גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הטרנד החדש באמריקה: חברות גדולות חושפות נתוני מגדר וגזע בכוח העבודה שלהן

לאחר ההפגנות של הקיץ שעבר בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד, ולאור דרישת רגולטורים ומשקיעים, בכירים רבים וחברי מנהלים מפרסמים נתונים על המגוון בקרב העובדים

אילוסטרציה / צילום: Shutterstock
אילוסטרציה / צילום: Shutterstock

חברות אמריקאיות גדולות מספקות תמונה יותר מפורטת של המגוון בקרב עובדיהם, ועשרות חברות מפרסמות פירוט של המגוון המגדרי והגזעי, עבור רובם בפעם הראשונה.

שלושה רבעים מעובדי ג'נרל אלקטריק הם גברים. חצי מהמנהלים הבכירים ביצרנית המנועים Cummins הן מנהלות בכירות. חברת עיבוד מוצרי העוף Tyson Foods אמרה ש-25% מעובדיה בארה"ב שחורים. ב-Chipotle Mexican Grill, שלושים ושמונה אחוזים מהעובדים הם ממוצא לטיני.

הגילויים האלה ועשרות אחרים כמותם - רבים מתוך דיווחי החברות על ניירות ערך - הם גילויים שהחברות עושות מרצונן, אך בעידוד תקנה חדשה של מועצת הבורסה וניירות הערך (SEC), בשילוב עניין מצד המשקיעים. הם גם משקפים התמקדות חדשה בקרב חברות רבות לגבי גיוון במקום העבודה בעקבות ההפגנות על אפליה וחוסר שוויון גזעי מהקיץ שעבר, לאחר מותו של ג'ורג' פלויד כשהיה במעצר משטרתי.

"איני יכול לומר שיש לנו לקוח שלא דיבר על זה בחדר הישיבות", אמרה דב ליפשי, עורכת דין בחברת הייעוץ לשכר בכירים Pearl Meyer & Partners. "כל החברות מתמקדות במגוון", הוסיפה.

הוול סטריט ג'ורנל עבר על יותר מ-160 דוחות שנתיים שהוגשו על ידי חברות S&P 500 בשנת 2020. כשליש מאלה כללו גילויים בנושא המגוון, אם כי הפרטים השתנו באופן נרחב. רוב החברות דיווחו כמה נשים יש בשורותיהן, כמעט שלושה רבעים מהחברות גילו לפחות מידע מסוים על גיוון גזעי ואתני - לעתים קרובות מספר משוקלל של כל העובדים שאינם לבנים. כמה חברות סיפקו מידע על חיילים משוחררים, גיל העובדים, אנשים עם מוגבלויות ואנשים המזדהים כחלק מקהילת הלהט"ב. חלק מהחברות סיפקו נתונים כאלה רק לגבי חבר המנהלים שלהן.

בדו"חות השנתיים שלהן, גם PepsiCo וגם Mondelez International גילו שכ-40% מהמנהלים בכל העולם הן נשים. בפפסי אמרו גם ש-43% מהעובדים בארה"ב הם "אנשים מגוונים מבחינה גזעית/אתנית". בחברת Mondelez לא הוציאו נתונים על עובדים שאינם בשדרת הניהול.

בחברת Mondelez אמרו שהחברה מתכננת לפרסם עוד מידע דמוגרפי באביב. דוברת של פפסי אמרה שפרטים נוספים לגבי כוח העבודה של החברה, מפורטים לפי גזע ומגדר, נמצאים באתר החברה.

ישנם משקיעים מוסדיים הלוחצים לקבלת מידע טוב יותר על הגיוון בכוח העבודה. רבים מתחילים לכלול פרטים כאלה בדירוגים שלהם או בהחלטות ההשקעה.

הון אנושי - כוח העבודה של התאגידים - כיום עוקף את המפעלים והמכשור ברוב הכלכלה, כך אמר ג'ון הפנר, ראש מחלקת ארה"ב בחברה הבריטית Legal and General Investment Management. החברה מנהלת כ-1.5 טריליון דולר בשווי נכסים בכל העולם, והחלה להשקיע פחות בחברות שיש בהן מעט מנהלות נשים. החברה משתמשת בהערכות חיצוניות עבור חברות שלא מגלות נתונים דמוגרפיים על עובדיהן.

החברה שלו הצביעה על מידע שנאסף בידי חברת McKinsey והראה ש-25% מהחברות שיש בהן הכי פחות מגוון מגדרי וגזעי, צפויות יותר להציג ביצועים שהם מתחת לממוצע התעשייה. "זה לחלוטין נוגע לביצועים פיננסיים", אמר הפנר. "כשיש יותר גיוון יש סיכוי טוב יותר שיהיו תוצאות טובות יותר".

גורם נוסף: ה-SEC החלה באוגוסט לדרוש מחברות להתחיל לגלות מידע לגבי "משאבי ההון האנושי" - תחום נרחב שיכול לכלול הכול מקצב חילוף העובדים ועד תוכניות הכשרה לבטיחות ונתונים על גיוון העובדים.

הכלל החדש נותן לחברות מרחב גדול להחליט איזה מידע לגלות, ויותר מ-100 חברות שהוול סטריט ג'ורנל עבר על דיווחיהן בחרו לגלות מעט על הדמוגרפיה. אבל אחרות מקדמות גילויים בנושא גיוון בכוח העבודה, אמרה ליפשי, והוסיפה: "זה היה משהו שכבר היה באוויר, ודרישת ה-SEC פשוט דחפה את זה קצת קדימה".

חברות מדווחות באופן פרטי על המגוון בכוח העבודה למועצת שוויון הזכויות בתעסוקה של ארה"ב. רבות מהן אמרו שיהפכו את הדיווחים האלה לנגישים לציבור. ביולי, חשב העיר ניו יורק סקוט סטרינגר קרא ל-67 החברות הציבוריות הגדולות ביותר לפרסם את הדוחות, ועד ספטמבר רק 14 מהן עשו זאת. היום, 54 עשו או התחייבו לעשות זאת, כך נמסר ממשרד החשב

חברות טכנולוגיה במשך שנים פרסמו דו"חות עצמאיים לגבי המגוון בכוח העבודה. השנה הצטרפו אליהן ג'נרל אלקטריק ו-PricewaterhouseCoopers, בין אחרות.

בג'נרל אלקטריק גילו ש-22% מכוח העבודה בכל העולם היו נשים, יחד עם 26% משדרת הניהול. בארה"ב, כ-76% מעובדי החברה לבנים, כמו גם 81% משדרת הניהול. דוברת של GE אמרה שהחברה מחויבת לבניית כוח עבודה מגוון יותר והגילוי שפרסמה הוא הצעד הראשון למטרה זו.

הגילויים ההולכים ומתרבים יוצקים תוכן להבטחות של מנהלים רבים משנה שעברה לתעדף את נושא הגיוון, כך אמרה שרי וייאט, שותפה ב-PricewaterhouseCoopers המייעצת לחברות על נושאים סביבתיים, חברתיים ונושאים של מנהל תאגידי. היא סייעה להכין את הדו"ח הראשון של החברה לגבי מגוון בכוח העבודה בשנה שעברה.

"השקיפות מובילה ליותר אחריותיות", אמרה וייאט. בין הפרטים האחרים, גילתה חברת PricewaterhouseCoopers ש-48% מעובדיה הן נשים ו-60% לבנים, בעוד שדרת הניהול בחברה מורכבת מ-30% נשים ו-70% ממנה לבנה.

הגילויים הולכים ונצברים מדגישים כמה הבדלים בין חברות דומות. חשבו על שלוש היריבות בתחום מוצרי הצריכה:

Church & Dwight סיפקה נתון דמוגרפי אחד על כוח העבודה שלה בדו"ח השנתי שמסרה ל-SEC החודש: 41% מכוח העבודה העולמי בחברה הן נשים.

בחברת Colgate-Palmolive, נמסרו שני נתונים הנוגעים לנשים בכוח העבודה העולמי של החברה בדו"ח השנתי - הן מהוות 40% מהמנהלים ומכוח העבודה בסך הכל. החברה גם פרסמה פירוט של הגיוון בקרב העובדים על פי גזע: 67% מהעובדים לבנים. באתר של החברה ומדו"ח נפרד המכסה עשור של פעילות ישנם פרטים נוספים.

Procter & Gamble, הגדולה בין שלוש החברות, לא כללה נתונים כאלה כשמסרה את הדו"ח השנתי שלה באוגוסט, לפני שההנחיה החדשה של ה-SEC נכנסה לתוקף. באתר של החברה, ישנם עשרות נתונים על מגדר ועל מגוון גזעי בכוח העבודה, בקרב המנהלים, מנהלים בכירים וחברי חבר ההנהלה.

כמו המתחרות שלה, כ-40% מכוח העבודה העולמי של Procter & Gamble הן נשים. כך היו גם 48% מהמנהלים באופן כללי, ו-46% מחברי חבר המנהלים. כרבע מהעובדים בארה"ב לא היו לבנים, יחד עם 30% מהמנהלים וכ-31% מחבר המנהלים, כך ניתן ללמוד מהנתונים.

"תכנון, פיתוח מכוון ומעקב אחרי התוצאות הם חלק מהדרכים בהן אנו עובדים לבנות מערכת יותר מגוונת בכל רמות הארגון", נמסר מהחברה. החברה פרסמה באינטרנט את הדו"ח שלה למועצת שוויון הזכויות בתעסוקה של ארה"ב בפעם הראשונה אי פעם בסתיו האחרון.

קולגייט מתכננת לגלות מידע נוסף כולל דו"ח גיוון שנתי שאמור לצאת בקיץ וגם היא העלתה את הדיווח שלה למועצת שוויון הזכויות בתעסוקה של ארה"ב לאינטרנט, אמרה דוברת של החברה. דובר של Church & Dwight אמר שהרבה יותר נתונים יופיעו בקיץ הקרוב בהצהרת הפרוקסי השנתית של החברה ובדו"ח נפרד לגבי קיימות.

יועצים ועורכי דין מתנבאים שלאורך זמן, גילויים על הון אנושי כנראה יאוגדו, באופן דומה לדרך בה סעיפים בניסוח חופשי בדיווחים ל-SEC על שכר בכירים ונושאים אחרים מוזגו בשנים האחרונות.

בין הדברים העשויים להאיץ תהליך זה, נמצאת הדרישה החדשה בנאסד"ק לקבל יותר גילויים על הרכב חברי מנהלים. כמו כן, אנשי ה-SEC צפויים לפנות לחברות בשאלות שונות לאחר שיעברו על הגילויים האחרונים.

בנוסף, חברות צופות שממשל ביידן ידרוש פרסום גילויים נוספים ואולי יקבע תקנות הנוגעות לנושאים חברתיים באופן כללי, כולל מגוון בכוח העבודה.

"נלמד הרבה לגבי היכן נמצאות הציפיות שלהם", אמרה וייאט מחברת PricewaterhouseCoopers, בהתייחסות לרגולטורים. "חברות רבות היו שמחות שתהיה להן הדרכה נוספת".

עוד כתבות

שמורת טבע נחל כזיב / צילום: יניב כהן רשות הטבע והגנים

ביום העצמאות: ישראל מתחדשת בשמורות טבע חדשות

שר הפנים אריה דרעי חתם על הכללתם של 17 אתרים נוספים ברחבי הארץ שיוכרו כעת כשמורות טבע וגנים לאומיים ● בין השמורות החדשות יהיו שמורת טבע ים "ראש כרמל" -השמורה הימית השנייה בגודלה אחרי ראש הנקרה -  ושמורת טבע כרי נעמן, השריד האחרון לביצות מישור החוף הצפוני בישראל

בית ספר לניהול בעידן כאוטי / ניל״י גולדפיין

שיעור בניהול: קורונה? הבשורה הגיעה כבר קודם

ניל"י גולדפיין, משנה למנכ"ל קבוצת נירם גיתן NGG, מסבירה: איך לנהל במציאות משתנה ● בית ספר לניהול בעידן כאוטי, פרויקט מיוחד

בני גנץ / צילום: דני שם טוב דוברות הכנסת

גנץ: אמנה פרוייקטור להובלת רפורמה מקיפה באגף לשיקום נכים במשרד הביטחון

זאת בעקבות האירוע שבו נכה צה"ל הלום הקרב איציק סעידיאן הצית את עצמו ● בשבוע הבא תתבצע עבודת המטה לצורך הקמת הוועדה, גיוס חבריה ואנשי צוות מתוך המערכת ומחוצה לה ● גנץ שוחח במהלך הימים האחרונים עם זיו שילון, וסיכם כי יוביל את התהליכים הנדרשים

עלי אקספרס

מנהל המרכז הרפואי לגליל פרופ' מסעד ברהום על התור שמאחד את כולם: "דבר לא ישבש את ההנאה מרגע ההזמנה אונליין ועד לפתיחת האריזה" ● מה ישראלי בעיני, פרויקט מיוחד 

מבצע החיסונים נגד קורונה בצ'ילה / צילום: Associated Press, Esteban Felix

בין סנטיאגו לירושלים: מה מערכת החינוך שלנו יכולה ללמוד ממבצע החיסונים בצ'ילה

במקום השני והמכובד בגרף "מנות חיסון לאוכלוסיה" ניצבת צ'ילה, שבניגוד למדינות אחרות בצמרת אינה מדינה קטנה או עשירה במיוחד ● ההצלחה שלה נובעת ממערכת בריאות מבוזרת בעלת שמשלבת בין הממשלה לשוק הפרטי ● למערכות ריכוזיות שונות בישראל, כמו מערכת החינוך, יש הרבה מה ללמוד מכך

הרצל 116, בית הכרם, ירושלים / צילום: יח"צ

פרויקט רב-שלבי בבית הכרם בירושלים: תמ"א 38/2 בבניין אחד ואחריו פינוי בינוי בהמשך הרחוב

היזם, חזי בינה: "זו הייתה הצעה של הוועדה המחוזית, במטרה לצופף כמה שיותר את הבנייה ליד תוואי הרכבת הקלה"

וול סטריט / צילום: רויטרס

הדאו ננעל בשיא כל הזמנים בעקבות התאוששות בהוצאות הצרכניות ובשוק התעסוקה

מספר הבקשות לדמי אבטלה צנחו לרמה הנמוכה ביותר מאז מרץ 2020 ● ביהמ"ש העליון בגרמניה פסל את רפורמת השכירות בברלין ● נעילה מעורבת באסיה: מדדי שנחאי והנג סנג ירדו, ניקיי, קוספי ובורסת אוסטרליה עלו ● מספר המשרות החדשות במרץ באוסטרליה עקף משמעותית את תחזיות האנליסטים ● אמש, מדדי וול סטריט ננעלו במגמה מעורבת

אופירה אסייג מתגאה: האחדות מנצחת את השוני

מגישת הטלוויזיה והרדיו אופירה אסייג על האחדות למרות השוני: "בשעת קושי אנחנו מלוכדים, ואנחנו לעולם נגן על עצמנו ונחזק אחד את השני" ● מה ישראלי בעיני, פרויקט מיוחד 

פרסומאים בוחרים / עיצוב: גלובס

פרסומת הזהב שלי: בכירי הענף בוחרים את הפרסומות הטובות בכל הזמנים

שאלנו 22 פרסומאים ופרסומאיות בכירים מהי הפרסומת הכי טובה, משמעותית, פורצת דרך או מרגשת שנוצרה אי פעם בישראל ● קיבלנו הרבה תשובות מעניינות - ושם של מותג אחד שחזר שוב ושוב ● הדס מגן

סיורים ופריחה בחרמון / צילום: עדי פרץ

הזדמנות נדירה לטיול בכביש שנפתח רק 3 פעמים בשנה, ועוד טיולים מיוחדים ליום העצמאות

סוף השבוע הארוך של יום העצמאות מאפשר טיולים קצת יותר רחוקים ומיוחדים: נחלים ומים בגבול לבנון, מקטע חדש בשביל הגולן, "דרך השלום" שבגבול ירדן והזדמנות נדירה למסלול על גבול מצרים, שפתוח למטיילים רק 3 פעמים בשנה, וזה קורה ממש עכשיו

מה אני מאחל למדינת ישראל / צילום: Shutterstock

מה אני מאחל למדינת ישראל ליום ההולדת ה-73? שתשנה כיוון

אפשר להסכים על זה שהלכנו רחוק מדי עם המריבות, הניכור, השבטים, המחנות והמכות ● אז מה עושים? לחזור אחורה אי אפשר, וגם לעצור את הזמן אף אחד עדיין לא הצליח, אבל הלו, לא חייבים להמשיך וללכת במעגלים - תמיד אפשר לשנות כיוון

חנות של רשת גיימסטופ / צילום: Shutterstock

רכבת ההרים במניית גיימסטופ תחזור? הדילמה של המשקיע שהתחיל את הסערה

קית' גייל בן ה-34 החל את הסערה במניית רשת משחקי המחשב גיימסטופ, עשה הון ואז הפך מוקד לביקורת קשה ● היום תיפקע כמות גדולה של אופציות שקנה במחיר מצחיק וההחלטה האם לממש או לא מחזירה אותנו לאחת הפרשות המסעירות של השנים האחרונות בוול סטריט

פרויקט התחדשות עירונית / צילום: Shutterstock

לשכת עוה"ד מקשיחה את התנאים: מה מותר ומה אסור למייצגים של הדיירים בפרויקטי התחדשות עירונית

ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין החליטה לקבוע כללים חדשים להתנהלות עורכי דין בפרויקטים של התחדשות עירונית ● איך הכללים החדשים ישפיעו על מערכת היחסים בין היזמים לדיירים, מה אסור מעתה לעורכי הדין לעשות ואיך יחושב שכר הטרחה של עורכי הדין שמייצגים את הדיירים? ● גלובס עושה סדר

תמונה של אבי ודודי אחרי כיבוש הכותל

הסופר החרדי דודי זילברשלג נזכר במלחמת ששת הימים: "שחרור הכותל חילץ את כולם מהדכדוך הלאומי" ● מה ישראלי בעיני, פרויקט מיוחד 

הסטארט-אפים החדשים בתחום הנדל"ן

הנדל"ן החדש: רובוטים, רחפנים, אפליקציות ובינה מלאכותית

הרובוט שיתקע באדמה יתדות לסימון, האפליקציה שמאפשרת ללקוחות לבחור ריצוף, האלגוריתם שיחסוך בבטון והטורבינה שתייצר חשמל לכל בניין - תכירו חמישה סטארט-אפים מבטיחים מתוך כמה מאות שכבר פועלים בישראל ● חדשנות בנדל"ן, פרויקט מיוחד

בני גנץ ובנימין נתניהו בהצבעה לפיזור הכנסת / צילום: דני שם טוב - דוברות הכנסת

נתניהו וגנץ מציגים: פוליטיקה קטנה חשובה יותר מהבריאות ומהביטחון של כולנו

גנץ מתעקש לקבל לידיו בחזרה את תיק המשפטים ובכל מחיר - כולל זה הבריאותי של אזרחי ישראל ● נתניהו, שמתגאה מעל כל במה במבצע החיסונים, מוכן לסכן את ההצלחה ורק לא לתת הישג ליריבו ● איך יצליחו השניים האלה לנהל מערכה מול איראן אם יידרשו לכך?

אתר בנייה בתל אביב / צילום: איל יצהר

הצצה לעתיד: השינויים שתוביל הקורונה בתחומי התכנון והנדל"ן

המגפה, שהיקשתה מאוד על חיי תושבי ישראל, עשויה לקדם מגמות שהיו להן סימנים קודם לכן והן הולכות ומתבהרות ומתגבשות לידי תופעות ברורות ● זה מה שהיה למומחים לומר על השינויים עתידיים בתחומי התכנון והנדל"ן

זיו שילון קמפיין / צילום: אורי כרמי

פנייה אישית לגיבור ישראל זיו שילון: אל תשתף פעולה עם היח"צ של השר גנץ

יש כבר דו"ח רציני של האלוף איל בן ראובן בנושא נכי צה"ל ויש שר במשרה מלאה במשרד הביטחון, מיכה ביטון, שלומד את הנושא כבר כמה שנים ומכיר אותו לעומק ● להם ולכל מי שעוסק בתחום ברור מאוד מה נדרש לעשות

הרכב של מובילאיי ואינטל. היעד הבא: רכב אוטונומי בסין / צילום: Shutterstock

לתפארת מדינת ישראל, וסין: אנחנו על מפת תעשיית הרכב

למרות שישראל ויתרה בשלבים מוקדמים על החלום לייצר רכב כחול לבן, השאיפה להותיר חותם ולהשפיע לא נעלמה, ובשלושה מקרים בעשור החולף עשינו את זה ● המשותף לכולם: המסלול עבר דרך סין

בנייני מגורים בברלין / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

דרמה בגרמניה: בית המשפט העליון פסל את רפורמת השכירות של ברלין

קרוב לשנתיים אחרי שהוכרזה, בית המשפט פסק כי לברלין לא הייתה הסמכות להתערב בשוק הדיור, וכי זו נתונה בידי הממשלה הפדרלית; "הרפורמה אינה תקפה ומבוטלת" ● המשמעות: מאות אלפי שוכרים עלולים להיאלץ להשיב דמי שכירות שהופחתו וכן יבוטלו מחירי המקסימום הקיימים לחוזים חדשים