גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

שיא חדש ל-S&P; שוק הקריפטו רותח לקראת הנפקת קוינבייס

ברקע ההנפקה הצפויה של בורסת הקריפטו הגדולה בארה"ב, הביטקוין חוצה את רף ה-63 אלף דולר למטבע אחד ● מדד ה-S&P 500 עלה בשליש האחוז ונסגר בשיא חדש ● טסלה עלתה ביותר מ-8%, ואפל ביותר מ-2% על רקע ההודעה שלה על אירוע מיוחד להשקת מוצרים חדשים

בורסת פריז / צילום: Associated Press, Kamil Zihnioglu
בורסת פריז / צילום: Associated Press, Kamil Zihnioglu

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

מניות הטכנולוגיה סיימו את יום המסחר במגמה חיובית. אפל, שהודיעה על אירוע מיוחד שבו תשיק מוצרים חדשים, ופייפאל רשמו עליות של יותר מ-2% כל אחת. אנבידיה עלתה ב-3% וטסלה של אלון מאסק זינקה ביותר מ-8%. בסך הכול עלה מדד הנאסד"ק בקצת יותר מאחוז אחד. מדד ה-S&P 500 עלה בכשליש האחוז, ורשם שיא חדש כשנסגר על 4,141 נקודות.

הדאו ג'ונס לעומת זאת ירד ב-0.2%, על רקע הקריאה של ה-FDA להשעות את השימוש בחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון, שהמניה שלה רשמה ירידה של 1.3%. 

בתוך כך, שוק הקריפטו דרוך לקראת ההנפקה הצפויה מחר של בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה בארה"ב, קוינבייס (Coinbase). על פי אתר CoinMarketCap, הביטקוין עלה ב-5%, ושערו עומד על קצת יותר מ-63 אלף דולר למטבע.

21:25

המדדים המובילים ממשיכים באותה מגמה. הדאו ג'ונס יורד בכ-0.24%, ה-S&P עולה ב-0.27% והנסאדק מטפס ב-0.77%. מניית טסלה מזנקת ב-7.5%, מניות אפל ואנבידיה ביותר מ-2% ומניית אמזון בכאחוז אחד. מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון, שירדה מוקדם יותר בכמעט 3% לאחר הקריאה של ה-FDA להשעות את השימוש בחיסון, רושמת שיפור קל וכעת היא יורדת ב-1.6%.

בתוך כך, שוק הקריפטו שובר שיאים חדשים על רקע ההנפקה הצפויה של הבורסה הגדולה קוינבייס. שער הביטקוין מטפס בכמעט 6% וערכו של מטבע אחד עומד על כ-63,440 אלף דולר. האתריום עולה ביותר מ-8% ושערו נאמד בכ-2,300 דולר למטבע. 

17:54

המגמה המעורבת בבורסה האמריקאית נמשכת. מדד הדאו ג'ונס יורד בכמעט מחצית האחוז, בעוד שהנאסד"ק עולה ב-0.78%. ה-S&P 500 עולה בכעשירית האחוז. מניית גו'נסון אנד ג'ונסון יורדת ב-2.8%, לאחר הקריאה של ה-FDA להשעות את השימוש בחיסון שלה לקורונה. בתוך כך, הביטקוין שובר היום עוד שיא ונסחר סביב 63 אלף דולר למטבע - כך על פי coinmarketcap. השווי המצרפי של שוק הקריפטו מגיע לכ-2.17 טריליון דולר. ברקע, ההנפקה הצפויה של בורסת הקריפטו הגדולה קוינבייס (coinbase) מחר.

16:35

וול סטריט נפתחת במגמה מעורבת: בעוד ה-S&P יציב עם ירידה של 0.04%, הדאו ג'ונס יורד ב-0.27%, ואילו הנאסד"ק מטפס ב-0.5%. מניית נובוקור מזנקת ביותר מ-50% לאחר תוצאות חיוביות ביותר לגבי הטיפול של החברה בסרטן. הנטייה השלילית במגמה המעורבת מוסברת על ידי ההודעה דרמטית של ה-FDA שקראה להשעות את השימוש בחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון לאחר שישה מקרי קרישיות התגלו במטופלות בארה"ב שבועיים לאחר שהתחסנו בחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון. מניית החברה יורדת ב-2.3% בעקבות ההודעה. 

15:32

מדד מחירי הצרכן בארה"ב רשם עלייה של 0.6% במרץ, לעומת צפי כלכלנים לעלייה של 0.5%. ב-12 החודשים האחרונים רשם ה-CPI עלייה של 2.6%. מדד הליבה רשם עלייה של 0.3% לעומת צפי לעלייה של 0.2%. 

14:20

במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות ירידות קלות כעת. זאת לאחר שה-FDA , רשות התרופות האמריקאית, וה- CDC , המרכז האמריקאי לשליטה במחלות, הודיעו כי ישעו את השימוש בחיסון של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון נגד קורונה, עד שיבדקו מקרים של קרישיות דם שהופיעו אצל שש נשים בשבועיים שלאחר קבלת החיסון. מדובר בשש נשים מתוך 7 מיליון איש שקיבלו את החיסון עד כה. אישה אחת נפטרה ואישה נוספת מאושפזת במצב קשה.

ה- FDA הדגישה כי מדובר בהשעיית ההתחסנות בחיסון זה מתוך "זהירות יתרה". בציות הטוויטר של הרשות הודגש כי תופעות הלוואי הללו נדירות מאוד. מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון  רושמת ירידה של כ-3% במסחר המוקדם.

12:30

שגיא בקשי מנכ"ל חברת הפינטק CoinMama, מציין כי "לא מפתיע שלקראת הנפקת קוינבייס מחר - הביטקוין ממשיך לדהור קדימה ולשבור שיאים בזה אחר זה. קויינבייס היא ללא ספק הנפקת השנה בתעשיית הקריפטו. החברה, שפועלת מהסיליקון ואלי ומגובה על ידי טובי המשקיעים והקרנות החזקות ביותר, מציגה נתונים פיננסיים מרשימים מאוד ביחס לגילה הצעיר, ומסמנת את הציפיות הגבוהות והאמונה בשוק הקריפטו המתפתח.  אין ספק שעבור המשקיע הפשוט זו בשורה משמחת. אנחנו בתחילתה של מהפיכה טכנולוגית נוספת - המעבר לכסף דיגיטלי מבוזר. אם בעבר הסתכלו על הביטקוין בהססנות כיום הוא בדרך להפוך לקונצנזוס".

שי דתיקה מייסד שותף ונשיא חברת הקריפטו INX: "המודעות לעולם הבלוקצ'יין, מביאה לשיאים חדשים בשערי המטבעות הקריפטוגרפיים, שמזינה חזרה את העניין סביב עולם הבלוקצ'יין, לרבדים שונים באוכלוסייה הפרטית והמוסדית. אני מאמין כי שנת 2021 תסתמן כשנה היסטורית בעולם הקריפטו. ומה צופן העתיד? שוויו של סך נכסי הקריפטו בשווי הנכסים בעולם יעלה באופן חד, וחלקו של הביטוקויין בסך נכסי הקריפטו, יירד". 

11:50

המדדים המובילים באירופה נסחרים במגמה מעורבת. יציבות נרשמת במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט.

הביטקוין לא עוצר ונסחר כעת סביב 62,500 דולר. הזהב מנגד רושם ירידה קלה לרמה של 1,727 דולר לאונקיה. 

רונן מנחם, הכלכלן הראשי של מזרחי טפחות, מציין בסקירה שפרסם כי "העליות האחרונות בשוק המניות של ארצות הברית אינן "בועתיות", בניגוד למה שלא מעט אנשים חוששים. גם "השיאים" החדשים, הנשברים חדשות לבקרים, לא מפחידים אותי כשלעצמם".

"אינני מציע להיות שאננים, שוקי המניות אכן גבוהים והמכפילים אינם נמוכים. כמו כן מתי שהוא המחיר לתמיכה הממשלתית יוגש. מה שאני אומר זה שלמחפשי ההזדמנויות יש עדיין "עם מה לעבוד". למשקיעים הזהירים יותר כדאי לבחון מעבר בין אפיקים וסגנונות, אך לאו דווקא להקטין חשיפה בצורה גורפת וללא הבחנה. יש הרבה ענפים שנפגעו במשבר ויכולים לפרוח עם סיומו. נכון שהענפים הללו מוכרים (תחבורה, תיירות) וכבר תיקנו חלק, אך לא בהכרח מגלמים את כל הפוטנציאל. יש גם ענפים שפרחו בזמן המשבר ובמידה רבה בזכותו, כמו כל נושא ה"מרחוק" (עבודה, שירותי בריאות, פנאי, חינוך ועוד) ויישארו כאן גם אחריו, כי ראינו שאפשר גם אחרת. לכן, במבט ל-2021, גישתי הבסיסית לגבי שוק המניות הגלובאלי, בדגש על ארצות הברית, חיובית", כותב מנחם.

10:00

המדדים המובילים באירופה נסחרים ללא שינוי מהותי בפתיחה ובמגמה מעורבת.

09:00

המדדים באסיה נסחרים במגמה מעורבת. הניקיי היפני עולה ב-0.7%, הונג קונג מטפסת ב-0.1%, שנחאי מנגד יורדת ב-0.6%, והבורסה בסינגפור עולה ב-0.16%. הביטקוין עולה בכ-1% ומטפס בכל מעל לרמה של 60,000 דולר.

חולשה מפתיעה ביצוא מסין מערערת את התחזיות להתפוצצות ביקושים. היצוא הסיני בחודש שעבר קפץ ב-30% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (במונחים דולריים). התחזיות של הכלכלנים היו לעלייה של 35.5%. היבוא הסיני זינק ב-38.1% - הרבה מעל לתחזיות שצפו עלייה מתונה יותר של 23.3%.

מניית ענקית האינטרנט הסינית עליבאבא עולה ב-2% בבורסת הונג קונג, בהמשך לזינוק של 9% בוול סטריט. זאת על אף המתח מול הרגוטור הסיני שצפוי להשית עליה קנס של 2.8 מיליארד דולר, בטענה על התנהלותה כמונופול.

אמש בניו יורק מדד הנאסד"ק איבד 0.4%, הדאו ג'ונס ירד ב-0.2% וה-S&P 500 ננעל ללא שינוי. 

  

עוד כתבות

חיים פייגלין / צילום: שלומי יוסף

עכשיו באים? כלל ביטוח רוכשת מניות צמח המרמן לאחר זינוק שנתי של 150%

קבוצת הביטוח תרכוש כ-10% ממניות חברת הנדל"ן תמורת 50 מיליון שקל ● בעבר סיכמה על השקעה של מאות מיליוני שקלים בפרויקט של צמח המרמן בגבעתיים

חברי Honeybook ו- VIM / צילום: האניבוק, אייל טואג

מפינטק ועד בינה מלאכותית: הסטארט-אפים שקיבלו 378 מיליון דולר השבוע

ניהול פיננסי לעסקים קטנים, סימולציה של פריצות והתקפות סייבר, פלטפורמה לשילוב בין שירותי בריאות דיגיטליים וניבוי תרחישים עסקיים בעזרת AI ● אלו סיפוריהם של חמשת הסטארט-אפים שגייסו מימון חדש השבוע ● מדור חדש

מיכאל (מימין) ודניאל זלקינד בעלי חברת אלקו / צילום: ישראל הדרי

הפאקמן של שוק ההון: האחים זלקינד קונים הכול, מרשת מזון, דרך תחבורה ועד נדל"ן ואנרגיה

לסל ההשקעות הגדוש של קבוצת אלקו התווספו ביממה האחרונה שתי רכישות גדולות נוספות: אלקטרה מוצרי צריכה תשקיע כ-200 מיליון שקל ברכישת השליטה ברשת יינות ביתן, ואילו החברה האחות אלקטרה מרחיבה בהשקעה דומה את פעילותה בתחום התחבורה הציבורית

עמיחי שיקלי / צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

כשנבחרי ציבור מסרבים להיות "חיילים פשוטים"

ח"כ שיקלי מימינה שם מקל בגלגלי ממשלת בנט-לפיד, וגרם לליכוד לחפש "חוליות חלשות" נוספות ● וגם: כעס מבית על נתניהו שחוסם בחירות על ראשות המפלגה

ג'ו ביידן / צילום: Shutterstock, Perry McLeod

כרוניקה של חוסר אמון: האם ממשל ביידן יכול באמת לוותר על הפטנט של חיסוני הקורונה

הדברים מגיעים יום אחרי פרסום הדוח הרבעוני של פייזר שבו תחזיות גבוהות מאוד להכנסות מהחיסון, לאורך זמן ● מודרנה צפויה לדווח הלילה ● הפתרון עשוי להיות מתן רישיונות רשמיים ליצרנים נוספים

מתחם אפולוניה / צילום: בר - אל

פסיקה דרמטית של העליון: תוכנית שכונת הענק באפולוניה תוחזר לשולחן המתכננים

התוכנית, שמקדמת בניית אלפי יח"ד במתחם אפולוניה, ליד הרצליה, נתקלה בביקורת על כך שאינה מתמודדת עם זיהום הקרקע ● בית המשפט העליון קבע היום כי "בחינת התשתית העובדתית הייתה חסרה" ● הוותמ"ל: "נכון יהיה להחזיר את התוכנית לדיון מחודש"

טוויטר / צילום: Shutterstock, tanuha2001

280 תווים פלוס טיפ: טוויטר תאפשר לצייצנים לקבל כסף מעוקבים

על פי הודעת ענקית האינטרנט, בקרוב משתמשים ברשת החברתית בשפה האנגלית יוכלו לתמוך ביוצרים, עיתונאים, מומחים ועמותות בעזרת טיפים בתשלום • הכלי החדש ייקרא "Tip Jar" (צנצנת טיפים) שבעזרתה ניתן יהיה לקבל ולתת טיפים בטוויטר

רכבי יונדאי באולם תצוגה בדרום קוריאה / צילום: Reuters, Kim Hong-Ji

ישראל ודרום קוריאה צפויות לחתום בשבוע הבא על הסכם סחר משותף: מה יקרה למחירי קיה ויונדאי?

השרים עמיר פרץ וגבי אשכנזי עתידים לטוס לדרום קוריאה ולהיפגש עם בכירי הממשל והסחר הקוריאנים לרגל החתימה ● אחת ההשפעות המרכזיות בתחום הייבוא צפויה להיות ביטול מכסים על מכוניות שמיוצרות בדרום קוריאה ומיוצאות לישראל

החיסון שבדרך. עד כמה הציבור מוכן להתחסן? / צילום: Shutterstock

המל"ל מתלבט מה לעשות עם חיסוני מודרנה שעומדים לפוג

אחת ההצעות הבולטות שעל הפרק היא להעביר את יתרת החיסונים לרשות הפלסטינית, שם מבצע החיסונים איטי במיוחד ובחודש אפריל הייתה שם התפרצות של הקורונה

אור יהודה / צילום: איל יצהר

קרקע חקלאית מחוץ לעיר: מחירי שיא במכרזים באור יהודה

המחירים בשלושת המכרזים שערכה רמ"י באור יהודה נעו בין 1.22 מיליון שקל ל-1.34 מיליון שקל ● מחירי הקרקעות מגלמים מחירי דירות ממוצעים של 2.3-2.5 מיליון שקל

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהר מירון לאחר האסון / צילום: רמי שלוש

כך מייצרת ישראל כרוניקה של אסונות ידועים מראש

הדרישה להקים סוגים שונים של ועדות חקירה לאחר אסון הר מירון נראית טבעית וצודקת - גם בשמם של הנפגעים וגם כדי שנוכל ללמוד מהטעויות ● אלא שבדיקת גלובס מעלה כי בישראל אולי נוהגים לחקור אסונות, אבל לא ממהרים ללמוד מהם

אוסנת מארק / צילום: שלומי יוסף

אל תדאגו לאוסנת מארק: בליכוד מארגנים שכר לח"כים לשעבר

מאי גולן, אריאל קלנר ואוסנת מארק לא הצליחו להתברג לתוך הכנסת ה-22, אבל מפלגת הליכוד המשיכה לשלם להם ואף דאגה להם לרכב ● יו"ר ועדת הכספים ויו"ר ועדת הביקורת במפלגה דורשים לעצור לאלתר את התשלומים החריגים מקופת הליכוד

הרחוב הראשי בחריש / צילום: גיא נרדי

נתוני הלמ"ס ל-2019: הגירה לחריש, תמותה גבוהה של גברים מסרטן בנוף הגליל והכי הרבה ילודה בבית"ר עילית

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום נתונים כלליים על רשויות המקומיות בישראל ותושביהן ● מאזן ההגירה הנמוך ביותר היה בירושלים, שננטשה ע"י 8,240 איש ● הנתונים מתייחסים ל-77 עיריות, 124 מועצות מקומיות ו-54 מועצות אזוריות

פקק בנתיבי איילון, ת"א / צילום: איל יצהר

חוצה ישראל מגייסת את משרד גיתם BBDO להרגעת נהגים עצבנים

היקף התקציב של חוצי ישראל מוערך בכ-3-4 מיליון שקל ● וגם: שמוליק אנצ'ל מונה למנכ"ל ריקושט ● מינויים ואירועים

להכנס לנעליים של המייסדים / צילום: Shutterstock

דילמת המייסד: איך מעבירים את המושכות בחברה למנכ"ל חיצוני

מייסדי סטארט־אפים והמנכ"לים שנכנסו לנעליהם מספרים כיצד קיבלו את ההחלטה הלא פשוטה וחולקים מניסיונם איך עושים את זה באופן שלא יפגע בתפקוד של החברה ולא יבריח את העובדים החוצה ● ניהול וקריירה

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון ואשתו מרינה ווילר / צילום: Jae C. Hong, AP

בחירות מקומיות בבריטניה בצל החשדות לשוחד בשיפוץ מעון ראש הממשלה

הבחירות המקומיות בבריטניה יתקיימו היום (ה') בצל החשדות לאי-סדרים כספיים בפרשת שיפוץ מעון ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון ● השאלה העיקרית היא באילו באילו מקומות יצליחו להחליף נציגי הלייבור את הנציגים השמרנים

נתב"ג ריק / צילום: מיכל רז חיימוביץ'

אירופה נפתחת: האיחוד צירף את ישראל לרשימת המדינות הירוקות

משמעות ההחלטה היא שאזרחים ישראלים יורשו בקרוב להיכנס למדינות האיחוד האירופי גם למטרות תיירות ● המדינות באיחוד יכולות להחליט בעצמן אם לאמץ או לדחות את ההחלטה, והנציבות קוראת להסרה הדרגתית של המגבלות על המדינות הירוקות

ביטקוין / צילום: Shutterstock

הביטקוין שובר שיאים: מה צריך לדעת לפני שמממשים

הזינוק בשווי של מטבעות דיגיטליים מוביל ישראליים רבים לממש את המטבעות שברשותם ● רשות המסים סימנה את זירת הקריפטו והחלה לדרוש מפעילים בתחום מידע על הנכסים הדיגיטליים שברשותם ● עו"ד רחלי גוז-לביא עם שישה טיפים שיעזרו לכם לסחור במטבעות דיגיטליים, בלי להסתבך עם רשות המסים

שר הדיגיטל הצרפתי סדריק או ואראל מרגלית / צילום: JVP

אראל מרגלית: "צרפת רוצה שהסטארט-אפים הישראליים יראו בפריז גשר לאירופה"

חבר הכנסת לשעבר ויו"ר קרן ההון סיכון JVP נפגש בפריז עם שר האוצר של צרפת ברונו לה-מר, ועם שורת בכירים, בהם שר הדיגיטל והחדשנות, ראשי בנקים ומשקיעים ● הוא דן עימם בהקמת מרכז חדשנות בינלאומי בפריז על בסיס מודל "מרגלית סטארט-אפ סיטי" בירושלים ובניו יורק

צחי ברוורמן / צילום: דוברות הכנסת עדינה ולמן

מנדלבליט: צחי ברוורמן לא יוכל להמשיך לכהן כממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה

בתגובה לפניית התנועה לטוהר המידות, ענו היועץ המשפטי לממשלה ונציב שירות המדינה כי ברוורמן, שמכהן גם כמזכיר הממשלה, לא יוכל להמשיך ולהחזיק בשני התפקידים ● עוד נקבע כי על רה"מ למנות מנכ"ל קבוע למשרדו