גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בבורסת ת"א; פוקס צנחה, מניות הקנאביס זינקו

פוקס צנחה 3.3% לאחר שעברה להפסד של 9.4 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה ● מניות הקנאביס אינטרקיור, הרודיום, קנאשור וטוגדר בלטו בעליות ברקע לדיווח בסוף השבוע שעבר כי סגן שר הבריאות צפוי להוציא את הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים

הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:27

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל ביציבות ובמגמה מעורבת, כאשר ת"א 35 עלה ב-0.18% ומנגד מדד ת"א 90 איבד 0.17%. מדד הבנקים עלה ב-0.6%.

מניית פוקס איבדה 3.3% במחזור השני בשוק וזאת לאחר שחברת האופנה עברה להפסד ברבעון הראשון. 

מניות הקנאביס אינטרקיור , הרודיום , קנאשור  , יו ניבו  וטוגדר  בלטו בעליות על רקע הדיווח לפיו סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שוקל להוציא את הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים עבור חלק מההתוויות. 

חברת וויטסמוק , דיווחה היום, כי חברת בטר, חתמה על מזכר הבנות עם תאגיד תאילנדי להקמת חברה משותפת לגידול, ייצור, מחקר והפצה של קנאביס רפואי בהשקעה כוללת המוערכת בכ-4 מיליון דולר, שיקנו לבטר 28.6% בהחזקות החברה המשותפת. התאגיד התאילנדי יחזיק כ-66.7% וצדדים שלישיים עוד כ-4.7% מהאחזקות.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-460 מיליון שקל.

15:00

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת, כאשר ת"א 35 עולה ב-0.2% ומנגד ת"א 90 מאבד 0.2%. מדד הבנקים עולה 0.5%. 

מניית פוקס מאבדת יותר מ-3% לאחר פרסום הדוחות, לפיהם חברת האופנה עברה להפסד ברבעון הראשון. 

מניות הקנאביס בולטות בעליות, יו ניבו  מזנקת ב-10%, הרודיום השק ם קופצת ב-6% ומניית טוגדר  מזנקת ב-12%. הרקע לעליות מיוחס לדיווח לפיו סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שוקל להוציא את הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-360 מיליון שקל בלבד.

מניית חברת הנדל"ן אמות , שנמצאת בשליטת אלוני חץ, עולה בכ-1.5% ומשלימה עלייה של כ-3% בשבוע האחרון. ביום רביעי האחרון פרסמה החברה את דוחותיה הכספיים, שבהם הציגה שיפור ברווח התפעולי נטו (NOI) וברווח התפעולי התזרימי (FFO) ברבעון הראשון של 2019.

12:50

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות, ובמחסור נמוך כיאה לימי ראשון. מדד ת"א 35 ללא שינוי, ת"א 90 מאבד 0.4%. פוקס  צונחת בכ-6% לאחר הדוחות. בלאומי שוקי הון מציינים כי התוצאות חלשות אך התגובה של השוק חריפה מדי".

מניות הקנאביס אינטרקיור , הרודיום השק , קנאשור , יו ניבו  וטוגדר  בבורסה בתל אביב בולטות בעליות שערים. ביום חמישי האחרון פורסם כי סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, צפוי להוציא את הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-220 מיליון שקל.

11:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות על רקע המשך עונת הדוחות ובהמתנה לקריאת כיוון מבורסות העולם. מדד ת"א 35 עולה 0.1%, ת"א 90 משיל 0.2% ומדד הבנקים עולה ב-0.3%.

חברת האופנה פוקס  עברה להפסד של 9.4 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019, וזאת בעיקר בשל עיתוי חג הפסח שמכירותיו יירשמו השנה ברבעון השני. 

מניות הקנאביס אינטרקיור , יו ניבו , טוגדר , הרודיום השק  וקנאשור  בולטות בעליות.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-130 מיליון שקל בלבד.

09:45

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב נפתח ביציבות, כאשר מדד ת"א 35 משיל 0.1%, מדד הבנקים עולה ב-0.2%. 

מניית נייס  עולה ב-2% בהמשך לעליות ביום המסחר האחרון אחרי הדוחות, טאואר  סוגרת פער ארביטרז' שלילי של 3.7%, מניית הקנאביס יו ניבו  מזנקת בכ-7%, אינטרקיור  מטפסת בכ-4.5%.

חברת הקנאביס טוגדר  הודיעה כי החברה הגרמנית איתה חתמה על הסכם אספקה, קיבלה אישור לייבא לגרמניה 160 ק"ג תפרחות מיובשות של קנאביס.

חברת הקנאביס מדיוי  מנהלת משא ומתן מתקדם לשותפות בחברה מקדונית שתעסוק בגידול Hemp (אחד מהזנים של קנאביס המאופיין בריכוז גבוה של CBD) בשטח של 1,500 דונם במקדוניה.

מנהל התחבורה השוודי הכריז על זכייתה של אלקטריאון  במכרז להדגמת טכנולוגיית כביש חשמלי בשוודיה. העלות הכוללת המוערכת של הפרויקט הינה כ-45 מיליון שקל, כאשר ממשלת שוודיה צפויה לממן כ-35 מיליון שקל מעלות הפרויקט, ויתר הפרויקט צפוי להיות ממומן בשווה כסף על ידי חברי הקונסורציום.

06:30

יום המסחר הראשון בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר בצל הנעילה השלילית בוול סטריט ביום שישי האחרון. בסוף שבוע המסחר ארה"ב המדדים ננעלו בירידות כאשר מדד הנאסד"ק נפל בכ-1%, S&P 500 איבד 0.6%, ודאו ג'ונס ירד ב-0.4%.

נייס חוזרת עם פער ארביטרז' חיובי של 2%, לאחר הזינוק בשוף השבוע האחרון בוול סטריט נוכח הדוחות הטובים, טאואר חוזרת עם פער שלילי של כ-4%, ומניית טבע חוזרת עם פער חיובי מזערי של 0.2%.

ביום חמישי ננעל המסחר בבורסה בתל אביב בעליות חדות, כאשר מדד ת"א 35 זינק ב-1.7%, כך גם מדד הבנקים, מדד ת"א 125 עלה ב-1.5%, ומדד ת"א 90 טיפס ב-1.1%. עם זאת, בסיכום השבועיים האחרונים, מדד ת"א 35 איבד 1.2%, מדד ת"א 90 עלה ב-1.9% (ומתחילת השנה זינק ב-14.6%), ומדד ת"א ביומד ירד בשבועיים האחרונים ב-6.9% בשל נפילתה של מניית טבע בכ-24% בעקבות תביעת ענק שהוגשה בנסגרת פרשת תיאום המחירים בארה"ב.

אנלייט אנרגיה, הנסחרת במדד ת"א 125, זכתה במכרז רשות החשמל להקמת מתקני ייצור פוטו וולטאים על גבי גגות ומאגרי מים בהספק מצטבר של 14 מגה-וואט (במונחי AC, השקולים על פי תכנון החברה להספק מותקן של כ-19 מגה-וואט DC). בכוונת החברה לפעול למימוש זכייתה במכרז באמצעות הקמת מספר פרויקטים של מערכות סולאריות צפות על גבי מאגרי מים, כחלק מצבר פרויקטים גדול יותר שהחברה מפתחת בתחום זה. החברה מעריכה כי תחזיק במתקנים נושא המכרז בשותפות עם בעלי הזכויות בקרקעות המאגרים, וכי אחזקותיה לא יפחתו מ 50%. התעריף שנקבע בתום המכרז הינו 23.33 אג' לקוט"ש (צמוד למדד) לתקופה של כ-25 שנים ממועד חתימת ההסכם. על החברה להעמיד ערבות בנקאית להקמת ההספק בסך של 2.1 מיליון שקל. 

חברת מיי סייז הדואלית דיווחה על הסכמי מסחר ראשונים ל-MySizeID המספקת טכנולוגיה מקוונת למדידת מידות לענף האופנה הקמעונאי.

אשטרום נכסים וש.י.ר שלמה נדל"ן חתמו על חוזה למכירת מבנה משרדים בעיר פרנקפורט שבגרמניה, תמורת כ-160 מיליון שקל (כ-40 מיליון אירו). כל אחת מהשותפות מחזיקות ב-50% מהנכס. הנכס הינו בניין משרדים בשטח בנוי של כ-11.3 אלף מ"ר בן-6 קומות, המושכר ברובו ללשכת התעסוקה של פרנקפורט. בגין העסקה, צפויה כל אחת מהחברות ליהנות מתזרים מזומנים פנוי, לאחר פירעון חוב שכנגד הנכס הנמכר, בסך של כ-50 מיליון שקל (כ-12.2 מיליון אירו). כמו כן, כל אחת מהחברות תרשום עם השלמת העסקה רווח לפני מס בסך של כ-24 מיליון שקל.

עוד כתבות

דפנה הקר / צילום: יונתן בלום,

"צריך להיאבק שלא תהיה מדינת הלכה": המשפטנית דפנה הקר בשיחה פתוחה על פמיניזם ומערכת המשפט

פרופ' דפנה הקר, ראשת התוכנית ללימודי נשים ומגדר בפקולטה למדעי הרוח באונ' ת"א, כמו שלא הכרתם ● על התקיפה המינית בילדותה ("אירוע מכונן בחיי"), על פמיניזם ("אני מאוימת כל הזמן ע"י ארגוני גברים") ועל החרדה לדמוקרטיה: "זכויות אדם הפכו להיות משהו שמזוהה עם מחנה אחד"

משה כחלון / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

הלמ"ס מעדכנת למטה את צמיחת המשק ברבעון הראשון

עפ"י האומדן השני שפורסם היום, המשק צמח בשלושת החודשים הראשונים של השנה ב-3.3%, ללא יבוא כלי רכב, לעומת 3.7% באומדן הקודם ● היבוא זינק ב-14.6%

גלובלקוין (Globalcoin) של פייסבוק / הדמיה: Shutterstock

בציפייה להשקת המטבע של פייסבוק: הביטקוין מזנק לשיא של 13 חודשים

(עדכון) לפי דיווחים לא רשמיים, ביום שלישי הקרוב צפויה פייסבוק להכריז על המטבע הדיגיטלי שלה ● שער הביטקוין מטפס הבוקר מעל לרמה של 9,300 דולר לראשונה מאז 10 במאי 2018 ● בחודש האחרון זינק הביטקוין ב-30% והוסיף כ-2,000 דולר למחירו, לפי נתוני אתר CoinMarketCap

חנות המשביר לצרכן / צילום: בר אל

המשביר, הרבעון הקשה והחוב: האם הסוף יהיה טוב?

מהם סימני האזהרה שהגדירה רשות ניירות ערך לשאלה האם קיים חשש שחברה לא תשרת את חובותיה, והיכן ניצבת המשביר ביחס אליהם? ● למה נתוני התזרים של המשביר מטעים, ומדוע הרשת לא מפרסמת תזרים מזומנים חזוי לשנתיים הקרובות?

ארנון בר–דוד/ צילום: תמר מצפי

המשבר בקרנות הפנסיה הוותיקות: ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה כללי במגזר הציבורי

על רקע הפגיעה בקצבאות הגמלאים המבוטחים בקרנות הפנסיה הוותיקות, ההסתדרות אישרה הכרזת סכסוך עבודה בכל המגזר הציבורי ● יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אסור לפגוע בגמלאים. אנו נערכים לשביתה" ● הסתדרות המורים הצטרפה להסתדרות והכריזה אף היא על סכסוך עבודה

בינה מלאכותית / שאטרסטוק

חוקרים מפתחים כלי שיחזה מראש סכסוכים בעקבות מחסור במים

הכלי - אותו מפתחת "השותפות למים, שלום וביטחון" (WPS), שותפות בין מספר ארגונים בתמיכת משרד החוץ ההולנדי - ישתמש במידע שנאסף מלוויינים של נאס"א ושל סוכנות החלל האירופית כדי לנטר מאגרי מים ברחבי העולם, וכן במידע של ממשלות, ארגונים בינלאומיים וגופי מחקר ובטכנולוגיות חישה מרחוק, למידת מכונה ועיבוד של ביג דאטה, כדי לחזות מראש את הקונפליקטים עד שנה מראש

ענת גואטה יור רשות ניירות ערך / צילום: שלומי יוסף

למרות אזהרות רשות ני"ע: הגוף שמשיק קרן ש"תשאף לתשואה של לפחות 7.5%"

למרות אזהרת רשות ניירות ערך מפני מניפולציות ובעיות במאמצי שיווק של קרנות השקעה, יום לאחר מכן בהלמן אלדובי יוצאים בסבב גיוס לקרן חוב ציבורית תוך פרסום שמאתגר את ההוראות ● בעקבות פניית "גלובס", בהלמן אלדובי שינו את נוסח ההודעה

רכבת ישראל / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

בשל תקלה: רכבת עם 300 נוסעים נתקעה למשך דקות במנהרה בדרך מירושלים

מוקדם יותר הבוקר, תקלה במערך רכבת אחר הורידה את התדירות בקו, וכעת נוסעת בו רכבת אחת לשעה לכל כיוון

קורקינט lime / צילום: מיכל רז חיימוביץ'

אלה הכללים של עיריית תל אביב להסדרת התחבורה השיתופית בעיר

ההסדרה תיכנס לתוקף ב-1 באוגוסט, ואז תדרשנה החברות לקבל היתר הפעלה זמני, למשך חצי שנה ● במכרז ההסדרה הגבלה של מספר הכלים ל-2,500 לכל מפעיל ● אסור יהיה לחסום עם הכלים מדרכות או כניסה לחנייה וייאסר גם להפעיל אזעקה בשעות הלילה, בין 23:00 ל-7:00

רונן סמואל / צילום: יחצ

"ההיענות הייתה מדהימה - פי 5 ממה שביקשנו": קורנית מגייסת עד 137 מיליון דולר בנאסד"ק

לחתמים ניתנה אופציה לרכוש מניות במחיר ההנפקה לתקופה של 30 יום, כך שהתמורה הכוללת של ההנפקה - 119 מיליון דולר - עשויה לגדול ב-18 מיליון דולר

יואל עזרזר, מנכ"ל קדישא רעננה לשעבר / אינפוגרפיק: יח"צ

מנכ"ל קדישא רעננה לשעבר ישיב כמיליון שקל לחברה

ביה"ד לעבודה קבע כי יואל עזרזר ישיב לחברה קדישא סך של כמיליון שקל בגין הטבות שקיבל שלא כדין, לאחר שמימן ביטוח בריאות לכלל משפחתו על חשבון החברה, נטל כספים במזומן של עובדים שנועדו לחופשות ועשה שימוש ברכב החברה שלא כדין

חמקן f 35/ צילום: יחצ

דיווח: פגמים קשים במטוסי F-35 מסכנים בטיחות טייסים

מסמכים של הפנטגון שהודלפו מגלים: הזרמה ישירה של דלק למבער האחורי של המטוס כדי לטוס במהירות על-קולית עלולה להתיך את המעטה החמקני ולפגוע בשלדת המטוס ● חלק מהפגמים ידוע ליצרנים כבר שנים, אך לא דלף לציבור ● ישראל היא אחת מהרוכשות הגדולות של מטוסי התקיפה החמקניים, והיא שוקלת אופציה לרכישת עשרות מטוסים נוספים

איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס  / צילום: עינת לברון	,

בגלל הצפי לירידה משמעותית במסירות כלי רכב ב-2019 ושחיקה ברווחיות: אופק הדירוג של אג"ח קרסו מוטורס שונה ל"שלילי"

מידרוג: אם לא יחולו שינויים מהותיים, דירוג קרסו "עלול לרדת תוך 12-18 חודשים" ● בחברת הדירוג צופים "שחיקה נוספת ברווחיות החברה בשנת 2019, במידה שעלולה לעלות על הערכותינו הקודמות"

גיל קוטלר \ צילום: תמר מצפי

לאחר המנכ"ל לפידות: גם סמנכ"ל הכספים של אי.די.בי, גיל קוטלר, עשוי לפרוש מתפקידו

המצב הפיננסי המאתגר שאליו נקלעה הפירמידה של אי.די.בי בחודשים האחרונים כבר הביא בשבוע שעבר להתפטרות שולם לפידות ● קוטלר, שהצטרף לקבוצה לפני כשלוש שנים, שימש בעבר כמנהל הכספים ומשנה למנכ"ל גזית גלוב

יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר פארמה הנכנס / צילום: יחצ טוגדר פארמה

חברת הקנאביס טוגדר ביצעה הנפקה על בסיס תשקיף מדף: תנסה לגייס 7.5 מיליון שקל במניות ואופציות

מניית טוגדר צנחה כ-7% בבורסת ת"א, על רקע הדיווח שלה על ההנפקה ● חברת קנאשור מבטלת את ההסכם עם קניקה, שלא גייסה את ההון הדרוש לעמידה בהסכם ● אינטרקיור חתמה על הסכם מסחרי בגרמניה

סטנלי פישר / צילום: איל יצהר

סטנלי פישר: "הפד העלה את הריבית בדצמבר בגלל שטראמפ קרא לו לא להעלות ריבית"

נגיד בנק ישראל לשעבר, ששימש גם המשנה ליו"ר הפדרל ריזרב, בהתבטאות לא שגרתית בצל ויכוח סוער: הפד נתון ללחצים פוליטיים ● מעריך כי הנשיא טראמפ לא ימנה את יו"ר הפד ג'רום פאוול לכהונה נוספת אם ינצח בבחירות 2020

הבורסה בת"א/ צילום: בז רתנר, רויטרס

סגירה בבורסה בת"א: האג"ח של אידיבי צללו ב-7%

ת"א 35 איבד 0.3%, מדד הבנקים עלה ב-0.4% ● אחרי עזיבתו של שולם לפידות, סמנכ"ל הכספים של אי.די.בי שוקל פרישה והאג"חים צנחו ● טבע סגרה פערי ארביטרז' שליליים מוול סטריט ● טוגדר השלימה צניחה של 75% מאפריל אשתקד בצל כוונתה לגייס 7.5 מיליון שקל

בנייה בנתיבות, בשבוע שעבר / צילום: דייגו מיטלמן

אזהרת הצפה של הכלכלנית הראשית למשקיעי הנדל"ן בנתיבות

ועוד תופעה: מחיר למשתכן הגדיל את רכישת הדירות יד שנייה אצל זוגות צעירים ● סקירת הכלכלנית הראשית מתייחסת לרבעון האחרון של 2018 והיא מפורסמת באיחור ניכר, ואולם יש בה לא מעט ניתוחים שחשובים גם לאמצע 2019

יוסי ורשבסקי / צילום: איל יצהר

מנכ"ל רשת על העימות בין ליאור שליין ורני רהב: "זה לא מוסיף לנו כבוד"

ביום שישי, במונולוג הסיום של "גב האומה", ליאור שליין ביקר בחריפות את "שרון ורהב בע"מ" - שתיהן תוכניות של רשת 13 ● בתגובה העלה רני רהב לרשתות החברתיות סרטון תחת הכותרת "אני משתין עליך" ● מנכ"ל רשת יוסי ורשבסקי: "ביקורת וחופש הביטוי צריכים לשמור על ענייניות"

האחים דורי נאוי / צילום: יונתן בלום

אחים נאוי: לא לוותר על איכות, להתפשר במחיר

בשונה מהחברות האחרות בתחום האשראי החוץ-בנקאי, המדיניות של אחים נאוי היא לוותר על צמיחה ברווחיות לטובת הפחתת הסיכון ● אחת התוצאות של האסטרטגיה הזו היא תמחור מכווץ של המניה, שאינו נובע מהיותה חברת צמיחה אלא השקעת ערך יציבה עם תשואה טובה