גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בורסת ת"א ננעלה בעליות שערים; איידיאו נפלה ב-13%

פורסייט זינקה ב-50% בעקבות חתימה על עסקה עם אלביט מערכות ● מתעכבת השלמת עסקת המכירה של חברת אירונאוטיקס לחברה משותפת של רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו ● מניות הקנאביס הרודיום השקעות, עמיר שיווק, יוניבו ואינטרקיור בלטו בעליות

הבורסה בתל-אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל-אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

המסחר בתל אביב ננעל בעליות, בהובלת מדד הביטוח שקפץ ב-2.1%. מדד ת"א 35 עלה ב-0.25%, ת"א 90 טיפס ב-0.5% ומדד הבנקים ללא שינוי. 

מניית פורסייט זינקה בכ-50%, איידיאו נפלה ב-13%, אלביט מערכות עלתה בכ-2%.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.28 מיליארד שקל.

16:00

יום המסחר הרביעי לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות עם נטייה לעליות, בדומה לסנטימנט מעבר לים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.1%, ת"א 90 עולה ב-0.6% ומדד ת"א ביטוח קופץ ב-2% על רקע פרסום הדוח סופי של ועדת קמיניץ.

מניית פורסייט  מזנקת ב-50% על רקע עסקה עם אלביט מערכות , איידיאו  צונחת ביותר מ-11% בצל כוונתה של ברלין לדון על הקפאת שכר הדירה בברלין.

מניות הקנאביס הרודיום השקעות , עמיר שיווק , יוניבו  ואינטרקיור  בולטות בעליות. 

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-830 מיליון שקל. 

14:18

יום המסחר הרביעי לשבוע מתנהל במגמה מעורבת מתונה, עם שינויים קלים בשני המדדים המובילים. החוזים העתידיים בארה"ב הצביעו על יציבות הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם, וזאת כשהמשקיעים המתינו להחלטת הריבית בארה"ב, הערב (ד').

בצד השלילי במדד ת"א 35, מניית טאואר  נחלשת בכ-3%, ומניות מליסרון , דלק  ובזן ירדו בכ-1%-2%.

בין העולות במדד המוביל, מניות הפניקס  והראל השקעות  מטפסות בכ-2%-3%. עוד בענף, מניות מגדל  וכלל  מתחזקות גם הן בשיעורים דומים, ומדד הביטוח בלט בצד החיובי כשעלה בכ-1.5%. ברקע למסחר, אתמול פורסם הדוח הסופי של ועדת קמיניץ בעניין ריבית ההיוון בפיצויים לנפגעי גוף ושמותיר את ריבית ההיוון בענף הביטוח על 3%. ההמלצות של הוועדה יובילו לכך שחברות הביטוח יחזירו לעצמן סכומי עתק שהפרישו בעבר בגלל המלצות ועדת וינוגרד, שעסקה באותו נושא.

עוד במסחר, מניית איידיאו  שוב סבלה מירידות חדות, שעמדו בשעות הצהריים על כ-7%, וזאת אחרי שבימים האחרונים התאוששה חלקית ממגמה שלילית מובהקת שאחזה בה, וזאת בעקבות חששות המשקיעים מהרעה בתנאי שוק השכירות לדיור בברלין, שוק פעילותה. היום עדכנה איידיאו כי הסנאט של ברלין אישר עקרונות הצעת חקיקה שעניינה הקפאת העלאת שכר הדירה של מגורים בברלין למשך תקופה של 5 שנים מתחילת 2020 עם תוקף רטרואקטיבי. עם הירידות היום השלימה מניית איידיאי צלילה של יותר מ-20% תוך שבועיים.

חברת פוליגון  הודיעה על מינויו של ניר שוחט למנכ"ל החברה.

מניית קמטק  מתחזקת בכ-4%-5%, וזו של בעלת השליטה בה, פריורטק , עולה בשיעורים דומים. זאת כשברקע למסחר קמטק דיווחה על השלמת מכירת נתח ממניותיה לחברת כרומה הטייוואנית.

מניית פורסייט  מזנקת בכ-60%, אחרי שהחברה דיווחה כי חתמה על חוזה מסחרי ראשון עם חברה בת של אלביט מערכות . אתמול, טרם פרסום הדיווח, קפצה המניה בכ-16%.

עוד במסחר, בין "מניות הקנאביס", יוניבו  קופצת בכ-10%, קנאשור  מטפסת בכ-7% ואינטרקיור  מתחזקת בכ-5%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה שלילית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה דומה.

בבית ההשקעות אפסילון העריכו היום כי מדד ה-S&P 500 האמריקאי, הנמצא מרחק נגיעה מרמת השיא שלו צפוי לרשום שיא חדש בקרוב "מכיוון שנראה שהמשקיעים ממשיכים להיות אופטימיים בכל הנוגע לשווקי המניות". בכך, לפי אפסילון "הם מצטרפים ברכישת המניות לחברות שקונות את המניות של עצמן בצורה מאסיבית בחודשים האחרונים".

בבית ההשקעות ציינו עוד לגבי המתרחש בשווקים בימים האחרונים כי "המגמה החיובית התחזקה בעקבות ציוצים אופטימיים בטוויטר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שכתב כי הייתה לו שיחת טלפון 'טובה מאוד' עם נשיא סין, ושבעקבותיה תיערך פגישה ארוכה בין המנהיגים במהלך וועידת ה-G20 ביפן בשבוע הבא, כשצוותי המו"מ אף יתחילו בשיחות מקדימות עוד קודם לכן".

לפי אפסילון, "כמעט כרגיל בחודשים האחרונים, כל העיניים ימשיכו להיות מופנות לסאגת הסכם הסחר בין ארה"ב לסין. במידה ואכן שיחות השכר יחזרו לתלם, הראלי בשווקים צפוי להימשך".


13:00

המסחר בבורסת ת"א מתנהל ביציבות בשעה זו, בדומה לסנטימנט מעבר לים, ובציפייה להודעת הריבית של הפד הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל). מניות הפניקס , אלביט מערכות  והראל השקעות  בולטות בעליות בת"א-35. בירידות בולטות טאואר , מליסרון  ובזן 

מניית פורסייט  מזנקת בכ-55%, בהמשך לזינוק של 16% אתמול, וזאת לאחר שהחברה פרסמה הבוקר הודעה מהותית, בדבר עסקה עם חברת אלביט מערכות.

חברת טבע  נסחרת כעת לפי שווי של 33.2 מיליארד שקל, מתחת לשווי של בנק פועלים  שנע כעת סביב 34.5 מיליארד שקל. 

מניית איידיאו  משלימה מהלך ירידות של 25% בחודש האחרון, וזאת בצל החשש מהקפאת שכר הדירה בברלין. אתמול הסנאט של ברלין אימץ את עקרונות המסמך הקורא לאסור באופן גורף על העלאת שכר-דירה ברחבי העיר בחמש השנים הקרובות. איידיאו מחזיקה בנכסים בברלין דרך החברה הבת איידיאו פרופרטיז.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-425 מיליון שקל.

12:10

המסחר בבורסת ת"א עבר לירידות. ת"א-35 ות"א-125 מאבדים 0.1%. ת"א-90 מוסיף 0.1%.

מניית פורסייט  מזנקת מעל 50% בעקבות דיווח העסקה עם אלביט. 

17 שעות לאחר שחלף תום מועד ההצבעות באסיפת אג"ח ג' של חברת בי קומיונקיישנס  (ביקום), ונאמן אג"ח ג' של ביקום פרסם בדקות האחרונות את תוצאות ההצבעה. כצפוי, הצעת סרצ'לייט ופורר לא אושרה בעקבות התנגדות הראל ואלטשולר שחם. ההצעה זכתה לרוב של 70.06% מקרב הקולות שלא סווגו כבעלי עניין אחר, אולם לא זכתה לרוב המינימאלי הדרוש של 75%. כך, שגם אם תחליט הראל בהמשך לתמוך בכל זאת בהצעה, יהיה צורך בהצבעה חדשה.

11:10

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בשעה זו ת"א-35 ות"א-125 עולים ב-0.1% ות"א-90 מוסיף 0.2%. ת"א-ביטוח עולה ב-0.8%.

אלביט מערכות , הפניקס  והראל השקעות  מובילות בעליות בת"א-35. בירידות בולטות טאואר , לייבפרסון  ומליסרון . גם מניית אנרג'יקס  בולטת בעליות. 

אלביט מערכות הודיעה כי זכתה בחוזה בהיקף 73 מיליון דולר לאספקת מערכת J-MUSIC DIRCM לחיל האוויר הגרמני. בנוסף, פורסייט  דיווחה הבוקר לבורסה כי חתמה על הסכם מסחרי עם אלביט מערכות יבשה, חברה בת של אלביט מערכות, לשיווק בלעדי לתוכנת עיבוד התמונה שלה, QuadSight, לשימוש בשווקים הביטחוניים, הצבאיים-למחצה, וביטחון הפנים (homeland security).

השלמת עסקת המכירה של חברת אירונאוטיקס  לחברה משותפת של רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו מתעכבת. החברה דיווחה הבוקר לבורסה כי "נכון למועד זה, התקיימו כל התנאים הנדרשים להשלמת המיזוג, למעט קבלת אישור רשות החברות הממשלתיות וממשלת ישראל...". המועד האחרון להשלמת העסקה היה אתמול (18 ביוני) וכעת, "בהתאם להוראות הסכם המיזוג ככל שמתקיימים כל התנאים למיזוג למעט קבלת כל האישורים הרגולטוריים.. נדחה המועד האחרון להשלמת המיזוג בחודשיים (עד ל-18 באוגוסט).

הושלמה העסקה שבמסגרתה חברת כרומה (Chroma Ate) מטייוואן רכשה 20% ממניות קמטק , תמורת 74.3 מיליון דולר. כרומה שילמה 58.1 מיליון דולר תמורת כ-6.1 מיליון מניות קמטק שרכשה מבעלת השליטה בחברה,פריורטק , ו-16.2 מיליון דולר נוספים תמורת 1.7 מיליון מניות חדשות שהונפקו לה. מחיר מניית קמטק בעסקה הוא 9.5 דולר, גבוה ב-12.4% מהמחיר הנוכחי. עם השלמת העסקה, כרומה מחזיקה ב-20% ממניות קמטק, ופריורטק מחזיקה ב-24% לעומת 41.9% קודם לכן.

מניית איידיאו  יורדת ב-4% במסחר. השבוע פורסם כי המנהלים הבכירים של חברת איידיאו פרופרטיז (ADP), החברה המוחזקת של איידיאו גרופ (ADO), ובראשם המנכ"ל רבין סביון, פורשים. זאת, בעקבות העברת השליטה בחברה שהייתה עד לאחרונה בבעלות משותפת של שיכון ובינוי, קרן אפולו ומשפחת דיין, לידי שליטה משותפת של אפולו, דיין ומספר גופים נוספים שרכשו את מרבית מניות שיכון ובינוי (שנותרה עם 7.5% מההון לאחר מכירה של 30%).  

09:45

מדדי ת"א-35  ות"א-125  נפתח הבוקר ביציבות.

מדד הנפט  נפתח בעליות של כ-0.3%, מדד התקשורת  יורד ב-0.3%.

מניית בזק  רושמת עליות של 2%.

06:30

המסחר בבורסה בתל-אביב ייפתח הבוקר על רקע העליות החדות אמש בוול סטריט, כשהמדדים העיקריים ננעלו בעליות חדות של עד 1.44% בהובלת הדאו ג'ונס, הנאסד"ק הוסיף 1.39% לערכו, S&P 500 עלה כמעט 1%.

עליות שערים חדות בבורסות אסיה בשעה זו; בורסות טוקיו, שנחאי והונג קונג מזנקות 1.7%, 1.2% ו-2.3% בהתאמה, הקוספי מזנק גם הוא ב-1%, מובל על ידי מניות סמסונג שקופצת 2% ו- SK Hynix שמזנקת 4.5%.

השווקים מגיבים בעליות חדות להתפתחויות חיוביות בגזרת מלחמת הסחר שבין ארה"ב-סין: קפיצה זו בשווקים מגיעה בעקבות ציוץ בטוויטר של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בו כתב כי "הייתה לי שיחת טלפון טובה מאוד" עם נשיא סין שי ג'ינפינג. הוא הוסיף: "נערוך פגישה מורחבת בשבוע הבא בג'י-20 ביפן". הפסגה תתחיל ב-28 ביוני.

אמש החלה פגישת חברי ועדת השוק הפתוח של הפד, לקראת הודעת הריבית שתפורסם הערב.

המסחר בבורסה בתל-אביב ננעל אתמול בעליות, על רקע הדיווח כי הנשיא טראמפ צפוי להיפגש עם נשיא סין בפסגת ה-G20 בשבוע הקרוב, ולאחר הודעת הבנק המרכזי של אירופה על אספקת תמריצים נוספים לשוק באם הכלכלה לא תציג שיפור.

מדד תל-אביב 35 עלה ב-0.9%, תל-אביב 90 טיפס בשיעור דומה.

טבע עלתה ב-3.5% ומניית אופקו הלת' זינקה ביותר מ-6%. מנייתה של אלביט מערכות טיפסה ב-0.5% ובכך ננעלה ברמת שיא כל הזמנים.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.4 מיליארד שקל.

כישלון לקרן סרצ'לייט ודוד פורר בהצעת ההשקעה בחברת בי קומיונקיישנס, בעלת השליטה בבזק. עד סיום המועד הרשמי אתמול בשעה 18:00 לא הושגו הסכמות בין הראל לבין נציגי קרן סרצ'לייט, ועקב כך נכנסו לתוקף ההצבעות של שניים מהמחזיקים העיקריים באג"ח - חברת הראל ובית ההשקעות אלטשולר שחם, שהצביעו מוקדם יותר היום נגד מתווה ההסדר המוצע.

עוד כתבות

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

המסחר בתל אביב ננעל בעליות: ת"א 35 עלה ב-1.27%

מדד ת"א 125 עלה ב-0.96% ● גזית גלוב סיכמה על רכישת מניות המיעוט בחברה-הבת אטריום תמורת 565 מיליון אירו וזינקה ב-11%; בעלת השליטה בה, נורסטאר, זינקה ב-13% ● סלקום צנחה ב-7.4%

פרויקט BLUE בצפון תל אביב / צילום: איל יצהר, גלובס

משרד השיכון פותח בבדיקה: האם פרויקט BLUE התחזה לקבוצת רכישה

הממונה על חוק המכר במשרד השיכון, עמית גריידי, אישר כי פתח בבדיקה של תהליכי המכירה בפרויקט היוקרה שנמצא בצפון ת"א, אותו יזמה חברת קנדה ישראל ● הרקע לבדיקה: תביעה שהוגשה נגד החברה, שהעלתה טענות לפיהן המכירה בוצעה כקבוצת רכישה כדי "לחמוק" לכאורה מהוראות חוק המכר

יונל כהן, ויגאל אהובי / (צילום:  תמר מצפי, אביב  חופי

שינויים בבית הזהב: דן וייס מונה ליו"ר בתי הדיור המוגן במקומו של יונל כהן

דן וייס מכהן כדירקטור בבית הזהב מסוף שנת 2018 ● כהן, מבעלי השליטה בבית הזהב, ובעברו מבכירי ענף הביטוח בישראל, עמד בראש הדירקטוריון של בית הזהב מדצמבר 2019, ובחודש שעבר עדכן על רצונו לסיים את התפקיד

בוריס ג’ונסון. מעולם לא היה תומך ברקזיט אדוק / צילום: רויטרס

בוריס ג׳ונסון יחליף את תרזה מיי בראשות ממשלת בריטניה

מחר צפויה ראשת הממשלה המכהנת תרזה מיי להגיש את התפטרותה למלכת אנגליה, וג'ונסון צפוי להיכנס לתפקיד ● ג'ונסון זכה ב-92 אלף קולות מתוך 140 אלף הקולות בתוך המפלגה השמרנית. שר החוץ ג'רמי האנט, שהתמודד מולו, קיבל 46 אלף קולות בלבד ● גל התפטרויות שרים צפוי להתרחש בשעות הקרובות

אסנת לבציון קורח/ צילום: איל יצהר

הקפאת תקנים ב"אסף הרופא": משרד הבריאות אוסר על ביה"ח לגייס עובדים במקום אלה שפורשים

בית החולים אסף הרופא מצטרף ל"רשימה השחורה" שבה מופיעים גם רמב"ם ונהריה ● ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה: המטופלים נפגעים

קפה נמרוד/ צילום: יחצ

מימון ההמונים מגיע לתחום ההסעדה: קפה נמרוד מבקשת לגייס 4 מיליון שקל מהציבור

הגיוס יתבצע באמצעות פלטפורמת השקעות ההמונים פיפלביז ● זו היא הפעם הראשונה בה עסק מתחום ההסעדה ינסה לגייס השקעה באמצעותה ● בעלי הרשת: "רוב האנשים לא נולדו למשפחת רוטשילד, ואין להם תקציבים להקמה של רשת ולהתרחבות בפריסה כלל-ארצית"

מחאת האחים והאחיות/  צילום: הסתדרות האחים והאחיות בישראל

משרד הבריאות הודיע שיפחית את שכר האחיות – והכשיר את הדרך לשביתה

שביתת האחים והאחיות היום הביאה לביטול מאות ניתוחים ורבבות ביקורים במרפאות ● הן מוחות על הפחתה בשכר בעקבות מאבקן במבדקי איכות שהיו אמורות לעבור, אבל דורשות שיפורים בכל המערכת ● רק שלא ישכחו גם את מלחמתן בעוזרי הרופאים

ארנק דיגיטלי / צילום: shutterstock

בנק ישראל: אפליקציות התשלומים וארנקים דיגיטליים משמשים לתשלום של 1% מההוצאה היומית של הציבור

אפליקציות התשלומים, כגון ביט, פיי ופייבוקס, וארנקים דיגיטליים, כגון אלה של ענקיות הביגטק הבינלאומיות ואפליקציות מקומיות אחרות, היוו בסוף 2018 רק 1% בבחינת "התפלגות שווי ההוצאה היומית באחוזים עפ"י אמצעי תשלום", כך עפ"י נתונים שנכללו ב"קטע מתוך הסקירה השנתית של מחלקת המטבע שתפורסם בקרוב" של בנק ישראל

חיים הורוביץ / צילום: אביב חופי

למרות התרסקות של 50% מהשיא: חג'ג' והורוביץ משקיעים עוד 3 מיליון שקל ביוניבו

איש העסקים עידו חג'ג' מעמיק את ההשקעה בתחום הקנאביס יחד עם משקיעים נוספים, בהם חיים הורביץ' ● סקטור הקנאביס רשם ירידות של עד 80% מהשיא למרות האישור ליצוא מישראל, שלא קורה בפועל על רקע מספר מכשולים, בהם תקנים מהיק"ר ופערים בין התקנים בישראל מול זה האירופי

סטודנטים בבחינות הסמכה./  צילום: ליאור מזרחי

שוב תלונות על מבחן ההסמכה של רואי החשבון: "שאלות נישה", "ניקוד אגרסיבי"

לידי "גלובס" הגיעו תלונות של סטודנטים לחשבונאות שניגשו אתמול למבחן וטוענים כי הוא נבנה באופן לא הוגן שיוביל אותם לכישלון ודאי ● התלונות מגיעות רגע לפני יישום המהפכה בלימודי החשבונאות ובמבחני ההסמכה

סמי תותח, יו"ר ומנכ"ל זמני של מטומי / צילום: יח"צ

נאמן האג"ח התנגד ומטומי הסירה את ההצעות לחלק בונוסים לבכירים לשעבר

אתמול פרסמה חברת האינטרנט זימון לאסיפת בעלי מניות, שכלל הצבעה על בונוסים בהיקף של עשרות אלפי דולרים כל אחד לסגן הנשיא לאסטרטגיה לשעבר, עידו ברש, סמנכ"לית הכספים לשעבר קרן פרג' וגיל קליין, שניהל את החברה הבת Mobfox ● האסיפה בסוף אוגוסט תכלול רק שני סעיפים: אישור מדיניות התגמול וכן אישור הביטוח לדירקטורים ולבכירים

מפעל כיאזמה בירושלים. התרופות בבליעה מחליפות הזרקה / צילום: אוריה תדמור

כיאזמה חוזרת: הניסוי הקליני החדש השיג את כל מטרותיו

החברה מפתחת תרופה לאקרומיאלגיה – מחלת הענקות ● מניית החברה עולה 11.5% בקדם-מסחר

תמיר דגן, ועידת ישראל לנדלן / צילום: איל יצהר

לפידות נכנס, ומנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן תמיר דגן פורש מתפקידו

דגן, שהגיע חברה לפני 11 שנים, עוזב על רקע כניסתו לתפקיד בחודשים האחרונים של אייל לפידות ● תגובת החברה: "מאחלים לו הצלחה המשך הדרך"

חשבוניות  / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

חשד: שני רו"ח ניסו להשיג במרמה החזרי מס במיליונים עבור לקוחותיהם

לפי החשד, שני אחים, רואי חשבון מטייבה וכפר קאסם, ניהלו מערך זיופים ושימוש באנשי-קש ובחשבונות-קש, על-מנת להשיג החזרי מס במרמה בהיקף של 76 מיליון שקל עבור לקוחותיהם; מתוך החזרי העתק שהושגו במרמה, גרפו האחים כ-20 מיליון שקל לחשבונותיהם

טים קוק, מנכ"ל אפל /  צילום: רויטרס Thomas Peter

אפל במגעים מתקדמים לרכוש מאינטל פעילות שבבים לסמארטפון

העסקה, שנאמדת בכמיליארד דולר וייתכן שתושג כבר בשבוע הבא, תספק ליצרנית האייפון גישה לפעילות הפיתוח של אינטל ועשויה לחסוך לה שנים של עבודה ● זאת לאחר שהמו"מ בין שתי הענקיות קרס לפני כמה חודשים, כשאפל חתמה על חוזה עם קוואלקום

הטסת חיות המחמד/ צילום: Terminal4Pets

יותר כלבים - יותר תנאים: חברות התעופה מקשיחות את מדיניות הטסת חיות המחמד

עם הגידול בתנועת הנוסעים והמודעות הגוברת להיותו של בוני הכלבלב או מיצי החתולה חלק אינטגרלי מהמשפחה, חברות התעופה מעלות את "רף הקבלה" לבעלי חיים בטיסות ● הישראלים, כצפוי, כבר גילו את הפרצה המאפשרת להטיס את הכלב בחינם ● ואיזו מדינה היא המחמירה ביותר?

קאר שולץ מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

הסדר חוב בטבע? "תיאורטית זה ייתכן, אבל בשביל זה צריך להניח התממשות של כל התרחישים השליליים"

בזמן שמניית טבע מגרדת תחתית חדשה, נרשמות ירידות גם במחירי האג"ח שלה, והן נסחרות בתשואות של עד 9% ● לדברי סבינה לוי מלידר שוקי הון, שמתייחסת לאתגר מחזור החוב, "זה לא סוד שטבע נמצאת בתקופה מאתגרת וברמת מינוף גבוהה; החשש נוגע לאי-ודאות בנוגע לפיצויים שטבע תיאלץ לשלם במסגרת התביעות, ושעלולים לפגוע בתזרימים שלה ולהשפיע על כושר הפירעון"

סופר מרקט בסיאול. לא קונים ולא מוכרים מוצרים יפניים / צילום: רויטרס, Heo Ran

מלחמת הסחר שלא הכרתם: הצרכנים בדרום קוריאה מחרימים מוצרים יפניים

סופרמרקטים, בתי ספר וסוכנויות נסיעות מצטרפים למחאה על ההגבלות שהטילה טוקיו על יצוא חומרים רגישים שחיוניים לתעשיית ההייטק

אהוד ברק באירוע של ישראל דמוקרטית בתל אביב / צילום: אמיר מאירי

התנצלות ברק לערבים פותחת את הדרך לחיבור עם מרצ

הבוקר פרסם ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ טור דעה ובו דרש מאהוד ברק להתנצל על אחריותו לאירועי אוקטובר 2000 ● ברק נענה ובראיון לרשת ב' אמר: "אני מביע עוד פעם צער והתנצלות בפני המשפחות" ● "אני מאמין שאני יכול להיות חלק מהפתרון" ● פריג' בתגובה: "ההתנצלות ראויה"

בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar

מגמה חיובית בוול סטריט, עליות באירופה

מדד דאקס שזינק ב-1.65%, מדד פוטסי 100 הבריטי הוסיף 0.51% ומדד קאק 40 הצרפתי עלה ב-0.92% ● מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ביותר מ-1% ● המטבע הבריטי נחלש בכ-0.3% ביחס לדולר לרמה של 1.24 דולר לליש"ט ● המדדים בבורסות ניו יורק עולים בשיעור של עד 0.25% ● מכירות הבתים הקיימים בארה"ב צנחו ביוני ב-1.7% לעומת צפי לירידה של 0.2% בלבד