גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הנסיך הארי ומייגן פועלים להפוך לחלק מהאצולה – של הוליווד

התעלומה הגדולה: הנסיך הארי ומייגן עשו עשרות מיליוני דולרים בהסכמים עם חברות תקשורת כמו נטפליקס וספוטיפיי. אבל האם למישהו אכפת מהם כשהם לא מגלים סודות של המשפחה המלכותית?

הנסיך הארי ומייגן מרקל / צילום: Associated Press, Seth Wenig
הנסיך הארי ומייגן מרקל / צילום: Associated Press, Seth Wenig

הנסיך הארי, דוכס סאסקס ויורש העצר השישי בתור לרשת את הכתר הבריטי, עזב את בני משפחתו במלוכה כדי להיפגש עם מלכת התקשורת. בחדר מלון בלונדון ב־2018, הקשיבה אופרה ווינפרי לנסיך שתיאר את מאבקי בריאות הנפש שלו בעת שהוא אחד מבני המשפחה המפורסמת ביותר בעולם. אפילו הכניסה שלו למלון באותו יום - דרך דלת אחורית על מנת להימנע מהפפראצי - הזכירה את המגבלות המוטלות עליו, העיניים הבוחנות המלוות אותו בכל רגע של חייו.

זו הייתה שיחה מאוד אישית, אבל הנסיך ואופרה לא היו לבד. מי שעוד היה בחדר, אך ישב בשקט, היה מפיק הסרטים והטלוויזיה האמריקאי ג'ון קיימן מניו יורק. מבחינתו, מה שהוא חזה בו היה משהו אחר: פוטנציאל ללהיט.

"חבר'ה", אמר אחר כך לשותפי ההפקה שלו, "הפורמט של התוכנית - זה מה שראינו בחדר המלון ההוא".

כמעט שלוש שנים אחר כך, קיימן, המפיק הראשי בחברה RadicalMedia, יסיים את הפרויקט ההוליוודי שנולד באותה פגישה: "The Me You Can't See", סדרה בת שישה פרקים על בריאות הנפש שהוציאה חברת ההפקות של אפל במאי. שיחה בין הנסיך הארי ואופרה ווינפרי - לא רחוקה מהשיחה לב־אל־לב שניהלו באותו חדר במלון - הייתה הבסיס לכל פרק. הנסיך הארי הוא מפיק שותף בסדרה ושיתף פרטים אינטימיים על התקפות חרדה מיוזעות והעצב העמוק, שהוא אמר שהיו מנת חלקו בזמן שלו באור הזרקורים. "תמיד רציתי להיות נורמלי, בניגוד לנסיך הארי", הוא אומר בסדרת התעודה.

אם היה רגע בו הבן של השושלת הכבולה למסורת גישר בין עברו המלכותי לחייו החדשים כמפיק הוליוודי החושף הכול, יכול להיות שזה היה זה: העבודה עם אופרה ווינפרי על סדרת טלוויזיה שהשתמשה בחייו האישיים כמכרה לתכנים המוצעים על ידי פלטפורמת סטרימינג של חברת הטכנולוגיה העשירה ביותר בעולם.

מאז שעזבו את חובותיהם המלכותיות בשנה שעברה ועברו לקליפורניה, הנסיך הארי ומייגן, הדוכס והדוכסית מסאסקס, עשו עשרות מיליוני דולרים בהסכמים עם חברות תקשורת כמו נטפליקס וספוטיפיי, שרבים מהם מסתמכים על קרבתם לחיים הקודמים שלהם באנגליה.

המסע לשם לא היה סיפור מהאגדות. ריאיונות עם מקורבים ועמיתים של הזוג מגלים שנים של פעילות מאחורי הקלעים שהניחה את הבסיס להגעתם להוליווד, שבמסגרתה ניתן היה למצוא אותם בכל מקום: סרטים, טלוויזיה, פודקאסטים וספרים. הם השתמשו בקשרים אישיים ובחברויות. הם נפגשו עם מחזרים פוטנציאליים וביצעו הערכות של יכולתם של שירותי סטרימינג להגיע לקהל כלל־עולמי, וסגרו עסקה עם נטפליקס, שדווח ששווייה כ־100 מיליון דולר. ולעתים קרובות השתמשו בסיפור האישי שלהם על מנת למשוך את תשומת הלב, לתפוס שליטה על הנרטיב על ידי ניגוח המבקרים ולספר את סיפורם בעצמם.

באופן בסיסי, על מנת לחמוק מחיים תחת עדשת המיקרוסקופ, בחרו לחיות תחת העדשה של מיקרוסקופ אחר.

הנסיך הארי ומייגן מתראיינים לאופרה ווינפרי / צילום: Reuters, Harpo Productions/Joe Pugliese

קיימן שם לב איך בשביל הנסיך הארי, הסדרה שהופקה עבור אפל לא הייתה רק סיור בעבר הרגשי שלו, שכלל אפילו נגיעה בטראומה של מות אימו, הנסיכה דיאנה, בתאונת דרכים כשהיה בן 12. זו הייתה גם הכנה לאחריות שלו כמפיק שעשויה להגדיר את עתידו.

הנסיך הארי הצטרף לפגישות זום עם ווינפרי - ראשית מאנגליה, אחר כך מקנדה ולבסוף ממונטסיטו, קליפורניה. הוא שיתף את מפיקי הסדרה בקשריו עם האליטה הבינלאומית על מנת לגייס משתתפים נוספים, והציע להקים חבר יועצים שיעזור לצוות לנווט בין הנושאים הרגישים שבהם עסקו. הוא סינן בין הנושאים ורצה להביא מרואיינים שאינם רק מהמערב. כשהתבונן בגרסאות הראשוניות של הצילומים, שלח הערות עריכה מהר יותר מאופרה בעצמה.

חברות סטרימינג הוציאו כסף רב על מפיקים חיצוניים כמו ברק ומישל אובמה ופעילת החינוך הפקיסטנית מלאלה יוספזאי, אבל הספקות בתעשייה גדלים לגבי השאלה אם שמות גדולים מתפרשים גם לרווחים גדולים. ההסכם של הדוכס והדוכסית כולל תוכניות שיש להן קשר מועט לחייהם האישיים וזה מעלה שאלה קריטית: האם למישהו אכפת מהם כשהם לא מגלים סודות של המשפחה המלכותית?

מתקשרים להוליווד

הנסיך הארי ומייגן, שחקנית בעברה, החלו ליצור קשרים בהוליווד כמעט מיד לאחר חתונתם במאי 2018 - אירוע שנצפה על ידי 29 מיליון איש בארה"ב ואופרה ווינפרי הייתה בין הנוכחים.

החתונה של הנסיך הארי ומייגן במאי 2018 / צילום: Associated Press, Owen Humphreys

הם נפגשו עם שחקני מפתח כמו ג'פרי קצנברג, שיצר איתם קשר על מנת לדון בפרויקט שידגיש את פעילויותיהם כנדבנים דרך שירות הסטרימינג שלו Quibi, שנסגר מאז. בזמנו, קביעת פגישה עם הזוג כללה לעתים קרובות חתימה על הסכם סודיות, כך אומרים האנשים שנפגשו איתם.

מייגן החלה מערכת יחסים עם נטפליקס באותה שנה, דרך הקשר שלה לחמותה המנוחה דיאנה. דיוויד פרניש, במאי קנדי, רצה להפיק שדרה מונפשת עם הדוכסית. בעלו של פרניש, הזמר אלטון ג'ון, היה חבר קרוב של הנסיכה דיאנה. ביולי, הודיעה נטפליקס שהיא מפתחת את הרעיון הזה בסדרה "פרל", סדרה על נערה צעירה שהרפתקאותיה מצטלבות עם חייהן של נשים מפורסמות בהיסטוריה.

לנסיך גם הייתה חברות ארוכה עם אחד הבכירים בתעשייה שיכול היה להסתמך עליה. הוא נפגש עם יושב הראש בפועל של אולפני וולט דיסני רוברט אייגר בכנס לפני שנים, והקשר עם אייגר התפתח למין יחסי תלמיד ומנטור מאז שהארי עבר לקליפורניה, כך אמרו אנשים המכירים את שניהם.

דוגמה מביכה לכך שאפילו בני המלוכה צריכים להילחם על מקומם בהוליווד קרתה ב־2019, כשהארי ואייגר נפגשו על השטיח האדום בבכורה של "מלך האריות".

"אתה יודע שהיא עושה גם קריינות, נכון?", נשמע הארי שואל את אייגר ומצביע על אשתו, בסרטון שהופץ אחרי האירוע. למביטים מהצד, היה נראה כאילו הוא מנסה להשיג למייגן עבודה. "אה, לא ידעתי את זה", ענה אייגר. הוא פנה לאשתו שלו וחייך בזמן שמייגן פטפטה עם ביונסה וג'יי זי מצדו השני. "נראה שאתה מופתע", אמר הארי. "היא ממש מעוניינת". אייגר הרצין. "נשמח לנסות, זה רעיון מצוין", אמר.

שנה אחר כך, עשתה מייגן עבודת קריינות, שמקורביה אומרים שהייתה מתוכננת עוד לפני הפגישה, בסרט התיעודי "פילים", סרט שהיא ובן זוגה ביקרו בצילומיו במהלך ביקור בבוצוואנה. כשהסרט יצא בשירות הסטרימינג של דיסני, דיסני+, המעורבות שלה משכה אליו כיסוי תקשורתי במידה רבה ממה שסרטי טבע מקבלים בדרך כלל. 

אבל ההנהלה בדיסני גם נעשתה מודאגת מכך שדיווחים בצהובונים על מייגן יפגעו בנתוני הצפייה בסרט בבריטניה - מה שמדגים את האתגר של עבודה עם מפיקה המוכרת יותר בגלל חייה הפרטיים.

לארמון בקינגהאם לא הייתה בעיה עם פרויקטים בידוריים כאלה - שהייתה להם מטרה של התנדבות או התגייסות למען מטרה מסוימת, כך אמרו אנשים המכירים את הנושא. מרגע שעזב הזוג את הארמון - בין היתר עקב מתחים אישיים מול תעשיית הצהובונים הבריטית שרדפה אותם ללא הרף - הם יכלו להתפנות גם לעבודה יותר מסחרית.

נחיתה באל.איי

זמן קצר אחרי הגעתם ללוס אנג'לס במרץ 2020, גר הזוג זמן מה בבית הענק של המפיק טיילר פרי לפני שעברו למונטסיטו, לא רחוק מהאחוזה של ווינפרי. הם העסיקו עורך דין שעבד בשבילם על עסקאות סטרימינג בפרופיל גבוה. עבור הדוכסית, שעבדה כשעוד הייתה רק מייגן מרקל, זו הייתה חזרה לסצנה של הוליווד שהכירה כמעט מאז שנולדה.

אביה, תומס מרקל, היה מעצב תאורה בלוס אנג'לס, והיא לעתים קרובות התבדחה על כך שגדלה על הסט של הסדרה "נשואים פלוס", כשביקרה אותו שם אחרי שעות הלימודים.

בזמן שהלכה לאוניברסיטת נורת'ווסטרן, למדה בחילופי סטודנטים בארגנטינה ועשתה השתלמות בשגרירות ארה"ב. היא חשבה שתוכל להיכנס לפוליטיקה. במקום זה, הלכה לתעשייה של עיר הולדתה, וקיבלה תפקידים כמו "בחורה שווה" בקומדיה הרומנטית של אשטון קוצ'ר מ־2005, "הכי דומה לאהבה", או שהופיעה כדוגמנית מזוודה מס' 11, דוגמנית מזוודה מס' 12 ודוגמנית מזוודה מס' 24 בשעשועון "עסקה או לא" בין 2006 ל־2007. היא הגדירה את התוכנית הזו כ"עבודה רווחית מאוד במלצרות" והשלימה הכנסה על ידי זה שעשתה קליגרפיה להזמנות לחתונות של ידוענים.

הפריצה שלה הגיעה בקיץ של 2011, עם הסדרה "Suits" של USA Network, סדרה על עורך דין ללא רישיון שמתחיל לעבוד במשרד. הדוכסית לוהקה בתפקיד רייצ'ל זיין, מתמחה חריפה שמנסה להתקבל ללימודי משפטים. עד העונה השנייה של הסדרה, יותר מ־3 מיליון צופים ראו אותה כל שבוע.

מייגן מרקל בתפקיד רייצ'ל זיין בסדרה Suits / צילום: Shane Mahood/USA Network באדיבות yes

"Suits" נתנה למייגן במה לחקור כמה עדיפויות שהיו לה מחוץ לעסקי הבידור, והיא נסעה לדרום קרוליינה לשמוע את סיפוריהם של תלמידי תיכון שהתגברו על גזענות ובריונות. ב־2014, כבר הייתה דוברת בולטת על שוויון מגדרי והלכה לאירועים באו"ם.

מייגן אמרה שהיא רוצה לעבור אל מאחורי הקלעים לאחר שנישאה. היא אמרה בראיונות מאוחרים יותר, כולל הריאיון מפיק הכותרות עם אופרה ווינפרי ששודר מוקדם יותר השנה ברשת CBS, שהמעקב האינסופי של הצהובונים הבריטים הוביל אותה לדיכאון ואפילו למחשבות אובדניות.

הראיון של הארי ומייגן אצל אופרה סוקר בהרחבה בבריטניה / צילום: Associated Press, Kirsty Wigglesworth

ההצלחות הגדולות ביותר של הזוג בהוליווד הסתמכו על הפרטים האישיים האלה - בראיונות עם ווינפרי; בפודקאסט על איך הם וחברים העבירו את המגפה, בינתיים התוצאה היחידה של הסכם עם ספוטיפיי ששווה כ־20 מיליון דולר על פי דיווחים; ובהסכם על ספר עם הוצאת רנדום האוס שאמור להיות שווה גם הוא כ־20 מיליון דולר והוכרז ביולי. הספר יכלול את זיכרונותיו הפרטיים של הנסיך.

הילד שראה את אימו מתה בגלל מבטה הבלתי פוסק של עדשת המצלמה, אמר קיימן המפיק של "The Me You Can't See", "מבין את כוחה של התקשורת".

השיחות

בהוליווד, ניסה הנסיך להרחיב את מה שהוא עושה מעבר לתחום האישי ומנסה להציג עצמו כדיוויד אטנבורו של הדור הבא, חוקר הטבע המוכר עקב סדרות כמו "כדור הארץ". כבר היה לו ניסיון בתחום זה, כשעבד ב־2018 על סרט תיעודי על הצלת קרנפים מציידים הרוצים לקחת מהם את הקרן בשם "Stroop: Journey into the Rhino Horn War".

הדוכס והדוכסית נכנסו לשוק בזמן הבהלה של פלטפורמות הסטרימינג לא לפספס את המפיק שיביא את הלהיט הבא. בשביל חברת הסטרימינג שהתחרו זו בזו, להשיג את ג'יי ג'יי אברמס, בני הזוג אובמה או כל שם אחר שיסכים לחתום היה חשוב באותה מידה כמו למנוע מהמתחרים לקבל אותם.

למרות שניסיונו של הארי כמפיק היה מועט, היו לו ולמייגן יתרונות משלהם. שמותיהם של השניים מוכרים בכל העולם בזמן שפלטפורמות סטרימינג מתחרות על צופים מכל העולם. הם מהווים משפחה צעירה בזמן שרוב החותמים הגדולים הם אנשים באמצע הקריירה, וזה עשוי להפוך אותם למושכים יותר לקהל צעיר מדור הטיק טוק.

עורכי הדין של הזוג קבעו פגישות עם חברות רק אחרי שהסבירו את מגוון ההשקעות שהם מחפשים, וקיוו להימנע מלקבוע להם שיחות שכל תוכנן היה פגישה עם הזוג המפורסם. נציגים של דיסני, אפל, נטפליקס ו־NBCUniversal היו בין החברות שנפגשו עם בני הזוג או עם הצוות שלהם.

נטפליקס ניצחה והחתימה את חברת ההפקה שלהם, Archewell Productions, מחלקה של חברה שהקימו בשנה שעברה ונקראת על שם המילה היוונית "ארכה", שפירושה "מקור הפעולה" והייתה גם ההשראה לשם של בנם, ארצ'י.

"דרך השותפות היצירתית עם נטפליקס, Archewell Productions תשתמש בכוח של היכולת לספר סיפורים על מנת לדבר על האנושיות של כולנו ועל המחויבות לאמת דרך עדשה של חמלה", הודיעה החברה לאחר החתימה על ההסכם.

נטפליקס לא הייתה החברה שהציעה את הסכום הגבוה ביותר, כך אמר אדם המכיר את הנושא, אבל הזוג נמשך לתביעת הרגל הכלל־עולמית של החברה, להתמקדות שלה בתוכניות לילדים ובמגוון הגדול של תוכניות שהיא עשויה לשדר, מסרטי תעודה ועד סדרות דרמה.

ההסכם הוכרז בדיוק כשספקנות לגבי הסכמים מסוג זה שטפה את התעשייה כולה. אולפנים יצאו מגדרם כדי לחזר אחרי יוצרים כמו אברמס בעסקאות השוות מאות מיליוני דולרים, אבל רק מעט מההסכמים האלה הולידו תוכן שהפך ללהיטים. אפילו בזמן שהסכמים של נטפליקס הביאו להפקת סדרות מוצלחות כמו "ברידג'רטון" של שונדה ריימס, הרבה מהסדרות המצליחות של שירות הסטרימינג הגיעו דווקא מיוצרים לא מוכרים, עם תוכניות כמו "Tiger King" ו-"The Queen's Gambi".

ב־Archewell גם מתחרים על העניין הגדל בתוכניות על בית המלוכה. העונה הרביעית של "הכתר" של נטפליקס, על חיי סבתו של הנסיך הארי, זכתה באמי על סדרת דרמה מובילה. השחקנית קירסטן סטיוארט מייצרת באז בגלל התפקיד שלה כאימו של הנסיך בסרט שעומד לצאת "ספנסר". אפילו הנסיכה דיאנה זוכה למחזמר לזכרה, במסגרת המחזמר "דיאנה" שמתוכנן להעלות בברודווי "דיאנה" בנובמבר.

הנסיך הארי ומייגן בילו את כמה החודשים האחרונים בהעסקת מנהלים כמו וותיקת הפודקאסטים רבקה סננס כמנהלת מחלקת אודיו, שתצטרף לכמה עובדים בחברה.

היא כפופה לבן בראונינג, ראש מחלקת התוכן ב־Archewell, שהועסק במרץ. בראונינג לאחרונה זכה לשבחים כמפיק שותף בפנטזיית הנקמה "Promising Young Woman", המספרת על שורדת של תקיפה מינית. הסרט היה מועמד לאוסקר בקטגוריית הסרט הטוב ביותר.

כעת הוא עומד בראש חברה שמתכוונת, במילותיה, "לשתף תוכן בעל השפעה שיביא לפעולה".

בינתיים, התוכן של החברה היה תוכניות בטוחות ונעימות. החברה לא תפיק את הפרק החדש בסדרת סרטי "צ'אקי" הבובה הרצחנית, כפי שתיאר זאת אחד השותפים העסקיים, אבל הצוות מנסה להימנע מהפקת תוכניות שייתפסו כרציניות יתר על המידה.

לכל הפקה של החברה יהיה קשה לבלוט יותר מהספרים והראיונות שניפצו את מסורת האיפוק וההסתרה שאיפיינו את בית המלוכה. ב"The Me You Can't See", דיבר הנסיך הארי על היזכרות בצליל פרסות הסוסים בהלוויה של אימו. הוא דיבר על כך שמייגן בוכה בלילה בגלל האכזריות של צהובוני לונדון ואיך בנו היה אומר "סבתא דיאנה" כבר מגיל צעיר. באופן הבולט ביותר, בריאיון אחר עם ווינפרי, הטיל הזוג את הפצצה שפעם אחד מבני המשפחה, שלא נקבו בשמו, העלה השערות בפני הארי על צבע העור של הילד שלהם.

זו טלוויזיה טובה, אבל המשמעות היא גם שהזוג מסאסקס גם מביא איתו מטענים לכל סביבת עבודה. בזמן הפקת "The Me You Can't See", פנו לקיימן מפיקי המחזמר "דיאנה". המחזמר צולם לקראת שידור בנטפליקס - מסוג האדפטציות שהחברה של קיימן עשתה בהצלחה רבה עם המחזמר "המילטון". הוא וויתר על ההזדמנות, כי חשש שהנסיך הארי יכעס עליו אם יהיה מעורב בתוכנית על אימו.

קיימן מעולם אפילו לא גילה להארי שוויתר על הפרויקט, אבל כעת הוא לא יודע אם זה היה משנה לו. אחרי ככלות הכול, הנסיך ואשתו חתמו אחרי זמן לא רב על הסכם משלהם עם נטפליקס.

מקס קולצ'סטר השתתף בהכנת הכתבה 

עוד כתבות

אלון מאסק / צילום: Associated Press, John Raoux

טסלה נכנסה מהר מכולן ל"מועדון הטריליון", ואפילו מאסק בהלם

יצרנית המכוניות החשמליות הגיעה לשווי האסטרונומי מהר יותר מכל חברה אחרת אי פעם ● זה קרה מיד אחרי עסקת ענק עם חברת השכרת הרכבים הרץ, אבל ההסכם רחוק מלהסביר את הסיבה

איילת שקד / צילום: ליאור מזרחי

שקד הכריזה על מע'אר כ-"העיר הדרוזית הראשונה בישראל"

היישוב מע'אר שנמצא ליד כרמיאל, מונה כיום כ-24,000 תושבים, ועל פי התוכניות  ימנה בשנים הקרובות כ-30,000 תושבים ● פריד ג'אנם, ראש הרשות המקומית במע'אר: " ננצל את ההכרזה בכדי לייצר הזדמנויות להתפתח בכל ההיבטים"

פרויקט MOMENT / צילום: 3Division

זינוק של עשרות אחוזים במחירי הדירות: נתוני אפריקה ואזורים חושפים את הסחרור

טירוף רכישת הדירות נמשך גם כשהמחירים בשמיים: מספר הדירות שמכרה אפריקה מגורים ברבעון השלישי זינק יותר מ-70%, ועלייה חריגה בשיעור דומה נרשמה במחיר הממוצע ליחידת דיור ● אזורים רשמה זינוק של 66% בדירות שנמכרו מתחילת השנה, ועלייה של 26% במחיר לדירה

אורנה ברביבאי / צילום: יוסי זמיר

חוק חדש יסדיר את העבודה מהבית: כך תעבוד התוכנית של שרת הכלכלה

איך מגדירים עבודה מרחוק, ומה מעסיקים יצטרכו לעשות כדי למנוע אפליה לרעה של אלה שעובדים מחוץ למשרד - אלה רק חלק מהנושאים שמשרד הכלכלה מתכוון להתייחס אליהם בהצעת החוק שהוא מגבש בימים אלה להסדרת עבודה מרחוק ● בינתיים, מעסיקים מוצאים פתרונות משלהם לבעיות שיוצרים כמה מהטרנדים הנלווים לעבודה היברידית - מהרעיון של חופשה ללא הגבלה ועד הרצון לאפשר עבודה מכל מקום בעולם

נשיא סין, שי ג'ינפינג / צילום: Associated Press, Nicolas Asfouri

הפועלים מעלה המלצה לסין – "התמתנות רגולטורית ותמחור נוח"

לאחר שהורידו המלצה ביוני האחרון על רקע קשיי רגולציה בסין, האנליסטים בבנק הפועלים מעריכים כי הרוחות נרגעו, ולמרות הזינוק במחירי האנרגיה, העלו המלצה לסין ל"תשואת יתר"

השותפים בסילבר קסטל (מימין): מיזרוח, רביד וזיו / צילום: כדיה לוי

בית השקעות הקריפטו של צבי זיו וגבי רביד מתקדם לבורסה עם הפסדים

בעלי המניות של השלד הבורסאי איי.סי.בי יתבקשו לאשר את מיזוג סילבר קסטל לתוכו ● למרות הערכת שווי של 12-16 מיליון דולר, צבר סילבר קסטל מאז הקמתו הפסדים של 9 מיליון שקל • המנכ"ל אלי מיזרוח צפוי ליהנות מתגמול שנתי של 1.3 מיליון שקל

קאר שולץ מנכל ונשיא טבע / צילום: כדיה לוי

לקראת פרסום דוחות טבע: אנליסטים צופים הכנסות של כ-4 מיליארד דולר

בתוך כך, טבע הודיעה על שיתוף-פעולה חדש עם חברת MODAG מגרמניה לרישוי ופיתוח תרופה ייעודית למחלות ניווניות של מערכת העצבים

עמיר פרץ / צילום: שלומי יוסף

ועדת המינויים פסלה את מועמדותו של עמיר פרץ ליו"ר התעשייה האווירית

בין הנימוקים לפסילה: מהלך ההנפקה האמור להתחיל בתעשיה האווירית בקרוב, והצורך באישיות בכירה מעולם העסקים והפיננסים שיוביל את התהליך האמור ● פרץ הוצע לתפקיד על ידי שר הביטחון בני גנץ לפני כשלושה חודשים

חיסון לקורונה של פייזר / צילום: Associated Press, Darko Vojinovic

הוועדה המייעצת של ה-FDA הצביעה בעד חיסון ילדים; בנט יערוך דיון בעניין

ההמלצה לחיסון נגד קורונה לילדים בני 5-11 עברה ברוב של 17 בעד ונמנע אחד ● מתי החיסון יגיע לישראל? בנט יכנס היום את שר הבריאות וידון בנושא ● משרד הבריאות כבר נערך לקמפיין שייצא לדרך לאחר שה-FDA ייתן את האישור הסופי

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

וול סטריט ננעלה בעליות קלות; פייסבוק איבדה 4%, טבע נחתכה 7%

מדד דאו ג'ונס ננעל ביציבות, מדד נאסד"ק התחזק 0.1% ומדד S&P 500 עלה 0.2% ● פריון זינקה 31% ● טבע איבדה 7% ● מדד דאקס עלה ב-1%, פוטסי 100 התקדם 0.7% וקאק 40 התחזק ב-0.8% ● בורסות סין ננעלו בירידות, ביפן חברת הדואר זינקה כ-5% במחזור מסחר עצום לאחר התקדמות בהפרטתה

כלים חד פעמיים בסניף של טיב טעם / צילום: עינת לברון

המס על החד"פ: 4 ימים לפני כניסתו לתוקף, מגיעה העתירה לבג"ץ

לטענת העותרות, כניסתו לתוקף של מס הקנייה כבר ב-1 בנובמבר תעמיד את החברות הפועלות בשוק הכלים החד-פעמיים בפני מציאות בלתי אפשרית ובלתי ניתנת ליישום העלולה לגרום להן לנזקים כבדים - במיוחד לאור העובדה שהמס יחול גם רטרואקטיבית על מלאים קיימים ועל הזמנות שבדרך ● "ראוי לתת תקופת מעבר של 3 חודשים"

משתתפי שדולת התעופה בכנסת, השבוע (המסכות הוסרו לטובת הצילום) / צילום: יח''צ

"אוהבים לטוס אבל לא מבינים בתעופה": ענף התעופה מחפש יד מכוונת ולא מוצא

לראשונה התקיים השבוע דיון של שדולת התעופה בכנסת ● סביב השולחן נשמעו טענות על "אי שוויון", וחילוקי דעות סביב שדה התעופה ברמת דוד, שהקמתו בוטלה ● שרת התחבורה מרב מיכאלי: "יש צורך אסטרטגי בשטחים פתוחים". השר לשעבר בצלאל סמוטריץ': "שגיאה קשה"

אבי יעקובוביץ, מנכ''ל חברת גב ים. / צילום: כדיה לוי

גב ים: העלייה בשווי הנכסים הזניקה את הרווח הנקי ברבעון השלישי

חברת הנדל"ן המניב דיווחה על רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 235 מיליון שקל, בהשוואה ל-47 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד ● רשמה הכנסות של 183 מיליון שקל מעליית שווי הוגן של נדל"ן להשקעה ● המנכ"ל אבי יעקובוביץ: "שוק המשרדים בתל-אביב ובהרצליה עומד בחזית"

קמפיין ''בוחרים לא להיכחד'' של האו''ם / צילום: או''ם

למה גורי אלפי התחפש לדינוזאור ואיך זה קשור לכסף שלכם?

תוכנית הפיתוח של האו"ם גייסה מפורסמים מרחבי העולם ודינוזאור מצויר אחד בניסיון למשוך תשומת לב למשבר האקלים ● הסרטון מתמקד בסובסידיות לדלקים מאובנים שמבטלות למעשה כל התקדמות משמעותית בעצירת ההתחממות הגלובלית

תחנת הכוח אורות רבין -  חדרה / צילום: איל יצהר

מנכ"ל חברת החשמל: לא נעמוד ביעד הפסקת פעילות היחידות הפחמיות בתחנת הכוח בחדרה

בוועדה המיוחדת לעניין הקרן לאזרחי ישראל, הודיע מנכ"ל חברת החשמל כי החברה לא תעמוד ביעד שהציבה הממשלה להפסקת פעילות יחידות 1-4 בתחנת הכוח הפחמית אורות רבין עד סוף השנה

הדולר בשפל מאז ינואר 2021 / צילום: Shutterstock, Lord King

הדולר מגרד שפל של 10 חודשים: יורד מתחת ל-3.2 שקלים

השקל מתחזק על רקע העליות מעבר לים וגידורים של הגופים המוסדיים ● יוסי פריימן, פריקו: "עודפי היצע מט"ח גדולים בשוק המקומי, גוררים לייסוף השקל"

פינוי בינוי בבת ים / צילום: כדיה לוי

שיעור ההסכמה יירד ל-66%: המהפכה בפינוי בינוי אושרה בוועדת הפנים

ועדת הפנים אישרה היום את הפרק שעוסק בהתחדשות העירונית בחוק ההסדרים ● בין השינויים: יפחת הרוב לתביעת דיירים סרבנים לשני שליש מבעלי הדירות, בעלי דירות שעשו עבירות בנייה לא יכללו במניין הדיירים הנדרש לצורך רוב וגם היזם יוכל להגיש תביעה נגד דייר סרבן

מידול תלת מימדי של אדם שוכב על מיטת חדר ניתוח / צילום: מתוך מצגת של Dassault Systèmes

החברה שרוצה למדל את הגוף האנושי ולשנות את האופן שבו עושים ניסויים קליניים

חברת דאסו סיסטמס, ספין אוף של תאגיד התעופה הצרפתי דאסו, יוצרת "תאומים וירטואליים" לבני אדם, שאפשר לנסות עליהם תרופות

משחקי הדיונון / צילום: Associated Press, Youngkyu Park/Netflix

משחק הדיונון הרג את ה"נבל הקלאסי". מי יתפוס את מקומו?

עשור אחרי שנאסרה לשיווק, הסדרה "משחק הדיונון" הפכה לסחורה חמה בנטפליקס ● זה לא מקרי: הגלובליזציה גרמה לאנושות להבין עד כמה הבעיות בעולם משותפות, והחברות המסחריות שינו כיוון

רון חולדאי, ראש עירית ת''א / צילום: שלומי יוסף

ראש עיריית תל אביב עובר לרכב חשמלי

לגלובס נודע כי חולדאי החליף לאחרונה את רכבו מסוג סקודה עם מנוע בנזין ברכב חשמלי חדש מדגם איוניק 5, שאמור להימסר לו בקרוב ● וגם: באיזה ענף יש הכי הרבה פושטי רגל? ● מייזון קייזר: סניף שלישי במיליון אירו ● אירועים ומינויים