גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הבורסה ננעלה בעליות: ת"א 35 טיפס 0.7%, עזריאלי קפצה 3.3% אחרי הדוחות

ת"א 90 עלה ב-0.6%, מדד הבנקים איבד 0.3% ● שוהם ביזנס התחזקה אחרי הדוחות ●  גזית גלוב שרשמה עלייה ב-NOI ברבעון הראשון ● מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות על רקע המשך עונת הדוחות. מדד ת"א 35 טיפס ב-0.7%, ת"א 90 עלה ב-0.6% ומדד הבנקים איבד 0.3%.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל.

15:50

המסחר בתל אביב מתנהל ביציבות בהמתנה לפתיחה בוול סטריט, כאשר המשקיעים ממתינים לפרסום פרוטוקול הפד מישיבתו האחרונה. 

מניית איידיאיי ביטוח  נופלת בעוד 6.5% בהמשך לירידות אתמול, ובכך משלימה נפילה של 15% בשני ימי המסחר האחרונים. מניית נייר חדרה  צונחת 5.7%, בזק מאבדת 1.2%.

הדולר עלה 0.36% מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.611 שקלים. האירו טיפס ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 4.03 שקלים.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-895 מיליון שקל.

14:00

בזן  דיווחה כי עיריית חיפה הודיעה לדור כימיקלים (לקוחה של בזן) על פקיעת תוקפו של ההיתר הזמני שניתן לה לשינוע חומרים מסוכנים בצנרות תת-קרקעיות, וכי על דור לחדול מביצוע כל פעולה או עיסוק לפי אותו היתר.

אשטרום נכסים  עברה לרווח של 40 מיליון שקל ברבעון הראשון.

12:20

יום המסחר הרביעי לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון הראשון של 2019. המדדים המובילים נסחרים בעליות קלות ברקע להמשך עונת הדוחות, מדד ת"א 35 מטפס ב-0.3%, ת"א 90 עולה ב-0.2% ומדד הבנקים משיל 0.2%.

קבוצת עזריאלי קבוצה  דיווח על תוצאותיה לרבעון הראשון לפיהן ה-NOI ברבעון גדל בכ-8% לכ-399 מיליון שקל. ה-FFO גדל בכ-27% לעומת אשתקד לכ-339 מיליון שקל. ה-FFO ללא הדיור המוגן גדל בכ-12%. ה-NOI מנכסים זהים גדל בכ-6%. במהלך החודשים ינואר-אפריל נרשם גידול בפדיונות בקניוני עזריאלי בשיעור של כ-3%.

חברת עדיקה סטייל  רשמה עלייה של 19% בהכנסות ברבעון הראשון ל-25.4 מיליון שקל. עם זאת, החברה עברה להפסד של כמיליון שקל. בתוך כך, עדיקה התקשרה בהסכם שכירות ביחס לחנות בקניון עזריאלי בתל אביב אשר עתידה להיפתח במהלך יוני הקרוב.

גזית גלוב  דיווחה על תוצאות הרבעון הראשון לפיהן החברה רשמה עלייה של 34% ב-FFO למניה (בנטרול ריג'נסי) ועלייה של 4.6% ב-FFO למניה לעומת הרבעון המקביל אשתקד. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברמת סולו עלה ב-26.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-57 אג' למניה.

חברת מנועי בית שמש  דיווחה על תוצאותיה לרבעון המאוחדות לראשונה עם תוצאות חישולי כרמל שרכישתה הושלמה בתחילת השנה. הכנסותיה של בית שמש ברמת הקבוצה זינקו ב-57% לעומת הרבעון המקביל אשתקד לכ-39 מיליון דולר. 

שוהם ביזנס  העוסקת בתחום המימון החוץ בנקאי הציגה תוצאות שיא ברבעון, כאשר הכנסות המימון ברבעון עלו בכ-72% ל-10.8 מיליון שקל והרווח הנקי עלה בכ-89% ל-3.7 מיליון שקל. מחזור עסקאות האשראי הרבעוני עמד על כ-277 מיליון שקל, עלייה של כ-51% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2018. היקף תיק האשראי של החברה בסוף הרבעון עמד על כ-224 מיליון שקל, עלייה של כ-69% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד. 

חברת ישרס  דיווחה על עלייה של 27% ברווח הנקי ברבעון הראשון ל-46 מיליון שקל. ה-NOI עלה ב-13.4% ל-82.3 מיליון שקל, הדירקטוריון החליט על חלוקת דיבידנד של 38 מיליון שקל.

חברת אסאר אקורד  דיווחה על תוצאות טובות לרבעון הראשון, לפיהן הכנסות המימון גדלו בכ-73% לכ-24.3 מיליון שקל. הרווח הנקי עלה ב-83% לכ-12.5 מיליון שקל. החברה הכריזה על דיבידנד של 8 מיליון שקל לרבעון.

חברת הולמס פלייס  דיווחה על תוצאותיה לרבעון לפיהן החברה רשמה עלייה של 7% בהכנסות ל-101 מיליון שקל, כאשר מספר המנויים גדל ב-14 אלף למעל 132 אלף מנויים. החברה רשמה עלייה של 150 ברווח התפעולי ל-12 מיליון שקל. 

9:45

המסחר בבורסת ת"א נפתח הבוקר ביציבות, בהמשך לעליות שנרשמו אמש בניו יורק. מדד ת"א-35 ללא שינוי מהותי, כך גם המדדים ת"א-90 ות"א-125. מדד ת"א-בנקים מאבד 0.4%.

אופקו הלת' , גזית גלוב  ואורמת טכנו  בולטות בעליות בת"א-35. IFF , בזן  וחברה לישראל  בולטות בירידות. 

8:40

הבוקר פורסמו דוחות הרבעון הראשון של 2019 על-ידי החברות אופל בלאנס , אשטרום נכסים , עדיקה סטייל , קבוצת עזריאלי , גזית גלוב  ומנועי בית שמש. 

הזדמנות ישראלית , שותפות חיפושי הגז והנפט, מדווחת כי שר האנרגיה החליט שלא לאשר בקשה לקבלת רישיון קידוח הנפט "יועד החדש". לפי הדיווח, השותפים לבקשה יבחנו את החלטת השר וישקלו את צעדיהם בהתאם. 

חברת הנדל"ן המניב תנופורט מדווחת על מינויו של כידן דהרי לתפקיד מנכ"ל זמני. דהרי הוא סגן יו"ר דירקטוריון תנופורט ויו"ר דירקטוריון משותף בחברה-הבת צמח תנופורט. 

6:55

המסחר בבורסת ת"א ייפתח הבוקר על רקע העליות בת"א אתמול והסנטימנט החיובי בוול סטריט. המסחר באסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת, ובאירופה המסחר ננעל אתמול בעליות. החוזים העתידיים בוול סטריט נסחרים הבוקר ביציבות. ת"א 35 עלה 0.6%, ת"א 90 טיפס ב-0.9% ומדד הבנקים קפץ ב-1.1%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.01 מיליארד שקל.

יום המסחר אתמול בתל-אביב נפתח באיחור של יותר משלוש שעות בשל עיצומי עובדים. שלב טרום הפתיחה החל רק ב-12:30 במקום ב-9:00' ושלב המסחר הרציף החל רק בשעה 13:15 במקום 9:45. 

שלושת חברי ועד העובדים של הבורסה שהושעו ל-48 שעות, יוכלו לחזור היום לעבודתם, כפי שנמסר אתמול בערב מהנהלת הבורסה. זאת על רקע סכסוך העבודה בין הנהלת הבורסה לעובדים, שהביא אתמול לפתיחה מאוחרת של הבורסה. 

ברקע למסחר בארץ ובעולם, ממשיכה לעמוד חוסר הוודאות בנוגע להשלכות מלחמת המסחר בין ארה"ב ובין סין, שבאה לידי ביטוי בתנודתיות גבוהה יחסית בכיווני המסחר המשתנים. הערכות אנליסטים רבים בשוק היא כי התנודתיות צפויה להמשיך וללוות את המסחר בשוקי ההון בעולם בתקופה הקרובה, הגם שזו לא תוביל בהכרח למגמה שלילית, וזאת כשהמשקיעים ממשיכים לעקוב אחר נתוני המאקרו המתפרסמים בעולם, ובייחוד במשק האמריקאי, וממשיכים לעקוב אחר מהלכי הבנק הפדרלי בארה"ב, והתייחסותו למצב הכלכלי. היום צפויים להתפרסם הפרוטוקולים מהחלטת הריבית האחרונה שפרסם הפד. 

כלכלני ה-OECD הורידו אתמול את תחזית הצמיחה של ישראל בשנת 2019 מ-3.5% ל-3.1%. ב-OECD מצפים מהממשלה לצעדי ריסון והתייעלות, אך מציינים שכלכלת ישראל עדיין איתנה.

מניית איידיאיי ביטוח  נפלה ביותר מ-8% אתמול, בזק  איבדה 2.9%, נייס  ירדה ב-1.7%. מנגד, מליסרון  עלתה בכ-3%, פריגו  ב-2.75% ומניית טבע  קפצה ב-4%.

מניית טבע  עלתה אתמול במסחר ב-3.22% על רקע דיווח באתר ספרדי כי המשקיע וורן באפט מקדם יחד עם בנק ההשקעות קרדיט סוויס מיזוג בין טבע ומיילן.

הדולר מתחזק הבוקר ב-0.04% מול השקל. שערו היציג עומד על 3.5980 שקלים. האירו מתחזק ב-0.08% ושערו היציג הוא 4.0116 שקלים. 

עוד כתבות

מארק צוקרברג / צילום: רויטרס Leah Millis

ה-FTC צפויה להכריז על קנס של 5 מיליארד דולר לפייסבוק

בנוסף לקנס, דווח כי במסגרת ההסכם פייסבוק תחויב להקים דירקטוריון שמטרתו לפקח על השמירה על פרטיות המשתמשים בחברה ● ייתכן כי הקנס יוכרז באופן רשמי לפני שפייסבוק תכריז על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני מחר בלילה ● הקנס יוטל על פייסבוק בעקבות שערוריית קיימברידג' אנליטיקה, במסגרתה פרטים אישיים על 87 מיליון משתמשי פייסבוק דלפו לחברת הייעוץ הפוליטית

חשבוניות  / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

חשד: שני רו"ח ניסו להשיג במרמה החזרי מס במיליונים עבור לקוחותיהם

לפי החשד, שני אחים, רואי חשבון מטייבה וכפר קאסם, ניהלו מערך זיופים ושימוש באנשי-קש ובחשבונות-קש, על-מנת להשיג החזרי מס במרמה בהיקף של 76 מיליון שקל עבור לקוחותיהם; מתוך החזרי העתק שהושגו במרמה, גרפו האחים כ-20 מיליון שקל לחשבונותיהם

פרויקט BLUE בצפון תל אביב / צילום: איל יצהר, גלובס

משרד השיכון פותח בבדיקה: האם פרויקט BLUE התחזה לקבוצת רכישה

הממונה על חוק המכר במשרד השיכון, עמית גריידי, אישר כי פתח בבדיקה של תהליכי המכירה בפרויקט היוקרה שנמצא בצפון ת"א, אותו יזמה חברת קנדה ישראל ● הרקע לבדיקה: תביעה שהוגשה נגד החברה, שהעלתה טענות לפיהן המכירה בוצעה כקבוצת רכישה כדי "לחמוק" לכאורה מהוראות חוק המכר

סמי תותח, יו"ר ומנכ"ל זמני של מטומי / צילום: יח"צ

נאמן האג"ח התנגד ומטומי הסירה את ההצעות לחלק בונוסים לבכירים לשעבר

אתמול פרסמה חברת האינטרנט זימון לאסיפת בעלי מניות, שכלל הצבעה על בונוסים בהיקף של עשרות אלפי דולרים כל אחד לסגן הנשיא לאסטרטגיה לשעבר, עידו ברש, סמנכ"לית הכספים לשעבר קרן פרג' וגיל קליין, שניהל את החברה הבת Mobfox ● האסיפה בסוף אוגוסט תכלול רק שני סעיפים: אישור מדיניות התגמול וכן אישור הביטוח לדירקטורים ולבכירים

טל גלבוע / MAD 2019 / צילום: תמר מצפי, גלובס

טל גלבוע: "ישראל הפכה להיות המדינה הכי טבעונית בעולם"

גלבוע, שמכהנת היום כיועצת ראש הממשלה לענייני בעלי חיים, דיברה הערב בוועידת MAD 2019 של "גלובס" ● "אנחנו לא דת. מה שמקשר את הטבעונים, זו החמלה וההבנה שאת הסבל ניתן לסיים כאן ועכשיו"

חיים כצמן, בעל השליטה ומנכ"ל גזית גלוב / צילום: יח"צ

כצמן מנצל את השפל בנדל"ן המסחרי במזרח אירופה: גזית גלוב רוכשת את מניות המיעוט באטריום בדיסקאונט של 20% על השווי בספרים

בעלי מניות המיעוט באטריום יקבלו 565 מיליון אירו, אולם חלוקת דיבידנד והכנסת מנורה מבטחים כמשקיעה ברכישה יקטינו את ההשקעה נטו של גזית גלוב ל-189 מיליון אירו ● כצמן: "בעלות ישירה בנכסים כמו של חברת אטריום עולה בקנה אחד עם האסטרטגיה של קבוצת גזית גלוב להיות הבעלים הישיר של נכסים באזורים אורבניים צפופי אוכלוסין"

מדד המותגים 2019 / צילום: יח"צ

מדד המותגים של גלובס לשנת 2019 נחשף: נטפליקס במקום הראשון. מי עוד במותגים המובילים של ישראל

זו השנה ה-17 שגלובס מדרג את 100 המותגים המובילים בישראל ● נטפליקס כובשת השנה את המקום הראשון, ומיד אחריה - סמסונג ושופרסל ● מי עוד במותגים המובילים של ישראל? ● פרויקט מיוחד

טים קוק, מנכ"ל אפל /  צילום: רויטרס Thomas Peter

אפל במגעים מתקדמים לרכוש מאינטל פעילות שבבים לסמארטפון

העסקה, שנאמדת בכמיליארד דולר וייתכן שתושג כבר בשבוע הבא, תספק ליצרנית האייפון גישה לפעילות הפיתוח של אינטל ועשויה לחסוך לה שנים של עבודה ● זאת לאחר שהמו"מ בין שתי הענקיות קרס לפני כמה חודשים, כשאפל חתמה על חוזה עם קוואלקום

סטודנטים בבחינות הסמכה./  צילום: ליאור מזרחי

שוב תלונות על מבחן ההסמכה של רואי החשבון: "שאלות נישה", "ניקוד אגרסיבי"

לידי "גלובס" הגיעו תלונות של סטודנטים לחשבונאות שניגשו אתמול למבחן וטוענים כי הוא נבנה באופן לא הוגן שיוביל אותם לכישלון ודאי ● התלונות מגיעות רגע לפני יישום המהפכה בלימודי החשבונאות ובמבחני ההסמכה

רוני שטרנבך / צילום: יחצ

עילדב מצטרפת לטרנד החוץ-בנקאי: רוכשת 25% מחברת מלרן המספקת אשראי לעסקים במגזר הערבי

עילדב תשקיע במניות מלרן, שנמצאת בשליטת ריאן מואנד, 21 מיליון שקל, נוסף על מתן הלוואה של 17 מיליון שקל ● בהמשך מתוכננת הנפקה של מלרן בבורסה

איילת שקד בטקס הפרידה ממשרד המשפטים / צילום: רפי קוץ

התקדמות במו"מ לאיחוד הימין: שקד בראש, פרץ במקום השני

עדיין אין הסכמות לגבי איך תיראה העשירייה הראשונה של איחוד מפלגות הימין ● הימין החדש רוצה חמישה מקומות לנציגו בעשירייה, אך פרץ וסמוטריץ' לא מוכנים ליותר משלושה

בוריס ג’ונסון. מעולם לא היה תומך ברקזיט אדוק / צילום: רויטרס

בוריס ג׳ונסון יחליף את תרזה מיי בראשות ממשלת בריטניה

מחר צפויה ראשת הממשלה המכהנת תרזה מיי להגיש את התפטרותה למלכת אנגליה, וג'ונסון צפוי להיכנס לתפקיד ● ג'ונסון זכה ב-92 אלף קולות מתוך 140 אלף הקולות בתוך המפלגה השמרנית. שר החוץ ג'רמי האנט, שהתמודד מולו, קיבל 46 אלף קולות בלבד ● גל התפטרויות שרים צפוי להתרחש בשעות הקרובות

תורים ב משרד הרישוי בחולון / צילום: דרור פויר

התקלה במחשב המרכזי תוקנה: משרד התחבורה שב לפעילות

(עדכון) - תקלה במחשב המרכזי של משרד התחבורה השביתה הבוקר את השירותים בכל סניפי משרד הרישוי ברחבי הארץ, ולא ניתן היה לבצע פעולות בכל העמדות האוטומטיות וגם בשירותים המקוונים

יונל כהן, ויגאל אהובי / (צילום:  תמר מצפי, אביב  חופי

שינויים בבית הזהב: דן וייס מונה ליו"ר בתי הדיור המוגן במקומו של יונל כהן

דן וייס מכהן כדירקטור בבית הזהב מסוף שנת 2018 ● כהן, מבעלי השליטה בבית הזהב, ובעברו מבכירי ענף הביטוח בישראל, עמד בראש הדירקטוריון של בית הזהב מדצמבר 2019, ובחודש שעבר עדכן על רצונו לסיים את התפקיד

ראשי נובוקיור עם המנכל אסף דנציגר  /צילום:נאסדק

נובוקיור קיבלה שיפוי ביטוחי למוצר לטיפול בסרטן המוח

החברה הישראלית כבר נסחרת לפי שווי של 6.7 מיליארד דולר

שבתאי אדלרסברג / צילום: יחצ

אודיוקודס: רווח נקי של 4.8 מיליון דולר, המניה מזנקת ב-6%

החברה רשמה ברבעון השני הכנסות של 49.5 מיליון דולר, צמיחה של 13.8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ● הרווח הנקי למניה הגיע ל-22 סנט, לעומת 14 סנט ברבעון המקביל

קפה נמרוד/ צילום: יחצ

מימון ההמונים מגיע לתחום ההסעדה: קפה נמרוד מבקשת לגייס 4 מיליון שקל מהציבור

הגיוס יתבצע באמצעות פלטפורמת השקעות ההמונים פיפלביז ● זו היא הפעם הראשונה בה עסק מתחום ההסעדה ינסה לגייס השקעה באמצעותה ● בעלי הרשת: "רוב האנשים לא נולדו למשפחת רוטשילד, ואין להם תקציבים להקמה של רשת ולהתרחבות בפריסה כלל-ארצית"

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

המסחר בתל אביב ננעל בעליות: ת"א 35 עלה ב-1.27%

מדד ת"א 125 עלה ב-0.96% ● גזית גלוב סיכמה על רכישת מניות המיעוט בחברה-הבת אטריום תמורת 565 מיליון אירו וזינקה ב-11%; בעלת השליטה בה, נורסטאר, זינקה ב-13% ● סלקום צנחה ב-7.4%

אמי פלמור / צילום:  תמר מצפי

שר המשפטים אמיר אוחנה הדיח את מנכ"לית המשרד אמי פלמור

מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור תפרוש בימים הקרובים, לאחר ששר המשפטים הטרי החליט להדיחה ● פלמור כיהנה בתפקיד במשך חמש וחצי שנים עוד מהתקופה של ציפי לבני ונחשבת למנכ"לית מוערכת ● תגובות סוערות באופוזיציה: "שחיתות שעוד נגלה את סיבותיה ושערורייה אדירה"

אמי פלמור / צילום: יונתן בלום

"השיח על עולם המשפט צריך להתמקד במה שמעניין את הציבור ביום-יום"

מנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור, כמו שלא היכרתם ● על הנדודים בילדות בחו"ל עם אב דיפלומט ("הרגשתי מאוד תלושה. לא היו לי שורשים") ● על גיל ההתבגרות ("היו לי נעורים מאוד פרועים") ● ועל העיסוק הציבורי האינטנסיבי במעמדו של ביהמ"ש העליון: "זה לא מה שמעניין את הציבור. צריך לדבר על מה קורה בערכאות הנמוכות" ● הראיון התפרסם במקור במאי 2019