גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ארבע הטעויות שמעסיקים עושים כשהם מגייסים עובדים

מדוע המרדף אחר כישרונות שלא התכוונו לעזוב את מקום עבודתם הוא טעות, ואיזה יתרון יש למועמדים מתוך הארגון על מועמדים חיצוניים למשרה? ● ד"ר פיטר קפלי, מבית הספר למינהל עסקים וורטון, מונה ארבע טעויות נפוצות שארגונים עושים בדרך לאיוש משרות

במקום לראיין מבחוץ, נסו לחפש מועמדים מבית / צילום: Shutterstock
במקום לראיין מבחוץ, נסו לחפש מועמדים מבית / צילום: Shutterstock

חברות נוהגות להצהיר שהנכס החשוב ביותר שלהן הוא האנשים, אך קשה לנחש זאת מאופן התנהלותן של חברות רבות בבואן לגייס עובדים. 

חישבו על כך: חברות מתעלמות ממועמדים מוכשרים ובעלי מוטיבציה גבוהה, ובמקום זאת מתמקדות בגיוס עובדים פחות נלהבים. תהליכי הגיוס רבי-השלבים והממושכים גורמים לכך שמשרות פנויות נותרות לא מאוישות זמן רב יותר מהנדרש, ויוצרים תחושת ניכור בקרב המועמדים.

לעתים קרובות אין לאף אחד מושג אם התהליך בכלל עובד, כלומר, האם החברה איתרה את האדם המתאים ביותר לתפקיד.

נראה שמדיניות גיוס העובדים של חברות מבוססת על מאפיין אחר: הוצאות. זו אחת הדוגמאות הבולטות לאופן שבו חברות חוסכות בגרושים היכן שלא צריך לחסוך ומבזבזות סכומים גדולים היכן שהדבר לאו דווקא נחוץ. העלויות אכן גבוהות, כיוון שמשרות לא מאוישות פוגעות בתוצאות ובעובדים בטווח הקצר, והביצועים התאגידיים ארוכי הטווח מידרדרים כשהחברה אינה שוכרת את המועמדים הכשירים ביותר.

כל חברה יכולה להימנע מהמלכודות האלה ולשכור עובדים באופן חכם יותר, בתנאי שהיא מכירה בשגיאות הנפוצות שמהן עליה להיזהר.

1. האם תהליך הגיוס שלכם עובד? לרוב החברות אין מושג.

לדברי חברת המחקר גרטנר, פחות מ-25% מהמעסיקים הגדולים עוקבים אחר ההצלחה או הכישלון של הליך הגיוס שלהם כדי לוודא שאכן גויסו עובדים מתאימים.

הנתון שמודדים, ואחריו עוקבים באופן אובססיבי מעסיקים רבים, הוא עלות גיוס העובדים והזמן שצורך התהליך הזה. חישבו על זה לרגע: זה כמו שמחלקת השיווק תדווח לכם כמה עלה קמפיין שיווק ובאיזו מהירות היא יצרה אותו בלי לדווח לכם אם הייתה לו השפעה כלשהי על המכירות.

חברות רבות טוענות שלאחר מעשה קשה לאמוד את איכות העובדים שגויסו, אך מספר רב של חברות מצאו דרך לעשות משהו - הן לפחות בודקות אם סיכויי העזיבה של עובדים שרשמו ביצועים טובים יותר במבדקי הליך הגיוס נמוכים יותר, או אם הסיכויים שעובדים אלה יזכו לקידום או להערכות ביצוע טובות יותר גבוהים יותר. זה יותר טוב מכלום.

כמובן, כדי לערוך סוג כזה של בדיקה חייבות החברות לבצע מלכתחילה הערכות אובייקטיביות של המועמדים, וחברות רבות אינן עושות זאת. 48% בלבד מהחברות שנסקרו בידי ERC, המתמחה בייעוץ משאבי אנוש, הכשרה ומחקר, אמרו כי בדקו אם למועמדים יש הכישורים, הידע המקצועי או היכולות לבצע את התפקיד שאליו ביקשו להתקבל.

אם לא די בכך, הרי שבדיקות כאלה אינן מועילות לחברה אם הממונים על גיוס עובדים אינם מסתמכים על מידע זה בהחלטותיהם. אחד המחקרים העלה שמנהלי כוח-אדם שפועלים לעתים קרובות בניגוד לתוצאות מבחני ההתאמה לתפקיד - ובמקום זאת סומכים על השיפוט שלהם - שוכרים בדרך כלל עובדים גרועים יותר ממנהלי כוח-אדם שמתבססים על תוצאות המבחנים, על פי מאמר שפרסמו ב-2018  מיטשל הופמן מבית הספר למינהל עסקים באוניברסיטת טורונטו, ליזה ב. קאהן, שנמצאת כיום באוניברסיטת רוצ'סטר, ודניאל לי מ-MIT בכתב העת Quarterly Journal of Economics.

2. כל כך הרבה מועמדים פנימיים, והחברות מתעלמות מהם

מה שמפתיע עוד יותר הוא שהמעסיקים אינם מחפשים בכלל מועמדים מתוך החברה לתפקידים שהתפנו. על פי כמה אומדנים, כשליש בלבד בממוצע מהמשרות הפנויות מאויש באמצעות קידום עובדים, העברת עובדים ומהלכים פנימיים אחרים.

קל להבין כיצד זה קורה. 28% בלבד מהממונים על גיוס עובדים מוכשרים מדווחים שמועמדים פנימיים הם מקור חשוב לאיוש משרות פנויות, על פי סקר של לינקדאין מ-2016. פחות משליש מהמעסיקים דורשים שהמנהלים יפרסמו משרות פנויות בקרב עובדי החברה לפני גיוס עובדים מבחוץ, כפי שגילתה ERC בסקר שלה מ-2017.

זאת למרות הראיות שמצביעות על כך שמועמדים פנימיים הם טובים וזולים יותר במונחי ביצועים, על פי מחקר שפרסם פרופסור מתיו בידל מבית הספר למינהל עסקים וורטון ב-2011 בכתב העת Administrative Science Quarterly.

נוסף על כך, איוש משרות פנויות באמצעות מינוי עובדים קיימים, ובייחוד באמצעות קידומם, מאותת לעובדי החברה שיש הזדמנות קידום. זה גורם חשוב בשימור עובדים.

3. חברות רוצות יותר מדי מועמדים שלא בהכרח רוצים אותן

אחת ההתפתחויות המוזרות ביותר במאמצי החברות לגייס עובדים מבחוץ היא הקיבעון הנוכחי על מה שמכונה "מועמדים פסיביים" - מועמדים שלא מתכננים לעזוב את מקום עבודתם הנוכחי.

הרעיון החכם לכאורה מאחורי ההתנהלות הזאת הוא שמשהו חייב להיות לא בסדר אצל עובד שרוצה לעזוב את מקום עבודתו הנוכחי. אך ראו את תוצאות סקר לינקדאין מ-2014. הסקר העלה שהגורם מספר אחת שיכול לעודד מועמדים פסיביים לעזוב את מקום עבודתם הנוכחי הוא שכר גבוה יותר, בעוד שבקרב אנשים שמחפשים עבודה חדשה באופן אקטיבי המוטיבציה החזקה ביותר היא תפקיד טוב יותר והזדמנויות קריירה. מחפשי עבודה אקטיביים דיווחו גם שהם יותר ממוקדי קריירה ומעורבים בחיפוש אחר מידע שיסייע להם לשפר את ביצועיהם המקצועיים. רובם אמרו שהם מרוצים ממקום עבודתם הנוכחי. עובדים אלה היו מעוניינים בשינוי מקום עבודה כיוון שהם שאפתניים יותר, ולא בגלל שהם מתקשים בביצוע תפקידם. אך "גיוס מועמדים פסיביים" גובר על "גיוס מועמדים בעלי כישורים גבוהים" בסולם העדיפויות של מגייסי כוח-האדם שהשתתפו בסקר לינקדאין ב-2015.

4. התהליך עצמו לוקה בחוסר יעילות מובנה

הבעיה האחרונה בגיוס עובדים טמונה בהליכים האדמיניסטרטיביים של הגיוס.

האפשרות להגיש מועמדות באופן אלקטרוני הציפה את המעסיקים בקורות-חיים, וחברות החלו להשתמש בתוכנה שמסננת מועמדויות בזול ובמהירות, ובמקרים רבים גם באגרסיביות מופרזת. שיטה זו הפכה לחור שחור מבחינת המועמדים משום השילוב של דרישות מחמירות להצגת מועמדות כדי לא להיפסל בידי תוכנת הסינון, וחוסר העניין המסווה של החברות במחפשי עבודה אקטיביים. בעשר השנים האחרונות הולך ומתארך הזמן שלוקח לחברות לאייש משרות. כמה כלכלנים רואים בכך סימן להידוק שוק העבודה, אך ההסבר הפשוט יותר - שסקרי המעסיקים מאששים אותו - הוא שלהליך בחירת המועמדים נוספו  שלבים חדשים: סבבי ראיונות רבים יותר, בדיקות סמים ובדיקות רקע, וכן חוסר יעילות כללי בהשגת אישור גיוס עובדים מהממונים על הוצאות החברה, שמעדיפים צוות עובדים מצומצם.

מחקר שערכה Indeed.com ב-2015 העלה שמועמדים נרתעים מהצורך לגבור על מספר כה רב של מכשולים. מספר האנשים שהגישו מועמדות לעבודה צנח ב-50% כשמספר השאלות בטפסים מועמדות מקוונים עלה על 30. מועמדים מדווחים שגם כשהם מקבלים הצעת עבודה, העיכובים בתהליך הם גורם חשוב בשיקול אם לקבל את התפקיד המוצע, על פי סקר מ-2012 שערכה חברת השמת כוח-האדם רוברט וולטרס.

אחת הדרכים לעקוף עיכובים אדמיניסטרטיביים כאלה היא המנהג הנפוץ לבצע מיקור חוץ של כל, או חלק, מהליך גיוס העובדים ולהפקידו בידי מומחים. למרבה הצער, הדרישה לגייס עובדים טובים יותר אינה נמצאת בראש רשימת הדרישות שמציגים לקוחות לספקיות מיקור החוץ, על פי מחקר מ-2014 שערכו יחידת Futurestep של חברת הייעוץ Korn Ferry בשיתוף עם המגזין HRO Today. המעסיקים מתמקדים יותר בקיצור התהליך ובקיצוץ העלויות.

עוד כתבות

בונים מחדש האתגרים של ענף הנדלן / צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב, שאטרסטוק

הבעיות הבוערות של שוק הדיור: איך לטפל בתחום ההשכרה ומה עושים עם קרקעות חקלאיות

איך ייראו הבתים במציאות שבה אנשים רבים יעבדו מהבית, האם ההבטחות על קידום הפריפריה יהפכו למציאות ואיך ניתן להזרים מזומנים למשק בעזרת הגדלת מינוף ● בונים מחדש - האתגרים של ענף הנדל"ן, כתבה חמישית ואחרונה בסדרה

שביל הסלט / צילום: מיטל סטרז

רק החודש, הכול בעשר: פסטיבל תיירות בנגב, ברוח התקופה

סיורים חקלאיים וקטיף עצמי, סדנאות אצל אומנים, מרכזי מבקרים וחוות, פעילויות ספורט וטיולים מודרכים

בניין רשות המסים בירושלים / צילום: איל יצהר

מתחמם הקרב בין רוכשי הדירות לרשות המסים: עד מתי ניתן לתקן שומת מס שבח?

בבתי המשפט נידונים כמה מקרים הקשורים למגבלת הזמנים לתיקון שומות מס שבח ומס רכישה ● החוק קובע ארבע שנים, רשות המסים יכולה להאריך, אבל לרוב בוחרת שלא

ראג'ה קודורי, מנכ"ל קבוצת הארכיטקטורה, הגרפיקה והתוכנה באינטל / צילום: דוברות אינטל

ראש בראש עם אנבידיה ו-AMD: אינטל נכנסת לשוק המעבדים הגרפיים

בסוגיית המשך הייצור הבהירה אינטל: "נמשיך להשקיע בטכנולוגיות ייצור עתידיות של אינטל. לא חוששים שנפגר אחרי המתחרים" ● אינטל חשפה את המעבד החדש "אלדר לייק", המפותח בישראל ושלטענתה יהיה "המוצר הטוב ביותר של אינטל אי פעם בכל הקשור לביצועים מול צריכת חשמל"

יורש העצר של איחוד האמירויות מוחמד בן זאיד / צילום: AP

ההסכם עם איחוד האמירויות: פוטנציאל כלכלי ענק מול העולם הערבי כולו

הקשרים והיחסים שהתקיימו עד כה בין ישראל לבין העולם הערבי היו ברובם מתחת לפני השטח, ופה ושם יצאו לאור ● כעת, לאחר ההסכם עם איחוד האמירויות, האפשרויות הנפתחות בשווקים הערביים עבור החברות הישראליות הן עצומות ועשויות להגדיל באופן דרמטי את הייצוא הבינלאומי, ולכאן נכנס היתרון הכלכלי האמיתי של ההסכם

שיגור הלוויין של איחוד האמירויות / צילום: AP Photo, AP

עם לוויין בדרך למאדים ועם כור גרעיני חדש ונוצץ, האמירויות אומרות שלום

על סף יום הולדתו ה-50, איחוד האמירויות מפתח יומרות גלובליות נועזות ● הוא נוסד כדי להציל שבע נסיכויות חלשלשות, עכשיו הוא מנסה להציל את המזרח התיכון מאיראן ומבעלי בריתה

נתב"ג / צילום: שאטרסטוק

הנה רשימת המדינות הירוקות מהן תותר הכניסה לישראלים ללא בידוד

הנכנסים לישראל יצטרכו למלא טופס דיווח כניסה לישראל במהלך 24 ‏השעות שלפני הטיסה ● איטליה, גאורגיה, ניו זילנד, קנדה, דנמרק, אנגליה ופינלנד אלו חלק מהמדינות

בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press

נעילה מעורבת בוול סטריט: מניית רשת בתי הקולנוע AMC זינקה ב-14.4%

לראשונה מפרוץ הקורונה, דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב ירדו מתחת למיליון ● מדד הפוטסי הבריטי הוביל את הירידות באירופה ● סיסקו צנחה ב-11.5% לאחר הדוחות בשל תחזית מאכזבת ● אפל קפצה לרמת שיא, אמזון מחקה את העליות

כיתה בבית ספר יסודי בתל אביב, מסודרת לשמירת מרחק בין תלמידים / צילום: Sebastian Scheiner, Associated Press

"חסר ציוד היקפי ומחשבים ניידים - ואנחנו זקוקים לעזרה"

רכזת תקשוב בבית ספר במרכז הארץ מתארת את מצב ההיערכות בבית הספר שלה לקראת שנה הבאה ● מה יבוא על חשבון מה, ואיך אפשר לעזור

שר האוצר ישראל כ"ץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

צעד לעידוד השקעות: האוצר הודיע על "פחת-מואץ" בהיקף של כ-2 מיליארד שקל

במסגרת הוראת שעה יקבע, כי מכונות וציוד המשמשים לפעילות יצור בתחומי התעשייה בישראל יהיו זכאים לקבל פחת בשיעור כפול משיעור הפחת לו היו זכאים בגין נכסים אלו, ובלבד שסך כל הפחת לא יעלה על מחירו המקורי ובהתאם לתנאים שנקבעו בהוראת השעה

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

ת"א ננעלה בירידות: מדד הבנקים צנח ב-2%, קמהדע קפצה בכ-8%

מדד ת"א 35 רשם ירידה של 0.69% ומדד ת"א 90 השיל 0.08% ● ירידות בבורסות אירופה ● מניית בנק הפועלים איבדה 2% לאחר הדוחות ● סומוטו צנחה בכ-15%

בניין באור יהודה שבו יש דירות דיור ציבורי/ צילום: תמר מצפי

מחירי הדירות ירדו בחצי אחוז, אך הציבור רוכש נכסים זולים

ברבעון הראשון שלה בישראל, הקורונה הביאה לירידת מחירים של חצי אחוז, אך בלטה בעיקר בהשפעתה על מחירי העסקאות שירדו ב-6%; הדבר מעיד על כך שהרוכשים כיום מתרחקים מנכסים יקרים

אבי גבאי ורן גוראון / צילום: כדיה לוי ושלומי יוסף, גלובס

המכרז עבר בשלום אבל הדם הרע בין המפעילים יישאר עוד הרבה זמן

מכרז הדור החמישי הסתיים בתוצאה סבירה בהחלט, אך סלקום שמשלמת הרבה יותר יקר מכולם יודעת בדיוק מי שיחק נגדה מלוכלך בעוד היא, שיכלה לפעול בצורה דומה, נמנעה מכך

כיכר המדינה, ת"א / צילום: גיא ליברמן, גלובס

בדרך לעסקת מימון חוץ בנקאי ענקית בכיכר המדינה בתל אביב

בעלי הזכויות הפרטיים בקרקע חתמו על מזכר הבנות למימון בגובה של כ-1.8 מיליארד שקל מול חברת ברקת ● כלל ביטוח תיקח אף היא חלק במימון ● בפרויקט מתוכננים להיבנות שלושה מגדלים ובהם 450 דירות

מלון דוד המלך. כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / צילום: יורם אשהיים

למה חודש יוני היה מצוין לקבלנים, וה"מכה" של המשקיעים. כותרות הנדל"ן

נתונים שפרסם האוצר לרבעון הראשון מספקים תמונה עגומה עבור משקיעי הנדל"ן ● את מי מינה השבוע השר דרעי לעמוד באחת מוועדות התכנון החשובות בישראל, איך במלון המלך דוד הירושלמי מתמודדים עם הקורונה, וב"כסף בקיר" קיימנו דיון סביב השאלה האם זה הזמן הנכון להשקיע בחנות

קו הרקיע של דובאי / צילום: שאטרסטוק

מקפצת יחסי הסחר: אלו ההיבטים הכלכליים של נרמול היחסים עם איחוד האמירויות

הנורמליזציה עם אחוד האמירויות תפגיש את המגזר העסקי הישראלי עם מושגים ונורמות שעד כמה לא היו מוכרות במחוזותינו ● ההסכם עשוי לשמש כמקפצה לכינון יחסי סחר עם שכנותיה של איחוד האמירויות, וגם לתיירות שלנו צפוי שיפור משמעותי, בעיקר לאחר משבר הקורונה

פורטנייט / צילום: shutterstock

"פורטנייט" נגד אפל וגוגל: תובעת את ענקיות הטק על שהסירו את המשחק מהחנויות שלהן

פורטנייט הציעה למשתמשיה שירות שיאפשר להם לשלם ישירות לחברה, תוך כדי מעקף של גוגל ואפל, ובתגובה החברות הורידו את המשחק מחנויות האפליקציות ● בתגובה, החברה יצאה לקמפיין ברשתות החברתיות ותובעת את ענקיות הטק

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

יציבות בוול סטריט; S&P 500 נושק לשיא, הזהב שבר רצף עליות של 10 שבועות

שירות הדואר האמריקאי עדכן על העלאת מחירים זמנית ● המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ביולי בשיעור הנמוך מהתחזיות ● אפל קרובה לשווי של 2 טריליון דולר ● בריטניה הכריזה על בידוד של 14 ליום לנכנסים אליה משלל מדינות אירופאיות

האריס וביידן בעימות בין המתמודדים הדמוקרטים על מועמדות המפלגה לנשיאות ארה"ב / צילום: Paul Sancya, Associated Press

אם אנשי הקמפיין של ביידן לא יתעשתו, הוא עלול למצוא את עצמו בשידור חוזר

הבחירות לנשיאות ארה"ב ייערכו בעוד שלושה חודשים, נצח במונחי בחירות, אך כבר עכשיו ניתן לזהות מגמות שונות בניהול הקמפיינים מצד שני המתמודדים ● למרות נקודת המוצא החלומית, ביידן עדיין בשלב למידת החומר ומולו פועלת מכונה משומנת

התעלומה / עיצוב: אפרת לוי, גלובס

הסחיטה, היחסים הסודיים והמכתב שהוסתר מתחת לכיסא

ד"ר שחאדה נפגש עם מנכ"ל הבנק ומציע לו פיילוט חדשני שכולל שיתוף פעולה עם הסטארט-אפ של עומר לרנר ● במקביל פונה לשחאדה אנדריי אומנסקי ומציע פיילוט משלו ● במשרדו של ניר לאון מתגלה מכתב מבוהל שמיועד לראם סבאג ● התעלומה: חידה בלשית בהמשכים