גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

להוציא את המיטב מהמצב: 10 חברות ישראליות נסחרות שנותנות פייט לקורונה

לפחות 10 חברות הנסחרות בבורסת ת"א פועלות להסבת תרופות קיימות לתחום הקורונה ● ממפתחות תרופות דרך יצרניות בדיקות ועד לחברות אשפוז ביתי - "גלובס" ממפה את החברות הבולטות שמחפשות את "תרופת הרווחים" שיוצרת המגפה

צבי מרום, מייסד ומנכ"ל באטמ, שי נוביק, יו"ר אנלייבקס, פיליפ פרוסט, בעלי ויו"ר אופקו / צילום: איל יצהר, תמר מצפי, גלובס
צבי מרום, מייסד ומנכ"ל באטמ, שי נוביק, יו"ר אנלייבקס, פיליפ פרוסט, בעלי ויו"ר אופקו / צילום: איל יצהר, תמר מצפי, גלובס

משבר הקורונה יצר מערבולת שמאיימת על עסקים רבים, אבל יש גם גופים שעשויים להרוויח מהמגפה, וכבר מציפים ערך. השבוע היה עשיר בדיווחים של חברות הנסחרות בבורסת תל אביב, שמפתחות תרופות לקורונה. באף אחד מהמקרים לא פורסמו תוצאות חדשות המספקות מידע נוסף לגבי יעילות המוצר, כך שכל המוצרים האלה עדיין בשלבים ראשוניים מאוד, אבל נראה כי החברות מתקדמות לקראת בדיקה מעמיקה יותר של מוצריהן.

בכל המקרים מדובר בחברות שפעילותן העיקרית אינה קשורה לקורונה, אבל מאמינות שהן יכולות להסב תרופות קיימות לתחום זה. הגישה הזו היא בעלת פוטנציאל, מכיוון שתרופה לקורונה אינה חייבת לפעול ישירות על וירוס Covid-19. חלק מהמנגנון שבו הקורונה עושה נזק קשור למערכת החיסון, שעלולה לפעול בהתלהבות יתר נגד הווירוס, ולפגוע בגוף בעודה מסלקת את הנגיף. רוב החברות האלה מעריכות כי הן יכולות לפעול לשיפור בקרה של מערכת החיסון כדי להשיג תוצאה מאוזנת יותר - סילוק הנגיף במינימום נזק.

"גלובס" ממפה מיהן החברות הישראליות שנאבקות במגפה, וכיצד הן חושבות להרוויח מכך.

קמהדע גייסה חולה ראשון לניסוי

יוצאת דופן בשורת החברות האלה היא חברת קמהדע , שנלחמת ישירות בקורונה באמצעות נוגדנים שהופקו מדמם של מחלימים מקורונה. החברה הודיעה בתחילת השבוע על גיוס החולה הראשון לניסוי שלה, שבו תיבחן האפשרות לטפל. המוצר נוסה לפני כמה חודשים בטיפול חמלה שלא הצליח, אבל רק כעת יוצאת החברה לניסוי רשמי.

המשתתפים במחקר הנוכחי הם במצב קל יותר מהחולה שטופלה במסגרת טיפול החמלה, כולם מאושפזים עם דלקת ריאות אבל אינם מונשמים. בכוונת קמהדע לגייס 12 חולים, כשבשלב הראשון ייבחנו רק בטיחות המוצר ודפוסי ההתפשטות שלו בגוף המטופל והפינוי שלו מהגוף. החברה מקווה לראות גם סימני יעילות למוצר - כלומר, הבדל בין מצבם של המטופלים למצב שהיה חזוי להם ללא הטיפול - אבל זאת לא המטרה הרשמית של הניסוי, וגם אין בו קבוצת ביקורת, כך שלא ניתן להשוות למטופלים שטופלו בתנאים זהים למעט מתן הפלזמה. המעקב אחר החולים יימשך 84 ימים.

במהלך הרבעון הנוכחי - כלומר, עד לסוף ספטמבר - מתכננת החברה לקיים פגישה עם רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) כדי לתכנן ניסוי המשך למוצר, במהלך 2021.

במקביל לניסוי הנוכחי, קמהדע תערוך ניסוי בשימוש בנוגדנים כטיפול מניעה למתנדבים בריאים הנמצאים בקבוצת סיכון. ההערכה היא כי הנוגדנים יכולים לשמש מעין חיסון פאסיבי נגד המחלה.

מוצר הנוגדנים של קמהדע לטיפול בקורונה, מפותח במסגרת הסכם שיתוף הפעולה הבינלאומי שנחתם באפריל האחרון בין קמהדע לחברת קדריון ביופארמה, שמשתפת עמה פעולה גם בתחום החיסון הפאסיבי לכלבת.

מתחילת השנה עלתה מניית קמהדע ב-26%, והחברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של 1.3 מיליארד שקל. העליות היו בעיקר על רקע תוכניותיה של החברה בתחום הקורונה. קמהדע פרסמה היום את דוחותיה לרבעון השני של 2020, כך שלא ברור עדיין אם הקורונה השפיעה על הביקוש למוצרים האחרים שלה - מוצר לטיפול באמפיזמה תורשתית והחיסון לכלבת שהוזכר לעיל.

רדהיל מתכננת ניסוי גם בישראל

חברת רדהיל  כבר עורכת ניסוי ראשוני (שלב IIa) בארה"ב בתרופה לקורונה, והודיעה בעבר כי תערוך את הניסוי גם בישראל, רוסיה ובריטניה, ומדינות נוספות שמהן היא ממתינה לאישור. המוצר של החברה הוא, לדבריה, בעל תכונות אנטי-ויראליות (כלומר, יכול למנוע את פעילות הווירוס בגוף), ואנטי-דלקתיות (כלומר, יכולת למנוע פעילות מוגזמת של מערכת החיסון). הוא נבחן בעבר לטיפול בסרטן, אבל עדיין לא הספיק להתקדם משמעותית בהתוויה זו, בטרם הוסבו רוב המאמצים סביבו לתחום הקורונה. טיפול בחמישה חולי חמלה בחודשים האחרונים רמז כי עשויה להיות למוצר פעילות מיטיבה בתחום הקורונה.

הניסוי שעורכת רדהיל בארה"ב הוא ב-40 חולים, ולא נועד להראות את יעילות המוצר באופן מובהק סטטיסטית, אלא בעיקר לבחון בטיחות ולקבל רמזים על יעילות אפשרית. בכל זאת, רדהיל מקווה כי אם הניסוי יעמוד ביעדיו בהצלחה ובזמן, תוכל החברה לקבל אישור שיווק בחירום, שיאפשר לה להתחיל במכירה מוגבלת של התרופה כבר ברבעון הרביעי של השנה. בניסוי הבינלאומי (רוסיה, ישראל, מקסיקו ומדינות נוספות) ישתתפו 270 חולים, והוא צפוי להסתיים מאוחר יותר. קבוצת המדגם בניסוי עשויה כבר להיות גדולה מספיק להעיד באופן מובהק סטטיסטית על יעילות המוצר.

מניית רדהיל עלתה ב-53% מתחילת השנה, בעיקר על רקע הפיתוח לקורונה, והחברה נסחרת לפי שווי שוק של 1.1 מיליארד שקל. רדהיל השיקה במרץ האחרון את המוצר המוביל שלה לטיפול בחיידק H. Pylori, למניעה של כיבי קיבה וסרטן הקיבה. גם במקרה הזה, מעניין יהיה לעקוב אחר ההשקה, שהתרחשה בעיקר בשיא תקופת הקורונה, כשתפרסם החברה את דוחות הרבעון השני.

פלוריסטם מרחיבה את הניסוי שלה

חברת פלוריסטם  נמצאת בשלב II של הניסויים הקליניים במוצר שלה, שנועד לבקר את פעילות מערכת החיסון, אשר מהווה את עיקר הסיבה לפגיעה בחולי הקורונה הקשים. המוצר נוסה בשבעה חולי קורונה קשים בטיפול חמלה, ולאחר הניסוי דיווחה החברה כי אצל ארבעה מתוך שישה חולים שהשלימו את הטיפול חל שיפור. לא מדובר בניסוי רשמי, וקשה לדעת מה היה קורה לחולים ללא הטיפול, אבל החברה ציינה כי מדובר בתוצאות מעודדות.

המוצר נמצא בניסוי בארה"ב ב-140 חולים, ובימים אלה פלוריסטם מרחיבה אותו למדינות נוספות. אם המוצר של החברה לקורונה יגיע לשוק, הוא יהיה המוצר המסחרי הראשון שלה. מניית פלוריסטם עלתה ב-118% מתחילת השנה, ושווי השוק של החברה כיום 808 מיליון שקל. החברה קיבלה מענק של 54 מיליון דולר, וגם גייסה הון על בסיס תוכנית הפיתוח שלה בתחום הקורונה ועבור תוכניותיה האחרות.

אנלייבקס, כן פייט וגלמד הצטרפו לדרך

חברת אנלייבקס  הודיעה השבוע על ההזרקה הראשונה של התרופה במסגרת הניסוי שלה בחולי קורונה קשים, שמערכת החיסון שלהם משתוללת. המוצר של אנלייבקס נועד לעצור את "סערת הציטוקינים" המתרחשת כשמערכת החיסון מגיבה בעוצמה רבה מאוד, ועלולה אף להרוג את המטופל.

אנלייבקס היא אחת היחידות מבין החברות המפתחות תרופה לקורונה שמנייתה ירדה מתחילת השנה, כ-40%, וזאת בין השאר, בעקבות גיוס ההון שביצעה זמן קצר לאחר שהודיעה על כוונתה להיכנס לתחום. כיום נסחרת החברה לפי שווי שוק של כ-245 מיליון שקל.

חברת כן פייט  מתכננת להיכנס בקרוב לניסוי שלב II (ניסוי יעילות) במוצר האנטי-דלקתי שלה. גם מנייתה של חברה זו איבדה 35% משווייה מתחילת השנה. כיום היא נסחרת לפי שווי שוק של 117 מיליון שקל.

המצטרפת החדשה ביותר לרשימה היא גלמד , שנסחרת בנאסד"ק. חברת גלמד מפתחת תרופה לטיפול במחלת הכבד השומני, ונמצאת בניסוי קליני ממושך בתחום זה. השבוע הודיעה החברה כי ברבעון הרביעי של השנה תתחיל בניסויים קליניים במוצר שרכשה לפני שנה, שפותח על ידי פרופ' דוד נאור ממכון לאוטנברג באוניברסיטה העברית, והוצג בעבר כ"מוצר לארבע מחלות". המוצר נתפס על ידי נאור כמתאים לכל המחלות האלה, משום שנראה בניסויי מעבדה ובעלי חיים, שיש לו אפקט אנטי-דלקתי, המקנה הגנה מפני נזק לתאי עצב במוח. לכן, הוא יכול להיות רלוונטי גם למחלות דלקתיות, כמו קרוהן ודלקת מפרקים, וגם למחלות כמו טרשת נפוצה ואלצהיימר. כעת הוא זוכה להתוויה נוספת ולקידום בתור הפיתוח בזכות מחלה חמישית, קורונה.

כמו המוצרים של אנלייבקס ופלוריסטם, גלמד מכוונת את המוצר לחולים הקשים ביותר, שמערכת החיסון שלהם משתוללת. מגלמד נמסר כי המוצר יודע למנוע את נזקי מערכת החיסון בלי לפגוע ביעילותה נגד הוירוס. גלמד תבקש מה-FDA אישור לבחון את המוצר בקורונה כבר השנה, ובמחלות מעיים דלקתיות כמו קרוהן וכוליטיס ב-2021. מניית גלמד ירדה ב-34% מתחילת השנה, וכעת היא נסחרת לפי שווי שוק של 320 מיליון שקל.

אופקו ובאטם מייצרות בדיקות וחיסונים

מלבד החברות הפועלות בתחום התרופות, יש שתי חברות בבורסת תל אביב שמייצרות ומשווקות בדיקות לקורונה - אופקו  ובאטמ . אופקו פועלת בארה"ב, ובאטמ בעיקר באירופה. שתיהן זכו להצלחה משמעותית בעקבות תחילת שיווק הבדיקות, כאשר בבאטמ המשיכו העליות האלה טרנד חיובי, ובאופקו שברו טרנד שלילי.

אופקו כבר פרסמה את התוצאות של הרבעון השני של השנה, וניתן לראות כי הכניסה לתחום בדיקות הקורונה היתה שווה עבורה צמיחה של 40% במכירות לעומת הרבעון המקביל ב-2019, לכ-250 מיליון דולר. באטמ עדיין לא פרסמה את תוצאות הרבעון.

חברת סייט מהפורטפוליו של כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב) אמנם לא מפתחת בדיקות לקורונה, אבל היא מפתחת בדיקות ספירת דם מהירות ובטוחות לשימוש, שיש להן יתרונות כחלק מתהליך הטיפול השוטף בחולי קורונה. בין השאר, בזכות כך גייסה סייט 71 מיליון דולר ביולי.

כת"ב נהנתה גם מהמיזוג שנחתם כבר בתחילת השנה בין ניאון, חברת טיפול בסרטן מהפורטפוליו של כת"ב, לבין ביונטק, המפתחת יחד עם חברת פייזר את אחד החיסונים המובילים לקורונה. העסקה הייתה מבוססת על החלפת מניות בין ניאון לביונטק, וגם כשמניית ביונטק החלה לנסוק, לא השתנו התנאים. כת"ב מימשה מיליוני דולרים של מניות ביונטק בזכות המהלך. מניית כת"ב ירדה מתחילת השנה ב-28%, והיא נסחרת לפי שווי של 153 מיליון שקל.

נובולוג מספקת שירותים לחולי קורונה

נהנית נוספת מהקורונה היא חברת נובולוג , העוסקת בשינוע תרופות ובמתן שירותי אשפוז מרחוק, שהפכו יותר רלוונטיים הן לטיפול בחולי הקורונה עצמם והן כדי להוציא כמה שיותר מהחולים הפגיעים והמבוגרים מבתי החולים. מניית נובולוג עלתה מתחילת השנה ב-78%, והיא נסחרת לפי שווי שוק של 1.4 מיליארד שקל.

אף אחת מהחברות הנסחרות בבורסת ת"א אינה מתחרה במרוץ היוקרתי ביותר, למציאת חיסון נגד וירוס ה-SARS-CoV2 שגורם לקורונה. יש בתחום זה שני גורמים ישראליים שאינם נסחרים: חברת Mivax, שמפתחת את החיסון של מכון מיגל הישראלי, והמכון הביולוגי בנס ציונה.

בשני המקרים מדובר במוצרים בשלב ראשוני יחסית, אבל בפיתוח חיסונים לא בהכרח ברור כי הראשון להתקדם בניסויים הוא גם זה שהמוצר שלו יימצא כבטוח ויעיל ויאושר לשיווק. גם אחרי אישור של מוצר אחד, חלופה טובה או זולה יותר יכולה להצטרף. לכן, למיגל ולמכון הביולוגי עדיין יש סיכוי להשתתף במשחק. 

בונוס ביוגרופ תיכנס לניסויים קליניים במוצר חדש לקורונה 

חברת בונוס ביוגרופ  שהוקמה על ידי ד"ר שי מרצקי שהיה גם ממייסדי פלוריסטם; וכמוה עוסקת בתחום תאי הגזע, הודיעה גם היא על כוונתה להיכנס לניסויים קליניים במוצר חדש לקורונה, MesenCure, לאחר הצלחה בניסויים בבעלי חיים. בונוס מציינת כי לתאים שלה פעילות אנטי דלקתית, ולמוצר החדש יש יכולת להפחית את בצקת הריאות בחולי קורונה עם דלקת ריאות.

בונוס נסחרת לפי שווי של 366 מיליון שקל. מנייתה ירדה עם השוק בתחילת השנה עם התפרצות המגפה, עלתה בין היתר על רקע ההודעה כי החברה נכנסת לתחום הקורונה אולם איבדה חלק מהעליות הללו מאז ההודעה.

עוד כתבות

הפגנת העצמאים ברחוב בן יהודה בת"א / צילום: יח"צ

מחאת עצמאים: תקיעה בשופרות וקריאה לממשלה להימנע מהחמרת הסגר

מאות עצמאים הפגינו נגד צעדי הממשלה להחמרת תנאי הסגר והכוונה לסגור מקומות עבודה שאינם חיוניים ● ההפגנה, שיזמו ראשי ארגוני העצמאים והעסקים הקטנים בישראל, התקיימה ברחוב בן יהודה בתל אביב אשר כשליש מעסקיו נסגרו במהלך משבר הקורונה

החדר הנקי שבו מייצרים את השתל של V-Wave   / צילום: ארז רוזנפלד

V-Wave השלימה גיוס של 98 מיליון דולר מקבוצת משקיעים מובילים בתחום הביומד

החברה פיתחה דלף (שאנט) לבבי לטיפול באי ספיקת לב ולחץ דם ריאתי ● המוצר כבר נמצא בניסוי קליני מתקדם ולהערכת החברה הכסף שגויס יספיק עד לקבלת אישור FDA לשימוש במוצר

ג'ונסון אנד ג'ונסון./  צילום: רויטרס

ג'ונסון אנד ג'ונסון מצטרפת למובילי המירוץ לחיסון לקורונה

לאחר שהדגימה שהמוצר שלה יוצר נוגדנים אצל מתנדבים בשלבים המוקדמים של הניסוי, ג'ונסון אנד ג'ונסון החלה בניסוי שצפוי לגייס 60 אלף מטופלים ● זאת לעומת 30,000 בניסוי של חברת מודרנה ו-44,000 בניסוי של חברת פייז

מכונית אוטונומית של מובילאיי בכנס משקיעים של החברה שנערך בחודש שעבר / צילום: אינטל, יח"צ

מובילאיי מתרחבת לאיחוד האמירויות: מתכננת להקים בדובאי שירותי תחבורה אוטונומיים

החברה חתמה על הסכם עם קבוצת הנדל"ן והרכב מדובאי אל-חבטור, לשיתוף פעולה בתחום הרכב האוטונומי והמיפוי ● השתיים יחתרו להקמת שירותי מוניות רובוטיות בדובאי בתוך שלוש שנים

נציבות שירות בתי הסוהר  / צילום: יוסי כהן

ביהמ"ש דחה עתירת בני זוג הומואים לשהות יחד בכלא

"הזכות לחיי משפחה נקבעה כזכות חוקתית" קבע השופט רון שפירא והוסיף כי "אסיר איננו שונה מאדם אחר בכל הנוגע לזכויות החוקתיות" ● יחד עם זאת, דחה את בקשת בני הזוג לשהות יחד בכלא, תוך שקבע כי לא נפל פגם בהחלטת שירות בתי הסוהר

מטוס של אל על ממריא משדה תעופה בן גוריון / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

לקראת העברת השליטה: רוזנברג התחיל לחפש דירקטוריון חדש לאל על

בעל השליטה החדש אלי רוזנברג מתכוון להחליף את כל הדירקטוריון של חברת התעופה, וזהות החבר הראשון כבר ידועה - ג'ייסון גרינבלט ● רוזנברג שלח מכתב ליו"ר אל על הנוכחי ולמנכ"ל ובו דרש כי "השימוש בכספים שהוזרמו לקופת החברה אחרי ההנפקה יעשה ב"צורה אחראית ושקולה"

אדוארדו אלשטיין   / צילום: כפיר זיו

יום הכיפורים של אלשטיין? מחזיקי האג"ח של אי.די.בי החליטו על מימוש הנכסים המשועבדים לטובתם

מדובר במרבית נכסיה של אי.די.בי, כך שאובדנם יביא לקריסת השקעתו של אלשטיין בקבוצה, בסך 3 מיליארד שקל

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

הבורסה ננעלה בירידות על רקע דיווחים על החמרה צפויה בסגר

החשש מהחמרת הסגר לצד חולשת העליות בניו יורק הכבידו על המסחר ● מדד הבנקים צנח ב-2.8%, מדד ת"א 90 איבד 1.7% ● מחזור המסחר בשוק המניות היה חריג יחסית והסתכם ב-1.73 מיליארד שקל

אלון מאסק / צילום: Aly Song, רויטרס

אלון מאסק מבטיח: נפחית את עלויות הסוללות ונמכור רכבים ב-25 אלף דולר

באסיפה של בעלי מניות שהתקיימה במעין "דרייב אין" במפעל החברה, המשקיעים ציפו למחיר נמוך יותר של הרכב החשמלי ● המחיר הממוצע של דגם 3 של טסלה עמד על 50 אלף דולר. מאסק: היכולת להוריד את המחיר תגיע מירידה בעלות היצור של הסוללות

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 22 בספטמבר

אתמול באיכילוב: שבעה פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מערכות אופטימיזציה של סולאראדג'  /  צילום: יחצ

סולאראדג' מצטרפת לגל הנפקות האג"ח של ענקיות הטכנולוגיה

חברת האנרגיה הסולארית גייסה 550 מיליון דולר באג"ח להמרה בריבית 0% ● קדמו לה עם גיוסי חוב גדולים: Wix, אמדוקס ונייס

מעבדת שבבים בסין / צילום: רויטרס

30 שנה של דעיכה: ארה"ב איבדה את מעמדה בתחום ייצור השבבים. איך זה משפיע עליה?

בחברת הייעוץ BCG מציגים את מצבה העגום של ארה"ב בתחום, אך סבורים כי ניתן לשקם אותו ● ההצעה: תמריצים בהיקף של 50 מיליארד דולר, בניית 19 מפעלים ויצירת 70 אלף משרות

בני גנץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ראשי ישיבת ההסדר החרדית הקרבית לגנץ: "מבקשים לקחת חלק בדיוני חוק הגיוס"

ראשי ישיבת בצוותא, שנותנת מענה לחרדים שמעוניינים להתגייס, שלחו מכתב לשר הביטחון, שבו ביקשו להשתתף בגיבוש מתווה חוק הגיוס החדש

זירת המסחר בוול סטריט, ה־20 במרץ / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

5 סיבות להתאוששות המהירה של שוקי המניות ממשבר הקורונה

המדדים המובילים בבורסה האמריקאית אמנם חוו ירידות השבוע, אך המגמה הכללית אחרי קריסת השווקים כתוצאה מהמגפה היא עדיין של זינוק בעלייה ● הכוחות שעומדים מאחורי הקריסה וההבראה המהירות ביותר אי פעם כוללים תקוות כלכליות, דומיננטיות של חברות הטק ומינופים בעסקאות מסוכנות

אלדן / צילום: יחצ

חברות הליסינג סופגות אש, אבל בדוחות "הכול דבש"

אחת התעלומות הגדולות ביותר של ענף הרכב המקומי היא הדיווחים הטובים של ענף הליסינג בישראל ● רוב מקורות מימון החיצוניים התייבשו כליל מאז החל משבר הקורונה, ועדיין, השחקנים בענף טוענים שרמת הסיכון נותרה יציבה והענף חסון כתמיד

משרדים של שלמה סיקסט  / צילום: כדיה לוי, גלובס

אניגמה בשוק הרכב: למה נבואות הזעם על המשבר בליסינג לא התממשו בינתיים

הירידה הצפויה בפעילותן, לצד המינוף הגבוה שבו הן פועלות, הובילו בשבועות הראשונים של המשבר לצניחה בערך האג"ח שהנפיקו חברות הליסינג הישראליות ● מאז חזרו האג"ח לתשואות חד-ספרתיות, והחברות רשמו רווחים במחצית השנה, למרות ירידה בהכנסות ● בעקבות הדוחות הרבעוניים

בייביסיטר על חשבון המעסיק / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

קשה לעבוד עם הילדים בבית? בהייטק יממנו לכם גם את הבייביסיטר

המעסיקים בתחום ההייטק שמבינים את הצורך החיוני, ומספקים מימון לבייביסיטר להורים לילדים בגיל הרך בתקופת הסגר והשבתת מערכת החינוך: "רבים הם הורים צעירים לילדים בגיל הרך. אנשים עשו מעל ומעבר, וחשבנו איך לעזור" ● השיחה

ועדת הכספים בראשות משה גפני, היום / צילום: דוברות ועדת הכספים

ועדת הכספים אישרה את התקציב ההמשכי העומד על 11 מיליארד שקל

התקציב לשנת 2020 יעמוד על 410.8 מיליארד שקל ● חברי הליכוד בוועדת כספים כעסו על כך שכל הכספים הקואליציוניים של המפלגה הוזרמו לטובת מטרות הבית היהודי

בניין בורסת נאסד”ק, ניו יורק. תנאי האשראי של החברות הגדולות טובים מתמיד   / צילום: Eduardo Munoz, רויטרס

רוכבת על ההייפ: מניית החברה שנסקה ב-3,100% על רקע כניסתה לשוק הרכב החשמלי

מניית הפני סטוק של חברת SPI Energy, המספקת פיתרונות פוטו-וולטאים, מזנקת בחדות על רקע כוונתה לתכנן ולפתח פתרונות חשמליים ופתרונות טעינה לרכבים חשמליים

הטרמיט הפורמוסי. המזיק אשר מסב את הנזק הכלכלי הגבוה ביותר לאדם הפרטי ולמדינה / צילום: שאטרסטוק

לראשונה בישראל: הטרמיט המזיק ביותר בעולם התגלה בפתח תקווה

מדובר ב"טרמיט-על", בעל יכולות האכילה והרבייה הגבוהות ביותר מבין מיני הטרמיטים הידועים לאדם ● "הוא הורס אדני רכבת ועמודי טלפון. הוא פוגע בקווי תקשורת וחשמל תת קרקעיים וגורם להפסקות חשמל" ● השרה גילה גמליאל: "עם החרפת משבר האקלים, כניסת מינים פולשים לישראל תעלה"