גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בבורסה: ת"א 125 ננעל סביב השיא, טבע זינקה

מדד ת"א 25 ומדד ת"א 90 עלו ב-0.75%, מדד הבנקים עלה ב-0.5% ● עונת הדוחות בת"א תיפתח עם פרסום תוצאות טאואר, נייר חדרה, לייבפרסון ועוד ● עזריאלי תרשום רווח של 355 מיליון שקל כתוצאה ממכירת סופרגז ● אלקטרה זכתה במכרז של נתיבי ישראל להוספת מקטע לנתיבי איילון תמורת כ-420 מיליון שקל

הבורסה בתל-אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל-אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:25

יום המסחר הראשון לשבוע ננהל בעליות שערים נאות שהמשיכו את כיוון המסחר מהשבוע שעבר, מדד ת"א 25 ומדד ת"א 90 עלו ב-0.75%, מדד הבנקים עלה ב-0.5%. מדד ת"א 125 נגע ברמת שיא תוך יומי. בסוף השבוע הסתיים המסחר בארה"ב במגמה חיובית, וזאת כשהמדדים המובילים האמריקאים נמצאים ברמות שיא או קרוב לכך. בסך הכול, ת"א-125  השלים טיפוס של כ-13% מתחילת השנה, ועלייה שנתית של כ-8%, שהובילו אותו להיסחר היום סביב רמה של כ-1,510 נקודות, לעומת רמת שיא של כ-1,505 נקודות שקבע אשתקד.

בין מניות מדד ת"א 35, בצד החיובי מניית טבע  קפצה בכ-4.2%. ברקע למגמה החיובית, פרסומים בתקשורת על כך שחברת פייזר פועלת לרכוש את פעילות הגנריקה של מיילן, ולפי הערכות חלק מהאנליסטים, עסקה זו עשויה לייצר עסקאות נוספות בענף הגנריקה.

עוד בין מניות חברות התרופות, זו של פריגו  נחלשו בכ-1%, ואילו המניות הדואליות של לייבפרסון  ונייס  התחזקו.

בצד השלילי של ת"א 35, מניית קבוצת דלק מתקשה להתאושש מגל הירידות שאחז בה באחרונה, והיום איבדה כ-0.5% מערכה.

עוד במסחר, בין מי שמשכו את ת"א 125 לכיוון החיובי, מניית נכסים ובניין , איי.אי.אס , אלוט  ואלקטרה צריכה , ולעומתן מניית דלק רכב  נחלשה וזו של כלל ביטוח איבדה כ-3%.

מניית שיכון ובינוי  המשיכה לרכז עניין, והתחזקה במחזור מסחר ער, לקראת כניסתה הצפויה בקרוב למדד ת"א 35.

חברת ארקו  דיווחה על מזכר כוונות לא מחייב שחתמה באמצעות החברה הבת GPM לרכישת פעילות קמעונאית וסיטונאית בארה"ב.

בשוק החוב, מנתוני הבורסה עולה כי בסיכום שבוע המסחר החולף גויס סכום של כ-1.2 מיליארד שקל בחמש הנפקות אג"ח קונצרניות, יותר מ-800 מיליון שקל על-ידי שלוש חברות הנדל"ן כלכלית ירושלים, מגדלי הים התיכון ואזורים, והיתר על-ידי חברת הביטוח הפניקס (כ-300 מיליון שקל) וחברת האנרגיה הירוקה אלומיי (כ-90 מיליון שקל).

14:30

מדד ת"א 35 עולה ב-0.75%, ת"א 90 מטפס ב-0.67% ומדד הבנקים עולה ב-0.5%. מדד ת"א 125 רשם שיא תוך יומי ברמה של 1,510.68 נקודות.

מניית טבע  עולה ב-3.4%, שיכון ובינוי  מטפסת ב-1.4%, נכסים ובנין מזנקת ב-5.15%, מניית אלביט מערכות  עולה ב-0.7%, נייס  מטפסת ב-1.66%.

אלקטרה  דיווחה שזכתה במכרז של נתיבי ישראל להוספת מקטע לנתיבי איילון תמורת כ-420 מיליון שקל.

מחזור המסחר מסתכם בשעה זו ב-340 מיליון שקל בלבד.

11:30

המדדים המובילים בתל-אביב עולים בשעה זו בעד 0.6% ובמחזור מסחר של 155 מיליון שקל בלבד.

מניית טבע  קופצת בכ-3% ומנגד פריגו מאבדת 1.4%.

10:45

מניית טבע  מזנקת ב-4.5% מבלי שהחברה הוציאה הודעה כלשהי. נראה כי המשקיעים אוהבים את ההודעה על המיזוג הצפוי בשוק הפארמה, של החטיבות בחברות מיילן ופייזר.

ארקו החזקות  דיווחה על מזכר הבנות עם צד שלישי לרכישת 70 חנויות נוחות ותחנות דלק בארה"ב בהיקף של 100 מיליון דולר.

אספן גרופ  הודיעה הבוקר כי חתמה על הסכם למכירת מבנה משרדים בעיירה Fellbach שבעיר שטוטגרט, גרמניה, תמורת כ-48 מיליון אירו (כ-188 מיליון שקל). אספן גרופ מחזיקה (בשרשור סופי) 70% בחברת הנכס, כאשר ה-30% הנותרים מוחזקים בידי שלמה חברה לביטוח.

09:55

המסחר בתל-אביב נפתח בטריטוריה הירוקה, כאשר מדד ת"א 35 עולה ב-0.5%, ת"א 90 מטפס ב-0.35% ומדד הבנקים עולה ב-0.6%.

מניית טבע מאבדת 1% בלבד, למרות שחזרה עם פער שלילי של כ-4%. מניית פריגו מאבדת 2%, מנגד נייס מטפסת ב-1.5%, ארקו החזקות עולה ב2.5%.

עזריאלי  צפויה לרשום רווח של 355 מיליון שקל כתוצאה ממכירת סופרגז. החברה הודיעה הבוקר על חתימת העסקה מול קבוצת אלקו.

טאואר  צפויה לפרסם ביום רביעי הקרוב את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני.

07:00

שבוע המסחר בבורסה בתל-אביב צפוי להיפתח הבוקר (א') בסימן תחילת עונת הדוחות לרבעון השני של 2019, ובהמשך לעליות שנרשמו במדדים המובילים בסוף השבוע האחרון בוול סטריט. מדד הנאסד"ק קפץ ב-1.1%, ומדד ה-S%P 500 טיפס ב-0.74%, בעיקר בשל הזינוק החד בגובה 10% במניית אלפאבית (גוגל) לאחר הדוחות הטובים שפרסמה לרבעון השני.

למרות העליות בניו יורק בשישי המניות הדואליות חוזרות עם פער שלילי וצפיות להכביד בפתיחה. מניית טבע חוזרת עם פער ארביטרז' שלילי של 4.6%, כשברקע מיזוג בענף הפארמה העולמי עשוי להכביד. על פי דיווחים מעבר לים בסוף השבוע האחרון, חברת התרופות פייזר קרובה למיזוג חטיבת התרופות הגרניות שלה עם חברת התרופות מיילן.

מניית טאואר חוזרת עם פער שלילי של 1.7% לאחר העליות החדות שנרשמו בשבוע שעבר. החברה ממגדל העמק צפויה לפרסם ביום רביעי הקרוב את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני.

מניית פריגו חוזרת עם פער שלילי של 2.8%, מנגד, לייבפרסון חוזרת עם פער חיובי של 1.5% ומניית נייס עם פער חיובי של 0.86%.

בשבוע החולף מדד ת"א 35 עלה ב-2.9%, ומדד ת"א 90 טיפס ב-1.3%.

עונת הדוחות בתל-אביב תיפתח כאמור עם פרסום תוצאותיה של טאואר, עוד ידווחו השבוע החברות אבוגן, כיל, לייבפרסון,נייר חדרה וסלע נדלן.

פלוריסטם תחזור מהשעיה לאחר שהודיעה בשבוע שעבר על פיצול הפוך ביחס 1 ל -10 על מנת לעמוד בכללי המינימום בבורסת נאסד"ק, מה שהביא לנפילה בשיעור דו ספרתי במניה.

בזירה העולמית, עיני המשקיעים נשואות להודעת הריבית של הפד ביום רביעי הקרוב. על פי התחזיות בשוק, הפד עשוי להכריז על הורדת הריבית, אם כי נתונים מהכלכלה האמריקאית, בהם נתון הצמיחה החיובית בשישי, עשויים להטות את הכף.

עוד כתבות

סניף WeWork בניו יורק / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הפסדי WeWork תפחו ל-1.25 מיליארד דולר ברבעון בעקבות פתיחת משרדים חדשים

ההפסדים של We, הבעלים של חברת חללי העבודה המשותפים, גדלו יותר מפי שניים ברבעון השלישי ● ההסבר העיקרי לגידול בהפסדים הוא שמספר המשרדים ברשת צמח לשיא, והחברה לא הצליחה לשלוט בעלויות

תלמיד עם מחשב נייד / צילום: שאטרסטוק

בכיר באפל: תלמידים שישתמשו במחשבים של גוגל לא צפויים להצליח

פיל שילר, סגן נשיא בכיר לשיווק באפל, התייחס בראיון לאתר "CNET" למחשבי "כרומבוק" של גוגל: "אם כל מה שאתה רוצה זה לעשות מבחנים לילדים, אולי מחשב זול יוכל לעשות זאת. אבל התלמידים לא הולכים להצליח"

נופר עמיקם / צילום: אופיר אייב

נופר עמיקם מונתה לשותפה בקרן ההון סיכון גלילות קפיטל

עמיקם (34) עומדת בראש מחלקת יצירת הערך תצטרף לשני המייסדים קובי סמבורסקי ואריק קלינשטיין

שי ניצן, בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

כשפרקליט המדינה מבקש טובות משופטים מכהנים ומעורכי דין פרטיים

אין כמובן בעיה כלשהיא עם רצון פרקליט המדינה להתגונן כנגד אותה מתקפה ● בעיני, זה חלק חשוב ואף קריטי מתפקידו. אין גם מניעה לפנות לקבוצה של לשעברים שיתנו כתף למה שהוא רואה כמאבק על הבית ● הבעיה היא בפנייה הגלויה הן לשופטים מכהנים והן לבעלי עניין מול הפרקליטות ● דעה

אביגדור ליברמן ובני גנץ / צילום: אלעד מלכה, יח"צ

גנץ וליברמן בסיום הפגישה: אין תשובה מדויקת על מתווה הנשיא

עדיין לא חלה התקדמות כלשהי לכיוון הקמת ממשלה ● ביום רביעי הקרוב יפקע המנדט של גנץ להרכבת הממשלה

דורית בייניש / צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה

ביניש: "יש היום הסתה נגד הפרקליטות, בראש המסיתים עומד מי שקרוי 'שר המשפטים'"

את הדברים הללו אמרה נשיאת בית המשפט העליון לשעבר בכנס חיפה למשפט ● נשיא העליון לשעבר אהרן ברק: "אני מאמין באמונה שלמה בכנות בשיקול-הדעת של היועמ"ש מנדלבליט. אני מבקש מכל עם ישראל שכאשר תתקבל החלטתו בתיקי נתניהו - נא להתייצב מאחוריו"

אושר בן חמו / צילום: תמונה פרטית

"זה עסק שביום נכנסים אליו 30-40 לקוחות, ובעת אירוע ביטחוני - כלום, רק זבובים"

אושר בן חמו (28) הוא בעלים שותף של בית הדפוס "המדפיסים בע"מ" בשדרות ● "יש לנו קירות משותפים עם המפעל שנשרף, וכשנכנס כיבוי האש, הם שפכו המון מים, וזה הרס לנו הרבה ציוד" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il   

 מנכל IMC אורן שוסטר/ צילום:  איל יצהר

"כשמסתכלים על חברות קנדיות שמוכרות קנאביס בעשרות מיליוני דולרים ברבעון, קשה לדבר על יתרון של ניסיון בגידול. הן כבר עקפו אותנו"

בשבוע שעבר הצליחה חברת IMC מקיבוץ גליל ים לתקוע דגל ישראלי שני מעבר לים, כשהפכה לחברת גידול הקנאביס הראשונה להתחיל להיסחר בבורסה בקנדה ● בראיון ל"גלובס" מדבר המנכ"ל אורן שוסטר על הגאות של התחום והנפילה שבדרך, הקושי לגייס באקלים הנוכחי וכיצד רואים בחו"ל את ישראל: "כל הזמן קיבלנו פידבקים מהמשקיעים, שהדבר העיקרי שמטריד אותם לגבי חברות ישראליות הוא אי הוודאות"

איז'י בלנק / צילום: אורי שדה

יו"ר איגוד אדריכלי הנוף חושב שהם "לא מספיק קולניים, אבל כן משפיעים"

יו"ר איגוד אדריכלי הנוף, איז'י בלנק, מצהיר שהוא מודע לזה שפרויקטים של התחדשות עירונית הם הפוטנציאל האמיתי של הוספת יחידות דיור בערים, אבל מצטער על כך שהם "הורסים את כל הצמחייה ברחוב"

וורן באפט, תלמידו של בנג'מין גרהאם / צילום: ריק ווילקינג, רויטרס

ההשקעה של וורן באפט בטבע: השווי עלה, אך ברקשייר הת'אוויי עדיין הפסידה מאות מילוני דולרים

פורסמו ההחזקות הרבעוניות של ברקשייר הת'אוויי (שבבעלות וורן באפט) בחברת טבע. אין שינוי מרבעונים קודמים, עדיין מחזיק בסוף הרבעון השלישי בכ-43.2 מיליון מניות טבע ● השוני המרכזי הוא שמחיר המניה עלה מ-6.88 דולר בסוף הרבעון ל-9.37 דולר נכון לאתמול, לכן שווי ההחזקה של באפט הוא כ-405 מיליון דולר

אלונה בר און בוועידת עושים שוק \ צילום: איל יצהר

אלונה בר און, יו"רית "גלובס": יש לקיים דיון דחוף על תפקיד מועצת העיתונות בשיקום העיתונות ואמון הציבור

"זוהי שעת חירום. עלינו להודות שמועצת העיתונות אינה ממלאת תפקיד משמעותי ורלוונטי כפי שהיה מצופה ממנה בשעה קשה זו" ● מכתב גלוי ששלחה אמש יו"רית גלובס אלונה בר און למועצת העיתונות ● מפאת חשיבות הדברים והרלוונטיות גם ל"גלובס", אנו מביאים אותו כאן כלשונו

העיר חריש / צילום: שלומי יוסף

אפקט מחיר למשתכן? עלייה של 43% במכירת דירות חדשות מתחילת השנה

הנתונים מתייחסים לשלושת הרבעונים הראשנים של 2019 לעומת שלושת רבעונים אלה ב-2018 ● וגם: איזו עיר הובילה את רכישת הדירות החדשות ברבעון השלישי השנה?

רון פאינרו, מנכ``ל לאומי קארד/ צילום: יחצ בני גמזו לטובה

הפרידה מלאומי מכבידה על תוצאות מקס: ההכנסות עומדות במקום והרווח נשחק ברבעון השלישי ל-27 מיליון שקל

שינויים רגולטוריים, והשלכות הפיכתה של לאומי קארד לחברה עצמאית שנקראת "מקס," ממשיכים להכביד על תוצאות חברת כרטיסי האשראי, שנמכרה מוקדם יותר השנה על-ידי בנק לאומי וקבוצת עזריאלי לידי קרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס

גיל הפרישה / צילום: רמי זרנגר, יח"צ

הוויכוח על גיל הפרישה לנשים: להאריך או לא להאריך

העלייה בתוחלת החיים מדלדלת את קופות הפנסיה, וכבר לא מאפשרת להתעלם מהפתרון המתבקש: העלאת גיל הפרישה לנשים ● השאלה היא מה אמורות לעשות נשים שרוצות להמשיך לעבוד, אך לא מוצאות עבודה בגלל אפליה על בסיס גיל ● 'ליידי גלובס' פנה למנהלות הבכירות בישראל, כדי שיתפסו צד בוויכוח

חברת סיסקו / צילום: רויטרס

סיסקו מספקת תחזית חלשה זה הרבעון השני ברציפות; המניה נפלה ביותר מ-7%

סיסקו אכזבה את המשקיעים כאשר סיפקה תחזית חלשה זה הרבעון השני ברציפות ● פסגות: "בעידן הנוכחי של ריביות נמוכות במיוחד, חברות בעלות תזרים מזומנים יציב וחזק מסוגה, המחזירות למשקיעים היקף גדול מהתזרים מהוות נכס מעניין"

פרוקטר אנ גמבל /צילום: רויטרס - John Sommers

P&G בשת"פ עם 8200EISP: "מחפשים את מותגי מיליארד הדולר הבאים"

החברה מחפשת מוצרים בתחום הבריאות, איכות החיים, איכות המגורים ומוצרים נגד "תשישות נשית"

קנאביס / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

התפתחות דרמטית בבג"ץ הקנאביס: משרד הבריאות חשף כי הנחיות בעניין ייצוא הקנאביס יפורסמו בשבוע הבא

משרד הבריאות מתכנן לפרסם הנחיות בעניין ייצוא קנאביס ביום שני הקרוב ● בהודעה לבג"צ אמר המשרד: "מבחינת משרד הבריאות, כל עסק אשר עומד בסטנדרט לייצור ושיווק מקומי – יוכל לשווק מוצריו לחו"ל" ● חשיפת תקנות מטעם משרד הבריאות עדיין אין פירושה שישנה הסכמה עם כל הגורמים הקשורים בעניין וכי הוסרו כל החסמים לייצוא, אולם היא לכל הפחות מעידה כי הדיון מתקדם ואיננו תקוע

שדרות ירושלים/צילום: מתן פורטנוי

מוקדם מהמתוכנן: אפליקציית Colu מסיימת מחר את הטבת הצבירה המוגדלת ביפו

בתחילת אוקטובר יצאה אפליקציית התשלומים במהלך שמטרתו לעודד את העסקים בשדרות ירושלים ביפו: הטבה של צבירת קאש-בק בשיעור של 30% ● המבצע, שאמור היה להימשך עד 1 בדצמבר, יסתיים כבר מחר בערב, היות שהתקציב נגמר

פקקים באיילון / צילום: איל יצהר, גלובס

מחשבים מסלול מחדש למשרד, והזינוק של בית שמש. כותרות הנדל"ן

למה הפקקים בדרך לתל אביב טובים לראשי הערים רמי גרינברג ומוטי ששון? ● ראשת עיריית פריז ומלחמתה במשבר האקלים ● למה חייכו השבוע בעיריית כפר סבא ולמה באשדוד תפסו את הראש ● וגם: תשובות לכל השאלות (כמעט) על המשך דרכה של תמ"א 38

אביחי מנדלבליט / צילום: שלומי יוסף

מי צריך את היועץ המשפטי לממשלה, ומהי קללתו של נתניהו?

החלטת העליון להעמיד לדין את השוטר שירה במתפרע בכפר כנא התקבלה בשקט יחסי; אלא שהיא משנה את הדין הפלילי בישראל באופן שאין לו אח ורע בשום מדינה ● מדוע היא עשויה לחרוץ את גורל נתניהו, וכיצד היא מאיימת על החירות של כל אחד מאיתנו? ● דעה