גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הירידה שאחרי השיא: נעילה שלילית בוול סטריט

המדדים שמרו על יציבות לאחר השיאים שנקבעו אתמול, אך ירדו לקראת תום המסחר ● קטרפילר עמדה בתחזיות לרבעון הראשון ● פייסבוק וטסלה צפויות לפרסם היום דוחות ● בואינג כללה בדוחות הרבעון שפורסמו היום הוצאה של 1 מיליארד דולר לייעול התקלות במטוסי 737 MAX ● וויירקארד זינקה בפרנקפורט בכ-9% ברקע לדיווח על השקעת ענק של סופטבנק היפני

בורסת פרנקפורט / צילום: רויטרס
בורסת פרנקפורט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

נעילה שלילית במדדים העיקריים בוול סטריט: דאו-ג'ונס  איבד 0.22%, S&P 500  ירד 0.22% ונאסד"ק  ירד כ-0.23. 

22:30

המדדים בוול סטריט נסחרים לקראת סגירה מעט מתחת לקו האפס: דאו-ג'ונס  מאבד כ-0.12%, S&P 500  יורד כ-0.06% ונאסד"ק  יורד כ-0.04. 

מניית איביי קופצת כ-5%, ומניית יצרנית הצעצועים הסברו מוסיפה כמעט 3%. מניית נטפליקס מאבדת כ-2% ומניית טסלה  יורדת כ-1.5%. 

מניית פייסבוק , שתפרסם את הדוחות הכספיים לאחר תום המסחר בוול סטריט, מאבדת כ-0.6%. 

19:50

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים ברמות שיא כל הזמנים, ברקע להמשך עונת הדחות לרבעון הראשון של שנת 2019. המדדים המובילים נסחרים ללא שינוי מהותי, ועיני המשקיעים נשואות לדוחות פייסבוק, מיקרוסופט ואמזון שייצאו הלילה לאחר הנעילה.

18:45

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, כאשר מדד הדאקס הגרמני עלה ב-0.6%, הפוטסי איבד 0.66% והקאק השיל 0.3%.

מנייתה של חברת התשלומים הגרמנית וויירקארד (Wirecard AG) זינקה בכ-9% על רקע הדיווח כי סופטבנק היפנית מתכוונת להשקיע 900 מיליון יורו (1.01 מיליארד דולר) בחברת הפינטק, ולהפוך לבעלת מניות מיעוט בחברה. וויירקארד תנפיק אג"ח להמרה ל-5.6% מהמניות עבור סופטבנק, כשהשתיים ישיקו שיתוף פעולה לאספקת פתרונות תשלומים דיגיטליים באסיה. 

חברת התרופות השוויצרית נוברטיס  העלתה תחזיות לשנת 2019 על רקע צמיחה של 7% בהכנסות הרבעון הראשון של השנה ל-11.11 מיליארד דולר, כך לפי הדוחות שפורסמו היום. התחזיות של השוק היו להכנסות של 10.84 מיליארד דולר ברבעון הראשון. המניה עולה ב-2.2% בוול סטריט. בשורה התחתונה, הרווח הנקי עלה ב-4% והרווח התפעולי עלה ב-18%.

מניית AT&T צונחת ב-4.4% לאחר הדוחות. החברה עמדה בתחזיות האנליסטים לרבעון הראשון, אך איבדה יותר משתמשים מהצפוי בשירותי הטלביזיה.

17:30

בורסות וול סטריט נסחרות ביציבות וברמת שיא כל הזמנים על רקע המשך עונת הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2019. הלילה לאחר המסחר פייסבוק  וטסלה  יפרסמו דוחות.

מדד הנאסד"ק נסחר ללא שינוי, ה-S&P 500 והדאו ג'ונס גם כן ללא שינוי, וברמת שיא כל הזמנים שנקבעה אתמול.

מלאי הנפט האמריקאי (קרוד) עלה ב-5.5 מיליון חביות בשבוע שעבר, כך פרסמה היום ה-EIA.

בואינג פרסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2019, ודחתה את פרסום התחזיות לשנה כולה, בצל פרשת התרסקות המטוס מדגם 737 MAX באתיופיה. עם זאת, דוחות הרבעון הראשון כן כוללים, לעת עתה, הוצאה חד פעמים בגובה 1 מיליארד דולר, לייעול תקלות התכנה במטוס מהדגם שהתרסק באתיופיה.

בתוך כך, בואינג פיספסה במעט את תחזיות הרווח למניה. יצרנית המטוסים רשמה רווח של 3.16 דולרים למניה לרבעון הראשון של השנה, לעומת 3.64 דולרים ברבעון המקביל אשתקד, ולעומת התחזיות המוקדמות לרווח של 3.19 דולרים למניה. ההכנסות ירדו ל-22.92 מיליארד דולר ברבעון, לעומת הכנסות של 23.38 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד, ולעומת התחזיות להכנסות של 22.94 מיליארד דולר.

קטרפילר רשמה ברבעון הראשון של 2019 הכנסות של 13.06 מיליארד דולר; הרווח המתואם למניה עלה על התחזיות ב-9 סנט, והסתכם ב-2.94 דולרים לעומת 2.74 דולרים למניה ברבעון המקביל אשתקד. בכך החברה עמדה בתחזיות של אנליסטים בשוק. החברה העלתה תחזיות לשנה כולה וצופה רווח למניה של 12.06-13.06 דולרים למניה, לעומת תחזית קודמת לרווח למניה בטווח של 11.75-12.75 דולרים.

ישראליות בוול סטריט

סרגון עדכנה על הזמנות המשך בהיקף של למעלה מ-14 מיליון דולר ממפעיל סלולרי גדול בדרום אמריקה, ששמו לא דווח. ההזמנות התקבלו מתחילת השנה.

DSPG  הודיעה כי טכנולוגיית ה-SmartVoice שלה משולבת בסמארטפון החדש, Reno, שמייצרת OPPO - יצרנית סינית שהיא בין הגדולות בעולם.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות ובנסיגה קלה לעומת רמת השיא שנקבעה אמש במסחר. הלילה יפורסמו דוחות פייסבוק, מיקרוסופט וטסלה.

 

13:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת במגמה מעורבת, כאשר הדאקס הגרמני עולה ב-0.75%, הקאק ללא שינוי ומדד הפוטסי מאבד 0.3%.

סקטור הרכבים באירופה נסחר בצל הורדת התחזיות של ניסן לשנה הנוכחית. יצרנית הרכב היפנית צופה ירידה של 45% ברווחיה ב-2019. המניות של רנו, פיאט קרייזלר ו-וולוו נסחרות בירידות.

בנק ההשקעות קרדיט סוויס דיווח על תוצאות הרבעון והיכה את התחזיות, המניה עולה בכ-2%. 

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת ללא שינוי, ברקע להמשך עונת הדוחות. הערב, פייסבוק תדווח על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2019.

10:20

המסחר באירופה נפתח הבוקר בירידות. קאק  יורד בכ-0.3%, פוטסי  מאבד 0.2% ודאקס  נסחר ללא שינוי. סטוקס 600  יורד ב-0.1%. המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת. קוספי  נפל ב-0.9%, הנג סנג  ירד ב-0.5% וניקיי  איבד 0.3%. שנחאי  עלה ב-0.1% ו-ASX 200  טיפס ב-1%. 

מניית ניסאן מוטורס  ירדה במסחר ב-4%. 

מניית קרדיט סוויס גרופ  עולה במסחר לאחר שהבנק עקף את ציפיות הרווח לרבעון הראשון של השנה. הרווח הנקי שלו עמד על 733.9 מיליון דולר, עלייה של 7% לעומת התקופה המקבילה.

8:29

המסחר באסיה מתנהל בירידות גם בשעה זו. קוספי  נופל בכ-1.3%, הנג סנג  מאבד כ-0.7%, שנחאי  יורד ב-0.6% וניקיי  יורד ב-0.3%. מדד ASX 200  האוסטרלי הוא היחיד שנסחר בעליות. 

מניית LG display  יורדת במסחר לאחר שהחברה דיווחה על הפסד תפעולי גדול מהצפי לרבעון הראשון של השנה. 

6:30

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר בירידות, למעט מדד ASX 200  האוסטרלי שעולה בכ-0.9%. קוספי  נופל בכ-1%, הנג סנג  מאבד כ-0.7%, שנחאי  יורד ב-0.8% וניקיי  נסחר כעת ללא שינוי. 

המסחר בוול סטריט ננעל אמש בשיא. S&P 500 הוסיף 0.88% וננעל בשיא של כל הזמנים כאשר הוא חוצה את השיא הקודם שנקבע בספטמבר האחרון על 2,932.09 נקודות. גם הנאסד"ק - שעלה ב-1.32% - שבר את שיא הנעילה שלו עם 8,120.82 נקודות. דאו ג'ונס הוסיף 0.55% במסחר אמש. באירופה המסחר אתמול ננעל בעליות לאחר מגמה מעורבת רוב שעות היום ולאחר חופשת חג הפסחא. מדד הדאקס הגרמני עלה ב-0.1%, הפוטסי קפץ ב-0.8% והקאק עלה ב-0.3%.

ארה"ב צפויה לשלוח בשבוע הבא משלחת לסין כדי להמשיך את מו"מ הסחר בין שתי המדינות. נציג הסחר האמריקאי רוברט לייטהייזר ומזכיר האוצר סטיבן מנושין יגיעו לבייג'ין לשיחות, שצפויות להתחיל ב-30 באפריל. סגן ראש ממשלת סין ליאו היל ייפגש איתם. ב-8 במאי המשלחת הסינית, בראשות הי, תגיע לוושינגטון. 

מחיר הנפט  עבר לירידה של כ-0.5%. זאת לאחר שזינק לשיא של כחצי שנה, בעקבות הודעת נשיא ארה"ב טראמפ כי כל המדינות הקונות נפט איראני יצטרכו להפסיק את היבוא בתחילת חודש מאי. כעת מחיר חבית נפט עומד על 65.94 דולר. 

מניית ניסאן מוטורס  יורדת במסחר בעקבות דיווח כי החברה צפויה לחתוך את תחזיות הרווח לשנה הפסיקלית, שנגמרה במרץ. 

פייסבוק , בואינג , וטסלה  צפויות לפרסם היום דוחות. 

מניית טוויטר  זינקה אמש ב-15.7% לאחר פרסום דוחות טובים לרבעון הראשון של השנה. הרווח למניה עמד על 37 סנט למניה, מעל ציפיות האנליסטים לרווח של 15 סנט למניה. גם הכנסות החברה היו גבוהות מהצפוי - 787 מיליון דולר לעומת ציפיות ל-776 מיליון דולר המהוות צמיחה של 18% לעומת שנה שעברה. הרווח הנקי של טוויטר לרבעון הוא 190 מיליון דולר, לעומת 60 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. במקביל, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נפגש אתמול עם מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, בבית הלבן. טראמפ צייץ לאחר הפגישה כי "הייתה פגישה נהדרת. הרבה נושאים נידונו לגבי הפלטפורמה והעולם של רשתות חברתיות בכלל. אני מצפה להמשיך לקיים דיאלוג פתוח!", והוסיף לציוץ תמונה מהפגישה שנערכה.

חברת סנאפ  פרסמה בתום המסחר אמש את דוחותיה. סנאפ רשמה ברבעון הראשון של השנה הפסד למניה של 10 סנט, לעומת ציפיות האנליסטים להפסד של 12 סנט למניה. ההפסד הנקי של סנאפ עמד על 310 מיליון דולר ברבעון לעומת הפסד נקי של 385 מיליון דולר לפני שנה, שיפור של 20%. הכנסות סנאפ עומדות על 320 מיליון דולר, מעל ציפיות האנליסטים להכנסות של 306 מיליון דולר וצמיחה שנתית של 39%. המניה עלתה ב-2.5% במסחר המאוחר. 

יצרנית הצעצועים הסברו  זינקה אתמול ב-14% לאחר שהחברה עברה במפתיע לרווחיות ברבעון.

טבע  הודיעה אתמול כי היא מפסיקה את תכנית הפיתוח הקליני לשימוש של fremanezumab בכאב ראש מקבצי. ניתוח היתכנות של המחקר בשלב 3 לבחינת כאב ראש מקבצי ארעי גילתה כי היעד העיקרי של המחקר - שינוי ממוצע מהבסיס בממוצע השבועי של מספר התקפות כאב ראש מקצבי במהלך ארבעת שבועות הטיפול - לא צפוי להיות מושג.

עוד כתבות

מבצעי בלאק פריידיי בחנות במנהטן, ניו יורק / צילום: SHANNON STAPLETON, רויטרס

טירוף הקניות של נובמבר עשוי להפוך למפגן כוח של ענקיות הקמעונות

המשקיעים במניותיהן של רשתות הקמעונות הגדולות בארה"ב לא צפויים לעשות "קופה", אבל אולי יראו שיפור קל מעל למדד S&P 500 ● מתחילת 2019 רשמו מניות המגזר זינוק פנומנלי, וכעת הן לא מתומחרות במחיר מציאה

ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועהמ"ש אביחי מנדלבליט / צילומים: מארק ישראל סלם, איל יצהר, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

מדינת ישראל נ' רה"מ: אישום נגד נתניהו בשוחד, מרמה והפרת אמונים

בתיק 4000 (תיק וואלה-בזק) יואשם נתניהו בשוחד, בתיק 2000 (השיחות עם מו"ל ידיעות אחרונות) בקבלת טובות הנאה ובתיק 1000 (תיק המתנות) גם כן בקבלת טובות הנאה ● גם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס יואשם בניסיון למתן שוחד ● שאול ואיריס אלוביץ׳ יואשמו במתן שוחד

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

אמסלם תוקף: "הלוואי ואת שיעור הנאמנות של חברי הבלוק ילמד גם סער"

דוד אמסלם הגיב להודעת גדעון סער, שאמר כי יתעקש על קיום פריימירז בליכוד במקרה של סבב בחירות נוסף: "לא זמן למאבקים פנימיים על-בסיס אגו ואספרציות אישיות" ● ח"כ יואב קיש וח"כ מיכל שיר תומכים גם הם בקיום פריימריז

סשה ברון כהן / צילום: רויטרס

סשה ברון כהן נגד צוקרברג: בשנות ה-30 היה מאפשר לפרסם מודעות להיטלר על "הבעיה היהודית"

בנאום שנערך בוועידת Never Is Now של הליגה נגד השמצה תקף השחקן והקומיקאי את מייסד פייסבוק ● "אם אתה משלם להם מספיק, פייסבוק תריץ כל מודעה 'פוליטית' שתרצה, גם אם מדובר במודעה שקרית"

רוברט דה נירו ואל פצ'ינו ב"האירי" / צילום: באדיבות נטפליקס, יח"צ

"האירי": אם זו שירת הברבור של סקורסזה, היא הכי מושלמת שאפשר

העוצמה הרגשית ב"האירי" של סקורסזה מטשטשת את כל הפגמים, כמו האיפור הדיגיטלי שהצעיר את דה נירו ב-40 שנה

בורסת הונג קונג. / צילום: Shutterstock

וול סטריט סגרה יום שלישי ברציפות של ירידות על רקע מתיחות הסחר

שלושת המדדים המרכזיים איבדו 0.2%, והדאו ג'ונס רשם את רצף הירידות הארוך ביותר מאז אוגוסט ● מגעים למיזוג בתחום הברוקראז' הבינלאומי בין צ'ארלס שוואב לטי.די אמריטרייד ● דיווח: ארה"ב עשויה לדחות את הטלת המכסים שנקבעה ל-15 בדצמבר

אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו / צילום: רויטרס ואיל יצהר, גלובס

סערה בזירה הפוליטית לאחר החלטת היועמ"ש להגיש כתב אישום נגד רה"מ

פוליטיקאים וחברי כנסת מגיבים להחלטת היועמ"ש להגיש כתב אישום נגד רה"מ נתניהו בגין עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים ● ח"כ ניצן הורוביץ: "אסור שנתניהו יכהן ולו רגע אחד נוסף. מדובר בשפל היסטורי" ● ח"כ מיקי זוהר: "עצב גדול. כואב לי על רה"מ, איזו מתנה 'נהדרת' העניקה לו המדינה על כך שנתן את מיטב שנותיו למעננו"

ג'ון בולטון/ צילום: רויטרס Jim Young

היועץ לבטחון לאומי לשעבר בולטון: טראמפ חסם לי את חשבון הטוויטר

בשני ציוצים שכתב בשעה האחרונה, ציין בולטון כי מאז שהתפטר מתפקידו כיועץ לביטחון לאומי לא הצליח להתבטא ברשת הטוויטר בשל חסימת חשבונו ● "למי שחשב שירדתי למחבוא, תתאכזבו"

היועמ"ש אביחי מנדלבליט וראש הממשלה בנימין נתניהו / צילומים: איל יצהר, תמר מצפי, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

רייטינג יוצא דופן: איזו מהדורה הובילה בסיקור החלטת היועמ"ש ?

המהדורה של החדשות 12 בקשת רשמה רייטינג של 20.3% , בחדשות 13 ברשת עמד הרייטינג הממוצע על 10.3% ובכאן 11 נרשם רייטינג של 6.5%

וול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה חיובית בוול סטריט; ה-S&P סגר את השבוע החלש ביותר שלו מזה למעלה מחודש

כלכלת גרמניה נמנעה מגלישה למיתון ברבעון השלישי ● המשקיעים בכל העולם עקבו אחרי החדשות בנוגע להסכם סחר אפשרי בין ארה"ב לסין לאחר שטראמפ אמר שארה"ב וסין "קרובות מאוד" להגיע להסכם סחר

ברק שפגע במטוס בשדה התעופה בניו זילנד / צילום: רויטרס

תפס את הרגע: המטוס שנקלע לסערה בניו זילנד ויצא ללא פגע

המטוס המתין לפני המראה בנמל התעופה כרייסצ'רץ' בניו זילנד, אלא שמזג האוויר הסוער באזור, שכלל סערת ברד, גשמים וברקים לא איפשר את תנועת המטוסים בשדה התעופה ובסביבתו ● איש מהנוסעים או מהצוות נפגע מהברק, והתוצאה מסתכמת בתמונה המרהיבה

קון אגוארו חוגג את השער הראשון של נבחרת ארגנטינה./ צילום: רויטרס

הפרטת אירועי הספורט הלאומיים היא לא אופציה

אבל לפני שממהרים לנסות להעביר גם את ניהול משחקי הנבחרות הלאומיות לחברות פרטיות, צריך לחשוב מה יקרה למחירי הכרטיסים

Mee Too / איור: שירי אלגור

מהפכה במשרד: תנועת #MeToo משנה מבפנים את מקומות העבודה אבל יש עוד דרך רבה לעשות

אחרי ששינתה את העולם, תנועת MeToo# מחוללת תמורות גם במקומות העבודה ● כיצד מצליחים במקומות העבודה להתמודד עם התופעה, ועד כמה הם באמת מבינים אותה?

כנס חדרה לאנרגיה- שומרי הבית / צילום: ענבל בן יעקב

"התנהלות המדינה סביב אסדת לווייתן ממשיכה להיות תמוהה"

המועצות המקומית זיכרון יעקב, פרדס חנה-כרכור, עמק חפר, ג'סר א-זרקא, מגידו ועמותת "צלול" הגישו עתירה לביטול היתר הפליטה של אסדת לוויתן והן דורשות צו מניעה נגד הפעלת האסדה ● גם עמותת "שומרי הבית" פנתה לבית המשפט, ופעיליה שיבשו את נאומו של השר שטייניץ הבוקר בכנס בחדרה

אילוסטרציה: shutterstock

מחיר הביטקוין נפל מתחת ל-7,000 דולר לשפל של חצי שנה

בשבוע האחרון ירד שער הביטקוין ביותר מ-15%, ועדיין מחירו גבוה פי שניים משהיה בתחילת 2019 ● שווי השוק של הביטקוין קרוב ל-130 מיליארד דולר - כשני שליש משווי של כלל שוק המטבעות הדיגיטליים

קזינו באילת / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קרייטיב

אחרי ששוויו הוערך בעבר במיליארד דולר: קזינו לוטרקי ביוון צפוי להימכר ב-15 מיליון אירו

חברת קווינקו, המחזיקה במחצית מהשליטה בקלאב הוטל לוטרקי, צופה רווח של 5.5 מיליון אירו ממכירתה ורווח דומה ממכירת קרקע בקמבודיה

לב לבייב / צילום: תמר מצפי

הדילמה של משקיעי אפי פיתוח: האם להיענות להצעת הרכש של לבייב - בפחות מחצי מההון העצמי

הצעת הרכש שהגיש לבייב   להחזקות הציבור בחברה בסכום של 110 מיליון דולר, תישאר פתוחה עד 19 בדצמבר ● לבייב באופן ישיר בכ-65% ממניות אפי פיתוח, אותן רכש בספטמבר 2016 מחברת אפריקה ישראל הקורסת

אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו / צילום: רויטרס ואיל יצהר, גלובס

כך נראו הרגעים הדרמטיים מאחורי הקלעים של ההכרעות בתיקי ראש הממשלה

איך התנהל תהליך קבלת ההחלטות בתיקי 1000, 2000 ו-4000, מי הם עשרות הפרקליטים שהיו מעורבים, איפה התנהלו הדיונים, מה היו טענות ההגנה המרכזיות, ומה היו ההתלבטויות שהובילו להחלטה של היועמ"ש אביחי מנדלבליט • "גלובס" חושף את התהליך המשפטי המורכב והחשוב ביותר שהתקיים בישראל בשנים האחרונות

קורקינטים של חברת BIRD / צילום: יח"צ

מקורקינטים להרכבת ממשלה - כמה אתם שולטים בחדשות?

איזו מניה תרמה כמעט מחצית מעליית דאו ג'ונס ב-1,000 נקודות, מה צפוי לקרות לתעריף החשמל ואיזה נסיך בריטי פורש מפעילות ציבורית? 10 שאלות שיבחנו עד כמה אתם מעודכנים

שי ניצן/ צילום: איל יצהר

פרקליט המדינה שי ניצן בשיחות סגורות: נתניהו לא יכול לקבל מנדט להקים ממשלה תחת כתב האישום

על פי גורמים במשרד המשפטים, פרקליט המדינה שהיה אחד הגורמים הדומיננטיים בהליכים המשפטיים טען בשיחות כי נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה משום שעליו לקבל מנדט להרכיבה ודבר זה איננו אפשרי תחת כתב אישום