גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מכר את נשמתו: הכירו את העו"ד הכי עסוק בוול סטריט

עו"ד ג'ון סינגר נכנס לטריטוריה שנויה במחלוקת במיוחד: עזרה לגברים שפוטרו כתוצאה מתנועת #MeToo להיאבק במעסיקיהם לשעבר בוול סטריט ● הגישה שלו - התעקשות שלקוחותיו הם הקורבנות האמיתיים - אפשרה לכמה מגברים אלה לזכות בניצחונות נגד הסיכויים

רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס
רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס

לפני כמה חודשים עדכן ג'ון סינגר את אחת מחברת הילדות שלו על ההתפתחויות החדשות בחייו. הוא סיפר לה על יבול חדש של לקוחות שאותם הוא מייצג: גברים שפוטרו בגין טענות לחיזורים לא רצויים והתנהגויות לא הולמות אחרות.

"אתה בצד הלא נכון של הסוגיה", אמרה הידידה, סטייסי קרים, כשהיא מתלוצצת רק למחצה. היא מספרת שסינגר צחק.

מבחינתם של עורכי הדין, הנכונות לייצג לקוחות שמעוררים סלידה בקרב אחרים היא פשוט חלק מהעבודה. סינגר נכנס לטריטוריה שנויה במחלוקת במיוחד: עזרה לגברים שפוטרו כתוצאה מתנועת #MeToo להיאבק במעסיקיהם לשעבר בוול סטריט. הגישה שלו - התעקשות שלקוחותיו הם הקורבנות האמיתיים - אפשרה לכמה מגברים אלה לזכות בניצחונות נגד הסיכויים.

הלקוחות של סינגר כוללים את אומיד מאליק, דירקטור בבנק אוף אמריקה שאיבד את מקום עבודתו בינואר לאחר שאחת העובדות בבנק טענה כי חיזר אחריה למרות רצונה, ואת הרולד פורד, שהודח אשתקד ממורגן סטנלי לאחר שלבנק נודע על טענה דומה מאישה שלא הועסקה בבנק. סינגר מייצג גם את דן מייקלאו, מנכ"ל D.E. Shaw Group, שפוטר השנה בעקבות חקירת חדשות ל"התנהגות נצלנית ופוגענית".

בסופו של דבר הוצעו לשלושת הגברים כסף או הודעות פומביות שעשויות לתרום לשיקום המוניטין שלהם.

מבול הטענות להתנהגות לא הולמת נגד גברים רבי עוצמה במגוון של מגזרים יצרה בעיה למעסיקיהם. חברות שאינן מפטרות במהירות את הגברים המואשמים עלולות להיחשב בעיני הציבור הרחב ובעיני עובדיהן לבעלות גישה מקילה כלפי מטרידים מיניים. אבל אם הן כן פועלות במהירות, עלולים הגברים המפוטרים לטעון כי פוטרו באופן לא הוגן קודם לפני שנערכה חקירה ממצה. מצב זה יוצר הזדמנות לעורכי דין תעסוקתיים כמו סינגר.

"אני חושב שזה נפלא", אמר סינגר בהתייחסו לתנועת #MeToo. "אבל מנקודת ראות קצרת-ראות של מה אני עושה למחייתי, אני חושב שיש לזה גם צד שלילי, בגלל שלדעתי חברות יורות באנשים בלי לערוך חקירה מלאה".

בנק אוף אמריקה ומורגן סטנלי סירבו להגיב בסוגיית חקירותיהם. דובר A.D.E.Shaw אמר שהחברה מאמינה בנכונות החלטתה לפטר את מייקלאו.

מאוקטובר שעבר ייצג סינגר כתריסר גברים שפוטרו מעבודתם במגזר השירותים הפיננסיים ובמגזרים אחרים, וזאת בעודו מייצג נשים שטוענות כי נפגעו מהטרדה ומאפליה מינית. הוא מייעץ ללקוחותיו להילחם חזרה ולאיים בתביעה משפטית במקום לחמוק בבושה ממשרדי החברה. הגברים המפוטרים שוכרים לפעמים יחצ"נים משל עצמם, שעובדים עם סינגר ועם עורכי דין אחרים ששוכרים הגברים בניסיון לשנות את הנרטיב התקשורתי.

"המטרה היא לאלץ בהתמדה את המעסיקים לשעבר לאמוד את ההיבט הכלכלי של הפרשה ואת החבות שלהם", אמר ידידו של סינגר, רוברט ג'י. ג'יררד, שמנהל משרד עו"ד שגם הוא מתמחה בסוגיות תעסוקה.

סינגר בן ה-51 גדל באחד מפרברי בוסטון, ולמד באוניברסיטת טאפטס יחד עם קרים, שהתרשמה מאוד מביטחונו העצמי ומזיכרונו המעולה. הוא עקב בקלות אחר כל הדמויות ההיסטוריות בקורס היסטוריית המזרח התיכון שלמדו שניהם, בעוד שהיא התקשתה לעשות זאת. קרים לקחה פעם את סינגר לחוג ריקודים מודרניים שמרבית המשתתפים בו היו נשים, וסינגר הניף כיסא מעל לראשו וביצע ריקוד מסובך.

ב-2003 עזב סינגר את משרד עורכי הדין המוביל Proskauer Rose, שבו ייצג בנקי השקעות בסכסוכי עבודה, כדי לפתוח יחד עם ידיד משרד קטן במידטאון מנהטן. המשרד שלהם, Singer Deutsch, הציע את שירותיו למקצוענים בוול סטריט שתבעו את מעסיקיהם: סוחרים שטענו כי לא קיבלו בונוסים שמגיעים להם, וברוקרים שהתנגדו לרישום בתיקם האישי של תוצאות שימועים שנערכו להם.

המשרד הקטן התאים לסינגר, שאוהב להתרועע עם אנשים. הלקוחות כללו אנשים ששהו עמו במחנה קיץ בילדותו, מקוראי עלון חדשות לאוהדי קבוצת הפוטבול פטריוטס שאותו הוא ערך עד לאחרונה, ומהמועדון החברתי האקסקלוסיבי Norwood במנהטן התחתונה. הסופרת מרי היגינס קלרק שכרה את סינגר כדי להגיש תביעה נגד ברוקר שלטענתה ביצע עבורה השקעה לא מתאימה.

עבודתו של סינגר עבור מגוון עובדים בוול סטריט הניבה לו פניות טלפוניות מגברים שפוטרו בגין התנהגות לא הולמת לכאורה. הוא סירב לדון בתוצאות הפרשות המשפטיות שבהן היה מעורב לאחרונה.

בנק אוף אמריקה פיטר את מאליק בינואר, לאחר שאישה צעירה ביחידת שירותי הברוקרים היוקרתית של הבנק התלוננה עליו בגין חיזורים לא רצויים. באמצעות עורכי דינו הכחיש מאליק כי הטריד מינית אישה כלשהי.

הבנק הסכים לשלם למאליק פיצוי כספי במסגרת הסדר מחוץ לכותלי בית המשפט, וזאת כמה חודשים לאחר שסינגר עזר לו להגיש נגד הבנק תביעת פיצויים בסך 100 מיליון דולר בגין הוצאת דיבה. התביעה הוגשה לרשות הפיקוח על תעשיית השירותים הפיננסיים (FINRA), לדברי מקורות יודעי דבר. הסכום היה בן 8 ספרות, לדברי אחד המקורות האלה. מאליק משמש כעת כיועץ לקרנות גידור, והוא "חידש את פעילותו כמרצה בכנסי השקעות", על-פי הדוברת שלו.

כש-D.E. Shaw פיטרה את מייקלאו במועד מוקדם יותר השנה, היא אמרה שמייקלאו "הפר בצורה בוטה את הסטנדרטים והערכים שלנו". מייקלאו פוטר לאחר שכמה עובדות התלוננו על התנהגותו ועל אמירות משפילות מצדו.

מייקלאו דחה הצעת פיצויים של יותר מ-10 מיליון דולר מהחברה, לדברי מקורות יודעי דבר. הוא שכר את סינגר כעורך דינו, ואיים להגיש ל-FINRA תביעה נגד D.E. Shaw.

"כל מה שביקשתי זה שהחברה תצהיר בפומבי מה שנאמר לנציגיי באופן חוזר ונשנה, וגם לי באופן פרטי: שעזיבתי את החברה אינה קשורה להתנהגות מינית בלתי הולמת", כתב מייקלאו במכתב פתוח. הוא אומר שייתכן שקשה לעבוד עמו.

כשמורגן סטנלי פיטרה את פורד בדצמבר, היא טענה שהסיבה היא "התנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם ערכינו ומהווה הפרה של המדיניות שלנו". לאחרונה בדקה החברה טענה שלפני כמה שנים חיזר פורד באופן בלתי הולם אחר אישה שלא נמנתה עם עובדות מורגן סטנלי, על-פי דיווחו של "וול סטריט ג'ורנל" באותה העת.

פורד אמר שהתקרית "פשוט לא התרחשה". הוא שכר את סינגר, וגם עורכי דין אחרים, ואיים לנקוט הליכים משפטיים. בינואר פרסמה מורגן סטנלי הודעה שבה נאמר שפורד לא פוטר בגין "התנהגות מינית לא הולמת".

עוד כתבות

הראל לוקר/ צילום:  צילום :איל יצהר

תלונה על הטרדות מיניות והסתבכות בכיר בפלילים: כל הפרשות שמטלטלות את התעשייה האווירית

ל"גלובס" נודע כי שתי צעירות התלוננו נגד בכיר במערך השיווק של התע"א, ששוהה בהודו, וטענו כי הטריד אותן מינית • תלונה זו מצטרפת לשורת פרישות מסתוריות של בכירים בחברה ולחקירות פליליות סביבה

המגרש שנמכר ברח' הירקון / צילום: שלומי יוסף

ד"ר איתי הס מונה ככונס נכסים למכירת המגרש בירקון 7 בתל אביב

המגרש, המיועד להקמת מגדל מגורים בן 15 קומות ו-70 דירות, יימכר במסגרת הליך פירוק שיתוף ● להערכת גורמים בענף הנדל"ן שווי המגרש נע בין 250-300 מיליון שקל

מוטי בן משה / צילום:אניה בושמן

דור אלון של מוטי בן משה מציגה צמיחה של 24.4% ברבעון

את הרבעון השלישי סיימה החברה עם הכנסות נטו של 1.165 מיליארד שקל ● ה-EBITDA גדל ב-4.2% ל-67.1 מיליון שקל ● במהלך 9 החודשים הראשונים של השנה מחזור המכירות הכולל של חנויות הנוחותעלה ב-8% ל-785 מיליון שקל

נתניהו בדרכו לנאום / צילום: אמיר מאירי

לא יהיה כאן ירח דבש: אחרי התקפלות בנט ושקד, נתניהו עולה למתקפה - עליהם

הגיע תורו של נתניהו להחטיף בחזרה לדברי בנט ● לפני ישיבת סיעת הליכוד צייץ מחשבון הטוויטר שלו "חיילי צה"ל לא מפחדים מאף אחד" ● עוד לעג נתניהו לבנט ושקד כאשר אמר "איני זקוק לפקחים מימין, כביכול. אני שומר על המדינה, על הבטחון, על הילדים שלנו"

מכרה פצלי שמן במישור רותם בנגב /צילום: שותפות רא"מ

שותפות נפט חדשה הונפקה בבורסה: רא"מ גייסה כ-28 מיליון שקל

השותפות מתכננת להקים מתקנים להפקת אנרגיה, אשר יוזנו בפצלי שמן יחד עם פסולת פלסטיק עירונית המיועדת להטמנה

משה בר סימן טוב / יחצ

מנכ"ל משרד הבריאות: עלינו להיערך לגזירות הקיצוצים - ולהקפיא תוכניות "שהביאו להשיגים אדירים"

משרד הבריאות נערך לצמצום תוכניות קריטיות בבריאות, בשל הקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה ● במכתב ששלח היום (ב') מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב למנהלי בתי החולים והקופות, הוא ציין כי בשנת 2019 יצומצמו משמעותית תוכניות לאומיות במערך האשפוז

חברי קבוצת לאופרד בעלי רשת מלונות בראון: ליאון אביגד, ניר ויצמן וניצן פרי / צילום: אור רונן

סופית: בוטל המיזוג המתוכנן של רשת מלונות בראון לשלד הבורסאי הרודיום

בעקבות חשיפת "גלובס": עסקת המיזוג שתוכננה בין הרודיום השקעות לרשת המלונות – לא תצא לפועל ● הסיבה העיקרית לביטולה של העסקה הוא אי מתן אישור לעסקה מצד חברת הכשרה ביטוח של אלי אלעזרא

איילת שקד ונפתלי בנט / צילום: רפי קוץ

בנט ושקד יצרו דרמה לא קטנה, אבל לא רקדו לפי החליל של נתניהו

הצהרת נתניהו, שהייתה חמורה, מפחידה, ואף קראה לציבור הישראלי להקרבה, נתקלה הבוקר בבוז ● לרוחב כל הזירה מבינים שתהליך הבחירות החל, והצדדים מנסים למצב את עצמם, מי דואג יותר מכולם לביטחון המדינה ● פרשנות

בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט / צילום: תמר מצפי

תם ונשלם: ראש הממשלה חתם על העברת מניות המדינה בתעש לאלביט

הסתיימו ההליכים להפרטת תעש: היום (ב') ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו חתם על מתן היתר השליטה במניות תעש מערכות, לרוכשת שלה אלביט מערכות

הכנסת / צילום: גיל יוחנן

המכה הראשונה לקואליציה: חוק עיר דוד עשוי ליפול הלילה

חוק הגנים הלאומיים אמור היה להכשיר בניה למגורים בתוך גנים לאומיים, והכוונה היא לאפשר בניה באיזור עיר דוד וסילוואן, כלומר התנחלות חדשה ● אם פערי ההצבעה בין הקואליציה לאופוזיציה ימשכו בשעות הקרובות, תוכל האופוזציה להפיל את החוק ו/או להביא לכך שהקואליציה תמשוך אותו

בנימין נתניהו/צילום:אלכס קולומויסקי

מנדלבליט לנתניהו: אין בסמכותך לאסוף מידע על עמותות שמאל

ההנחיה נמסרה בתגובה לפנייה של עו"ד שחר בן-מאיר ליועמ"ש, במסגרתה טען בן-מאיר כי נתניהו והממשלה חרגו מסמכותם כשהודיעו בחודש אוגוסט האחרון כי הם פעלו מול האיחוד האירופי לעצירת המימון לגוף הפועל בארץ בשם – "המועצה להגנה על החירויות" ● לדברי לשכת נתניהו הגוף מערער על זכות קיומה של מדינת ישראל

פינוי בינוי

ירושלים: תוכנית פינוי בינוי ל-136 דירות אושרה למתן תוקף

על פי התוכנית, שיזמה חברת קדמת היובל בשותפות קרסו נדל"ן, 28 דירות ישנות בשלושה בניינים ייהרסו לטובת חמישה בניינים בני 7-10 קומות

אסף יצחיאק / צילום: שלומי יוסף

המהפך של סומוטו: קפיצה של 183% ברווח ברבעון השלישי

החברה הציגה הכנסות של 14.3 מיליון דולר, שיפור של 6.7% לעומת הרבעון השני השנה, אולם ירידה של כ-6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ● בשורה התחתונה רשמה סומוטו עלייה ברווח הנקי לרמה של כ-1.7 מיליון דולר

בנימין נתניהו/צילום:אלכס קולומויסקי

כך התנהג שוק המניות המקומי לאחר עליית נתניהו לשלטון

לפי אלכס ז'בזינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב דש, ב-6 מתוך 7 מערכות הבחירות השוק הישראלי השיג תשואה עודפת על השוק האמריקאי חצי שנה אחרי הבחירות ● בשנת 2009 עלייתו של נתניהו לשלטון הביאה ציפיה, שנמוגה בבחירות של 2013 ● ז'בזינסקי: "לבחירות יש השפעה חיובית על הכלכלה מכיוון שהממשלה החדשה יכולה לאמץ צעדים נחוצים אך פחות פופולריים ולטפל בבעיות שנזנחו קודם בתחילת קדנציה"

מיכל הלפרין / צילום: איל יצהר

איך להוריד מחירים ולהגביר התחרות בברוקראז' לסוחרים פרטיים?

כפי שנחשף ב"גלובס", רשות ההגבלים העסקיים ורשות ני"ע פרסמו היום את המלצותיהן לשיפור התחרות ולהסרת חסמים בשוק שירותי המסחר הקמעונאיים, שנשלט על ידי הבנקים, למרות שהם יקרים בהרבה מאשר המתחרים שבבתי ההשקעות

אביגדור ליברמן במסיבת העיתונאים / רפי קוץ

ליברמן תוקף: בנט ושקד נדבקו לכיסא, אין קשר לאחריות וביטחון


שר הביטחון המתפטר האשים את שרי הבית היהודי ונתניהו בכך שהם פועלים משיקולים פוליטיים בלבד, וציין כי יתמוך בהצבעות הקואליציה רק אם יזכה לתמיכה מצדה ליוזמות החקיקה של מפלגתו. יו"ר יש עתיד יאיר לפיד : "קרקס פוליטי". גבאי: "אין כלום מאחורי הדיבורים על הביטחון"

חוות כריית ביטקוין באיטליה/ צילום: רויטרס

שוק מטבעות הקריפטו ממשיך לצנוח, לאחר שבארה"ב חייבו רישום ICO כהנפקות ניירות ערך

(עדכון) שפל של 13 חודשים נרשם במחיר הביטקוין, שירד לרמה של 5,150 דולר, ובשוויו הכללי של שוק המטבעות הדיגיטליים, שצנח מתחת ל-169 מיליארד דולר ● בצעד תקדימי, חייבה רשות ניירות ערך האמריקאית שתי חברות אמריקאיות לרשום את הנפקות המטבעות הדיגיטליים שלהן (ICO) כהנפקות ני"ע ולהחזיר כסף למשקיעים

נטע ברזילי

ורשבסקי נגד קובלנץ: "טעינו בגדול בתמיכה בתאגיד; לא ייתכן להציב את האירוויזיון כבן ערובה של המנכ"ל"

אלדד קובלנץ: "הפקת תחרות זמר אינה חלק מהמנדט של התאגיד" ● יוסי ורשבסקי: "למרות התקציב המנופח שלו, לא הצליח התאגיד להותיר שום חותם. תוצאות הצפייה שלו מבישות"

אבי באום צילום יחצ

חילן צמחה ב-6% בהכנסות וב-10% ברווח הנקי ברבעון השלישי

הכנסות חברת שירותי המחשוב הסתכמו ב-353 מיליון שקל ● הרווח המיוחס לבעלי המניות עמד על 20.4 מיליון שקל

ד"ר זאב פרבמן, עמית גולדשטיין, איתי צידון, ניר פוכטר וירון אינגר / צילום: מנואל גלזר

מייסדי ועובדי לייטריקס מוכרים מניות ב-45 מיליון דולר

מכירת המניות נעשתה כחלק מהשקעה כוללת של 60 מיליון דולר בחברה, שמפתחת אפליקציות לעיבוד תמונות ● החברה מתכננת להכפיל את מספר העובדים ל-300 ● מנכ"ל החברה זאב פרבמן: "העסקה הזאת יוצאת דופן ונותנת הרבה רוח גבית לבנייה של חברה גדולה"