גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בת"א; אנלייבקס קפצה ב-90%, הדסית ביו ב-111%

בית החולים הדסה חשף אתמול כי חמישה חולי קורונה שטופלו בבית החולים בניסוי ראשוני במוצר של חברת אנלייבקס שוחררו אחרי שמצבם השתפר ● עליות חדות נרשמו במניות החברה לישראל, איי.סי.אל, המלט, או.פי.סי, מגדל ואופקו ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2.4 מיליארד שקל

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס
בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

17:28

יום המסחר בבורסה ננעל במגמה חיובית, במקביל לעליות בוול סטריט. מדד ת"א 35 ננעל בעלייה של כ-0.8% ומדד ת"א 90 רשם עלייה של 0.7%. מדד הביומד בלט בעלייה של 2.8%. 

עליות חדות נרשמו במניות החברה לישראל, איי.סי.אל , המלט , או.פי.סי, מגדל ואופקו. מחזור המסחר הסתכם בכ-2.4 מיליארד שקל. 

מנגד, ירידות בולטות נרשמו במניות דוראל אנרגיה , פוקס , מיטרוניקס , יוחננוף ובאטמ. 

16:35

מגמה חיובית בבורסה לקראת סיום המסחר. מדד הביומד בולט בעלייה של יותר מ-5%. 

מניות אנלייבקס , הדסית ביו , אנדימד  ואינטליקנה בולטות בעליות חדות. 

14:15

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בשעה זו בעליות שערים, בדומה לסנטימנט מעבר לים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.7%, ת"א 90 מטפס ב-0.7% ומדד הבנקים עולה בכ-1.4%. 

בית החולים הדסה חשף אתמול כי חמישה חולי קורונה שטופלו בבית החולים בניסוי ראשוני במוצר של חברת אנלייבקס, הנסחרת בתל אביב ובנאסד"ק, שוחררו אחרי שמצבם השתפר. החולים החלימו תוך 5-8 ימים. בעת השחרור, כולם נמצאו שליליים לנגיף. מניית החברה עלתה אתמול 21% בנאסד"ק אחרי הודעת הדסה, ובתל אביב היא מזנקת ב-120% עם חזרתה למסחר.

קמטק  מדווחת על קבלת הזמנות בהיקף של כ-15 מיליון דולר למערכות בדיקה ומדידה אופטיות לתחום ה- Front-End משתי יצרניות שבבים גדולות.

נזכיר כי לקראת עדכון המדדים החודשי שלב הנעילה בבורסה יוארך (ראו למטה).

איי.סי.אל בולטת בעלייה של 4%, החברה לישראל מזנקת בכ-6% ואו.פי.סי עולה ב-7.5%. מניית בנק פועלים מטפסת ב-1.7%, סייברוואן עולה בכ-5%, הראל מטפסת ב-3.5%.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-760 מיליון שקל בלבד.

11:30

נטייה לעליות בבורסה על רקע הסנטימנט החיובי מעבר לים, ולמרות החמרת הסגר מצד הממשלה כפי שאושר הלילה. מדד ת"א 35 נסחר סביב רמות הפתיחה, ת"א 90 עולה ב-0.2% ומדד הבנקים משיל 0.2%.

סייברוואן מזנקת בכ-7%, באטמ עולה ביותר מ-8%, טאואר מאבדת 2%, אלקטרה עולה ב-1.6%. אלקטרה נדל"ן דיווחה הבוקר כי הקרן השלישית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב רכשה שני מקבצי דיור הממוקמים בערים אורלנדו וטמפה בפלורידה, ארה"ב, תמורת (100%) סכום כולל של כ-100 מיליון דולר.

10:00

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בנטייה לעליות בהמשך לסנטימנט החיובי שנרשם מעבר לים אמש בניו יורק. מדד ת"א 90 עולה ב-0.3%, מדד הבנקים ות"א 35 ללא שינוי מהותי.

בשל עדכון פרמטרים חודשי, שלב טרום הנעילה בשוק המניות יחל היום בין
השעות 16:54 ועד 16:55.

הפקיעה השבועית על האופציות הגלומות על מדד ת"א 35 בוצעה מעל הרמה של 1,307 נקודות.

המסחר באנלייבקס  יחודש לאחר שהחברה תוציא התייחסות לדיווחים כי גם החולה החמישי מבין חמשת החולים הקשים שקיבלו טיפול חדשני במסגרת ניסוי קליני שפותח בהדסה עם חברת הביוטכנולוגיה החלים מהנגיף.

בנק לאומי  יעניק לחברת ישראל-קנדה מימון של עד 457 מיליון שקל לצורך רכישת מתחם שערי צדק בירושלים, עליו תקים החברה את פרויקט 'מידטאון ירושלים'. המימון יינתן ל-3 שנים, ובנוסף, יעמיד הבנק 83 מיליון שקל כמימון גישור ל-90 יום לצורך תשלום המע"מ.

אלקטריאון  דיווחה הבוקר על החלטתה של EnBW להזמין מהחברה את ביצוע השלב השני בפרויקטים שנחתמו. במסגרת זו, תספק החברה ל-EnBW מערכת כביש חשמלי דינאמי פרי פיתוחה, באורך של כ-100 מטר, שתותקן במתחם של EnBW לצורך טעינת אוטובוס חשמלי המצויד במקלטי רכב שיסופקו על-ידי החברה ל-EnBW. כמו
כן, תספק החברה שירותי התקנה, תפעול ותחזוקה.

אנרג'יקס  דיווחה כי אתמול, לאחר הפעלתם המסחרית של ארבעת הפרויקטים שהוקמו על ידי החברה בוירג'יניה, אישר שותף המס של הפרויקטים כי המיזם השלים את אבני הדרך להעמדת יתרת השקעתו בפרויקטים. בהתאם, הוא העמיד לטובת הפרויקטים סך של כ-35 מיליון דולר, וזאת בנוסף לסך של כ-12 מיליון דולר שהועמד על ידו בחודש מרץ.

 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר בבורסה בתל אביב

1. פותחים רבעון אחרי ספטמבר המר. המסחר ברבעון השלישי בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר על רקע העליות שנרשמו אמש בניו יורק. מדד S&P 500 עלה ב-0.8%, הדאו ג'ונס הוסיף 1.2% לערכו ומדד הנאסד"ק עלה ב-0.7%.

בסיכום הרבעון השלישי מדד S&P 500 השלים ראלי של 8.5%, הנאסד"ק זינק ב-11% והדאו ג'ונס עלה ב-7.6%. עם זאת, חודש ספטמבר היה אדום כאשר הנאסד"ק איבד 5.2% בחודש האחרון, הדאו ג'ונס ירד ב-2.3% ומדד S&P 500 איבד 3.9% מערכו.

2. פסגת מנוצ'ין-פלוסי, ללא תוצאות. הפגישה בין שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין לבין יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי בדבר חבילת תמריצים נוספת לכלכלה האמריקאית הסתיימה ללא תוצאות. "התקדמנו בהרבה תחומים. יש לנו עוד עבודה לעשות, נראה כיצד זה יסתיים", אמר מנוצ'ין בתום פגישה בת 90 דקות עם פלוסי. מנוצ'ן אמר כי חבילת התמריצים הפיסקליים הנוספת הכרחית והצדדים ימשיכו לנסות להגיע להסכמה. מנוצ'ין הציע להפחית את החבילה הפיסקאלית ל-1.6 טריליון דולר.

3. המניות הדואליות לא ישפיעו על ת"א 35. אופקו חוזרת עם פער חיובי קל של 0.15%, איי.אפ.אפ חוזרת עם פער שלילי של 1%, אלביט מערכות חוזרת עם פער שלילי של 1.3%, טאואר חוזרת עם פער שלילי של 2.2%, לייבפרסון חוזרת עם פער שלילי של 1.66% וטבע חוזרת עם פער שלילי של 0.7%.

4. הממשלה האריכה הלילה בשבועיים את הסגר עד ה-14 באוקטובר ואישרה טלפונית את תקנות הגבלת ההפגנות לפי החוק החדש. על פי התקנות, ההפגנות יוגבלו למרחק של עד קילומטר מן הבית, ייערכו באוויר הפתוח ובקבוצות של עד 20 איש.

5. הופסק המסחר בטוקיו בצל תקלה. המסחר באסיה מתנהל בעליות כאשר המסחר בבורסה בטוקיו הופסק בצל תקלה מערכתית. בורסות סין הונג קונג וקוריאה סגורות היום לרגל חג.

עוד כתבות

אורי לוין, מנכ"ל קבוצת דיסקונט / צילום: רמי זרניגר, יח"צ

התייעלות בדיסקונט: עד סוף 2021 תקטן מצבת העובדים בכ-7%

מנכ"ל דיסקונט אורי לוין ודירקטוריון הבנק מרחיבים את תוכנית התייעלות בכ-200 עובדים ● יחד עם החברות הבנות כאל ומרכנתיל יפרשו מהקבוצה כ-620 עובדים ●  בנטרול תוכניות הפרישה בחברות הבנות ההוצאה הממוצעת לכל פורש היא בגובה 1.84 מיליון שקל

יונה פוגל  / צילום: תמר מצפי

המרוויח המפתיע מהסכם האנרגיה של קצא"א: מנכ"ל פז לשעבר יונה פוגל

קצא"א חתמה על מזכר הבנות להקמת מסדרון להולכת נפט מסעודיה לאמירויות ומשם לאירופה והכל דרך אילת ● לצד קצא"א שותפים במיזם השאפתני בכירי פז לשעבר, המנכ"ל היוצא יונה פוגל, ומנהל בתי הזיקוק לשעבר מלאכי אלפר ● היקף הפעילות הכולל צפוי להגיע למאות מיליוני דולרים בשנה

מטוס Emirates של איחוד האמירויות. הנוסעים הישראלים ייחשפו למוצרי תעופה מהטובים בעולם / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הסכם התעופה עם האמירויות יאפשר 112 טיסות שבועיות לכל כיוון

הסכם התעופה שנחתם בין ישראל לאמירויות יאפשר בפועל 112 טיסות שבועיות של כל החברות שיפעלו בקו, ולא רק 28 כפי שדווח בתחילה ● ל"גלובס" נודע כי לאור פניות של שתי חברות התעופה הגדולות, איתיחאד ואמירייטס, ההיקף המסתמן של הטיסות הוא כ-28 לגים (כיוון טיסה) לכל יעד, כלומר, אבו דאבי ודובאי

פועלי בניין עובדים באשקלון / צילום: שאטרסטוק

משרד השיכון מתריע בסקירה חדשה: "מחירי הדירות יעלו בטווח הקצר"

במסגרת סקירת השפעת הקורונה על ענף הבנייה ושוק הדירות בישראל מתריעים במשרד הבינוי והשיכון על כך ש"ככל שתמונת המצב בדבר צמצום הפעילות בענף הבנייה למגורים תימשך, ומאידך תימשך העלייה בביקוש לדירות מגורים, עלול להיווצר עודף ביקוש שעשוי להוביל לעליית מחירים"

משה ברקת / צילום: רפי קוץ

ברקת מתווה את הדרך למינוי חברי דירקטוריון בחברות שבקבוצת כלל ביטוח

הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת מאפשר לדירקטוריון כלל החזקות ביטוח למנות דירקטורים בחברה הבת ומתיר כפילויות בין שני הדירקטוריונים, בניגוד לאמירות קודמות ● מבהיר: "מנכ"ל חברת ביטוח לא צריך להסתפק בהגדלת תשואת בעלי המניות ורווחיות החברה"

ריד הייסטינגס, מנכ"ל נטפליקס / צילום: Steve Marcus, רויטרס

נטפליקס פספסה את תחזית הגידול במנויים חדשים; המניה צונחת

ברבעון השלישי נוספו לחברה 2.2 מיליון מנויים חדשים, לעומת צפי ל-3.57 מיליון ● נטפליקס פספסה גם ברווח למניה, אך היכתה את תחזית ההכנסות ● המניה מאבדת כ-5% במסחר המאוחר

סונדאר פיצ'אי מעיד בועדת השיפוט של הקונגרס האמריקאי בנושא שימוש בנתוני משתמשים בגוגל / צילום: Jim Young, רויטרס

מהגדולות בהיסטוריה: משרד המשפטים האמריקאי הגיש תביעת הגבלים עסקיים נגד גוגל

במסגרת תביעת ההגבלים העסקיים, משרד המשפטים טוען כי גוגל משלמת מיליארדי דולרים ליצרני מכשירים סלולריים, מפעילים סלולריים ולמפתחי דפדפנים, כדי להישאר מנוע החיפוש המוביל

קו הרקיע של דובאי / צילום: שאטרסטוק

בגלל הקורונה: הבנק הגדול בדובאי הכפיל את ההפרשה לחובות בלתי מסופקים, הרווח צנח

סכום ההפרשה של "אמירייטס NBD" עומד כעת על 1.7 מיליארד דולר ושיעור החובות הבלתי מסופקים עלה מ-3.7% בחודש אפריל לקרוב ל-6% בספטמבר ● הרווח הנקי של הבנק צנח ב-69% ברבעון השלישי, ביחס לאשתקד

ניסים פרץ, מנכ"ל חברת נתיבי ישראל / צילום: Jinipix

שר האוצר הציע למנכ"ל נתיבי ישראל לכהן כמנכ"ל המשרד

התפקיד כבר הוצע לנסים פרץ, מנכ"ל נתיבי ישראל, על ידי שר האוצר ישראל כ"ץ עם כניסתו לתפקיד, אך פרץ סירב

מטוס של חברת אתיחאד אירווייז / צילום: שאטרסטוק

הערכות: טיסות ישירות מאבו דאבי - בתחילת ינואר. ויש גם רמז למחיר: "אנחנו יודעים להיות תחרותיים"

סגן נשיא בחברת התעופה אתיחאד: "לא יכולים לדעת מתי משבר הקורונה ייגמר, אבל אנחנו בוחנים את השוק בסין ורואים שם התאוששות בטיסות הפנים שחזרו ל-80% מהיקף הפעילות" ● בשיחה עם "גלובס" הוא מדבר גם על תוכניות החברה לשוק הישראלי ועל העלויות הצפויות

וורן באפט / צילום: Rick Wilking, רויטרס

ברקשייר הת'אווי תשלם 4.14 מיליון דולר כדי ליישב טענות להפרת הסנקציות על איראן

לפי משרד האוצר של ארה"ב, החברה הבת ישקר טורקיה מכרה משלוחים לשני מפיצים טורקים בשנים 2012-2016 - בידיעה שהם יישלחו למפיץ באיראן למכירה מחדש, כולל לממשלה האיראנית

אדוארדו אלשטיין / צילום: Heidi Levine

"איבדתי את אי.די.בי כי טמנו לי מלכודת, אלחם עד היום האחרון בחיי"

אדוארדו אלשטיין בראיון ראשון ובלעדי מאז שאיבד את אי.די.בי: "הפכתי קורבן סחיטה של חלק מבעלי האג"ח. אלה לא ספקולנטים, אלא פשוט רמאים. בישראל, לשדוד חברה מטייקון זה ספורט" ● מחזיקי אג"ח ט: "מצרים שמר אלשטיין בחר בדרך של הכפשה וסילוף עובדות" ● הראיון המלא יפורסם במוסף G בסוף השבוע

מתמחים נבחנים בבחינת ההסמכה בחודש שעבר. זמן החיפוש אחר כל משרה ארוך יותר  / צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

ועדת החוקה: להעניק פקטור בבחינת ההסמכה לעריכת דין

ח"כ יעקב אשר קרא לוועדת הבחינה של הלשכה להעניק פקטור על רקע משבר הקורנה לאחר שיעור נכשלים גבוה במיוחד בבחינה לפני חודש

מפעל אבגול  / צילום: עינת לברון, גלובס

אבגול נפרדת מברקן: מעתיקה את קו הייצור להודו בעלות של 17 מיליון דולר

יצרנית הבדים הלא ארוגים מסבירה את החלטתה לרכז את פעילות הייצור הישראלית בדימונה ב"התיישנות הקווים, ירידה בביקושים והיעדר רווחיות"

כנסיית סאן פרנסיסקו בורחה בוערת בסנטיאגו, בירת צ'ילה / צילום: Esteban Felix, Associated Press

מפגינים בצ'ילה שורפים כנסיות ובוזזים חנויות לפני משאל עם חוקתי

אלפי מפגינים התכנסו בסנטיאגו ביום השנה למחאות האנטי-ממשלתיות לפני שנה

תושב בעיר גנז'ה, בצד האזרי של הגבול, סוחב שטיח אזרי על רקע ההריסות של העיר / צילום: Unal Cam/DHA, Associated Press

הקשר בין סטאלין, נגורני קרבאך ומלחמת האחים באזרבייג'ן

ההפצצות על תושבי חבל נגורני קרבאך, שנמצא בין ארמניה לאזרבייג'ן, מהדהדים את העימותים הכואבים שהתרחשו באזור במהלך המאה ה-20 ● התערבות סובייטית לצד פרופגנדה ושנאה שיסו שני עמים זה בזה והפכו את החבל לחבית נפץ, שעוד יכולה להבעיר את כל האזור ● כך זה נראה בתמונות

דוד ברודט/ צילום: איל יצהר

יו"ר אל על הנכנס: "השבת אמון הלקוחות הוא האתגר החשוב ביותר"

יו"ר אל על דוד ברודט, שנכנס היום לתפקיד, שלח מכתב לעובדי החברה ● "יישום תוכנית ההתייעלות הוא תהליך כואב וקשה אך אנו נדאג כי הוא ינוהל בהוגנות ובשקיפות מלאה"

מטבע ביטקוין על לוח אם / צילום: Dado Ruvic, רויטרס

דומיננטיות הביטקוין במסחר הקריפטו מתקרבת לשיא של 3 שנים

מחיר הביטקוין עלה השבוע ב-5% ומתקרב ל-12 אלף דולר - רמתו הגבוהה ביותר מתחילת ספטמבר ● מחזורי המסחר בביטקוין הגיעו החודש לנתח של יותר מ-60% - השיעור הגבוה ביותר מאז דצמבר 2017

מתחם "המבריא" בכפ"ס / צילום: באדיבות בית בלב המבריא

מתחם "המבריא" בכפר סבא נמכר לרשת "בית בלב" ב-66 מיליון שקל

המוכרת היא חברת פלינר שמפעילה במקום מתחם דיור מוגן ● לדברי הנהלת הרשת בכוונתם הרשת להשקיע במקום כ-40 מיליון שקל בשדרוג המתחם

אבי גבאי / צילום: כדיה לוי, גלובס

סלקום קיבלה רישיון הפעלה לדור החמישי ומתחילה בשיווק תוכניות

החברה מצטרפת להוט מובייל ותמנע מלקוחות שלא הצטרפו לתוכנית ייעודית לגלוש ברשת החדשה ● התוכנית המובילה שתשווק: 49.9 שקל לחודש עם 500 גיגה גלישה