גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה חיובית בוול-סטריט: פייסבוק זינקה ביותר מ-4%; לופטנזה צנחה 11% וגררה את סקטור התעופה לירידות

מדד הנאסד"ק טיפס ב-0.8%, הדאו ג'ונס עלה ב-0.1% ● מדד האמפייר-סטייט נפל לטריטוריה שלילית, מה שמצביע על התכווצות הפעילות הכלכלית ● איש העסקים פטריק דרהי רוכש את סותביס תמורת 3.7 מיליארד דולר - פרמייה של 61% על מחיר השוק ● טבע נסחרה בצל הורדת מחיר יעד מסיטי ● דריכות לקראת הודעת הריבית של הפד ביום רביעי הקרוב

רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס
רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות, בהובלת מדד הנאסד"ק שעלה ב-0.6%. עיני השוק דרוכות לקראת הודעת הריבית של הפד ביום רביעי. 

מניית פייסבוק  קפצה ביותר מ-4% על רקע ההערכות כי מחר תשיק הרשת החברתית את המטבע הדיגיטלי שלה. מניית נטפליקס  עלתה ב-3.2%, ומניית סותביס זינקה ב-59% על רקע הרכישה של החברה על ידי פטריק דרהי בתמורה ל-3.7 מיליארד דולר. 

מניית טבע  איבדה כ-0.5% בצל הורדת מחיר יעד מצד סיטי.

22:00

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים לקראת סגירה בעליות, בדומה לסנימנט שנרשם רוב שעות המסחר מוקדם יותר, ולמרות נתוני מאקרו חלשים.

מדד הנאסד"ק עולה ב-0.8%, הדאו ג'ונס מטפס כ-0.2%.

מנייתה של אריי ביופארמה מזנקת ב-56% על רקע רכישתה על ידי ענקית התרופות פייזר.

מניית פייסבוק  קופצת ב-3.7%, מנייתה של ביונדמיט מזנקת ב-10.3%, מניית בואינג  קופצת ב-2.3% על רקע הדיווח כי רשות התעופה הפדרלית עשויה לבדוק עוד השבוע את שיפורי הבטיחות שבוצעו במטוסי 737 MAX של החברה, בהמשך להתרסקות שניים מהם בשנה האחרונה.

מניית סותביס  מזנקת בכ-60% על רקע רכישתה בכ-3.7 מיליארד דולר על ידי חברה שבבעלות איש העסקים היהודי-צרפתי פטריק דרהי.

עיני המשקיעים נשואות להודעת הפד על גובה הריבית ביום רביעי הקרוב. רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של אי.בי.אי בית השקעות אמר: "הריבית בארה"ב צפויה להישאר ללא שינוי בהחלטה הקרובה, כאשר הדגש יהיה סביב הרטוריקה של הפד והעדכון של תוואי הריבית הצפוי (DOTS). רף הציפיות להתנעת תוואי הפחתת ריבית כבר ביולי הקרוב גבוה למדי, בפרט על רקע הלחץ שמפעיל טראמפ על הפד, מה שעלול ליצור אכזבה מההחלטה הקרובה. התמחור הנוכחי בשווקים הנשען על סדרת הפחתות ריבית החל מיולי הקרוב מציע פוטנציאל מוגבל בשוקי האג"ח והמניות ותומך בהגדלה טאקטית של רכיב המזומן".

20:30

המדדים המובילים בבורסות וול סטריט נסחרים בעליות, בהובלת מדד הנאסד"ק עולה ב-0.8%, והדאו ג'ונס מטפס ב-0.16%.

בנק ההשקעות מורגן סטנלי צופה כי החרפת מלחמת הסחר בין סין לארה"ב עשויה להוביל להפחתת הריבית על ידי הפד קרוב לאפס באביב של שנת 2020. 

עיני השוק מופנות להודעת הריבית ביום רביעי הקרוב, בתום ישיבה בת יומיים של חברי ועדת השוק הפתוח של הפד. בעוד שוק האג"ח מתמחר 3 הודות ריבית עוד השנה, הציפיות בשוק הן כי הפד יותיר את הריבית ללא שינוי בהודעה השבוע, אך עשוי להפחית את הריבית ביולי הקרוב.

18:44

מדדי אירופה נסגרו ביציבות עם נטייה לעליות, על רקע הסנטימנט החיובי בניו יורק. מדד הדאקס נסגר ביציבות, ומדדי הפוטסי והקאק נסגרו בעליות של 0.2% ו0.4%, בהתאמה. חברות התעופה ספגו ירידות בעקבות אזהרת הרווח של לופטנזה שצללה ב-11%, וחוץ ממנה איירפראנס ירדה ב-5.6% ואיזיג'ט  ב-5.2%. 

מוקדם יותר בארה"ב פורסם מדד הייצור של האמפייר-סטייט, הסוקר את הפעילות היצרנית באזור ניו-יורק, והצביע על נפילה מרמה של 17.8 נקודות לטריטוריה השלילית של מינוס 8.6 נקודות. מדובר בצניחה החדה ביותר מאז השקת הסקר בשנת 2001, והקריאה השלילית הראשונה מאז שנת 2016.

 

17:30

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות, בהובלת מדד הנאסד"ק שמטפס ב-0.8%. מדד הדאו ג'ונס מטפס ב-0.2% ומדד S&P 500 עולה ב-0.3%.

מניית טבע  יורדת ב-1.6% קרוב למחיר של 8 דולרים למניה. בנק ההשקעות סיטיגרופ הוריד את מחיר היעד למניה מ-23 דולרים ל-13 דולרים למניה.

מניית סותביס  מזנקת בכ-58% על רקע הודעתה של החברה על מכירתה לאיש העסקים הישראלי-צרפתי פטריק דרהי תמורת 3.7 מיליארד דולר, לפי מחיר של 57 דולרים למניה.

חברת התרופות פייזר  הסכימה לרכוש את חברת Arry ביופארמה תמורת 10.64 מיליארד דולר למניה, מה שמהווה אפסייד של 62% על מחיר השוק של החברה. בכך ענקית התרופות מרחיבה את הפרוטפוליו שלה בחקר הסרטן. מנייתה של Arry מזנקת ב-57% בתגובה לדיווח.

מניית ביונדמיט ממשיכה במומנטום החיובי מאז ההנפקה, על רקע הביקוש הגובר לתחליפי בשר, ומזנקת כעת בכ-10%.

16:45

פתיחה יציבה בוול סטריט. מדד הדאו ג'ונס ומדד ה-S&P 500 ביציבות, ומדד הנאסד"ק ב-0.22%. המשקיעים מסתכלים קדימה לקראת הודעת הריבית בתום הישיבה של הפד שעתידה להתרחש בימי שלישי ורביעי. הצפי הוא שהריבית תיוותר ללא שינוי אך מעניין יהיה לראות מה הצפי של הפד להמשך.

מניית סותביס  מזנקת בעקבות הרכישה של פטריק דרהי  ב-58%.

פייסבוק  עולה ב-2.5% על רקע הציפייה שפייסבוק תשיק מטבע דיגיטלי משלה. 

מניית טבע  נסחרת בצל הורדת מחיר יעד מצד סיטיגרופ.

באירופה מניית לופטהנזה  צונחת ב-11% לאחר שפרסמה אזהרת רווח.

15:30

מדד האמפייר-סטייט בארה"ב לטריטוריה שלילית לראשונה מזה שנתיים בחודש יוני האחרון. מדד הייצור של האמפייר-סטייט צנח ב-26.4 נקודות למינוס 8.6 נקודות ביוני, כך לפי הבנק הפדרלי של מדינת ניו יורק. הכלכלנים צפו קריאה חיובית של 10 נקודות. קריאה מתחת לרמה החיובית מסמנת את התכווצות הפעילות הכלכלית, מה שלא קרה מאז אוקטובר של שנת 2016.

התשואות על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות מאבדות גובה לאחר פרסום מדד האמפייר-סטייט.

מנייתה של חברת תחליפי הבשר ביונדמיט מזנקת בכ-6% בטרום-מסחר בהמשך לעליה של 7.1% ביום שישי האחרון.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.2% לקראת פתיחת המסחר בניו יורק.

14:30

המסחר בבורסות אירופה עבר למגמה מעורבת. פוטסי יורד ב-0.2%, דאקס נסחר ביציבות ואילו קאק עולה ב-0.2%. סטוקס 600 מאבד 0.1%. החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה חיובית בוול סטריט.

12:30

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בעליות קלות. דאקס וקאק עולים בכ-0.2% ופוטסי מוסיף 0.13%. החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה חיובית בוול סטריט.

מניית לופטהנזה  צונחת במסחר לאחר שחברת התעופה פרסמה אזהרת רווח. הירידה במניה משפיעה גם על חברות תעופה נוספות. כך, גם אייר פראנס קיי.אל.אם  ואיזיג'ט  נסחרות בירידות. 

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח ביציבות על רקע ציפיות המשקיעים לקראת פגישת הפדרל ריזרב ביום רביעי הקרוב. כך, בורסות לונדון , גרמניה , פריז  ואיטליה  רושמות עליות של עד 0.3%.

בורסת טוקיו  ננעלה ביציבות, עליות בנעילה בשנחאי . בורסת הונג קונג  רושמת עליות של 0.5%.

 

9:10

עליות שערים בשעה זו במסחר בשוקי אסיה, מדד ההנג סנג  עולה 0.75%, שנחאי  מוסיף 0.24% לערכו והניקיי  ביפן עולה 0.17%.

באירופה הצפי הוא לעליות שערים במסחר היום על רקע ציפיות המשקיעים לקראת פגישת הפדרל ריזרב ביום רביעי הקרוב.

07:50

בורסות אסיה עברו למגמה מעורבת - ההנג סנג עולה 0.66%, הניקיי מוסיף 0.09% לערכו ואילו מדד שנחאי יורד 0.05%.

06:15

המסחר בשוקי אסיה מתנהל הבוקר בעליות שערים בהובלת ההנג סנג בהונג-קונג שמוסיף כמעט 1% לערכו, מדד שנחאי עולה 0.15% והניקיי ביפן גם עולה 0.09%.

בהונג-קונג המפגינים מסרבים לעזוב את הרחובות ודורשים את התפטרות נציג הממשל הבכיר במדינה.

בשישי האחרון נתוני מאקרו מסין הציגו האטה בצמיחה ביצוא התעשייתי במדינה לשפל של 17 שנים.

עוד בשישי, בורסות וול סטריט ננעלו בירידות שערים. 

ביום רביעי הקרוב צפוי לנאום יו"ר הפדרל ריזרב בארה"ב ג'רום פאואל ולהודיע על החלטת הריבית. אמש, בראיון לרשת ABC, אמר הנשיא דונלד טראמפ על פאואל: "הוא הבחירה שלי, ואינני מסכים עימו באופן מוחלט".

עוד כתבות

דירת 3 חדרים בנהריה נמכרה ב-778 אלף שקל / צילום: יח"צ

באיזה סכום נמכרה דירת 3 חדרים בנהריה?

מדובר בדירת 80 מ"ר, בקומה ראשונה מתוך חמש, עם מעלית, מחסן וחניה

לן בלווטניק, בעלי כלל תעשיות / צילום: יח"צ

הכול בגלל מכתב? בלווטניק עצר הזרמת כסף ל"רשת 13"

בעל השליטה בערוץ היה אמור להזרים 15 מיליון שקל, שהיו מיועדים, בין השאר, לתשלום משכורות לעובדים ● ועד עובדי "חדשות 13" שלח השבוע מכתב לרשות השנייה, שבו התריע כי "רשת 13" משלב בניגוד לחוק תכנים המקדמים את תוכניות הערוץ בשידורי החדשות

סוחרים בוול סטריט / צילום: Brendan McDermid, רויטרס

וול סטריט ננעלה בעליות; מדד נאסד"ק נשק לשיא

המדדים דאו ג'ונס, ו-S&P 500 קפצו ב-3.15% ובכ-2.6%, בהתאמה ● כ-2.5 מיליון אמריקאים חזרו לשוק העבודה בחודש מאי ● ראלי בענף התעופה: מניית אמריקן איירלינס זינקה בכ-7% בואינג הוביל את העליות בדאו ג'ונס עם תוספת של 10% ● מחיר הנפט מתקרב ל-40 דולר ● הזהב יורד בכ-2.3%

איגרא רמא, ת"א / צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של איגרא רמא

60 אלף עסקים עשויים להיסגר בחודשים הקרובים. אלו סיפוריהם של 40 שכבר נסגרו

עסקים קטנים ובינוניים בכל המדינה, מחיפה ועד אילת, ספגו מכה קשה עם פרוץ משבר הקורונה ● עשרות אלפים מהם עוד עשויים להיסגר בקרוב ● הנה אלה שכבר לא הצליחו להיאבק במצב הכלכלי ● סגרתם? פנו אלינו: i-can-help@globes.co.il

תחנת הרכבת בתל אביב. הרכבת מושבתת בצל הקורונה. / צילום: איל יצהר, גלובס

בעקבות הנחיית שרת התחבורה מירי רגב: מסתמן כי חזרת הרכבת תתעכב

בעקבות העלייה בתחלואה הודיעה היום שרת התחבורה מירי רגב כי הנחתה את רכבת כי בעקבות הצורך בהיערכות למתן שירות לנוסעים תידחה הפעלת הרכבת ליום רביעי

חנות כלבו בארה"ב שסגרה את שעריה בשל המשבר הכלכלי בעקבות המגפה / צילום: Jeff Roberson, Associated Press

אמריקה מציגה: הבלוף שרושש את מעמד הביניים

מיליוני אמריקאים, ולפי הערכות שונות יותר ממחצית האוכלוסייה, חיים ממשכורת למשכורת ● רוב טריליוני הדולרים החדשים שהדפיס הפדרל רזרב בחודשים האחרונים הופנו להצלת בעלי מניות ובעלי חוב של החברות הגדולות ● ולמי לא נשאר?

קישואים ממולאים ושזיפי בוסר של עידו שגב / צילום: עדן דותן

"קרון תענוגות של דליקטסים": פירות בוסר ימתקו

המטבחים המסורתיים אימצו מזמן, ועכשיו גם המטבח המודרני: שימוש בפירות בוסר - משמשים, דובדבנים ובעיקר שזיפים ירוקים - על חמיצותם המודגשת, לתיבול ולרטבים ●  
זו העונה, לקנות ולהקפיא

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - סופ"ש 5-6 ביוני 2020

בסופ"ש באיכילוב: 18 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

שבתאי אדלרסברג (אודיוקודס), אבישי אברהמי (Wix), ברק עילם (NICE), מיכה קאופמן (fiverr),  / צילום: תמר מצפי, שלומי יוסף, גלובס

חזרה לימי הבועה? שש כוכבות הייטק ישראליות בשמי וול סטריט

מניותיהן של הישראליות בוול סטריט עלו בחדות לאחרונה ותיקנו את הירידות ממשבר הקורונה ● מה הקפיץ את המניה, מי המרוויחים הגדולים, ומה התחזיות להמשך?

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק / צילום: גדעון לוין

נחתמו שתי עסקאות הענק של דלק שיכניסו לה כ-1.1 מיליארד שקל

החתימה סוללת את הדרך גם למכירת דלק ישראל עצמה ● במסגרת העסקה הראשונה מכרה דלק ישראל תמורת 720 מיליון שקל את מלוא זכויותיה בשותפות דלק פי גלילות לקבלן יחיאל אבו ● בעסקה השנייה נמכרו לרפק אנרגיה שתי תחנות כוח ב-367.5 מיליון שקל

שדה נפט בקנדה / צילום: Todd Korol, רויטרס

אופ"ק ובעלות בריתה סיכמו על הארכת קיצוץ תפוקת הנפט

ההסכם החדש הוא לקיצוץ של 9.6 מיליון חביות ביום עד סוף חודש יולי, אך הוא אינו כולל את מקסיקו, שסירבה להמשיך במאמץ

מני מזוז ואורי שהם / צילום: רפי קוץ

כששופטים שופטים שופטים: הלקח שלימד אותנו השבוע השופט מני מזוז

החלטת נציב תלונות הציבור על שופטים אורי שהם בתלונה שהוגשה נגד השופט מני מזוז, מדגימה את הקושי בכך שתלונות שמוגשות נגד שופטי ביהמ"ש העליון מתבררות ע"י שופט עליון בדימוס, עמית שלהם לשעבר

מה נמכר לאחרונה ב-800-750 אלף שקל בצפון / עיבוד: טלי בוגדנובסקי , גלובס

מה אפשר לקנות עם 800 אלף שקל בצפון

קוטג' בן 4 חדרים בבית שאן או בעפולה, דירת 4 חדרים במעלות תרשיחא או 
דירת 3 חדרים בקריית ביאליק

 

אלפא ג'וליה וולוצ'ה 2020 / צילום: יח"צ

"רומיאו ויוליה" של עולם הרכב: אלפא רומיאו מציגה רומן בהמשכים

מכונית הספורט-סלון אלפא ג'וליה וולוצ'ה 2020 היא קלאסיקה מודרנית עם עיצוב שפונה לרגש והתנהגות דינמית, שכבר קשה למצוא כיום ● הגרסה המחודשת לא מיישרת קו עם הגרמניות באגף האלקטרוניקה אבל מדובר באופציה ייחודית

איתי בן זאב, מנכ"ל בורסת ת"א  / צילום: תמר מצפי

הנהלת הבורסה החליטה לא לפתוח את המסחר היום בעקבות עיצומי העובדים

ועד עובדי הבורסה: "לאורך כל השבוע שעבר המשיכה ההנהלה להתנגח בהסתדרות ובוועד, חרף ההודעה המוקדמת המתריעה מפני צעדים ארגוניים" ● הנהלת הבורסה: "הוועד אינו מסתפק בבונוס של 15 מיליון שקל. עלות השכר הממוצעת של עובד בורסה עומדת על כ-50,000 שקל בחודש"

הבורסה בת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

השבתת הבורסה: הנזק הכלכלי אמנם מוגבל, אבל הנזק האמיתי עוד יתברר בהמשך

עד יום חמישי האחרון הבורסה נתפסה כגוף אמין העומד באופן קבוע לרשות המשקיעים למסחר משני של חוב והון. עכשיו זה כבר לא כל-כך בטוח

מארק צוקרברג / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בעקבות הביקורת: צוקרברג הודיע שישקול שינויים במדיניות התוכן של פייסבוק

שינויים אלו, אמר מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, נועדו לאפשר לחברה דרכי פעולה נוספות בנוגע לתכנים, מלבד המדיניות "הבינארית", לדבריו, של "להשאיר או להסיר"

אילן פז מנכ"ל ברקליס ישראל / צילום: יוסי זליגר

"אימצתי רעיונות טובים מהקולגות באסיה, שהתחילו את המשבר לפנינו"

אתגר המנכ"ל עם אילן פז, מנכ"ל ברקליס ישראל, על ההתמודדות עם משקיעים שצריכים לקבל החלטה מרחוק, על ההתייעצויות עם קולגות בעולם ועל "שעת הקפה" שעברה לזום ● ויש גם טיפ: אחרי מי כדאי לעקוב

גיא פרמינגר / צילום: איל יצהר

סנונית ראשונה לקראת גל הנפקות טכנולוגיה בת"א? "לאחר ששוק הנדל"ן טיפה יתקרר הרבה כסף יזרום להייטק"

בהמשך לאישור שניתן במאי האחרון לתוכנית המדינה לעידוד גופים מוסדיים להשקיע בחברות הייטק ישראליות, ולאחר ההנפקה של סייברוואן באחוזת בית הבוקר, רו"ח גיא פרמינגר, שותף וראש מגזר טכנולוגיה ב-PwC, סבור כי זו רק ההתחלה לקראת גל הנפקות ראשוניות בבורסה

הפגנה בכיכר רבין נגד הסיפוח / צילום: בר לביא, גלובס

אלפים בהפגנה בכיכר רבין נגד הסיפוח

הערב התקיימה הפגנה נגד הכוונה לספח חלקים מהגדה המערבית - כאשר תאריך היעד שהציב ראש הממשלה הוא ה-1 ביולי ● עודה נטל חלק בהפגנה באמצעות נאום מוקלט: "אנחנו יכולים לעצור את הסיפוח אבל כולנו נצטרך להיאבק בו יחד"