גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בבורסה; בריל קפצה ב-22%, המשביר ב-20%

מדד ת"א 35 ננעל בירידה של 0.1%, ומדד ת"א 90 רשם עלייה של 0.2% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-1.4 מיליארד שקל ● פתאל, לייבפרסון ואירודרום רשמו ירידות חדות

הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף
הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

17:25

הבורסה ננעלה במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 ננעל בירידה של 0.1% ואילו מדד ת"א 90 רשם עלייה של 0.2% . מחזור המסחר הסתכם בכ-1.4 מיליארד שקל.

עליות בולטות רשמו בריל, המשביר 365 , גולף, סאפיינס וקמטק. 

מנגד, ירידות חדות רשמו פתאל החזקות , לייבפרסון ואירודרום.

15:50

חברת קליל  דיווחה היום כי היא ממשיכה ליישם את תכניתה האסטרטגית ורוכשת את השליטה בפעילות חברת "פתח חלון ודלת" לפי שווי של כ-28 מיליון שקל. 

14:45

הירידות בתל אביב נמשכות, הגבוהה שבהן במדד ת"א 35 שמאבד 0.4%. מחזור המסחר מסתכם בכ-750 מיליון שקל.

יום המסחר מתאפיין בעליות נאות מאוד אצל חברות האופנה השונות, בראשן בריל  (גלי, סולוג, לי קופר ועוד) שפרסמה דוחות חזקים ומזנקת 18%, אחריה המשביר שקופצת 14%, גולף  שעולה 12%, עדיקה סטייל  מוסיפה 10%, דלתא מותגים  מתקדמת 6.2% וקסטרו  מתחזקת ב-5.4%.

14:05

המסחר בתל אביב עבר למגמה שלילית, במקביל לשינוי המגמה על החוזים בוול סטריט. מדד ת"א 35 מאבד כעת 0.1%, ומדדי ת"א 125 ו-90 משילים כ-0.2%. מחזור המסחר עד כה עומד על כ-650 מיליון שקל. מדדי הגלובל בלוטק, הטכנולוגיה והתעשייה רושמים עליות קלות, בעוד שאר המדדים נפלו לאדום.

במדד ת"א 35, פרט ללייבפרסון בולטות גם קב' אשטרום  שיורדת 2%, מיטרוניקס  שמאבדת 1.4% ואלביט מערכות  שיורדת ב-0.9%. מנגד, סאפיינס  מזנקת 6.7% לאחר שפרסמה דוחות ועדכנה את התחזיות השנתיות מעלה, וגם אופקו הלת'  וטבע  מקבלות דחיפה מפערי ארביטראז' חיוביים ועולות.

מחיר היעד למניית נייר חדרה  עולה: בתגובה לתוצאות הרבעוניות, האנליסטית רוני סלוצקי מלאומי פרטנרס הותירה את המלצת ה"קנייה" למניית הקבוצה והעלתה את מחיר היעד שלה ל-290 שקל, לעומת מחיר קודם של 270 שקל למניה. לדברי סלוצקי, "הזינוק החד בביקוש למוצרי אריזה מקרטון בעולם כולו, שהחל בשלהי שנת 2020, הביא להמשך מגמת העלייה במחירי גלילי הנייר לקרטון גם במהלך הרבעון השני. עליית המחירים נמשכת גם אל תוך הרבעון השלישי. זאת ביחד עם תפוקות ייצור גבוהות יותר ועלות ייצור נמוכה יותר מבעבר בעקבות צעדי התייעלות שביצעה החברה במהלך שנת 2020 הביאו לשיפור חד בתוצאות הכספיות".

12:51

חברת התוכנה הדואלית סאפיינס  פירסמה את תוצאותיה לרבעון השני, ומהן עולה שההכנסות (Non-GAAP) עלו ב-23.6% לכ-115 מיליון דולר, לעומת 93.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה (Non-GAAP) עלה ב-19.7% ל-16 מיליון דולר (29 סנט למניה בדילול מלא), בהשוואה ל-13.3 מיליון דולר (26 סנט למניה) ברבעון המקביל אשתקד.

קיסטון ריט  הודיעה שהושלמה העסקה לרכישת מלוא זכויות השותף הכללי והשותפים המוגבלים בהליוס אנרגיה מתחדשת תמורת כ-152 מיליון שקל.

12:25

העליות בתל אביב התמתנו, וכעת ת"א 35 מתחזק בפחות מ-0.1%, ת"א 125 עולה ב-0.1% ות"א 90 בכ-0.4%. מחזור המסחר עד כה מסתכם בכ-380 מיליון שקל, כאשר את המחזורים הגבוהים ביותר רושמים הבנקים (מזרחי טפחות , לאומי  ופועלים ) וכן המשביר , שמזנקת 22%.

לייבפרסון ממשיכה לאבד גובה ויורדת 8.6%, וקנבוטק מצטרפת אליה עם ירידה של 9.2%. גם אריקה כרמל , טקטונה , פנאקסיה ישראל  ואלרון  רושמות ירידות חדות של מעל 5%.

10:55

העליות בבורסה המקומית נמשכות ואף מתחזקות, כאשר ת"א 35 עולה כמעט 0.4%, ת"א 125 ב-0.5% ות"א 90 ב-0.8%. מדד הנפט וגז מתקן חלקית את הירידה שרשם אמש ומטפס כעת ב-1.6%. מחזור המסחר מסתכם עד כה בכ-135 מיליון שקל.

עליות חדות במיוחד נרשמות אצל בריל  שפרסמה תוצאות הבוקר (ראו דיווח קודם), המשביר  שממשיכה ביום נוסף של קפיצה בשיעור דו ספרתי על אף שאין שום דיווח משמעותי ברקע, פריון נטוורק  מטפסת 7% בהמשך לדוחות שפרסמה אמש.

לייבפרסון, שבעקבות צניחתה במסחר המאוחר אמש בוול סטריט הייתה הבוקר "פתיחה אנגלית" בת"א שבמסגרתה עוכבה פתיחת המסחר, רושמת את הירידה החדה ביותר בבורסה הבוקר - 7.7%.

יוטרון  מטפסת מעל 10% לאחר שפרסמה גם היא את דוחותיה. החברה, שנמצאת בשליטת קרן פימי, מדווחת שבחציון הראשון של השנה חל שיפור במדדים הפיננסיים ביחס לתקופה המקבילה - צמיחה של 76% בהכנסות לכ-36 מיליון שקל, מעבר מהפסד תפעולי לרווח תפעולי בשיעור של 10% מסך ההכנסות, מעבר מהפסד נקי לרווח נקי של כ-3 מיליון שקל וכן תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת. מאז תחילת השנה חתמה החברה על הסכמים להקמת חניונים אוטונומיים ומחסנים אוטומטיים בהיקף של כ- 75 מיליון שקל.

חברת דירוג האשראי מעלות העלתה את דירוג חברת אלקטרה נדל"ן  ל-ilA- עם תחזית יציבה, לעומת דירוג ilBBB+ שהעניקה מעלות לחברה עד כה.

10:08

יום המסחר בת"א נפתח בעיכוב קל, וכעת נראה שדווקא נרשמות עליות במדדים הגדולים. לייבפרסון אמנם נחתכת בקרוב ל-9%, אך שאר המניות הגדולות מצליחות לפצות על כך ומדד ת"א 35 עולה ב-0.2%.

מדד ת"א 90 מתחזק ב-0.4%, מדד הבנקים עולה 0.5%.

10:05

פתיחת יום המסחר בתל אביב מתעכבת הבוקר ("פתיחה אנגלית"), לאחר שלייבפרסון  נפלה אמש במסחר המאוחר בוול סטריט ב-11.5% כתגובה לדוחות שפרסמה, על אף שביצועיה עלו על התחזיות. ההכנסות החברה ברבעון השני עמדו על 119.6 מיליון דולר, עלייה של 31% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. החברה רשמה הפסד רבעוני של 11 סנט למניה לעומת הערכת קונצנזוס האנליסטים של גולדמן זאקס להפסד של 15 סנט למניה. בתקופה המקבילה אשתקד ההפסד עמד על 2 סנט בלבד למניה.

9:20

מאסיבית  טכנולוגיות הדפסה תלת מימד דיווחה על תוצאותיה הכספיות המלאות לחציון הראשון של שנת 2021. הכנסותיה הסתכמו בחציון בכ-3 מיליון דולר, גידול של כ-64% ביחס לחציון המקביל ב-2020. הגידול נבע מעלייה במספר המדפסות שנמכרו - 8 לעומת 5 בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הגולמי הסתכם ב-1.3 מיליון דולר, עלייה של 150% ביחס לחציון המקביל אשתקד. שיעור הרווחיות הגולמית של החברה נסק ל-44%, לעומת 28.8% בחציון המקביל ב-2020.

אפולו פאוור  מדווחת שמשרד הפטנטים האמריקאי העניק לחברת הבת סולארפיינט פטנט בארה"ב הנוגע ליריעות הסולאריות הגמישות. מועד פקיעתו הצפוי של הפטנט: שנת 2039.

8:45

דלתא מותגים  פרסמה דוחותיה הכספיים, שלפיהם מכירות הרבעון השני צמחו ב-32% לכ-200 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי עלה ב-51% ל-45.5 מיליון שקל, ושיעור הרווחיות עלה ל-22.7%. הרווח הנקי קפץ ב-48% ל-34.7 מיליון שקל.

נייר חדרה  מפרסמת את תוצאות הרבעון השני ומהן עולה שיפור בשורות הרווח. הרווח הגולמי עלה ב-38% והסתכם ב-78 מיליון שקל לעומת 56 מיליון שקל אשתקד. הרווח התפעולי, לפני הוצאות חד פעמיות, הוכפל והסתכם ב-29 מיליון שקל. ה-EBITDA צמח ב-27%, ל-65 מיליון שקל. הרווח הנקי עמד על 14 מיליון שקל, בהשוואה ל-1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

7:50

1. צפי לפתיחה מעורבת

יום המסחר בתל אביב צפוי, ככל הנראה, להיפתח במגמה מעורבת. בעוד שבאסיה נרשמות בעיקר עליות, החוזים על וול סטריט נחלשים קלות ועשויים להשפיע.

אתמול יום המחסר הסתיים בירידות חדות. מדד ת"א 35 איבד 1.1%, מדד ת"א 90 ירד ב-2.1% ומדד ת"א 125 נסוג ב-1.4%. הירידות הקיפו את כלל המדדים הענפיים, מלבד מדד ביומד שהתחזק ב-0.1%. מדד נפט וגז ירד ב-2.9%, מדד נדל"ן איבד 2%.

2. עונת הדוחות הגיעה לת"א

אחרי טפטופי דוחות בבורסה המקומית (בעוד שבארה"ב ואירופה מרבית הענקיות כבר פרסמו תוצאות), נראה שאפשר להגיד שעונת הדוחות הגיעה.

היום יפרסמו תוצאות אבגול , אורמת , נייר חדרה , סאפיינס , פננטפארק  וקמטק . מבין הישראליות שנסחרות בוול סטריט בלבד, ידווחו פלייטיקה, מאנדיי, למונייד ואבן קיסר.

בריל  כבר פרסמה דוחות הבוקר, מהם עולה שהמכירות של קמעונאית ההלבשה והביגוד (ניין ווסט, לי קופר, סולוג ועוד) עלו ברבעון השני בכ-50% - מ-105 מיליון שקל אשתקד ל-161 מיליון שקל השנה. הרווח הנקי הרבעוני עלה מ-3.4 מיליון שקל ל-20 מיליון שקל, ובמבט על ששת החודשים הראשונים של השנה - החברה עברה מהפסד של 7 מיליון שקל בחציון הראשון של 2020 לרווח של 28 מיליון שקל.

3. הדואליות יספקו תמיכה

בניגוד למגמה בתל אביב, ניו יורק ננעלה אמש בירוק ומרבית המניות הדואליות שבו עם פערי ארביטראז' חיוביים. הגדולות שבהן צפויות לספק רוח גבית למדד ת"א 35.

בין השאר, פריון נטוורק  צפויה לעלות היום לאחר שחזרה עם פער חיובי גבוה של 7.5%, הודות לדוחות מצויינים לרבעון השני, אורמד  עם פער חיובי של 5%, אופקו הלת'  עם 2.9%, לייבפרסון  וטבע  כ-1.8%.

מנגד, סייפ-טי גרופ  ככל הנראה תאבד גובה היום בעקבות פער שלילי גדול של 6.5%, אנלייבקס  שקפצה אתמול 16% בת"א לא עניינה באותה מידה את משקיעי וול סטריט וחזרה עם פער שלילי של 3.2%, טאואר  ונובה  עם פער שלילי של 0.5%.

4. הנפט יציב, הביטקוין נחלש

כיומיים לאחר שמחיר הנפט נחתך ביותר מ-3%, נרשמת יציבות יחסית בגזרה. נפט מסוג WTI נחלש ב-0.1% וכעת נסחר ברמה של 70.5 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט מתחזק בשיעור דומה, לרמה של 72.5 דולר לחבית. אתמול ירידת מחיר הנפט גררה את מדד נפט וגז 2.9% למטה.

בשוק הקריפטו נרשמות ירידות שערים קלות, והביטקוין אט אט מוחק את העלייה המרשימה שרשם בשבוע שעבר. כעת הוא נסחר תמורת פחות מ-38 אלף דולר, ירידה של כ-4,000 דולר בתוך מספר ימים.

5. "מוקדם להגיד איך ישפיע אישור התקציב על הכלכלה"

ולסיום, עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים, התייחס לאישור התקציב במדינה - לאחר שלוש שנים ללא תקציב מאושר. "למרות שברור שלא כל הרפורמות שפורסמו יעברו בסופו של דבר - אישור תקציב ישדר יציבות. נראה שינויים בתקציב (וגם בחוק ההסדרים) עד למועד האחרון בנובמבר ולכן רצוי לחכות עם הניתוח לגבי ההשפעות הספציפיות על הכלכלה. יחד עם זאת, ברור שאישורו ישדר יציבות, יקטין את אי הוודאות בנוגע למדיניות הכלכלית של הממשלה ויחזק את דירוג האשראי של ישראל (ואת השקל). יעד הגירעון המוצע ל-2022 עומד על 3.9% מהתוצר. יעד סביר שלא מהווה הגדלה של הגירעון (ללא הוצאות על הריבית), אך חלק מהתוכניות שמוצעות ידרשו הוצאה גדולה בעתיד (כמו המטרו) שיחייבו התאמות ע"י העלאת מיסים או קיצוץ בהוצאות".

קליין התייחס גם לנתוני הצמיחה ברבעון השני, שיפורסמו ב-16 באוגוסט. "בדומה לארה"ב ואירופה, גם בארץ אנו צופים צמיחה חזקה שתפצה על הירידה שנרשמה ברבעון הראשון (מינוס 5.8%) בהובלת הצריכה הפרטית והיצוא. אינדיקטורים מקדימים לכך ניתן לראות במדד סך הרכישות בכרטיסי אשראי שעלה ב-5% ביוני (על פי נתונים מנוכים עונתיות) וב-9% ברבעון השני. הנתונים הראשוניים לרבעון השלישי מצביעים על המשך צמיחה, בהובלת הביקושים של חודשי הקיץ".

עוד כתבות

שר המשפטים גדעון סער / צילום: תמר מצפי

ועדת שרים לחקיקה אישרה את הרחבת סמכויות בתי המשפט הכלכליים

כעת, סמכויות בתי המשפט הכלכליים יכללו גם עבירות הלבנת הון ומסים ● את הרפורמה יזם שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן ● שר המשפטים גדעון סער: "מדובר בצעד משמעותי במלחמה בארגוני הפשיעה, בהון השחור ובעבירות הכלכליות"

מה אפשר לקנות ב־1.6 מיליון שקל באזור הצפון / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מה אפשר לקנות ב-1.6 מיליון שקל באזור הצפון

בית בהרחבה של קיבוץ אשדות יעקב, בית ביישוב הקהילתי גבעת אבני ובתים פרטיים בקריית שמונה ובצפת

צמח הקנאביס / צילום: Shutterstock

איטליה צפויה לקיים משאל עם בנוגע לאי-הפללת סוחרי ומגדלי קנאביס

יותר מחצי מיליון אזרחים איטלקים חתמו על עצומה הקוראת לקיים משאל עם בנושא ● אם בית המשפט לחוקה יאשר את ההצעה, הנשיא יקבע מועד למשאל ● נכון לעכשיו, סוחרי קנאביס במדינה מסתכנים ב-10 שנות מאסר

הרכב האוטונומי של אפל בנסיעת מבחן בעמק הסיליקון / צילום: Shutterstock, Sundry Photography

שבע שנים אחרי שיצאה לדרך, המכונית האוטונומית של אפל עדיין תקועה

פיתוח המכונית האוטונומית של אפל - פרויקט "טיטאן" - דורך במקום, שבע שנים מהקמתו ● מנהלים בכירים שעורקים, ניסויים לא מוצלחים ושאפתנות יתר משאירים את ענקית הטכנולוגיה הרחק מאחור במרוץ אל עבר הרכב האוטונומי

מירי רגב / צילום: רמי זרנגר

מכינה את הקרקע לתפקיד היו"ר? מירי רגב התפקדה להסתדרות

רגב טרם הודיעה אם בכוונתה להתמודד בבחירות להסתדרות שיתקיימו במאי 2022, אך בליכוד מעריכים כי היא מכינה את הקרקע לאפשרות הזו ללא מעורבות נתניהו ● מטעם רגב נמסר בתגובה: "ח"כ רגב ראתה לנכון להתפקד להסתדרות על-מנת לחזק ולתמוך בערכים שההסתדרות מייצגת; את דרכה הפוליטית היא תעשה אך רק בתוך הליכוד"

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבינוי והשיכון זאב אלקין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

הסעיף המפתיע בתוכנית הדיור החדשה של הממשלה

האם ממשלת ישראל מתכוונת להפוך את אתר מפ"י (האגף למיפוי ישראל) למתחרה לאתרי madlan ו-yad2? כך ניתן להבין מפרסום מדיניות הממשלה, לפיו האגף ישכלל את פרסום המידע שלו בתחום שוק שכירות הדירות

שמעיה רייכמן / צילום: יח''צ וויידלי

תפנית בעלילות אקספון? חזי בצלאל ושמעיה רייכמן חוזרים למו"מ עם סלקום

הבעלים של אקספון חוזר למו"מ עם סלקום, והפעם יחד עם שמעיה רייכמן ● עפ"י ההצעה המדוברת, סלקום תרכוש 50% מהלקוחות של אקספון סלולר, ורייכמן ירכוש את המחצית הנותרת ויעביר את פעילותו כמפעיל וירטואלי לסלקום

מפעל כתר בצפון / צילום: רחפן באדיבות כתר

לאחר הפסדים של כמעט מיליארד אירו: כתר תנפיק בניו יורק בעיקר לצורך החזר חוב

יצרנית רהיטי הפלסטיק הוותיקה שעברה ב-2016 לשליטת קרן BC Partners, מבקשת להנפיק לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר, כדי להחזיר הלוואה יקרה ששימשה לרכישתה ● שיפרה משמעותית את תוצאותיה על רקע משבר הקורונה, אך עדיין מתקשה להרוויח - לאחר הפסדי עתק בשנים 2020-2018

מנכ''ל ונשיא נייקי ג'ון דונהיו / צילום: Reuters, Mike Blake

הדרך המפתיעה שבה מנכ"ל נייקי ג'ון דונהיו מתחיל את היום שלו

שגרת יום שני בבוקר של נשיא נייקי והמנכ"ל: ליטר מים, אימון ומדיטציה של הכרת תודה

קרנות הנאמנות השתקמו מנזקי הקורונה? / צילום: Shutterstock, Elle Aon

מעבר מהיר בין הבנקים יוצא לדרך: מתי זה משתלם ואיך זה יעבוד?

רפורמת ניוד חשבונות הבנק תצא השבוע לדרך. המתנגדים טוענים שהיא לא תגדיל את אחוז המעבר בין הבנקים השונים, אבל כך או כך - היא תיתן ללקוחות כוח מיקוח ● אז איך זה יקרה בפועל? גלובס עושה סדר

ליאור שילת / צילום: דור פזואלו

זה המועמד המוביל של קארין אלהרר למנכ"ל משרד האנרגיה

ליאור שילת, שביצע בעבר תפקידים ציבוריים לצידם של אריאל שרון ואהוד אולמרט, משמש כיום כמנכ"ל מכון ירושלים למחקרי מדיניות ● הוא צפוי להחליף בתפקידו את אודי אדירי שמכהן בתפקיד מאז נובמבר 2017

סוכות בירושלים. התעשייה סביב בנייתן מתחילה כבר באלול / צילום: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב

אתרוגים לאחרי סוכות: איך לשווק לחברה החרדית בלי לטעות

כל אחד מחודשי השנה העבריים יכול לשמש הזדמנות מצוינת לקמפיין שיווקי ופרסומי עבור החברה החרדית, אם רק משתמשים בשפה המתאימה ● למה משתלם לקדם מוצרי חלב באוגוסט, מתי מומלץ לפרסם לימודים אקדמיים ומתי כדאי למכור מקפיאים ● מבוסס על פרק מהספר "איך למכור ארטיק לחרדים"

בורסת הקריפטו בייננס / צילום: Shutterstock

בארה"ב פתחו בחקירה נוספת נגד בורסת הקריפטו הגדולה בעולם

נציבות המסחר בחוזים עתידיים בארה"ב (CFTC) בודקת אם בייננס ניצלה לקוחות וביצעה מניפולציות בשוק ● דובר החברה הודיע כי יש לה "מדיניות נוקשה" למניעת התנהלות פסולה ● ארה"ב היא לא היחידה שפועלת נגד בורסת הקריפטו: לפני כשלושה חודשים בריטניה הטילה איסור על פעילותה בשטחה

צרכנים עומדים בתור בסניף בסט ביי בארה''ב / צילום: Shutterstock

הסערה המושלמת שהגבירה את הצריכה בדרך להסתיים

השהייה בבית בזמן המשבר הובילה לזינוק חסר תקדים ברכישות מוצרים ושירותים ● אבל הזינוק במכירות הקמעונאיות בא על חשבון צריכה עתידית, ולכן ירידה חדה במכירות היא בלתי נמנעת ● מי שבכל זאת צפויות לחוות שגשוג הן חברות ההלבשה - עם חזרתם של האירועים והחתונות

ההכרעות המשפטיות הכלכליות החשובות של תשפ''ב / איור: גיל ג'יבלי

מהדיבידנדים ועד לפרשיות השחיתות הגדולות: 10 התיקים הכלכליים הבולטים של השנה הקרובה

איך יודעים מתי מונופול גובה מחיר מופרז? מתי בנקים צריכים להתערב בהשקעות של לקוח? מהו גבול האחריות של דירקטורים לחברות שבהן הם מכהנים? ומתי סיקור חיובי יכול להיחשב כשוחד? ● גלובס סוקר את השאלות העקרוניות שיעמדו לפתחם של בתי המשפט בשנה הקרובה

לשכת תעסוקה ת''א / צילום: שירות תעסוקה

המגזר העסקי לליברמן: לפתוח במבצע נרחב של הכשרות מקצועיות

נשיאות המגזר העסקי פנתה הערב לשר האוצר אביגדור ליברמן והתריעה: "תופעה מדאיגה: למרות שמספר המשרות הפנויות עומד על כ-135 אלף משרות (זהו שיא של כל הזמנים) לאחר פתיחת המשק, רמת האבטלה יורדת בקצב איטי"

עודף הייצור יביא למחיקות מלאי פג תוקף ברבעונים הקרובים / צילום: כפיר זיו

חברות הקנאביס מסכמות מחצית: איך מתמודדים עם עודף בכושר ייצור עולמי?

עודף כושר ייצור, חברות שפורצות קדימה ורכישות פוטנציאלית הם רק חלק מהשינויים שעוברות חברות הקנאביס הישראליות ● שירי עדן, מנכ"לית נישות ויועצת לקרן הנאמנות סלע קנאביס: "חברות שביצעו הנפקה משנות את מעמדן"

המערכות של מצרפלס מיועדות בעיקר לתחום האינסטלציה הביתית / אילוסטרציה: Shutterstock

אינרום במו"מ לרכישת פעילות צנרת האינסטלציה של מצרפלס ב-150 מיליון שקל

לאחר השלמת העסקה ימשיך קיבוץ מצר להחזיק ב-100% ממניות מצרפלס, שתיוותר עם פעילות של פתרונות השקיה לחקלאות

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: איל יצהר

ליברמן: רפורמת היבוא תביא לחיסכון מיידי של 5-6 מיליארד שקל

שר האוצר אביגדור ליברמן ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי הגיעו היום לדיון הראשון בוועדת הכלכלה המכינה את הרפורמה ביבוא בחוק ההסדרים לקריאה שנייה ושלישית ● ברביבאי: "הרפורמה תשפיע על כל אזרח במדינה ותביא לצמצום פערים משמעותי"

בנין גב ים הרצליה / צילום: איל יצהר

לקראת עסקה בין בעלי המניות הגדולים בגב-ים? נכסים ובניין ואהרון פרנקל יפעלו להשיג הסכמות

נדחתה בחודשיים אסיפה לבחירת דירקטורים בחברת הנדל"ן, כדי לאפשר הידברות בין צמד בעלי המניות הגדולים בחברה ● נכסים ובניין מבקשת לרכוש את החזקותיו של פרנקל