גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

עובד אחד, שני מנהלים: איך מתמרנים ביניהם?

הפיטורים הנרחבים בתקופת הקורונה ומודל העבודה מרחוק מרחיבים את הפרקטיקה של עבודה מול יותר ממנהל אחד ● מאמני מנהלים ומומחים לעבודה מייעצים איך להתגבר על  מצבים לא נוחים

עובד אחד, שני מנהלים: איך מתמרנים ביניהם? / איור: shutterstock, שאטרסטוק
עובד אחד, שני מנהלים: איך מתמרנים ביניהם? / איור: shutterstock, שאטרסטוק

עבודה מול מנהל אחד היא מספיק קשה. עבודה מול שני מנהלים עלולה להגביר את כאבי הראש שלכם.

כ-44% מהמועסקים בארה"ב עובדים מול שני מנהלים לפחות, לפי סקר שערכה חברת גאלופ ב-2017. סגירת משרדים ואובדן משרות כתוצאה ממגפת הקורונה כנראה יובילו להרחבת הפרקטיקה הזאת: מומחים לעבודה צופים שבעקבות המיתון העמוק, חברות רבות יתעקשו על כך שעובדים ששפר מזלם ולא פוטרו ימלאו כמה תפקידים וידווחו לכמה מנהלים. מעבר לכך, עכשיו, כשיותר אנשים עובדים מהבית, תגבר המגמה שהתחילה עוד לפני המגפה, של עובדים מרחוק העובדים בכמה צוותים במקביל.  

בעיות רבות עלולות לצוץ כשמנסים לרצות שני מנהלים. "התנגשות בהקצאת הזמן, תאריכי היעד ויעדי ביצוע עלולה להוביל לכך שהעובד יאכזב את שני מנהליו, ובכך ישפיע על הקריירה שלו", מזהירה סטפני סמית, יועצת ניהול ומאמנת מנהלים. סמית ייעצה לעשרות מנהלים שיש להם יותר מבוס אחד לאורך העשור האחרון, ולדבריה היא רואה עלייה במספר לקוחות כאלה מאז תחילת המגפה. סמית דוחקת בלקוחותיה ליצור חזון משותף למנהליהם, "כמו שהעיניים שלנו עובדות יחד", היא אומרת.

לפניכם כמה עצות כיצד להצליח בעבודה מול שני מנהלים, שנאספו מיותר מ-12 מאמנים, מגייסי כוח אדם ומנהלים.

1. עשו תיאום ציפיות

לפעמים הציפיות של המנהלים שונות. בזמן שאחד רוצה שתסיימו את הפרויקט הכי חשוב שלו, מנהלת אחרת מעדיפה שתטפלו במשימה הדחופה ביותר שלה. חילוקי דעות יכולים להתעורר גם בעקבות הצורך להשתתף בפגישות המתקיימות במקביל במקומות שונים.

מחלוקות בין מנהלים על תפקידו של העובד המשותף הן הסיבה העיקרית לכך שההסדר הזה של שני בוסים פועל היטב רק לעתים רחוקות, אומר פיטר קפלי, פרופסור לניהול בבית הספר לווארטון באוניברסיטת פנסילבניה.

כדי למנוע התנגשות בין הנחיות שונות, הבינו והבהירו את הציפיות של המנהלים שלכם מוקדם ככל הניתן, והתריעו בפני שניהם על האתגרים הצפויים במילוי דרישותיהם, עוד לפני שהבעיות צפות אל פני השטח.

אם מחכים עד שיתעוררו מחלוקות, אומר פרופ' קפלי, מסתכנים במגוון בעיות. לדוגמה, אתם עלולים להיתפס כאילו אתם מתלוננים או שאתם מזדהים עם אחד הממונים עליכם.
לדברי קפלי, חשוב שהעובד ישוחח עם מנהליו בנפרד. כשעובד מזמן את שני מנהליו לשיחה משותפת כדי לדון בציפיות שלהם, זה נראה כאילו הם זומנו לשיחת נזיפה.

האסטרטגיה הזאת עזרה לסו קלסי כשעבדה מול שני מנהלים במסטרקארד. ביוני 2018, היא קודמה לתפקיד סגנית הנשיא. כאחראית על עסקי הכרטיסים בתשלום מראש, היא מדווחת לאנדראה סקרץ', נשיא מוצרי הצריכה והעיבוד, אך כאחראית על מעורבות החברה ביוזמת הבנק העולמי לספק שירותים פיננסיים למיליארד איש ללא בנק, היא מדווחת גם למייקל פרומן, סגן יו"ר ונשיא הצמיחה האסטרטגית. קלסי הבינה מיד שסדרי העדיפויות השונים של המנהלים שלה עלולים לפגוע בהצלחתה בתפקיד. 

בחודש הראשון שלה בתפקיד, ריכזה קלסי מאמצים בניסיון לקבוע כיצד סקרץ' ופרומן יגדירו את הצלחתה האולטימטיבית. "דיברתי לא רק עם כל מנהל קו בחברה, אלא גם עם עמיתיהם, אנשים אחרים שמדווחים להם ובעלי עניין חיצוניים", היא נזכרת. "זה איפשר לי להבין טוב יותר מה חשוב לשני המנהלים שלי".

קלסי גילתה שסקרץ' הוא מנהל ותיק בחברה, שיודע היטב מהם צרכיה התפעוליים. לגבי פרומן, שהיה נציג הסחר בארה"ב בתקופת הממשל של אובמה, היא גילתה שכבעל רקע בעשייה ציבורית הוא מעריך מאוד שותפויות עם ממשלות ועם ארגונים ללא מטרות רווח.
"הוא עודד אותי לעבוד עם שותפים בדרכים שונות מאוד להשגת יעדים בעלי השפעה חברתית", אומרת קלסי.

המפגשים הבאים של קלסי עם כל מנהל, שעסקו במענה לצרכים השונים שלהם, נתנו להם, לדבריה, "הזדמנות להיות ברורים ושקופים לגבי הציפיות בשני תחומי התפקיד שלי".  

"על הנייר, ייתכן ששני מנהלים הם בעיה", אומר סקרץ', אבל "שנינו כאן כדי לעזור לה להצליח. אנו חולקים מערך יעדים משותף, שנצפה דרך עדשות שונות".

לדברי פרומן, הוא וסקרץ' הסכימו תחילה לתאם ביניהם תוכניות הכוונה, משוב ופיתוח לקלסי. "רצינו לוודא שמזערנו את שליחת ההודעות המנוגדות, וכשיצוצו קשיים, נתמודד איתם במהירות".

סמית מספרת על מקרה אחר, שבו ראשת מחלקת השיווק הדיגיטלי בחברת מסחר אלקטרוני הייתה צריכה לדווח ל- CIO , שרצה שהיא תשקיע רבות בטכנולוגיה, ולמנכ"ל, שהעדיף להפחית עלויות. לדברי סמית, היא גיבשה פתרון שבו כולם מרוויחים. בעקבות הצעתה של סמית, החלה מנהלת השיווק להכין דוח התקדמות שבועי עם הצעות ליוזמות השקעות קטנות אך אסטרטגיות שיועילו לשני המנהלים. לדברי סמית, השלושה הסכימו על השקעה קטנה שכבר השתלמה .

2. דברו עם המנהלים לעתים קרובות על המשימות

תקשורת פרואקטיבית עם שני המנהלים היא חיונית. אג'נדות מרובות "יכולות לעורר שאלות על חלוקת נאמנות", אומרת ליסה פריור, מאמנת מנהלים. על ידי שיתוף מידע רב באופן תכוף ומיידי, "אתה יכול להבטיח שאף אחד מהמנהלים לא ירגיש באפלה או מחוץ לעניינים. אתה מפגין נאמנות באמצעות המחויבות השקופה שלך להשיג את המטרות של כל מנהל".

פטריציה מרטלארו, שמונתה בספטמבר למובילת השיווק בחברה Raines International המתמחה בגיוס מנהלים, נקטה גישה כזאת. היא גויסה לתפקיד על ידי המנכ"ל דן סמית, אבל כאחראית גם על גיוס מנהלי שיווק, עבודתה מפוקחת על ידי מאט סיילר.

למרות הניסיון שלה כאשת שיווק, מרטלארו הייתה טירונית בשיווק ובגיוס מנהלים בהיקף שנדרשה לו. היא הייתה נחושה לצמצם למינימום תאריכי יעד מתנגשים ועומס עבודה, היא אומרת. תקשורת יתר עם מנהליה העסוקים דרשה זמן רב, אבל "זו הייתה הדרך הטובה ביותר לוודא שאני מקבלת את תשומת הלב שלהם. תחילה, היא הלכה למשרד של כל אחד מהם שלוש עד שש פעמים ביום כדי לספק עדכונים. כאשר התחילה לעבוד מרחוק, במהלך המגפה, היא שמרה על קשר תדיר בטלפון או בשיחות וידיאו. כתוצאה מכך, "שלושתנו מודעים להקצאת הזמנים שלי", היא אומרת.

אפילו אנשים שיוזמים קשר עם המנהלים שלהם מגלים שלעתים קרובות הם מעמיסים מנות כפולות של עבודות קריטיות. "שני מנהלים זה תובעני כאשר יש לי משימות רבות לשניהם וכאשר יש לוחות זמנים דוחקים", אומרת מרטלארו.

מוקדם יותר השנה, היא הייתה לקראת סיום שדרוג האתר של החברה ובמקביל היא קיבלה משימה לחפש מנהל שיווק. שני המנהלים שלה רצו שהיא תתמקד בלקוח הפינטק, אז סמית ניסה להפחית את הלחץ בתאריכי היעד של האתר. לדוגמה, הוא הוריד ממנה את המשימה לבדוק את הלינקים החדשים. בכל זאת, מרטלארו הקדישה שעות ארוכות לאתר בשבועות האחרונים של הפרויקט. אחת הסיבות: סמית שלח לה במשך כמה ערבים הודעות בכלי תקשורת פנימי בנוגע לשינויים מינוריים שיש לבצע.

3. התנהגו כמו זיקית

מומחים לקריירה אומרים שלא פחות חשוב להסתגל להעדפות העבודה של כל מנהל ולמילייה שלו. חייבים לאמץ סגנון עבודה אחד כשעובדים מול מנהל מיקרו וסגנון אחר בעבודה עם מנהל שמאציל סמכויות.

"ככל שההבדל בין השניים גדול יותר, כך קשה יותר לשנות את סגנון העבודה", אומרת מנהלת הביוטק הילד סטינגר. היא העבירה כמה שנים בניסיון לתמרן בין שני מנהלים, כאשר הייתה אחראית על ניהול החדשנות ביחידת תפעול נורבגית ובחטיבה האם שלה ב-BASF SE. ב-2013 רכשה החברה את היחידה, שנקראה אז פרונובה ביופוארמה. סטינגר דיווחה למטה של פרונובה באוסלו ולנשיאת החטיבה בגרמניה. "הייתי צריכה למתוח את אזורי הנוחות שלי בנורבגיה ובגרמניה", היא אומרת.

סטינגר נמנעה באופן מכוון מהבעת דעותיה הנחרצות בישיבות בפרונובה, כדי שהיא לא תאפיל על המנהל שלה שם. "הוא היה צריך שיראו שהוא המוביל", היא אומרת. "מצאתי את הדיפלומט הפנימי שבי".

מצד שני, סטינגר הייתה צריכה להציג עמדות נרחבות בפגישות עם מנהלת החטיבה בגרמניה ופקידים אחרים. "היא רצתה שאדבר על האסטרטגיה המשותפת לכולנו. וידאתי שאוכל להביע דעה לא מוטה על מה שהכי טוב לעסק". היא הרוויחה את הערכתה של נשיאת החטיבה, גם בזכות האסרטיביות שלה.

לא ניתן היה להשיג את המנהל בפרונובה לצורך תגובה.

4. צרו קשרים עם הבוס של המנהלים שלכם

כשהמנהלים הישירים מתנגשים, הבוסים הגדולים יכולים להיות משכיני שלום. מנהלים עשויים להרגיש מאוימים או שחותרים תחתיהם גם אם תתריעו בפניהם שבכוונתכם לפנות לממונים עליהם, אבל מדי פעם צריך לקחת את הסיכון הזה. 

לדוגמה, מנהלת רכישות בחברת נדל"ן מסחרי ביקשה את עזרת נשיא החברה, מכר ותיק, מאחר שהמנהלים שלה היו חלוקים לגבי יעדי הביצוע שלה לשנת 2019. הרעיון הגיע מהמאמן שלה פול וינום, שותף בכיר RHR International, חברה לפיתוח מנהלים.
אחד המנהלים, ראש המכירות, רצה שהיא תשיג עסקאות גדולות ומורכבות שלא ישתלמו בקרוב. המנהל האחר העדיף רכישות קטנות יותר, שיגדילו במהירות את הפורטפוליו של החברה.

מנהלת הרכישות שמעה לעצת המאמן והודיעה לכל אחד ממנהליה בנפרד לפני שביקשה את התערבות הנשיא. תחילת השנה הפיסקלית הייתה זמן טוב ליישר קו בין כולם, אומר וינום.

נשיא החברה ביקש להפיג מתחים בפגישה מרובעת. הוא אמר למנהלים שהיא מנסה לשרת שני אדונים עם אג'נדות מנוגדות, אף שהמעסיק שלהם היה צריך רכישות קטנות וגדולות במקביל. ההכוונה הברורה שלו פתרה את הדילמה, אומר וינום.

5. זהו את המנהל האולטימטיבי שלכם

עליכם להחליט איזה מנהל חשוב יותר להתקדמותכם, אומרים מאמני מנהלים. בשלב מסוים בקריירה שלי, דיווחתי לשני עורכים ב"וול סטריט ג'ורנל. עבדתי קשה בשביל שניהם, אבל רק אחד מהם "מרח את החמאה על הלחם שלי". עבדתי קשה יותר בשביל המנהל שהיה אחראי על העלאות השכר שלי.

6. נצלו את היתרונות של המצב

בעבודה עם כמה מנהלים יש גם כמה יתרונות מקצועיים, כולל חשיפה רחבה יותר לסגנונות ניהול, מיומנויות וקולגות.

סת' ברנסטין, מנכ"ל של חברת ההחזקות אליאנסברנטין, מזכיר את הדוגמה של ג'ף סקוגלנד, קצין תפעול ראשי של יחידת ההכנסה הקבועה בחברה. סקוגלנד מדווח לשני מנהלי היחידה המשותפים.

עבודה בשביל שני מנהלים - "שאיננה קלה", כדברי ברנסטין - העלתה את הפרופיל הפנימי של סקוגלנד והרחיבה את אופקיו, אומר המנכ"ל. סקוגלנד עצמו סירב להגיב.
"הוא יושב סביב השולחן שבו מתקבלות רבות מההחלטות. יש לו האפשרות לדפוק על דלת משרדי. הניסיון הזה יהיה נקודת התחלה טובה בשבילו".

הכותבת היא לשעבר עורכת חדשות הניהול  ב"וול סטריט ג'ורנל" ומחברת הספר "Earning It: Hard-Won Lessons from Trailblazing Women at the Top of the Business World"

עוד כתבות

רמת השרון. המכרז ממשיך את קדחת המכרזים שנרשמה באחרונה / צילום: Shutterstock, AmitL1

שפיר תשלם 138 מיליון שקל עבור קרקע למסחר ברמת השרון

החברה תשלם סכום של 138 מיליון שקל לא כולל מע"מ, עליו תוסיף עוד 16 מיליון שקל ● המחיר שבו זכתה החברה גבוה כמעט פי 15 ממחיר המינימום שננקב במכרז

משרדי רישום מקרקעין (טאבו), תל אביב / צילום: תמר מצפי

עבירת בנייה אצל השכן תמנע את רישום הטאבו לכל הבניין?

ביהמ"ש המחוזי בבאר שבע הטיל מעין "עונש קולקטיבי" על בניין שבדירה אחת בו יש חריגות בנייה

עדות עמית אשל במשפט נתניהו / צילום: יוסי זמיר

"ידיעות על משפחת נתניהו עברו פיקוח ותיקון. אי-אפשר היה לדווח בחופשיות"

עמית אשל, ראש דסק לשעבר בוואלה, העידה היום במשפט נתניהו ובני הזוג אלוביץ' על התנהלות מערכת וואלה בין השנים 2014-2017 ● "תמיד היינו באיחור לגבי נתניהו ומשפחתו, כי היה צריך לקבל אישור אם אפשר לדווח, איך ועל מה"

אדלרסברג שבתאי, נשיא ומנכ''ל אודיוקודס / צילום: תמר מצפי

אודיוקודס סוגרת רבעון עם עלייה בהכנסות וירידה ברווח

הרווח הנקי על בסיס Non-GAAP הסתכם ברבעון השלישי ב-12.9 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 13.3 מיליון דולר ברבעון השלישי של שנת 2020

אייל בן סימון, מנכ''ל הפניקס / צילום: יחצ ענבל מרמרי

חברות הביטוח מגדילות את ההימור על יזמיות נדל"ן

הפניקס הודיע כי תרכוש כרבע ממניות "בנייני העיר הלבנה" ותעמיד מימון של מאות מיליוני שקלים לתמיכה בהרחבת הפעילות של חברת הנדל"ן התל אביבית • בחודשים האחרונים הייתה זו הראל, שרכשה 20% מעץ השקד ונמצאת במו"מ מתקדם להשקעה בחברת אלמוג, וגם כלל ביטוח ומנורה מבטחים ביצעו בשנה האחרונה השקעות ביזמיות נדל"ן

עמיקם נורקין מפקד חיל האויר / צילום: חיים הורנשטיין

האיום האיראני: בצה"ל מזהים אתגרים חדשים ונערכים להתמודד עמם

אחד האיומים החדשים הוא מערך הגנה אווירית מתקדם מתוצרת איראנית, הכולל סוללות טילי קרקע-אוויר שאיראן מנסה להעביר לסוריה, ללבנון, לעיראק ולתימן ● מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, לקראת תרגיל BLUE FLAG שנערך בישראל בהשתתפות 8 חילות אוויר מהעולם: "האתגרים שעומדים בפנינו הולכים וגוברים"

בניין עיריית אשדוד. יחידת הצעירים בעיר זכתה בפרס / צילום: תמר מצפי

150 אלף שקל ליחידות הצעירים המצטיינות ברשויות המקומיות

יחידות הצעירים ברשויות המקומיות אשדוד, המועצה האזורית גליל תחתון, והמועצה המקומית כפר קמא זכו בפרסים בהיקף של מאות אלפי שקלים ● יובל שגב, ראש מרכז טכנולוגיות מתקדמות במערך הסייבר הלאומי, מצטרף לסטארט-אפ הרפואי Aidoc ● וגם: אגודת הידידים של תיאטרון בית ליסין חילקה פרסים ל-11 שחקנים, יוצרים ועובדים בהיקף כולל של 18 אלף דולר ● אירועים ומינויים

חנות צומת ספרים / צילום: תמר מצפי

לפני 16 שנה חתמה צומת ספרים על מארג הסכמים כדי להפחית מס. מה חשב על כך ביהמ"ש בשנת 2021?

ביהמ"ש המחוזי קבע כי צומת ספרים תשלם מס רווח הון בשיעור 26.25% על 15 מיליון השקלים שקיבלה במסגרת עסקת מיזוג שנערכה לפני כ-16 שנים בינה לבין חברת אש-אורי וחברת באג ● נקבע כי הצגת עסקת המיזוג כשתי עסקאות שונות נועדה להפחתת מס בלבד

ח''כ ניר אורבך / צילום: ערוץ הכנסת

12 מיליון שקל לטיפול בחתולי רחוב, וכמה למוסדות תורניים? הכספים הקואליציוניים נחשפים

ועדת הכספים תאשר היום את העברות הכספים הקואליציוניים שהובטחו למפלגות ולחברי הכנסת עם הקמת הממשלה ● בין היתר יאושרו תקציבי עתק לימינה לטובת המוסדות התורניים ועשרות מיליונים למרכזי סיוע לנפגעי תקיפה מינית באדיבות כלל המפלגות

עובדי חברת תומר וסא''ל במיל. יריב לב ארי / צילום: חברת תומר

פיתוח של "תומר" וסא"ל שנפצע בצה"ל יאפשר לנכים הליכה על חוף הים

החברה הביטחונית מפתחת יחד עם סא"ל במיל. יריב לב ארי, שנפצע באורח אנוש במהלך שירות בצה"ל, רגלית מתאמת לקביים המאפשרת לנכים הליכה על חוף הים ● הפיתוח מאפשר בין השאר ללב ארי, שהשתתף בתחרויות מרתון, תריאטלון ואיש הברזל, לממש אורח חיים רגיל ככל שניתן

מארק צוקרברג, מייסד ומנכ''ל פייסבוק / צילום: Shutterstock

פייסבוק פרסמה דוחות מעורבים; המניה עולה במסחר המאוחר

מספר המשתמשים הפעילים היומי ברשת החברתית הגיע בספטמבר לכ-1.93 מיליארד, עלייה של 6% לעומת ספטמבר 2020 ● הכנסות החברה הסתכמו ב-29.01 מיליארד דולר ברבעון, מעט נמוך מהצפי

שלט רשות המיסים / צילום: איל יצהר

רשות המסים ל-160 אלף עסקים: תחזירו את המענקים שקיבלתם

26,500 עסקים הגיבו עד כה לפנייתה של רשות המסים והודיעו כי הם קיבלו מענקים ביתר בהיקף כולל של כ-650 מיליון שקל, וכי בכוונתם להחזירם ● עצמאים שהתאגדו מאיימים: נפנה לבג"ץ

תחנת טעינה של טסלה / צילום: Shutterstock

כך נתנה הרץ בוסט לטסלה והכניסה אותה למועדון הטריליון

הרכישה הגדולה של מאה אלף מכוניות על ידי חברת השכרת הרכב עשויה לעזור לטסלה להביא יותר מכוניות שלה לידיים של לקוחות שלא קנו מכונית חשמלית

קני רוזנברג, הבעלים של אל על / צילום: יוסי זמיר

אל על תצליח להמריא ומה הסיכוי שתתמזג עם ארקיע?

קני רוזנברג פרץ בסערה אל התודעה הישראלית לפני כשנה, כאשר רכש את השליטה באל על תמורת כ-100 מיליון דולר ● מאז הוא הספיק להכפיל את סכום ההשקעה בחברה ● מה הביא אותו להשקיע בחברה שקבורה תחת חובות עתק, כיצד הוא מתכוון להבריא אותה, והאם אנחנו צפויים למהפכה בשירות? ● האזינו

''קשה לדעת האם מדובר בתופעה שבאמת קשורה לחיסון'' / אילוסטרציה: Shutterstock

איך חיסון הקורונה משפיע על נשים בכל העולם, ולמה למדענים עוד אין תשובות?

מפה לאוזן, ובעדויות בתקשורת וברשתות החברתיות: יותר ויותר נשים מספרות על שיבושים בווסת לאחר שהתחסנו נגד קורונה, אבל נכון להיום, עולם המחקר עדיין לא קרוב להסביר את התופעה ● בינתיים, בארה"ב ובישראל נערכים להרחבת מבצע החיסונים גם לילדים

שר החוץ יאיר לפיד / צילום: רונן טופלברג

סכסוך במשרד החוץ: "מצפים מהשר יאיר לפיד להפשיל שרוולים"

בישיבת ועדת הדרגים של המשרד, שמתכנסת בכל חצי שנה וקובעת את הקידומים, הוצעו דרגים מבישים וקידומים מועטים, לדברי ד"ר יעקב ליבנה, מנהל מחלקת אירו-אסיה • "נמשכת ואף גוברת הפגיעה היומיומית בעובדים ובמשרד. השר הבטיח הרבה ודיבר נכון אבל בסופו של דבר לא עשה כמעט כלום. לא נוכל לשתוק עוד", אמר ליבנה לגלובס

בועז סטמבלר / צילום: לפ''מ

מנכ"ל לשכת הפרסום הממשלתית בועז סטמבלר פורש מתפקידו

סטמבלר הודיע למנכ"ל משרד רה"מ כי החליט שלא לממש את האופציה לקדנציה נוספת ● בתקופה הקרובה צפויה לקום ועדת איתור שתבחר את המנכ"ל החדש

מצפה רמון / צילום: Shutterstock

מקום תחת השמש: כמה בתי מלון חדשים יוקמו במצפה רמון?

רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות יצאו למכרז במטרה לשווק ארבע חטיבות קרקע לתכלית פיתוח מלונאי, שיהיה בהיקף של 780 יחידות ● גודל המגרשים נע בין 17-44 דונם, ומחיר הקרקע ועלויות הפיתוח מגיעים ל-11 מיליון שקל

מזכ''ל האו''ם אנטוניו גוטרש ושר התקשורת יועז הנדל / צילום: דוברות משרד התקשורת

שת"פ בין ישראל לארה"ב והאו"ם לקידום הרגולציה על הרשתות החברתיות

שר התקשורת יועז הנדל והסנאטור האמריקאי בן ריי לוהאן דנו בשיתוף פעולה בין הרגולטורים כדי ליצור רגולציה יעילה על הרשתות החברתיות ● בפגישה עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש סוכם כי ישראל תיקח חלק בוועדה שתוקם באו"ם ותעסוק בנושא

הבורסה בת''א / צילום: שלומי יוסף

מדד ת"א 35 מטפס לשיא חדש; פריון עולה ב-2.7%, אלקטריאון ב-2.4%

מדד ת"א 35 מטפס בכ-0.3% לשיא חדש של 1,875 נקודות, ומדד ת"א 90 עולה בשיעור בכ-0.1% ● עליות באירופה ובחוזים ● הנפט עולה קלות, הביטקוין בירידה