגזרים יצרה בעיה למעסיקיהם. חברות שאינן מפטרות במהירות את הגברים המואשמים עלולות להיחשב בעיני הציבור הרחב ובעיני עובדיהן לבעלות גישה מקילה כלפי מטרידים מיניים. אבל אם הן כן פועלות במהירות, עלולים הגברים המפוטרים לטעון כי פוטרו באופן לא הוגן קודם לפני שנערכה חקירה ממצה. מצב זה יוצר הזדמנות לעורכי דין תעסוקתיים כמו סינגר.

"אני חושב שזה נפלא", אמר סינגר בהתייחסו לתנועת #MeToo. "אבל מנקודת ראות קצרת-ראות של מה אני עושה למחייתי, אני חושב שיש לזה גם צד שלילי, בגלל שלדעתי חברות יורות באנשים בלי לערוך חקירה מלאה".

בנק אוף אמריקה ומורגן סטנלי סירבו להגיב בסוגיית חקירותיהם. דובר A.D.E.Shaw אמר שהחברה מאמינה בנכונות החלטתה לפטר את מייקלאו.

מאוקטובר שעבר ייצג סינגר כתריסר גברים שפוטרו מעבודתם במגזר השירותים הפיננסיים ובמגזרים אחרים, וזאת בעודו מייצג נשים שטוענות כי נפגעו מהטרדה ומאפליה מינית. הוא מייעץ ללקוחותיו להילחם חזרה ולאיים בתביעה משפטית במקום לחמוק בבושה ממשרדי החברה. הגברים המפוטרים שוכרים לפעמים יחצ"נים משל עצמם, שעובדים עם סינגר ועם עורכי דין אחרים ששוכרים הגברים בניסיון לשנות את הנרטיב התקשורתי.

"המטרה היא לאלץ בהתמדה את המעסיקים לשעבר לאמוד את ההיבט הכלכלי של הפרשה ואת החבות שלהם", אמר ידידו של סינגר, רוברט ג'י. ג'יררד, שמנהל משרד עו"ד שגם הוא מתמחה בסוגיות תעסוקה.

סינגר בן ה-51 גדל באחד מפרברי בוסטון, ולמד באוניברסיטת טאפטס יחד עם קרים, שהתרשמה מאוד מביטחונו העצמי ומזיכרונו המעולה. הוא עקב בקלות אחר כל הדמויות ההיסטוריות בקורס היסטוריית המזרח התיכון שלמדו שניהם, בעוד שהיא התקשתה לעשות זאת. קרים לקחה פעם את סינגר לחוג ריקודים מודרניים שמרבית המשתתפים בו היו נשים, וסינגר הניף כיסא מעל לראשו וביצע ריקוד מסובך.

ב-2003 עזב סינגר את משרד עורכי הדין המוביל Proskauer Rose, שבו ייצג בנקי השקעות בסכסוכי עבודה, כדי לפתוח יחד עם ידיד משרד קטן במידטאון מנהטן. המשרד שלהם, Singer Deutsch, הציע את שירותיו למקצוענים בוול סטריט שתבעו את מעסיקיהם: סוחרים שטענו כי לא קיבלו בונוסים שמגיעים להם, וברוקרים שהתנגדו לרישום בתיקם האישי של תוצאות שימועים שנערכו להם.

המשרד הקטן התאים לסינגר, שאוהב להתרועע עם אנשים. הלקוחות כללו אנשים ששהו עמו במחנה קיץ בילדותו, מקוראי עלון חדשות לאוהדי קבוצת הפוטבול פטריוטס שאותו הוא ערך עד לאחרונה, ומהמועדון החברתי האקסקלוסיבי Norwood במנהטן התחתונה. הסופרת מרי היגינס קלרק שכרה את סינגר כדי להגיש תביעה נגד ברוקר שלטענתה ביצע עבורה השקעה לא מתאימה.

עבודתו של סינגר עבור מגוון עובדים בוול סטריט הניבה לו פניות טלפוניות מגברים שפוטרו בגין התנהגות לא הולמת לכאורה. הוא סירב לדון בתוצאות הפרשות המשפטיות שבהן היה מעורב לאחרונה.

בנק אוף אמריקה פיטר את מאליק בינואר, לאחר שאישה צעירה ביחידת שירותי הברוקרים היוקרתית של הבנק התלוננה עליו בגין חיזורים לא רצויים. באמצעות עורכי דינו הכחיש מאליק כי הטריד מינית אישה כלשהי.

הבנק הסכים לשלם למאליק פיצוי כספי במסגרת הסדר מחוץ לכותלי בית המשפט, וזאת כמה חודשים לאחר שסינגר עזר לו להגיש נגד הבנק תביעת פיצויים בסך 100 מיליון דולר בגין הוצאת דיבה. התביעה הוגשה לרשות הפיקוח על תעשיית השירותים הפיננסיים (FINRA), לדברי מקורות יודעי דבר. הסכום היה בן 8 ספרות, לדברי אחד המקורות האלה. מאליק משמש כעת כיועץ לקרנות גידור, והוא "חידש את פעילותו כמרצה בכנסי השקעות", על-פי הדוברת שלו.

כש-D.E. Shaw פיטרה את מייקלאו במועד מוקדם יותר השנה, היא אמרה שמייקלאו "הפר בצורה בוטה את הסטנדרטים והערכים שלנו". מייקלאו פוטר לאחר שכמה עובדות התלוננו על התנהגותו ועל אמירות משפילות מצדו.

מייקלאו דחה הצעת פיצויים של יותר מ-10 מיליון דולר מהחברה, לדברי מקורות יודעי דבר. הוא שכר את סינגר כעורך דינו, ואיים להגיש ל-FINRA תביעה נגד D.E. Shaw.

"כל מה שביקשתי זה שהחברה תצהיר בפומבי מה שנאמר לנציגיי באופן חוזר ונשנה, וגם לי באופן פרטי: שעזיבתי את החברה אינה קשורה להתנהגות מינית בלתי הולמת", כתב מייקלאו במכתב פתוח. הוא אומר שייתכן שקשה לעבוד עמו.

כשמורגן סטנלי פיטרה את פורד בדצמבר, היא טענה שהסיבה היא "התנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם ערכינו ומהווה הפרה של המדיניות שלנו". לאחרונה בדקה החברה טענה שלפני כמה שנים חיזר פורד באופן בלתי הולם אחר אישה שלא נמנתה עם עובדות מורגן סטנלי, על-פי דיווחו של "וול סטריט ג'ורנל" באותה העת.

פורד אמר שהתקרית "פשוט לא התרחשה". הוא שכר את סינגר, וגם עורכי דין אחרים, ואיים לנקוט הליכים משפטיים. בינואר פרסמה מורגן סטנלי הודעה שבה נאמר שפורד לא פוטר בגין "התנהגות מינית לא הולמת".

עוד כתבות

איתמר בן גביר  / צילום: אריאל ירוזלימסקי

איפא״ק בביקורת על נתניהו בעקבות התמיכה בעוצמה לישראל: "מפלגה גזענית ודוחה"

לגלובס נודע שחברים בולטים בועד המארגן של איפא"ק העבירו פנייה לבני גנץ בבקשה שינאם בכנס השנתי, אך המטה שלו יעץ לו בשלב הזה לא לעשות כן, שכן זירת איפא"ק היא ביתו הפוליטי הטבעי של נתניהו

מערכת השקיה/ צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קריאטיב

הפיתוח הישראלי שיהפוך את מערכת ההשקיה בשדות לחכמה

סטארט-אפ האגריטק הישראלי פרוספרה חתם על שיתוף פעולה עם ענקית ההשקיה האמריקאית ולמונט • כך יוכלו מערכות הבינה המלאכותית של פרוספרה לנתח את מצב הגידולים בשדה ולדאוג בעצמן להשקיה, לריסוס ולדשן, בהתאם לצורך

7 כתבות הנדלן שעשו את השבוע / איור: גיל ג'יבלי

רעידת האדמה, הסיוט של הדיירים באשדוד ועוד כתבות נדל"ן מומלצות מהשבוע החולף

במינהל התכנון רוצים לבטל את תוספות הבנייה ואת תקנת שבס ● המצוק המתפורר באשקלון והסכנה למלון שמעליו ● האם המחירים יורדים או שאנחנו פשוט קונים דירות זולות יותר ● פרויקט התמ"א באשדוד שלא נגמר כבר 8 שנים ● מי צפוי לקרות במתחם האומן 17 בת"א ובכיכר אתרי ● ומדוע לא כל דייר "סרבן" התחדשות עירונית הוא בהכרח סחטן

קנאביס / צילום: רויטרס Nir Elias

מניות הקנאביס שהבורסה דוחה את כניסתן למדדים עד להשלמת המיזוג לענף

ועדת המדדים באחוזת בית מבקשת להמתין עם צירופן של מניות הקנאביס הרודיום ווייטסמוק לפחות עד השלמת מיזוג פעילות הקנאביס שכל אחת מהן מבקשת לבצע

שמעון אלון/ צילום:איל יצהר

רגע אחרי מכירת אטיוניטי, שמעון אלון מסכם אקזיט שני: ״החלטנו למכור כי לא לעולם חוסן״

אטיוניטי הודיעה על מכירתה לחברת Qlik תמורת 560 מיליון דולר ● אלון מספר על המחיר בעסקה: "כשאתה אומר 'אנחנו רוצים עוד דולר', אתה לוקח סיכון שהצעה כזאת כבר לא תחזור פעם שנייה" ● ויש גם בונוס: האזינו לשיחה עמו, שערכנו ב-17 בספטמבר 2018, לפני המכירה

החללית של ספייס איי אל Space IL / צילום: באדיבות תע"א

החללית הישראלית יוצאת לחלל: למה ומתי "בראשית" תשמיד את עצמה?

הלילה תשוגר לחלל החללית הישראלית הראשונה שעתידה לנחות על הירח בתחילת חודש אפריל ● 100 מיליון דולר הושקעו במיזם, שהופך את ישראל למדינה הרביעית שעתידה לנחות על הכוכב השכן ● יובל אזולאי, הכתב הצבאי של "גלובס", התארח בגלובסטוק בהנחיית ליאת רון והסביר מה יש לנו לחפש שם, ואיך הכל קשור בכלל למאדים ● האזינו

רפי פרץ / צילום: פביאן קולדורף

עידית סילמן תשוריין בבית היהודי; אלי ישי ירוץ בנפרד

סילמן (38), פעילה ותיקה של הבית היהודי, תיכנס למקום המשוריין במקום יפעת ארליך, שהודיעה על פרישה

הגג של מלון בראון בתל אביב / צילום: אתר החברה

רשת מלונות בראון תשכור 10 קומות בבית גאון תמורת 16 מיליון שקל בשנה

הרשת שנמצאת במגמת התרחבות שכרה מהחברות נתנאל גרופ ומאור מלונות את 10 הקומות שבבעלותן, מתוך 17 קומות בבית גאון שברחוב קויפמן בתל אביב, ותקים מלון נוסף בעיר

רוברט קראפט / צילום: ריטרס

המיליארדר היהודי רוברט קראפט מואשם בשידול לזנות בפלורידה

משטרת פלורידה הודיעה היום כי קראפט, ידידו של הנשיא טראמפ, תועד בעת שירותי מין בספא "Orchids of Asia" ● בתחילת השנה הודיעה קרן "פרס בראשית" כי קראפט נבחר לחתן פרס בראשית השישי במספר, והוא אמור לקבלו בחודש יוני

חולדות/ צילום: רויטרס - Himanshu Sharma

הן אוכלות לנו את הפיצה, ולא רק אותה: המין האנושי מפסיד את המלחמה נגד החולדות

הן גמישות ונועזות, מסתגלות בקלות לתנאים משתנים, יכולת הלמידה שלהן מעוררת השתאות, ואיך אפשר בלי להזכיר את כושר הרבייה הרצחני. המין האנושי מובס שוב ושוב במלחמת החורמה הנצחית שהוא מנהל נגד החולדות, האם יש סיכוי שבקרוב המצב הזה ישתנה?

איילת שקד ורועי פולקמן / צילום: שלומי יוסף

למה מתכוונים הח"כים כשהם אומרים "הוצאה אזרחית"

חברי הכנסת סתיו שפיר ורועי פולקמן מצאו עצמם מתווכחים מה קרה להוצאה האזרחית בתקופת הממשלה האחרונה - האם היא עלתה או ירדה ● מי צודק? בדיקת המשרוקית של גלובס מצאה ששניהם לא מדייקים ומבלבלים בינה לבין מונחים אחרים

גרגירי זהב/ צילום: רויטרס, Lisi Niesner

כך הפכה ההשקעה בזהב לתעודת ביטוח נגד סיכונים, גם עבור הבנקים המרכזיים

בעיני רבים נתפס הזהב לא כהשקעה, אלא כנכס המבטיח שמירת ערך בתקופות קשות ● מי היה הנשיא האמריקאי שחיסל את הזהב בארה"ב, איזה הסכם עולמי החזיר אותו ללב המערכת המוניטרית, מי היה הנשיא האמריקאי שביטל את אותו הסכם, ולמה הבנקים המרכזיים רק מגבירים את הרכישות ● המתכת היקרה שמסובבת את העולם - כתבה שנייה בסדרה

הווה מתמשך עם כליה / איור: תמיר שפר

כמה זמן נותר למוות או כמה נותר לחיות: דרור פויר מציין 5 שנים להשתלה

בתור אדם שחי עם איבר מושתל, אני יודע כמה דברים על סתירות, וכדאי שתאמינו לי: כמה שיותר, יותר טוב

מוח שמן, מוח רזה

מוח שמן, מוח רזה: מה הופך בטטת כורסה לרץ מרתון?

כולם יודעים שכדי לרזות יש להרבות בפעילות גופנית, אבל מה הופך בטטת כורסה לרץ מרתון? מחקרים חדשים מצביעים על קשר מפתיע בין רקמת השומן שבגוף לבין הרצון שלנו לנוע

חיסונים / צילום: שאטרסטוק

הורות לפי מערכת המשפט: חיסונים זה טוב, בית ספר ייחודי - פחות

על הקשר בין החלטת בית המשפט העליון לתת הכשר משפטי לאפלייה בין מוסדות חינוך בתל אביב, לבין החלטת בית המשפט למשפחה לחייב אבא לחסן את ילדתו מצהבת

שיעור רכיבה על מטאטא בטירת אניק/ צילום:סיוון סקריבנר

בני משפחת שפירא הם כנראה אלופי העולם בטירות

בני משפחת שפירא הם כנראה אלופי העולם בטירות, אחרי שביקרו כבר ביותר מ-90 טירות ובתי אחוזה ברחבי בריטניה, ועוד ידם נטויה ● המלצות? הטירה שצילמו בה לסרט "הארי פוטר", זו שבעליה הרסו אותה בכוונה, הארמון שהיטלר רצה לגור בו ועוד

וול סטריט IBM /  צילום: Reuters, Brendan McDermid

וול סטריט: ירידות של 0.5%, אטיוניטי הישראלית מזנקת

דריכות לקראת שיחות הסחר בין סין לארה"ב ● פרוטורול הפד מאתמול חושף כי חברי הבנק הפדרלי לא מחזיקים באג'נדה לגבי כיוון הריבית ● מניית דומינוס פיצה יורדת לאחר הדוחות ● בורסות אירופה ננעלו ביציבות מלבד הפוטסי שירד 0.8%

שדה דב / צילום: תמר מצפי

עולם התעופה מול עולם הנדל"ן: המלחמה על שדה דב צריכה להיות בכלל מסיבות אחרות

ב-1 ביולי 2019 אמור שדה דב להיסגר לפעילות מסחרית ● על פניו, סגירת שדה דב משקפת מלחמה בין שתי חזיתות עיקריות: עולם התעופה מול עולם הנדל"ן ● אבל זאת חשיבה מצומצמת

אבי ניסנקורן / צילום: שלומי יוסף

שר האוצר ניסנקורן: למה זה רעיון טוב, וגם למה לא

יו"ר ההסתדרות הכריז כי הוא מצפה להיות שר האוצר הבא בישראל בתמורה לתמיכתו בבני גנץ ● איפה יש לניסנקורן יתרון על כחלון ולמה זה לא יעבוד כל עוד נתניהו בשלטון ● פרשנות

רוני שינקמן / צילום: שחר תמיר

דילמת השיתוף: מה לשתף ברשת ואיך להזהר מקנאה

אתם מעלים לרשת תמונה שמתעדת רגע שמח בחייכם. בטח לקחתם בחשבון שהתגובה שתעוררו לאו דווקא תמצא חן בעיניכם ● עידו גרינברג מ-mismas, הסופרת רוני שינקמן, השחקנית אסתי זקהיים, התסריטאי אבנר ברנהיימר, הזמרת עינת שרוף ומגישת הרדיו דפנה לוסטיג מדברים