גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בבורסת ת"א; פוקס צנחה, מניות הקנאביס זינקו

פוקס צנחה 3.3% לאחר שעברה להפסד של 9.4 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה ● מניות הקנאביס אינטרקיור, הרודיום, קנאשור וטוגדר בלטו בעליות ברקע לדיווח בסוף השבוע שעבר כי סגן שר הבריאות צפוי להוציא את הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים

הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:27

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל ביציבות ובמגמה מעורבת, כאשר ת"א 35 עלה ב-0.18% ומנגד מדד ת"א 90 איבד 0.17%. מדד הבנקים עלה ב-0.6%.

מניית פוקס איבדה 3.3% במחזור השני בשוק וזאת לאחר שחברת האופנה עברה להפסד ברבעון הראשון. 

מניות הקנאביס אינטרקיור , הרודיום , קנאשור  , יו ניבו  וטוגדר  בלטו בעליות על רקע הדיווח לפיו סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שוקל להוציא את הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים עבור חלק מההתוויות. 

חברת וויטסמוק , דיווחה היום, כי חברת בטר, חתמה על מזכר הבנות עם תאגיד תאילנדי להקמת חברה משותפת לגידול, ייצור, מחקר והפצה של קנאביס רפואי בהשקעה כוללת המוערכת בכ-4 מיליון דולר, שיקנו לבטר 28.6% בהחזקות החברה המשותפת. התאגיד התאילנדי יחזיק כ-66.7% וצדדים שלישיים עוד כ-4.7% מהאחזקות.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-460 מיליון שקל.

15:00

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת, כאשר ת"א 35 עולה ב-0.2% ומנגד ת"א 90 מאבד 0.2%. מדד הבנקים עולה 0.5%. 

מניית פוקס מאבדת יותר מ-3% לאחר פרסום הדוחות, לפיהם חברת האופנה עברה להפסד ברבעון הראשון. 

מניות הקנאביס בולטות בעליות, יו ניבו  מזנקת ב-10%, הרודיום השק ם קופצת ב-6% ומניית טוגדר  מזנקת ב-12%. הרקע לעליות מיוחס לדיווח לפיו סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שוקל להוציא את הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-360 מיליון שקל בלבד.

מניית חברת הנדל"ן אמות , שנמצאת בשליטת אלוני חץ, עולה בכ-1.5% ומשלימה עלייה של כ-3% בשבוע האחרון. ביום רביעי האחרון פרסמה החברה את דוחותיה הכספיים, שבהם הציגה שיפור ברווח התפעולי נטו (NOI) וברווח התפעולי התזרימי (FFO) ברבעון הראשון של 2019.

12:50

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות, ובמחסור נמוך כיאה לימי ראשון. מדד ת"א 35 ללא שינוי, ת"א 90 מאבד 0.4%. פוקס  צונחת בכ-6% לאחר הדוחות. בלאומי שוקי הון מציינים כי התוצאות חלשות אך התגובה של השוק חריפה מדי".

מניות הקנאביס אינטרקיור , הרודיום השק , קנאשור , יו ניבו  וטוגדר  בבורסה בתל אביב בולטות בעליות שערים. ביום חמישי האחרון פורסם כי סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, צפוי להוציא את הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-220 מיליון שקל.

11:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות על רקע המשך עונת הדוחות ובהמתנה לקריאת כיוון מבורסות העולם. מדד ת"א 35 עולה 0.1%, ת"א 90 משיל 0.2% ומדד הבנקים עולה ב-0.3%.

חברת האופנה פוקס  עברה להפסד של 9.4 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019, וזאת בעיקר בשל עיתוי חג הפסח שמכירותיו יירשמו השנה ברבעון השני. 

מניות הקנאביס אינטרקיור , יו ניבו , טוגדר , הרודיום השק  וקנאשור  בולטות בעליות.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-130 מיליון שקל בלבד.

09:45

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב נפתח ביציבות, כאשר מדד ת"א 35 משיל 0.1%, מדד הבנקים עולה ב-0.2%. 

מניית נייס  עולה ב-2% בהמשך לעליות ביום המסחר האחרון אחרי הדוחות, טאואר  סוגרת פער ארביטרז' שלילי של 3.7%, מניית הקנאביס יו ניבו  מזנקת בכ-7%, אינטרקיור  מטפסת בכ-4.5%.

חברת הקנאביס טוגדר  הודיעה כי החברה הגרמנית איתה חתמה על הסכם אספקה, קיבלה אישור לייבא לגרמניה 160 ק"ג תפרחות מיובשות של קנאביס.

חברת הקנאביס מדיוי  מנהלת משא ומתן מתקדם לשותפות בחברה מקדונית שתעסוק בגידול Hemp (אחד מהזנים של קנאביס המאופיין בריכוז גבוה של CBD) בשטח של 1,500 דונם במקדוניה.

מנהל התחבורה השוודי הכריז על זכייתה של אלקטריאון  במכרז להדגמת טכנולוגיית כביש חשמלי בשוודיה. העלות הכוללת המוערכת של הפרויקט הינה כ-45 מיליון שקל, כאשר ממשלת שוודיה צפויה לממן כ-35 מיליון שקל מעלות הפרויקט, ויתר הפרויקט צפוי להיות ממומן בשווה כסף על ידי חברי הקונסורציום.

06:30

יום המסחר הראשון בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר בצל הנעילה השלילית בוול סטריט ביום שישי האחרון. בסוף שבוע המסחר ארה"ב המדדים ננעלו בירידות כאשר מדד הנאסד"ק נפל בכ-1%, S&P 500 איבד 0.6%, ודאו ג'ונס ירד ב-0.4%.

נייס חוזרת עם פער ארביטרז' חיובי של 2%, לאחר הזינוק בשוף השבוע האחרון בוול סטריט נוכח הדוחות הטובים, טאואר חוזרת עם פער שלילי של כ-4%, ומניית טבע חוזרת עם פער חיובי מזערי של 0.2%.

ביום חמישי ננעל המסחר בבורסה בתל אביב בעליות חדות, כאשר מדד ת"א 35 זינק ב-1.7%, כך גם מדד הבנקים, מדד ת"א 125 עלה ב-1.5%, ומדד ת"א 90 טיפס ב-1.1%. עם זאת, בסיכום השבועיים האחרונים, מדד ת"א 35 איבד 1.2%, מדד ת"א 90 עלה ב-1.9% (ומתחילת השנה זינק ב-14.6%), ומדד ת"א ביומד ירד בשבועיים האחרונים ב-6.9% בשל נפילתה של מניית טבע בכ-24% בעקבות תביעת ענק שהוגשה בנסגרת פרשת תיאום המחירים בארה"ב.

אנלייט אנרגיה, הנסחרת במדד ת"א 125, זכתה במכרז רשות החשמל להקמת מתקני ייצור פוטו וולטאים על גבי גגות ומאגרי מים בהספק מצטבר של 14 מגה-וואט (במונחי AC, השקולים על פי תכנון החברה להספק מותקן של כ-19 מגה-וואט DC). בכוונת החברה לפעול למימוש זכייתה במכרז באמצעות הקמת מספר פרויקטים של מערכות סולאריות צפות על גבי מאגרי מים, כחלק מצבר פרויקטים גדול יותר שהחברה מפתחת בתחום זה. החברה מעריכה כי תחזיק במתקנים נושא המכרז בשותפות עם בעלי הזכויות בקרקעות המאגרים, וכי אחזקותיה לא יפחתו מ 50%. התעריף שנקבע בתום המכרז הינו 23.33 אג' לקוט"ש (צמוד למדד) לתקופה של כ-25 שנים ממועד חתימת ההסכם. על החברה להעמיד ערבות בנקאית להקמת ההספק בסך של 2.1 מיליון שקל. 

חברת מיי סייז הדואלית דיווחה על הסכמי מסחר ראשונים ל-MySizeID המספקת טכנולוגיה מקוונת למדידת מידות לענף האופנה הקמעונאי.

אשטרום נכסים וש.י.ר שלמה נדל"ן חתמו על חוזה למכירת מבנה משרדים בעיר פרנקפורט שבגרמניה, תמורת כ-160 מיליון שקל (כ-40 מיליון אירו). כל אחת מהשותפות מחזיקות ב-50% מהנכס. הנכס הינו בניין משרדים בשטח בנוי של כ-11.3 אלף מ"ר בן-6 קומות, המושכר ברובו ללשכת התעסוקה של פרנקפורט. בגין העסקה, צפויה כל אחת מהחברות ליהנות מתזרים מזומנים פנוי, לאחר פירעון חוב שכנגד הנכס הנמכר, בסך של כ-50 מיליון שקל (כ-12.2 מיליון אירו). כמו כן, כל אחת מהחברות תרשום עם השלמת העסקה רווח לפני מס בסך של כ-24 מיליון שקל.

עוד כתבות

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

יציבות בחוזים בוול סטריט; בנק אוף אמריקה עקף את התחזיות ברבעון השלישי

יציבות בחוזים בוול סטריט לקראת פתיחת המסחר ● בנק אוף אמריקה עקף את התחזיות לרבעון השלישי ● סין הזרימה 28 מיליארד דולר למערכת הפיננסית ● בורסות אסיה ננעלו בעליות, למעט מדד שנחאי ● באפט ביקש מהפד להעלות בהחזקתו בבנק אוף אמריקה מעבר ל-10%

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

הבורסה ננעלה בעליות: ת"א 35 קפץ ב-1.2%, טבע זינקה ב-9%

פריגו עלתה ביותר מ-2%, כיל טיפסה ב-1.2%, טאואר זינקה ב-4.66% ומניית אל על זינקה בכ-5% ● טבע הציעה פשרה בפרשת משככי הכאבים האופיואידים ● מדד המחירים לצרכן בספטמבר ירד ב-0.2%, בהתאם לצפי

הדמיית החניון של התחנה המרכזית של צפון ירושלים   / צילום: חברת מוריה, מורדגן

דניה סיבוס נבחרה להקים את התחנה המרכזית של צפון ירושלים

המרכז התחבורתי הצפוני של הבירה יכלול מסוף נוסעים וחניון למאות אוטובוסים שמעליהם גג בתצורת גינה ירוקה ● הפרויקט נאמד ב-212 מיליון שקל ● החניון יביא לפינוי חניון האוטובוסים שפועל בסמוך לבנייני האומה

משה כחלון / צילום: רפי קוץ, גלובס

קרן המטבע חותכת בפעם נוספת את תחזית הצמיחה לישראל

קרן המטבע צופה צמיחה של 3.1% לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 3.3%, שגם היא הונמכה בחודש אפריל ● בנוסף, קרן המטבע חתכה את תחזית הצמיחה לכלכלה העולמית ל-3% בלבד בצל מתיחות הסחר בין סין לארה"ב ● התחזית הנוכחית שפרסמה קרן המטבע משקפת האטה בקרב 90% מהכלכלות בעולם

סוחרים בבורסת ניו יורק/ צילום: רויטרס, Brendan McDermid

נעילה חיובית בוול סטריט: פתיחה חזקה לעונת הדוחות לרבעון השלישי

הנאסד"ק עלה ב-1.2%, S&P 500 טיפס ב-1%, והדאו ג'ונס הוסיף 0.9% ● מחיר הנפט ירד ב-1.5% ● ג'י.פי מורגן, סיטיגרופ ובלאקרוק עקפו את התחזיות ברבעון השלישי של השנה ● יונייטדהלת' העלתה את תחזית הרווח לשנה לאחר הדוחות ● ג'ונסון אנד ג'ונסון עקפה את התחזיות ● זינוק מחיר בשר חזיר הקפיץ את האינפלציה בסין לשיא של 6 שנים ● מדד המחירים לצרכן בסין עלה ב-3% בספטמבר ● פולקסווגן מעכבת בניית מפעל בטורקיה בצל תקיפת הכורדים

מארק בניוף \ צילום: רויטרס

מארק בניוף: "הקפיטליזם שאנחנו מכירים מת, הגיע הזמן לקפיטליזם הוגן יותר"

במאמר שפרסם ב"ניו יורק טיימס" כתב המיליארדר ומנכ"ל ומייסד סיילספורס כי "הקפיטליזם של העשורים האחרונים, עם האובססיה שלו למיקסום רווחים עבור בעלי המניות, הוביל לאי-שוויון מזעזע" ● עוד הציע להטיל מסים על העשירים ביותר

טראמפ וארדואן / צילום: רויטרס - Kevin Lamarque

השווקים לא התרגשו מהאיום של טראמפ "להרוס את כלכלת טורקיה", ומה חושב על זה ארדואן?

נשיא ארה"ב שלף את הנשק החביב עליו בעקבות המתקפה הצבאית של טורקיה בצפון סוריה ● מה כוללות הסנקציות, איך הגיב עליהן הקונגרס, ולמה הלירה הטורקית ובורסת איסטנבול דווקא עלו ● וגם מה כתב ארדואן ל"וול סטריט ג'ורנל" על המתקפה בסוריה

אתר בנייה בראשל"צ / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הפתעה: תל-אביב הפכה לשיאנית הבנייה החדשה. ומה קרה לפתח-תקווה ולנתניה?

מאמצע 2015 נבנו בת"א מעל 13 אלף דירות, כשבמקום השני ירושלים עם כ-10.3 אלפי דירות ● תוכנית מחיר למשתכן הכניסה 5 ערים לרשימת שיאניות הבנייה, בהן אשקלון וראש-העין ● ההפתעה: פ"ת ונתניה, שכיכבו בעבר בצמרת הבנייה, נדחקו אחורה ● בדיקת "גלובס"

מורי ארקין, בעל השליטה / צילום: יח"צ

לאחר כישלון ההנפקה והנפילה במניה: אקסלנז שבשליטת ארקין שמה את עצמה על המדף

השווי לו שואפים בעלי חברת האבחון הרפואי עומד על כ-60 מיליון דולר - פי 3 ממחיר השוק ● מורי ארקין מחזיק כ-75% ממניות אקסלנז, שצנחו ב-75% שנה האחרונה

בצלאל סמוטריץ / צילום: אתר הכנסת

המאחזים הלא חוקיים ביהודה ושומרון: סמוטריץ' מגיב לחשיפת "גלובס"

שר התחבורה שלח מכתב חריף למנכ"ל משרד רה"מ, בו הוא מותח ביקורת קשה על המשנה ליועמ"ש, עו"ד ארז קמיניץ, וקורא שלא לציית להוראתו בעניין המאחזים הלא חוקיים ביהודה ושומרון ● "סגנונו מבטא בעיית משילות קשה ואובדן דרך של מי שאמורים להיות משרתי הציבור תחת הנחיית נבחריו. אין להשלים עם היפוך יוצרות כזה"

סניף WeWork בניו יורק / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

סופטבנק במגעים עם ג'יי.פי מורגן לחבילת חילוץ ל-WeWork

לפי דיווח של CNBC, אחת האופציות היא שסופטבנק יזרים הון לחברה בתמורה למניות, וג'יי.פי מורגן יספק לה חוב ● ג'יי.פי מורגן מנהל מגעים עם 100 משקיעים לגבי אפשרות להשתתף בחבילת החילוץ

שרון זכות / צילום: אלון רון

שרון זכות ייפרד מרבד עם מענקים של עד 1.7 מיליון שקל 

החברה מבקשת מבעלי מניותיה לאשר את חבילת הפרישה למנכ"ל היוצא, שיחד עם עלות העסקתו השוטפת צפויה להצטבר בסיכום 2019 לכ-3.3 מיליון שקל

שואשי קיאננגואו / צילום: רויטרס Jason-Lee

הדרך החדשה של סין לאסוף מידע על אנשים: תרגום של מידע פומבי מ-65 שפות שונות

במערב חוששים כי הממשל הסיני אוסף מידע ונתונים באמצעות טכנולוגיות סלולר, אך מחקרים חדשים מעלים כי הריגול כולל גם שימוש בטכנולוגיות פשוטות יחסית

ישראל זינגר / צילום: שלומי יוסף

ראש עיריית ר"ג לשעבר תובע חצי מיליון שקל ממחליפו בתפקיד

ישראל זינגר הגיש תביעת דיבה נגד ראש עיריית ר"ג המכהן כרמל שאמה-הכהן, בטענה כי יזם חקירה פלילית נגדו ואף ליווה וליבה את החקירה בפייסבוק ● טוען כי לפרסומים השליליים של שאמה-הכהן נגדו היה חלק משמעותי בהפסד שלו בבחירות לעירייה ב-2018

שי נשר / צילום: יוסי כהן

פוצץ המו"מ בין עובדי הקולנוע והטלוויזיה לבין המפיקים

המחלוקת: הדרישה להפוך את העובדים לשכירים ● באקט טוענים כי ההסכם הקיים מגדיר את היחסים בין עובדי הארגון למפיקים כ"נותני שירות", אך ההגדרה אינה תואמת את מהות יחסי העבודה ● מנגד, המפיקים טוענים: "אין כל רצף עבודה של עובדי התעשייה שמצדיק הפיכתם לשכירים"

רכישת דירה / צילום: Shutterstock

הניסוי של מדד הדירות החדשות נכשל, וכולנו משלמים את המחיר

מחירי הדירות עולים לאיטם, למרות המאמצים הכבירים והמשקולות הממשלתיות ● אולם לצד מדד מחירי הדירות, מתקיים לו מדד מחירי הדירות החדשות, שנוצר בעקבות לחצים של אנשי כחלון ● אך את המחיר לניסוי הכושל הזה משלם כלל הציבור, ובמיוחד רוכשי דירות צעירים

בני גנץ בכנס התאחדות התעשיינים / צילום: אלעד מלכה

גנץ והרמטכ"ל כוכבי ייפגשו "לאור ההתפתחויות האזוריות”

הפגישה נערכת לאור בקשתו של ח"כ בני גנץ ובאישור רה"מ ושר הביטחון בנימין נתניהו ● ב-23 באוקטובר יפקע המנדט שמחזיק נתניהו להרכבת הממשלה

ג'יימי דיימון / צילום: רויטרס

הבנקים בארה"ב פתחו את עונת הדוחות ברגל ימין: ג'יי.פי מורגן וסיטיגרופ עקפו את התחזיות לרבעון השלישי

הכנסותיו של גי.פי מורגן הסתכמו ב-28.5 מיליארד דולר; בשורה התחתונה, הרווח למניה עלה ב-4.7% ל-2.45 דולר ברבעון השלישי ● סיטיגרופ היכה את תחזית הרווח וההכנסות, ומנגד גולדמן זאקס עמד בתחזית ההכנסות אך פספס את תחזית הרווח למניה ב-2 סנט

קאר שולץ מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

דיווח: טבע תעביר תרופות בשווי מעל 15 מיליארד דולר כפשרה במשפט האופיואידים

לפי דיווח בבלומברג, החברה הציעה להעביר תרופות גנריות בשווי של יותר מ-15 מיליארד דולר במשך 10 שנים ● טבע היא אחת משורת יצרניות ומפיצות תרופות שנתבעו על שיווק אגרסיבי של משככי כאבים אופיואידים, שהובילו למגיפת התמכרות ולמוות של משתמשים רבים ● בעבר טענה שלא תחתום על הסכמי פשרה משום שאין לה כסף

דירות חדשות בבנייה. 20% מהתשלום בעת החתימה על החוזה, ו־80% בכניסה לדירה  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מדד ספטמבר ירד 0.2%; מחירי הדיור עלו ב-1.3% בחישוב שנתי

שיעור האינפלציה נסוג ומעמיד את בנק ישראל בבעיה: קצב האינפלציה הנמוך עשוי להצדיק הפחתה של הריבית ● ירידות מחירים נרשמו במיוחד בסעיפי תרבות ובידור (מינוס 2.8%) ● מחירי הדירות בחודשים יולי-אוגוסט עלו ב-0.1% לעומת יוני-יולי, אולם במחירי הדירות החדשות (בעיקר מחיר למשתכן) נרשמה ירידה של 2.8%