גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה שלילית בת"א: טבע צנחה ב-4.3%, טאואר זינקה לאחר הדוחות

מדד ת"א 35 איבד 0.46%, ת"א 90 ננעל ללא שינוי מהותי, כך גם מדד הבנקים ● טאואר עקפה את התחזיות וסיפקה צפי חיובי לרבעון השלישי ● מליסרון עלתה על רקע האפשרות להישארותו של אבי לוי כמנכ"ל

הבורסה בתל-אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל-אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בטריטוריה האדומה, וזאת בדומה לסנטימנט השלילי שנרשם כעת בוול סטריט. מדד ת"א 35 איבד 0.46%, ת"א 90 ננעל ללא שינוי מהותי, כך גם מדד הבנקים.

מניית טבע  איבדה 4.3%, למרות שהיא עולה כעת בניו יורק. טבע חזרה ביום ראשון מוול סטריט עם פער שלילי של 4% אבל באופן מפתיע דווקא עלתה ביום המסחר הראשון לשבוע זה בתל אביב בכ-4%, ככל הנראה בשל האופטימיות מעסקת מיילן-פייזר עליה דווח במוצאי השבת. למרות העלייה כעת בוול סטריט מניית טבע ירדה בתל אביב, כדי 'להדביק' את הפער שנפתח אתמול בתל אביב, ובניגוד לפער הארביטרז' ממנו סטתה לעומת הנעילה בשישי. 

מחזור המסחר הסתכם ב-1.22 מיליארד שקל.

16:36

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בירידות קלות, ברקע ליציבות בפתיחה בוול סטריט. מדד ת"א 35 מאבד 0.2%, ת"א 90 יורד ב-0.3% ומדד הבנקים משיל 0.4%. 

מניית טאואר מזנקת ב-7% לאחר הדוחות. חלל תקשורת עולה ב-5%. 

מניית טבע צונחת ב-4% לאחר העליות שרשמה אתמול.

15:30

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות עם נטייה לירידות קלות, כשבשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים קלות.

מניית טאואר  מזנקת לאחר שהיכתה את התחזיות לרבעון השני של השנה במעמד הדוחות, וסיפקה צפי חיובי לרבעון השלישי. 

מניית מליסרון  עולה ב-2% על רקע הדיווח לפיו אבי לוי המנכ"ל מנהל שיחות עם בעלת השליטה ליאורה עופר, מה שמעלה אפשרות כי לא יפרוש בסופו של דבר מהחברה. 

בהראל פיננסים ציינו כי לקראת הודעת הריבית בארה"ב הם "מפחיתים סיכונים", והוסיפו כי "הורדת הריבית בארה"ב כבר מגולמת בשוק וההבנה שבישראל כנראה הריבית לא תעלה בזמן הקרוב תומכות בחשיפה לשוק המקומי".

כן ציינו שם כי "עונת הדוחות בארה"ב לרבעון השני של השנה ממשיכה להכות את הציפיות המוקדמות", והוסיפו כי "לאחר העליות החדות שאפיינו את המחצית הראשונה של 2019, אנו מבינים שחשוב במחצית השנייה לשים דגש משמעותי יותר על הקטנת סיכונים ומיזעור התנודתיות".

בין מניות מדד ת"א 35, בצד השלילי של המדד, מניות הפועלים , בזן  ושטראוס .

עוד במסחר, מניית כלל עסקי ביטוח  עלתה בכ-2%-2.5%, אחרי ירידה של כ-3.5% שרשמה אתמול. ברקע למסחר, היום עדכנה החברה על עיכוב בהלוואת המוכר שנדרשה אי.די.בי פתוח להעביר לאייל לפידות, לרכישת נתח ממניות חברת הביטוח. אג"ח אי.די.בי פיתוח נחלשו עד כ-2%.

מניית מגה אור  ריכזה מחזור מסחר ער, בו נסחרה ביציבות. חברת סייפ-טי גרופ  דיווחה על שיתוף פעולה ראשון למוצר שלה עם ספקית אינטרנט מקוריאה, ומנייתה קפצה בכ-15%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום יציבות ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה חיובית.

מחזור המסחר מסתכם בשעה זו ב-750 מיליון שקל.

14:50

העליות בטאואר מתחזקות לאחר פרסום הדוחות לרבעון והן מגיעות ל-9.5%. טבע יורדת ב-3%, בעוד בטרום המסחר בנאסד"ק המגמה הפוכה על רקע המיזוג של מיילן עם עסקי הגנריקה של פייזר.

14:40

גילת  הודיעה היום על השגת אבן-דרך בפרויקט הגדול בפרו, שעליו היא הודיעה לפני 4 שנים. הפרויקט לאספקת שירותי פס רחב נכנס לשלב התפעולי ויאפשר לחברה להפיק הכנסות שנתיות בסך 12 מיליון דולר.

11:35

חברת השבבים טאואר  פרסמה היום את דוחותיה לרבעון השני של 2019. החברה עקפה את התחזיות, רשמה הכנסות של 306 מיליון דולר ברבעון השני וצופה הכנסות של 312 מיליון דולר ברבעון השלישי. 

09:45

המסחר בתל-אביב נפתח הבוקר ביציבות, כשהמדדים העיקריים רושמים ירידות קלות של עד 0.2%.

בולטות בירידות במדד ת"א-125  מניות תמר פטרוליום , שיכון ובינוי , צור , ומיטב דש .

בולטות בעליות אלוט  שמזנקת בכ-4% במחזור נמוך, כלל עסקי ביטוח  שעולה בלמעלה מ-1.2%, פיבי  שעולה בכ-1%. טבע  רושמת ירידה קלה לאחר שאתמול קפצה בלמעלה מ-4%.

6:25

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה בתל-אביב צפוי להיפתח בהמשך לנעילה החיובית אתמול, בעוד הבוקר באסיה המדדים נסחרים בטריטוריה האדומה, והחוזים העתידיים בוול סטריט יורדים קלות בשעה מוקדמת זו.

אתמול בתל-אביב ננעל יום המסחר הראשון לשבוע בעליות שערים נאות, שהמשיכו את כיוון המסחר מהשבוע שעבר, מדד ת"א 25 ומדד ת"א 90 עלו ב-0.75%, מדד הבנקים עלה ב-0.5%. מדד ת"א 125 נגע ברמת שיא תוך-יומי.

בסוף השבוע הסתיים המסחר בארה"ב במגמה חיובית, וזאת כשהמדדים המובילים האמריקאים נמצאים ברמות שיא או קרוב לכך. בסך-הכול, ת"א-125 השלים טיפוס של כ-13% מתחילת השנה ועלייה שנתית של כ-8%, שהובילו אותו להיסחר היום סביב רמה של כ-1,510 נקודות, לעומת רמת שיא של כ-1,505 נקודות שקבע אשתקד.

בין מניות מדד ת"א 35, בצד החיובי בלטה אתמול מניית טבע שקפצה בכ-4.2%. ברקע למגמה החיובית, פרסומים בתקשורת על כך שחברת פייזר פועלת לרכוש את פעילות הגנריקה של מיילן, ולפי הערכות חלק מהאנליסטים, עסקה זו עשויה לייצר עסקאות נוספות בענף הגנריקה.

הבוקר בבורסות אסיה המסחר מתנהל בירידות שערים, מדד הונג קונג הנג סנג  צונח 1.15%, הטוקיו ניקיי 225 יורד 0.55%, ומדד שנחאי כללי  משיל 0.25% מערכו.

הבוקר צפוי להיסגר שלב התמחור בהנפקת הבורסה, כאשר התקבלו ביקושים גבוהים פי 5 על ידי מזמינים זרים בהנפקה.

עיני המשקיעים נשואות לקראת המשך שיחות הסחר בין סין לארה"ב בהמשך השבוע הזה. המשלחת האמריקאית תעשה את דרכה לסין היום, אך פריצות דרך משמעותיות במשא ומתן בין שתי המעצמות לא צפויות.

עוד כתבות

צה"ל הפציץ בשכונת שג'אעיה בעזה את ביתו של בכיר בג'יהאד האסלאמי / צילום: REUTERS/Mohammed Salem

יותר מ-190 רקטות שוגרו; אלו הערים שבהן לא יתקיימו לימודים מחר

מטחים כבדים נורים מעזה ללא הפסקה, בעקבות חיסול בכיר הג'יהאד האסלאמי ● לפי דיווחים ברצועת עזה, דוברי מה שמכונה החמ"ל המשותף מאיימים כי התגובה החזקה ביותר לחיסול אל-עיטא עדיין בדרך, והצפי הוא שתגיע בשעות הלילה

בניין נובולוג / צילום: נובולוג, יח"צ

נובולוג רוכשת מעופר עמר, מנכ"ל מדיקוויפ, את יתרת מניות החברה תמורת כ-31 מיליון שקל

חברת שירותי הבריאות רוכשת כעת את מניות המיעוט, בשיעור של 30%, לאחר שרכשה לפני כשנתיים את מניות השליטה, בשיעור של 70%, תמורת 45.5 מיליון שקל ● מדיקוויפ מספקת שירותי בריאות וציוד מבוססי טכנולוגיה לשיפור איכות חיי המטופלים בביתם, ומניעת אשפוזים מיותרים בבתי החולים

קמפיין שילוט של כנען על אוטובוס דן / צילום: ענת ביין-לובוביץ'

תחנה אחרונה? דירקטוריון דן צפוי לאשר מכירת עד 50% מהחברה לפי שווי של כ-1.2 מיליארד שקל

בית ההשקעות ווליו בייס וקבוצת מנהלים בכירים, העומדים בראש קבוצת משקיעים שגיבשו לצורך הרכישה, מתכוונים לפעול להשבחתה של דן ולהכנתה להנפקה בבורסת תל אביב ● ערב העסקה תרכוש חברת התחבורה את מניותיו של פנחס רוטנברג תמורת כ-130 מיליון שקל

מסחר בוול סטריט./  צילום: רויטרס

עליות בוול סטריט; טראמפ נאם והשתלח בפד על סירובו להוריד ריבית

טראמפ נאם בפני המועדון הכלכלי של ניו יורק והאשים את הבנק המרכזי הגביל את צמיחת ורווחי כלכלת ארה"ב ושוק המניות האמריקאי ● טראמפ חידש את המתקפה על סין ואמר כי היא רימתה את ארה"ב בנושאי סחר, אך אמר כי ארה"ב קרובה לחתימה על "שלב ראשון" בעסקת סחר עם סין ● וודאפון מטפסת לאחר שהעלתה את תחזית ההכנסות השנתית ● פייסבוק עולה לאחר שהודיעה על שירות תשלומים חדש ● מדד דקס עלה ב-0.8%, בלונדון עלה הפוטסי 100 ב-0.7% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.5%

איתן יוחננוף / צילום: תמר מצפי

יוחננוף מקטינה את התגמול לבעלי השליטה: שכרו החודשי של המנכ"ל איתן יוחננוף יקטן בכ-30% ל-180 אלף שקל

הנפקת המניות הראשונית של רשת המזון מתקדמת: תגייס כ-460 מיליון שקל לפי שווי של 1.85 מיליארד שקל "לפני הכסף" ● כ-100 מיליון שקל מתמורת ההנפקה מייעדת יוחננוף לחלוקת דיבידנד, שממנו ייהנו בעיקר בני המשפחה השולטת

אבי דיכטר, ראש השב"כ לשעבר/ צילום: יוסי זמיר

היום הראשון בתפקיד: שר הביטחון בנט מבקש להשאיר את אבי דיכטר כסגנו

דיכטר מונה לתפקיד על ידי ראש הממשלה נתניהו בתפקידו כשר ביטחון ועם מינוי בנט נדרש אישור מחדש

בני גנץ / צילום: אלעד מלכה

גנץ: "החלטה נכונה מבצעית ומדינית. לא תהיה השפעה על תהליכים פוליטיים"

בבוקר שלאחר החיסול בעזה הוכרזה כוננות שיא בעוטף ובמרכז, והרוחות הפוליטיות סוערות ● גנץ "מגבה כל פעילות נכונה למען ביטחון ישראל" והדגיש כי "לפעולה זו לא תהיה השפעה על התהליכים הפוליטיים המתקיימים"

אביב כוכבי צילום: ארז חרודי – עושים צילום

מי מוסמך להחליט על פעולות צבאיות שעלולות להצית עימות נרחב?

יש לברך על הבאת הפעולה לאישור הקבינט במקרה הזה, אולם גבולות הסמכות אינם ברורים ותהליכי קבלת החלטות הרות גורל אינם מעוגנים כראוי בחוק • הבלבול הזה אינו בריא למדינה השואפת להתנהל בצורה מתוקנת ● דעה

ויצמן שירי  / צילום: תמר מצפי

ההרפתקה הבורסאית החדשה של ויצמן שירי: רוכש שלד בורסאי כדי לצקת לתוכו פעילות קנאביס באפריקה

שירי, שבעבר הוביל את חברת הנדל"ן תשואה 10 שקרסה עם חובות כבדים, מתכוון למכור לשלד נקסט ג'ן פעילות בבעלותו ובמרכזה נכס נדל"ן בבאר שבע וכן "גידול וייצוא קנאביס רפואי בעיקר במדינת לסוטו"

פגיעה ישירה במפעל בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

החיסול והתגובה: האם אנחנו הולכים לקראת רגיעה או הסלמה?

השאלה לאן הולכים מהחיסול ומטחי הטילים, לרגיעה או הסלמה, תלויה בעיקר בתגובת חמאס שמנהל מו"מ שיבטיח לו ולתושבי הרצועה הטבות כלכליות • בינתיים, במערכת הפוליטית תוהים האם ההסלמה תסלול את הדרך לממשלת אחדות

הבית שנהרס מירי הרקטה ששוגרה מעזה / צילום: רועי ברק

פיצויים בעקבות נזק עקיף: אין מענה לערי גוש דן

רשות המסים הודיעה כי עסקים המצויים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה יהיו רשאים להגיש תביעה להחזר השכר שישולם לעובדים שיעדרו מעבודתם בעקבות המצב הביטחוני ● בשלב זה: גוש דן, שהיה משותק כמעט הבוקר, מחוץ לטווח הפיצוי על נזק העקיף

בנימין נתניהו \ צילום: אמיר מאירי

נתניהו: "ישראל לא מעוניינת בהסלמה, אך נעשה כל שיידרש להגן על אזרחינו"

כך אמר היום ראש הממשלה נתניהו על רקע חיסול הבכיר בג'יהאד האיסלמי והמטחים הבוקר על דרום המדינה ● גם הרמטכ"ל אביב כוכבי הדגיש כי צה"ל לא מעוניין בהסלמה ● ראש השב"כ נדב ארגמן ציין כי העיתוי לחיסול היה מקצועי בלבד

אורי גרינפלד, כלכלן ואסטרטג ראשי בפסגות \ צילום: איל יצהר

חיסול שיעלה מאות מיליונים לישראל: איך ההסלמה במצב הביטחוני תשפיע על הפעילות הכלכלית

בכל יום של השבתה מלאה מאבד המשק הישראלי תוצר בשווי 2.5 מיליארד שקל ● במקרים של הסלמה במצב הביטחוני, ישנן תופעות לוואי נוספות ● ממה נגרם עיקר הנזק היום, מהו הנזק הנוסף שייגרם וישפיע לטווח הארוך יותר ואיך יגיבו סוכנויות דירוג האשראי?

מכונת דפוס של דולרים/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

השקל נחלש מול הדולר והאירו על רקע ההסלמה הביטחונית

הדולר קופץ ב-0.5% מול השקל לרמה של 3.516 שקלים, והאירו מוסיף 0.55% לערכו לרמה של 3.881 שקלים ● פריקו: "אי-הוודאות בשווקים על רקע המצב הביטחוני גורמת לביקוש ער לדולר"

סטיבן שוורצמן / צילום: רויטרס

משנה מבנה, משפר שווי: הרפורמה במיסוי החברות בארה"ב

ענקיות ניהול הנכסים האמריקאיות נהגו להתאגד כשותפויות, אולם מבנה זה הקטין את הביקושים להשקעה בהן והביא לכך שנסחרו בדיסקאונט משמעותי ● רפורמת מיסוי החברות בארה"ב יצרה הזדמנות עבורן להציף שווי באמצעות הפיכה לחברה בע"מ ● חלק ממנהלי הנכסים כבר ניצלו את ההזדמנות ואחרים בוחנים אותה

רובי בכר, עו"ד- שותף בכיר במשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות' / צילום: איל יצהר, גלובס

"הנתונים מעודדים; היום יש כבר 100 סטארט-אפים בנצרת"

עו"ד רובי בכר בוועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס": "הציבור הערבי הוכיח שבמקום בו ניתנת לו הזדמנות, הוא מגיע להישגים מעולים" ● סמיר חורי: נדרשת השקעה בהון האנושי שתעזור למגזר הערבי להיכנס למעגל העבודה. זה יתבטא בצמיחה הכלכלית בכל המדינה"

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

תל אביב ננעלה בירידות קלות בצל ההסלמה הביטחונית

ת"א 35 ות"א 125 ירדו בכ-0.1% ● מדד הביומד רשם ירידה של 1.14%, מדד תשתיות אנרגיה איבד כ-1% ומדד הנפט והגז ירד בכ-0.9% ● רשות ניירות ערך פתחה בהליך מנהלי נגד סאני אלקטרוניקה והיו"ר יעקב לוקסנבורג ● חג'ג' נדל"ן דיווחה על אינדיקציה ראשונית "לרווח מהותי לדוחות החברה" לרבעון השלישי

עובדים במפעל הרכבת רכב של טאטא ההודית/ צילום: רויטרס

שני העולמות הכלכליים של הודו לא מצליחים להיפגש ומאיטים את צמיחתה

מיתון שהחל בכלכלה השחורה פוגע בניסיונותיה של המדינה להעביר עובדים ממנה אל הכלכלה המודרנית

אריה בלדגרין / צילום: יחצ

תרופה חדשה ליורוג'ן: רכשה זכויות למוצר חדש לטיפול בסרטן בדרכי השתן

המטרה היא לשלב את המוצר של אג'נוס יחד עם תרופה קיימת בצנרת המוצרים של יורוג'ן ● מניית יורוג'ן עלתה אמש ב-3% בנאסד"ק בעקבות ההודעה

אביחי מנדלבליט, בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

גורם המעורה בעבודת היועמ"ש: "מנדלבליט מקדיש את כל זמנו להחלטה בתיקי נתניהו"

היועמ"ש הודיע כי ייעדר מכנס חיפה למשפט השבוע • עושה מאמץ לסיים את ניתוח טענות ההגנה בשימוע ולפרסם החלטה לכל המאוחר באמצע דצמבר