גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מכר את נשמתו: הכירו את העו"ד הכי עסוק בוול סטריט

עו"ד ג'ון סינגר נכנס לטריטוריה שנויה במחלוקת במיוחד: עזרה לגברים שפוטרו כתוצאה מתנועת #MeToo להיאבק במעסיקיהם לשעבר בוול סטריט ● הגישה שלו - התעקשות שלקוחותיו הם הקורבנות האמיתיים - אפשרה לכמה מגברים אלה לזכות בניצחונות נגד הסיכויים

רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס
רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס

לפני כמה חודשים עדכן ג'ון סינגר את אחת מחברת הילדות שלו על ההתפתחויות החדשות בחייו. הוא סיפר לה על יבול חדש של לקוחות שאותם הוא מייצג: גברים שפוטרו בגין טענות לחיזורים לא רצויים והתנהגויות לא הולמות אחרות.

"אתה בצד הלא נכון של הסוגיה", אמרה הידידה, סטייסי קרים, כשהיא מתלוצצת רק למחצה. היא מספרת שסינגר צחק.

מבחינתם של עורכי הדין, הנכונות לייצג לקוחות שמעוררים סלידה בקרב אחרים היא פשוט חלק מהעבודה. סינגר נכנס לטריטוריה שנויה במחלוקת במיוחד: עזרה לגברים שפוטרו כתוצאה מתנועת #MeToo להיאבק במעסיקיהם לשעבר בוול סטריט. הגישה שלו - התעקשות שלקוחותיו הם הקורבנות האמיתיים - אפשרה לכמה מגברים אלה לזכות בניצחונות נגד הסיכויים.

הלקוחות של סינגר כוללים את אומיד מאליק, דירקטור בבנק אוף אמריקה שאיבד את מקום עבודתו בינואר לאחר שאחת העובדות בבנק טענה כי חיזר אחריה למרות רצונה, ואת הרולד פורד, שהודח אשתקד ממורגן סטנלי לאחר שלבנק נודע על טענה דומה מאישה שלא הועסקה בבנק. סינגר מייצג גם את דן מייקלאו, מנכ"ל D.E. Shaw Group, שפוטר השנה בעקבות חקירת חדשות ל"התנהגות נצלנית ופוגענית".

בסופו של דבר הוצעו לשלושת הגברים כסף או הודעות פומביות שעשויות לתרום לשיקום המוניטין שלהם.

מבול הטענות להתנהגות לא הולמת נגד גברים רבי עוצמה במגוון של מגזרים יצרה בעיה למעסיקיהם. חברות שאינן מפטרות במהירות את הגברים המואשמים עלולות להיחשב בעיני הציבור הרחב ובעיני עובדיהן לבעלות גישה מקילה כלפי מטרידים מיניים. אבל אם הן כן פועלות במהירות, עלולים הגברים המפוטרים לטעון כי פוטרו באופן לא הוגן קודם לפני שנערכה חקירה ממצה. מצב זה יוצר הזדמנות לעורכי דין תעסוקתיים כמו סינגר.

"אני חושב שזה נפלא", אמר סינגר בהתייחסו לתנועת #MeToo. "אבל מנקודת ראות קצרת-ראות של מה אני עושה למחייתי, אני חושב שיש לזה גם צד שלילי, בגלל שלדעתי חברות יורות באנשים בלי לערוך חקירה מלאה".

בנק אוף אמריקה ומורגן סטנלי סירבו להגיב בסוגיית חקירותיהם. דובר A.D.E.Shaw אמר שהחברה מאמינה בנכונות החלטתה לפטר את מייקלאו.

מאוקטובר שעבר ייצג סינגר כתריסר גברים שפוטרו מעבודתם במגזר השירותים הפיננסיים ובמגזרים אחרים, וזאת בעודו מייצג נשים שטוענות כי נפגעו מהטרדה ומאפליה מינית. הוא מייעץ ללקוחותיו להילחם חזרה ולאיים בתביעה משפטית במקום לחמוק בבושה ממשרדי החברה. הגברים המפוטרים שוכרים לפעמים יחצ"נים משל עצמם, שעובדים עם סינגר ועם עורכי דין אחרים ששוכרים הגברים בניסיון לשנות את הנרטיב התקשורתי.

"המטרה היא לאלץ בהתמדה את המעסיקים לשעבר לאמוד את ההיבט הכלכלי של הפרשה ואת החבות שלהם", אמר ידידו של סינגר, רוברט ג'י. ג'יררד, שמנהל משרד עו"ד שגם הוא מתמחה בסוגיות תעסוקה.

סינגר בן ה-51 גדל באחד מפרברי בוסטון, ולמד באוניברסיטת טאפטס יחד עם קרים, שהתרשמה מאוד מביטחונו העצמי ומזיכרונו המעולה. הוא עקב בקלות אחר כל הדמויות ההיסטוריות בקורס היסטוריית המזרח התיכון שלמדו שניהם, בעוד שהיא התקשתה לעשות זאת. קרים לקחה פעם את סינגר לחוג ריקודים מודרניים שמרבית המשתתפים בו היו נשים, וסינגר הניף כיסא מעל לראשו וביצע ריקוד מסובך.

ב-2003 עזב סינגר את משרד עורכי הדין המוביל Proskauer Rose, שבו ייצג בנקי השקעות בסכסוכי עבודה, כדי לפתוח יחד עם ידיד משרד קטן במידטאון מנהטן. המשרד שלהם, Singer Deutsch, הציע את שירותיו למקצוענים בוול סטריט שתבעו את מעסיקיהם: סוחרים שטענו כי לא קיבלו בונוסים שמגיעים להם, וברוקרים שהתנגדו לרישום בתיקם האישי של תוצאות שימועים שנערכו להם.

המשרד הקטן התאים לסינגר, שאוהב להתרועע עם אנשים. הלקוחות כללו אנשים ששהו עמו במחנה קיץ בילדותו, מקוראי עלון חדשות לאוהדי קבוצת הפוטבול פטריוטס שאותו הוא ערך עד לאחרונה, ומהמועדון החברתי האקסקלוסיבי Norwood במנהטן התחתונה. הסופרת מרי היגינס קלרק שכרה את סינגר כדי להגיש תביעה נגד ברוקר שלטענתה ביצע עבורה השקעה לא מתאימה.

עבודתו של סינגר עבור מגוון עובדים בוול סטריט הניבה לו פניות טלפוניות מגברים שפוטרו בגין התנהגות לא הולמת לכאורה. הוא סירב לדון בתוצאות הפרשות המשפטיות שבהן היה מעורב לאחרונה.

בנק אוף אמריקה פיטר את מאליק בינואר, לאחר שאישה צעירה ביחידת שירותי הברוקרים היוקרתית של הבנק התלוננה עליו בגין חיזורים לא רצויים. באמצעות עורכי דינו הכחיש מאליק כי הטריד מינית אישה כלשהי.

הבנק הסכים לשלם למאליק פיצוי כספי במסגרת הסדר מחוץ לכותלי בית המשפט, וזאת כמה חודשים לאחר שסינגר עזר לו להגיש נגד הבנק תביעת פיצויים בסך 100 מיליון דולר בגין הוצאת דיבה. התביעה הוגשה לרשות הפיקוח על תעשיית השירותים הפיננסיים (FINRA), לדברי מקורות יודעי דבר. הסכום היה בן 8 ספרות, לדברי אחד המקורות האלה. מאליק משמש כעת כיועץ לקרנות גידור, והוא "חידש את פעילותו כמרצה בכנסי השקעות", על-פי הדוברת שלו.

כש-D.E. Shaw פיטרה את מייקלאו במועד מוקדם יותר השנה, היא אמרה שמייקלאו "הפר בצורה בוטה את הסטנדרטים והערכים שלנו". מייקלאו פוטר לאחר שכמה עובדות התלוננו על התנהגותו ועל אמירות משפילות מצדו.

מייקלאו דחה הצעת פיצויים של יותר מ-10 מיליון דולר מהחברה, לדברי מקורות יודעי דבר. הוא שכר את סינגר כעורך דינו, ואיים להגיש ל-FINRA תביעה נגד D.E. Shaw.

"כל מה שביקשתי זה שהחברה תצהיר בפומבי מה שנאמר לנציגיי באופן חוזר ונשנה, וגם לי באופן פרטי: שעזיבתי את החברה אינה קשורה להתנהגות מינית בלתי הולמת", כתב מייקלאו במכתב פתוח. הוא אומר שייתכן שקשה לעבוד עמו.

כשמורגן סטנלי פיטרה את פורד בדצמבר, היא טענה שהסיבה היא "התנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם ערכינו ומהווה הפרה של המדיניות שלנו". לאחרונה בדקה החברה טענה שלפני כמה שנים חיזר פורד באופן בלתי הולם אחר אישה שלא נמנתה עם עובדות מורגן סטנלי, על-פי דיווחו של "וול סטריט ג'ורנל" באותה העת.

פורד אמר שהתקרית "פשוט לא התרחשה". הוא שכר את סינגר, וגם עורכי דין אחרים, ואיים לנקוט הליכים משפטיים. בינואר פרסמה מורגן סטנלי הודעה שבה נאמר שפורד לא פוטר בגין "התנהגות מינית לא הולמת".

עוד כתבות

פינוי בינוי

הרצליה: אישור למתן היתרי בנייה בפרויקט מנדלבלט-אבן עזרא

על פי התכנון, החברה תהרוס חמישה בניינים ישנים בני 3-4 קומות כל אחד ובמקומם תבנה ארבעה בניינים בני 12-15 קומות שיכללו 278 דירות

שי באבד / צילום: תמר מצפי

ההחלטה על זהות הממונה על שוק ההון נדחתה לאחרי כיפור

ועדת האיתור זימנה אמש 3 מועמדים נוספים ובסך הכל ראיינה 10 מועמדים ● ההחלטה נדחתה בשלב זה ליום חמישי לאחר שמספר מועמדים ערעורו על ההחלטה שלא לזמנם במקור לראיונות

עורך דין  עודד ערן / צילום: איל יצהר

הבנקים לא מגיעים להסכמה: לא נבחר מנכ"ל לאיגוד הבנקים

יו"ר בנק הפועלים ייפגש עם המועמדים מכיוון שהוא צפוי להתמנות לנשיא האיגוד בתחילת 2019 ● המועמדים הסופיים: אורן הלמן, רוחמה אברהם בלילא, עו"ד אלון בכר ואיתן מדמון

אאודי E-TRON / יחצ

נחשף רשמית: רכב הפנאי-פאר החשמלי הראשון של אאודי

ה-E-TRON יציע טווח רשמי של עד כ-400 קילומטרים בין טעינות וביצועים ספורטיביים ● בשנה הבאה הוא בישראל

אייל יוניאן – קבלת אות הוקרה / צילום: אלה פאוסט

יוניאן נשאר בתע"א? קיבל הצעה לתפקיד המשנה למנכ"ל

זאת במטרה להשאיר את סמנכ"ל הכספים בתע"א ● לאייל יוניאן הוצעו סמכויות נרחבות במסגרת תפקידו כמשנה למנכ"ל החברה - מעין פיצוי על כך שלא נבחר לכהן בתפקיד המנכ"ל שלה

ד“ר שלומית ווגמן–רטנר / צילום:יונתן בלום

"מלביני ההון לא מדמיינים אילו כלים יש לנו"

ד"ר שלומית ווגמן-רטנר, ראשת הרשות לאיסור הלבנת הון, היא חלום הבלהות של עברייני הצווארון הלבן והפשע המאורגן ● בראיון ראשון מאז נכנסה לתפקיד ב-2016, היא הודפת את הזעקה הציבורית על שימוש דורסני בכלי החילוטים וחושפת טפח מהאופן שבו הרשות מתחקה אחר הכסף הגדול של העבריינות הכלכלית: "אצלנו לכסף יש ריח"

עמית ביליה / צילום: מקס מורון

כמה אחוזי שומן יש ליזם? ירידה במכירות נדל"ן גם ברבעון השני

הירידה בהיקפי המכירות המשיכה גם ברבעון השני של 2018 ● שנה וחצי של ירידה עקבית במכירות מעלה את הסיכון בענף, האם השומנים שצברו חברות הייזום בשנות הגאות יאפשרו להן לצלוח את המשבר?

שופר וטלית \ צילום: שאטרסטוק

אתר "גלובס" ישוב להתעדכן עם צאת יום כיפור

  אברהם בן שושן 5 עכו/ צילום:פאול אורלייב

איפה אפשר לקנות דירה ב-1.3 מיליון שקל?

4 חדרים בכרמיאל או בחיפה, דירת גן בעכו, דירת 2 חדרים בתל אביב

הטיל החדש נגד טנקים של רפאל, ספייק ER-2 / צילום: רפאל מערכות לחימה

התחרות מתחממת: רפאל נושפת בעורפה של אלביט-תע"ש

התחרות על שיווק ויצוא של המערכות הישראליות להגנה אקטיבית על טנקים ועל נגמ"שים מתגברת: הצבא האמריקאי מתעניין במערכת פורצת דרך של רפאל

שר האוצר משה כחלון בטקס חנוכת פרויקט מחיר למשתכן בלוד / צילום: אורי חודי

הגרלה חדשה למחיר למשתכן: לראשונה בנס ציונה ובבנימינה

ההגרלה, שתצא לדרך ביום חמישי הקרוב, תכלול 5,841 יח"ד ב-21 יישובים ברחבי הארץ ● 60% מיחידות הדיור צפויות להיות באזורי ביקוש

מטוס ממריא / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

טסתם ב-12 לספטמבר? ייתכן שעליכם להתחסן נגד חצבת

משרד הבריאות מפרסם היום כי במספר טיסות לישראל מקייב או מאמסטרדם שהתקיימו ב-12 לספטמבר קיים חשש להידבקות במחלת החצבת ● לפי הודעת המשרד, על נוסעי הטיסות האמורות המשתייכים לקבוצות סיכון לפנות ללא דיחוי לרופא המטפל לקבלת חיסון סביל עד מחר

משה גפני / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

אלימות לפני יום כיפור: ח"כ גפני הותקף אמש על ידי צעירים

(עדכונים): מדובר בקבוצות של צעירים אלימים, המתנגדים לגיוס לצה״ל ורואים בגפני כנבחר ציבור מתון מדי לטעמם ● הנשיא ריבלין: "אלימות שכזו לא תעלה על הדעת ולא משנה איזה מאבק היא משרתת"

אור הלר / צילום: אלון רון

ערוץ עשר דוחה את הורדת רצועת הבוקר בשבועיים

הפסקת שידורי רצועת הבוקר של הערוץ נדחית בשבועיים וצפויה להתרחש כעת ב-15 בנובמבר ● זאת על רקע אי וודאות לגבי עיתוי המיזוג בין ערוץ עשר ורשת

רכבת ישראל / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

30 רכבות מבוטלות מהשעה הקרובה; מקורבים לוועד: זו שביתה

רכבת ישראל מבטלת עשרות רכבות נוספות החל מהשעה הקרובה ● גורמים מקורבים לוועד החברה מסרו ל"גלובס" כי אכן מדובר בשביתה, ומקורה בתנאי העבודה הקשים של הנהגים ● ועד עובדי הרכבת: "ראוי שהנהלת הרכבת תבדוק את עצמה ותפסיק להטיל בנו רפש"

יוליה שמאלוב ברקוביץ / צילום: יחצ

מיזוג רשת-ערוץ 10 מתנדנד; יו"ר הרשות השנייה תתנגד?

ל"גלובס" נודע כי יו"ר מועצת הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', מערימה קשיים על מיזוג רשת וערוץ 10 ואף אותתה לצדדים כי עליהם להתחיל לבחון חלופות אחרות ● ביום חמישי תתכנס מועצת הרשות השנייה לדון בנושא ● ביטול המיזוג עשוי לסכן את המשך קיומו של ערוץ 10

שי באבד / צילום: פלאש 90

מי יהיה הממונה על שוק ההון? 2 סגנים הוזמנו לראיון

לאחר ששלושת הסגנים לממונה על שוק ההון הפורשת דורית סלינגר הגישו ערעור על פסילתם מהגשת מועמדות, החליטה נציבות שירות המדינה לאשר את ערעורם של שניים מהם: הראל שרעבי ואסף מיכאלי ● השניים זומנו לראיון בוועדה הערב לצד גתית גור-גרשגורן

תחזיות לשנה הקרובה / צילום: Shutterstock

זול לטוס, יקר לאכול ובעיקר פקוק: כל התחזיות לשנה הקרובה

השנה החדשה כבר כאן, והיא צפויה להיות סוערת במיוחד ● הבחירות בפתח, תיקי ראש הממשלה לקראת הכרעה, הפקקים נמשכים ואף מתארכים ועדיין לא ברור האם מחירי הדירות יורדים • כתבי "גלובס" בתחזית לשנה הקרובה

 עובד ליהמן ברדרס שפשט רגל / צילום: רויטרס, Andrew Winning

10 שנים אחרי המשבר: למשק האמריקאי שלום

עשור לאחר הקריסה הפיננסית הגדולה אפשר להודות שהציפיות הקודרות ביותר התבדו, בין שאלה הציפיות להתמוטטות הקפיטליזם או לשחיקת הדולר ● לאחר 8 שנים של צמיחה חיוורת, כלכלת אמריקה עומדת בעיצומה של גאות היסטורית - אבל המשבר המערכתי הבא אורב מעבר לפינה ● עשור למשבר הפיננסי, פרויקט מיוחד

המכונית המעופפת של משפחת ויזלי / צילום: יח"צ

10 סיבות שבגללן מכוניות מעופפות יישארו חלום רחוק

עשרות חברות ובהן אובר, פולקסווגן, איירבאס ודיימלר מבקשות להפוך למציאות את סרטי המדע הבדיוני ולאפשר למכוניות לרחף באוויר • אלא שבדרך למטרה הזאת ניצבים מכשולים כלכליים, פיזיקליים ותכנוניים קשים, שלא לדבר על הרעש מחריש האוזניים • אם לא יימצאו לבעיות אלה פתרונות בשנים הקרובות, החזון המלהיב של עולמות הטק והתחבורה עלול להתרסק אל קרקע המציאות