גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בבורסה בת"א; קומפיוג'ן קפצה בעוד 8.8%

מחזור המסחר הסתכם בכ-1.7 מיליארד שקל ● עליות בבורסות אירופה וארה"ב ● סקטור הנדל"ן בלט לשלילה ואילו הבנקים בלטו בעליות חדות

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס
בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

מה בנק ישראל יעשה בנוגע לנפילת הדולר מתחת לרמה הקריטית, ולמה הנפט בזינוק מטאורי? הצטרפו לשידור החי

 

17:25

יום המסחר בתל אביב ננעל במגמה מעורבת, כשמדד ת"א 35 רושם עלייה קלה ואילו ת"א 90 נסוג בכ-0.6%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.7 מיליארד שקל.

מניות הבנקים בלטו לחיוב, בהובלת לאומי  והפועלים . מנגד, מניות הנדל"ן המניב רשמו ירידות חדות, ביניהן גזית גלוב , מבנה  ועזריאלי. 

16:05

מגמה מעורבת בבורסה לקראת סיום המסחר. מחזור המסחר מסתכם בכ-1.16 מיליארד שקל.

מניית קומפיוג'ן  ממשיכה לעלות במחזור גבוה ומשלימה קפיצה של 27% בארבעה ימי מסחר. 

כלכלני קרדיט סוויס מציינים בסקירה שפרסמו כי "עכשיו זה הזמן למתן את החרדה מנגיף הקורונה ולנתק אותה מקבלת החלטות השקעה. התעדכנות אובססיבית בעלייה או בירידה במספר ההדבקות לא תועיל לאסטרטגיית ההשקעה בשלב זה. במקום זאת, התמקדו ביסודות ובמעשיהם של קובעי ההחלטות, התמידו במסלול שבחרתם וקבלו החלטות על סמך ראיות ועובדות. השווקים צופים את פני העתיד: הם התקדמו מעבר לחדשות הכלכליות הרעות ופרצו קדימה בחדות מאז השפל וסביר להניח שלא יגיעו אליו שוב. אל תחכו שיעשו זאת - זו עלולה להיות טעות יקרה".

עוד מציינים שם: "צפו לאמצעי תמיכה נוספים במקרה שהמצב מתדרדר. אמצעים כאלה מפחיתים משמעותית את הסיכוי לדיכאון כלכלי ממושך. לא מומלץ למשקיעים לעמוד מנגד לגלי התמיכה המוניטארית. תחשבו פעמיים לפני שאתם פועלים, אתם לא בהכרח יודעים משהו שמקבלי החלטות בממשלות הגדולות לא יודעים". 

14:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בחצי היום במגמה מעורבת ובנטייה לעליות שערים, וזאת בדומה לסנטימנט החיובי מעבר לים. באירופה המדדים עולים זה היום השלישי ברציפות ובוול סטריט החוזים העתידיים מאותתים לפי שעה על המשך העליות שנרשמו אתמול, בצל המחאה ברחבי ארה"ב.

נכסים ובנין  נסחרה על רקע הדיווח לפיו אדוארדו אלשטיין מונה כמנכ"ל קבוע של החברה. אלשטיין מינה כיו"ר החברה את סאול זאנג, שותפו לשליטה באי.די.בי שמשמש גם כיועץ המשפטי ובעל מניות באירסה, שדרכה מחזיק אלשטיין באי.די.בי.

מנייתה של חברת נייס  נסחרת על רקע הדיווח כי קונסורציום של כוחות המשטרה באנגליה יפרוס מערכת של החברה לניהול ראיות דיגיטלי לצורך ייעול חקירות וצמצום סיכון.

פתאל החזקות  מתחזקת ביותר מ-3% על רקע אישור מחזיקי האג"ח להסדר חוב בתנאים משופרים. פתאל הצליחה בניסיונה השני לקבל את אישור מחזיקי האג"ח שלה לוויתור זמני על עמידתה בחלק מההתניות הפיננסיות. הצלחת המהלך התאפשרה לאחר שהחברה הסכימה להכפיל את היקף גיוסי ההון שתבצע לסך של 200 מיליון שקל, במקרה של הרעה נוספת בפעילותה.

חברת ברק קפיטל שבשליטת אייל בקשי, הגישה לבורסה בקשה להתקבל כחבר בורסה (ברוקר). הגשת הבקשה התאפשרה לאחר שהבורסה הסירה לראשונה את החסמים להצטרפותם של חברי בורסה חדשים.

אשטרום קבוצה  נסחרת על רקע הדיווח כי חברת ב.ס.ר ארגנה קבוצת רכישה לבניית פרויקט מגורים במתחם שוק מחנה יהודה בירושלים, בהיקף כספי של כמיליארד שקל כולל קרקע. ב.ס.ר חתמה על חוזה ביצוע בהיקף של 340 מיליון שקל עם קבוצת אשטרום אשר זכתה במכרז לבניית הפרויקט הכולל 2 מגדלי מגורים בני 30 קומות, שיכילו בתוכם 308 דירות בנות 2, 3, 4 חדרים ודירות פנטהאוז בשטח בנוי של כ-60,000 מ"ר כולל מרתפים.

13:00

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בצהרי היום בעליות בדומה לסנטימנט מעבר לים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.56%, ת"א 90 ללא שינוי מהותי ומדד הבנקים מוסיף 1.4% לערכו.

פתאל החזקות  מטפסת ב-4%, מנגד מליסרון  מאבדת 2%, גזית גלוב  יורדת ב-3% במחזור הגבוה בשוק, וסלע נדלן  מאבדת 1.9%.

מחזור המסחר בשוק המניות בשעה זו מסתכם ב-633 מיליון שקל.

11:35

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בשעה זו בעליות. ת"א-35 עולה ב-0.6%, ת"א-125 מוסיף 0.5%, ות"א-90 עולה ב-0.1%. ת"א בנקים מזנק ב-1.3%, בהובלת מניית לאומי  ומזרחי טפחות .

קבוצת דלק , בזן  ופתאל  בולטות בעליות בת"א-35. בירידות בולטות אלוני חץ , גזית גלוב  ואמות 

מניית קומפיוגן  מזנקת ב-10%.

10:00

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בעליות בהמשך לעליות שנרשמו בוול סטריט אתמול. מדד ת"א 35 עולה ב-0.5% בפתיחה, ת"א 90 מוסיף 0.1% ומדד הבנקים עולה ב-0.6%.

מניית פתאל החזקות  בולטת בעלייה של 3.6% במחזור הגבוה בשוק לפי שעה. מנייתה של איי.אפ.אפ  (לשעבר פרוטרום) מאבדת כ-1% כנגד המגמה. היום פורסם כי ארבעה בכירים לשעבר בפרוטרום עוכבו לחקירה בחשד למתן שוחד.

07:00

יום המסחר בבורסה של תל אביב צפוי להיפתח הבוקר על רקע העליות שנרשמו אמש בניו יורק. מדד דאו ג'ונס עלה ב-1%, הנאסד"ק התחזק ב-0.6% ומדד S&P 500 הוסיף 0.8%, והוא נמצא 40% מעל השפל שרשם במרץ.  הנפט המשיך להתחזק ומחיר חבית מסוג ברנט עלה ב-3.5% למחיר של 39.7 דולר לחבית.

מביון המניות הדואליות במדד ת"א 35, פריגו שבה עם פער ארביטראז' חיובי של 1.7%, איי.סי.אל עם 1.2% ואלביט עם 0.4%. בצד השלילי, אורמת טכנולוגיות חוזרת עם פער שלילי של 2.5%, לייבפרסון עם 0.8% ואיי.אפ.אפ עם 0.5%.

אתמול הסתיים המסחר בבורסה של תל אביב בעליות, בהמשך למגמה שאפיינה את רוב יום המסחר. מדד ת"א 35 עלה ב-0.3%, מדד ת"א 125 התחזק ב-0.2% ומדד ת"א 90 הוסיף 0.1%. מניית דלק צנחה ב-6.5%.

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים על רקע התקוות להתאוששות גלובלית והמשך ההקלות בפעילות הכלכלית. את העליות הוביל מגזר הרכב שרשם עלייה של 3.8%. בפרנקפורט מדד דאקס זינק ב-3.8%, בלונדון פוטסי 100 טיפס ב-0.9% ובפריז מדד קאק 40 קפץ ב-2%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-1.5%.

עוד כתבות

קובי מימון / צילום: תמונה פרטית

קובי מימון "יוצא לאור": לאחר ההשקעה בישראמקו, תורה של פוליגון

חודשים ספורים לאחר שאיש העסקים הצטרף רשמית לגרעין השליטה בשותפות "יחק להשקעות" הוא מבצר את שליטתו בחברת הנדל"ן הקטנה פוליגון בהשקעה של כ-2 מיליון שקל

תיירת מגיעה לקפריסין אחרי פתיחת השמיים באיחוד האירופי / צילום: Harry Nakos , AP

דיווחים בקפריסין: לא תותר כניסה לישראלים שאינם תושבים

קפריסין קובעת חלוקה קטגורית לפי הנתונים האפידמיולוגיים בכל מדינה ויחס התחלואה אל מול גודל האוכלוסיה ● הרשימות מתעדכנות מדי שבועיים, ורשימה חדשה צפויה להתפרסם בקרוב

נשיאת בית הדין לעבודה ורדה וירט לבנה/ צילום: שלומי יוסף

החברה שנמצאה אחראית להטרדה מינית ברילוקיישן: "א.ר. פרויקטים חקלאות מים"

ביה"ד הארצי קיבל את בקשת ל"גלובס" לפרסם אם שם החברה שחויבה לשלם לעובדת שלה פיצוי בגובה 215 אלף שקל. זאת, לאחר שהעובדת הוטרדה מינית ע"י אדם זר בעת ששהתה מטעם החברה ברילוקיישן

טראמפ בהר ראשמור בחגיגות יום עצמאות של ארה"ב בשבת / צילום: Tom Brenner, רויטרס

בצל הקורונה והקיטוב הפוליטי והחברתי, אמריקה מציינת יום עצמאות לא שמח

רפובליקאים ודמוקרטים חלוקים בשאלה אם ארה״ב היא ״הארץ הנפלאה ביותר בעולם״ ● הם חלוקים בכל שאלה, טריוויאלית או מעמיקה ● אפילו חבישת מסכות הפכה לשאלה מפלגתית - הסירוב לחייב מסכות גובה עכשיו מחיר כבד ממדינות רפובליקאיות ● הנשיא מוסיף לערוך עצרות בלי מסכות ובלי מרחק בטחון

מנהרה של הקו האדום בתל אביב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

השלטים הקטנים שמסתירים תוכנית ענק: חודש נותר להתנגדויות לקו המטרו M3

בלי שקיפות, בלי יידוע מסודר של הציבור: 4 באוגוסט הוא התאריך האחרון להגיש התנגדות לשניים מהקווים בתוכנית הרכבת התת-קרקעית של גוש דן ● בנת"ע פרסמו את התוכניות לפי החוק, אולם ספק אם התושבים שחלפו ליד השלטים התקניים הבינו מה סדר הגודל של הפרויקט

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - סופ"ש 3-4 ביוני

סופ"ש באיכילוב: 15 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

צעירות עם מסכות בת"א / צילום: Oded Balilty, AP

בידוד חרטא: אם ככה עושים איכון סלולרי, אנחנו בצרות צרורות

המצב המגוחך, שאזרחים נאסרים בביתם על לא עוול בכפם, בלי אפשרות לערער על המאסר בפני הרשויות, מעלה הרהורים נוגים על אובדן הדמוקרטיה ועל איכות העבודה של שירות הביטחון הכללי

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

מי יקבל רישיון כמנהל השקעות? הפתרון לבחינת רשות ני"ע

לפני כשבוע התקיימה בחינה מקצועית ב' למבקשים להשיג רישיון כמנהלי השקעות ● לפניכם תשובות מנומקות לשאלות בבחינה

ראש המוסד, יוסי כהן  / צילום: יח"צ

ראש הממשלה נתניהו החליט להאריך את כהונת יוסי כהן כראש המוסד

כהן יכהן עד ליוני 2021 ● בהודעה ששלחה לשכת ראש הממשלה נאמר כי הארכת הכהונה נעשית ״בשל האתגרים הביטחוניים העומדים בפני מדינת ישראל

שר האוצר ישראל כ"ץ ויו"ר  ההסתדרות ארנון בר-דוד / צילום: יניב לוי ויותם בן יצחק, יח"צ

הערכות: ההסתדרות תסכים להקפאת שכר במגזר הציבורי

בהסתדרות מבקשים לחתום על הסכם שכר חדש לעובדי המגזר הצ יבורי לאחר שהסתיים הסכם המסגרת הקודם שנחתם ב-2016 על ידי שר האוצר כחלון ● במסגרת ההסכם הקודם, שחל בשנים 2015-2019 קיבלו עובדי המגזר הציבורי תוספות שכר בהיקף מצטבר של כ-8% לאורך תקופת ההסכם

קנייה ווסט / צילום: רויטרס, Kevin Lamarque

קניה ווסט הכריז שיתמודד לנשיאות ארה"ב, וכבר יש לו תומך מאוד בולט

הראפר שנחשב לתומך קולני בנשיא ארה"ב טראמפ הודיע בטוויטר על כוונתו ● זמן קצר לאחר מכן אלון מאסק צייץ בתגובה: "יש לך את התמיכה המלאה שלי"

שי וינינגר ודניאל שרייבר, מייסדי למונייד / צילום: בן קלמר

מניית למונייד זינקה ב-140% ביום המסחר הראשון? זה המודל שדפוק

יכול להיות שלמונייד באמת תעשה מהפכה ותכבוש את השוק ● אבל בינתיים חסרים מידע ונתונים

דלפק טיסות נכנסות סגור בשדה התעופה בדיסלדורף / צילום: Martin Meissner, Associated Press

גרמניה חוזרת בה: מגדירה את ישראל כ"מסוכנת" ותדרוש בידוד לנוסעים מהארץ

המשמעות? ברוב מדינות המחוז של גרמניה יידרשו כעת מישראלים שמגיעים למדינה לשהות בבידוד של 14 ימים ● נזכיר כי ישראל אינה נמצאת ברשימת 14 המדינות שאושרה מהן כניסת תיירים לאיחוד האירופי

משה גפני בדיון של וועדת הכספים / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אושרה הצעת חוק למחיקת מאגר נתוני האשראי שנאסף בימי הקורונה

ההצעה של הח"כים גפני ומקלב לתיקון את חוק נתוני האשראי קובעת כי בנק ישראל לא יכלול במאגר נתוני האשראי, המשמשים את המוסדות הפיננסיים, נתונים שנאספו בתקופת משבר הקורונה

יועז הנדל / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

דרמה בשוק התקשורת: משרדי הממשלה במהלך לביטול הפיצול בין ספק לתשתית אינטרנט

טיוטת חוק ההסדרים קובעת לראשונה שיש לפנות למהלך כזה, ולקבוע תקנות מעבר לשם כך

גונן אוסישקין  / צילום: סיון פרג'

מנכ"ל אל על לעובדים: "נחוש להגיע למציאת פתרון בהתאם למתווה שייבחר"

"ככל שהימים חולפים ענן אי הוודאות אינו מתפזר, ישראל נמצאת בגל קורונה שני עם החמרה בהגבלות והעדר צפי של ממש לחידוש הטיסות", כותב גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על, לעובדים ● אוסישקין מדגיש כי "אל על לא תוכל לחזור לפעילות סדירה ללא קבלת סיוע הנדרש על מנת להניע את הפעילות שלנו"

הפגנת העצמאים מול הכנסת / צילום: כדיה לוי, גלובס

הקטסטרופה בדרך? הסיוע לעסקים מדשדש ביחס לעולם, ובממשלה מתכננים רק עוד מאותו דבר

שר האוצר ישראל כ"ץ הכריז חגיגית על גיבוש תוכנית סיוע חדשה למשק • אך תוכניות כאלה כבר גובשו ונזנחו, ועיקר הבעיה מתגלה ביישום בפועל של הבטחות המדינה • בארגוני העצמאים מזהירים: ללא שינוי בגישה הקטסטרופה בדרך

ישראל כ"ץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

50% מהמשרדים יוסבו למגורים? הפרטים הקטנים מאחורי תוכנית האוצר

הנוסח המעודכן של חוק ההסדרים מבקש לאפשר המרת עד 50% משטחי המשרדים למגורים ● זאת לעומת 35% בהצעה המקורית. אלא שכעת מדובר בהליך שונה מהמקורי, שמימושו יהיה לטווח ארוך

שי וינינגר (מימין) ודניאל שרייבר, מייסדי למונייד / צילום: שלומי יוסף, גלובס

למונייד הצטרפה למועדון "מניות החלום" של ההייטק הישראלי: צמד המייסדים שווים ביחד מעל חצי מיליארד דולר

שווי חברת הביטוח הדיגיטלי, שעדיין רושמת גידול בהפסדיה, יותר מהוכפל ביום המסחר שלאחר ההנפקה, ל-3.8 מיליארד דולר ● נסיקתן של מניות ההייטק הישראליות, ולמונייד ביניהן, אינה מתבססת על התוצאות הפיננסיות שלהן, אלא משקפת בעיקר ציפיות משקיעים למימוש הפוטנציאל העסקי שלהן בעתיד

הישרדות VIP 2020 / צילום: אור דנון

לקשת אין מענה להישרדות מאז שחתונה ממבט ראשון ירדה מהאוויר

MKR המטבח המנצח לא סיפקה לקשת רייטינג גבוה מספיק מול הישרדות עד כה, אך אולי עליית התוכנית בית הספר למוסיקה תצליח להטות את הכף בעתיד